У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Державний протекціонізм у аграрному секторі економіки в умовах членства України в Світовій організації торгівлі
Количество страниц 207
ВУЗ Тернопільський національний економічний університет
Год сдачи 2016
Содержание ЗМІСТ


ВСТУП 3
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ЗАСТОСУВАННЯ МЕТОДІВ ДЕРЖАВНОГО ПРОТЕКЦІОНІЗМУ В АГРАРНОМУ СЕКТОРІ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ 3
1.1. Теоретичні засади та історичні аспекти застосування державної підтримки аграрного сектора економіки України 11
1.2. Функції та принципи державного протекціонізму аграрного сектора 30
1.3. Методологічні основи формування механізму державного протекціонізму в аграрному секторі економіки 43
Висновки до розділу 1 60
РОЗДІЛ 2. СУЧАСНИЙ СТАН ДЕРЖАВНОЇ ПІДТРИМКИ РОЗВИТКУ АГРАРНОГО СЕКТОРА УКРАЇНИ 62
2.1. Історичний досвід та аналіз тенденцій державної підтримки розвитку аграрного сектора України 62
2.2. Зміни та наслідки впливу на аграрний сектор економіки в результаті вступу України до СОТ 78
2.3. Деструктивні зміни у формуванні напрямів аграрної політики України в умовах глобалізації світових ринків 94
Висновки до розділу 2 122
РОЗДІЛ 3. НАПРЯМИ УДОСКОНАЛЕННЯ ДЕРЖАВНОГО ПРОТЕКЦІОНІЗМУ АГРАРНОГО СЕКТОРА ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ В УМОВАХ ЧЛЕНСТВА В СОТ 125
3.1. Особливостi державної пiдтримки аграрної галузі в умовах членства України в СОТ 125
3.2. Критерії оцінки результативності проведених реформ в аграрній сфері після вступу України до СОТ 145
3.3. Обґрунтування пріоритетних напрямів державного регулювання аграрного сектору 162
Висновки до розділу 3 180
ВИСНОВКИ 184
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 188









ВСТУП

Актуальність теми. Сільське господарство відіграє вагому роль у розвитку національної економіки в умовах поширювання глобалізаційних та інтеграційних процесів. Від його розвитку залежать продовольча безпека, економічне зростання та позиція держави на світовому ринку аграрної продукції. Очевидно, що Україна - як потужний виробник багатьох видів сільськогосподарської продукції та активний і значущий учасник світової агропродовольчої торгівлі - не зможе потрапити поза інтеграційні процесами.
Державне регулювання аграрного господарства в Україні характеризується недосконалістю та обмеженістю фінансування галузі. Необхідність державного регулювання сільського господарства немало учених асоціюють із нерівністю цін на сільськогосподарську продукцію, а також із впливом природно-кліматичних умов на ефективність сільськогосподарського виробництва. Інвестиційна діяльність у сільському господарстві є процесом закладання майбутнього країни та забезпечення її продовольчої безпеки. Регулюючи зовнішньоекономічну діяльність, держава повинна сприяти залученню іноземних інвестицій для впровадження ресурсо-ощадливих технологій, селекції та племінних станцій, а також соціального розвитку села в напрямі розвитку інфраструктури невиробничого призначення на селі. Отже, чим більші обсяги інвестицій, тим більш ефективним буде державне регулювання інвестиційної діяльності, тим більший обсяг ВВП можна отримати в майбутньому та збільшити дохідну частину державного бюджету.
Членство України в СОТ має як плюси так і мінуси, котрі зумовлені певними ризиками та загрозами. Тобто це конкуренція між українськими товаровиробниками сільськогосподарської продукції та членам СОТ, уведення додаткових санітарних, екологічних та технічних вимог для української продукції. Головним чинником розвитку зовнішньої торгівлі сільськогосподарської продукції є посилення регульованої ролі держави, спрямованої на захист внутрішніх виробників від надмірної зовнішньої конкуренції та підтримку вітчизняного експорту.
Аналіз останніх досліджень і публікацій. Значний внесок у дослідження проблем розвитку державного регулювання аграрного сектора України зробили: В. Г. Андрійчук, П. І. Гайдуцький, В. М. Гсйц, Л. І. Дідківський, А. Д. Дібров, М.Я.Дем’яненко, А. П. Зінченко, О. Ю. Коваленко, П. М. Макренко. Л. Є. Мельник, І. Михасюк, О. М. Могильний, О. А. Онищенко, О. М Осипов, П. Т. Саблук, О.В.Сахаров, С. М. Чистов, А. С. Юрченко та інші. Водночас, деякі питання залишаються недостатньо вивченими й потребують поглибленого дослідження, зокрема, щодо діючого державного регулювання сільського господарства в умовах глобалізації. Серед закордонних дослідників слід окремо виділити Е. Вайнінг, Д. Веймер, Д. Кейнс, Ф. Кене, К. Маркс, А. Маршал, В. Леонтьєв, Д. Рикардо, П. Самуельсон, А. Сміт, М. Фрідман, П. Хейне, Ф. Хайєк, Й. Шумпетер, а також інші відомі економісти.
Проте, в науковій літературі з даної проблематики недостатньо висвітлені питання уточнення функцій та принципів державного протекціонізму аграрного сектора в умовах глобалізації світових ринків. Потребують узагальнення складові елементи механізму державного протекціонізму аграрного сектора економіки. Не враховано наслідки недосконалості цього механізму для функціонування сільськогосподарських та переробних підприємств після вступу України до СОТ. Нині існує потреба у визначенні пріоритетних напрямів та заходів державної підтримки аграрного сектора України.
Необхідність теоретичного, методологічного та практичного значення вирішення зазначених проблем зумовила вибір теми, актуальність і цільову спрямованість дисертаційного дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до напряму науково-дослідних робіт Уманського державного педагогiчного унiверситету за темою Державний протекцiонiзм у аграрному секторi економiки в умовах членства України в Свiтовiй органiзацiї торгiвлi (номер державної реєстрації 08.00.03 – економiка та управлiння нацiональним господарством). В її межах автором розроблено напрями державного регулювання розвитку аграрного сектора.
Мета й завдання дослідження. Метою дисертаційного дослідження є наукове обґрунтування теоретичних та методичних засад, розробка практичних рекомендацій щодо вдосконалення механізмів державного регулювання розвитку аграрного сектора економіки України в умовах глобалізації світових ринків.
Відповідно до мети в роботі поставлено та вирішено такі завдання:
- визначити теоретичні засади необхідності державного регулювання аграрного сектора;
- обґрунтувати функції та принципи державного регулювання аграрного сектора;
- узагальнити складові елементи методології формування механізму державного регулювання розвитку аграрного сектора економіки;
- ознайомитись із досягненнями світової науки як базового матеріалу для визначення історичних передумов проведення заходів державного протекціонізму в аграрній сфері;
- визначити наслідки недосконалості механізму державного регулювання аграрного сектора;
- ідентифікувати фактори, що викликали деструктивні зміни у формуванні напрямів аграрної політики України;
- визначення особливостей механізму удосконалення підтримки аграрного сектора в умовах членства України в СОТ;
- розрахунок критерій оцінювання результатів проведення реформ в аграрній сфері;
- обгронтування пріорітетних напрямів державного регулювання аграрного сектора України.
Об’єктом дослідження є державний механізм розвитку аграрного сектора економіки в умовах членства України в СОТ.
Предметом дослідження є механізми державного регулювання розвитку аграрного сектора економіки України.
Методи дослідження. Методологічною та теоретичною основою дисертаційного дослідження слугують фундаментальні положення економічної теорії та теорії державного управління, а також наукові праці вітчизняних і зарубіжних вчених з питань економічного розвитку та державного регулювання аграрного сектора економіки.
У роботі застосовано системний підхід, який лежить в комплексному вивченні механізму державного регулювання розвитку аграрної галузі економіки як єдиного цілого із узгодженою діяльністю усіх його складових. Крім цього, застосовувались методи, котрі використовуються на емпіричному та теоретичному рівнях, а саме: порівняльний аналіз – для дослідження методологічних підходів, концепцій, розробок і пропозицій провідних вітчизняних та зарубіжних учених, присвячених особливості державного регулювання розвитку сільськогосподарської галузі економіки України та країн із різним ступенем економічного розвитку; логіко-семантичний – для поглиблення понятійного апарату при формулюванні головних складових механізму державного регулювання розвитку аграрного сектора; історичний метод – для дослідження еволюції механізму впливу держави на розвиток сільськогосподарського сектора економіки України у хронологічної послідовності з ціллю виявлення закономірностей та протирічь виникнення, формування і розвитку цих механізмів; аналізу та синтезу – для оцінки динаміки, структури та ефективності зрушень в аграрному секторі економіки України, а ще дефініціювання чинників, що впливають на їх характер і спрямованість; формалізації – для дослідження порядку державного регулювання аграрного сектора, його механізмів, суб’єктів та об’єктів шляхом відображення їх значення і будови з застосовуванням професійної символіки; системно-аналітичний – для аналізу законодавчих актів та інших нормативних документів; статистичних порівнянь – для дослідження дієвості фінансово-економічного механізму регулювання розвитку аграрної галузі економіки України та зарубіжних країн; економіко-статистичного моделювання – для формулювання тенденцій зміни ознак ефективності розвитку аграрного сектора в наслідку впливу держави та їх взаємозалежності за допомогою регресійного та кореляційного аналізу; абстрактно-логічний – для теоретичних узагальнень і формування висновків.
Інформаційними джерелами дослідження стали закони України, нормативно-правові документи Міністерства аграрної політики, програмні документи державних органів України, офіційні матеріали Держкомстату України, монографії і статті вітчизняних і зарубіжних авторів, особисті дослідження автора.
Наукова новизна одержаних результатів полягає у наступному:
вперше:
- проведено комплексну оцінку держаної підтримки аграрного сектору економіки після вступу України до СОТ та визначено ступінь впливу державного протекціонізму на ефективність агропромислового виробництва.
- запропоновано визначення державного регулювання розвитку аграрного сектора економіки в умовах глобалізації на основі який ґрунтується на базових принципах і функціях.
- обґрунтувано пріоритетні напрями державного регулювання аграрного сектору.
удосконалено:
- теоретичне обґрунтування щодо застосування міждисциплінарного методологічного підходу для досліджень аграрного ринку в умовах глобалізації та членства України в СОТ.
- - теоретико-методичні підходи щодо визначення напрямків поглиблення інтеграційних процесів, як механізму підвищення рівня конкурентоспроможності підприємств національного аграрного ринку в умовах глобалізації;
- алгоритм зближення аграрного сектору України із зарубіжними аналогами завдяки проведенню ідентифікації основних напрямків розвитку для адаптації економіки України до моделі аграрного сектору ЄС та виокремленню основних механізмів та інструментів поєднання аграрних моделей України та ЄС.
- напрями державного протекціонізму з виокремленням двох напрямків: перший – соціально-економічний розвиток сільської місцевості, другий – пряма підтримка товаровиробників та організація спільних ринків.
- визначення механізму державного протекціонізму аграрного сектора економіки, який, на відміну від діючого, є способом дій суб’єкта регулювання, який ґрунтується на базових принципах і функціях, забезпечуючи за допомогою певних форм, методів і засобів ефективного функціонування системи державного регулювання для досягнення поставленої мети та розв’язання протиріч.
- організаційно-функціональні засади державного протекціонізму у агропромисловим комплексом, спрямованого на створення інституцій захисту внутрішнього ринку та національних експортерів на зовнішньому ринку в рамках процедур СОТ.
набули подальшого розвитку:
- теоретичні засади державного регулювання аграрного сектора шляхом обґрунтування принципів, що визначають необхідність його здійснення, а саме: пріоритетність та аграрний протекціонізм, системність і комплексність, передбачуваність і прозорість, зрозумілість та ефективність, послідовність і справедливість, екологічна доцільність;
- складові елементи механізму державної підтримки аграрного сектора економіки на підставі аналізу світового досвіду з оптимальним поєднанням в своєму складі методів, принципів та засобів державного протекціонізму, дотримання яких має забезпечити уникнення суб’єктивізму під час втручання у функціонування ринкового механізму регулювання економіки, а також узгодження економічних інтересів учасників ринку.
- теоретичние обгрунтування методів вирішення проблем аграрного виробництва за рахунок державного протекціонізму, основні з яких полягають у наступному: зменшення фінансування заходів прямої підтримки аграрного сектору у зв’язку з вимогами СОТ, неефективне використання коштів Аграрним фондом при здійсненні ним цінового регулювання на аграрному ринку; низький рівень обізнаності селян щодо можливостей одержання ними державної допомоги, складний процедурний механізм і непрозорість її отримання, унаслідок чого основна маса вітчизняних товаровиробників, які такої підтримки потребують, залишаються поза її межами; недостатні обсяги фінансування державних програм, а також неефективність використання коштів за ними; низький рівень використання державою непрямих заходів підтримки аграрного сектору.
- узагальнення теоретичних концепцій межунізму державного протекціонізму, що дало можливість дійти висновку щодо зміни ролі держави в регулюванні аграрних відносин, і в умовах глобалізації необхідне посилення втручання держави у взаємовідносини економічних суб’єктів аграрного ринку з метою забезпечення справедливого розподілу обмежених ресурсів, доходів суспільства, соціальної справедливості та екологічності соціально-економічного розвитку.
- методичні основи оцінки результативності проедених реформ на основі органічного поєднання статистичних групувань, показників ефективності державного регулювання галузі та проведення динаміки показників.
- систематизація нормативно-правових та регуляторних актів щодо проведення державного регулювання, про пріоритетність соціального розвитку агропромислового комплексу.
Практичне значення одержаних результатів полягає в розробці пропозицій щодо науково-методичного обґрунтування засад державного протекціонізму аграрного сектора.
Особистий внесок здобувача. Дисертаційна робота є самостійною науковою працею і містить одержані автором нові результати в галузі науки державного управління, що в сукупності розв’язують важливу наукову проблему вдосконалення механізму державного регулювання розвитку аграрного сектора економіки України для підвищення його конкурентоспроможності в умовах членства в Світовій організації торгівлі. Конкретний особистий внесок автора в спільних наукових роботах показано у списку опублікованих праць за темою дисертації.
Апробація результатів дисертації.

Публікації. Основні положення і результати дослідження висвітлено в _ публікаціях (_ статей у фахових виданнях), з яких _ особиста і _ колективні монографії, _ статті в наукових журналах, _ – у збірниках наукових праць, _ – в матеріалах конференцій. Загальний обсяг публікацій, що належать особисто автору, становить _ обл.-вид. арк.
Структура дисертації. Дисертація складається зі вступу, трьох розділів, висновків, додатків, списку використаних джерел. Повний обсяг дисертації – 195 сторінок, у тому числі 19 таблиць, 26 рисунків. Список використаних джерел містить 212 найменувань.
Список литературы ВИСНОВКИ

У дисертації наведено теоретичне узагальнення і нове вирішення наукового завдання теоретичного обґрунтування необхідності державного протекціонізму аграрного сектора України в умовах глобалізації світових ринків та розробці відповідних рекомендацій. На підставі проведених досліджень сформульовані такі висновки:
1. У сучасних умовах поглиблення інтеграційних процесів залишаються недостатньо висвітленими і потребують поглибленого опрацювання особливості державної підтримки підприємств агропромислового комплексу в умовах членства України в СОТ.
Державне регулювання розвитку аграрного сектора економіки України не є системним, має вимушений характер і являє собою свого роду реакцію на виникаючі проблеми. Посилення світових глобалізаційних та інтеграційних процесів актуалізує питання вибору місця і ролі аграрного сектора України у світовій економічній системі. Відсутність протекціоністської політики щодо захисту вітчизняних товаровиробників призвели до зниження рівня стійкості та незалежності аграрного сектора.
2. В останні роки на державному рівні вжито комплекс заходів з подолання аграрної кризи та створено умови для становлення й розвитку аграрного ринку, однак використання застарілих підходів до складання концепцій і програм розвитку аграрного сектора зумовлює необхідність пошуку нових пріоритетних напрямів і заходів державної підтримки.
3. Державна підтримка аграрного сектора економіки, будучи невід'ємною частиною державного регулювання, являє собою сукупність різних інструментів і форм економічного впливу на розвиток сільського господарства з метою формування стабільності й конкурентоздатності всіх категорій господарств, створення можливостей для насичення ринку якісним продовольством, розвитку сільських територій і досягнення продовольчої безпеки країни.
4. Механізм державної підтримки більш ефективно може впливати на зміну сукупного попиту на агропродовольчому ринку як через цінові, так і нецінові фактори. Серед нецінових факторів, від яких залежить сукупний попит і на які у свою чергу можуть мати ефективний вплив державні механізми регулювання, необхідно відзначити такі: кількість покупців, розмір доходу населення, урядові соціальні витрати, очікування покупців та пропозицію грошей.
На нашу думку, механізм державного регулювання розвитку аграрного сектора економіки - це спосіб дій суб’єкта регулювання, який ґрунтується на базових принципах і функціях, забезпечуючи за допомогою певних форм, методів і засобів ефективне функціонування системи державного регулювання для досягнення поставленої мети та розв’язання протиріч.
5. Як свідчить практика розвинутих країн світу, де активна політика аграрного державного протекціонізму має вигляд пріоритетного стратегічного напрямку розвитку та сприяє росту виробництва та забезпечення країни власним продовольством, що є запорукою продовольчої безпеки держави та нації. В Україні ж обсяг державної підтримки сільськогосподарського виробництва постійно зменшується. За період 2006-2014 років номінальний показник державного фінансування агропромислової галузі скоротився на 14%, а вартість валової продукції у порівняльних цінах 2010 року зросла на 28,9%. Доля ж фінансування залишається мізерною – у середньому 8,1%. Для порівняння, у США рівень державної підтримки сільського господарства становить 40% від вартості виробленої сільськогосподарської продукції, у країнах ЄС – 35%, в Японії та Франції – 60%.
6. Проведений кореляційний аналіз довів зв'язок між рівнем доходів населення країни та споживанням м’ясо-молочних продуктів свідчить про те, що підвищення доходів населення України є значним резервом для розвитку внутрішнього аграрного виробництва та формування виробничої структури подібної до європейської.
7 .Система державної підтримки та регулювання сільського господарства в Україні деформована і відстає від цивілізаційного розвитку й від європейських стандартів. Витрати Державного бюджету України на підтримку аграрного сектора у 2010-2014 рр. становлять 5-6 % бюджетних видатків. Разом з тим, бюджетна підтримка практично повністю нівелюється існуючим диспаритетом цін. На 100 грн. бюджетних виплат припадає 100 грн. цінових витрат. В ЄС, навпаки, на 100 євро бюджетних виплат фермерам припадає 130 євро цінової підтримки.
8. Невідповідність сучасної системи підтримки сільського господарства в Україні європейській значною мірою перешкоджає як інтеграції з ЄС, так і створенню на першому етапі ефективного механізму державної підтримки. Серед основних стримувальних факторів ефективного розвитку внутрішнього аграрного сектору визначено такі, як: недостатній платоспроможний попит населення України, сильна ринкова влада посередників та акумуляція ними значних прибутків, диспаритет цін на матеріально-технічні ресурси та аграрну продукцію, неврегульованість земельних відносин та відсутність виваженої цінової політики та ефективних механізмів закупівлі аграрної продукції.
9. При визначенні критерію ефективності регулювання держави як виразника загальнонаціональних інтересів, на ряду з коефіцієнтом продовольчого забезпечення населення за видами сільськогосподарської продукції, який розраховується традиційно, запропоновано було використовувати коефіцієнт самозабезпеченості країни сільськогосподарськими продуктами для створення продовольчої безпеки.
10. Підрахунки коефіцієнта порівняльної переваги (обчислений як співвідношення чистого експорту щодо кожної категорії продукції та суми експорту і імпорту у цій категорії) показують, що найбільшу порівняльну перевагу Україна у 2008–2014 роках мала у виробництві зернових культур, насіння і плодів олійних культур, жирів та олій тваринного або рослинного походження. Таким чином, в умовах відкритості економіки найменш конкурентоспроможними на внутрішньому ринку виявилися виробники молока, м’яса, овочів і фруктів, під загрозою опинилася цукрова галузь. Тобто найбільш вразливою групою серед товаровиробників сільськогосподарської продукції після приєднання до СОТ стали особисті селянські господарства, які є основними виробниками цієї продукції. Тому найвищу ефективність з погляду пом’якшення негативних наслідків від членства в СОТ матимуть заходи, спрямовані на підтримку особистих селянських господарств і розвиток сільської місцевості.
11. Позитивне значення різниці внутрішніх і зовнішніх цін на свинину та м’ясо птиці свідчить про нездатність вітчизняних виробників конкурувати з імпортом. Таким чином, зниження імпортних мит призвело до насичення ринку імпортною продукцією та часткового заміщення вітчизняного виробництва, що негативно вплине на валові доходи сільськогосподарських виробників.
12. За таких обставин для виконання зобов’язань перед СОТ щодо обсягів підтримки і захисту національних інтересів, на нашу думку, слід принципово змінити методичні підходи щодо визначення критеріїв, за якими ця допомога буде розподілятися серед товаровиробників. Ми вважаємо, що рівень продуктової підтримки має бути прямо пропорційний значенню продукту в економіці країни. Для визначення національної значущості продукту ми пропонуємо розраховувати його за двома критеріями: місцем у забезпеченні продовольчої безпеки країни та конкурентними перевагами на зовнішньому ринку.
13. Вирішальну роль у зменшенні чи збільшенні обсягу бюджетних асигнувань відіграють потенційні можливості та конкурентні переваги експортування певного товару. Так, розрахунки підтверджують високі експортні можливості ячменю та кукурудзи, що обґрунтовує необхідність збільшення їх фінансування для розширення площ посіву. Зберегла свої позиції і пшениця. На нашу думку, збільшення обсягів виплат сприятиме максимізації посівів зернових культур, що дозволить Україні закріпити свої позиції на світовому ринку. І навпаки, необхідність скорочення рівня фінансування виробництва м’яса свиней, птиці та ВРХ свідчить про нерівномірність витрат суспільства та вигод для нього від виробництва даного виду продукції.








СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Абдуллаев С.А. Стратегические приоритеты развития экономики Крыма: [Кол. моногр.]/ Абдулаев Р.А. – Симферополь: ДОЛЯ. – 2007, 448с.
2. Аграрна політика України: огляд та перспективи /[ Артюшин В., Чапко І, Кобута І та ін.] //Актуальні питання аграрної політики: зб. робіт 1999-2002; [упоряд.: В.Дем’янчук, О.Шевцов, В.Артюшин]. – К., 2002. – С. 100 – 174.
3. Аграрная политика / [А.П. Зинченко, В.И. Назаренко, В.В. Шайкин и др.]; Под ред. А.П. Зинченко. – М.: Колосc, 2004. – 304 с.
4. Аграрний сектор України на шляху до євро інтеграції: Монографія / Авт. Кол.: Бетлій М. та ін.;– Ужгород: ІВА, 2006. – 496 с.
5. Аграрный протекционизм: научные основы и механизмы осуществления в условиях рыночных отношений (Науч. тр. ВИАПИ им. А.А. Никонова; Вып. 17). – М. : ВИАПИ, ЭРД, 2007. – 472 с.
6. Аграрна реформа в Україні / П.І. Гайдуцький, П.Т. Саблук, Ю.О. Лупенко та ін.; За ред. П.І. Гайдуцького. – К.: ННЦ ІАЕ, 2005. – 424 с.
7. Агропромисловий комплекс України: стан, тенденції та перспективи розвитку. За ред.. О.М.Бородіної. – К. : ННЦ ІАЕ, 2005. – 292 с.
8. Агропромисловий комплекс у ХХІ ст. [електронний ресурс]. – режим доступу: http: // minagro. kiev. ua/ page/ ? 8009
9. Азрилиян А.Н. Большой экономический словарь: 22000 терминов / Азрилиян А.Н., Азрилиян О.М., Калашникова Е.В.; под ред. А.Н. Азрилияна. – [4-е изд., перераб. и доп.]. – М.: Институт новой экономики, 1999. – 1245 с.
10. Алексеев В.В. Агропромышленный менеджмент / Алексеев В.В., Агаев Б.В., Сагдеев М.А. – М.: ООО «ДеКА», 2003. – 432 с.
11. Амбросов В.Я. Экономический словарь агропромышленного комплекса. / Амбросов В.Я., Бойко В.И., Жадан И.И., Крисальній В.А. – [и др.]. – К.: Урожай, 2006. – С. 313-314
12. Аналитический доклад: «Украина и Россия: современное состояние и перспективы взаимоотношений». – [Електронний ресурс] – Режим доступу: – http://www.uceps.org/ua/show/532.
13. Антонюк Л.Л. Конкурентоспроможність національної економіки в умовах глобалізації: Автореф. дис. Д-ра екон. наук: 08.05.01 Київський національний економічний ун-т. / Л.Л. Антонюк– К., 2004. – 32 с.
14. Андрианов В. Эволюция основных концепций регулирования экономики (от теории меркантилизма до теории функциональных экономических систем) / В.Д. Андрианов // Общество и экономика. – 2005. – №4. – С. 3–47.
15. Андрійчук В.Г. Економіка аграрних підприємств / Андрійчук В.Г. – [5–е вид.]. – К.: КНЕУ, 2012. – 624 с.
16. Андрійчук В.Г. Сучасна аграрна політика: проблемні аспекти /Андрійчук В.Г., Зубець М.В., Юрчишин В.В. – К.:Аграрна наука,2005. – 140 с.
17. Андрійчук В.Г. Теоретико-методологічне обгрунтування ефектив-ності виробництва / Андрійчук В.Г. // економіка АПК.-2005.-№5.-С.52-63.
18. Атта Дон Ван. Політика і розвиток сільського господарства в Україні / Атта Дон Ван, Бенеке Крістоф, Бетлій Майя; за ред. Штефана фон Крамон–Таубаделя. – К.: Альфа–Принт, 2001. – 296 с.
19. Багудина Е. Г. Экономический словарь / Багудина Е. Г., Большаков А. К., Буздалов И. Н.; отв. ред. А.И. Архипов. – М.: Проспект, 2004. – 620 с.
20. Бандур С. І. Соціальний розвиток України: сучасні трансформації та перспективи / Бандур С.І., Заяць Т.А., Куценко В.І. – [2-ге вид., доп. і перероб.]. – Черкаси : Брама–Україна, 2006. – 619 с.
21. Беренштейн Л.Ю. Українська модель сільськогосподарської кооперації: етапи формування та розвитку. / Беренштейн Л.Ю. (наук.ред.). – К. : НАУ, 2002. – 100 с. 12
22. Бєляєв О.О. Держава і перехідна економіка: механізм взаємодії / Бєляєв О. О., Бебело А. С., Комяков О. М. – К.: КНЕУ, 2003. – 190 с.
23. Біла С.О. Структурна політика в системі державного регулювання трансформації економіки / С.О. Біла. – К.: Вид-во УАДУ. - 2001. – 408 с.
24. Білик Ю.Д. Держаний захист вітчизняного сільськогосподарського товаровиробника та протекціоністська політика в Україні / Білик Ю.Д. – К.: Урожай, 2012. – 192 с.
25. Білоус Т. Аналітична записка щодо загроз економічній безпеці України [Електронний ресурс] / Білоус Т., Кваша Т.,.Пащенко Д. – Режим доступу: – www.me.gov.ua /file/link/ 79655/ file/Analitz.doc.
26. Блейклі E. Дж. Планування місцевого економічного розвитку. Теорія і практика / Блейклі E. Дж. Вид 2-е: Пер. з англійської А.Кам’янець. – Львів: Літопис, 2002. – 416 с.
27. Боговиз А. В. Совершенствование государственного и рыночного регулирования АПК / Боговиз А. В. //Международный сельскохозяйственный журнал. – 2006. – №6. – С. 7–9.
28. Бодров В.Г. Трансформація економічних систем: концепції, моделі, механізми регулювання та управління: [навч. посіб.] / В.Г. Бодров. – К.: Вид-во УАДУ. - 2002. – 104 с.
29. Борисюк П. Солодкі мрії / Борисюк П. // Агроперпектива. – 2005. – №10. – С. 43.
30. Бородин К.Г. О регулировании продуктовых рынков Европейского Союза [Електронний ресурс] / Бородин. К.Г. – Режим доступу: – http://www.raf.org.ru/magazine/2003-2/1.htm.
31. Бородіна О.М. Коригування політики державної підтримки сільського господарства України / О.М. Бородіна, О.М. Могильний //Економіка АПК. – 2007. – №6. – С. 55 – 61.
32. Буздалов И.Н. Аграрная теория: концептуальные основы, тенденции развития, современные представления / Буздалов И.Н. – М.: Академия, 2005. – 344 с.
33. Бюджетна політика у контексті стратегії соціально-економічного розвитку України: у 6 т. / [під ред. М. Я.Азарова та ін.]. – К.: НДФІ, 2004. – Т.4.: Програмно-цільовий метод у бюджетному процесі /М. Я.Азаров, Ф. О. Ярошенко, А. О. Амоша та ін. – 2004. – 364 с.
34. Буздалов И. Н. Аграрный протекционизм как инструмент государственного регулирования сельского хозяйства в рыночных условиях / И. Н. Буздалов // Государственное регулирование сельского хозяйства; концепции, механизмы, эффективность. – М. : ВИАПИ им. А. А. Никонова, “Энциклопедия российских деревень”, 2005. – С. 3-10.
35. Ваврищук В. Державна допомога виробникам в Україні: реформування відповідно до норм СОТ та ЄС / Ваврищук В., Калішук Е., Таран С.; за ред. С.Касьянова. – К. : Нора–Друк, 2004. – 86с.
36. Ваніева М.Р. Державна підтримка підвищення ефективності використання ресурсного потенціалу АПК регіону / Ваніева М.Р. // Наукові праці південного філіалу національного універсітету біоресурсів і природовикористання „Кримський агротехнологічний універсітет”.- Сімферополь, 2009.- Вип. 119. – С. 46-52.
37. Верба Ф.О. Фінансові аспекти інтеграції України у Світову організацію торгівлі / Верба Ф.О. // Фінанси України. – 2002. – № 3 (76). – С. 83–86.
38. Власов В. І. Глобалізація і глобальна продовольча проблема / В. І. Власов // Економіка АПК. – 2004. - №1. – с. 15-22.
40. Власов В. Система підтримки сільського господарства Польщі /В.Власов, М.Оніщук //Економіка України. – 2005. – №8. – С.86–90.
41. Вовк В.І. Екологічна економіка – від доктрини до політики. Доповідь на круглому столі з екологічної економіки 29 січня 2004. / Вовк В.І. – К.: НаУКМА, 2004. – 9 с.
42. Воробьев А.С. Эффективность государства и реструктуризация управления государственной собственностью [Електронний ресурс] / Воробьев А.С. – Режим доступу: – http://www.aspe.spb.ru.
43. Воротін В.Є. Макроєкономічне реголювання в умовах глобальних трансформацій. Монографія / Воротін В.Є. – Київ: Вид-во УАУДУ, 2002. – 392с.
44. Гайдуцький Г.І. Гозпрозразрахунковий механізм міжгалузевих зв’язків в АПК / Г.І. Гайдуцький – К.: Урожай, 1999. – 179 с.
45. Гайдуцький А. Інвестиційні аспекти вступу до СОТ для аграрних секторів країн центральної і східної Європи / А. Гайдуцький //Економіка України. – 2009. – №7. – С. 83–89.
46. Гайдуцький П. Україні потрібна нова аграрна політика /Урядовий кур’єр. – 2005. – 30 вересня [Електронний ресурс] / П. Гайдуцький. – Режим доступу: – http://www.kmu.gov.ua/control/uk
47. Гайдуцький П.І. Аграрна реформа в Україні / Гайдуцький П.І., Саблук П.Т., Лупенко Ю.О. та ін. – К. : ННЦ ІАЕ, 2005. – 424 с.
48. Гайсин Р.С. Концепции регулирования агропродовольственного рынка и их реализация по этапам их исторической эволюции / Гайсин Р.С. // Государственное регулирование сельского хозяйства: концепции, механизмы, зффективность. – М.: Энциклопедия российский деревень, 2005. – С. 25.
49. Галушко В.П. Стан, тенденції та перспективи розвитку зовнішньоекономічної діяльності в АПК / Галушко В.П., Діброва Л.В., Діброва А.Д. // Наукове забезпечення сталого розвитку сільського господарства степу України. – К.: НАУ. – 2004. – С. 117–135.
50. Геєць В.М. Економіка України: стратегія і політика довгострокового розвитку / [Геєць В.М., Александрова В.П., Артьомова Т.І. та ін.] – К.: Інститут економічного прогнозування НАН України; Фенікс, 2008. – 1008 с.
51. Гелбрейт Дж. Экономические теории и цели общества. / Джон Гэлбрейт. – М.: Директмедиа Паблишинг, 2007. – 347 с.
52. Генеза ринкової економіки: Терміни. Поняття. Персоналії: екон. словник-довідник / [наук. ред. Г.І. Башнянин та В.С.Іфтемічук]. – Л.: Магнолія плюс, 2004. – 682 с.
53. Гойчук О.І. Продовольча безпека: теорія, методологія, проблеми: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.07.02 Миколаївський держ. аграрний ун-т. /О.І. Гойчук– Миколаїв, 2004. – 32 с.
54. Гончаренко В.В. Кредитна кооперація: збудуємо нову фінансову інфраструктуру села / Гончаренко В.В. // Дзеркало тижня. – 2006. – № 32. – С.29-33.
55. Гончаренко В.В. Кредитна кооперація: Форми економічної самодопомоги сільського і міського населення у світі та в Україні (теорія, методологія, практика)./ Гончаренко В.В. – К. : Глобус, 1998. – 325 с.
56. Горбик А. О. Аграрна реформа в Україні XVI-ХХ ст. / Горбик А. О. – К: Інститут історії України НАН України, 1997. – 63 с.
57. Горбулин В.П. Проблемы безопасности в контексте перспектив мирового развития / Горбулин В.П. // Стратегічна панорама. – 2007. – №1. – С. 43-51.
58. Господарський механізм агропромислового комплексу кризового періоду; [відп. ред. редкол. Б.Й. Пасхавер. ] – К.: НАН України; Інститут економіки, 2011. – 350 с.
59. Государственная поддержка фермеров в развитых странах [Електронний ресурс] – Режим доступу: – http://iimp.kz/default.aspx
60. Гудзинський О.Д. Економічна теорія та реалізація її положень в механізмах розвитку АПК / О. Д. Гудзинський, Г. Г.Кірейцев, В.К. Савчук //Економічна теорія. – 2005. – №2. – С. 80–95.
61. Гулиев Р.Р. Проблемы агропромышленной интеграции в СНГ /Гулиев Р.Р., – М.: МСХА, 2003. – 268 с.
62. Гумеров Р.Р. Аграрная политика: от диктата либералистких догм к экономическому прагматизму / Гумеров Р.Р. //Российский экономический журнал. – 2003. – №2. – С. 41–59.
63. Гудзь О. Е. Державна програма фінансової підтримки підприємств апк через механізм здешевлення кредитів / О. Е. Гудзь, А. В. Сомик // Економіка АПК. – 2008. - №11. – с. 54-64.
64. Гусаков В.К. Актуальные проблемы и направления реформирования АПК Республики Беларусь / Гусаков В.К. // Агроэкономика. – 2003. – №2. – С.3-6.
65. Данкверт С. Государственная поддержка агропроизводства в мире / С. Данкверт, В. Лавровский //АПК: экономика, управление. – 2004. – №3. – С. 54–62.
66. Дацишин М. Конкурентні переваги території у боротьбі за інвестиції./ Дацишин М., Дацків Р., Микита О. – К., Інститут реформ. – 2004. – 44 с.
67. Дейнеко Л.В. Вдосконалення нормативно-правового забезпечення безпечності та якості харчової продукції: Доповідна записка за результатами дослідження в 2007 р./ Дейнеко Л.В., Шелудько Е.І., Загній О.Г. – К., РВПС НАН України. – 2007. – 12 с.
68. Дем’яненко С.І. До питання про стратегію розвитку аграрної полі-тики України / Дем’яненко С. I. //Економіка України. – 2004. – № 8. – C. 72–79.
69. Дем’янчук В. Механізми оподаткування в галузі сільського господарства України [Електронний ресурс] / В.Дем’янчук, Н.Сеперович. – Режим доступу: http://www.un.org.ua/brc/ua
70. Державна цільова програма розвитку українського села на період до 2015 року [Електронний ресурс] – Режим доступу: – http://www.kmu.gov. ua
71. Державне регулювання: структурно–функціональний метод [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://www.academia.org.ua
72. Державні програми підтримки аграрного сектора: проект „Реформа у галузі сільського господарства, вдосконалення нормативно-правової бази”. – К.: USAID, 2007. – 44 с.
73. Денисенко А. А. Забезпечення ефективної системи державного регулювання аграрного виробництва / А. А. Денисенко // Економіка АПК. – 2003. – № 8. – С. 89–96.
74. Дем'яненко М. Я. Фінансові проблеми формування та розвитку аграрного ринку :доповідь на Дев'ятих річних зборах Всеукр. конгресу вчених економістів-аграрників 26-27 квітня 2007 р. / М. Я. Дем'яненко // Економіка АПК. – 2007. – № 5. – С. 4–13.
75. Дідьківська Л.І., Головко Л.С. Державне регулювання економіки: Навч. посіб. – К.: Знання-Прес, 2010. – 209 с.
76. Діброва А.Д. Сучасне трактування сутності державного регулювання аграрного сектора єкономіки / Діброва А.Д. // Економічна теорія. - №1. – 2007. – С. 76-84.
77. Дієсперов В. Відродження сільського господарства – загальнонаціональна справа [Електронний ресурс] / Дієсперов В.. – Режим доступу: – http://komukr.kpu.net.ua.
78. Дмитриченко Л.И. Государственное регулирование экономики: методология и теория / Дмитриченко Л.И. – Донецк: УкрНТЭК, 2001. – 330 с.
79. Економічна безпека України: сутність і напрямки забезпечення: Монографія / В.Т.Шлемко, І.Ф.Бінько. та ін. – К.: НІСД, 1997. – 144 с. – (Сер. „Нац. Безпека”; Вип.2).
80. Економічна теорія: [підруч. / за ред. в.м. тарасевича]. – К.: Центр навчальної літератури. - 2006. – 784 с.
81. Жаліло Я. А. Економічна стратегія держави: теорія, методологія, практика: Монографія./ Жаліло Я. А.– К.:. НІСД, 2003. – 368 с.
82. Завальнюк О.М. Новітня аграрна історія України / О.М Завальнюк., І.В Рибак. – Кам’янець–Подільський: Абетка–НОВА, 2004. – 288 с.
83. Загальнодержавна комплексна програма підтримки та розвитку українського села “Добробут через аграрний розвиток України”. Блок “Бюджетне регулювання”. – К.: Кабінет Міністрів України, 2005. – 45 с.
84. Загвойська О.В. Основні механізми державного регулювання зайнятості сільського населення / Загвойська О.В. //Державне управління: теорія та практика – 2005. – №2. – [Електронний ресурс] – Режим доступу: – http://www.nbuv.gov.ua
85. Закон України “Про основні засади державної аграрної політики на період до 2015 року” від 18 жовтня 2005 р. N 2982-IV // http://zakon.rada.gov.ua
86. Загальнодержавна Комплексна програма підтримки та розвитку українського села “Добробут через аграрний розвиток” на 2005 – 2010 роки // http://darukraine.com.ua
87. Закон України “Про державну підтримку сільского господарства України: остання ред.; від 16.12.2006 док № 1877-15, [Електронний ресурс] / Верховна Рада України. – Режим доступу: http:/zakon.rada.gov/ua/cgi-bin/laws/main.
88. Закон України „Про державний бюджет України на 2014 рік" [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/4282-17.
89. Закон України „ Про основні засади державної аграрної політики на період до 2015 року” № 2982 від 18 жовтня 2005 р., [Електронний ресурс] / Верховна Рада України. – Режим доступу: http:/zakon.rada.gov/ua/cgi-bin/laws/main.
90. Звіт про стан зовнішньоекономічних відносин в системі агропромислового комплексу України за 2007р. (за даними митних органів). – К.: Міністерство аграрної політики України, 2008. – 8 с.
91. Зимин С. Аграрная политика ЕС и ее влияние на международную торговлю / С. Зимин //АПК: экономика, управление. – 2006. – №2. – С. 9–16.
92. Зинченко А.П. Аграрная политика. / [Зинченко А.П., Назаренко В.И., Шайкин В.В. и др.]; под ред. А.П.Зинченко. – М.: КолосС, 2004. – 304 с.
93. Зіновчук В.В. Сільськогосподарська кооперація: теорія, методологія, практика: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.07.02 Інститут аграрної економіки УААН. / В.В. Зіновчук– К., 2000. – 35 с.
94. Зіновчук Н.В. Екологічна політика в АПК: економічний аспект. / Зіновчук Н.В. – Львів: Львівський держ. аграр. ун-т, ННВК «АТБ», 2007. – 394 с.
95. Зінчук Т. Аграрна політика країн ЦСЄ у контексті інтеграції до ЄС: реалії та перспективи для України / Т. Зінчук //Економіка України. – 2006. – №4. – С. 74 – 88.
96. Зоря С. Взаємозалежність між сільським господарством та макроекономікою в Україні: моногр. / Зоря С. – К.: КНЕУ, 2005. – 216 с.
97. Історія українського селянства / [відповід. ред. Смолій В.А.]. – Т.2. – К.: Наукова думка, 2006. – 652 с.
98. Калабина Е.Г. Конструирование оценки социально-экономической эффективности деятельности организаций государственного сектора экономики. – 2005. [Електронний ресурс] / Калабина Е.Г. – Режим доступу: – www.aspe.spb.ru/reports/kalabina.doc.
99. Калінчик М.В. Еластичність попиту на продукти харчування: проблеми, аналіз, прогнозування / М.В. Калінчик, М.М. Ільчук. – К.: Нічлава, 2005. – 74 с.
100. Канов А. Экономическая политика государства / Канов А // Бизнес-информ. -1998. - №15. – С. 19-24.
101. Капітанець Ю. О. Особливості державного регулювання аграрної економіки в умовах ринкових відносин / Ю. О. Капітанець // Інноваційна економіка [Електронний ресурс]. – Доступ до ресурсу : http://www.nbuv.gov.ua/portal/ Soc_Gum/inek/2010_4/169.pdf
102. Кваша С.М. Досвід ЄС по підтримці сільського господарства / Кваша С.М. – Доповідь на III регіональній науково-практичній конференції „Стратегічна реструктуризація регіональної економіки та соціальної сфери”. – Вінниця, 30 листопада 2006р.
103. Кваша С.М. Зовнішньоекономічна діяльність АПК України: стан, стратегія і тактика розвитку /С.М. Кваша. – К. : ЗАТ “НІЧЛАВА”, 2000. – 252 с.
104. Кейнс Дж. Общая теория занятости, процента и денег/ Джон Кейнс. – М.: Директмедиа Паблишинг, 2007. – 401 с.
105. Киреев А.П. Международная экономика / Киреев А.П. Международная микроэкономика: движение товаров и факторов производства. Учебное пособие для вузов. – М.: Междунар. отношения, 2000. - 416 с.
106. Кириленко И.Г. Рыночная экономика и государственное регулирование / Кириленко И.Г., Макаренко П.Н., Мельник Л.Е. – Дніпропетровськ: Пороги, 1997. – 457 с.
107. Кириленко І.Г. Трансформація соціально-економічних перетворень у сільському господарстві України: проблеми, перспективи./ Кириленко І.Г – К.: ННЦ «Інститут аграрної економіки», 2010. – С. 397-408.
108. Киселев С.В. Государственное регулирование сельской экономики [Електронний ресурс] / С.В. Киселев. – Режим доступу: – www.agro.econ.msu.ru/publ.html.
109. Кириленко І.Г. Трансформація соціально-економічних перетворень у сільському господарстві України: проблеми, перспективи. – К.: ННЦ ІАЕ, 2005. – 452 с.
110. Ковтун О. І. Державне регулювання економіки : навч. посіб. / О. І. Ковтун. – Львів : Новий Світ-2000, 2006. – 432 с.
111. Комяков О.М. Державне регулювання перехідної економіки // Автореф. дис... канд. екон. наук. – К., 2000. – 19 с.
112. Концепція комплексної програми аграрного та сільського розвитку України//http://www.agrichamber.org.ua
113. Концепція програми розвитку фермерства в Україні на 2005 – 2015 роки // http://www.coop.in.ua
114. Корецький М.Х. Державне регулювання аграрної сфери у ринковій економіці: Моногр. – К.: Вид-во УАДУ, 2002. – 260 с.
115. Кларк Дж. Распределение багатства / Кларк Дж. – М.: Гелиос АРВ, 2000. – 368с.
116. Клейнер Г. Взаимодействие государства и общества при формировании экономической политики / Г.Клейнер, Д.Петросян //Общество и экономика. – 2005. – №4. – С. 48–69.
117. Клименко В.Г. Пропозиції щодо вдосконалення державного регулювання ринку зерна: Аналітичний звіт / Клименко В.Г., Артюшин О.В. – К.: USAID. – С. 10– 11.
118. Кобута І. Державна підтримка сільського господарства у контексті вступу України до СОТ / І.Кобута. – Доповідь на конференції „Агробізнес України та СОТ: нові можливості та загрози” від 1 лютого 2008р.
119. Кобута І. Зміни у регулюванні аграрного сектору у зв’язку зі вступом України до Світової організації торгівлі та євроінтеграцією /І.Кобута //Науковий вісник Національного аграрного університету. – 2007. – Вип. 110. – Ч.2. – С. 34–35.
120. Колесник О. Б. Методика організації та проведення громадських слухань з питань управління комунальною власністю. / Колесник О. Б., Федів І. О., Фишко Є. О – К.: Інститут муніципального і регіонального розвитку, 2002. – 64 с.
121. Колесникова Л. Предпринимательство: от „максимализации прибыли” к синергии социально-экономических систем / Колесникова Л. //Вопросы экономики. – 2001. – №10. – С. 43–44.
122. Колібаба Р.О. Дослідження стану аграрної галузі [Електронний ресурс] / Колібаба Р.О. – Режим доступу: – http://www.minfin.gov.ua/control/uk
123. Коммонс Дж. Институциональная экономика / Джон Коммонс //Экономический вестник Ростовского государственного университета. – 2007. – №4. – Т.5. – С. 55– 70.
124. Концепция развития сельскохозяйственных потребительских кооперативов. – М.: Министерство сельского хозяйства РФ: – 2006. – 68 с.
125. Концепція державної цільової програми «Зерно України – 2008–2015». Проект [Електронний ресурс] – Режим доступу: – http://uga-port.org.ua/cgibin/valmenu
126. Концепція реформування управління аграрним сектором. /[ Саблук П.Т., Ситник В.П., Кропивко М.Ф., Кваша С.М., Алексійчук В.М. та ін.]. – [2–е вид. доповн.]– К.: ННЦ ІАЕ, 2005. – 60 с.
127. Копченов А.А. Аграрная политика. / Копченов А.А. – Челябинск: Изд-во «Рекпрол», 2000.-192 с.
128. Корецький М.Х. Державне регулювання аграрної сфери у ринковій економіці / Корецький М.Х. – К.: Вид–во УАДУ, 2002. – 260 с.
129. Коуз Р. Фирма, рынок и право / Рональд Коуз; [пер. с англ. Р.Копелюшников]. – М.: Новое издательство, 2007. – 224 с.
130. Коулман Дж. Капитал социальный и человеческий. / Коулман Дж. // Общественные науки и современность. – 2001. – № 3. – С. 122–139.
131. Кропивко М.Ф. Методологічні проблеми демократизації управління аграрним сектором економіки України / Кропивко М.Ф. //Економіка АПК. – 2003. – №3. – С. 27–35.
132. Кун А. Регіональна модель сільського господарства України: Наукові матеріали. / Кун А. – К.: Інститут економічних досліджень та політичних консультацій в Україні, 2004. – 20 с.
133. Кушмаєва В.В. Державна політика реформування аграрного сектору економіки [Електронний ресурс] / В.В. Кушмаєва // Державне управління: удосконалення та розвиток. – 2009. – №4. – Режим доступу до журналу: http: // www.dy.nayka.com.ua
134. Кушмаєва В.В. Державне стимулювання створення на аграрному ринку інтеграційних об’єднань / В.В. Кушмаєва // Інвестиції: практика та досвід. – 2010. – № 5. – С. 25-27.
135. Кушмаєва В.В. Шляхи активізації податкових інструментів державного впливу на розвиток аграрної сфери / В.В. Кушмаєва // Інвестиції: практика та досвід. – 2010. – № 6. – С. 31-33.
136. Кушмаєва В.В. Критерії ефективності державного регулювання сільськогосподарського виробництва / В.В. Кушмаєва // Економіка та держава. – 2010. – № 4. – С. 148-149.
137. Кушмаєва В.В. Сутність економічних відносин в АПК / В.В. Кушмаєва // Наука і вища освіта: тези допов. учасників XV Міжнар. наук. конф. молодих науковців, м. Запоріжжя, 17-18 травня 2007р.: у 3 ч. – Запоріжжя: ГУ ЗІДМУ, 2007. – Ч.1. – С.69-70.
138. Кушмаєва В.В. Формування системи економічних взаємовідносин в аграрній сфері / В.В. Кушмаєва // АгроСвіт. – 2007. – № 5. – С. 20-25.
139. Кушмаєва В.В. Формування економічних взаємовідносин в агропромислових корпораціях / В.В. Кушмаєва // АгроСвіт. – 2008. – № 17. – С.9-12.
140. Кушмаєва В.В. Формування системи економічних взаємозв’язків в АПК / В.В. Кушмаєва // Соціально-економічна політика та розвиток регіонів в умовах переходу до постіндустріального суспільства: міжнар. наук.-практ. конф., м.Дніпропетровськ, 21 березня 2008 р.: тези допов.: у 2 т. – Дніпропетровськ: ДДФА, 2008. – Т.2. – С. 108-109.
141. Кушмаєва В.В. Реалізація економічних взаємовідносин підприємств АПК / В.В. Кушмаєва // Стратегія забезпечення сталого розвитку України: міжнар. наук.-практ. конф., м. Київ, 20 травня 2008 р.: тези допов.: – у 3 ч. – К.: РВПС України НАН України, 2008. – Ч.2. – С. 252-253.
142. Кушмаєва В.В. Дійова стратегія розвитку продовольчих ринків / В.В. Кушмаєва // Проблеми формування нової економіки ХХІ століття: матеріали ІІ Міжнар. наук.-практ. коф., м. Дніпропетровськ, 25-26 груд. 2009 р.: тези допов.: в 5-т. – Т. 1. – Дніпропетровськ, 2009. – С.82-85.
143. Кучуков Р. Проблемы конкурентоспособного развития / Кучуков Р. // Экономист. – 2007. – №8. – C. 25–37.
144. Кучуков Р. Государственная поддержка сельського хозяйства в странах с развитой рыночной экономикой / Р.Кучуков // Экономист.- 2002.- №11.- С. 91-94.
145. Лайко П.А. Податкове регулювання підприємницької діяльності / П.А. Лайко, Р.П Жарко. – К. : ННЦ ІАЕ, 2007. – 254 с.
146. Лановик Б.Д. Економічна історія України і світу: [підруч. для студ. вищ. навч. закл.] / Лановик Б.Д., Матисякевич З.М., Матейко Р.М. – К.: Вікар, 2009. – 736 с.
147. Лановик Б.Д. Економічна історія України і світу: [підруч.] / Лановик Б.Д., Матисякевич З.М., Матейко Р.М. – [8–ме вид., перероб. і доп.]. – К.: Вікар, 2006. – 495 с.
148. Латинін М.А. Аграрний сектор економіки України: механізм державного регулювання / Латинін М.А. – Х.: Вид-во ХарРІ НАДУ «Магістр», 2006. – 320 с.
149. Латинін М.А. Державне регулювання розвитку аграрного сектора економіки України: Автореф. дис... д-ра наук з держ. упр.: 25.00.02 Донец. держ. ун-т упр./ М.А Латинін. – Донецьк, 2007. – 36 с.
150. Латинін М.А. Теоретичні підходи щодо визначення механізму державного регулювання розвитку аграрного сектора економіки України / Латинін М.А.// Державне управління: теорія та практика – 2005. – №2. [Електронний ресурс]– Режим доступу: – http://www.nbuv.gov.ua/e-journals
151. Лендьел М. Нові інституційні механізми регіонального розвитку в Європі / Лендьел М. // Регіональні студії. – 2001. – Вип. 1. – С.18-28.
152. Леонтьев В.В. Экономическое эссе. / Леонтьев В.В. – М., 1990. – 414 с.
153. Лерман Ц. Реформирование сельского хозяйства в Украине: итоги и перспективы. / [Лерман Ц., Седик Д., Пугачев Н., Гончарук А. и др. ] – Рим: ФАО, 2011. – 243с.
154. Линдзи Джолли. Коммерческая рентабельность производства горючего этанола / Линдзи Джолли. – М., 2006.
155. Лисецький А.С. Продовольча безпека України: теорія, методологія, емпіричний аналіз./ Лисецький А.С. – К.: Оріяни, 2005. – 374 с.
156. Лисецький А.С. Сільськогосподарський простір України: проблеми соціально–економічного розвитку / [Лисецький А.С., Заяць Т.А., Куценко В.І.; під ред. Б.М.Данилишина.] – К.: РВПС України НАН України, 2006. – 75 с.
157. Логинов В.Г. Регулирование продовольственных рынков / Логинов В.Г. // Аграрная политика. - 2002. - №5. – С. 4-7.
158. Лозинська Т.М. Національний продовольчий ринок в умовах глобалізації: [моногр.] / Т.М. Лозинська. – Х.: вид-во Харрі Наду “магістр”. - 2007. – 272 с.
159. Лозицький В. Програмно–цільовий підхід як один із напрямів бюджетної реформи в Україні [Електронний ресурс] / В. Лозицький. – Режим доступу: – www.btsau.kiev.ua
160. Лопатинський Ю.П. Інституціональна аграрна матриця /Лопатинський Ю.П. // Економіка України. – 2004. - №4. – С. 64-70.
161. Лузан Ю.Я. Система оподаткування уніфікується до вимог СОТ [Електронний ресурс] /.Лузан Ю.Я. – Режим доступу: – http://a7d.com.ua /2007/05/07 /sistema_opodatkuvannja_unfkutsja_do_vimog_sot.html.
162. Лукінов І.І. Економічні трансформації (наприкінці XX сторіччя) /Лукінов І.І. – – К.: НАН України; Інститут економіки, 1997. – 455 с.
163. Луцяк В.Г. Екологічні аспекти господарської діяльності на місцевому рівні / Луцяк В.Г. //Матеріали наукового семінару “Охорона навколишнього середовища”. – Київ 2000. – С.2-3.
164. Майовець Є.Й. Теорія аграрних відносин. / Майовець Є.Й. – Київ: Центр навчальної літератури, 2005. – 276 с.
165. Макаренко А.П. Аграрна політика в умовах розвитку ринкових відносин / А.П. Макаренко //Економіка і держава. – 2006. – №4. – С. 39 – 41.
166. Макаренко П.Н. Аграрный сектор в мировой и национальной экономике Украины / Макаренко П.Н., Лазаренко П.И., Кириленко И.Г.– Дніпропетровськ : Пороги, 1995. – 372 с.
167. Макаренко П.М. Моделі аграрної єкономіки: [монографія] / П.М. Макаренко. – К. ННЦ „Інститут аграрнї єкономіки”, 2005. - 680 с.
168. Макаренко П. М. Концептуальні засади системного інноваційного оновлення сільськогосподарського виробництва / П. М. Макаренко, Н. К. Васильєва / Агросвіт. – 2008. –№1. – С. 17–20.
169. Макконнелл К.Р. Экономикс: принципи, проблеми і політика. / Макконнелл К.Р., Брю С.Л. [Пер. с англ. 11-го изд]. – К., Хагард-Демос, 1993. – 785 с.
170. Малієнко А. Проблеми аграрних реформ в Україні / Малієнко А. //Дзеркало тижня. – №32(305), 12–18 серпня 2000р. – С. 12–14.
171. Малий І.Й. Держава і ринок: філософія взаємодії: Монографія / Малий І.Й., Диба М.І., Галабурда М.К.; [за заг. та наук. ред. І.Й.Малого.] – К.: КНЕУ, 2005. – 358 с.
172. Малік М.Й. Аграрна реформа і розвиток підприємництва /Малік М.Й., Федієнко П.М. – К.: ННЦ ІАЕ, 2003. – 271 с.
173. Мамутов В.К., Чувпило О.О. Господарче право зарубіжних країн. – К., „Ділова Україна”, 1996. – 185 с.
174. Маршалл А. Принципы экономической науки /А. Маршалл. – М.: Директмедиа Паблишинг, 2007. – 993 с.
175. Мельник Л.Ю. Єкономічна діяльність держави в системі аграрного виробництва: [Монографія]. / Мельник Л.Ю., Скирко Ю.І. Цебенко М.М – Дніпропетровськ: Січ, 2000. – 215с.
176. Мельничук Б.В. Фіксований сільгоспподаток у 2007р. / Мельничук Б.В. //Облік і фінанси АПК. – 2006. – №12. – С. 80.
177. Мен Т. Меркантилизм. Богатство Англии во внешней торговле или баланс нашей внешней торговли как регулятора нашего богатства / Томас Мен. – М.: Директмедиа Паблишинг, 2007. – 30с.
178. Менгер К. Основания политической экономии / Карл Менгер. – М.: Директмедиа Паблишинг, 2007. – 225 с.
179. Месель-Веселяк В.Я. Розвитокм форм господарювання в аграрному секторі України (результати, проблеми) / Месель-Веселяк В.Я. // Економіка АПК. – 2006. -№12.-С.34-41.
180. Могильний О.М. Державне регулювання аграрного виробництва в період трансформації економіки./ Могильний О.М – К.: ІАЕ УААН, 2002. – 430 с.
181. Моисеев В.Е. Теория государственного регулирования сельского хозяйства / Моисеев В.Е. // Государственное регулирование сельского хозяйства: концепции, механизмы, эффективность. – М.: Энциклопедия российских деревень, 2005. – С.28.
182. Моніторинг аналізу розвитку ринків сільськогосподарської продукції та продовольчих товарів (тінізація, нелегальне вивезення продукції, спекуляція, монополізація) [Електронний ресурс] – Режим доступу: – http://www.niss.gov.ua
183. Мордвінов О.Г. Управління аграрним природокористуванням в умовах ринкової трансформації / Мордвінов О.Г. – К.: УАДУ, 2000. – 340 с.
184. Мороз О.О. Інституціональна система аграрної економіки України. Монографія. / Мороз О.О. – Вінниця: УНІВЕРСУМ. – Вінниця, 2006. – 438 с.
185. Мостовий Г.І. Агробізнес: державне регулювання / Мостовий Г.І. – Х.: Основа, 2002. – 300 с.
186. Мочерний С.В. Економічний енциклопедичний словник: У 2 т. / [Мочерний С.В., Ларіна Я.С., Устенко О.А., Юрій С.І. та ін.] – Т.2. – Л.: Світ, 2005. – 563 с.
187. Назаренко В.И. Аграрная политика Европейского Союза / Назаренко
188. Норт Д. Інституції, інституційна зміна та функціонування економіки / Д. Норт: [пер.з англ. І. Дзюб] – К.: Основи. - 2000. – 198 с.
189. Павлов О. І. Сільські території україни: історична трансформація парадигми управління: [моногр.] / О. І. Павлов. – Одеса: Астропривет. - 2006. – 360 с.
190. Паливода К. В. Сучасні проблеми іпотеки / К. В. Паливода, П. В. Гайдуцький // Економіка АПК. – 2008. - №5. – с. 96-103.
191. Ревенко Л. С. Мировой рынок продовольствия в эпоху «генной революции» / Л. С. Ревенко. – М.: ЗАО «Издательство «Экономика». - 2002. – 302 с.
192. Самофалов В. економизация внешней политики США: опит для Украины / В. Самофалов // Зеркало недели. - №37(765), 3 октября 2009 г. - С. 9.
193. Савченко Т., Закшевская Е., Урывская Л. Формы государственного регулирования производства сельскохозяйственной продукции / Т. Савченко, Е. Закшевская, Л. Урывская //Международный сельскохозяйственный журнал. – №1. – 2010. – С. 12-15
194. Сельская экономика : Учебник / Под ред. проф. С. В. Киселёва. – М. : ИНФРА-М, 2008. – 572 с.
195. Сельское хозяйство и продовольствие в экономике развитых стран: введение в теорию, практику и политику / М. Трейси; Пер. є англ. В. М. Макеева; Под ред. А. Г. Слуцкого. - СПб. :Экономическая школа, 1995. – 431 c.
196. Серова Е. В. Мировая аграрная политика / Е. В. Серова, О. В. Шик. - Гос. ун-т – высшая школа экономики. М. - 2007. – 407 с.
197. Соціально-економічні проблеми розвитку українського села і сільських територій: Матеріали до Сьомих річних зборів Всеукраїнського конгресу вчених економістів-аграрників 9-10 листопада 2005 р. – К.: ННЦ ІАЕ, 2005. – 83 с.
198. Статистичний щорічник “Сільське господарство України” за 2008, 2009, 2010, 2011 рік / Державний комітет статистики України / За заг. кер. Ю.М. Остапчука. – К., 2009 - 2011. – 340 - 365 с.
199. Трансформація моделі економіки україни (ідеологія, протиріччя, перспективи) / [за ред.. В.М. Гейця]. – К.: Логос. - 1999. – 500 с.
200. Ульянченко О.В. Державна політика захисту і розвитку конкуренції в аграрному секторі як метод регулювання ринку/ О.В. Ульянченко //Економіка: проблеми теорії та практики: зб. Наук. Праць – Вип. 252: в 6 т. – Т.6. – Дніпропетровськ: ДНУ, 2009. – С. 1467-1472.
201. Фещенко Н. М. Окремі аспекти державної підтримки сільського сподарських товаровиробників / Н. М. Фещенко // Агроінком. – 2006. – № 3-4. – С. 11–19.
202. Хикс Дж. Теория экономической истории / Дж. Хикс: [пер. с аннл.; общ. ред. и вступ. ст. Р.М. Нуреева]. – М.: Нп журнал “Вопросы экономики”. - 2003. – 224 с.
203. Черевко Г.В. державне регулювання економіки в АПК: [навч. посіб.] / Г.В. Черевко. – К.: Знання, 2006. – 339 с.
204. Экономическая теория: [учебн. под общ. ред. акад. В.И. Видяпина, А.И. Добрышина; Г.П. Журавлевой, Л.С. Тарасеивча]. – М.: ИНФРА. - 2003. – 714 с.
205. Шевченко Н. М. Принципи державного регулювання розвитку АПК в умовах інтеграції до європейського простору / Н. М. Левченко [Електронний ресурс]. – Доступ до ресурсу : http://www.kbuapa.kharkov.ua/e-book/db/2011-1/doc/6/03.pdf
206. Шолойко А.С. Тенденції державної підтримки сільського господарства / А.С. Шолойко // Економіка АПК. – 2012. – № 5. – С. 10 – 13.
207. Юрчишин В. Аграрна політика в Україні на зламах політичних епох / В. Юрчишин. – Київ :Наукова думка, 2009. – 366 с.
208. Юрчишин В.В. Від антиполітики – до глибокої кризи аграрної політики// Віче. – 2003. – № 11. – С.54-59
209. Юрчишин В.В. Концептуальні основи розробки новітньої аграрної політики та її реалізації // Економіка АПК. 2003. – № 8. – С.3-8.
210. Юрчишин В.В. Формування і системна розбудова новітньої державної аграрної політики// Економіка України. -2007. – № 10. – С.4-14.
211. Юрчишин В.В. Деякі узагальнення і проблеми сучасної аграрної політики / Економіка АПК. – 2007. – № 4. – С.3-12.
212. Multifunctionality: Toward an analytical framework. Paris: OECD, 2001 [електронний ресурс] – режим доступу до стор.: www.oecd.ord
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
500





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.