У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Засади та принципи формування санкцій кримінально-правових норм
Количество страниц 89
ВУЗ КПУ
Год сдачи 2015
Содержание ЗМІСТ

ВСТУП 3
РОЗДІЛ 1.ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ САНКЦІЙ КРИМІНАЛЬНО-ПРАВОВИХ НОРМ 8
1.1. Санкція як частина структури кримінально-правової норми 8
1.2. Поняття кримінально-правової санкції 17
1.3. Класифікація кримінально-правових санкцій 24
Висновки до розділу 32
РОЗДІЛ 2.ПРИНЦИПИ ФОРМУВАННЯ САНКЦІЙ КРИМІНАЛЬНО-ПРАВОВИХ НОРМ 34
2.1. Принципи формування санкцій кримінально-правових норм: загальна характеристика 34
2.2. Загальні принципи формування санкцій кримінально-правових норм 42
2.3. Особливе та специфічне в принципах формування санкцій кримінально-правових норм 54
2.4. Правила формування санкцій кримінально-правових норм 59
Висновок до розділу 63
РОЗДІЛ 3.ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ САНКЦІЙ КРИМІНАЛЬНО-ПРАВОВИХ НОРМ 66
3.1. Проблеми визначення меж санкцій кримінально-правових норм 66
3.2. Вдосконалення формування санкцій кримінально-правових норм 71
Висновки до розділу 76
ВИСНОВКИ 77
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 82






ВСТУП

Актуальність теми. В сьогоднішніму світі відбуваються процеси глобалізації, які сприяють поступовій інтеграції правових норм. В Україні, як і в багатьох країнах світу, проводяться пошуки оптимального впливу на осіб, які вчиняють злочини. Особливо гостро постає це питання щодо пошуку альтернатив позбавленню волі як виду покарання, а також запровадження нових заходів кримінально-правового впливу до осіб, які вчиняють суспільно небезпечні діяння. Для чинного кримінального законодавства такими альтернативами стали види покарань у виді громадських робіт, арешту, обмеження волі, а також види звільнення від кримінальної відповідальності – звільнення у зв’язку з дійовим каяттям та у зв’язку з примиренням винного з потерпілим та низка спеціальних видів звільнення від кримінальної відповідальності на підставі норм Особливої частини Кримінального кодексу України (далі – КК України) [23].
Окрім цього, вітчизняними наковцями вже неодноразово порушувалося питання про запровадження служби пробації в Україні як одного з дієвих засобів контролю за звільненими від відбування покарання з випробуванням та інших заходів кримінально-правового впливу.
Враховуючи, що вибір форм і методів реакції з боку держави на вчинений злочин, застосування заходів кримінально-правового впливу багато в чому зумовлюється тими можливостями, які закладено у відповідній санкції законодавцем, важливо визначити в законі не лише вичерпний перелік злочинів, а й встановити чітко визначені, взаємоузгоджені, співрозмірні з тяжкістю злочину санкції.
Санкції кримінально-правових норм повинні бути такими, щоб суддя мав можливість індивідуалізувати кримінальну відповідальність особи з урахуванням не лише тяжкості злочину, а й особи винного. Саме від того, яку санкцію встановлено у кримінальному законодавстві, визначається вибір заходів кримінально-правового впливу на особу, яка вчинила суспільно небезпечне протиправне діяння.
У зв’язку з вищезазначеним, підвищується актуальність засад та принципів формування санкцій кримінально-правових норм, адже визначаючи у КК України можливість застосування до особи, яка вчинила злочин, чи то покарання, чи то звільнення від його відбування або інший захід кримінально-правового впливу, законодавець повинен керуватися певними засадами та принципами формування санкцій кримінально-правових норм.
Отже, встановлюючи санкції, законодавець має спиратися на певні засади та принципи, які пояснювала б доцільність існування тих кримінально-правових наслідків, які в ній передбачені. Однак на практиці, в санкціях чинного КК України існують певні неузгодженості. Так, в Особливій частині КК України важко простежити логічний взаємозв’язок санкцій у законодавчій характеристиці відповідних діянь. Тому питання дослідження теоретичних засад формування кримінально-правових санкцій є найбільш актуальним у доктрині кримінального права.
Однак, незважаючи на його актуальність, це питання залишається недостатньо розробленим. Відсутність належних теоретичних розробок призводить до того, що законодавець встановлює санкції довільно, що зрештою порушує принцип соціальної справедливості.
Недостатність комплексних досліджень у цій сфері позначається негативними наслідками, при яких до особи, яка вчинила злочин підвищеної суспільної небезпечності, через недосконалість санкції застосовується менш суворе покарання, і навпаки. Тому вирішення означеної проблематики є необхідною умовою для досягнення оптимальних результатів застосування кримінально-правових санкцій.
Науковці які досліджували дану тему. Загалом, питання про неблагополучний стан санкцій КК для кримінально-правової літератури не є новим. До нього зверталися ряд науковців, що, підкреслюючи недосконалість кримінально¬го законодавства, вказували на необхідність вивчення ефективності санкцій, по¬ширеності тих або інших діянь, характеру суспільних відносин, пов’язаних із кримінально-правовою забороною, суспільної небезпеки конкретних злочинів, розширення альтернативних санкцій, обліку в них повторності злочинів.
Дослідженням вказаної проблеми займалися такі науковці, як Богатирьов І.Г., Коган В.М., Колб О.Г., Коржанський М.Й., Кригер Г.Л., Маляренко В.Т., Маль¬цев В.В., Мельник М.І., Осипов П.П., Фріс П.Л., Черкасов С.В. та багато інших.
Метою даною роботи є дослідження засад та принципів формування санкцій кримінально-правових норм.
Завданнями, які випливають із теми дослідження, є:
1. Охарактеризувати санкцію як частину структури кримінально-правової норми.
2. Визначити поняття кримінально-правової санкції.
3. Класифікувати кримінально-правові санкції.
4. Встановити принципи формування санкцій кримінально-правових норм.
5. Визначити особливе та специфічне в принципах формування санкцій кримінально-правових норм.
6. Розглянути правила формування санкцій кримінально-правових норм.
7. Дослідити проблеми визначення меж санкцій кримінально-правових норм
8. Запропонувати шляхи вдосконалення формування санкцій кримінально-правових норм.
Об’єктом дослідження є санкції кримінально-правових норм.
Предметом дослідження є засади та принципи формування санкцій кримінально-правових норм.
Методи дослідження обрані автором з урахуванням поставленої в роботі мети і завдань дослідження, його об’єкта та предмета.
Методологічною основою дослідження є сукупність філософсько-світоглядних, загальнонаукових і спеціальних наукових методів, що забезпечили об’єктивний аналіз досліджуваного предмета.
З урахуванням специфіки теми, мети і завдань дослідження в роботі застосовувалися такі методи. За допомогою діалектичного методу пізнання досліджувалися та обґрунтовувалися основні поняття, використані в роботі. Догматичний метод та формально-юридичний метод застосовано під час аналізу змісту правових норм як кримінального законодавства, що стосуються питання визначення санкцій, а також під час опрацювання пропозицій щодо вдосконалення законодавства України. Системно-структурний метод застосовано під час проведення класифікації правових санкцій, виявлення їх особливих рис, здійснення комплексного дослідження даної категорії. За допомогою логіко-юридичного методу розроблено та аргументувано шляхи удосконалення кримінально-правових санкцій.
Теоретичне значення одержаних результатів полягає в тому, що викладені в роботі висновки і пропозиції можуть бути використані для подальшого розроблення теоретичних і прикладних проблем формування санкцій у кримінальному праві.
Одержані результати також можуть бути використані у навчальному процесі – при викладанні курсів Загальної та Особливої частин кримінального права у навчальному процесі вищих юридичних навчальних закладів України, а також для підготовки підручників, навчальних та навчально-методичних посібників з дисципліни «Кримінальне право України».
Практичне значення. Сформульовані автором у роботі пропозиції та рекомендації можуть бути використані у процесі подальшого вдосконалення чинного законодавства про кримінальну відповідальність, під час вирішення проблемних питань диференціації та індивідуалізації відповідальності.
Наукова новизна роботи полягає в тому, що у даній дипломній роботі дослідженно теоретичні засади формування санкцій у кримінальному праві, окреслено коло проблем визначення меж санкцій кримінально-правових норм, запропоновані шляхи вдосконалення формування санкцій кримінально-правових норм.
Структуру роботи складають девять підрозділів, об’єднаних у три розділи, в яких послідовно розкривається тема дослідження, а також вступ, висновки та список використаних джерел.
Список литературы ВИСНОВКИ

Таким чином, в результаті проведеного дослідження, слід зробити настпуні висновки:
1. Норма кримінального права є законодавчо оформленим правилом, в якому регламен¬тується поведінка суб’єктів кримінально-правових відносин. Норма кримінального права відрізняється особливою імперативністю виразу державної волі. її безпосередній об’єкт регулювання - суспільні відно¬сини між громадянами і державою, представленою службовими особами правозастосовних органів, у зв’язку з фактами вчинення злочину, призначенням покарання, звільненням від кримінальної відпо¬відальності і покарання, а також відносини щодо за-стосування примусових заходів медичного характеру. Адресатами кримінально-правової норми є суб’єкти регульованих нею відносин. У загальній теорії права прийнято виділяти три елементи норми права: гіпотезу, диспозицію і санкцію. Однак жодна кримінально-правова норма не містить термінологічного окреслення всіх трьох елементів: в статтях Загальної частини немає санкцій і часто немає гіпотез; статті Особливої частини «замовчують» про гіпотези. Тому в кримінальному праві загальноприйнята двочленна класифікація: диспозиція і санкція, хоча така думка нам видається не безперечною. Санкція є необхідним елементом правової норми. Відсутність санкції рівнозначна відсутності кримінально-правової норми. Зміст санкції полягає у встановленні моделі кримінального покарання за діяння, яке передбачено в диспозиції з урахуван¬ням особистості злочинця.
2. «Санкція» - це багатоз¬начне поняття, і кожен значеннєвий відтінок має право на своє власне відокремлене існування. Сьогодні варто досліджувати санкцію комплексно, починаючи з її понят¬тя, конструювання, а також в значенні час¬тини статті Особливої частини КК України, яка містить модель покарання, а не сукуп¬ність усіх заходів кримінально-правового впливу, що застосовуються до осіб, котрі вчинили злочин. У санкції наводиться зако¬нодавча оцінка ступеня суспільної небез-печності злочину й міра покарання, що по¬винно спонукати науковців для розширен¬ня своїх досліджень, не обмежуючись кри¬мінально-правовими питаннями, а й охоп¬лювати кримінологічні проблеми, напри¬клад, визначення та кримінологічного о᬴рунтування застосування тих або інших санкцій до певного кола злочинів. Визначення заходів юридичної відповідальності в санкції пра¬вової норми - це та істотна ознака, яка від-різняє санкцію від інших заходів державно¬го примусу. Застосування багатьох заходів державного примусу не тягне наслідків, які можна охарактеризувати як юридичну відповідальність.
3. Проведений аналіз щодо класифікацій санкцій у кримінальному праві, свідчить про відсутність єдиних критеріїв їх поділу та їх різноманіття. Розуміючи санкції як частину кримінально-правової норми, можна виділити санкції з суто кримінально-правовим впливом та з вказівкою на інші заходи впливу; ті, які передбачені як в нормах Загальної, так й Особливої частинах кримінального закону; одиничні та альтерна¬тивні санкції; абсолютно та відносно-визначені санкції; прості та кумулятивні санкції.
4. Кримінально-правові санкції повинні відповідати певним принципам, які б слугували фундаментом для їх встановлення. Принципами кримінального права визнаються найбільш визначні, головні положення (засади) кримінального законодавства, які встановлені законом чи безпосередньо із нього витікають, і які мають пряму дію, пряму регулятивну функцію.
5. При формуванні санкцій кримінально-правових норм слід насамперед враховувати вимоги законності, справедливості, гуманізму, невідворотності відповідальності та ін. Реалізація принципу законності зобов'язує законодавця при встановленні кримінально-правових санкцій, по-перше, чітко визначити види кримінально-правового впливу, які застосовуються до осіб, які вчинили суспільно небезпечні діян¬ня, визначити їх систему. По-друге, визна¬чати правові межі застосування того чи ін¬шого кримінального правового заходу бути призначено. Згідно з принципом рівноправності, особи, які вчинили злочин, рівні перед законом і підлягають відповідальності незалежно від походження, соціального чи майнового стану, расової чи національної належності, статі, освіти, мови, ставлення до релігії, характеру занять, місця проживання та інших обставин. Важливим є й реалізація принципу справедливості. При цьому від¬новлення справедливості — це не тільки інди¬відуальні почуття учасників кримінально-пра¬вового конфлікту, але й відображення завдан¬ня щодо відновлення цілісності суспільства. При побудові та застосуванні кримінально-правових санкцій слід також виходити не тільки з того, яких результатів з їх допомогою досягає держава в протидії злочинності, але й враховувати, наскільки вони відповідають гуманістичним поглядам суспільства на певному етапі. Сутність же принципу особистої відповідальності полягає в тому, що кримінальній відповідальності підлягає тільки та особа, яка вчинила злочин.
6. Економія заходів заохочення як принцип побу¬дови заохочувальних санкцій означає їх встановлення тільки в тому випадку, якщо корисність (узагальнена або конкретизована) посткримінальної поведінки особи, яка вступила в конфлікт із кримінальним за¬коном, істотно більша, ніж шкідливість її злочинного діяння. Не може бути встановлено будь-яке суворе співвідношення примусових та заохочувальних заходів криміналь-но-правового впливу. Все залежить від конкретного періоду часу, у якому законодавець, комплексно оці¬нюючи ситуацію, здійснює нормотворчу діяльність. У цьому сенсі стосовно КК України зазначимо пер¬спективність розширення можливостей криміналь¬но-правового заохочення з погляду як збільшення числа заохочувальних санкцій в Особливій частині КК України, так і поширення дії заохочувальних санкцій Загальної частини КК України (у першу чер¬гу, тих, які передбачають звільнення від кримінальної відповідальності) на більший спектр діянь.
7. Конс¬трукція санкції має відповідати певним прави¬лам: суспільній небезпеці злочинного діяння і поширеності злочинів певного виду; бути уз¬годженою із санкціями за вчинення інших, близьких за видом і характером злочинів; вона має надавати можливість індивідуалізувати по-карання з урахуванням потенційних варіантів вчинення злочину в реальності. Санкція пови¬нна будуватися на принципах доцільності, об-ґрунтованості, законності, рівності громадян перед законом, вини, справедливості, гуманіз¬му, невідворотності кримінальної відповідаль¬ності, індивідуалізації покарання та економії заходів кримінально-правового впливу. Також має бути врахований і набутий досвід боротьби зі злочинністю, дані судової практики, резуль¬тати наукових досліджень
8. Під час встановлення криміна¬льно-правових санкцій повинні враховуватися диференціація та індивідуалізація заходів кримінально-правовіого впливу, межі їх застосування до особи, яка вчинила суспільно небезпечне протиправне діяння. Дифе¬ренціювавши заходи кримінально-правового впливу, законодавець цим самим надає можли¬вість суду, враховуючи всі обставини справи, індивідуалізувати їх застосування відповідно до суспільної небезпечності вчиненого діяння та особи, що його вчинила.
9. У процесі побудови кримінально-правових санкцій, законодавець повинен спиратися на правила законодавчої техніки. Зокрема має враховувати таке: аналіз законодавчого досвіду з практики встановлення кримінально-правових санкцій; аналіз недоліків законодавства в цій частині; аналіз практики застосування кримінально-правових санкцій. Дослідження зазначених правил законодавчої техніки, на нашу думку, повинну стати об’єктом майбутніх досліджень.








СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Биля І. О. Теоретичні основи використання нормотворчої техніки : дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / Биля Ірина Олександрівна. - X., 2003. - 201 с.
2. Вереша Р.В. Кримінальне право України - Навчальний посібник. - 2-ге вид., перероб. та доп. станом на вересень 2011 р. - К.: Центр учбової літератури, 2012. - 320 с.
3. Гацелюк В. О. Реалізація принципу законності кримінального права України (загальні засади концепції) : [монографія] / В. О. Гацелюк. – Луганськ : РВВ ЛДУВС, 2006. – 280 с.
4. Грищук В. К. Поняття, предмет, методи, завдання, функції, система, джерела та принципи українського кримінального права: [навч. посібник]. – Львов : Львів. держ. ун-т внутр. справ, 2009. – 112 с.
5. Гришанин П. Назначение наказания рецидивистам / П. Гришанин // Советская юстиция. – 1973. – № 11. – С. 6-7.
6. Демидов Ю. А. Социальная ценность и оценка в уголовном праве / Ю. А. Демидов. - М. : Юрид. лит., 1975. - 184 с.
7. Дементьев С. И. Аксиологический анализ уголовно-правовых санкций / С. И. Дементьев // Советское государство и право. - 1987. - № 7. - С. 75-80.
8. Денисова Т. А. Покарання: кримінально-правовий, кримінологічний та кримінально-виконавчий аналіз: монографія / Т. А. Денисова. - Запоріжжя : Вид-во КПУ, 2007. - 340 с.
9. Дементьев С. И. Построение уголовно¬правовых санкций в виде лишения свободы С.И. Дементьев. - Ростов : Изд-во Рост. ун-та, 1986. - 157 с.
10. Дуюнов В. К. Проблемы уголовного на¬казания в теории, законодательстве и судеб¬ной практике : [монографія] / Дуюнов В. К. - Курск, 2000. - 364 с.
11. Дурманов Н. Д. Советский уголовный закон / Н. Д. Дурманов. - М. : Изд-во Москов¬ского ун-та, 1967. - 318 с
12. Евграфов П.Б. Некоторые теоретические вопросы структуры, содержания и формы права // Проблемы правоведения.- 1976. - Вып. 33. - С. 34-¬37.
13. Загальна теорія держави і права: / М. В. Цвік, В. Д. Ткаченко, Л. Л. Богачова та ін.; за ред. М.В. Цвіка, В. Д. Ткаченка, О. В. Петришина. - Харків : Право, 2002. - 432 с.
14. Занфіров М.В. Поняття та ознаки бюджетно-правових санкцій / Право та державне управління. Видавництво: КПУ. - 2012. - С. 46-51.
15. Зубкова В. И. Восстановление социальной справедливости — одна из целей уголовного наказания / В. И. Зубкова // Вестник МГУ. — Сер. 11. Право. — 2003. - № 1. - С. 59-71.
16. Карпенко О.І. Принципи кримінального права україни / О.І. Карпенко // Тези ІV Міжнародної наукової студентської конференції [«Від громадянського суспільства – до правової держави»], (Харків, 24 квітня 2009 року). – Х.: Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, 2009. – С. 378– 381.
17. Ковалев М.И. Советское уголовное право : Курс лекций. - Вып. 2. - Свердловск: Свердлов. юрид. ин- тут, 1974. - 226 с.
18. Коган В.М. Социальный механизм уго¬ловно-правового воздействия / Коган В.М. - М. : На¬ука, 1983. - 183 с.
19. Козлов А.П. Уголовно-правовые санк¬ции (проблемы построения, классифи¬кации и измерения) / А.П. Козлов. - Красноярск : Изд-во Красноярского ун¬та, 1989. - 176 с.
20. Козаченко И.Я. Санкции за преступле¬ния против жизни и здоровья: обуслов¬ленность, структура, функции, виды / И.Я. Козаченко. - Томск : Изд-во Томс¬кого ун-та, 1987. - 232 с.
21. Козлов А. П. Система санкций в уго¬ловном праве: монографія / А. П. Козлов. Красноярск : Изд-во Краснояр. ун-та, 1991. - 120 с.
22. Книженко О. О. Теоретичні засади встановлення санкцій у кримінальному праві: дис.…д-ра юрид. наук : спец. : 12.00.08 „Кримінальне право та кримінологія; кримінально-виконавче право” / Книженко Оксана Олександрівна. – Харків, 2012. – 431 с.
23. Кримінальний кодекс України від 05.04.2001 // Відомості Верховної Ради України, 2001. - № 25-26. - Ст.131.
24. Кудрявцев В.Н. Общая теория квалификации преступлений. - М.: Юрид. лит., 1999. - 352 с.
25. Кримінальне право України: загальна частина : підручник / [М.І. Бажанов, Ю.В. Баулін, В.І. Борисов та ін. ; за ред. проф. М.І. Бажанова, В.В. Сташи- са, В.Я. Тація]. - 2-ге вид., перероб. і доп. - К. : Юрінком Інтер, 2005. - 416 с
26. Кругліков Л. Л. Уголовно-правовые средства обеспечения справедливости наказа¬ния: [уч. пособие] / Л. Л. Кругликов. - Ярос¬лавль, 1986. – 70 с.
27. Кругликов Л. Л. Дифференциация ответственности в уголовном праве / Л. Л. Кругликов, А. В. Васи¬левский. - СПб. : Юрид. центр Пресс, 2002. - 300 с.
28. Кудашев Ш. Дифференциация уголовной ответственности и наказания / Ш. Кудашев // Уголовное право. - 2006. - № 5. - С. 60-64.
29. Кузнецов В.В., Савченко А.В. Кримінальне право України: питання та задачі для підготовки до вступних, семестрових та державних екзаменів: Навч. посіб. / За заг. ред. О. М. Джужи. – Вид. 2-ге доп. та перероб. – К. : Центр учбової літератури, 2011. – 392 с.
30. Ковалев М. И. О технике уголовного законодательства / М. И. Ковалев // Известия высших учебных заведений. Правоведение. - 1962. - № 3. - С. 142-146.
31. Козлов А. П. Проблемы определения пределов уголовно-правовых санкций / А. П. Козлов // Вопросы уголовной ответственности и наказания : межвуз сб. - Красноярск : Изд-во Красноярск, ун-та, 1986. - С. 130-140.
32. Комарицкий С. И. Социальная обусловленность санкций уголовно-правовых норм / С. И. Комарицкий // Совершенствование уголовного законодательства и практики его применения: межвуз. сб. - Красноярск: Изд-во Красноярск, ун-та, 1989. - С. 93-102.
33. Лесниевски-Костарева Т. А. Дифференциация уголовной ответственности. Теория и законодательная практика / Т. А. Лесниевски-Костарева. - 2-е изд, перераб. и доп. - М. : НОРМА, 2000. - 400 с.
34. Лейст О.Э. Санкции и ответственность по советскому праву (теоретические проблемы) / О.Э. Лейст. - М. : Изд-во МГУ, 1981. - 240 с.
35. Литвинов О. М. Соціально-правовий механізм протидії злочинності в Україні: [монографія] / О. М. Литвинов. - Х. : Вид-во Харк. нац. ун-ту внутр. справ, 2008. - 446 с.
36. Митрофанов А. А. Основні напрямки кримінально-правової політики в Україні: формування та реалізація / А. А. Митрофа¬нов. - Одеса : Вид-во Одеського юридично¬го інституту НУВС, 2004. - 132 с.
37. Митрофанов И.И. Различные виды поощрения в механизме реализации уголовной ответственнос¬ти // Науковий вісник Міжнародного гуманітарного університету. Серія: юриспруденція : зб. наук. праць. - Одеса: Фенікс, 2012. - Вип. № 4. - С. 157-163.
38. Музика А. А. Покарання за незаконний обіг наркотичних засобів: монографія /А.А. Музика, О. П. Горох. - Хмельницький : Вид-во Хмельниц. ун-ту управління та права, 2010. - 256 с.
39. Недбайло П.О. Норми права: конспект лекцій / Недбайло П.О. - Х.: Харків. юрид. ін-тут, 1966. - 48 с.
40. Ныркова Н.А. Понятие уголовно-право¬вой санкции / Н.А. Ныркова, Н.М. Кро- пачев // Вестник ЛГУ, Серия: Право. - 1991. - № 2.- С. 105-109.
41. Ныркова Н.А. Уголовно-правовые санк¬ции за преступления различной степе¬ни тяжести : автореф. дисс. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / Н.А. Ныркова. - СПб., 1991. - 18 с.
42. Ныркова Н.А. Уголовно-правовые санк¬ции за преступления различной степе¬ни тяжести : дисс. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / Н.А. Ныркова. - СПб., 1991. - 179 с.
43. Остапец С.Л. Государство становится гуманнее // Юрид. практика. – 2001. – № 16.
44. Пинаев А.А. Курс лекций по Общей части уголовного права. Кн. 1. – Х.: Юридический Харьков, 2001. – 289 с.
45. Похмелкин В. В. Социальная спра¬ведливость и уголовная ответственность : монография / В. В. Похмелкин . - Красно¬ярск : Изд-во Краснояр. ун-та, 1990. - 176 с.
46. Проценко В. П. Построение уголовно-правовых санкций при повторности пре ступлений : автореф. дис. на соискание учен. степени канд. юрид. наук : спец. 12.00.08 «Уголовное право и криминология; уго¬ловно-исполнительное право» / В. П. Проценко. - Саратов, 1989. - 20 с.
47. Рощина І. Структурні елементи норм кримінального права та їх ефективність у запобіганні злочинам // Часопис Академії адвокатури України. – 2010. – № 6. – С. 12-18.
48. Сабитов Т. Принципы поощрения в уголовном праве / Т. Сабитов // Уголовное право. - 2006. - № 1. - С. 54-57.
49. Силкин В. П. Уголовно-правовые санкции за преступления против собственности: дис. ... канд. юрид. наук : спец. : 12.00.08 «Уголовное право и криминология; уголовно-исполнительное право» / Силкин Вячеслав Петрович. – СПб. : Санкт-Петербургский юридический институт Генеральной прокуратуры РФ, 2004. – 203 с.
50. Совершенствование мер борьбы с пре¬ступностью в условиях научно-технической революции : [ сб. науч.труд. / ред. В. Н. Ку¬дрявцев]. - М. : изд-во «Наука», 1980. - 294 с.
51. Советский энциклопедический словарь / Гл. ред. А.М. Прохоров. – М.: Сов. энциклопедия, 1989. – 1632 с.
52. Сыч К.А. Уголовное наказание и его состав: теоретико-методологические ас¬пекты исследования : дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.08 / К.А. Сыч. - Рязань, 2007. - 408 с.
53. Тенчов Э.С. Уголовный закон в Российской Феде¬рации: понятие, задачи, основные черты // Уголовный закон и преступление. - Иваново: 1997. - С. 16-18.
54. Уголовное право: Общая часть. 4-е изд. пере- раб.. - М.: Юрид. изд-во Министерства юстиции СССР, 1948. - 575 с.
55. Уголовное право на современном этапе: Проблемы преступления и наказания / Н.А. Беляев, В.К. Глистин, В.В. Орехов и др. - СПб.: Петербург. ун-тет, 1992. - 608 с.
56. Уголовная политика и ее реализация органами внутренних дел : [учебник / ред. Л. И. Беляева]. - Москва : Академия управ¬ления МВД России, 2003. - 245 с.
57. Уголовный кодекс Франции / [науч. ред. и предисл. канд. юрид. наук, доц. Л.В. Головко ; пер. с фр. канд. юрид. наук, доц. Н.Е. Крыловой]. - СПб. : Юрид. центр Пресс, 2001. - 650 с.
58. Уголовный кодекс ФРГ. – М.: Изд-во «Зерцало», 2000. – 208 с.
59. Филимонов В.Д. Норма уголовного права. – СПб.: Изд-во «Юрид. центр Пресс», 2004. – 281 с.
60. Філей Ю. В. Кримінально-правові санкції та їх застосування за злочини проти власності: монографія. – К.: Центр учбової літератури, 2008. – 176 с.
61. Хавронюк М. І. Кримінальне законодавство України та інших держав континентальної Європи: порівняльний аналіз, проблеми гармонізації : авто- реф. дис. на здобуття наук. ступеня д-ра юрид. наук : спец. 12.00.08 «Кримінальне право та кримінологія; кримінально-виконавче право» / М. І. Хавронюк ; Київський нац. ун-т внутрішн. справ. — К., 2007. — 36 с.
62. Хачатуров Р.Л. Понятие системы юри¬дической ответственности / Р.Л. Хача¬туров // Вестник Волжского ун-та им. В.Н. Татищева. Сер. «Юриспруден¬ция». - Тольятти: Изд-во ТолПИ, 1998. - Вып. 1. - С. 40-45.
63. Хряпінський П.В. Своєчасність як принцип за¬охочення у кримінальному законодавстві України / П.В. Хряпінський // Право і суспільство. - 2009. - № 3. - С. 92-97.
64. Черкасов С.В. Кримінологічна концепція альтернативних мір покарання : дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / Черкасов Святослав Вячеславович. - О., 2005. - 226 с.
65. Ющик О. І. Значення принципу гуманізму при призначенні покарання / О. І. Ющик // Науковий вісник Чернівецького ун-ту. – 2005. – № 273. – С. 107–111.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
300





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.