У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Адаптація трудового законодавства України до законодавства Європейського Союзу
Количество страниц 101
ВУЗ КПИ
Год сдачи 2014
Содержание ЗМІСТ

ВСТУП 4
РОЗДІЛ 1.СОЦІАЛЬНО-ПРАВОВА ХАРАКТЕРИСТИКА АДАПТАЦІЇ ТРУДОВОГО ЗАКОНОДАВСТВА УКРАЇНИ ДО ЗАКОНОДАВСТВА ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ 8
1.1. Нормативне-правове забезпечення адаптації трудового законодавства України до законодавства Європейського Союзу 8
1.2. Особливості джерел права Європейського Союзу та їх значення при приведенні трудового законодавства України до європейських трудових стандартів 16
1.3. Поняття і зміст адаптації трудового законодавства України до законодавства Європейського Союзу 33
РОЗДІЛ 2.НАПРЯМКИ АДАПТАЦІЇ ТРУДОВОГО ЗАКОНОДАВСТВА УКРАЇНИ ДО ЗАКОНОДАВСТВА ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ 40
2.1 Адаптація трудового законодавства України щодо забезпечення індивідуальних трудових прав 40
2.2. Адаптація трудового законодавства України щодо забезпечення колективних трудових прав 55
2.3. Шляхи вдосконалення адаптації трудового законодавства України до законодавства Європейського Союзу 63
РОЗДІЛ 3.ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ 72
3.1. Аналіз умов праці на робочому місці 72
3.2. Розробка заходів з охорони праці та електробезпека 78
3.3. Пожежна безпека приміщення 85
3.4. Питання охорони праці до детального опрацювання 86
ВИСНОВКИ 90
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 94







ВСТУП

Актуальність теми. На поточний час в Україні існує низка соціальних проблем, зокрема, й законодавчого характеру, що потребують свого вирішення. Між тим, для європейської спільноти, часткою якої вважає себе Україна, фундаментальним правом людини є право на труд та на його належні умови. Створені та діють численні міжнародні організації, покликані визначати та закріплювати мінімально необхідні стандарти, обов’язкові правила поведінки у цій сфері. Вони здатні залучати різних спеціалістів для вирішення питань, що пов’язані з впливом на держави, які порушують закріплені стандарти соціальної політики, а також надавати допомогу тим країнам, що її потребують.
Серед основних напрямів інтеграційного процесу України до Європейського Союзу визначено й такі, як адаптація її нормативної бази до законодавства ЄС, зокрема й трудового законодавства до стандартів ЄС. Розроблення дієвої правової моделі адаптації національного трудового законодавства до законодавства Євро¬пейського Союзу потребує об’єднання зусиль насамперед фахівців у галузі трудового права й права соціального забезпечення та застосування науково виважених, серйозно аргументованих підходів у цьому напрямку. Важливо, що робота над адаптацією трудового законодавства України до законодавства Євросоюзу започатковує, можливо, найскладніший та найак¬туальніший напрямок наукових досліджень у науці трудового права, який супроводжуватиме у дослідницькому сенсі одне з важливих завдань у зовнішній політиці нашої держави – інтеграцію до Євросоюзу. Зрозуміло, що цей нелегкий процес тільки розпочинається і чітко визначити належність рівня проведеної адаптації трудового законодавства до законодавства ЄС можливо буде тільки наприкінці, коли Україна набуде повноправного членства у Європейському Союзі.
Нажаль на сьогодні, не зважаючи на ухвалені рішення та задекларовані принципи, в царині трудового права бажаного результату досі не досягнуто. Отже, важливим залишається наукове обґрунтування змін до вітчизняного трудового законодавства, що обумовлює актуальність обраної теми.
Окремі питання адаптації трудового законодавства до Європейського Союзу висвітлені в працях Н.Б. Болотіної, В.В. Жернакова, І.О. Лаврінчук, Є.В. Назаренко, С.Г. Приходько, О.І. Процевського, Н.М. Хуторян, Г.І. Чанишевої та
інших учених.
Однак, незважаючи на вагомі здобутки вказаних науковців, слід відзначити, що ряд теоретичних та практичних проблем щодо змісту адаптації трудового законодавства України до законодавства Європейського Союзу залишилися поза межами наукових досліджень.
Метою даної роботи є визначення шляхів адаптації трудового законодавства України до законодавства Європейського Союзу.
Відповідно до поставленої мети, автором окреслено наступне коло завдань:
1. Визначити нормативне-правове забезпечення адаптації трудового законодавства України до законодавства Європейського Союзу.
2. Встановити особливості джерел права Європейського Союзу та їх значення при приведенні трудового законодавства України до європейських трудових стандартів.
3. Поняття і зміст адаптації трудового законодавства України до законодавства Європейського Союзу
4. Дослідити адаптацію трудового законодавства України щодо забезпечення індивідуальних трудових прав.
5. Проаналізувати адаптацію трудового законодавства України щодо забезпечення колективних трудових прав.
6. Визначити шляхи вдосконалення адаптації трудового законодавства України до законодавства Європейського Союзу.
Об’єктом дослідження є трудове законодавство України та Європейського Союзу.
Предметом дослідження є адаптація трудового законодавства України до законодавства Європейського Союзу.
Методи дослідження обрано з огляду на окреслені в роботі мету й завдання з урахуванням її об’єкта і предмета. При написанні магістерської роботи використовувалися досягнення загальної теорії права, ідеї й концепції, опрацьовані й запропоновані наукою трудового права, іншими галузями юридичної науки та правозастосовною практикою. Досліджен¬ня побудовано на засадах методологічного плюралізму. Застосовуються як загальнонаукові методи пізнання об’єктивної дійсності, що ґрунтуються на діалектичному підході до об’єкта дослідження, так і спеціальні.
В роботі були використані діалектичний метод, історич¬ний, системно-структурний методи, порівняльно-правовий і формально-логічний методи, а також метод моделювання.
Наукова новизна та практичне значення одержаних результатів полягає в тому, що магістерська робота є першим за останні роки в Україні дослідженням теоретичних і практичних проблем адаптації трудового законодавства України до законо¬давства Європейського Союзу. У результаті проведеного дослідження сфор¬мульовано нові наукові положення й висновки.
Практичне значення одержаних результатів полягає в тому, що викладені в роботі висновки і пропозиції можуть бути використані:
- у навчальному процесі – положення й висновки магістерської роботи можуть бути використані у вищих і спеціальних юридичних закладах освіти в процесі вивчення дисципліни «Трудове право України», а також при підго¬товці науково-практичних посібників і методичних рекомендацій для студентів;
- у науково-дослідницькій роботі – для подальшого опрацювання проб¬лем адаптації трудового законодавства України до законодавства ЄС;
- у правотворчій діяльності – в процесі підготовки проектів нових і вдосконалення чинних законодавчих актів з метою здійснення подальшої адаптаційної діяльності з приведення трудового законодавства України до стандартів ЄС, розробці і прийнятті нового Трудового кодексу України;
- у правозастосовній діяльності – під час використання конкретних рекомендацій і пропозицій у практичній діяльності вповноважених на те органів та осіб, застосування європейських трудових стан¬дартів, а також у діяльності судів.
Структура роботи. Магістерська робота складається з десяти підрозділів, об’єднаних у три розділи, в яких послідовно розкривається тема дослідження, а також вступу, висновків та списку використаних джерел.

Список литературы ВИСНОВКИ

Таким чином, в результаті проведеного дослідження, автор сформулював наступні висновки:
1. Сучасні норми трудового законодавства України є результатом адаптації застарілих норм колишнього соціалістичного законодав¬ства до умов ринкових перетворень, що від¬буваються у нашій державі. Трудове законодавство України становить правову, політичну та підприємницьку проблему. За часи незалежності в Україні змінювалась влада, а разом із нею й політична концепція трудового права, яка впливала на формування цієї галузі національного права, внаслідок чого трудові принципи та норми постійно коливались від демократичних засад до прокомуністичних.
2. За минулі десятиліття реалізації компетенції Європейського Співтовариства і Союзу в галузі соціальної політики склалася стійка, цілісна і автономно функціонуюча галузь права Європейського Союзу - трудове право Європейського Союзу, або європейське трудове право. Трудове право Європейського Союзу можна визначити як сукупність норм права Європейського Союзу, що регулюють трудові відносини працівників з роботодавцями та інші тісно з ними пов'язані відносини і встановлюють права та обов'язки з праці шляхом гармонізації та уніфікації норм національного законодавства держав-членів. Трудове право ЄС ніколи не входило до виключної компетенції ЄС, а залишалося предметом спільного ведення у сфері політики координації та співпраці. На поточний час розвиток трудового права не завершився прийняттям Лісабонської угоди, нові напрями та тенденції вимагатимуть прийняття нових договорів.
3. Під адаптацією чинного законодавства про працю України до законодавства Європейського Союзу можна ро¬зуміти діяльність компетентних державних органів щодо окремого дослідження, з од¬ного боку, нормативної бази Європейського Союзу у сфері правового регулювання тру¬дової діяльності, з іншого - національного законодавства про працю, їх порівняльної оцінки на відповідність рівню правового регулювання зазначених відносин, форму¬вання висновків та пропозицій щодо дета¬лізації їх прийняття шляхом нормотворчої діяльності, впровадження її результатів у правозастосовну практику. Адаптація законодавства України до за¬конодавства Європейського Союзу є пос¬лідовним процесом наближення її правової си¬стеми, включаючи законодавство, правотворчість, юридичну техніку, практику, правозастосування до правової системи Євро¬пейського Союзу відповідно до критеріїв, що висуваються Європейським Союзом до дер¬жав, які мають намір до нього приєднатися.
4. Частина європейських стандартів щодо забезпечення індивідуальних трудових прав була врахована у національному законодавстві України. Однак значна частина норм європейського трудового права ще не знайшли своє відображення у європейському законодавстві. Зазначене потребує внесення відповідних змін до чинних нормативних актів України та прийняття нових. Зокрема, автор вважає, що необхідно розробити нормативно-правові акти, які врегульовують питання умов праці тимчасових та сезонних працівників і службовців, зайнятих на сезонних роботах з метою врахування вимог Директиви № 91/383/ЄЕС.
5. Адаптація трудового зако¬нодавства України щодо забезпечення колективних трудових прав до трудових стандартів ЄС, передбачає пе¬редусім їх утвердження і забезпечення від¬повідно до Європейської соціальної хартії та Хартії Співтовариства про основні соці¬альні права трудящих. Отже, закріплення у новому Трудовому кодексі колективних трудових прав у відповідності до міжна¬родних стандартів, положень про соціаль¬не партнерство у сфері праці, в тому чис¬лі прав працівників на інформацію і консультації, на участь у ви¬значенні умов праці, на участь в управлінні виробництвом і розподілі прибутків, права представників трудящих на захист і гаран¬тії для них в організації тощо, сприятиме більш повному забезпеченню як індивіду¬альних, так й колективних прав людини у сфері праці.
6. Чинне трудове законодавство України є результатом присто¬сування соціалістичних норм УРСР до умов ринкової економіки та глобалізації, тому від¬стає від вимог норм міжнародного трудового права. Не відповідають міжнародному трудо¬вому праву також норми Проекту ТК. Особ¬ливо небезпечним для сфери захисту трудо¬вих прав працівників в Україні є відсутність регламентації діяльності профспілок, які є ос¬новним представницьким органом працівни¬ків. В Україні існує проблема захисту класич¬них трудових прав працівників, основною причиною чого є: відсутність регламентації в трудовому та в суміжних законодавствах норм, що передбачають відповідальність ро¬ботодавця за порушення тих чи інших трудо¬вих прав, або їх недостатня регламентація; прийняття законодавцем ряду дискриміна¬ційних трудових нормативно-правових актів.
7. Приведення українського трудового законодавства у відповідність до європейського вимагає втілення міжнародних норм та принципів праці в України. Потрібно створити умови для їхнього сприйняття національним правом, зо¬крема, створення чіткої законодавчої бази, яка визначає порядок застосування міжнаро¬дних актів, а також наслідків за їх порушення. При імплементації європейських норм праці потрібно враховувати характер національної правової системи, стан економіки, рівень ку¬льтури, історичні особливості і традиції вна¬слідок чого розкривається ефективність між¬народних норм праці та їх благотворний вплив на трудові відносини в державі.
Отже, на сьогодні наявні певні зрушення в частині адаптації українського трудового законодавства до законодавства Європейського Союзу. Однак перед вітчизняним законодавцем все ще залишається багато невирішених питань, що потребують скоріше не змін, а створення нового трудового законодавства на базі нового Трудового кодексу України, створеного з урахуванням європейських стандартів. Зазначені законодавчі зміни потребують наукового обґрунтування, що зумовлює необхідність подальшої наукової розробки даної проблематики.







СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

1. Конституція України від 28.06.1996 // Відомості Верховної Ради України, 1996. - № 30. - Ст. 141.
2. Закон України «Про Концепцію Загальнодержавної програми адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу» від 21 листопада 2002 року № 228-IV // Уряд. кур’єр. — 2002.
3. Закон України «Про Загальнодержавну програму адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу» від 18 березня 2004 року № 1629-IV // Уряд. кур’єр. — 2004.
4. Указ Президента України «Про затвердження Стратегії інтеграції України до Європейського Союзу» від 11.06.1998 № 615/98 // Урядовий кур'єр від 18.06.1998.
5. Указ Президента України «Про заходи щодо вдосконалення нормотворчої діяльності органів виконавчої влади» від 09.02.1999 № 145/99 // Офіц. вісн. України. — 1999. - № 6.
6. Постанова Кабінету Міністрів України «Про Концепцію адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу» від 16 серпня 1999 року № 1496 // Офіц. вісн. України. — 1999. — № 33.
7. Постанова Кабінету Міністрів України «Про Концепцію адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу» від 16 серпня 1999 року №1496 // Офіц. вісн. України. — 1999. — № 33.
8. Постанова Кабінету Міністрів України від 12.11.1998 № 1773 «Про затвердження Положення про Міжвідомчу координаційну раду з адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу» (втратила чинність) // Офіц. вісн. України. – 1998. – № 45 (26.11.98). – Ст. 1673.
9. Постанова Пленуму Верховного Суду України «Про застосування Конституції України при здійсненні правосуддя» від 01.11.1996 р. № 9 // Збірник постанов Пленуму Верховного суду України (1993¬-1997 рр.). - К. : Ін-Юре, 1998. - 784 с.
10. Договір про Європейський Союз від 07.02.1992 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/994_029.
11. Договір про Європейський Союз // Конституційні акти Європейського Союзу. Ч. 1 / упор. Г. Друзенко ; за заг. ред. Т. Качки. - К. : Юстиніан, 2005. - 512 с.
12. План дій «Україна - Європейський Союз» від 12.02.2005 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/994_693.
13. Порядок денний асоціації Україна - ЄС для підготовки та сприяння імплементації Угоди про асоціацію від 20.11.2009 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/994_990/page.
14. Програма інтеграції України до Європейського Союзу від 14.09.2000. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/n0001100-00.
15. Угода про партнерство та співробітництво між Україною та Європейськими Співтовариствами та їх державами-членами від 14 червня 1994 року // Бюлетень законодавства і юридичної практики України. — 2003. — № 8.
16. Хартія Співтовариства про основні соціальні права працівників від 09.12.1989 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/994_044.
17. Treaty on European Union [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://eur-lex.europa.eu/en/treaties/dat/11992M/htm/11992M.html.
18. Европейское право: учеб. для вузов / Водолагин С. В., Козлов Е. Ю., Нука А. А., Толстопятенко Г. П. и др. ; под общ. ред. Энтина Л. М. - М.: Норма, 2000. - 720 с.
19. Дадонов В.Н. Международное право: словарь-справочник / В.Н. Дадонов, В.П. Панов, О.Г. Румянцев. - М. : ИНФ- РА-М, 1997. - 368 с.
20. Мельник К. В. До питання адаптації трудового законодавства до міжнародних норм / К. В Мельник // Форум права. – 2011. – № 1. – С. 645–651.
21. Пилипенко П. Реформування трудового законодавства України / П. Пилипенко // Юридична газета. - № 17 (77). - 14.09.2006. – С. 97-100.
22. Право Європейського Союзу: підручник / Кол. авт., за ред. В.І.Муравйова. – К. : Юрінком Інтер, 2011. – 704 с.
23. Смолярова М.Л.Поняття та зміст адаптації законодавства про працю України до законодавства Європейського союзу / М.Л.Смолярова, А.С. Аристархова // Право та державне управління: Збірник наукових праць, Класичний приватний університет, 2011. – № 2. – С.19-22.
24. Трудове право України: Академічний курс: Підруч. для студ. горид. спец. вищ. навч. закл. / П. Д. Пилипенко, В. Я. Бурак, 3. Я. Козак та ін.; За ред. П. Д. Пилипенка. — 2-е вид., иерероб. і доп. — К.: Видавничий Дім «Ін Юре», 2006. — 544 с.
25. Телічко О.А. Процес адаптації трудового законодавства України в сфері охорони праці до європейських стандартів / О.А. Телічко // Юрид. наука і практика. – 2011. – № 1. – С. 24 – 30.
26. Хартия Европейского Союза об основных правах: комментарий / [отв. ред. Кашкин С. Ю.]. — М. : Юриспруденция, 2001. — 208 с.
27. Європейська конвенція про захист прав людини і основоположних свобод від листопада 1950 р.: сборник документов / Международные акты о правах челове¬ка. — М.: Издательская группа НОРМА-ИНФРА, 2000. — С. 539—551.
28. Директива Європейського Парламенту та Ради 2002/74/ЄС, яка вносить зміни до Директиви Ради 80/987/ЄЕС про зближення правових положень держав-членів щодо захисту найманих працівників у випадку неплатоспроможності їхнього роботодавця від 23.09.2002 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/994_658.
29. Council Directive 91/533/EEC of 14 October 1991 on an employer's obligation to inform employees of the conditions applicable to the contract or employment relationship [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:31991L0533:EN:HTML.
30. Директива 2003/88/ЕС Европейского Парламента и Совета от 4 ноября 2003 г. о некоторых аспектах организации рабочего времени [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.trudsud.ru/ru/docs/legislation/A13/.
31. Directive 2002/73/EC of the European Parliament and of the Council of 23 September 2002 amending Council Directive 76/207/EEC on the implementation of the principle of equal treatment for men and women as regards access to employment, vocational training and promotion, and working conditions (Text with EEA relevance) [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32002L0073:en:HTML.
32. Аналітична записка до науково-дослідної роботи проведеної Науково-дослідним інститутом праці і зайнятості населення у 2010 році за темою: «Розробка пропозицій щодо впровадження антидискримінаційних норм в національному законодавстві у сфері праці осіб з інвалідністю відповідно до положень директиви ради ЄС 2000/78/ЕС від 27 листопада 2000 року» [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.mlsp.gov.ua/labour/control/uk/publish/article%3Bjsessionid=06ADFB25D50FE6033D0B22247B62876C?art_id=125581&cat_id=111127.
33. Директива Ради № 98/59/ЄЕС від 20.07.1998 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.trudsud.ru/ru/docs/legislation/A7/.
34. Директива Ради № 89/391/ЄЕС від 12.06.1989 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/994_b23.
35. Закон України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII // Відомості Верховної Ради України, 1992. - № 49. - Ст.668.
36. Директива Ради № 8/391/ЄЕС від 12.06.1989 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/994_b23.
37. Директива Ради № 89/656/ЄЕС від 30.11.1989 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/994_b44.
38. Directive 89/686/EEC on personal protective equipment [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://ec.europa.eu/enterprise/sectors/mechanical/documents/legislation/personal-protective-equipment/.
39. Директива Совета 91/383/EEC от 25 июня 1991 г., дополняющая меры, направленные на усиление охраны труда работников, вступивших в трудовые отношения на определенный срок, а также временных работников [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.trudsud.ru/ru/docs/legislation/A3/.
40. Кашкин С.Ю. Право Европейского Союза: Учебное пособие. - 3-е изд., перераб. и доп. – М.: Проспект, 2011. – 274 с.
41. Directive 96/71/EC of the European Parliament and of the Council of 16 December 1996 concerning the posting of workers in the framework of the provision of services [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:31996L0071:en:HTML.
42. Council Directive 92/85/EEC of 19 October 1992 on the introduction of measures to encourage improvements in the safety and health at work of pregnant workers and workers who have recently given birth or are breastfeeding (tenth individual Directive within the meaning of Article 16 (1) of Directive 89/391/EEC) [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://eur-lex.europa.eu/smartapi/cgi/sga_doc?smartapi!celexapi!prod!CELEXnumdoc&lg=en&numdoc=31992L0085&model=guichett.
43. Council Directive 96/34/EC of 3 June 1996 on the framework agreement on parental leave concluded by UNICE, CEEP and the ETUC [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:31996L0034:en:HTML.
44. Директива № 94/33/ЕС Совета Европейского Союза «О защите работающей молодежи» [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://base.consultant.ru.
45. Хартія Співтовариства про основні соціальні права працівників від 09.12.1989 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/994_044.
46. Иванов С.А., Лившиц Р.З. Личность в советском трудовом праве / С.И. Иванов, Р.З. Лившиц, - М.: Наука. - 1982. - 231 с.
47. Андреев В.С. Проблемы общей части советского трудового права / В.С. Андреев, А.С. Пашков, О.В. Смирнов, В.И. Смолярчук // Правоведение. - 1980. - № 2. - 72 - 81.
48. Процевський О.І. Про предмет тру¬дового права України / О.І. Процевський // Право України. - 2001. - № 12. - С. 81 – 86.
49. Киселев И.Я. Сравнительное и между¬народное трудовое право. Учебник для ву¬зов / И.Я. Киселев.- М.: Дело, 1999. - 728 с.
50. Чанишева Г.І. Колективні відносини у сфері праці: теоретико-правовий аспект. Монографія / Г.І. Чанишева.- Одеса: Юри¬дична література, 2001. - 328 с.
51. Пилипенко П.Д. Проблеми теорії трудового права / П.Д. Пилипенко. - Львів: Видавничий центр національного ун-ту ім.І.Франка, 1999. - 213 с.
52. Киселев И. Я. Зарубежное трудовое право: Учебник для вузов / И.Я. Киселев. - М.: Норма - Инфра, 1998. - 728 с.
53. Конвенція № 144 Міжнародної ор¬ганізації праці 1976 р. про тристоронні консультації для сприяння застосуванню міжнародних трудових норм // Відомості Верховної Ради України. - 1993. - № 52. - Ст. 494.
54. Закон Украї¬ни «Про колективні договори і угоди» від 01.07.1993 № 3356-XII // Відомості Верховної Ради України, 1993. - № 36. - Ст.361.
55. Закон України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» від 03.03.1998 № 137/98-ВР // Відомості Верховної Ради України, 1998. - № 34. - Ст.227.
56. Пилипенко П. Реформування трудового законодавства України / П. Пилипенко // Юридична газета. - № 17 (77). - 14.09.2006 – С. 97-100.
57. Проект Трудового кодексу України: від 04.12.2007 р., № 1108 [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://gska2.rada.gov.ua/pls/ zweb_n/webproc4_1?id=&pf3511=30947.
58. Кодекс Законів про працю України від 10.12.1971 // Відомості Верховної Ради УРСР від 17.12.1971. - Додаток до № 50.
59. Пшеничнов М. А. Юридико-технические средства обеспечения соответствия российс¬кого законодательства международному праву. Проблемы юридической техники: сб. науч. статей / М. А. Пшеничнов; под ред. В. М. Ба¬ранова. - Н. Новгород, 2000. - С. 179-194.
60. Defending values, promoting change: social justice in a global economy. ILO agenda: Report of the Director-General. 81’st session. Geneva: International Labour Office, 1994. - 106 p.
61. Мельник К. В. До питання адаптації трудового законодавства до міжнародних норм / К. В Мельник // Форум права. — 2011. — № 1. — С. 645 — 651.
62. Право Европейского Союза: правовое регулирование торгового оборота : учебное пособие / под ред. проф. В. В. Безбаха, доц. А. Я. Капустина, проф. В. К. Пучинского. - М. : Изд-во «ЗЕРЦАЛО», 1999. - 400 с.
63. Болотіна Н. Б. Трудове право України : навч. посіб. / Н. Б. Болотіна - К. : Знання, 2008. - 375 с.
64. Болотіна Н. Б. Трудове право України : навч. посіб. / Н. Б. Болотіна - К. : Знання, 2008. - 375 с.
65. Березуцький В.В. Основи охорони праці / За заг. ред. В. В. Березуцького. Навч. посіб. 2-ге вид., перероб. і доп. Х.: Факт, 2007. - 480 с.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
500





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.