У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАНЯ ОРЕНДНИХ ВІДНОСИН НЕРУХОМОГО МАЙНА: РОЗВИТОК ЗАКОНОДАВСТВА УКРАЇНИ ТА ІНОЗЕМНИЙ ДОСВІД
Количество страниц 91
ВУЗ КТИ
Год сдачи 2016
Содержание МАГІСТЕРСЬКА ДИПЛОМНА РОБОТА

за темою:

“ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАНЯ ОРЕНДНИХ ВІДНОСИН НЕРУХОМОГО МАЙНА: РОЗВИТОК ЗАКОНОДАВСТВА УКРАЇНИ ТА ІНОЗЕМНИЙ ДОСВІД”

Київ 2016






ПЛАН

ВСТУП……………………………………………………………………...3
РОЗДІЛ I. Загальні положення та історичний розвиток орендних відно-син нерухомого майна…………………………………………………………....7
1.1 Поняття нерухомості як об'єкта цивільних прав та її правовий ре-жим………………………………………………………………………………...7
1.2 Класифікація об'єктів нерухомості…………………………………. 15
1.3 Історичний розвиток орендних відносин нерухомого майна...........21

РОЗДІЛ ІІ. Практика сучасності щодо орендних відносин нерухомого майна…………………………………………………………………………….. 31
2.1 Законодавство, що регулює орендні відносини нерухомого майна.31
2.2 Аналіз законодавства що регулює орендні відносин нерухомого майна України в порівнянні з Європейським ………………………………....50
2.3 Юридична практика регулювання орендних відносин нерухомого майна……………………………………………………………………………...55

РОЗДІЛ ІІІ. Проблеми та перспективи розвитку орендних відносин не-рухомого майна…………………………………………………………………..64
3.1 Основні проблеми орендних відносин нерухомого майна………....64
3.2 Реформування орендних відносин нерухомого майна………....…...72
3.3 Шляхи вирішення проблем орендних відносин нерухомого майна на прикладі Європейського досвіду………………………………………………..78
ВИСНОВКИ……………………………………………………………….84
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ……………………………........89






ВСТУП

Актуальність теми дослідження. З давніх часів таке розпорядження майном, як здача його в оренду, представляло певний інтерес, оскільки слу-жило способом отримання вигоди з цього майна.
Оренда як тимчасове користування чужим майном активно застосову-ється в різних сферах економіки. З точки зору орендодавця, оренда - один з найбільш простих і ефективних способів отримання доходу. Не володіючи достатніми коштами для придбання майна у власність, орендар має можли-вість користуватися чужим майном, при цьому не несе ризику випадкового знищення або псування цього майна, а, як титульний власник, має абсолютний захист своїх прав. Плоди, продукція, доходи, отримані орендарем в результа-ті користування орендованим майном, є його власністю.
Істотними особливостями володіють окремі різновиди оренди. Так, під впливом специфіки об'єкта явно виділяється оренда нерухомості.
Широкий розвиток ринку нерухомості є гарантією реалізації основного конституційного права громадян - права приватної власності, права мати май-но у власності, володіти, користуватися і розпоряджатися ним як одноособо-во, так і спільно з іншими особами.
На сьогоднішній день договір оренди є в Україні найбільш поширеним договором, що укладається щодо нерухомого майна.
У результаті вчинення величезної кількості орендних угод з нерухоміс-тю виникає безліч найрізноманітніших суперечок у цій галузі. Причина таких спорів як нерозуміння суб'єктами цивільного обороту статусу нерухомого майна, так і недосконалість сучасного нормативного регулювання в даній сфері. Такий стан речей на ділі призводить до розширення і збільшення ролі і значення судової практики розгляду спорів, пов'язаних із застосуванням норм цивільного законодавства про оренду нерухомого майна.
Дане питання має велике значення для стабільного функціонування еко-номіки країни і підвищення добробуту населення, належного цивільно-правового регулювання відносин у сфері укладення і дії договорів найму (оренди) нерухомого майна. З часу проголошення Україною незалежності пріоритетним напрямком її державної економічної політики стали відносини оренди.
Становленню системи нормативно-правових актів у сфері регулювання договорів найму (оренди) нерухомого майна сприяло прийняття Законів Ук-раїни “Про оренду державного та комунального майна”, “Про оренду землі”, Цивільного, Земельного та Господарського кодексів України.
Та, незважаючи на значну увагу держави до відносин оренди та реформ у земельній, житловій, підприємницькій сферах і прийняття нормативно-правових актів, спрямованих на заснування та упорядкування відносин найму (оренди) нерухомого майна, сучасне цивільне законодавство в сфері регулю-вання орендних відносин характеризується суперечливістю й нестабільністю. Відтак це негативно впливає на розвиток економічних відносин з використан-ням договорів найму (оренди) нерухомого майна, зумовлює правопорушення й спори між учасниками цих договорів.
Обраний напрям дослідження є актуальним ще й тому, що на сьогодні у вітчизняній юридичній доктрині проблемні питання практичної діяльності та законодавства щодо договорів найму (оренди) нерухомого майна не одержа-ли достатньої наукової оцінки та відповідних рекомендацій щодо їх вирішен-ня. На сьогодні дослідження договорів найму (оренди) провадилися головним чином за строго галузевим принципом. Проте ці роботи обмежувалися рам-ками дослідження окремих видів нерухомого майна – будівель, цілісних май-нових комплексів державних та комунальних підприємств, соціального житла і були проведені до набрання чинності Цивільним та Господарським кодекса-ми. Все вищеозначене диктує необхідність комплексного дослідження дого-ворів найму (оренди) нерухомості.
Теоретичною базою дипломного дослідження та сформульованих ви-сновків стали праці сучасних вітчизняних та зарубіжних вчених – Богатиря В. В., Шевченко Я.М., Знаменського Г.Л., Щербини В.С., Борщевський І.В., Дзе-ри О.В., Кузнєцової Н.С., Гончаренко М.І., Васільевой Л.С., Назайкіна А. Н., Піроговой О.Є., Лайчук С.М., Паштунін Є.В., Шпака В.М., Кирик Т.В., Підо-пригори О.А., Бобровой Д.В., Боднар Т.В., Чекмаєвой В.Н. та інших фахівців з питань цивільного та господарського права.
Мета дослідження. Метою роботи є аналіз цивільно-правових проблем договорів найму (оренди) нерухомого майна в цивільному законодавстві Ук-раїни та практики його застосування, а також обґрунтування пропозицій, спрямованих на вдосконалення правового регулювання відносин, пов’язаних з укладенням, виконанням та припиненням договорів найму (оренди) окремих видів нерухомого майна.
В даній дипломній роботі я намагався розкрити мету через виконання таких завдань:
а) поняття нерухомості як об'єкта цивільних прав та її правовий режим;
б) особливості класифікації об'єктів нерухомості;
в) визначення основних аспектів історичного розвитку орендних відносин нерухомого майна;
г) нормативно-правові акти що регулює орендні відносини нерухомого майна;
д) порівняння законодавства України та Європи в аспекті регулювання орендних відносин нерухомого майна;
е) практичні аспекти регулювання орендних відносин нерухомого майна;
ж) визначення основних проблем орендних відносин нерухомого майна;
з) проведення вдосконалення орендних відносин нерухомого майна;
и) вирішення проблем орендних відносин нерухомого майна на прикладі Європейського досвіду.
Об’єктом дослідження є суспільні відносини, що виникають у процесі укладення, виконання та припинення договорів найму (оренди) нерухомого майна, які врегульовуються цивільним законодавством.
Предметом дослідження є система нормативно-правових актів, які ре-гулюють укладення, виконання та припинення договорів найму (оренди) не-рухомого майна та практика їх застосування, а також юридична література.
Методи дослідження. В процесі дослідження було використано загаль-нонаукові та спеціальні методи пізнання правових явищ. Діалектичний метод дав змогу розглянути поставлені мною проблеми регулювання договорів найму (оренди) нерухомого майна в їх розвитку та взаємозв’язку. Аналіз віт-чизняного та зарубіжного законодавства щодо правового регулювання інсти-туту договору найму (оренди) здійснено за допомогою порівняльно-правового методу. Формально-логічний та нормативно-порівняльний методи дали змогу виявити суперечності в цивільному законодавстві в сфері регулю-вання укладення, виконання та припинення договорів найму (оренди) неру-хомого майна і сформулювати висновки та рекомендації щодо його удоскона-лення. При дослідженні судової практики використані методи аналізу та уза-гальнень.
Дана дипломна робота складається з вступу, 3 розділів, 9 питань, ви-сновку та списку використаної літератури. Загальна кількість сторінок: 92
Список литературы ВИСНОВКИ
З наведеного в моїй роботі аналізу основних положень вітчизняної ци-вілістичної доктрини, враховуючи досягнення сучасної науки цивільного пра-ва, судово-арбітражну практику та чинне законодавство можна зробити на-ступні висновки.
Нерухоме майно - це один з найважливіших об'єктів цивільного права, визначальним моментом у розвитку правового регулювання якого з'явився перехід від закріплення в законодавстві виключної державної власності до ле-гального визнання множинності форм власності в умовах їх рівного захисту. Нерухоме майно може продаватися, передаватися в оренду та інше.
Оренда нерухомості пройшла довгий шлях розвитку і еволюціонувала до форми, якої вона досягла на даний момент. Проведений аналіз дозволяє також говорити про незмінність інституту оренди протягом багатьох століть. Але, незважаючи на багаторічний шлях розвитку інституту оренди уявлення про нього завжди було неоднозначним. Перш за все, це виражається в сфор-мованих розбіжностях у з'ясуванні правової природи договору.
Оренда як спосіб організації економічної діяльності має досить сильні позиції, що зміцнює і стабільність правового інституту оренди. У всякому ра-зі, можна твердо говорити про обов’язковість даного договору в господарсь-кій практиці.
При цьому оренда виступає зовсім не як якась вторинної та другорядної по відношенню до власності формою володіння господарськими об'єктами, а в якості рівноцінної та природно доповнює.
Орендні права набули риси, властиві речових прав, ставши дуже схо-жими на них, виходячи з сучасних доктринальних і нормативних їх ознак. З іншого боку, розгляд ознак, що дозволяють трактувати орендні права в якості речових, показує, що при застосуванні відповідних норм неминуче повинні бути враховані і зобов'язальні ознаки орендних прав, висхідні до договірних відносин орендаря та орендодавця. Так, за своєю правовою природою орендні права виглядають як речове-зобов'язальні.
В даній дипломній роботі розглянута одна з різновидів оренди - оренда об'єктів нерухомості.
Основними законодавчими актами, які регулюють правовідносини у сфері оренди, є ГК України (§ 5 гл. 30) та ЦК України (гл. 58). Відповідно до цих нормативно-правових актів за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов’язується передати наймачеві майно в користування за плату на певний строк. Але особливістю господарського кодексу є те, що він майно, що передається в оренду, може використовуватися орендарем виключно для здійснення господарської діяльності.
Загальні положення про найм застосовуються до регулювання окремих видів договорів найму субсидіарно, тобто в тому випадку, коли спеціальними правилами про ці договори не встановлено інше. Певні норми щодо відносин найму містяться також в інших главах Цивільного кодексу (наприклад ст. 705 ЦК регулюється договір найму-продажу). Положення щодо врегулювання окремих видів найму можуть міститися і в інших нормативних актах. Такими актами, на приклад, є закони України "Про оренду державного та комуналь-ного майна", "Про оренду землі".
Договір майнового найму (оренди) може бути як реальним (тобто вва-жатися укладеним з моменту передачі майна наймачу в користування), так і консенсуальним. В силу диспозитивності норм про оренду право визначати момент укладення договору найму (оренди) належить сторонам даного дого-вору. Якщо в договорі найму немає спеціальних норм, виходячи із положень ділової практики договір майнового найму буде консенсуальним.
Загальні положення про найм застосовуються до регулювання окремих видів договорів найму субсидіарно, тобто в тому випадку, коли спеціальними правилами про ці договори не встановлено інше. Певні норми щодо відносин найму містяться також в інших главах Цивільного кодексу (наприклад ст. 705 ЦК регулюється договір найму-продажу). Положення щодо врегулювання окремих видів найму можуть міститися і в інших нормативних актах. Такими актами, на приклад, є закони України "Про оренду державного та комуналь-ного майна", "Про оренду землі".
Договір майнового найму (оренди) може бути як реальним (тобто вва-жатися укладеним з моменту передачі майна наймачу в користування), так і консенсуальним. В силу диспозитивності норм про оренду право визначати момент укладення договору найму (оренди) належить сторонам даного дого-вору. Якщо в договорі найму немає спеціальних норм, виходячи із положень ділової практики договір майнового найму буде консенсуальним.
Особливої уваги заслуговує договір лізингу. Використання лізингу в го-сподарській практиці часто зумовлюється відсутністю або недостатністю ко-штів для придбання майна у власність. З огляду на це фахівці вважають лізинг одним з найбільш перспективних шляхів розвитку відносин власності та залу-чення інвестиційних коштів. Лізинг - порівняно нова форма підприємницької діяльності. Це важлива складова частина економіки.
Можна виділити три основні риси, характерні для договору оренди будь-якого об'єкта нерухомості. По-перше, це домовленість, на основі якої здійснюється передача певного майна особою, правомочним розпоряджатися ним, у володіння та (або) розпоряджання іншій особі без переходу до остан-нього права власності. Власником майна залишається орендодавець. По-друге, оренда завжди носить тимчасовий характер і після закінчення терміну оренди майно підлягає поверненню орендодавцю. По-третє, договір оренди завжди відшкодувальний. Орендар зобов'язаний проводити оплату за корис-тування майном. Оскільки права та обов'язки за договором оренди виникають у обох сторін, він відноситься до двосторонніх.
Сторонами в договорі оренди будівлі та споруди є орендодавець і орен-дар. Закон не представляє спеціальних правил до них, вимагаючи лише, щоб сторони мали цивільної право і дієздатністю.
До істотних умов договору належать:
а) предмет;
б) ціна (орендна плата), причому у разі відсутності даної умови в дого-ворі оренди будівель, споруд, підприємств договір, на відміну від загальних положень ЦК, є нікчемним;
в) строк.
Під змістом договору оренди нерухомості розуміються права й обов'яз-ки, які виникають у сторін. Основним обов'язком орендодавця є своєчасне на-дання орендованого майна орендарю, в стані дозволяє його нормальне вико-ристання відповідно до договору. До основними обов'язками орендаря відно-сяться: повернення орендованого майна з припинення договору оренди, своє-часна і в повному обсязі сплата орендної плати.
Оренда відіграє величезну роль у майнових правовідносинах між гос-подарюючими суб'єктами, а також у розвитку економіки нашої країни і роз-ширенні сфери діяльності підприємців, насамперед як спосіб мінімізації підп-риємницького ризику та можливості отримання доходу від вкладень коштів.
Виходячи з завдань, що були мною сформовані хотілося б сформувати такі висновки:
а) у законодавстві України подається таке визначення нерухомості: неру-хоме майно (нерухомість) — земельні ділянки, а також об'єкти, розта-шовані на земельній ділянці, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення (ст.181). Основний акт цивільного законодавства використовує термінологію "нерухомі речі", "нерухоме майно", "нерухомість". Інші законодавчі акти містять іншу терміноло-гію, яка також позначає нерухомі речі. особливості класифікації об'єктів нерухомості;
б) нерухомість може передаватися у власність іноземцям і право на неї пі-длягає державній реєстрації;
в) існує багато способів класифікувати нерухомість але зазвичай нерухо-мість поділяється на будинки, квартири та нежилу нерухомість;
г) відносини оренди нерухомості пройшли досить складний шлях розвит-ку;
д) відносини оренди нерухомості регулюються Цивільним, Господарським кодексом, а також такими законами, як Закон України «Про оренду державного та комунального майна» та іншими;
е) орендні відносини в Європі є значно більш врегульованими і краще за-хищають права сторін у порівнянні з Українським;
ж) орендна практика включає в себе багато нюансів, про які необхідно пам’ятати і завжди прописувати в договорі;
з) в сучасному законодавстві, що регулює орендні відносини нерухомого майна існує досить багато проблем, які потребують врегулювання;
и) вирішення проблем, що потребують врегулювання можливе як за до-помогою Європейського досвіду, та відносин, що там склалися, а й на основі надбань Українських законодавців та науковців.







СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
1. Конституція України від 28.06.1996р., №254к/96-ВР / Відомості Верхо-вної Ради України від 23.07.1996 -1996 р. - Ст. 42
2. Цивільний кодекс України від 16.01.2003 р., №435-IV / Офіційний віс-ник України - 2013р. - № 35 - Ст. 181.
3. Господарський кодекс України від 16.01.2003 р., №436-IV /Офіційний вісник України - 2012р. - № 33 - Ст.283
4. Податковий кодекс України від 02.12.2010 р., №2755-V / Офіційний ві-сник України - 2012р. - № 34 - Ст. 34
5. Закон «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень Верховна Рада України» від 01.07.2004р., №1952-IV / Офі-ційний вісник України - 2012р. - № 31 - Ст. 22
6. Закон України «Про лізинг» від 14.01.99р., № 394-ХІУ./ Офіційний віс-ник Верховної ради України - № 23. – Ст. 34
7. Богатир В.В. Науково-практичний коментар Цивільного кодексу Украї-ни. Станом на 1 травня 2012 р./В.В. Богатир - К. : «Центр учбової літе-ратури», 2012р. - 1024 с.
8. Шевченко Я.М. Цивільний кодекс України: Науково-практичний комен-тар у 2 ч. / Я.М.Шевченко. - К.: Концерн «Видавничий Дім «Ін Юре», - 2009р. - Ч. 2. - 692 с
9. Цивільний кодекс України: Науково-практичний коментар / За ред. роз-робників проекту Цивільного кодексу України. Видання №3. - К. : Істи-на. 2008р. - 928 с.
10. Знаменський Г.Л. Науково-практичний коментар господарського кодек-су України / Г.Л. Знаменський - К.: Юрінком - 2008р. - 670 с.
11. Борщевський І.В. Деякі питання укладення договорів найму (оренди) будівлі або іншої капітальної споруди за цивільним кодексом України / І.В. Борщевський – К.: ІДіП НАНУ, 2008р. – Вип. 23. – С. 309-314.
12. Лист начальника реєстаційної служби Томаківського районного управ-ління юстиції В. П. Павленка від 05 жовтня 2012 року - [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://tomakovkajust.at.ua
13. Бойко О.О. Особливості оренди нерухомого майна / О.О. Бойко К.: Юрінком Інтер - 2007р. - 340 с.
14. Дзера О.В. Цивільне право України: підручник у 2 кн. / О.В. Дзера - К.: Юрінком Інтер – 2006р. – 356 с.
15. Гончаренко М. І. Речові права на нерухомість в зарубіжних правових системах / М. І. Гончаренко - Українське право - 1998р. - 401с.
16. Васильева Л.С. Економіка нерухомості: Підручник / Л.С. Васильева. - М.: Ексмо – 2008р. – 480 с.
17. Назайкін А. Н. Нерухомість/ А. Н. Назайкін - М.: В «Вершина» - 2008р. – 264 с
18. Пірогова О.Є. Операції з нерухомістю: Практичний посібник/ О. Є. Пі-рогова - М.: «Ексмо», 2010р. – 480 с.
19. Крип'якевич І. Всесвітня історія у трьох книгах. 3. Найновіші часи./ І.В. Крип'якевич - К.: Либідь -1995р.- 988 с.
20. Аркас М.М. Історія України.: Навчальний посібник./ М.М. Аркас - К: Каравела – 2004р. - 256 с.
21. Білоцерківський В.Я. Історія України: навчальний посібник./ В.Я. Біло-церківський - К: Центр учбової літератури - 2007р. - 535 с.
22. Бойко О. Д. Історія України./ О. Д. Бойко - К: ВЦ "Академія" - 2001р. - 656 с.
23. Бунятян К. П. Давнє населення України/ К. П. Бунятян - К: Либідь - 1999р. - 228 с.
24. Верига В.І. Нариси з історії України (кінець XVIII - початок XIX ст.) / В.І. Верига - Львів: Світ - 1996р. – 448 с.
25. Грушевський М.С. Історія України-Руси / М.С. Грушевський – К.: Наук. думка – 1995р. – Т.6.-590 с.
26. Огоновський О. Система австрійського права приватного / О. Огоновсь-кий – В. доцент Петро Стебельський – Львів, НТШ – 1897р. - 140 с.
27. Перша Конституція України гетьмана Пилипа Орлика 1710р. – К.: Весе-лка - 1994р. - 140 с.
28. Стучка П.І. Курс радянського цивільного права / П.І.Стучка – М.;Л.: Державні соц. енциклопедії – 1931р. – Т.1 .- 210 с.
29. Конвенція УНІДРУА про міжнародний фінансовий лізинг / Оттава, 28 травня 1988р. - К.:Рівень -2004р. – 96 с.
30. Лайчук С.М. Лізингові операції в Україні: бухгалтерський, податковий та правовий аспекти /С.М. Лайчук - Міжнародний збірник наукових праць. – 2008. – № 2(11) – С. 203-213.
31. Пашутін Є.С. Особливості укладання договору оренди нерухомості / Є.С. Пашутін - Юридичний радник № 5 - жовтень 2006р. – 35 с.
32. Шпак В.І. Оренда: Цивільний кодекс України vs Господарський кодекс України. Третя сторона / В.І. Шпак – Д.: Рівень, 2007р. – 249 с.
33. Кирик Т.В. Правове регулювання орендної діяльності в Україні про-блеми та перспективи розвитку / Т.В. Кирик – вісник ЖДТУ – 2012р. - № 1 (59) - 56 с.
34. Суханов Є.А. Цивільне право зарубіжних країн / Є. А. Суханов – 2-ге видавництво., перероблене та доповнене. – М.: Видавництво БЕК - 2008р. − 467 с.
35. Загальна теорія цивільного права / К.: Вища школа. – 2006р. − 230 с.
36. Толстой В.С. Поняття належного виконання орендн1их зобов’язань в Європейських країнах / В.С. Толстой – К.: Правознавство – 2001р. − № 3. – 69 с.
37. Боднар Т.В. Загальні засади виконання цивільно-правових зобов’язань / Т.В. Боднар - Вісник господарського судочинства – 2003р. – № 4. − С. 170.
38. Оренда нерухомості в Іспанії/ Портал комерційної нерухомості/ [Елект-ронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.fsviva.com/syuzhety/za-rubezhom/arenda-nedvizhimosti-v-ispanii.html
39. Бібліотека по оренді нерухомості Meget /[Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://meget.kiev.ua/nedvizimost-za-rubezom/
40. Господарське право України: Навч. посібник / К.: Юрінком Інтер - 2005р. – 392 с.
41. Пилипенко А.Я. Господарське право: Курс лекцій / А.Я. Пилипенко - К.: Вентурі - 2006р. – 288 с.
42. Мамутов В.К. Господарське право / В.К. Мамутов - К.: Юринком Інтер. - 2008р. – 357 с.
43. Щербина В.С.Цивільне право: Курс лекцій / В.С. Щербина - К.: Вентурі - 2006р.- 428 с.
44. Цивільне право в схемах. / Е.А. Мічурин – Харків: Юрсвит – 2006р. – 320 с.
45. Шевченко Я.М. Цивільне право України: Академічний курс / Я.М.Шевченко – Т.2 – Концерн “Видавничий Дім “Ін Юре” - 2010 р. – 520 с.
46. Цивільне право України: Навч. посібник / К.: Прецедент - 2012р. – 748 с.
47. Цивільний та Господарські кодекси України та проблеми їх застосуван-ня: Матеріали наук. практ. семінару: ч.2 (м. Харків, 22 бер. 2013 р.) / Х.: Нац. юрид. акад. України – 2013р. - 520 с.
48. Ковальов В.В. Оренда: право, облік, аналіз, податки / В.В. Ковальов - Х.: Фінанси і статистика – 2010р. - 272 с.
49. Кіндеева Є.А. Нерухомість: права угоди / Є.А. Кіндеева - Х.: Юрайт-видав – 2006 - 710 с.
50. Алексєєва С.С. Цивільне право / С.С. Алексєєва - Х.: ТК Велбі,- 2006р. – 480 с.
51. Гуляк Я.В Сучасна вітчизняна концепція права на житло / Я.В Гуляк //Актуальні проблеми держави і права: Зб. наук, праць. - Вип. 22. -Одеса: Юрид. л-ра, - 2007р. - С. 1048-1053.
52. Гуляк Я.В. Право на житло і житлові відносини / Я.В Гуляк //Актуальні проблеми політики: Зб. наук, праць. - Вип. 29. - Одеса: Фенікс, - 2010р. - С. 179-184.
53. Гуляк Я.В. До питання щодо визначення поняття “оренда” в цивільному праві іноземних країн / Я.В Гуляк //Актуальні проблеми держави і пра-ва: Зб. наук, праць. - Вип. 30. - Одеса: Юрид. л-ра,- 2011р. - С. 210-215.
54. Галянтич М.К. Здійснення та судовий захист суб’єктивних житлових прав / М.К. Галянтич – Київ-Тернопіль : Підручники і посібники, - 2009, - 496 с.
55. Галянтич М.К. Правові питання користування житлом / М.К. Галянтич – К.: НДІ приватного права та підприємництва, - 2006р.- 44 с.
56. Добругова А.М. Загальні положення про договір найму в Цивільному кодексі України / А.М. Добругова - Юридична Україна. – 2011р. - № 10. - С. 78-87.
57. Крашкенин П.В. Житлове право / П.В. Крашкенин - Т.: Статут – 2006р. – 286 с.
58. Мусієнко В.П. Відповідальність орендаря / В.П. Мусієнко - Вісник про-куратури - 2011р..- 1-7 березня (№ 29).- С. 14.
59. Іванов А. А. Договір оренди / А.А. Іванов - Х.: Проспект - 2008р. – 93с.
60. Костецька Є. В. Лізинг: правове регулювання і практика / Костецька Є. В. - Х.: Проспект . 2006р. – 85 с.
61. Сарібекян В.Л. Правове регулювання і основи оподаткування / В.Л. Са-рібекян - Юридична Україна - № 3 – 2013р.- С. 34-36.
62. Дейл-Джонсон Д. Довгострокова оренда: перший варіант і контрактні стимули / Девід Дейл-Джонсон - Економіка нерухомості -№ 29 - осінь 2011р. – С. 451-484.
63. Фаннінг С. Ф. Аналіз ринку нерухомості: поняття та програми в оцінці та найбільш ефективного використання / Стівен Ф. Фанінг - Чикаго: Ін-ститут оцінки - 2009р. – 1021 с.
64. Хайм А. Визначення права, що впливає на перегляд орендної плати / Алан Хайм - Лейпциг: Федерація преси – 2005р. – 679 с.
65. Ніл Б.А. Оренда житлової нерухомості / Бенджамін А. Ніл - Питання нерухомості - № 31 - осінь 2006р.- С. 55-59.
66. Джеффріс Р.Л. Оцінка орендного майна / Родні Л. Джеффріс - Доку-мент, представлений на Європейській конференції з нерухомості, Лон-дон - січень 2005 р. – 124 с.
67. Кунікоф П.К. Оренда нерухомості:регулювання формулами / Раула К. Кунікоф - Брифінг з нерухомісті в Лісабоні - 7.05.2004р - С. 74-85.
68. Мазіров А. Оцінки та атестація нерухомості в Європі / Артур Мазіров - Документ, представлений на Європейській конференції з нерухомості, Лондон - січень 2005 р. – 64 с.
69. Бойд, Т. Проблеми і міфи участі орендодавців та орендарів / Томас Бойд - Документ, представлений на Європейській конференції з неру-хомості, Лондон - січень 2005 р. - 145 с.
70. Кернегі К. Особливості оренди в різних країнах Європи / Кріс Кернегі – журнал «Оцінка» - № 341 – травень 2011р. - С. 56-63
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
500





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.