У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Аудит агропромислового виробництва (АПВ)
Количество страниц 104
ВУЗ КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Год сдачи 2014
Содержание ЗМІСТ
ВСТУП……………………………………………….…………………………….4
Розділ 1. Теоретико-методичні аспекти аудиту в АПК……………………….7
1.1. Зарубіжний досвід проведення аудиту……………………………7
1.2. Методичні аспекти організації проведення аудиту……………...17
1.3. Нормативно-правове забезпечення аудиту……………………….27
Висновки до розділу 1…………………………………………………………...37
Розділ 2. Стан організації та методика проведення аудиту в агропромисловому виробництві на прикладі підприємств Мелітопольського району Запорізької області……………………………………………………..38
2.1. Організаційно-економічна та облікова характеристика комплексу аграрних підприємств Мелітопольського району……………………..38
2.2. Організація внутрішніх і зовнішніх перевірок АПВ……………..48
2.3. Організаційні моменти та методика проведення внутрішнього контролю в АПВ………………………………………………………….58
Висновки до розділу 2…………………………………………………………..69
Розділ 3. Удосконалення організації та методики проведення аудиту в АПВ……………………………………………………………………………...71
3.1. Підвищення ефективності використання земельних ресурсів АПВ………………………………………………………………….……71
3.2. Вдoскoнaлeння внутрішньoгo кoнтрoлю підприємств AПВ ……..76
3.3. Вдoскoнaлeння внутрішньoгo aудиту тa oцінкa йoгo eфeктивнoсті нa AПВ…………………………………………………………………….83
Висновки до розділу 3…………………………………………………………91
ВИСНОВКИ……………………………………………………………………..92
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ……………………………………….96
ДОДАТКИ………………………………………………………………………102







ВСТУП
Актуальність теми. Глобалізаційні процеси у світовій економіці передба-чають перебіг капіталу до підприємств, які гарантують найефективніший спосіб його використання. Це зумовлює зростання інтересу до інформаційної основи прийняття обґрунтованих управлінських рішень - фінансової звітності та підвищення вимог до її якісних характеристик.
Незважаючи на перманентну модернізацію національної системи фінансово-господарського контролю, формування цілісної системи аудиту в аграрному секторі економіки не завершено.
Необхідність суспільного незалежного контролю функціонування підприєм-ницьких структур недержавної форми власності в аграрному секторі економіки України доводить об’єктивно існуючу потребу в розширенні галузевого ринку аудиторських послуг.
У розробку питань теорії та практики аудиту вагомий внесок зробили вітчизняні науковці: М.Т. Білуха, О.С. Бородкін, Ф.Ф. Бутинець, Б.І. Валуєв, З.В. Гуцайлюк, Г.М. Давидов, Н.І. Дорош, І.М. Дмитренко, С.Я. Зубілевич, А.М. Кузьмінський, М.В. Кужельний, О.А. Петрик, І.І. Пилипенко, О.Ю. Редько, В.С. Рудницький, В.Я. Савченко, В.В. Сопко, Л.О. Сухарєва, Б.Ф. Усач, В.О. Шев-чук та інші. Водночас важливим є вивчення аспектів теорії та практики аудиту, що узагальнені в працях: Р.Адамса, Х.Андерсона, Е.А.Аренса, Р.Доджа, Ф.Л.Дефліза, Г.Р.Дженіка, Д.Кармайкла, Дж.К.Лоббека, Р.Монтгомері, Дж. К. Робертсона. Дослідження галузевої специфіки організації та методики аудиту в АПК започаткували: М.Я. Дем’яненко, К.П. Дудка, В.М.Жук, Н.Л. Жук, Л.С. Шатковська.
Віддаючи належне проведеним дослідженням у галузі аудиту, слід зазначити, що ряд актуальних питань залишаються вивченими фрагментарно, не мають достатнього наукового обґрунтування. Зокрема, існують різновекторні підходи щодо понятійного апарату, відсутня цілісна науково-обґрунтована класифікація складових аудиторської діяльності, недостатньо досліджені потенційні можливості окремих видів аудиторських робіт та послуг. Потребує подальшої розробки механізм оптимального співввідношення систем і методів регулювання аудитор-ської діяльності. Залишається актуальним дослідження впливу Міжнародних стандартів аудиту на вітчизняну практику аудиторської діяльності.
Незважаючи на численні наукові розробки, проблема створення цілісної системи аудиторського обслуговування АПК. Відсутня єдина концепція функціонування і розвитку аудиторської діяльності в агарному секторі національної економіки. Потребують суттєвого доповнення методологічні засади та методичні прийоми аудиторського дослідження специфічних об’єктів: земельних і майнових відносин. Дискусійним є питання розширення кола об’єктів обов’язкового аудиту в аграрному секторі.
Мета і завдання дослідження. Метою дипломної роботи є обґрунтування теоретичних положень та розробка рекомендацій і пропозицій щодо вдосконалення організаційних та методичних аспектів аудиторської діяльності в АПК України.
Для досягнення поставленої мети сформульовано наступні завдання:
– обґрунтувати зарубіжний досвід проведення аудиту;
– узагальнити методичні аспекти організації проведення аудиту;
– дослідити нормативно-правове забезпечення аудиту;
– оцінити організаційно-економічну та облікову характеристику комплексу аграрних підприємств Мелітопольського району Запорізької області;
– вдосконалення організації та методики проведення аудиту в АПВ.
Об’єктом дослідження є аудиторська діяльність в аграрному секторі АПК та її складові.
Предметом дослідження є теоретико-методологічні засади, методика аудиту та організація аудиторської діяльності в Україні.
Методи дослідження. Теоретико-методологічною основою дипломної роботи є діалектичний метод пізнання. Методичний інструментарій склали наступні загальнонаукові методи і прикладні прийоми: індукція, дедукція, статистичне спостереження та фінансово-економічний.
Інформаційну базу дослідження склали: положення економічної теорії, фінансово-господарського контролю, наукові праці вітчизняних та зарубіжних вчених, законодавчі та нормативні акти України, Міжнародні стандарти аудиту, дані статистичної звітності суб’єктів аудиторської діяльності, дані бухгалтерського обліку й фінансової звітності агроформувань Запорізької області.
Список литературы ВИСНОВКИ

1. Законодавство зарубіжних країн у більшості випадків вимагає підтвердження бухгалтерських звітів компаній незалежними аудиторами (аудиторськими фірмами). Директива Європейського співтовариства № 8 вимагає проведення аудиторської перевірки всіх великих компаній, дозволяючи самим країнам — членам ЄС вирішувати, чи потрібні такі перевірки малих і середніх фірм.
2. В Україні сертифікацію аудиторів здійснює Аудиторська палата України згідно із положенням про сертифікацію аудиторів від 27 листопада 1997 р. Згідно з міжнародним операційним стандартом, "аудитор повинен провести такий огляд фінансової звітності, який був би достатнім для вираження думки про фінансову звітність у цілому". Безумовно, звіти аудитора можуть не загострювати увагу на незначних обставинах. Аудиторський звіт має виділити найголовніше. Основна мета аудитора — впевнитися, що довіру до фінансової звітності не підірвано.
3. Одним із важливих аспектів аудиту є глибокий аналіз усіх статей балансу і перевірка їх відповідності записам у Головній книзі за аналізований період. Якщо при цьому буде виявлено невідповідність щодо бухгалтерських записів чи окремих підсумкових показників, аудитор звертається до облікових регістрів і первинних документів. Під час перевірки записів в облікових регістрах і даних первинних документів аудитору слід установити повноту обліку, правильність записів в облікових регістрах і первинній документації, їх реальність.
4. Аудиторська діяльність в Україні регулюється Законом України «Про аудиторську діяльність» № 3125-XII від 22 квітня 1993 року, Стандартами аудиту та Кодексом етики професійних бухгалтерів, запровадженими рішенням Аудиторської палати України № 122 від 18 квітня 2003 року, положеннями Аудиторської палати України та іншими нормативно-правовими актами.
5. Показники фінансової стабільності підприємства ПрАТ «Весна-1» є критичними, крім того вони мають тенденцію до погіршення у динаміці, так коефіцієнт фінансової незалежності у 2012 р. є менше нормативного (0,5) - 0,2925 та зменшився на 0,0389 порівняно з 2008 роком; коефіцієнт фінансової залежності у 2012 р. перевищує нормативний (2) і становить 3,4190, що вказує на залежність підприємства від зовнішніх джерел фінансування, крім того він також зростає у динаміці – за аналізований період - на 0,4015; коефіцієнт фінансового ризику, критичне значення якого - 1 становить у 2012 році - 2,4190. Коефіцієнт маневрування власного капіталу у 2012 році склав 0,4436, що є позитивною тенденцією в противагу показникам за період з 2008 по 2011 роки, коли даний коефіцієнт мав від'ємне значення (внаслідок перевищення суми оборотних коштів над сумою поточних зобов'язань).
6. Аналізуючи показники фінансово-господарської діяльності ПрАТ "Мiжрайплемпiдприємство"можна стверджувати наступне: наближеними до допустимих, так при нормативному коефіцієнті фінансової незалежності 0,5, фактичний складає - 0,4854; при нормативному коефіцієнті фінансової залежності 2, фактичний складає - 2,0603; при нормативному коефіцієнті фінансового ризику 1, фактичний складає - 1,0603; коефіцієнт маневрування власного капіталу також є додатнім та складає 0,58. Станом на 31 грудня 2009 року підприємство є ліквідним, як у короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі, що показують коефіцієнт грошової платоспроможності (абсолютної ліквідності), який дорівнює 0,3706 (норматив - 0,35), коефіцієнт розрахункової платоспроможності - 1,0508 (норматив 0,8-0,9) та ліквідності платоспроможності - 1,51 (норматив - 1), які перевищують нормативні.
7. За результатами діяльності підприємства в період 2010-2012 років матеріальні витрати зменшилися, а інші прямі витрати навпаки та витрати на оплату праці збільшилися, це пояснюється тим , що на підприємстві за аналізує мий період збільшилася чисельність працюючих .
8. Щоб отримати якісну оцінку роботи системи внутрішнього контролю, на підприємстві повинні чітко розуміти її роль, структуру, функції, а також фактори, від яких залежить ефективність її роботи. Доцільно спрямувати зусилля на розробку стандартів системи внутрішнього контролю для підприємств.
9. В компетенцію аудитора входить з’ясування обставин, пов’язаних з відступами i порушеннями правил ведення бухгалтерського обліку: недотримання термінів i правил проведення інвентаризацій; несвоєчасне та неповне оприбуткування i списання цінностей тощо. Результати внутрішнього аудиту не можуть вважатись досягнутими до того часу, поки не будуть впроваджені рекомендації й усунуті виявлені відхилення.
10. Операції з землею проводяться в умовах відсутності регулюючих та діючих механізмів контролю за ними. Затягування прийняття законів про ринок землі та про державний земельний кадастр, тільки погіршують ситуацією. Утворення двосистемного земельного аудита зможе поліпшити непросту ситуацію яка складається в земельній сфері на теренах України.
11. Підвищення якості аудиту повинно відбу-ватися за рахунок поліпшення організації аудиторської перевірки і раціонального вико-ристання наявних ресурсів, що може бути досягнуто за рахунок створення відповідного організаційно-методичного забезпечення. Зважаючи на вимоги міжнародних стандартів та директив Європейського Союзу, в Україні було прийнято Положення про зовнішні пере-вірки системи контролю якості аудиторських послуг, затверджене рішенням АПУ від 26.05.2011р. № 31/12, згідно з яким підвищились вимоги до якості надання аудиторських послуг.
12. Використання у практиці проведення внутрішнього аудиту різних методичних прийомів і технічних способів чи процедур залежить переважно від діючих організаційних, методологічних і технічних аспектів бухгалтерського обліку підприємства АПК.
13. Служба внутрішнього при проведення перевірок використовує документальну перевірку, перерахунок, перевірку дотримання правил обліку окремих господарських операцій, простежування, незалежні тести, тести на відповідності, оцінне обстеження методом вибіркової перевірки, стеження інвентаризацією або у ній, усне опитування, проведення аналізу, і навіть використання комп'ютерних технологій, які включають певні програми.





СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Білик М. Д. Організація і методика аудиту сільськогосподарських підприємств : підручник / М. Д. Білик. – К. : КНЕУ, 2010. – 628 с.
2. Бурцев В. Організація внутрішнього аудиту в компанії / В. Бурцев // Фінансовий ринок України. – 2011. - №2 (40). – С.25-30
3. Власюк Г.В. Проблеми організації бухгалтерського обліку та шляхи їх вирішення / Г.В. Власюк // Держава та регіони. – 2009. – №6. – С. 40-44.
4. Гик О. В. Міжнародні стандарти аудиту, надання впевненості та етики / пер. з англ. О. В. Селезньов, О. Л. Ольховікова, О. В. Гик [та ін.]. – К., 2011. – 1172 с.
5. Гончарук Я. А. Аудит : навч. посіб. / Я. А. Гончарук, В. С. Рудницький. – Львів : Оріяна-Нова, 2010. – 292 с.
6. Давидов Г. М. Підходи щодо створення комплексу організаційно-методичного забезпечення процесу функціонування аудиту / [Електронний ресурс] Г. М. Давидов, Н. С. Шалімова. – Режим доступу : http://zsas.zhitomir.org.
7. Данкевич А.Є. Розвиток орендних земельних відносин в сільському господарстві /A.Є. Данкевич // Економіка АПК. - 2010. - № 5. - С. 43-46.
8. Данкевич А.Є. Світовий досвід оренди земель / А. Є. Данкевич // Економіка АПК. -2011. - № 3. - С. 138-144.
9. Джунковський, В. Д. Формування оптимальної структури капіталу [Електронний ресурс] / В. Д. Джунковський // НБУ ім. Вернадського.–2010.–Режимдоступу: http://www.nbuv.gov.ua/portal/chem_biol/ nvnltu/17_5/149_ Dzundzowski_17_5.pdf. – Загл. з екрану.
10. Дорош Н. І. Аудит : теорія і практика / Н. І. Дорош. – К., 2011. – 495 с.
11. Єрмаков О.Ю. Розвиток регіонального ринку оренди сільськогосподарських земель / О.Ю. Єрмаков, А.В. Кравченко // Економіка АПК. - 2011. - № 6. - С. 10-14.
12. Інструкція по інвентаризації основних засобів, нематеріальних активів, матеріальних цінностей, грошових коштів і документів, розрахунків, затверджена наказом Міністерства фінансів України № 69 від 11.08.94 р
13. Каменська Т.О. Внутрішній аудит. Сучасний погляд: [моногр.] / Т.О. Каменська: Нац. Акад. статистики, обліку та аудиту. – К.: ДП «Інформ. - аналіт. агенство», 2010. – 499 с.
14. Концептуальна основа контролю аудиторської діяльності в Україні, затверджена Рішенням АПУ від 27.09.2007 р.//Бухгалтерський облік і аудит.-2011.-№ 12.-С. 57-59.
15. Коркушко О. Н. Обліковий аспект аналізу власного капіталу [Електронний ресурс] / О. Н. Коркушко // НБУ ім. Вернадського. – 2010. – Режим доступу : http://www.nbuv.gov.ua/portal/soc_gum/Ekonk/2010_30/058_ korkushko.pdf. – Загл. з екрану.
16. Крамаренко Г. О. Фінансовий аналіз [Текст] : підручник / Г. О. Крамаренко, О. Є. Чорна. – К. : Центр навч. л-ри, 2008. – 392 с. – ISBN 978-966-364-698-5.
17. Кулаковська Л. П. Організація і методика аудиту : навч. посіб. / Л. П. Кулаковська, Ю. В. Піча. – К. : Каравела, 2011. – 568 с.
18. Литовченко О. Ю. Оптимізація структури капіталу як складова стратегії забезпечення фінансової безпеки підприємства [Текст] / О. Ю. Литовченко, С. А. Макуха // Вісник економіки транспорту і промисловості – 2010. – № 29. – С. 134 – 136.
19. Луценко С. И. Характеристики финансовой структуры капитала компании [Teкст] / С. И. Луценко // Финансовый менеджмент. – 2010. – №3. – С. 38-50.
20. Лупенко Ю.А. Аграрна реформа в Україні / П.І. Гайдуцький, П.Т. Саблук, Ю.О. Лупенко та ін / за ред. П.І. Гайдуцького. - К. : Вид-во ННЦІАЕ, 2011. - 232 с.
21. Мартин О.М. Економічні передумови формування оренди землі в процесі реалізації державної регіональної політики / О. М. Мартин // Науковий вісник Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С.З. Гжицького : зб. наук. праць. -Львів. - 2010. - Т. 9, № 4 (35). - Ч. 2. - С. 172-175.
22. Мельник Л.Ю. Соціально-економічні аспекти приватної власності на землю сільськогосподарського призначення / Л.Ю. Мельник, Ю.О. Литвин // Держава та регіони. - Сер.: Економіка та підприємництво. - 2010. - № 2. - С. 135-140.
23. Михасюк І.Р. Аграрний сектор АПК: Проблеми і шляхи вирішення / І.Р. Михасюк, Є.Й. Майовець. - Львів : Вид. центр ЛНУ ім. Івана Франка, 2010. - 230 с.
24. Нестеренко, Ж. К. Нерозподілений прибуток як джерело збільшення власного капіталу підприємства [Електронний ресурс] / Ж. К. Нестеренко, Т. А. Афанасьєва // НБУ ім. Вернадського. – 2009. – Режим доступу: http://www.nbuv.gov.ua/portal/Soc_Gum/Ekpr/200931/Zmist/_22 PDF.pdf. – Загл. з екрану
25. Оренда земельних часток (паїв) у 2009 р. в Україні: офіційна інформація Державного комітету України із земельних ресурсів станом на 1 січня 2010 р. [Електронний ресурс]. - Доступний з http://www.mylanl.org.ua.
26. Петрик О. А. Організація та методика аудиту підприємницької діяльності : навч. посіб. / О. А. Петрик, В. Я. Савченко, Д. Є. Свідерський ; за заг. ред. О. А. Петрик. – К., 2011. – 472 с.
27. Петрик О. Закон України "Про аудиторську діяльність": актуальні акценти та коментар до внесених змін /Бухгалтерський облік і аудит.-2011.-№ П.-С. 3-8.
28. План рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій підприємств і організацій, затверджений наказом Мінфіну України від 30 листопада 1999 р. № 291 зі змінами і доповненнями Положення про зовнішні перевірки системи контролю якості аудиторських послуг від 26.05.2011 р. №231/12 [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://document.ua/prozatverdzhennja-polozhennja-pro-zovnishni-perevirki-siste-doc60515.html.
29. Податковий кодекс України [Teкст]. – К.: ДР «ІВЦ ДПА України», 2012. – 336 с. – ISBN 978-966-1609-21-0.
30. Положення про сертифікацію аудиторів, затверджене рішенням АПУ від 31.05.2007 p. № 178/6.
31. Положення про документальне забезпечення записів в бухгалтерському обліку, затверджене наказом міністерства фінансів України № 88 від 24.05.95 р.
32. Положення з національної практики контролю якості аудиторських послуг 1 "Організація аудиторськими фірмами та аудиторами системи контролю якості аудиторських послуг".
33. Пономаренко О. Г. Аудиторська діяльність в аграрному секторі АПК: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. екон. наук / О. Г. Пономаренко. – К., 2007. – 20 с.
34. Порядок ведення Реєстру аудиторських фірм та аудиторів затверджене рішенням АПУ від 26.04.2007 p. № 176/7.
35. Про аудиторську діяльність : Закон України від 22 квітня 1993 р. №3125 – ХII [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://apu.com.ua/content.php?lang=ukr&c=page.php&id=1.
36. Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні: Закон України від 16.07.99 № 996-ІУ зі змінами і доповненнями.
37. Про затвердження Стандартів аудиту та етики Міжнародної федерації бухгалтерів як національних стандартів аудиту: Рішення АПУ від 18 квітня 2003 p. № 122.
38. Про затвердження типових форм первинного обліку: Наказ Міністерства статистики України № 352 от 29.12.95
39. Рованів І. І. Політика формування капіталу і фінансова звітність підприємства : аналіз взаємозалежності показників на прикладі Укріїни [Текст] / І. І. Романів // Вісник Хмельницького національного університету. – 2009. – № 4. – С. 115 – 119.
40. Савицька Г. В. Економічний аналіз діяльності підприємства [Текст]: навч. посіб. / Г. В. Савицька // 3-тє вид., випр. і доп. – К. : Знання, 2011. – 668 с. – ISBN 966-346-291-4.
41. Сопко В. В. Власний капітал акціонерних товариств : особливості визначення та обліку [Текст] / В. В. Сопко // Науковий вісник Львівської академії і права. – 2010. – 17.6. – С. 246 – 253. – 24
42. Стратегія застосування МСФЗ в Україні, затверджена розпорядженням КМУ від 24.10.2007 р. // Бухгалтерський облік і аудит.—2010.-№ 4.-С. 24-34.
43. Терещенко О.О. Фінансова діяльність суб’єктів господарювання: Навч. – метод. посіб. для самост. вивч. дисц. / О.О. Терещенко, Я.І.Невмержицький, А.П. Куліш та ін.; За заг. ред. О.О. Терещенка. — К.: КНЕУ, 2009. — 312 с.
44. Тихонов А.Г. Наукові аспекти економічного обороту землі в Україні / А.Г. Тихонов, Л.В. Паламарчук // Землевпорядкування. - 2010. - № 3. - С. 3-14.
45. Трегобчук В.М. Удосконалення земельних відносин в аграрній сфері : наук. доп. / B.М. Трегобчук, Н.М. Скурська, В.Д. Яровий. - К. : Об'єднаний ін-т економіки НАН України, 2010. - 47 с.
46. Третяк А.М. Земельні ресурси України та їх використання / А.М. Третяк, Д.І. Бамбід-ра. - К. : Вид-во ТОВ "ЦЗРУ". - 2009. - 143 с.
47. Третяк А.М. Фінансове регулювання використання та охорони сільськогосподарських земель у процесі ринкового обороту / А.М. Третяк // Економіка АПК. - 2009. - № 5. - С. 52-56.
48. Федоров М.М. Особливості формування ринку земель сільськогосподарського призначення в Україні / М.М. Федоров // Економіка АПК. - 2009. - № 5. - С. 73-78.
49. Хорт Ю. Мінімальний розмір статутного капіталу акціонерних товариств [Електронний ресурс] / Ю. Хорт // НБУ ім. Вернадського. – 2009. – Режим доступу : http://www.nbuv.gov.ua/portal/Soc_Gum/Pgip/2009_11/Khort. pdf. – Загл. з екрану
50. Цалко. Ю. С. Фінансова звітність підприємства та її аналіз: Навч. Посібник / Цалко. Ю. С. – К.: ЦУЛ, 2009. – 360 с.
51. Швиданенко Г. О. Управління капіталом підприємства [Teкст] : навчальний посібник / Г. О. Швиданенко, Н. В. Шевчук ; Мін-во освіти і науки України, Київський нац. економічний ун-т ім.Вадима Гетьмана. – К. : КНЕУ, 2011. – 440 с. – ISBN 966-574-882-3.
52. Шебаніна О.В. Орендні земельні відносини: сучасний стан та основні напрями удосконалення / О.В. Шебаніна // Економка АПК. - 2011. - № 7. - С. 7-13.
53. Шпак Н. З. Система управління капіталом підприємства [Текст] / Н. З. Шпак, О. М. Рудницька // Науковий вісник НЛТУ України. – 2010. − № 2010 – С. 257 – 261.
54. Штепо Н. А. Формирование совственного капитала в акционерных обществах [Електронний ресурс] / Н. А. Штепо, Ю. Н. Воробьев / НБУ ім. Вернадського. – 2009. – Режим доступу: http://www.nbuv.gov.ua/portal/Soc_Gum/Nvfbi/2009_2/Magazine_02_09_st46_pp81-84.pdf. – Загл. з екрану.
55. Юхименко О.М. Розвиток орендних відносин в аграрному секторі економіки / О.М. Юхименко // Економіка АПК. - 2010. - № 1. - С. 18-21.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
300





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.