У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Адміністративно-правове регулювання у сфері громадського харчування
Количество страниц 70
ВУЗ Чернівецький Національний Університет ім. Юрія Федьковича
Год сдачи 2017
Содержание ЗМІСТ

ВСТУП 3
РОЗДІЛ І. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ СФЕРИ ГРОМАДСЬКОГО ХАРЧУВАННЯ 6
1.1. Громадське харчування як об’єкт адміністративно правового регулювання 6
1.2. Нормативно-правові засади регулювання сфери громадського харчування 14
Висновки до розділу І 27
РОЗДІЛ ІІ. ОРГАНІЗАЦІЙНО-СТРУКТУРНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРІ ГРОМАДСЬКОГО ХАРЧУВАННЯ В УКРАЇНІ 29
2.1. Система та повноваження органів адміністративно-правового регулювання у сфері громадського харчування 29
2.2. Форми адміністративно-правового регулювання сфери громадського харчування 39
Висновки до розділу ІІ 50
РОЗДІЛ ІІІ. АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ТА ІНШІ ЗАХОДИ АДМІНІСТРАТИВНОГО ПРИМУСУ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ГРОМАДСЬКОГО ХАРЧУВАННЯ 52
3.1. Підстави та порядок притягнення до адміністративної відповідальності за правопорушення в сфері громадського харчування 52
3.2 Адміністративні стягнення та інші заходи примусу, що застосовуються за правопорушення у сфері громадського харчування 58
Висновки до розділу ІІІ 61
ВИСНОВКИ 63
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 66






ВСТУП

Актуальність теми. Соціальна спрямованість сучасної ринкової економіки, орієнтація на створення умов, що забезпечують гідне життя і розвиток людини, з усією гостротою висувають необхідність якісних змін сфери послуг в цілому і сфери громадського харчування зокрема. Успішне вирішення цієї складної і багатоаспектної проблеми безпосередньо залежить від створення та постійного вдосконалення державного управління у цій сфері. Це вимагає неординарних поглядів і підходів до виникаючих проблем, пошуку нових форм і методів державного управління сфери громадського харчування, що зумовлює посилення ролі наукового забезпечення проведених в ній перетворень.
Проблеми розвитку сфери громадського харчування в нових умовах господарювання займають особливе місце в політиці держави. Важливість зміцнення теоретичної та методичної бази системи державного управління сфери громадського харчування визначається тим, що вона створює основу для задоволення життєво важливих потреб людини. Багато в чому це пов'язано з підвищенням ролі послуг, розширенням потреби в послугах сфери громадського харчування і посиленням вимог до їх якості. Тісний взаємозв'язок сфери громадського харчування практично з усіма сторонами життєзабезпечення населення має все зростаюче значення для розвитку народного господарства.
Потреба у створенні ефективної системи адміністративно-правового регулювання сфери громадського харчування робить особливо важливими питання теорії та методології з урахуванням її особливостей і специфіки надаваних послуг. Наукове забезпечення вирішення проблем адміністративно-правового регулювання цієї галузі сприятиме створенню ефективно функціонуючої сфери громадського харчування, від якої насамперед залежить успішний її розвиток при підвищенні вимог до якості послуг з боку споживачів. Важливість даних проблем та недосконалість регулювання цієї сфери визначили вибір і актуальність теми дослідження.
Стан наукової розробки. Окремі питання, пов’язані з вивченням проблем адміністративно-правового регулювання сфери громадського харчування в Україні, у своїх працях досліджували: В.В. Апопій, І.В. Апопій, С.В. Ващенко, Є.В. Жиряєва, Д.В. Зеркалов, М.М. Казаков, В.М. Пашкова, А.А. Попов, А.А. Трофімчук, О.І. Чайкова та ін. Проте безпосередньо предметом їхніх досліджень аналізована проблематика не була – свої наукові пошуки вони зосереджували на аналізі суміжних суспільних відносин.
Метою даної роботи є дослідження адміністративно-правового регулювання сфери громадського харчування.
Відповідно до поставленої мети, нами окреслено наступне коло завдань:
1. Розглянути громадське харчування як об’єкт адміністративно правового регулювання.
2. Визначити нормативно-правові засади регулювання сфери громадського харчування.
3. Дослідити систему та повноваження органів адміністративно-правового регулювання у сфері громадського харчування.
4. Проаналізувати форми адміністративно-правового регулювання сфери громадського харчування.
5. Розглянути адміністративні стягнення та інші заходи примусу, що застосовуються за правопорушення у сфері громадського харчування.
6. Визначити підстави та порядок притягнення до адміністративної відповідальності за правопорушення в сфері громадського харчування.
Об’єктом дослідження є суспільні відносини в сфері громадського харчування.
Предметом дослідження є адміністративно-правове регулювання у сфері громадського харчування.
Методи дослідження. В роботі використано сукупність загально-філософських, загальнонаукових, загальнологічних та спеціальноюридичних методів наукового пізнання.
Із філософських методів пізнання було використано діалектичний, що дало змогу розкрити громадське харчування як об’єкт адміністративно-правового регулювання.
Провідним загальнонауковим методом, який було використано у ході написання дослідження, став системно-структурний. За його допомогою було сформовано механізм адміністративно-правого регулювання, розкрито систему адміністративно-правового регулювання у сфері громадського харчування.
Із загальнологічних методів широкого використання набули логіко-сигматичний та метод аналізу і синтезу, які практично використовуються у всіх розділах дипломної роботи: зокрема завдяки першому було розкрито й узагальнено погляди вчених на юридичну природу громадського харчування, механізм адміністративно-правового регулювання, юридичну природу адміністративної відповідальності.
Провідне місце серед спеціальноюридичних методів по праву належить формально-догматичному, який широко використовувався в усіх розділах дослідження. Він дозволив проаналізувати чинне законодавство та дати тлумачення щодо його застосування.
Список литературы ВИСНОВКИ

Таким чином, в результаті проведеного дослідження, слід зробити наступні висновки:
1. Громадське хар¬чування – це сфера виробничо-торговельної діяль-ності, в якій виробляють і продають про¬дукцію власного виробництва та за¬купні товари, як правило, призначені для споживання на місці, з організацією дозвілля або без нього. Основним завданням громадського харчування є організація харчування людей за межами своєї оселі (за місцем роботи, навчання, відпочинку, під час подорожі).
2. Державне регулювання сфери громадського харчування здійснюється у таких формах: правове регулювання діяльності; фінансово-бюджетне й податкове регулювання ринку товарів і послуг; грошово-кредитне регулювання сукупного попиту і сукупної пропозиції; цінова політика; вироблення регламентуючих норм і стандартів.
3. Нормативно-правові засади регулювання сфери громадського харчування містяться у низці законів та підзаконних актів, зокрема Законі України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», Законі України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», Правилах роботи закладів (підприємств) ресторанного господарства, та ін., а також вимогах СНиП, СанПиН, ГОСТ.
4. З аналізу нормативно-правової бази сфери громадського харчування видно, що вона має досить розрізнений характер, норми щодо регулювання відносин у сфері громадського харчування містяться у різних законодавчих та підзаконних актах, що ускладнює роботу закладів громадського харчування.
5. Проведене дослідження показало наявність в Україні оптимальної кількості суб’єктів адміністративно-правового регулювання у сфері громадського харчування та чіткого визначення їх повноважень. Але реалізація покладених на них функцій залишається сумнівною через від¬сутність чіткого механізму реалізації цих функ¬цій та безпосередньої взаємодії органів держав¬ної влади, місцевого самоврядування та громадських об’єднань при здійсненні контролю та нагляду в сфері громадського харчування.
6. Вітчизняне законодавство передбачає досить великий інструментарій адміністративно-правового регулювання сфери громадського харчування. Так, до форм адміністративно-правового регулювання сфери громадського харчування належить реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, які будуть займатись діяльністю в сфері громадського харчування; податкове регулювання повноти та вчасності сплати податків, інших публічних платежів суб’єктами підприємницької діяльності в сфері громадського харчування; встановлення правил надання послуг громадського харчування, контролю за їх дотриманням; ліцензування діяльності; патентування діяльності; захист прав споживачів; засоби адміністративного примусу, які застосовуються щодо порушників правил надання послуг громадського харчування. З одного боку, це необхідне для повноцінного регулювання даної сфери, контролю якості продуктів харчування, безпеки споживачів та дотримання їх прав, контролю якості обслужування та ін. З іншого боку, надмірне регулювання може на практиці створювати надмірний тиск на суб’єкта підприємницької діяльності, провокує поширення корупційних схем у цій сфері
7. Адміністративна відповідальність в галузі громадського харчування встановлена главою 12 Кодексу України про адміністративні правопорушення — «Адміністративні правопорушення в галузі торгівлі, громадського харчування, сфері послуг, фінансів і підприємницькій діяльності». Підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності є вчинення нею адміністративного правопорушення (проступку).
8. З аналізу санкцій статей КУпАП, що встановлюють адміністративну відповідальність за правопорушення в сфері громадського харчування, нами зроблено висновок щодо необхідності їх збільшення. Адже штраф, наприклад, від одного до чотирнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ст. 155 КУпАП) не є суттєвим не тільки для власника крупного ресторанного бізнесу, однак й для власника невеличкого кафе.







СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Кузнецова Н.М. Основи економіки готельного та ресторанного господарства / Навчальний посібник. - К.: Федерація профспілок України. Інститут туризму, 1997. - 173 с.
2. Мальська М. П. Ресторанна справа: технологія та організація обслуговування туристів (теорія та практика) підручник // М. П. Мальська, О. М. Гаталяк, Н. М. Ганич – К.: «Центр учбової літератури», 2013. – 304 с.
3. ДСТУ 4281. Заклади ресторанного господарства. Класифікація. - Київ: Дерспоживстандарт України, 2004. - 24 с.
4. ДСТУ 3862-99. Громадське харчування. Терміни та визна¬чення: Наказ Держстандарту України від 26.03.1999 № 163 - Ки¬їв : Дерспоживстандарт України, 1999. - 29 с.
5. Кодекс цивільного захисту України від 02.10.2012 // Відомості Верховної Ради, 2013. - № 34-35. - Ст.458.
6. Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення: Закон України від 24.02.1994 р. № 4004-XII // Відомості Верховної Ради України, 1994. - № 27. - Ст.218.
7. Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності: Закон України від 06.09.2005 р. № 2806-IV // Відомості Верховної Ради України, 2005. - № 48. - Ст.483.
8. Про підтвердження відповідності: Закон України від 17.05.2001 р. № 2406-III // Відомості Верховної Ради України, 2001. - № 32. - Ст. 169.
9. Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг: Закон України від 06.07.1995 № 265/95-ВР // Відомості Верховної Ради України, 1995. - № 28. - Ст.205.
10. Правила роботи закладів (підприємств) ресторанного господарства, затверджені наказом Мінекономіки та з питань європейської інтеграції України від 24.07.2002 р. № 219 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/z0680-02.
11. Державне управління: теорія і практика / За ред. Авер’янова В. Б. - К. : Юрінком Інтер, 1998. - 431 с.
12. Селіванов В. Право і влада суверенної України: методологічні аспекти : монографія / В. М. Селіванов. - К., 2002. - 724 с.
13. Паламарчук В. Господарський механізм - підсистема державного регулювання економіки / В. Паламарчук // Право України. - 2001. - № 10. - С. 25-29.
14. Мазаракі А. А. Національна торговельна політика України: складові та механізм реалізації / А. А. Мазаракі // Вісник КНТЕУ (спецвипуск), 2003. - № 1. - С. 3-11.
15. Курс адміністративного права України: підручник / Національна академія внутрішніх справ; ред. В. В. Коваленко. - К.: Юрінком Інтер, 2012. - 808 с.
16. Конституція України від 28.06.1996 // Відомості Верховної Ради України, 1996. - № 30. - Ст. 141.
17. Положення про Міністерство економічного розвитку і торгівлі України: Постанова КМУ від 20.08.2014 № 459 // Урядовий кур'єр від 24.09.2014. - № 175.
18. Положення про Міністерство внутрішніх справ України: Указ Президента України від 6 квітня 2011 року № 383/2011 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/383/2011.
19. Податковий кодекс України від 02.12.2010 // Відомості Верховної Ради України, 2011. - № 13-14, № 15-16, № 17. - Ст.112.
20. Питання реалізації державної політики з контролю за цінами: Указ Президента України від 30.03.2012 № 236/2012 // Урядовий кур'єр від 06.04.2012. - № 63.
21. Про Положення про Державну інспекцію України з питань захисту прав споживачів: Указ Прези¬дента України від 13 квітня 2011 року № 465/2011 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/465/2011.
22. Про Положення про Державну са¬нітарно-епідеміологічну службу України: Указ Президента України від 6 квітня 2011 року № 400/2011 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/400/2011.
23. Сапожников А. И. Административно-правовой режим общественной безопасности: Дис. ... канд. юрид. наук: 12.00.04 Москва, 2006 -198 с.
24. Про внесення змін до наказу МОЗ України від 09.10.2000 № 247: Наказ від 14.03.2006 р. № 120 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/z0362-06.
25. Про затвердження Порядку видачі експлуатаційного дозволу для потужностей (об’єктів) з виробництва, переробки або реалізації харчових продуктів: Постанова КМ України від12.05.2007 № 712 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/712-2007-%D0%BF.
26. Кодекс цивільного захисту України від 02.10.2012 // Відомості Верховної Ради, 2013. - № 34-35.- Ст.458.
27. Про затвердження Порядку подання і реєстрації декларації відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки: Постанова Кабінету Міністрів України від 05.06.2013 № 440 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/440-2013-%D0%BF.
28. Про підтвердження відповідності: Закон України від 17.05.2001 № 2406-III // Відомості Верховної Ради України, 2001. - № 32. - Ст. 169.
29. Про затвердження Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів Постанова Кабінету Міністрів України від 15.06.2006 № 833 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/833-2006-%D0%BF.
30. Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів: Закон України від 19.12.1995 № 481/95-ВР // Відомості Верховної Ради України, 1995. - № 46. - Ст. 345.
31. Про захист прав споживачів: Закон України від 12.05.1991 № 1023-XII // Відомості Верховної Ради УРСР, 1991. - № 30. - Ст.379.
32. Административное право Российской Федерации. Алехин А.П., Кармолицкий А.А., Козлов Ю.М. М.: Зерцало-М, 2003. — 608 с.
33. Коваль Л.В. Адміністративне право: Курс лекцій: Для студентів юридичних вузів та факультетів.- К.: Вентурі, 1996. – 208 с.
34. Колпаков В.К. Адміністративне право України: Підручник. — К.: Юрінком Інтер, 2001 — 752 с.
35. Гончарук С. Т. Адміністративна відповідальність за законодавством України - К., 1995.- 23 с.
36. Кодекс України про адміністративні правопорушення від 07.12.1984 // Відомості Верховної Ради Української РСР, 1984. - Додаток до № 51. - Ст.1122.
37. Основи держави і права України: підручник / В. Л. Ортинський [та ін.]. - К. : Знання, 2008. - 583 с.
38. Колпаков, В.К. Адміністративна відповідальність (адміністрати в- но-деліктне право) : навч. посіб. / В.К.Колпаков. — К. : Юрінком Iнтер, 2008. — 256 с.
39. Сафулько С. Ф. / Енциклопедичний довідник майбутнього адвоката: У 2 ч. / О. Д. Святоцький, Т. Г. Захарченко, С Ф. Сафулько та ін.; За заг. ред. С. Ф. Сафулька. — К.: Видав¬ничий Дім «Ін Юре», 2008. — Ч. 2. — 832 с.
40. Єдиний державний реєстр судових рішень [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.reyestr.court.gov.ua.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
500





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.