У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Особистість злочинця
Количество страниц 156
ВУЗ ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ АЛЬФРЕДА НОБЕЛЯ
Год сдачи 2014
Содержание Зміст


Вступ ……..……..……..……..……..……..……..……..……..……..………… 3
1. Поняття особистості злочинця. Співвідношення соціального і біологічного в особі злочинця. ……..……..……..……..……..……..………..
5
2. Основні кримінологічні риси особистості злочинця……..……..………. 13
3. Типологія злочинців……..……..……..……..……..……..……..……..…… 18
Висновки……..……..……..……..……..……..……..….……..……...………. 23
Список використаної літератури……..……..……..……..……..……..…… 25








Вступ

Актуальність теми. Особа злочинця — одна з головних кримінологічних проб¬лем. Жоден кримінолог, незалежно від того, представником якої наукової школи він є, не може обминути проблеми, пов'язаної з визначенням поняття особи злочинця та характеристикою даного феномену у кримінологічній науці. Індивідуальні особливості особи мають істотне значення в кримінології, а також в кримінальному судо¬чинстві. Особові особливості індивіда мають важливе значення в розкритті мотиву вчиненого злочину, тому в процесі досудового слідства і судового розгляду справи дається докладна характеристика обвинуваченого і підсудного. Означена проблематика набуває особливої актуальності, оскільки, як показує вивчення наукової літератури, на сьогодні наукових праць, у яких би вивчалась та розв'язувалась дана проблематика не так вже й багато. У науці кримінології існує безліч визначень поняття особи злочинця, у кожному з яких даний феномен трактується по-різному.
Всебічний підхід до оцінки особи, яка вчи¬нила злочин, необхідний не тільки для об'єктивного розслідування кримінальної спра¬ви і визначення найбільш доцільних заходів впливу на винного, а й для виявлення та усу¬нення причин та умов злочину, а також пра¬вильного вибору заходів для перевиховання злочинця.
В однакових умовах різні люди поводяться по-різному - одні дотримуються закону, інші його порушують. Це дає підстави вважати, що особи, які обрали антисуспільний варіант по¬ведінки, чинять так унаслідок наявності пев¬них рис, що обумовили саме цей вибір. Зло¬чин є наслідком, реалізацією криміногенних особливостей особистості, що взаємодіє із ситуацією.
Вивчення наукової літератури засвідчує, що питаннями злочинності, у тому числі дослідженням проблем визначення поняття особи злочинця та типології злочинців у кримінології в різні часи займалося чимало вчених. Значний внесок у розв'язання цього питання зробили Ю.М. Антонян, В.С. Батиргареєва, А.Б. Блага, Н.А. Воло¬шина, В.В. Голіна, М.М. Голоднюк, І.М. Даньшин, О.М. Джужа, А.І. Долгова, Г.І. Забрянський, А.П. Закалюк, О.М. Костенко, І.І. Карпець, В.М. Кудрявцев, Н.Ф. Кузнєцова, В.В. Лунєєв, О.Ю. Морозов, В.О. Меркулова, С.В. Нікітенко, Б.Д. Овчинников, В.В. Орєхов, Г.С. Семаков, В.А. Серебрякова, Д.В. Синьков, І.Б. Степанова, В.О. Туляков, В.В. Федусик, Л.В. Франк , Т.М. Явчуновська та інші. Разом з тим, сучасних розробок з урахуванням стану, динаміки та тенденцій розвитку злочинності, є недостатньою, що й обумовило вибір даної теми дослідження.
В курсовій роботі застосовувались методи пізнання, візу¬ального спостереження, розпитування, статистичний метод, методи сприйняття, пошуку інформації та порівнян¬ня. За допомогою логіко-семантичного методу поглиблено понятійний апарат. Історико-правовий метод слугував засобом дослідження процесів еволюції поняття особистості злочинця. За допомогою методу аналізу та синтезу визначено основні кримінологічні риси особистості злочинця та типології злочинців.
Об’єктом дослідження є суспільні відносини‚ які виникають у зв’язку із вивченням особистості злочинця.
Предмет дослідження становить кримінологічна характеристика особистості злочинця.
Метою роботи є кримінологічна характеристика особистості злочинця.
Перед нами поставлені наступні завдання:
1. Навести поняття особистості злочинця та співвідношення соціального і біологічного в особі злочинця;
2. Визначити особливості основних кримінологічних рис особистості злочинця;
3. Розглянути кримінологічну характеристику типології злочинців.
Зазначенні питання визначили наступну структуру курсової роботи: вступ, три розділи, в яких згідно змісту розкриваються положення теми, висновки та список використаних джерел.
Список литературы Висновки
На підставі наведеного, слід зробити наступні висновки:
1. Особа злочинця - сукупність стійких соціально значущих характеристик, ознак і властивостей індивіда, які харак¬теризують винну у порушенні кримінального закону особу та, об'єктивно реалізуючись у конк¬ретно вчиненому злочині, надають особі та вчиненому нею діянню характеру суспільної небез¬печності, у зв'язку з чим дана особа притягається до кримінальної відповідальності. Особа злочинця - це сукупність соціально значу¬щих характеристик, ознак, зв'язків і відносин, які характери¬зують людину, винну в порушенні кримінального закону, в поєднанні з іншими (неособистими) умовами й обставинами, що впливають на її злочинну поведінку.
2. Особі злочинця притаманна система ознак, властивостей, рис, які визначають її як людину, що вчинила злочин. Будучи різно¬видом особи взагалі, особа злочинця має загальні ознаки (стать, вік, фах, освіта, соціальний стан, роль у суспільстві), а також властиві лише особі злочинця специфічні ознаки, що визначають і відображають характер і ступінь її суспільної небезпечності.
Вітчизняні кримінологи поділяють ці ознаки на такі основні групи: соціально-демографічні; кримінально-правові; соціальні ролі й статуси; риси правової та моральної свідомості; соціально-психологічні характеристики.
Ознаки, що характеризують особу злочинця, перебувають у взаємозв'язку та взаємозалежності. Так, соціально-демо¬графічні ознаки особи значною мірою визначають її соціальні ролі й поряд з останніми є вирішальним фактором у форму¬ванні моральних і психологічних характеристик особи. Низка ознак може мати альтернативний характер, тобто одночасно їх можна віднести до кількох груп (наприклад, освіта - соціаль¬но-демографічна ознака, водночас може вказувати на соціальну роль особи в суспільстві).
Комплексне вивчення особи злочинців не повинне обмежува¬тися встановленням окремих ознак, які часто поверхово характеризують особу, а має проводитися з необхідною глибиною у їх взаємодії, що є гарантією більш повного виявлення чинни¬ків генезису особи злочинця з метою застосування адекватних за¬ходів для її корекції і недопущення вчинення нею нових злочинів.
3. Типологія є вищим рівнем пізнання та узагальнення, це процедура наукового мислення, що являє собою упорядкування (розподіл) вихідного наукового матеріалу на окремі елементи (типи) за певними, найбільш істотними критеріями та виявлення відмінностей між ними. Виходячи з вищеозначеного визначення поняття, пропоную таку типологію особи злочинця:
а) за характером антисуспільної спрямованості злочинця слід розрізняти такі типи: насильницький тип особи злочинця; корисливий тип злочинця; корисливо-насильницький тип; злісний соціально дезорганізований тип злочинця або анархістський тип; необережний тип.
б) залежно від ступеня глибини антисуспільної спрямованості особи злочинців слід виділити: випадкових злочинців; ситуаційних злочинців; нестійких злочинців; злісних злочинців;
в) особливо злісних злочинців; патологічний тип злочинця.
Виходячи з вище проведеного аналізу, можна визначити призначення типологізації зло¬чинців таким чином:
- зафіксувати головне, що характеризує специфіку певного типу особи;
- встановити тісний зв'язок між рисами злочинців і певними видами вчинених ними злочинів;
- виділити з усього різноманіття злочинних проявів найбільш характерні типи і способи дій.
Типологія поглиблює знання про злочинців, що сприяє розв'язанню загальних завдань боротьби зі злочинністю, й зокрема, підвищенню ефективності індивідуальної профілактики злочинів і ресоціалізації засуджених. У зв'язку з цим варто заз¬начити, що будь-яка типологія має умовний і суб'єктивний характер, перелічені типи не завжди наявні в "чистій" формі. Можливі й мішані типи, додаткові варіації розподілу злочинців.






Список використаної літератури
1. Албул С.В. Соціальні типологічні та психологічні ознаки особи злочинця, яка вчиняє корисливо-насильницькі посягання відносно іноземців // Науковий Вісник Львівського державного університету внутрішніх справ. - №1. – 2009. – С. 32-40.
2. Александров Ю.В. Кримінологія : курс лекцій / Ю.В. Александров, А.П. Гель, Г.С. Семаков. - К. : МАУП, 2002. - 296 с.
3. Алексеева Т.В. Методологічні підходи до визначення поняття "особистість злочинця" як ключового у кримінальній психології // Збірник наукових праць К_ПНУ імені Івана Огієнка, Інституту психології ім. Г.С.Костюка АПН України. Проблеми сучасної психології. - №8. 2010. – С. 29-38.
4. Валуйська М.Ю. Кримінологічна характеристика особистості злочинців, що вчинили умисні вбивства при обтяжуючих обставинах : дис... канд. юрид. наук : 12.00.08 / М. Ю. Валуйська.— Х., 2002.— 240с.
5. Голик Ю.В. Случайный преступник. / Ю.В. Голик. - Томск: Изд-во Томского ун-та, 1984. - 166 с.
6. Даньшин И.Н. Общетеоретические про¬блемы криминологии : монография / И.Н. Даньшин. - Х. : Прапор, 2005. -224 с.
7. Джелали Т.И. Криминологическая характеристика вооруженных преступлений и их предупреждение: автореф. дис.канд. юр. наук: 12.00.08 / Т.И. Джелали. - Ростов-на-Дону, 1998.
8. Джужа О.М. Кримінологія. Спеціалізова¬ний курс лекцій зі схемами (Загальна та Особлива частини) : навч. посіб. / О.М. Джужа, Є.М. Моісеев, В.А. Василе-вич. - К. : Атіка, 2001. - 368 с.
9. Закалюк А.П. Курс сучасної української кримінології : теорія і практика : у 3 кн. / А.П. Закалюк.— К. : Ін Юре, 2007.— Кн.1 : Теоретичні засади та іс¬торія української кримінологічної науки.— 424с.
10. Зелінський А.Ф. Кримінологія : навч. посіб. / А. Ф. Зелінський. - Х. : Рубікон, 2000. -240 с. – С. 55-56
11. Іванов Ю.Ф. Кримінологія: Навч. посіб. / Ю. Ф. Іванов. - К.: Вид. ПАЛИВОДА А. В., 2006.-264 с. – С. 100-101.
12. Інтернет-ресурс. Новини 24 каналу http://24tv.ua/home/show SingleNews.do?donetsk_pri_pograbuvanni_banku_ zaginuli_5_lyudey&objectId=172980
13. Казакова В.А. Вооруженная преступность: криминологические и уголовно-правовые проблемы / В.А. Казакова. - М.: Логос, 2003.
14. Коваленко О.И. Курс лекций по крими¬нологии и профилактике преступности / О.И. Коваленко, В.П. Филонов. - До¬нецк : [АО "Изд-во Донеччина"], 1995. -590 с.
15. Колб О. Г. Кримінологія і соціальна профілактика злочинів у виправних установах : навчальний посібник / О.Г. Колб.— Луцьк : Вежа, 2007.— 400с.
16. Корецкий Д.А. Личность вооруженного преступника и предупреждение вооруженных преступлений / Д.А. Корецкий, Л.М. Землянухина. - СПб.: Юридический центр Пресс, 2003.
17. Криминология : Учебник для вузов / под общ. ред. А. И. Долговой. - М. : Изд-во НОРМА: Издат. группа НОРМА-ИНФРА-М, 2001. - 465 с. – С. 249-251.
18. Кримінологія : конспект лекцій / Р.М. Яно¬вич, І.О. Єсип, М.Й. Штангрет. - Л. : ЛьвДУВС, 2006. - 144 с.
19. Кримінологія : навч. посіб. / [О.М. Джу¬жа, В.В. Василевич, Ю.Ф. Иванов та ін.] ; за заг. ред. О.М. Джужи ; Нац. акад. внутр. справ України. - К. : Прецедент, 2004. - 207 с.
20. Кримінологія : підруч. для студ. вищ. навч. зал./ [Джужа О.М., Михайленко П.П., Кулик О.Г. та ін.] ; за заг. ред. О.М. Джужи; Нац. акад. внутр. справ України. -К. : Юрінком Інтер, 2002. - 414 с.
21. Кримінологія: Загальна та Особлива частини : підручник / І.М. Даньшин, В.В. Голіна, М.Ю. Валуйська та ін. ; за заг. ред. В.В. Голіни. - 2-ге вид. пере-роб. і доп. - Х. : Право, 2009. - 288 с.
22. Кримінологія: Загальна частина. Курс лекцій: навчальний посібник / Курило В.І., Михайлов О.Є., Яра О.С. - К.: Кондор, 2006. - 192 с. – С. 89-90.
23. Кримінологія: Навч. посіб. / Ю. Ф. Іванов., О. М. Джужа. -К.: Вид. ПАЛИВОДА А. В., 2006. - 264 с. – С. 95.
24. Курс кримінології: Загальна частина: Підручник: У 2 кн. / О. М. Джужа, П. П. Михайленко, О. Г. Кулик та ін.; За заг. ред. О.М. Джужи. - К.: Юрінком Інтер, 2001. - 352 с. – С. 94.
25. Логвиненко А. М. Кримінологічна характеристика осіб злочинців, які вчиняють розбійні напади на банківські установи // Право і безпека : науковий журнал. – 2010. – № 3 (35). – С. 161-164.
26. Марко С.І. Особа злочинця як елемент криміналістичної характеристики контрабанди // Митна справа. - №5(71). – 2010. – С. 49-54.
27. Омельянчик С.В. До питання термінологічного ряду «особа», «особистість», «суб'єкт», «делінквент », «особа делінквента» в адміністративно-деліктному праві і законодавстві та у вітчизняній адміністративній деліктології // Вісник Запорізького юридичного інституту Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ. - №2. – 2009. – С. 110-117.
28. Петлевич Н. С. «Особистість» - основоположне поняття філософії права // Деражва і право. - №47. – 2011. – С. 55-61.
29. Попович О.В. Особа злочинця як об'єкт філософсько-правового дослідження // Митна справа. - №2(80). - 2012, ч. 2, кн.. 1. – С. 159-165.
30. Чечель Н.О. Особа злочинця у кримінології: поняття та типологія // Митна справа. - №3(75). - 2011, ч. 2. – С. 159-164.
31. Шакун В.І. Суспільство і злочинність / В.І. Шакун.— К. : Атіка, 2003.— 784с.
32. Шалгунова С.А. Кримінологічні особливості особи озброєного насильницького злочинця // Вісник Дніпропетровського Університету Імені Альфреда Нобеля. - Серія «Юридичні науки». - 2011. - № 1 (1). – С. 109-116.
33. Юридична енциклопедія : в 6 т. / ред-кол.: Ю.С. Шемшученко (голова ред.-кол.) та ін. - К.: Укр. енцикл., 1998. -Т. 4: Н-П. - 720 с.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
100





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.