У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ЕКСПОРТУ ТА ІМПОРТУ ТОВАРІВ В УКРАЇНІ
Количество страниц 128
ВУЗ КТИ
Год сдачи 2016
Содержание МАГІСТЕРСЬКА ДИПЛОМНА РОБОТА

за темою:

«ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ЕКСПОРТУ ТА ІМПОРТУ ТОВАРІВ
В УКРАЇНІ»
Київ 2015








План

Вступ…………………………………………………………..…………………..3
Розділ 1. Теоретично-правові засади становлення та регулювання експортно-імпортних операцій.
1.1. Теорії міжнародної торгівлі: поняття та сутність…………………………6
1.2. Загальна характеристика законодавства України про експорт та імпорт товарів………………………………………………………………………….......9
1.3. Зовнішньоекономічний договір як інструмент регулювання експорту та імпорту…………………………………………………………………………....16
Розділ 2. Сутність регулювання експортно-імпортних операцій в Україні.
2.1. Тарифні та нетарифні методи регулювання експорту та імпорту….……28
2.2. Система забезпечення якості товарів під час експорту та імпорту……...38
2.3. Правові засади захисту національного товаровиробника в зовнішньо-
економічних відносинах…………………………………………….…………..55
Розділ 3. Проблемні питання правового регулювання експортно-імпортних операцій.
3.1. Формування стратегії експорту в Україні………………………..………..73
3.2. Вплив Асоціації України з Європейським Союзом на експортно-імпортні операції…………………………………………………………………………...83
3.3. Перспективи розвитку та вдосконалення правового регулювання експорту та імпорту товарів в Україні………………………..……………..…92
Висновки…………………………………………………………………….…..99
Список використаних джерел……………………………………………….104
Додатки…………………………………………………………………………120









Вступ

Актуальність обраної теми магістерської дипломної роботи зумовлена тим, що міжнародна торгівля є формою реалізації міжнародного поділу праці відповідно до потреб та інтересів країн, що розвиваються, та інструментом забезпечення економічного розвитку і сталого соціального прогресу. Зазначене досягається через реалізацію взаємовигідних міжнародних торговельних відносин і розширення конкурентоспроможного виробництва та споживання.
Міжнародна торгівля дозволяє країнам збільшувати загальний обсяг виробництва, наслідком чого є постійне зростання міжнародного товарного ринку, що стає матеріальною основою міжнародних економічних відносин, та забезпечує зростаючу інтеграцію світового господарства.
Тому кожна країна світу, реалізуючи суверенне право на вільну торгівлю з іншими країнами, повинна метою своєї діяльності зазначити економічний і соціальний прогрес, регулюючи її правилами, котрі сприяють цьому. При цьому цілями, котрі необхідно досягати, є: при імпорті – задоволення потреб у товарах і ресурсах; при експорті – реалізація економічного інтересу експортера, тобто, отримання прибутку.
Саме для того, щоб забезпечити всебічний розвиток економічних відносин з іншими державами на взаємовигідній основі і здійснюється правове регулювання експорту та імпорту товарів в Україні.
Наразі зовнішня торгівля нашої держави є засобом збільшення державного бюджету та сприяє зайняттю важливого місця в сфері міжнародної торгівлі, тому асоціація з Європейським Союзом зумовлює актуальність забезпечення розвитку та вдосконалення правового регулювання експорту та імпорту товарів в Україні і формування стратегії експорту для забезпечення доступу національних товарів на ринки ЄС.
Теоретичну розробку даного питання проводили такі українські та зарубіжні вчені: В.Ф.Опришко, В.О.Голубєва, Г.Г. Кірейцев, Ю.С.Шемшученко, В.В.Поєдинок, Г.Л.Вознюк, Г.К.Дмитрієва, котрі досліджували міжнародну торгівлю як явище, визначення поняття зовнішньоекономічного договору, методів регулювання експорту та імпорту й зовнішньоекономічну діяльність нашої держави. І. Г. Снітівкер, С.В. Чистякова, О.Білоган, М.І.Сайкевич, О.Д.Сайкевич, І.І.Дахно, О.Л.Чернелевська розглядали питання теорій міжнародної торгівлі. Наступна група вчених проводила дослідження розвитку експортно-імпортного законодавства та експортно-імпортних операцій у зв’язку з асоціацією України з Європейським Союзом – Т.Качка, С. М. Писаренко, Н. В. Горін, Л. А. Українець, С.Д.Колесник, М.Хейлієр, В.Пятницький, О.Бетлій, М.Риженков, К.Кравчук, І.Бураковський, В.Мовчан, О.Кібенко, А.Пендак Сарбах. Вплив асоціації України з ЄС на експортно-імпортні операції та економіку України загалом досліджують К.Аврамченко, В.Філіпчук, О.Жолудь, В.Мазярчук.
Мета магістерської дипломної роботи полягає в визначенні становлення, розвитку та вдосконалення механізмів правового регулювання експорту та імпорту товарів в Україні.
Для досягнення поставленої мети необхідно виконати наступні завдання:
- з’ясувати сутність експортно-імпортних операцій на теренах правової України;
- розглянути погляди відомих юристів на правове регулювання експортно-імпортних операцій;
- систематизувати правову базу України та інструменти регулювання експорту та імпорту;
- дослідити методи регулювання експорту та імпорту товарів в Україні;
- конкретизувати питання забезпечення якості товарів;
- узагальнити правові засади захисту національного товаровиробника;
- розробити питання розвитку та вдосконалення правового регулювання експортно-імпортних операцій;
- опрацювати питання права Європейського Союзу;
- оцінити необхідність запровадження норма права Європейського Союзу у національну правову систему.
Об’єктом дослідження є експортно-імпортні операції суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності.
Предметом дослідження є теоретичні та практично-правові аспекти регулювання експорту та імпорту товарів в Україні.
Методологічну основу дослідження становлять наступні методи: історичний, історично-правовий, котрі було використано при дослідженні теорій міжнародної торгівлі; методи аналізу та синтезу використовувались при розгляді зовнішньоекономічного договору як інструменту регулювання експорту та імпорту; такі методи як узагальнення і класифікації використовувались під час охарактеризування експортно-імпортного законодавства та розкриття методів регулювання експорту та імпорту. Метод систематизації був використаний при з’ясуванні питань щодо якості товарів під час експорту-імпорту та правових засад захисту національного товаровиробника в зовнішньоекономічних відносинах. Методи моделювання та ідеалізації використовувались при визначенні розвитку та шляхів вдосконалення правового регулювання експорту та імпорту товарів в Україні.
Структура дипломної роботи. Робота складається з трьох розділів, дев’яти підрозділів, вступу, висновків, списку використаних джерел та одинадцяти додатків. Загальний обсяг роботи – 119 сторінок.
Список литературы Висновки

У даній магістерській дипломній роботі порушені питання, що мають безпосереднє відношення до правового регулювання процесу реалізації Україною суверенного права на вільну торгівлю з іноземними державами. В наш час міжнародна торгівля є важливою сферою, в якій відбувається досягнення світового прогресу й економічного зростання, тому розвиток і вдосконалення правового регулювання експорту та імпорту товарів не втрачає актуальності.
Через розуміння теорій міжнародної торгівлі можна виявити стимули країни до міжнародного товарообміну, переваги міжнародного поділу праці, ефективність міжнародної спеціалізації та фактори виробництва, що дозволяють країні бути конкурентоспроможною на міжнародному ринку;
найбільш прогресивною теорією міжнародної торгівлі є теорія технологічного розриву або імітаційного лагу, оскільки вона пояснює динамічний розвиток експортно-імпортних операцій через важливість використання інновацій у виробництві товарів та розробленні нових технологій, що призводить до укріплення позицій на міжнародному товарному ринку, рушійною силою чого стає вдосконалення засобів виробництва та підвищення якості товарів. Практичне значення зазначеної теорії в тому, що завдяки використанню інновацій країна має змогу утримувати позиції провідного експортера на світовому ринку.
Правове регулювання експорту та імпорту товарів має певну специфіку, яка полягає в тому, що досліджувані суспільні відносини підпорядковуються двом самостійним, але взаємопов’язаним системам права: національному та міжнародному праву. І, важливо зазначити, регулюється звичаями та рекомендаціями міжнародних органів та організацій.
Велика кількість підзаконних нормативно-правових актів, що регулюють ліцензування експорту та імпорту товарів є негативним явищем, тому потребує систематизації.
Наразі відбуваються реформи законодавства України про експорт та імпорт товарів, реалізація котрих стала реальною завдяки ратифікації Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом з іншої сторони, оскільки даний інтеграційний процес потребує сумісності правової, економічної та політико-правової систем.
Визначення правового регулювання та детальний розгляд умов зовнішньоекономічного контракту має практичну цінність, оскільки важливість чіткого закріплення прав та обов’язків контрагентів, а також фіксація їх домовленостей у письмовій формі, є гарантією належного договірного правопорядку, що виключає зловживання контрагентами своїми правами.
Торговельна політика створює передумови для сприяння торгівлі та реалізації торговельних відносин, зміст якої слід визначати такими складовими як методи регулювання зовнішньоекономічної діяльності.
При розробці змін до митного тарифу слід детально аналізувати кон’юнктуру товарного ринку галузей економіки України, захищаючи вразливі – АПК, машинобудування, харчову промисловість.
Крім спрощення митних процедур шляхом скорочення або скасування митних тарифів, ЄС ставляться жорсткі вимоги щодо сертифікатів та стандартів якості.
Відбувається лібералізація світової торгівлі товарами, тому необхідним є застосування таких методів регулювання експорту та імпорту, які підтримають відкритість ринків країн для експортерів, шляхом забезпечення їх недискримінаційного характеру.
Використання системи забезпечення якості товарів під час експорту та імпорту є засобом мінімізації ризиків під час здійснення зазначених операцій. Якість товарів забезпечується стандартизацією і сертифікацією.
Дієвими інструментами забезпечення якості товарів є впровадження систем управління якістю відповідно до стандартів серій ISO (обов’язкова та добровільна сертифікація), Кодексу Аліментаріус, Концепції HAACP, а також реалізації державного контролю, і є комплексом робіт із стандартизації, сертифікації та управління якістю і складається із підсистем, що взаємозв’язані між собою – технічної, нормативно-правової, інформаційної та інституціональної. Також можна виділити міжнародний, регіональний та національний рівні системи забезпечення якості товарів під час експорту та імпорту, що також перебувають у взаємозв’язку між собою.
Захист національного товаровиробника наразі як ніколи актуальний, причинами чого є те, що національних товаровиробників необхідно стимулювати збільшувати кількість робочих місць, підвищувати зростання рівня добробуту громадян, що призведе до економічного зростання та підвищення якості товарів.
Зараз експортно-імпортне законодавство чекає на поступове зближення з економічними, законотворчими, екологічними та метрологічними, соціальними нормами ЄС, європейськими технічними і фітосанітарними стандартами, фінансовими системами та принципами регулювання підприємницької діяльності, а також потребує чіткого врегулювання концепції створення системи державної підтримки експорту України.
Досліджувана структура дозволяє окреслити перспективи розвитку та вдосконалення правового регулювання експорту та імпорту товарів в Україні:
зміни законодавства в зв’язку з асоціацією з ЄС призведуть до покращення інвестиційного клімату, зроблять бізнес транспарентним, сприятимуть усуненню нетарифних торговельних бар’єрів, до створення зони вільної торгівлі, а саме до 31 грудня 2015 року українські експортери повинні пройти процедуру HACCP сертифікації;
асоціація України з ЄС має вплив на експортно-імпортні операції України з точки зору обов’язковості отримання національними виробниками Європейського сертифікату відповідності, що є гарантією якості товару, необхідним є наявність маркування знаком СЕ, що в перспективі найближчих п’яти років буде розвиватись за такими блоками: відміни мита на експорт та імпорт, що призведе до збільшення національного експорту до країн ЄС та імпорту європейських товарів на територію України; технічної стандартизації, в тому числі безпеки харчових товарів; антимонопольного законодавства – для збільшення ефективності антимонопольних розслідувань та застосування законодавства про конкуренцію.
Рекомендаціями щодо вдосконалення правового регулювання експорту та імпорту товарів в Україні є:
розроблення Ліцензійного кодексу України, у якому в розділах щодо певних видів товарів визначити орган ліцензування, організаційні вимоги до експортера та імпортера, перелік документів, що необхідно додати до заяви про видачу ліцензії, строки розгляду такої заяви, розмір плати за видачу ліцензії на експорт, імпорт товарів;
розроблення Торговельного кодексу, що буде містити нормативно-правові акти щодо експорту в одному розділі та щодо імпорту в другому розділі;
прийняття чотирьох груп Законів: щодо відміни мита на експорт та імпорт, технічної стандартизації продукції, методики антимонопольних розслідувань та транспарентності державних закупівель;
розроблення Технічних регламентів, та на їх основі стандартів щодо товарів, котрі будуть експортуватись до країн Європейського Союзу;
перелік нетарифних методів регулювання експорту та імпорту в Податковому кодексі України необхідно змінити відповідно до класифікації на групи – кількісні, приховані та фінансові. Надати визначення й перелік нетарифних методів з подальшим системним відображенням в Законі України «Про зовнішньоекономічну діяльність» та в Митному кодексі України;
торговельна політика України щодо країн, що не є членами ЄС, повинна бути направлена на уникнення нечесної торгівлі. Тому необхідно розробити нормативно-правове та інституційне забезпечення контролю походження товарів при експортно-імпортних операціях.
Матеріал даної дипломної роботи може бути використаний:
- під час складання і затвердження документів програмного характеру – Стратегії експорту в Україні, Плану підтримки національного товаровиробника;
- при створенні проектів нормативно-правових актів щодо регулювання експорту та імпорту товарів;
- під час проведення тренінгів, конференцій, круглих столів за участі представників експортерів та імпортерів;
- в момент розроблення плану виходу національного товаровиробника на міжнародні ринки;
- в рамках вивчення міжнародного та міжнародного економічного права.
Тобто, поставлені завдання вирішені – досліджене становлення, розвиток та окреслені можливі шляхи вдосконалення механізмів правового регулювання експорту та імпорту товарів в Україні.








Список використаних джерел

1. Конституція України від 28.06.1996 // Відомості Верховної Ради України. – 1996. – № 30. – ст. 141.
2. Закон України «Про міжнародне приватне право» від 23.06.2005 // Відомості Верховної Ради України. – 2005. – № 32. – ст.422.
3. Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення інструментів впливу на грошово-кредитний ринок» від 06.11.2012 // Відомості Верховної Ради. – 2013. – № 50. – ст.696.
4. Закон України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» від 23.09.1994 // Відомості Верховної Ради України. – 1994. – № 40. – ст.364.
5. Закон України «Про технічні регламенти та процедури оцінки відповідності» від 01.12.2005 // Відомості Верховної Ради України. – 2006. – № 12. – ст.101.
6. Постанова Кабінету Міністрів України «Про заходи щодо поетапного впровадження в Україні вимог директив Європейського Союзу, санітарних, екологічних, ветеринарних, фітосанітарних норм та міжнародних і європейських стандартів» від 19.03.1997 № 244 // Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/244-97-%D0%BF.
7. Постанова Кабінету Міністрів України «Про Урядовий офіс з питань європейської інтеграції» від 13.08.2014 № 346 // Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/346-2014-%D0%BF.
8. Розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження Концепції державної політики у сфері управління якістю продукції (товарів, робіт, послуг)» від 17.08.2002 № 447-р // Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/447-2002-%D1%80.
9. Декрет Кабінету Міністрів України «Про стандартизацію і сертифікацію» від 10.05.1993 № 46-93 // Відомості Верховної Ради України. – 1993. – № 27. – ст.289.
10. Указ Президента України «Про Положення про Державну інспекцію України з питань захисту прав споживачів» від 13.04.2011 № 465/2011 // Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/465/2011.
11. Наказ Держстандарту України «Про затвердження Правил обов'язкової сертифікації труб та балонів» від 12.12.1997 № 777 // Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/z0083-98.
12. ДСТУ 3413-96 «Порядок проведення сертифікації продукції» від 01.04.1997 // Режим доступу: http://www.dcs.gov.ua/content/standartu.html.
13. Національний стандарт України ДСТУ4161-2003 Системи управління безпечністю харчових продуктів. Вимоги // Режим доступу: http://www.ukrcsm.kiev.ua/index.php/uk/2009-02-12-13-16-36/63-2009-02-12-08-27-01/128-2009-02-19-14-02-46.
14. Угода про технічні бар'єри у торгівлі від 15.04.1994 // Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/981_008.
15. Додаток VIII Попереднє схвалення потужностей Угоди про Асоціацію // Режим доступу: http://www.kmu.gov.ua/docs/EA/Annexes_title_IV/08_Annexes.pdf
16. Додаток Х Керівні принципи для проведення перевірок Угоди про Асоціацію України з ЄС // Режим доступу: http://www.kmu.gov.ua/docs/EA/Annexes_title_IV/10_Annexes.pdf.
17. Додаток ХІ Перевірки імпорту та оплата перевірок Угоди про Асоціацію України з ЄС // Режим доступу: http://www.kmu.gov.ua/docs/EA/Annexes_title_IV/11_Annexes.pdf.
18. Інструкція щодо правил походження, які будуть застосовуватися при експорті до держав членів ЄС // Режим доступу: http://europa-torgivlia.org.ua/wp-content/uploads/2014/06/Applicable_rules_of_origin.pdf.
19. Міжнародні договори України. Торговельно-економічні угоди, сайт Міністерства економічного розвитку і торгівлі України // Режим доступу: http://www.ukrexport.gov.ua/ukr/zed/ukr/992.html.
20. Інформація щодо зобов’язань України, взятих у процесі вступу до СОТ, сайт Міністерства економічного розвитку і торгівлі України // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.ukrexport.gov.ua/ukr/wto/ukr/982.html, розділ «Державна підтримка українського експорту».
21. Зовнішньоторговельний баланс України / 2013 – 3 міс. – сайт Міністерства економічного розвитку і торгівлі України // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.ukrexport.gov.ua/ukr/vnishno_t_balans//7235.html, розділ «Державна підтримка українського експорту».
22. Обмежувальні заходи щодо товарів походженням з України на зовнішніх ринках / 6 жовтня 2014 року / м. Київ, офіційний сайт Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Розділ «Зовнішньоекономічна діяльність», підрозділ «Антидемпінгові, спеціальні, антисубсидиційні та антидискримінаційні заходи», Захист інтересів вітчизняних товаровиробників на зовнішньому ринку // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.me.gov.ua/Documents/List?lang=uk-UA&tag=ObmezhuvalniZakhodiSchodoTovarivPokhodzhenniamZUkrainiNaZovnishnikhRinkakh.
23. Акти acquis communautaire, перекладені на українську мову 16.12.2013, Розділи «Безпека та якість харчових продуктів», «Захист прав споживачів», «Митне право», «Охорона здоров'я та життя людей, тварин і рослин», офіційний сайт Міністерства юстиції України // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.minjust.gov.ua/section/454.
24. Директива 2001/95/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 3 грудня 2001 року щодо загальної безпеки продукції / офіційний сайт Міністерства юстиції України // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.minjust.gov.ua/file/31103.doc
25. Пояснювальна записка до проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо харчових продуктів» від 26.06.2014 року.
26. Проект Національної стратегії розвитку експорту України // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.ukrexport.gov.ua/ukr/zed/strategy/ukr/4589.html.
27. Пояснювальна записка до проекту Закону України «Про державну фінансову підтримку експортної діяльності» від 31.10.2011 року.
28. Аврамченко К. Аналітичне дослідження «Вплив створення ЗВТ з ЄС на економіку України» / К. Аврамченко, В. Філіпчук, О. Жолудь, В. Мазярчук. – Міжнародний центр перспективних досліджень. – Київ, 2013 // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://icps.com.ua/pub/files/114/21/%D0%94%D0%BE%D1%81%D0%BB%D1%96%D0%B4%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8F.pdf.
29. Ануфриева Л.П. Международное частное право: Учебник / Л. П. Ануфриева, К.А. Бекяшев, Г. К. Дмитриева и др.; Отв. ред. Г. К. Дмитриева. – 2-е изд., перераб. и доп. — М.: ТК Велби, Изд-во Проспект, 2004. – 688 с.
30. Бармятов О.В. Шляхи мінімізації ризиків при здійсненні зовнішньоекономічної діяльності / О.В. Бармятов, В.С. Глущенко, В.Ю. Здражевський. – Культура народов Причерноморья. – 2012. – № 234.
31. Белінська Я. В. Державна підтримка експорту: зарубіжний досвід та уроки для України / Я.В.Белінська. – Стратегічні пріоритети. – 2008.– №3(8) // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://old.niss.gov.ua/book/StrPryor/8/16.pdf.
32. Бетлій О. Економічна складова Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС: наслідки для бізнесу, населення та державного управління / О. Бетлій, М. Риженков, К. Кравчук під редакцією І.Бураковського та В.Мовчан. – Інститут економічних досліджень і політичних консультацій. – 2014 // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://europa-torgivlia.org.ua/wp-content/uploads/2014/06/Agreement_economic_impact_IER.pdf.
33. Бидик А.Г. Основні умови використання інструментів митного регулювання в практичній діяльності митних органів [Електронний ресурс] / А.Г. Бидик. – Режим доступу: http://www.pu.if.ua/depart/Finances/resource/file/%D0%97%D0%B1%D1%96%D1%80%D0%BD%D0%B8%D0%BA/2011-2/%D0%91%D0%B8%D0%B4%D0%B8%D0%BA.pdf.
34. Білоган О. Еволюція теорій міжнародної торгівлі щодо оптимізації її структури / О.Білоган. – Вісник Львівського університету. Серія міжнародні відносини. – Випуск 28. – 2011.
35. Бобух І. М. Сучасна митна політика України та шляхи її вдосконалення / І.М.Бобух. – Вісник КДПУ імені Михайла Остроградського. – Випуск 6/2007 (47). Частина 1. – 2007. // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.kdu.edu.ua/statti/2007-6(47)/139.pdf.
36. Борячук К.В, Савченюк О.М. Кількісні обмеження як елемент нетарифного регулювання / К.В. Борячук, О.М. Савченюк. – Економічні науки/Зовнішньоекономічна діяльність // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.rusnauka.com/13_EISN_2012/Economics/2_109453.doc.html.
37. Бураковський І. Членство України в СОТ: огляд зобов’язань та коментарі до них / І. Бураковський. – офіційний сайт Електронного архіву Національного університету «Києво-Могилянська академія». – 2008 // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.ekmair.ukma.kiev.ua/bitstream/123456789/2947/1/Burakovskyi_Analiz_ekonomichnykh_naslidkiv.pdf.
38. Венцель В. Т. Питання трактування поняття «зовнішньоекономічний договір»: економіко-правовий аспект / В.Т. Венцель. – Вісник Житомирського державного технологічного університету. – № 4 (54). – 2010.
39. Гайдулін О.О. Конспект лекцій з дисципліни «Міжнародне приватне право» / О.О. Гайдулін. – К: КНЕУ. – 2012.
40. Гайдулін О.О. Конспект лекцій з дисципліни «Міжнародне торгове право» / О.О. Гайдулін. – К: КНЕУ. – 2014.
41. Голубєва В.О. Міжнародно-правове регулювання зовнішньоторговельної діяльності та національне законодавство України (нетарифний аспект) : Автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.11 / В. О. Голубєва. – Х.:Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. – 2004. – 19 c.
42. Голубєва В.О. Конспект лекцій з дисципліни «Правове регулювання зовнішньоекономічної діяльності» / В.О. Голубєва. – К:КНЕУ. –2012.
43. Гуцу С.Ф. Проблеми митного регулювання в Україні в умовах Євроінтеграції / С.Ф.Гуцу. – Гуманітарний часопис № 4. – 2013. // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.khai.edu/csp/nauchportal/Arhiv/GCH/2013/GCH413/index.htm.
44. Давидова О. Ю. Управління якістю продукції та послуг у готельно-ресторанному господарстві: навч. посібник / О. Ю. Давидова, І. М. Писаревський, Р. С. Ладиженська. – Х. : ХНАМГ, 2012. – 414 с.
45. Дахно І. І. Міжнародна торгівля: Навч. Посіб / І.І.Дахно. – К.: МАУП, 2003. — 296 с.
46. Дем’янюк О. Актуальні проблеми нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності в Україні / О. Дем’янюк. – Вісник ТНЕУ № 4. – 2013.
47. Дем’янюк. О. Демпінг та антидемпінг у захисті економічних інтересів / О.Дем’янюк. – Галицький економічний вісник №2(31). – 2011.
48. Іващук С. Експортна стратегія в сучасній системі державного управління / С. Іващук. – Міжнародна економічна політика. – № 1-2 (10 - 11). – 2009. // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://ir.kneu.edu.ua:8080/handle/2010/158.
49. Кириленко В.В. Історія економічних вчень: Навчальний посібник / За ред. В.В.Кириленка. – Т.: «Економічна думка», 2007.
50. Кібенко О., Пендак Сарбах А. Право товариств (company law): порівняльно-правовий аналіз acquis Європейського Союзу та законодавства України. / упоряд. Г.Друзенко, за наук. ред. О.Кібенко. – К.: Видавнича організація «Юстініан». – 2006. – 496 с.
51. Козик В.В. Міжнародні економічні відносини: Навч. посіб. / В.В. Козик, Л.А. Панкова, Н.Б. Даниленко. – К.: Знання. – 2008. – 406 c.
52. Колесник С.Д. Доповідь секретаря Національної комісії України з Кодексу аліментаріус Колесника Сергія Дмитровича 16.10.2014 року на Науково-практичному семінарі «Європейське законодавство щодо безпечності харчових продуктів та оцінка ризиків як засіб досягнення конкурентних переваг» в рамках Спеціальної програми «Дні харчової промисловості та аграрного сектору» VII Міжнародного форуму «Комплексне забезпечення лабораторій». – К. – 2014.
53. Конст У. Успішний експорт до Європейського Союзу. Практичний посібник для малих і середніх підприємств в Україні / У. Конст, В. Коруд, В. Мотиль, М. Мулява, Г. Ранк: Львівська торгово-промислова палата. – Львів. – 2012.– 80 с.
54. Крилова Н. В. Управління міжнародними торговельними операціями: Навч. посіб. / Н.В. Крилова. – К.: МАУП. – 2006. – 232 с.
55. Крисанов Д.Ф. Система гарантування безпечності та якості харчової продукції в Україні: ретроспектива реформування та рівень сформованості у європейському вимірі / Д.Ф. Крисанов. – Економіка харчової промисловості № 4(20). – 2013.
56. Кутикіна К. М. Тенденції розвитку підприємств птахівництва в умовах нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності / К.М.Кутикіна. – Вісник Хмельницького національного університету. – № 6, T. 4. – 2011.
57. Лазаренко Ж. Застосування урядами країн-членів СОТ надзвичайних заходів захисту від імпорту / Ж.Лазаренко. – Вісник Львівського університету. Серія міжнародні відносини. – Випуск 28. – 2011.
58. Лис Г.І. Lex mercatoria як право, яке застосовується міжнародним комерційним арбітражем для розгляду спору по суті / Г.І.Лис. – Університетські наукові записки. – № 4 (44). – 2012.
59. Матяш М. Зачем Украине становиться электронным государством, Быстрые IT-решения для госсектора [Електронний ресурс] / М.Матяш. – Режим доступу: http://forbes.ua/opinions/1374544-zachem-ukraine-stanovitsya-elektronnym-gosudarstvom; http://forbes.ua/opinions/1378619-bystrye-it-resheniya-dlya-gossektora.
60. Мацьків В.В. Теоретичні основи фінансового регулювання зовнішньоекономічної діяльності суб’єктів господарювання [Електронний ресурс] / В.В.Мацьків. – Режим доступу: http://www.pu.if.ua/depart/Finances/resource/file/%D0%97%D0%B1%D1%96%D1%80%D0%BD%D0%B8%D0%BA/2012-1/%D0%9C%D0%B0%D1%86%D1%8C%D0%BA%D1%96%D0%B2.pdf
61. Міляр Л.Ф. Митно-тарифне регулювання як елемент захисту національного ринку [Електронний ресурс] / Л.Ф.Міляр. – 2013. – Режим доступу: http://eztuir.ztu.edu.ua/6532/1/332.pdf.
62. Мовчан В. Аналітичний звіт «Політика сприяння експорту в Україні після адміністративної реформи» / В. Мовчан. – Проект ПРООН «Сприяння розвитку міжнародної торгівлі». – Київ, 2012.
63. Новікова К.І. Світовий досвід митно-тарифного регулювання та можливості його застосування в Україні [Електронний ресурс] / К.І.Новікова. – Режим доступу: http://www.rusnauka.com/3_SND_2010/Economics/57999.doc.htm.
64. Опришко В.Ф., Коста А., Квінтано К. та ін Міжнародне економічне право: Підручник / За наук. ред. В.Опришка. – К.: КНЕУ, 2006. – 496 с.
65. Папирян Г.А. Международные экономические отношения / Г.А.Папирян. – Экономика туризма. – М.: Финансы и статистика, 2000. – 208 с.
66. Писаренко С. М., Горін Н. В., Українець Л. А. та ін. Менеджмент європейської економічної інтеграції: підручник / за ред. С. М. Писаренко. — К. : Знання, 2012. – 373 с.
67. Плахотна К. Є. Митно-тарифне регулювання в умовах лібералізації торгівлі [Електронний ресурс] / К.Є.Плахотна. – Режим доступу: http://soskin.info/ea/2012/5-6/201217.html.
68. Поєдинок В.В. Правове регулювання зовнішньоекономічної діяльності. Навч. Посібник / В.В. Поєдинок. – К.: Юрінком Інтер, 2006. – 286 с.
69. Рязанова Н. С. Міжнародні фінанси. Навчально-методичний посібник для самостійного вивчення дисципліни / Н.С.Рязанова. – К.: Видавництво КНЕУ. – 2001.
70. Савельєв Є.В. Міжнародна економіка: теорія міжнародної торгівлі і фінансів, Підручник / Є.В. Савельєв. – Т.: Економічна думка, 2000. – 450 c.
71. Сайкевич М.І., Сайкевич О.Д. Теорія міжнародної торгівлі: Навч. Посібник / М.І.Сайкевич, О.Д.Сайкевич. – Ж.: Рута, 2011. – 159 с.
72. Саксонов В. Б. Правові особливості зовнішньоекономічних договорів (контрактів) України / В.Б. Саксонов. – № 2. – 2012.
73. Скринька Д. Субсидування виробництва за правилами СОТ: умови та можливості для України / Д. Скринька. – Український часопис міжнародного права № 1. – 2013 // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://jusintergentes.com.ua/archives/2013/1/Pages%20from40_88-011-015.pdf.
74. Снітівкер І. Г. Розвиток теорій міжнародної торгівлі в умовах еволюції моделей суспільно-економічних формацій: Електронне наукове фахове видання «Ефективна економіка» № 12 / І.Г. Снітвікер, Голов. ред. д-р екон. наук, проф. Л.Ю.Мельник. – Д.: Дніпропетровський державний аграрно-економічний університет, 2011.
75. Ткаченко С. О., Дядін А.С. Вдосконалення системи диверсифікації торгівлі / С.О. Ткаченко, А.С. Дядін. – Економіка торгівлі та послуг. – Бізнесінформ № 9. – 2011.
76. Харчук А.І. Сучасний стан та проблеми державного регулювання ЗЕД [Електронний ресурс] / А.І.Харчук. – Режим доступу: http://www.rusnauka.com/9_KPSN_2011/Gosupravlenie/2_84033.doc.htm.
77. Хейлієр М. та Пятницький В. в рамках співробітництва із Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та Торгово-промисловою палатою України. Роз’яснення переваг поглибленої та всеосяжної угоди про вільну торгівлю (ЗВТ+) між Україною та ЄС «Торгівля з ЄС в рамках поглибленої та всеосяжної угоди про вільну торгівлю [Електронний ресурс] / М.Хейлієр, В.Пятницький. – 2013. – Режим доступу: http://europa-torgivlia.org.ua/wp-content/uploads/2014/06/Selling2theEU_ukr.pdf.
78. Циганкова Т. М., Петрашко Л. П., Кальченко Т. В. Міжнародна торгівля: Навч. Посібник / Т. М. Циганкова, Л. П. Петрашко, Т. В. Кальченко. – К.: КНЕУ, 2001. – 448 с.
79. Черкас Н.І. Теоретичне обґрунтування експортоорієнтованого зростання [Електронний ресурс] / Н.І. Черкас. – Режим доступу: http://mev.lac.lviv.ua/downloads/vyklad/cherkas/20-LKA_08_theory.pdf.
80. Чернелевська О.Л. Аналіз існуючих теорій конкурентних переваг країни / О.Л. Чернелевська. – Проблеми теорії та методології бухгалтерського обліку, контролю і аналізу. – Випуск 3 (24). – 2012.
81. Чистякова С.В. Формування концептуальних засад теорії економічного розвитку у світовій економічній науці (XVI–XIX ст.) / С.В. Чистякова. – Історія нар. госп-ва та екон. думки України. – Вип. 46. – 2013.
82. Шаповал М.І. Менеджмент якості. Навчальний посібник / М.І. Шаповал. – Київ, 2007. – 471 c.
83. Швайка Л.А. Державне регулювання економіки: Навч. Посібник / Л.А.Швайка. – К.: Знання, 2006. – 435 с.
84. Шевченко Л.С. Основи економічної теорії: Підручник / За заг. ред. д-ра екон. наук, проф. Л.С.Шевченко. – Х.: Право, 2008. – 448 с.
85. Шульга М.Г. Нетарифні заходи регулювання в зовнішньоекономічних відносинах [Електронний ресурс] / М.Г. Шульга. – 2011. – Режим доступу: http://nauka.jur-academy.kharkov.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=254&Itemid=210&lang=uk.
86. Яловий К. В. Регулювання Європейським Союзом та Світовою організацією торгівлі захисних заходів у сфері зовнішньої торгівлі / К.В. Яловий. – Юридична наука і практика № 1. – 2011. // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/j-pdf/njj_2011_1_5.pdf.
87. Аналітична записка «Щодо окремих аспектів використання механізмів СОТ для захисту інтересів національних товаровиробників», офіційний сайт Національного інституту стратегічних досліджень при Президентові України // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.niss.gov.ua/articles/1278/].
88. Аналітичні матеріали «Угода про асоціацію з ЄС: на що сподіватися аграріям», веб-платформа створена в рамках проекту, що фінансується ЄС: «Інформування щодо Угоди про Асоціацію між Європейським Союзом та Україною: Що це означає для мене?», бенефеціаром якого є Міністерство економічного розвитку і торгівлі України // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://europa-torgivlia.org.ua/agreement-for-agrarians/.
89. Європейська правда. Все про європейську інтеграцію України // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.eurointegration.com.ua/articles/2014/11/6/7027458/.
90. Інформаційно-аналітичний огляд Дирекції Інституту розвитку економіки України «Експортне кредитне агентство, як складова державного управління в підвищенні експорту» // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://ireu.org.ua/2014/07/29/eksportno-kreditne-agenstvo-yak-skladova-derzhavnogo-upravlinnya-v-pidvishhenni-eksportu/#!prettyPhoto.
91. Матеріали веб-платформи, створеної в рамках проекту, що фінансується ЄС: «Інформування щодо Угоди про Асоціацію між Європейським Союзом та Україною: Що це означає для мене?», бенефеціаром якого є Міністерство економічного розвитку і торгівлі України // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://europa-torgivlia.org.ua/qa_liflet/].
92. Матеріали Конференції «На пути к ЕС: гармонизация законодательства и грядущие реформы» 16 вересня 2014 року, БЦ Liga Закон.
93. Принципи європейського договірного права. Коментарі та рекомендації / [пер. з англійської ТОВ «Асоціація експортерів і імпортерів «ЗЕД». – К.: Асоціація «ЗЕД», 2013. – 304 с.
94. Про Другий проект розвитку експорту зі Світовим банком, офіційний сайт Укрексімбанку // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://www.eximb.com/ukr/financial/export/.
95. Усунення технічних бар’єрів у торгівлі. Нові можливості розвитку промисловості України в умовах відкритого європейського ринку. Додаткові заходи щодо виконання Програми підтримки галузевої політики «Сприяння взаємній торгівлі шляхом усунення технічних бар’єрів у торгівлі між Україною та Європейським Союзом» // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://no-trade-barriers.com/wp content/uploads/2012/10/REMOVING_TECHNICAL_BARRIERS_TO_TRADE_UKR.pdf.
96. Офіційний сайт Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Розділ «Співробітництво між Україною та Європейським Союзом», Підрозділ «Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Роз’яснення переваг поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі з ЄС» // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.me.gov.ua/Documents/List?lang=uk-UA&tag=UgodaProAsotsiatsiiuMizhUkrainoiuTaYevropeiskimSoiuzom.
97. Офіційний сайт Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Розділ «Співробітництво між Україною та Європейським Союзом», Підрозділ «Автономний преференційний торговельний режим ЄС для України» // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.me.gov.ua/Documents/List?lang=ukUA&tag=AvtonomniiPreferentsiiniiTorgovelniiRezhimYesDliaUkraini.
98. Офіційний сайт Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, розділ «Співробітництво між Україною та Європейським Союзом», підрозділ «Інформаційно-аналітичні матеріали з окремих питань» // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.me.gov.ua/Documents/List?lang=uk-UA&tag=Informatsiino-analitichniMaterialiZOkremikhPitan.
99. Офіційний сайт Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, розділ «Співробітництво між Україною та Європейським Союзом», підрозділ «Автономний преференційний торговельний режим ЄС для України» // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.me.gov.ua/Documents/List?lang=uk-UA&tag=AvtonomniiPreferentsiiniiTorgovelniiRezhimYesDliaUkraini.
100. Офіційний сайт Торгово-промислової палати України // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.ucci.org.ua/ua/about.shtml.
101. Офіційний сайт Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://radakmu.org.ua/view/1456/.
102. Офіційний сайт Ради експортерів при Міністерстві закордонних справ України // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://mfa.gov.ua/ua/about-ukraine/economic-cooperation/export-council.
103. Офіційний сайт Української асоціації якості // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.uaq.org.ua.
104. Офіційний сайт ДП «УкрНДНЦ // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.ukrndnc.org.ua.
105. Офіційний сайт Науково-технічного центру оцінки виробництв та підтвердження відповідності систем управління № 14 ДП «Укрметртестстандарт» // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.certsystems.kiev.ua/.
106. Офіційний сайт Національної комісії України з Кодексу Аліментаріус // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://codex.co.ua/ukr/.
107. Офіційний сайт Державної служби статистики України // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.ukrstat.gov.ua/.
108. Офіційний сайт The Codex Alimentarius international food standards // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.codexalimentarius.org/about-codex/en/.
109. Офіційний сайт international Association SERVER-HACCP // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://server-haccp.info/index.php;
110. Офіційний сайт HACCP Europe's Services // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.haccpeurope.com/index.php.
111. Офіційний сайт European Commission. Import and export rules // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://ec.europa.eu/trade/import-and-export-rules/.
112. Офіційний сайт Food and Agriculture Organization of the United Nations // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.fao.org, Codex e-learning course.
113. Офіційний сайт EOQ // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.eoq.org/home.html.
114. Офіційний сайт Єврореєстру // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://www.euro-register.org/_en.
115. Understanding The Codex Alimentarius. Third edition. World Health Organization, Food and Agriculture Organization of the United Nations, Rome, 2006.
116. Trade and Development Report, 1981–2011: Three Decades of Thinking Development / Report by the secretariat of the United Nations Conference on Trade and Development / UNITED NATIONS, New York and Geneva, 2012.
117. Trade and Development Report. – офіційний сайт ЮНКТАД. – 2014 // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://unctad.org/en/Pages/Publications/TradeandDevelopmentReport.aspx.
118. Global Supply Chains: Trade And Economic Policies For Developing Countries / United Nations New York and Geneva, 2013 // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://unctad.org/en/PublicationsLibrary/itcdtab56_en.pdf.
119. INCIDENCES DES MESURES ANTIDUMPING ET DES MESURES COMPENSATOIRES – Mesures antidumping // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://unctad.org/fr/Docs/c1em14d2.fr.pdf.
120. Офіційний сайт ЮНКТАД The Trade Analysis Branch // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.unctad.info/en/Trade-Analysis-Branch/.
121. Статистичні матеріали antidumpingpublishing.com is the world’s leading source of information on global anti-dumping issues // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.antidumpingpublishing.com/statistics/.
122. Ecorys is an international company providing research, consultancy and management services // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.ecorys.com/about/profile-and-history.
123. German Advisory Group Ukraine // [Електронний ресурс]. – Режим доступу:http://www.beratergruppe-ukraine.de/wordpress/uk/%D0%BA%D0%
BE%D0%BD%D1%82%D0%B0%D0%BA%D1%82/.
124. Офіційний сайт Європейської Комісії, розділ «Enterprise and In-dustry, підрозділ «Internal market for products» // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://ec.europa.eu/enterprise/newapproach/nando/index.cfm?
fuseaction=country.main.
125. Офіційний сайт Європейської Комісії // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://ec.europa.eu/enterprise/sectors/.
126. Офіційний сайт Euromonitor International // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.euromonitor.com/industries.
127. Офіційний сайт Європейської Комісії // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://exporthelp.europa.eu/thdapp/display.htm?page=st%2Fst_
Statistics.html&docType=main&languageId=en.
128. Офіційний сайт СОТ: Info about Trade facilitation та Trade Facilitation Agreement http://www.wto.org/english/tratop_e/tradfa_e/tradfa_e.htm.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
500





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.