У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название ІСТОРІЯ СТАНОВЛЕННЯ КРЕДИТНИХ СПІЛОК УКРАЇНИ ТА ПОЛЬЩІ
Количество страниц 106
ВУЗ КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Год сдачи 2014
Содержание ЗМІСТ

ВСТУП………………………………………………………………………………..3
РОЗДІЛ 1. ІСТОРІЯ ЗАПОЧАТКУВАННЯ КРЕДИТНО-КООПЕРАТИВНОГО РУХУ НА ТЕРЕНАХ УКРАЇНИ І ПОЛЬЩІ………………………………………6
1.1 Передумови виникнення кредитних спілок…………………………..…6
1.2 Правові чинники функціонування кредитної кооперації у кінці ХІХ – на початку ХХ ст…………………….………………………………………18
1.3 Досвід роботи кредитних кооперативів у міжвоєнний період………..28
РОЗДІЛ 2. ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ СТАНОВЛЕННЯ КРЕДИТНОЇ КООПЕРАЦІЇ УКРАЇНИ ТА ПОЛЬЩІ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХХ СТ………42
2.1 Основні етапи становлення та проблеми розвитку кредитних спілок незалежної України………………………………………………………….42
2.2 Особливості функціонування кредитної кооперації в Польщі…….…53
РОЗДІЛ 3. СТАНОВЛЕННЯ КРЕДИТНИХ СПІЛОК УКРАЇНИ ТА ПОЛЬЩІ В СУЧАСНИХ УМОВАХ……………………………………………………………70
3.1 Правові аспекти та особливості державної політики в регулюванні кредитно-кооперативних відносин…………………………………………70
3.2 Оптимізація правового регулювання діяльності кредитних спілок в сучасних умовах……………………………………………………………..78
3.3 Рекомендації щодо перспектив застосування досвіду Польщі для активізації кредитно-кооперативного руху в Україні………………..……86
ВИСНОВКИ………………………………………………………………………...93
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ……………………………………….…97
ДОДАТКИ…………………………………………………………………………105






ВСТУП

Кредитна кооперація славна своїм корінням, а її головна особливість – кооперативні принципи – є тим, що вирізняє її з-поміж усіх економічних феноменів і звідки вона черпає свою силу впродовж півтори сотні років.
Навряд чи знайдеться інше економічне явище, яке було б створене у такий цілеспрямований спосіб, на продуманих, з самого початку чітко сформульованих засадах і з прекрасною, благородною метою. Адже мета кредитної кооперації – не особистий зиск, збагачення коштом інших, а колективна самодопомога тих, хто її потребує. Ідея кредитної кооперації охопила весь світ: число країн, де працюють кредитні спілки або інші форми кредитних кооперативів, стрімко наближається до сотні, а членами спілок є понад 170 мільйонів землян.
За історію свого існування, у різних країнах діяльність кредитної кооперації дещо трансформувалася, модифікувалася, знайшла різне втілення залежно від місцевих умов, особливостей культури і традицій. Звісно, діяльність кредитних спілок на Україні та в інших країнах світу не можуть не відрізнятися, але є й те, що їх незмінно об'єднує, – це кооперативні цінності та принципи. Тому особливо цікавим і актуальним є вивчення ретроспективного аналізу створення кредитних спілок в різних країнах, а історія створення і досвід роботи кредитних організацій Польщі є досить актуальними для сучасного розвитку кредитної кооперації України.
Актуальність теми дипломної роботи полягає у тому, що в Україні важливість подальшого розвитку кредитних спілок недооцінюється. Недооцінка з боку держави та нерозуміння широкими верствами населення значення кредитних кооперативів у ринкових умовах спричинені деформаціями економічної сутності кооперативів командно-адміністративною системою та дискредитацією кооперативної ідеї псевдокооперативним рухом періоду перебудови. Усе це обумовлює необхідність докорінного ретроспективного аналізу світового та вітчизняного досвіду, набутого у різний час і за різних обставин. Узагальнення його досягнень та розробка на цій основі практичних рекомендацій щодо перспектив його застосування в Україні має важливе науково-теоретичне та практичне значення.
В різні часи історичними аспектами розвитку руху кредитної кооперації займалися як закордонні так і вітчизняні вчені. Різноманітним аспектам наукових розробок з питань функціонування кредитних спілок присвячені праці таких українських вчених як М. Аліман, Є. Бобров, В. Гончаренко, С. Злупко, П. Козинець, Р. Коцовська, Л. Негребецька, А. Оленчик, А. Пантелеймоненко, А. Стадник, М.Б. Чижевської, О. Фарат та інших. Однак, не зважаючи на значну кількість досліджень і віддаючи належне важливості досліджень названих учених, зауважимо, що історія становлення кредитних спілок України та Польщі, особливості розвитку та можливості застосування міжнародного досвіду у вітчизняній практиці залишаються слабо дослідженими і потребують подальшого вивчення від моменту їх виникнення до нашого часу.. Тому обрана тема дипломної роботи є актуальною.
Метою дипломного дослідження є проведення порівняльного аналізу історії становлення кредитних спілок України та Польщі. Відповідно до поставленої мети в роботі необхідно вирішити наступні завдання:
 визначити передумови виникнення кредитних спілок;
 розглянути правові чинники функціонування кредитної кооперації у кінці ХІХ – на початку ХХ ст.;
 дослідити досвід роботи кредитних кооперативів у міжвоєнний період;
 надати оцінку основним етапам становлення та проблемам розвитку кредитних спілок незалежної України
 розкрити особливості функціонування кредитної кооперації в Польщі;
 визначити правові аспекти та особливості державної політики України та Польщі в регулюванні кредитно-кооперативних відносин;
 окреслити шляхи оптимізації правового регулювання діяльності кредитних спілок в сучасних умовах;
 розробити рекомендації щодо перспектив застосування досвіду Польщі для активізації кредитно-кооперативного руху в Україні.
Об’єктом дослідження дипломної роботи є кредитні спілки.
Предметом дипломної роботи є дослідження історичних аспектів розвитку кредитної кооперації та проведення порівняльного аналізу становлення кредитних спілок України та Польщі.
Методологічну основу дослідження дипломної роботи становить сукупність методів та прийомів наукового пізнання, як загальнонаукових (діалектичний, історичний, логічний, системний аналіз тощо), так і спеціальних (документального аналізу, порівняльно-правового тощо). Так, діалектичний метод дозволяє розглянути становлення кредитної кооперації України та Польщі у розвитку та взаємозв’язку, виявити усталені напрямки і закономірності в цілому. Історико-правовий метод передбачає вивчення правового регулювання процедур створення та функціонування кредитних спілок у його розвитку, виявлення зв’язків минулого із сучасним. Важливого значення набуває також порівняльно-правовий метод, який дозволяє виявити переваги та недоліки зарубіжного досвіду порядку створення і діяльності кредитних спілок, та соціологічний метод щодо з’ясування думки фахівців-практиків щодо проблеми, яка досліджується. Методи моделювання, аналізу та синтезу були використані при розробці пропозицій з удосконалення законодавства. Специфіка об’єкту, що досліджується, його міжгалузевий характер передбачає застосування цілого ряду наукових підходів: фундаментального, органічної єдності теорії і практики, поєднання критичного і раціонального, порівняльно-ретроспективного, єдності логічного та системного підходу.
У процесі дослідження було використано раніше діюче, чинне та перспективне законодавство України, а також законодавство Польщі щодо регулювання в галузі кредитної кооперації, наукові праці вітчизняних і зарубіжних вчених, матеріали періодичних видань і науко-практичних конференцій.
Список литературы ВИСНОВКИ

В дипломній роботі нами проаналізовано вітчизняний і досвід Польщі розвитку системи кооперативного кредитування, набутого у різний час і за різних обставин, на основі чого розроблено практичні рекомендації щодо перспектив його застосування в Україні.
Узагальнюючи все наведене в роботі можна зробити наступні висновки.
Сучасна кредитна кооперація, що існує більш ніж у 150 країнах, виникла в середині ХІХ ст. у Німеччині. Згодом, у 80-90-х роках ХІХ ст. кооперативні кредитні заклади з’явилися на території України та Польщі. Свого найвищого розквіту кредитні кооперативні установи в цих країнах досягли перед Першою світовою війною. Результати цієї війни вкрай негативно позначилися на кредитних системах держав світу і, зокрема, їх кооперативному секторі, особливо України і Польщі, але відновили свою діяльність у міжвоєнний період. В міжвоєнний період кредитна кооперація для українців була чи не єдиним засобом створення національного капіталу та організації раціонального кредиту. Відсутність власної держави, несприятлива політика польського уряду, бідність більшості з позичальників негативно позначилася на її розвитку.
Після Другої світової війни кредитна кооперація була відсутня як в Польщі, так і в Україні, яка входила до СРСР.
В Україні відродження системи кредитної кооперації розпочалося на початку 90-х рр. ХХ ст. Її формування здійснюється за канадсько-американською моделлю, в основі якої покладено варіант “народних банків” Шульце-Деліча. Сучасні кредитні спілки в Україні є правонаступниками і продовжувачами традицій української кооперації, що активно функціонувала та розвивалась із середини ХІХ ст. до початку 30-х рр. ХХ ст.
У сучасних умовах кредитна спілка – це невід’ємна та особлива складова фінансової системи ринкового типу. Кредитні спілки як фінансові інституції утворюються тоді, коли в суспільстві виникає попит на певні фінансові послуги, що не надаються іншими структурами, або якщо такі послуги пропонуються на невигідних, часто неприйнятних умовах.
У правовому відношенні кредитна спілка діє в рамках певної структури та відповідних правил. Як юридична особа вона наділена рядом ознак, які дозволяють самостійно брати участь у фінансових та інших операціях в інтересах своїх членів.
Істотним фактором, що сприяє становленню та розвитку кредитної кооперації як повноправного учасника фінансового ринку, є створення якісної нормативної бази, яка регулює діяльність кредитних кооперативів різного рівня.
Принципи організації, мета, завдання та функції роблять її відносно відособленою від інших інститутів фінансового ринку, вносять характерні особливості у від
Унікальність формування фінансово-кредитних інституцій української та польської кредитної кооперації історичного періоду полягала у тому, що вирішальну роль у цьому процесі відіграла інтелігенція, яка у тих умовах була позбавлена доступу до характерних для неї сфер суспільної та державної діяльності.
Аналіз шляхів та методів внутрішньої акумуляції національного капіталу через дрібну ощадність, яка мала всеоохопний характер, та організації банківських і кредитних інституцій, які обслуговували кооперацію і приватництво, становить неабияку цінність для сучасної української економіки, що переживає етап ринкових трансформацій.
Сучасні процеси ринкової трансформації аграрного та фінансово-кредитного секторів в ряді економік характеризуються бурхливим розвитком системи кредитної кооперації. Чільне місце кредитна кооперація посіла в Польщі, де кооперативні організації виконують специфічну соціально-економічну місію, пов’язану із задоволенням потреб своїх членів на неприбуткових засадах, чим послаблюють окремі негативні аспекти ринкових відносин і підвищують соціальну спрямованість та ефективність ринкової економіки.
Потенційну роль кредитних спілок не можна недооцінювати, тому що аналіз функціонування комерційних банків за останні роки з точки зору малого бізнесу показав їх недоліки – ненадійність, велику залежність від держави, неспроможність швидко реагувати на ситуацію, що змінюється, через значні обсяги накопичених та вкладених коштів.
Малі форми кредитування швидше реагують на зміну ситуації, тому що всі грошові кошти належать пайовикам, управління в них прозоре, а фінансові потоки легше відстежувати. Крім того, вкладення коштів у ризикові операції заборонено, тобто фінансові втрати незначні. Пайовики знають один одного, що до певної міри забезпечує повернення кредиту.
Важливою тенденцією розвитку сучасної світової системи кредитної кооперації, перспективною для України, є універсалізація діяльності, коли кредитні спілки та кредитні кооперативи розширюють коло здійснюваних операцій, поступово перетворюючись у активних учасників кредитного та фінансового ринку. Фактором підвищення ефективності діяльності кредитних спілок також виступає їх співпраця з кооперативними банками. Формування таких банків в Україні забезпечить можливість концентрації аграрного капіталу та депозитів населення для підтримки пріоритетних сфер розвитку сільськогосподарського виробництва, а також можливість врахування регіональних особливостей, сезонності та спеціалізації виробників аграрної продукції.
На відміну від комерційних банків, які намагаються максимізувати свій прибуток, кредитні спілки працюють для підвищення рівня життя і достатку своїх засновників. Сама ідея створення і розвитку кредитних та інших кооперативів спрямована на розв'язання найважливішого соціального питання - зменшення рівня бідності та створення умов для розвитку місцевого бізнесу.
Система кредитної кооперації України поступово займає належне місце на ринку фінансових послуг. Особливо це стосується коротко- та середньострокового кредитування населення в регіонах. Проте резерви зростання і розвитку системи ще далекі від повного використання. Реалізація потенціалу кредитної кооперації в Україні значною мірою залежить від рівня її законодавчого забезпечення.
Наразі в Україні відсутні гарантії та механізми повернення фізичним особам внесків (вкладів) на депозитні рахунки фізичних осіб кредитних спілок, на відміну від банківських вкладів. Отже, члени кредитних спілок не мають навіть мінімального рівня захисту своїх заощаджень. Тому прийняття відповідного закону є довгоочікуваним та бажаним інструментом захисту певних категорій споживачів фінансових послуг.
Враховуючи світовий і європейський досвід, такі інструменти слід зорієнтовувати переважно на пошук внутрішніх резервів інвестування та кредитування, а саме: на формування системи кооперативних банків.
Отже, підсумовуючи вищесказане, можна зробити висновок, що кредитні спілки, будучи неприбутковими фінансовими установами та специфічними формами фінансової взаємодопомоги, посідають значне місце у фінансово-кредитних системах Польщі та України. Особливо перспективним, на наш погляд, може стати сучасний етап розвитку кредитної кооперації в Україні. Кооперація одержує шанс забезпечити собі законодавче поле через розуміння принципів діяльності кооперативного руху лідерами зазначених партій, який повинен надати поштовх для розвитку різних форм та видів кооперативів, зокрема – кредитних, споживчих, сільськогосподарських, житлово-будівельних тощо.





СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Про кредитні спілки: Закон України від 20.12.2001 № 2908-III (Редакція від 11.08.2013) [Електронний ресурс] – режим доступу: http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/2908-14
2. Про систему гарантування вкладів фізичних осіб: Закон України від 23.02.2012 № 4452-VI (Редакція від 09.06.2013) [Електронний ресурс] – режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/4452-17/page
3. Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг: Закон України від 12.07.2001 № 2664-III (Редакція від 23.10.2013) [Eл. ресурс] – режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2664-14
4. Про Фонд гарантування вкладів фізичних осіб: Закон України від 20 вересня 2001 р. № 2740-Ш (втрата чинності від 21.09.2012) [Електронний ресурс] – режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2740-14.
5. По затвердження Концепції розвитку системи кредитної кооперації: Розпорядження Кабінету Міністрів України від 07.06.2006 №321р // zakon1.rada.gov.ua.
6. Про затвердження Положення про Фонд гарантування внесків (вкладів) членів кредитних спілок на депозитні рахунки: Проект Постанови Кабінету Міністрів України http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/JF84700I.html
7. Про Фонд гарантування вкладів членів кредитних спілок: Проект Закону України http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/JF84700I.html
8. Лист НАКСУ №491/12 від 5.09.2012 до Нацкомфінпослуг [Електронний ресурс]: Щодо виконання національного плану дій на 2012 рік. – Режим доступу: http://www.unascu.org.ua.
9. Директива 94/19 ЄС Європейського Парламенту і Ради «Щодо схем гарантування депозитів» від 30 травня 1994 року (із змін. та допов.) [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://www.zakon.rada.gov.ua.
10. Аліман М. В. Історія споживчої кооперації України: підручник для студентів кооперативних вузів / М. В. Аліман, С. Г. Бабенко, С. Д. Гелей, Я. А. Гончарук та ін.; Укоопспілка, Львівська комерційна академія. - Львів : Інститут українознавства НАНУ, 1996. - 384 с
11. БабенкоС. Г. Трансформація кооперативних систем у перехідній економіці: монографія / С. Г. Бабенко. – К. : Наукова думка, 2003. - 332 с
12. Банківські реформи в країнах Східної Європи і Росії. Факти і аналіз / Під заг. ред. С. Л. Тігіпка. – Дніпропетровськ: Преском, 1995. – 142 с.
13. Банковское дело: учебник. - 2-е изд., перераб. и доп. / под ред. О.И. Лаврушина. - М.: Финансы и статистика, 2010. - 672 с.
14. Бартенева А. В один прыжок не получилось // Эксперт. – 1997. – № 32.
15. Башкатов О. Програма стабілізації та фінансового оздоровлення: кредитні спілки беруть ініціативу в свої руки / О. Башкатов, I. Вишневський // Вісник кредитної кооперації. - 2007. - № 2. - С. 8-10.
16. Бернштейн Б. Л. Розвиток сільськогосподарської кооперації в Україні / Б. Л. Бернштейн, О. М. Третяк // Економіка АПК [Текст]. – 2009. – № 7. – С. 38-43.
17. Васюта І. Західноукраїнська кооперація: досвід господарської діяльності (1883-1939 рр.) // Історія народного господарства та економічної думки. –1994. – Вип. 26-27. – С. 76-82.
18. Васюта І. Соціально-економічні відносини на селі Західної України до возз’єднання (1918-1939). – Львів: Вища школа, 1978.
19. Вахитов К. И. История потребительской кооперации России: учебное пособие / К. И. Вахитов. - М., 2011. - Ч. 1. - 66 с.
20. Вербова О. Західноукраїнське приватне підприємництво міжвоєнного часу / Оксана Вербова. – Львів : ЛА "Піраміда", 2002. – 187 с.
21. Вербовий М.В. Крайовий Союз Кредитовий як феномен національного господарського руху в Галичині на межі ХІХ-ХХ ст. / М. В. Вербовий // Науковий вісник УкрДЛТУ : зб. наук.техн. праць. – Львів : РВВ УкрДЛТУ. – 2004. – Вип. 14.1. – С. 127-130.
22. Витанович І. Історія українського кооперативного руху. – Нью-Йорк : Вид-во ТУК, 1964. – 624 с.
23. Галаган В. Я. З історії кооперації в Україні [Текст] / В. Я. Галаган. – К. : УСХА, 1992. – С. 38–43.
24. Гелей С. Д. Теорія та історія кооперації: підручник / С. Д. Гелей, Р. Я. Пастушенко. - К. : Знання, 2006. - 513 с.
25. Гелей С. Діяльність Крайового кредитного союзу в І-ій половині ХХ ст. // Українська кооперація: історичні та соціально-економічні аспекти. Зб. статей. Том ІІ / За заг. ред. д-ра іст. наук, проф. С. Гелея. – Львів: Вид-во Львівської комерційної академії, 2001. – С. 96-102.
26. Гелей С. Розвиток кооперативного законодавства в Україні в період між Першою та Другою світовими війнами / С. Гелей, Т. Гелей // Українська кооперація: історичні та соціально-економічні аспекти: зб. статей; [за заг. ред. д-ра іст. наук, проф. С. Гелея]. – Львів: Вид-во Львівської комерційної академії, 2001. – Т. 2. – С. 16–33.
27. Гелей Т. Кость Левицький / Т. Гелей // Українські кооператори (Іст. нар.). / [за ред. С.Гелея]. – Львів: „Коопосвіта”, 1999. – Т. 1. – С. 140-141.
28. Глущенко С. Реформування банківських систем країн Центральної та Східної Європи / С. Глущенко // Наук. записки. – Т. 30 «Економ. науки». – 2004. – С. 39-45 // [Ел. ресурс]. – Режим доступу: http://www.nbuv.gov.ua/ portal/soc_gum/naukma/Econ/2004_30/06_glushchenko_sv.pdf
29. Голуб Г. М. Розвиток кредитної кооперації на західноукраїнських землях у 20-30х роках / Г. М. Голуб // Історія народного господарства та економічної думки України : Міжвід. зб. наук. праць. – Вип. 26-27 / Редкол. : Т. Дерев’янкін (відп. ред.) [та ін.]. – К. : Наук. думка, 1994. – С. 95-106.
30. Голуб Г. М. Розвиток кредитної кооперації на західноукраїнських землях у 20-30 роках ХХ ст. // Історія народного господарства та економічної думки. – 1994. – Вип. 26-27. – С. 95-105.
31. Гончаренко В. В. Особливості та закономірності відродження кредитних спілок в Україні [Електронний ресурс] / В. В. Гончаренко. – Режим доступу : http://www. minfin.gov.ua/control/uk/publish/printable_article.
32. Гончаренко В. В. Становлення світової системи кредитної кооперації: теорія, методологія, практика: дис. д-ра. екон. наук: 08.05.01 / Гончаренко Владислав Васильович. - Київ, 2002. - 428 с.
33. Дані Національної асоціації кредитних спілок України [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.ukrcu.kiev.ua
34. Драгомирецька Л. Українська кооперація у громадсько-політичному житті Західної України (1920-1939 рр.): Автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. іст. наук / Прикарпатський університет ім. В. Стефаника. – Івано-Франківськ, 2004. – 20 с.
35. Еволюція банківської системи Польщі / Під ред. М. Жуковського. – Вид-во Університету Марії-Кюрі Склодовської, Люблін, 2006 // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.zfg.umcs.lublin.pl/data/ Ewoliucija%20%20bankiwskoji%20systemy%20Polszczi/Ewoliucija%20%20bankiwskoji%20systemy%20Polszczi.pdf
36. Звензик В. Польские банки теряют независимость / В. Звензик, В. Шамкович // Банк. практика за рубежом. – 2000. – № 2 (14). – С. 18-21.
37. Злупко С.М. Іван Франко – економіст. – Львiв : МП "Слово", 1992. – 206 с.
38. Іноземний капітал: експансія на Схід / Коментарі експертів / Мар’ян Жуковскі // Наше кредо. – 2007. – № 5 (13). – С. 12 // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.kredobank.com.ua/files/nashekredo/nk13.pdf
39. Інформація про стан і розвиток кредитних спілок України [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://www. dfp.gov.ua.
40. Історія кооперативного руху: Підручник для кооперативних вузів / С.Г.Бабенко, С.Д.Гелей, Я.А.Гончарук та ін. – Львів: Ін-т українознавства НАН України, 1995. – 410 с.
41. Коваленко М. Операції сучасного комерційного банку: навч. посіб. / M. Коваленко, В. Білінкіс, Л. Сухомлин. - Херсон: Олді-плюс, 2007. - 472 с.
42. Кузьмін О. Фінансова інфраструктура для підтримки малих підприємств / О. Кузьмін, І. Комарницький // Фінанси України. – 2003. – № 2. – С. 87-96.
43. Мазур Т.В. До проблеми реформування правового режиму фонду гарантування вкладів фізичних осіб в Україні / Т.В. Мазур // Міжнародна наук.-практ. Інтернет-конференція: Правова держава: напрямки та тенденції її розбудови в Україні [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://www.lex-linecom.ua.
44. Манилич М.І., Галушка Є.О. Кредитна спілка: банк чи каса взаємодопомоги? // Фінанси України.– 2002.– №6. – C. 95–99.
45. Марін Б. М. Кредитні спілки: освоєння ринку фінансових послуг у сільській місцевості: Навч. посібник / Канадське агентство з міжнародного розвитку (США); Спільний українсько-канадський проект «Зміцнення кредитних спілок в Україні». – К., 2006. – 264 с.
46. Марочко В.І. Українська селянська кооперація. Історико-теоретичний аспект (1861-1929 рр.) [Текст] / В.І.Марочко. – К.: M.P. Kots Pulishing, 1995. – 224 с.
47. Мельник П. В., Тарангул Л. Л., Гордей О. Д. Банківські системи зарубіжних країн: Підручн. / П. В. Мельник, Л. Л. Тарангул, О. Д. Гордей. – К.: Алерта, Центр учбової літератури, 2010. – 586 с.
48. Несторович В. Українські купці і промисловці в Західній Україні 1920-1945. – Торонто-Чiкаго : Вид-во Клуб Українських Професіоналiстiв і Підприємців, 1977. – 342 с.
49. Оленчик А. Система кредитних спілок України: сучасний стан і можливі виклики / А. Оленчик // Вісник кред. кооперації. – 2007. – № 3. – С. 26– 33.
50. Оленчик А. Я. Проблеми стабільності кредитних спілок в Україні (матеріали доповіді на семінарі “Кредитні спілки в Україні: стабільність і подальший розвиток”, м.Київ, 2007) [Електронний ресурс] / А.Я. Оленчик. – Режим доступу: http://ierpc.org/ierpc/seminars/s18012007/olenchyk_ur.pdf
51. Орлюк О. Правові аспекти функціонування системи страхування вкладів / О. Орлюк // Право України. - 2004. - № 11. - С.29-32.
52. Основні показники системи кредитних спілок // Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України // www.dfp.gov.ua.
53. Пантелеймоненко А. Біля витоків кооперативних принципів / Андрій Пантелеймоненко // Вісник кредитної кооперації. – 2007. – № 2. – С. 58–61.
54. Пантелеймоненко А.А. Активизация кооперативного движення в украинском селе в период Столыпинской Аграрной Реформы (1906-1911 гг.) / А.А. Пантелеймоненко. // Столыпинские чтення: Сборник докладов, выступлений, статей. – К.: Міжнародна благодійна організація «Демократичний фундамент», 2010. – С. 24-29.
55. Пантелеймоненко А.О. Становлення кооперації в українському селі: історико-економічні аспекти: Монографія / А.О. Пантелеймоненко. - Полтава: РВЦ ПУСКУ, 2006. – 227 с.
56. Пастушенко Р. Українська кредитна кооперація в Галичині у другій половині ХІХ – на початку ХХ століття // Українська кооперація: історичні та соціальноекономічні аспекти. Зб. статей. Том ІІ / За заг. ред. дра іст. наук, проф. С. Гелея. – Львів: Вид-во Львівської комерційної академії, 2001. – С. 84-95.
57. Підсумки розвитку ринку кредитних спілок [Електронний ресурс] / Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України. - Режим доступу: http://www.dfp.gov.ua.
58. Попов C. Популярність кредитних спілок зростає [Електронний ресурс] / С. Попов, Д. Бойчак // Український Бізнес Ресурс. – Режим доступу: http://news.finance.ua
59. Проф. Михайло Туган-Барановський. Основи політичної економії / наук. ред., автор передмови С.М. Злупко. – Львів : Вид. центр ЛНУ ім. Івана Франка, 2003. – 628 c.
60. Прядко В. В., Сайко М. М. Історія грошей і кредиту: Підручн. / В. В. Прядко, М. М. Сайко. – К.: Кондор, 2009. – 508 с.
61. Савлук М.І. Гроші та кредит: підручник / М.І. Савлук, А.М. Мороз, І.М. Лазепко та ін. – Київ: КНЕУ, 2006 – 744 с.
62. Сайт Національного банку Польщі // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.nbp.pl/homen.aspx?f=/en/banknoty/informacje.htm
63. Свиноус І. Кредитування діяльності особистих селянських господарств: сучасний стан і проблеми / І. Свиноус // Вісн. НБУ. – 2007. - №7. – С.52-54.
64. Сеньків М. Колективізація західноукраїнського села 40 – поч. 50-х рр. ХХ ст.: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня д-ра іст. наук: спец. 07.00.01 “Історія України”. – Донецьк, 2009. – С. 15.
65. Скоморович І. Г. Історія грошей і банківництва: Підручн. / І. Г. Скоморович, С. К. Реверчук, Я. Й. Малик. – К.: Атіка, 2004. – 340 с.
66. Стадник А. А. Відродження кредитних кооперативів / А.А. Стадник // Фінанси України. – 2005. – № 3. – С. 96–100.
67. Струк З. Діяльність українських кооперативів у Західній Україні (1921-1939 рр.) – Львів: Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України, 2000. – 152 с.
68. Струк З. Організація кооперації на західноукраїнських землях у міжвоєнний період (1921-1939 рр.). – Львів, 2000. – 138 с.
69. Танчин І. Український кооперативний рух у міжвоєнний період / І. Танчин // Історико-культурні та краєзнавчі нариси. Львівщина. – Львів: Центр Європи, 1998. – С. 289-304.
70. Терещенко О. І. Правове регулювання статусу та основних напрямів діяльності сільськогосподарських кредитних кооперативів в Україні / О. І. Терещенко // Економіка. Фінанси. Право [Текст]. – 2005. – № 9. – С. 13–18.
71. Третьякова С. Г. Кооперативные банки и кредитные кооперативы как институты микрокредитовання: история развития, актуальность и современные проблемы / С. Г. Третьякова // Фундаментальные и прикладные исследовання [Текст]. – 2008. – № 2. – С. 108–116.
72. Україна вперше взяла участь у засіданні «Європейського клубу» рухів кредитних спілок - членів WOCCU // Вісник кредитної кооперації. - 2007. - Грудень; 2008. - Січень. - № 1(4).
73. Українська економічна думка: Хрестоматія / упоряд. С. Злупко. – К. : Вид-во "Знання", 1998. – 448 с.
74. Українська кооперація: історичні та соціально-економічні аспекти. (Збірник статей). – Том І. – Львів: Ін-т українознавства ім. І.Крип’якевича НАН України; Львівська комерційна академія, 1998. – 240 с.
75. Українські кооператори. Історичні нариси. – Львів: Вид-во “Укоопосвіта” Львівської комерц. академії, 1999. – Кн. 1. – 456 с.; 2001. – Кн. 2. – 338 с.
76. Франко I.Я. Банк крайовий : зб. творів. – у 50 т. – К. : Видво "Наук. думка", 1986. – Т. 44, Кн. 1. – С. 163-180.
77. Франко І.Я. Реорганізація банку Крайового : зб. творів. – у 50 т. – К. : Вид-во "Наук. думка", 1986. – Т. 44, Кн. 1. – С. 273-280.
78. Хорунжий С. Міжнародний досвід формування системи гарантування вкладів для членів кредитних спілок (уроки для України) / С. Хорунжий, К. Хорунжий // Вісник кредитної кооперації. - 2008. - № 3 (6). - С. 20-26.
79. Чеботар С. І. Грошово-кредитна система Польщі та основні напрями її реформування / С. І. Чеботар / Таврійський науковий вісник. – Випуск 15. – Херсон. – 2000. – C. 64-69.
80. Чижевська М.Б. Кредитна кооперація на ринку споживчого кредитування // Економіка. Фінанси. Право.– 2006.– №1. – C. 30–33.
81. Шкляр М.Ф. Кредитная кооперация / Шкляр М.Ф. – М. : Изд.-торговая корпорация “Дашков и К”, 2007. – 334 с.
82. Щибиволок З. І., Кульчицька Р. Б. З історії ощадної справи Західної України // Фінанси України. – 1997. – № 7. – С. 100-112.
83. Bogacz, S. W setna rocznice urodzin dr. Franciszka Stefcyka. Przeglad leczarski 1961. nr. 12.
84. Cywinsky, В. Idzie о dobro wspolne... Opowiesc о Franciszku Stefczyku. Wyd. 2. Sopot: Fundacja na Rzecz Polskich Zwiazkow Kredytowych; Warszawa: "Trio", 2005.
85. Gurnich, A. Franciszek Stefczyk: zycie, poglady, dzialalnosc. Warszawa: Zakl. Wydaw. CRS, 1976.
86. Zabko -Potopowicz, A. Pionerzy postepu w rolnictwie polskim. Warszawa: LSW, 1977.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
300





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.