У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название ІНФОРМАЦІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ МОНІТОРИНГУ ТОВАРНОГО РИНКУ УКРАЇНИ
Количество страниц 140
ВУЗ Тернопільський національний економічний університет
Год сдачи 2016
Содержание ЗМІСТ
ВСТУП 11
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ МОНІТОРИНГУ РИНКІВ 14
1.1.Моніторинг процесів в економіці: зміст та види. 14
1.2.Методологія аналізу ринків: нові підходи. 23
1.3.Інформаційне забезпечення процесів моніторингу 30
Висновки до 1-го розділу: 39
РОЗДІЛ 2. АНАЛІЗ ПІДХОДІВ ДО РОЗРОБКИ ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОЦЕСІВ МОНІТОРИНГУ ТОВАРНОГО РИНКУ 41
2.1. Визначення ринку товарів і послуг. Економічна ефективність ринкових процесів 41
2.2. Показники кон'юнктури ринку та ринкової інфраструктури 46
2.3. Показники статистики руху товару і товарообігу. Статистика товарних запасів і товарооборотності. 54
Висновки до розділу 2: 61
РОЗДІЛ 3. ІНФОРМАЦІЙНО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ МОНІТОРИНГУ ТОВАРНОГО РИНКУ УКРАЇНИ 63
3.1. Структура інформаційної системи ІА забезпечення моніторингу ринку 63
3.2. Моніторинг товарного ринку з допомогою прикладної програми MS Excel 67
Висновки до розділу 3: 92
РОЗДІЛ 4 ЕРГОНОМІЧНІ ВИМОГИ ДО ОРГАНІЗАЦІЇ РОБОЧИХ МІСЦЬ 93
ВИСНОВКИ: 109
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ: 111
ДОДАТКИ 114








ВСТУП
Актуальність теми. Багато виробників і постачальники не мають повної картини, про ринок виробництва саме їх товару. Вивченню конкурентного середовища та контролю за економічною концентрацією в чому сприяють систематично проводяться антимонопольними органами спеціальні обстеження товарних ринків, покликані виявляти господарюючі суб'єкти, що мають на них значну частку. Проте малому чи середньому бізнесу це не вигідно, адже це затратно.
У сучасних вітчизняних дослідженнях, на наш погляд, недостатня увага приділяється вивченню та узагальненню теорії та практики розвитку моніторингу, технології його здійснення.
Останнім часом досить велику значимість набуває моніторинг у дослідженні економічних процесів . Поняття моніторинг не має однозначного тлумачення, що зумовлено, з одного боку, використанням названого феномену в різних галузях науки і практики. Так , наприклад , для деяких явищ екологічних систем достатньо лише спостереження з метою припущення можливого сценарію розвитку в майбутньому (спостереження за природними явищами і складання прогнозу погоди). Це може бути як проста констатація факту, так і порівняння з нормативними або бажаними показниками.
Для економічних систем спостережень недостатньо, і створене в процесі моніторингу інформаційне забезпечення повинне служити основою для прийняття управлінських рішень, в тому числі, коригувальних умов, дій та факторів, що детермінують стан і динаміку тих чи інших процесів. Отже, зіставлення з бажаним чи необхідним значенням може бути і кінцевою метою, і проміжним результатом функціонування систем моніторингу.
У дослідженні ринку, на будь-якому його рівні велике значення має використання абсолютних показників. Масштаби ринку, його потенціал, обсяг товарної маси, залученої в обіг, розмір прибутку та ін. показники ринкової діяльності об'єктивно характеризують стан ринку і є вихідною базою прогнозу.
Виключно важливу роль в аналізі ринку відіграють відносні величини рівня, координації, структури і динаміки, що дозволяють дати оцінку ринкової ситуації, охарактеризувати швидкість та напрямок змін, забезпечити зіставлення з конкурентами, відобразити пропорційність розвитку і т.п.
Проблемам дослідження моніторингу товарного ринку присвячені праці: Ф. Кене, Дж. М. Кейнса, Н. Д. Кондратьєва, К. Маркса, А. Маршалла, Дж. Ст. Мілля, М. Портера, А. Сміта, А. Тоффлера, В.С. Бондаря, О.М. Варченко, Н.О. Вернюк, О.С. Зайця, Є.В. Імаса, М.Ю. Коденської, В.І. Пиркіна, С.А. Стасіневич, А.В. Фурси та багатьох інших. Незважаючи на активізацію наукових пошуків у напрямі розв'язання зазначених проблем, на практиці вони залишаються невирішеними.
Метою дослідження є поглиблення теоретичних і методичних засад та розробка прикладних рекомендацій щодо формування інформаційно-аналітичного забезпечення моніторингу ринку.
Реалізація мети дослідження зумовила необхідність визначення і розв'язання наступних завдань:
• дослідити теоретичних основ моніторингу ринку;
• охарактеризувати методи моніторингу ринку;
• провести аналіз товарного ринку ринку України;
• виробити підхід до аналізу моніторингу ринку;
• розробити інформаційно-аналітичне забезпечення моніторингу ринку;
• напрями удосконалення інформаційно-аналітичного забезпечення моніторингу ринку.
Об’єктом дослідження є процес моніторингу товарного ринку.
Предмет дослідження – інформаційно-аналітичне забезпечення моніторингу по виробництву основних сільськогосподарських культур в Україні.
Методи дослідження. В процесі дослідження використовувались - загальнонауковий діалектичний, аналітичний, синтетичний, історичний, індуктивний та дедуктивний методи, методи дискретного та прогнозного аналізу, наукової абстракції, а також системний підхід.
Інформаційна база дослідження. У роботі використано дані Державної служби України про внутрішню торгівлею України та власні розрахунки автора з використанням програмних продуктів Excel2013.
Наукова новизна роботи полягає в тому, що в ній запропоновано неукове узагальнення та практичне вирішення важливого науково-практичного завдання – інформаційно-аналітичне забезпечення моніторингу, що проявляється у наступному:
 вироблено підхід до аналізу структури аналізу основних показників товарного ринку;
 розробилено інформаційну систему, що дозволяє проводити моніторинг товарного ринку за допомогою надбудов додаткових модулів для Excel 2013, а саме PowerPivot та Power View.
Практичне значення одержаних результатів полягає у створенні підходу до аналізу товарного ринку, а саме проведення моніторинг ринку, на основі даних Державного комітету статистики, Міністерства економіки, відділів зовнішніх зносин обласних адміністрацій для вивчення стану ринків в Україну.
Структура та обсяг роботи. Дипломна робота складається із вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел та додатків. Повний обсяг роботи становить 149 ст. комп’ютерного тексту, який включає 24 рисунки та 5 таблиць і 10 додатків на 32 стор. Список використаних джерел із 43 найменувань викладено на 2 сторінках.
Список литературы ВИСНОВКИ:
В умовах розбудови інформаційного суспільства зростає роль інформації у всіх сферах життєдіяльності людини. Проте обліково-інформаційне забезпечення в Україні не є досконалим. Зокрема, система обліково-інформаційного забезпечення моніторингу ринку продукції має суттєві недоліки, які негативно впливають на своєчасність і обґрунтованість управлінських рішень. На ринку сьогодні спостерігається незбалансованість попиту і пропозиції окремих видів продукції, істотною є відсутність або недостатність інформації, адекватної потребам суб’єктів ринку та ін. У зв’язку із цим, система інформаційно-аналітичного забезпечення потребує вдосконалення як в цілому, так і всіх її структурних підсистем.
Для економічних систем спостережень недостатньо, і створене в процесі моніторингу інформаційне забезпечення повинне служити основою для прийняття управлінських рішень, в тому числі, коригувальних умов, дій та факторів, що детермінують стан і динаміку тих чи інших процесів. Отже, зіставлення з бажаним чи необхідним значенням може бути і кінцевою метою, і проміжним результатом функціонування систем моніторингу.
У дослідженні ринку, на будь-якому його рівні велике значення має використання абсолютних показників. Масштаби ринку, його потенціал, обсяг товарної маси, залученої в обіг, розмір прибутку та ін. показники ринкової діяльності об'єктивно характеризують стан ринку і є вихідною базою прогнозу.
В результаті роботи виконано поставленні здачі, саме для мети дослідження розв'язано наступні завдання:
• досліджено теоретичних основ моніторингу ринку;
• охарактеризувано методи моніторингу ринку;
• проведено аналіз товарного ринку ринку України;
• вироблено підхід до аналізу моніторингу ринку;
• розроблено інформаційно-аналітичне забезпечення моніторингу ринку.
Наукова новизна роботи полягає в тому, що в ній запропоновано наукове узагальнення та практичне вирішення важливого науково-практичного завдання – інформаційно-аналітичне забезпечення моніторингу, що проявляється у наступному: вироблено підхід до аналізу структури аналізу основних показників товарного ринку; розроблено інформаційну систему, що дозволяє проводити моніторинг товарного ринку за допомогою надбудов додаткових модулів для Excel 2013, а саме PowerPivot та Power View.








СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ:
1. ru.wikipedia.org
2. V. Burtsev. Organization of internal control’s system in the commercial organization. Moscow: Examen, 2000.
3. J. Snegireva, O. Budakovskaya. Monitoring is a mirror of a real economics. // http://www.vrdengi.ru.
4. N. Remisov, E. Skvirskaya. International audit system today and tomorrow. Internal control system // Audit. 2005. №7. p. 26-32.
5. N. Remisov, E. Skvirskaya. International audit system today and tomorrow. Internal control system // Audit. 2005. №7. p. 26-32.
6. Белоусов П. Оперативность и достоверность банковского мониторинга [Текст] / П. Белоусов // Банковское дело в Москве. – 1998. – №9.
7. Варьяш И.Ю. Банковская социология. Экспертные оценки в банковском деле [Текст] / И.Ю. Варьяш. – СПб. : Альфа, 1999.
8. Елисеева И.И. Популярный экономико-статистический словарь-справочник [Текст] / И.И. Елисеева. – М., 1993. – 281 с.
9. Банковский портфель [Текст] : книга банкира. Книга инвестора / отв. ред. Коробов Ю.И., Рубан Ю.Б., Солдаткин В.И. – М. : Соминтекс, 1994. – 701 с
10. О проведении ежемесячного мониторинга социально-экономического развития регионов [Электронный ресурс] : постановление Правительства РФ от 3 апр. 2005 г. №384. Доступ из справ.-правовой системы «КонсультантПлюс».
11. Организация административного мониторинга социальных программ на региональном и муниципальном уровнях[Текст] / Шанин А., Александрова А., Ричман Б. и др. ; под ред. Александрова А. – М. : Ин-т экономики города, 2002.
12. Садовский В.Н. Система [Текст] / В.Н. Садовский // Философский энциклопедический словарь. – М., 1983. – С. 610-611.
13. Кеворков В.В., Леонтьев С.В. Политика и практика маркетинга напредприятии. М.: ИСАРП, «Бизнес-Тезаурус».-1999.
14. Інвестування: Навч. посіб. / Мойсеєнко І.П. — К., 2006. — 490 с.
15. Іляш О.І., Гринкевич СС. Економіка праці та соціально-трудові відносини: навчальний посібник / О.І. Іляш, СС Гринкевич. - Київ : "Ліра-К". 2010. - 476с.
16. http://www.lanit.ru/press/smi/2602/
17. http://www8.hp.com/
18. http://www.atlascopco.ru/
19. www.sf.ukrstat.gov.ua/
20. www.lutsk.ukrstat.gov.ua/
21. www.vn.ukrstat.gov.ua/
22. www.dneprstat.gov.ua/
23. www.donetskstat.gov.ua/
24. www.zt.ukrstat.gov.ua/
25. www.uz.ukrstat.gov.ua/
26. www.zp.ukrstat.gov.ua/
27. www.ifstat.gov.ua/
28. gorstat.kiev.ua/
29. www.kr.ukrstat.gov.ua/
30. lg.ukrstat.gov.ua/
31. lv.ukrstat.gov.ua/
32. www.mk.ukrstat.gov.ua/
33. www.od.ukrstat.gov.ua/
34. www.poltavastat.gov.ua/
35. www.rv.gov.ua/
36. www.sumy.ukrstat.gov.ua/
37. www.te.ukrstat.gov.ua/
38. www.kh.ukrstat.gov.ua/
39. www.ks.ukrstat.gov.ua/
40. www.km.ukrstat.gov.ua/
41. www.ck.ukrstat.gov.ua/
42. www.cv.ukrstat.gov.ua/
43. www.chernigivstat.gov.ua/
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
500





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.