У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Оптимізація структури капіталу ТОВ Колосок
Количество страниц 65
ВУЗ Тернопільський національний економічний університет
Год сдачи 2016
Содержание ЗМІСТ
ВСТУП 2
РОЗДІЛ 1 Теоретичні основи поняття капіталу підприємства 4
1.1. Поняття, склад і види капіталу на підприємстві 4
1.2 Механізми формування структури капіталу на підприємстві 12
1.3. Формування оптимальної структури капіталу 21
РОЗДІЛ 2 Аналіз механізму формування та встановлення оптимальної структури капіталу ТОВ «Колосок» 30
2.1 Економічна характеристика ТОВ «Колосок» 30
2.2 Фінансові показники діяльності ТОВ «Колосок» 35
2.3 Аналіз складу і структура капіталу, що впливають на оптимізацію структуру капіталу. 41
РОЗДІЛ 3 Способи оптимізації структури капіталу ТОВ «Колосок» 47
3.1 Резерви зростання фінансових показників ТОВ «Колосок» 47
3.2 Оптимізація структури капіталу на підприємстві 50
3.3 Ефективність оптимізації структури капіталу на підприємстві ТОВ «Колосок» 57
ВИСНОВОК 60
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 62








ВСТУП

В даний час, в умовах існування різних форм власності в Україні, особливо актуальним стає вивчення питань формування, функціонування та відтворення підприємницького капіталу. Можливості становлення підприємницької діяльності та її подальшого розвитку можуть бути реалізовані лише в тому разі, якщо власник розумно управляє капіталом, вкладеним в підприємство.
Капітал - одна з фундаментальних економічних категорій, сутність якої наукова думка з'ясовує протягом ряду століть. Термін "капітал" походить від латинського "саpitalis", що означає основний, головний. У початкових роботах економістів капітал розглядався як основне багатство, основне майно. У міру розвитку економічної думки це первісне абстрактне і узагальнене поняття капіталу наповнювалося конкретним змістом, відповідним панівної парадигми економічного аналізу розвитку суспільства.
Найчастіше, на практиці капітал підприємства розглядається як щось похідне, як показник, який грає другорядну роль, при цьому на перше місце, як правило, виноситься безпосередньо сам процес діяльності підприємства. У зв'язку з цим принижується роль капіталу, хоча саме капітал і є об'єктивною основою виникнення і подальшої діяльності підприємства. Оскільки дохід, прибуток, приносить саме використання капіталу, а не діяльність підприємства як така. Все це обумовлює особливу значущість процесу грамотного управління капіталом підприємства на різних етапах його існування.
Метою даної роботи є розробка раціональної структури капіталу. Для досягнення поставленої мети необхідно вирішити наступні завдання:
1. визначити поняття та сутність структури капіталу;
2. вивчити основні методи управління капіталом підприємства;
3. розглянути концепції управління капіталом;
4. оптимізувати структуру капіталу ТОВ «Колосок».
Об'єкт дослідження - процес управління структурою капіталу. Предметом дослідження є структура капіталу ТОВ «Монастирське подвір'я».
При написанні роботи був використаний широкий круг навчальної літератури з таких дисциплін, як фінансовий менеджмент, економічний аналіз. Основні методологічні аспекти, які послужили базою для управління, викладені в книзі Бланка І. А. «Управління формуванням капіталу», Теплова Т.В. «Фінансові рішення: стратегія і тактика», Лобанова Е.Н., Лімітовскій М.А. «Управління фінансами».
У українській практиці капітал підприємства часто розділяють на капітал активний і пасивний. З методологічної точки зору це невірно. Такий підхід є причиною недооцінки місця і ролі капіталу в бізнесі і приводить до поверхневого розгляду джерел формування капіталу. Капітал не може бути пасивним, так як є вартістю, що приносить додаткову вартість, що знаходиться в русі, в постійному обороті. Тому більш обгрунтовано тут застосовувати поняття джерел формування капіталу і функціонуючого капіталу [7, с. 69].
До власних джерел фінансових ресурсів на діючих підприємствах відноситься прибуток (від основної та інших видів діяльності), амортизаційні відрахування, виручка від реалізації вибулого майна. Поряд з ними джерелами фінансових ресурсів виступають стійкі пасиви, які прирівнюються до власних джерел, оскільки постійно знаходяться в обороті підприємства, використовуються для фінансування його господарської діяльності, але йому не належать. До них відноситься: мінімальна перехідна заборгованість по заробітній платі і відрахуванням на соціальне страхування, в пенсійний фонд, медичне страхування, фонд зайнятості; мінімальна заборгованість по резервах на покриття майбутніх витрат і платежів; заборгованість замовникам за авансами і частковою оплатою продукції; заборгованість бюджету за деякими видами податків і ін. У міру функціонування підприємства (зростання виробничої програми, зносу основних виробничих фондів і т.д.) потреба в грошових коштах зростає, що вимагає відповідного фінансування приросту капіталу. Тому при нестачі власних коштів підприємство може залучати кошти інших організацій, які отримали назву позиковий капітал.
Список литературы ВИСНОВОК

В роботі були виявлені та обґрунтовані сутність і поняття капіталу, так як при аналізі фінансового стану підприємства чітко визначається, що його успішна діяльність залежить від раціональної структури капіталу та ефективності його використання.
В ході цього дослідження була досягнута мета - розроблена раціональна структура капіталу ТОВ «Колосок» на основі використання кількісних методів і технологій.
Перший розділ роботи присвячений теоретичним аспектам сутності, складу, структурі власного і позикового капіталу. Власний капітал підприємства представлений основними складовими: статутним капіталом, додатковим капіталом, резервним капіталом і нерозподіленим прибутком. Складовими позикового капіталу є довгострокові і короткострокові кредити і, позики, кредиторська заборгованість. Їх наявність, розмір, тактика використання визначають ефективність роботи підприємства в цілому. Також детально розглянуті традиційна концепція і теорія Модельяні-Міллера управління капіталом, оптимізація його структури.
У другому розділі виявлено основні теоретичні положення, що стосуються застосовуваних в даному дослідженні математичних методів. Показані їх особливості; описаний механізм управління структурою капіталу на основі фінансового левериджу.
Розділ 3 дослідження присвячений аналізу структури капіталу ТОВ «Колосок». Було встановлено, що частка позикових коштів у джерелах фінансування складає більше 2/3; це говорить про те, що діяльність підприємства в більшому ступені залежить від позикових коштів. Тому підприємство оцінюється як фінансово нестійке. Для такої галузі, як будівництво, це не є винятком. Дана діяльність вимагає значних фінансових коштів, тому що найчастіше виробничий процес не вкладається в один звітний рік. З цим пов'язана невисока оборотність капіталу.
В цілому дослідження спрямоване на вивчення сучасних концепцій управління капіталом та їх застосування для визначення оптимізації структури джерел фінансування ТОВ «Колосок». Проведене дослідження дозволяє сформулювати наступні рекомендації:
- Збільшити рентабельність активів підприємства (PA) c кроком 2% і відповідно зменшити величину позикових коштів (SC) на 40 тис.грн. (використання пакета Ithink);
- Необхідно підвищити частку власних коштів у джерелах фінансування, за рахунок раціонального розподілу прибутку;
- Розглянути всі можливі варіанти отримання довгострокових кредитів для удосконалення виробництва, а так само скоротити відтік власних коштів в дебіторську заборгованість допомогою комплексного підходу вивчення замовника, використання сучасних схем і засобів розрахунків.









СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ:

1. Бланк И.А. Основы финансового менеджмента. Т.2. – К.: Ника-Центр, Эльга, 2001. – 512 с. – (Серия «Библиотека финансового менеджера»; Вып. 3).
2. Ковалёв В.В. Введение в финансовый менеджмент. – М.: Финансы и статистика, 2003. – 768 с.
3. Ковалев В.В. Финансовый менеджмент. Теория и практика - М.: Финансы и статистика, 2012.
4. Савицкая Г.В. Анализ хозяйственной деятельности предприятия. – М.: - Инфра-М. – 2000г. – 688с.
5. Брейли Р., Майерс С. Принципы корпоративных финансов. - М.: Олимп-Бизнес, 2005.
6. Бригхэм Ю., Гапенски Л. Финансовый менеджмент: Полный курс: в 2-х т. - СПб: Экономическая школа, 2005.
7. Юджин Ф. Бригхэм, Майкл С. Эрхардт Финансовый менеджмент. - СПб: Питер, 2012.
8. Ли Ч.Ф., Финнерти Дж. Финансы корпораций: теория, методы и практика. - М.: Инфра-М, 2000.
9. Джеймс К. Ван Хорн, Джон М. Вахович Основы финансового менеджмента. - М.: Финансы и статистика, 2011.
10. Лукасевич И.Я. Анализ финансовых операций. Методы, модели, техника вычислений: Учебн. пособие для вузов. - М.: Финансы, ЮНИТИ, 2000.
11. Лукасевич И.Я. Финансовый менеджмент. - М.: , 2013 р..
12. Управление капиталом / Под ред. Бланк И.А. - К: Ника - центр, 2004г.
13. Финансовый менеджмент: управление капиталом и инвестициями / Под ред. Теплова Т.В.– М.: ГУ ВШЭ, 2000г.
14. Финансовый менеджмент предприятий / Под ред. Савчук В.П. –К.: Максимум, 2001г.
15. Финансовый менеджмент: теория и практика / Под ред. Стояновой Е.С. –М.: Перспектива, 2002г.
16. Финансовый менеджмент /Под ред. проф. Г.Б. Поляка. - М.: Юнити, 2004.
17. Финансовый менеджмент: Методические указания по выполнению курсовой работы и контрольных работ. Для студентов 5 курса специальности 060400 «Финансы и кредит». – М.: Вузовский учебник, 2003г.
18. Основы бухгалтерского учета: Учебник для вузов / Под ред. Андросова А.М. – М.: Финансы, ЮНИТИ, 2004г.
19. Брейли Р., Майерс С. Принципы корпоративных финансов. - М.: Олимп-Бизнес, 2005.
20. Бригхэм Ю., Гапенски Л. Финансовый менеджмент: Полный курс: в 2-х т. - СПб: Экономическая школа, 2005.
21. Юджин Ф. Бригхэм, Майкл С. Эрхардт Финансовый менеджмент. - СПб: Питер, 2012.
22. Ли Ч.Ф., Финнерти Дж. Финансы корпораций: теория, методы и практика. - М.: Инфра-М, 2000.
23. Джеймс К. Ван Хорн, Джон М. Вахович Основы финансового менеджмента. - М.: Финансы и статистика, 2011.
24. Токаренко Г. С. Технология управления финансовыми рисками. // Финансовый менеджмент. – 2011. - №5. – С. 138 – 143.
25. Букина И. С. Регулирующая функция налоговой системы и налоговые риски: последствия реформы налога на прибыль. // Финансовый менеджмент. – 2011. - №5. – С.85 – 98.
26. Игнатов А. В. Анализ финансового состояния предприятия. // Финансовый менеджмент. – 2004. - №4. - С. 3 – 20.
27. Гражданский кодекс Российской Федерации.
28. Налоговый кодекс Российской Федерации.
29. Постановление Правительства РФ № 498 от 20 мая 1994 года «О некоторых мерах по реализации законодательства о несостоятельности (банкротстве) предприятий».
30. Приказ ФСФО РФ от 23 января 2001 г. № 16 «Об утверждении «Методических указаний по проведению анализа финансового состояния организаций».
31. Инструкция по применению Плана счетов бухгалтерского учета финансово-хозяйственной деятельности организаций (утверждена Приказом Минфина РФ от 31 октября 2000 г. № 94н, с изменениями от 7 мая 2003г.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
400





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.