У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Сучасний стан та перспективи розвитку іпотечного кредитування в Україні
Количество страниц 117
ВУЗ КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Год сдачи 2014
Содержание АНОТАЦІЯ


Дипломна робота на здобуття кваліфікації “Економіст” освітньо-кваліфікаційного рівня «магістр» за напрямом 0501 «Економіка і підприємництво» та спеціальністю 8.050105 «Банківська справа». – Київ: Університет банківської справи НБУ, 2009.
В дипломній роботі розглянуто основні тенденції динаміки іпотечного ринку, актуальні питання іпотечного кредитування в Україні. Зроблено спробу визначити основні проблеми та перспективи розвитку іпотечного кредитування в Україні. Розглянуто основи механізму банківського іпотечного кредитування, визначено проблеми та напрями розвитку ефективного механізму іпотечного кредитування банками України. Викладено основні етапи організації іпотечного кредитування на прикладі АКБ «Укрсоцбанк. Зроблено аналіз наданих іпотечних житлових кредитів в АКБ «Укрсоцбанк» за період 2005-2008 рр. Визначено проблеми, окреслено перспективи становлення та визначено роль відповідних учасників іпотечних кредитних відносин в Україні в період кризи. Запропоновано рекомендації з приводу розвитку ринку іпотеки і становлення ефективного іпотечного механізму.
Ключові слова: банк, кредит, іпотека, іпотечне кредитування, іпотекодавець, позичальник, застава, кредитор, механізм банківського іпотечного кредитування, нерухомість, ринок нерухомості, ринок іпотечного капіталу, житлова іпотека, ризики, страхування.
Дипломна робота складається із вступу, трьох розділів, висновків і пропозицій. Роботу викладено на 93 сторінках друкованого тексту, містить 11 таблиць, 24 рисунки, 7 додатків на 9 сторінках. Список використаної літератури містить 79 найменувань.







ЗАВДАННЯ
ЗМІСТ

Вступ……………………………………………………………………………... 5
Розділ 1. Теоретичні засади іпотечного кредитування……...……………... 8
1.1 Сутність іпотеки……………………………………………… 8
1.2 Інфраструктура іпотечного ринку та місце банку на ньому.. 20
1.3 Сучасний стан іпотечного кредитування в Україні………... 28
Висновки до розділу 1………………………………………... 36
Розділ 2. Організація іпотечного кредитування (на прикладі Акціонерно-комерційного банку соціального розвитку „Укрсоцбанк”)... 38
2.1 Аналіз показників кредитної діяльності банку……………... 38
2.2 Організація кредитування та механізм надання іпотечного кредиту в АКБ «Укрсоцбанк»……………………………….. 50
2.3 Аналіз наданих іпотечних житлових кредитів в АКБ «Укрсоцбанк»…………………………………………………. 60
Висновки до розділу 2………………………………………... 70
Розділ 3. Шляхи удосконалення розвитку іпотечного банківського кредитування в Україні……………...............................................…………... 72
3.1 Перспективи розвитку житлового іпотечного кредитування в Україні ………………………………………………………. 72
3.2 Удосконалення управління кредитними ризиками при банківському іпотечному кредитуванні…………………….. 78
3.3 Пропозиції з удосконалення механізму іпотечного кредитування банками України……………………………… 84
Висновки до розділу 3………………………………………... 96
Висновки……………………………………......……………………………….. 98
Список використаної літератури...............………………………………….. 102
Додатки…………………….....………………………………………………….. 108








ВСТУП

Система іпотечного кредитування, будучи невід’ємним елементом сучасної економіки розвинутих країн, усе активніше використовується в економічній та соціальній політиці України.
В Україні спостерігається значне розширення фонду нерухомості як промислового, так і житлового призначення, оскільки проведення операцій з нерухомістю є одним із найбільш поширених засобів збереження та примноження капіталу. Стрімке зростання обсягів будівництва нових промислових об’єктів нерухомості та житлових будівель спрямоване на максимальне забезпечення потреб населення та суб’єктів господарювання.
У зв’язку з цим виникає проблема одержання фізичними та юридичними особами коштів, що будуть достатніми для придбання такої нерухомості на вигідних умовах. Попит на дешеві довгострокові ресурси обумовлює подальший розвиток такого напряму банківської діяльності, як іпотечне кредитування. За останній час питома вага іпотечних кредитів у ВВП зросла з 1 до 2,5%, із них класична іпотека (кредит на придбання житла) – з 0,6 до 1,6%. Але питома вага іпотеки в кредитному портфелі комерційних банків становила лише 3,6%, тоді як у розвинутих країнах цей показник становить 10%. Це свідчить про недостатньо ефективне функціонування механізму банківського іпотечного кредитування в Україні.
Окремим аспектам складної і багатопланової проблеми ринку іпотечного кредитування присвячено праці провідних вітчизняних та зарубіжних економістів та фінансистів. Проблемі іпотеки постійно приділяють значну увагу такі вітчизняні дослідники як: В.Валентинов, О.Євтух, М.Дем’яненко, Т.Ковальчук, В.Кравченко, С.Кручок, В.Лагутін, Б.Луців, І.Лютий, А.Мороз, О.Онищенко, К.Паливода, А.Пересада, В.Поляченко, І.Пучковська, В.Радченко, П.Саблук, М.Савлук, С.Юргелевич, С.Юрій, а також російські вчені Ю.Агєєв, Н.Журкіна, М.Логінов, В.Кудрявцев, О.Кудрявцева, О.Лаврушин, та вчені інших країн Б.Батлер, І.Бернард, Л.Гітман, Ф.Мишкін, Р.Міллер, Д.Ван Хуз, Р.Страйк, Т.Стейнметц, Ф.Уітт, Ф.Фабоці та інші.
Разом із тим, позитивно оцінюючи результати даних досліджень, необхідно зазначити, що для збільшення потенціалу іпотечного ринку України актуальним є: подальше дослідження та усунення недоліків діючого механізму банківського іпотечного кредитування з урахуванням інституціональних особливостей України; виявлення ролі маркетингу банківських послуг з кредитування; обґрунтування доцільності застосування моделей ціноутворення на іпотечні кредити; аналіз ефективності проведення аудиту іпотечних кредитних операцій для забезпечення контролю та правильної оцінки реальної ситуації кредитної діяльності у комерційному банку.
Вказані обставини свідчать про актуальність даного питання і зумовили вибір теми дипломного дослідження, його мету і задачі.
Метою дослідження є обґрунтування теоретичних положень, аналіз іпотечного кредитування і розробка практичних рекомендацій щодо вдосконалення механізму іпотечного кредитування банками України. В результаті проведеної роботи будуть детально вивчені теоретичні та практичні аспекти, які стосуються як іпотечного житлового кредитування, так і тих сфер з якими цей продукт має спільні грані. Для досягнення мети в роботі поставлені і вирішувалися такі задачі:
 визначити сутність іпотеки та іпотечного житлового кредиту;
 дослідити сучасний стан іпотечного ринку України;
 проаналізувати механізм надання іпотечного житлового кредиту;
 провести аналіз кредитної діяльності АКБ «Укрсоцбанк»;
 розглянути механізм надання іпотечного житлового кредиту в АКБ «Укрсоцбанк»;
 виявити проблеми і перспективи розвитку іпотечного житлового кредитування в Україні;
 запропонувати шляхи удосконалення механізму іпотечного житлового кредитування АКБ «Укрсоцбанк»;
 обґрунтувати напрями розвитку механізму іпотечного банківського кредитування з урахуванням особливостей інституціонального середовища України.
Об’єктом дослідження є діяльність комерційних банків на ринку іпотечного кредитування.
Предмет дослідження – теоретичні та методичні питання з формування та розвитку ефективного механізму банківського іпотечного кредитування в умовах трансформаційної економіки і організація процесу іпотечного житлового кредитування в АКБ «Укрсоцбанк».
Методи дослідження. Для реалізації поставлених у роботі завдань використовувались методи: логіко-історичний – при вивченні об’єктивної необхідності впровадження іпотечних систем у суспільне відтворення, функціонування фінансового та інвестиційного ринків; системного аналізу – при дослідженні стану розвитку ринку іпотечного кредитування; наукового абстрагування – при обґрунтуванні організаційно-правових та економічних засад механізму формування й функціонування ринку іпотечного кредитування в Україні; індексів – при оцінці стану розвитку іпотечного кредитування в Україні; групування; індуктивний і дедуктивний – при визначенні суті механізму іпотечного кредитування у житловій сфері, його місця на фінансовому ринку; загальнонауковий метод пізнання (економічних процесів) – при вивченні правового і організаційно-економічного механізму іпотечного кредитування.
Методологічною основою дипломної роботи є теоретичні напрацювання світової економічної науки, концептуальні положення сучасної економічної теорії, дослідно-пошукова й наукова література, праці відомих вітчизняних і зарубіжних вчених-економістів та фахівців-практиків у сфері іпотеки.
Інформаційну базу дослідження становлять законодавчі і нормативні акти України, що регламентують діяльність банківських установ, річні та проміжні звіти банку АКБ «Укрсоцбанк», матеріали органів державної статистики, Національного банку України, вітчизняні й зарубіжні публікації, матеріали науково-практичних конференцій і семінарів.
Список литературы ВИСНОВКИ

У дипломній роботі наведено теоретичне узагальнення механізму іпотечного кредитування, зроблено аналіз іпотечного ринку України, аналіз надання іпотечних кредитів в АКБ «Укрсоцбанк» і запропоновано шляхи удосконалення формування ефективного механізму банківського іпотечного кредитування в Україні. Результат проведеного дослідження дозволяє зробити наступні висновки.
В ході вивчення теоретичного матеріалу, щодо першого розділу дипломної роботи, було з’ясоване наступне.
Відносини іпотеки регулюються Цивільним кодексом України, Законом України «Про іпотеку», іншими актами законодавства України, а також міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
Іпотечний кредит – це особлива форма кредиту, пов'язана з наданням позик під заставу нерухомого майна – землі, виробничих або житлових будівель тощо. Іпотечні позики надаються на довгостроковій основі. Іпотечний кредит стає можливим лише за умови приватної власності на землю і нерухомість.
Об'єктами іпотечного кредиту є житлові будинки, квартири, виробничі будинки, споруди, магазини, земельні ділянки тощо. Розмір іпотечного кредиту визначається у вигляді частини вартості об'єкта іпотеки.
Іпотечне кредитування – це банківський продукт, який розрахований на задоволення потреб фізичних осіб - резидентів України, потенційних та наявних клієнтів комерційного банку, у кредитуванні на купівлю нерухомого майна на вторинному ринку у фізичних або юридичних осіб, а також на споживчі цілі.
Для здійснення операцій за цим банківським продуктом фінансовим комітетом банку або кредитно-інвестиційним комітетом банку, в залежності від компетенції встановлюються: розмір початкового внеску, процентні ставки, строки кредитування, вимоги до особи позичальника, умови погашення кредитів, розмір комісії, розмір штрафних санкцій, необхідність страхування та інш.
Актуальними причинами, що стримують розвиток іпотечного кредитування в Україні є високий рівень відсоткової ставки, короткий термін кредиту, незабезпечений рівень життя населення, нестабільність у ринках реалізації виробленої продукції; низький рівень диверсифікації аграрної продукції, використання недосконалих стандартів іпотечного кредитування тощо.
В результаті проведеної роботи першого розділу були детально вивчені теоретичні аспекти, які стосуються як іпотечного житлового кредитування, так і тих сфер з якими цей продукт має спільні грані і проведено аналіз сучасного стану іпотечного ринку України до розгортання кризи і в останні три місяці 2008 року.
Другий розділ роботи було присвячено аналізу іпотечного кредитування в АКБ «Укрсоцбанк». Дана детальна характеристика кредитної діяльності банку, розкрити етапи механізму надання іпотечного кредиту, визначено місце АКБ «Укрсоцбанк» на ринку іпотечного кредитування, зроблено аналіз динаміки надання іпотечних кредитів фізичним особам за період 2005-2008 рр.
Доведено, що механізм іпотечного кредитування в АКБ «Укрсоцбанк» дуже детально врегульований внутрішніми банківськими положеннями, що є характерним для великих банків. Передбачені всі можливі ситуації, що можуть виникнути на будь-якому етапі споживчого кредитування та розроблені чіткі програми дій в даних ситуаціях. Такий високий рівень організації процесу кредитування дає підстави зробити висновок про високий рівень кредитних менеджерів банку та про величезний накопичений досвід на протязі всієї діяльності банку.
В третьому розділі ми запропонували удосконалення розвитку банківського іпотечного житлового кредитування на Україні і шляхи мінімізації кредитних ризиків при здійсненні цих операцій.
Ми прийшли до висновку, що за рахунок широкого спектру комісійних АКБ «Укрсоцбанк» в змозі збільшити прибутковість від операцій з клієнтами мінімум на декілька процентних пунктів за рік.
Як показав аналіз проведений в дипломній роботі, запровадження банками операцій із довгострокового житлового іпотечного кредитування вимагає вирішення низки певних проблем у сфері управління власними ризиками. Для мінімізації кредитних ризиків при іпотечному кредитуванню нами запропоновано банку АКБ «Укрсоцбанк» застосування механізму іпотечного страхування. Інтеграція банківського та страхового бізнесу призведе до отримання додаткової вартості бізнесу сторін-учасників, що стає можливим завдяки ефективному спільному використанню потенціалів АКБ «Укрсоцбанк» страхової компанії.
Посилення конкуренції на ринку банківських послуг взагалі та іпотечного кредитування зокрема, призводить у подальшому до скорочення банківської маржі, що підштовхує банки до пошуку більш ефективних фінансових інструментів залучення ресурсів та шляхів підвищення дохідності активів.
Отже, банку АКБ «Укрсоцбанк» необхідно відпрацювати ефективну систему використання визнаних у світі інструментів і на нашому ринку іпотеки. Похідні інструменти вторинного ринку допоможуть АКБ «Укрсоцбанк» уникати ризиків або мінімізувати їх за допомогою схеми сек'юритизації.
Результат проведеної роботи показав важливість і необхідність розвитку житлового кредитування населення. Розвиток іпотечного кредитування залежить насамперед від відповідного законодавства, яке має забезпечувати, з одного боку, надійний захист як іпотечного кредитора так і позичальника, а з іншого, передбачати стимули для подальшого розвитку та вдосконалення всього комплексу правовідносин в цій сфері.
Важливими факторами формування і розвитку механізму іпотечного банківського кредитування є міжнародний досвід та його адаптація до вітчизняної законодавчої бази з урахуванням умов, притаманних сучасній економіці України, зокрема нестачі довгострокових ресурсів і підвищених ризиків.
Запропоновано сформувати новий механізм іпотечного кредитування банками України на основі встановлення взаємовигідних економічних зв’язків між банками і створеними ними фондами (фінансування будівництва, операцій з нерухомістю) та парабанківськими фінансовими інститутами (страховими компаніями, недержавними пенсійними фондами, професійними учасниками ринку цінних паперів, інститутами спільного інвестування).
З метою захисту інтересів позичальників та створення належних умов для розвитку системи іпотечного банківського рефінансування доцільним є внесення змін до Закону України "Про іпотечне кредитування, операції з консолідованим іпотечним боргом та іпотечні сертифікати" щодо єдності та взаємообумовленості обігу на фінансовому ринку таких його елементів, як консолідований іпотечний борг та іпотечні пули, необов’язковості отримання згоди позичальника на приєднання його основного зобов'язання до консолідованого іпотечного боргу та включення іпотеки до іпотечного пулу.
Здійснення ефективного контролю за іпотечним кредитуванням та попередження проблем підрозділи внутрішнього аудиту банків мають здійснювати не тільки наступний, а також і поточний контроль за проблемними, простроченими іпотечними кредитами, концентрацією іпотечних кредитів з метою управління ризиками, притаманними банківській кредитній діяльності.
Банківське іпотечне кредитування має великий потенціал щодо забезпечення суттєвих якісних зрушень в економіці України, оскільки воно вважається ефективною формою залучення довгострокових дешевих фінансових ресурсів для інвестування у розвиток реального сектору господарства. Проте лібералізація кредитної політики в умовах конкуренції, що посилюється, формує загрозу підвищення рівня кредитних ризиків, які беруть на себе банківські інституції. Тому у даний час необхідно особливу увагу приділити формуванню ефективного механізму банківського іпотечного кредитування з урахуванням особливостей інституціонального середовища України.









СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

1. Конституція України //http://www.rada.qov.ua.
2. Господарський Кодекс України від 16.01.2003р. №436–IV. //http://www.rada.qov.ua.
3. Цивільний Кодекс України від 16.01.2003 р. //http://www.rada.qov.ua.
4. Про інститути спільного інвестування: Закон України від 15.03.2001 № 2299–ІІІ //http://www.rada.qov.ua.
5. Про іпотеку: Закон України від 05.06.2003 р. № 898–IV. //http://www.rada.qov.ua.
6. Про іпотечне кредитування, операції з консолідованим іпотечним боргом та іпотечні сертифікати: Закон України від 19.06.2003 № 979–IV //http://www.rada.qov.ua.
7. Про інвестиційну діяльність: Закон України від 18.09.91 № 1560–ХІІ //http://www.rada.qov.ua.
8. Про заставу: Закон України від 02.10.92 № 2654–XII//http://www.rada.qov.ua.
9. Про банки і банківську діяльність: Закон України. 07.12.2000 р.N2121–III. //http://www.rada.qov.ua.
10. Про порядок про формування та використання резерву для відшкодування можливих втрат за кредитними операціями банків: Постанова Правління НБУ від 6 липня 2000 року N 279. //http://www.rada.qov.ua.
11. Про впровадження механізму страхування експортних та кредитних ризиків: Постанова Кабінету Міністрів України від 17.08.98 № 1280 // ЄДРНПА. – 1998. – № 5873.
12. Аналіз банківської діяльності: Підручник /А.М.Герасимович та ін.; За ред. А.М.Герасимовича. – К.: КНЕУ, 2003.– 599 с.
13. Андрєєва Г.І. Інституціональні особливості організації системи іпотечного кредитування: зарубіжний досвід, історія і перспективи розвитку в Україні // Проблеми і перспективи розвитку банківської системи України: Зб. тез доповідей VII ВНПК (25–26.11.04 р.): Збірник: Наукове видання. – Суми: УАБС НБУ, 2004.– 132 c.
14. Андрєєва Г.І. Основні види ризиків іпотечного кредитування та шляхи їх зниження // Вісник УАБС.– 2004.– № 1.– C.90–93
15. Андрєєва Г.І., Пожар О.М. Сучасні інструменти і технології управління процентними ризиками іпотечного кредитування // Вісник УАБС (укр.).– 2006.– № 1.– C.60–67
16. Архипов А.П., Ахвледиани Ю.Т. О страховании рисков ипотеки // Финансы (рус.).– 2006.– № 3.– C.40–45
17. Базилевич В.Д., Базилевич К.С. Страхова справа. – 2–ге вид., перероб. і доп. – К.: Т–во “Знання”, КОО, 2002. – 203 с.
18. Банківська справа: Навч. посібник / За ред. проф. Р.І. Тиркала. – Тернопіль: Карт–бланш, 2001. – 314 с.
19. Банковское дело: Учебник: Навчальне видання.– Изд. 4–е, стер..– М.: КНОРУС, 2006.– 768 c.
20. Башлай С.В. Проблеми та перспективи розвитку іпотечних кредитних відносин в Україні // Регіональна економіка (укр.).– 2006.– № 1.– C.109–116
21. Берегуля О. Іпотечне кредитування як банківська операція: теоретичні основи й умови проведення // Вісник НБУ. – 2007. – № 10. – С. 46 – 48.
22. Блідченко В. Правові аспекти іпотечного кредитування // Юридична газета. – 2004. – № 8(20).
23. Борисюк К. Страхування іпотечної діяльності // Страхова справа (укр.).– 2004.– № 2.– C.84–88
24. Борисюк К.М., Бурмака М.О. Макроекономічні фактори формування та розвитку ринку іпотеки в Україні // Формування ринкових відносин в Україні (укр.).– 2006.– № 7.– C.38–44
25. Бублик Є. Диверсифікація фінансових інструментів на іпотечному ринку України // Ринок цінних паперів. Вісник Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (укр.).– 2006.– № 1.– C.73–79
26. Бублик Є.О. Інституціоналізація іпотечного ринку України // Формування ринкових відносин в Україні.– 2006.– № 11.– с.40–45
27. Бюлетень НБУ. – 2008. – № 2. – 166 с.
28. Василенко П. Ипотечное кредитование и секьюритизация в Европе: последние тенденции // Рынок ценных бумаг.– 2006.– № 7.– C.60–54
29. Гербич Л.А. Моделі іпотечного кредитування та їх використання в Україні // Проблеми і перспективи розвитку банківської системи України. Т. 9: Збірник наукових праць: Наукове видання.– Суми: Мрія–1 ЛТД; УАБС, 2004.– 374 c.
30. Гузенко О.П. Правовий аспект іпотечного кредитування в Україні // Економіка. Фінанси. Право (укр.).– 2006.– № 4.– C.15–19
31. Дмитренко В.Ю. Класифікація іпотеки // Прокуратура. Людина. Держава (укр.).– 2005.– № 8.– C.91–96
32. Доценко–Білоус Н. Перспективи іпотечного буму в Україні // Цінні папери України (укр.).– 2005.– № 20.– C.8–11
33. Евтух А.Т. Ипотека: теория и практика. – Луцк: Медиа, 1999. – 467 с.
34. Євтух О.Т. Іпотека та іпотечний ринок // Вісник Національного банку України. – 2003. – № 9. – С. 18–23.
35. Євтух О.Т. Іпотечний механізм ефективного використання і розвитку нерухомості: Дис. д–ра екон. наук. – К., 2002. – 404 с.
36. Євтух О.Т. Світовий досвід використання стандартів при іпотечному кредитуванні // Вісник УАБС.– 2002.– № 2.– C.37–39
37. Єрмоленко Г.Г., Журба І.С. Оцінка діяльності державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву на ринку іпотечного житлового кредитування // Проблеми і перспективи розвитку банківської системи України. Т.16: Збірник наукових праць: Наукове видання.– Суми: УАБС НБУ, 2006.– 334 c.
38. Замков О.М. Страхування: Навч. посібник / За редакцією д.е.н. О.О. Слюсаренка. – К.: Міжнародна агенція “Bee Zonc”, 2003. – 320 с.
39. Зубарєв В. Банк і страхування: “за” і “проти” // Вісник Національного банку України. – 2004. – № 11. – С. 32–38.
40. Іпотечне кредитування: проблеми та перспективи розвитку в Україні. – К.: НБУ, 2004. – С.87–90
41. Кальченко О. Диво миттєвого кредиту // Лізинг в Україні. – 2006. – № 2. – Ст. 20–21.
42. Кандеева А. Успешный ипотечный бизнес Golden West // Банковская практика за рубежом (рус.).– 2006.– № 3.– C.22–27
43. Кірізлєєва А.С. Внутрішній аудит в управлінні кредитним портфелем банку // Менеджер. – 2005. – № 4 (34). – С. 146–154.
44. Кірізлєєва А.С. Дослідження банківської діяльності на сучасному ринку іпотечного кредитування з позицій маркетингу // Экономические проблемы и перспективы стабилизации экономики Украины: Сб. науч. тр. / НАН Украины. Ин–т экономики пром–сти. – Донецк, 2006. – Т. 1. – С. 169–178.
45. Кірізлєєва А.С. Маркетинг банківських послуг по іпотечному кредитуванню // Стратегія маркетингу. – Донецьк: ДонУЕП. – 2006. – № 1. – С. 40–45.
46. Кірізлєєва А.С. Розвиток іпотечного кредитування установами банківської системи України // Зб. наук. пр. Донецького державного університету управління. Сер.: Економіка. – Вип. 54: Маркетингова та логістична технологія управління. – Донецьк: ДонДУУ, 2005. – Т. 6. – С. 111–119.
47. Клапків М.С. Страхування фінансових ризиків: Монографія. – Тернопіль: Економічна думка, Карт–бланш, 2002. – 570 с.
48. Копишинська Н.Ф. Становлення іпотеки в Україні // Фінанси України (укр.).– 2004.– № 5.– C.54–61
49. Косенко О. Попит на іпотечні кредити зростає // Цінні папери України (укр.).– 2006.– № 3.– C.12–13
50. Кредитний ризик комерційного банку: Навч. посібник / В.В. Вітлінський, О.В. Пернарівський, Я.С. Наконечний, Г.І. Великоіваненко / За ред. В.В. Вітлінського. – К.: Т–во “Знання”, КОО, 2000. – 251 с.
51. Кручок С.І. Іпотечне кредитування: Навч. посібник для підготовки фахівців екон. спец. в агр. вищ. навч. закл. III–IV рівнів акредитації. – К.: Мета, 2002. – 206 с.
52. Лагутін В.Д. Кредитування: теорія і практика: Навчальний посібник.– 3–тє вид., перероб. і доп..– К.: Знання, 2002.– 215 c.
53. Любунь О. С., Кіреєв О. І., Домрачев В. М.,Денисенко М. П., Костюк В. Р., Жук Л. І., Кабанов В. Г. Іпотечне кредитування: Теоретичні основи іпотеки, інструменти і моделі фінансування та рефінансування житлового будівництва: Навч. посібник. – К.: Вид–во Європ. Ун–ту, 2006. – 299 с.
54. Любунь О.С., Кірєєв О.І., Денисенко М.П. Іпотечний ринок: Підручник. – К.: Атіка, 2006. – 288 с.
55. Міхаліна І.Г. Механізми іпотечного кредитування: вітчизняний та зарубіжний досвід // Статистика України (укр.).– 2006.– № 4.– C.89–94
56. Міщенко В.І. Удосконалення управління кредитними ризиками при кредитуванні житла // Банківська справа (укр.).– 2006.– № 4.– C.3–14
57. Німко О. Застосування світового досвіду молодіжного іпотечного кредитування в умовах перехідної економіки України // Підприємництво, господарство і право (укр.).– 2006.– № 2.– C.19–23
58. Ольшаный А.И. Банковское кредитование: российский и зарубежный опыт. – М.: Русская деловая литература, 1997. – 352 с.
59. Осадчая Ю. Залог и банкротство при секьюритизации ипотечных активов // Рынок ценных бумаг (рус.).– 2006.– № 22.– C.40–44
60. Паливода К., Гайдуцький П. «Чи загрожує Україні іпотечна криза?» // Дзеркало тижня, № 12 (691), 29 березня – 05 квітня 2008
61. Пересада А.А., Майорова Т.В. Інвестиційне кредитування: Навч. посібник. – К.: КНЕУ, 2002. – 271 с.
62. Пилипець О.В. Класифікація структурних характеристик іпотеки // Формування ринкових відносин в Україні.– 2005.– № 11.– C.52–58.
63. Пилипець О.В. Організаційно–методичні засади діяльності національної іпотечної установи // Формування ринкових відносин в Україні (укр.).– 2005.– № 10.– C.59–63.
64. Погорєльцева Н.П. Особливості становлення іпотечного ринку в трансформаційній економіці // Банківська справа.– 2006.–№ 3.– с.26–39
65. Прасолова С. Особливості формування кредитної політики банків України з довгострокового інвестування // Вісник Національного банку України. – 2004. – № 11. – С. 58–61.
66. Примостка Л.О. Фінансовий менеджмент у банку: Підручник. – 2–ге вид., доп. і перероб. – К.: КНЕУ, 2004. – 468 с.
67. Разумова И.А. Ипотечное кредитование: Виды ипотечных кредитов; Рынок ипотечного капитала; Нормативно–правовое регулирование: Учебное пособие: Навчальне видання.– СПб.: Питер, 2005.– 208 c.
68. Рябініна Л. Теорія і практика кредитних відносин в Україні // Вісник Національного банку України. – 2002. – № 1. – С. 26–29.
69. Сердюк А.В. Концептуальні основи функціонування ринку іпотечного кредитування в Україні // Формування ринкових відносин в Україні (укр.).– 2006.– № 2.– C.97–101
70. Симановский А.Ю. Привлечение банковского капитала в реальную экономику и вопросы управления банковскими рисками // http://forinsurer.com/ public/04/.
71. Фурман В.М. Світовий досвід комплексного страхування банківських ризиків // Фінанси України. – 2004. – № 1. – С. 118–120.
72. Хорін Л. Принципи підвищення якості страхових послуг для іпотеки // http://uainsur.com/public/04/.
73. Шкарпова О. На узбіччі кризи // Контракти. – 2008. – №5. – С.18–21.
74. Щербань О.М. Шляхи вдосконалення механізму іпотечного страхування кредитних ризиків // Проблеми і перспективи розвитку банківської системи України. Т.21: Збірник наукових праць: Наукове видання.– Суми: УАБС НБУ, 2006.– 336 c.
75. http://www.aub.com.ua – Офіційний веб–сайт Асоціації українських банків.
76. http://www.bank.gov.ua – Офіційний веб–сайт НБУ
77. http://www.rada.qov.ua. – Офіційний веб–сайт Верховної Ради
78. http://www.unia.com.ua. – Офіційний веб–сайт УНІА
79. http://www.usb.com.ua. – Офіційний веб–сайт АКБ «Укрсоцбанк»
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
300





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.