У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название КРИМІНАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ЗАРАЖЕННЯ ВЕНЕРИЧНОЮ ХВОРОБОЮ
Количество страниц 112
ВУЗ Чернівецький Національний Університет ім. Юрія Федьковича
Год сдачи 2017
Содержание ЗМІСТ

ВСТУП 3
РОЗДІЛ 1. ІСТОРИЧНИЙ ДОСВІД, СОЦІАЛЬНО-ПРАВОВА ОБУМОВЛЕНІСТЬ ТА ЗАРУБІЖНИЙ ДОСВІД КРИМІНАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА ЗАРАЖЕННЯ ВЕНЕРИЧНОЮ ХВОРОБОЮ 6
1.1. Історичний досвід та сучасний стан правової регламентації кримінальної відповідальності за поширення венеричних захворювань 6
1.2. Соціально-правові передумови встановлення кримінальної відповідальності за зараження венеричною хворобою 15
1.3. Кримінальна відповідальність за зараження захворюваннями в зарубіжному законодавстві 26
Висновки до розділу 1 35
РОЗДІЛ 2. КРИМІНАЛЬНО-ПРАВОВА ХАРАКТЕРИСТИКА ЗЛОЧИНУ, ПЕРЕДБАЧЕНОГО СТАТТЕЮ 133 КК УКРАЇНИ 38
2.1. Об’єктивні ознаки 38
2.2. Суб’єктивні ознаки 60
Висновки до розділу 2 77
РОЗДІЛ 3. ПРОБЛЕМИ ПРИТЯГНЕННЯ ДО КРИМІНАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА ЗАРАЖЕННЯ ВЕНЕРИЧНОЮ ХВОРОБОЮ 80
3.1. Проблеми кримінально-правової оцінки зараження венеричними захворюваннями в Україні 80
3.2. Судова практика притягнення до відповідальності за зараження венеричною хворобою 92
Висновки до розділу 3 98
ВИСНОВКИ 100
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 105







ВСТУП

Актуальність теми. Зміна кримінального законодавства є логічним завершенням глобальних перетворень, що беруть початок з першої половини 90-х років минулого століття і докорінно змінили економічну, політичну і соціальну сфери життя суспільства і держави. У той же час, на наш погляд, необхідний науковий аналіз ефективності внесених до нього змін у ставленні складів злочинів, присвячених боротьбі з поширенням венеричних хвороб.
Зростання захворюваності, незважаючи на сучасні методи лікування, показує, що медичні методи неефективні без урахування факторів оточення особистості, що полегшують поширення інфекції, без удосконалення юридичної науки. З урахуванням ситуації вкрай несприятливої тенденції динаміки росту поширення венеричних хвороб в Україні, помилковою, на наш погляд, є недооцінка статті 133 Кримінального кодексу, яка спрямована проти розповсюдження венеричних захворювань. Загостренню досліджуваної проблеми сприяє також ослаблення контролю державних органів за діяльністю медичних установ і правоохоронних органів по боротьбі з поширенням венеричних хвороб.
Невідповідність широкому поширенню венеричних захворювань одиничних фактів судової практики з цієї категорії справ пояснюється недостатністю розробок теоретичних проблем кримінально-правової науки в досліджуваній області, без вирішення яких окремі, як правило, медичні емпіричні дослідження не можуть досягти необхідного результату, застосовного для боротьби з поширенням венеричних хвороб.
Потреба в кримінально-правових розробках проблеми обумовлена також тим, що венеричні хвороби - одна з серйозних соціальних і психологічних проблем сучасності. Соціальне значення їх визначається великою поширеністю, тяжкістю наслідків для здоров'я хворих, небезпекою для суспільства, впливом на відтворення потомства.
Стан наукової розробки. Проблемам кримінально-правової протидії розповсюдженню інфекційних, у тому числі й венеричних захворювань приділяли увагу такі науковці як С.С. Власенко, Н.Ф. Кузнєцова, Л.В. Лобанова, Л.А. Можайська, А.В. Наумов, В.В. Панкратов, , Е.Л. Сидоренко, С.П. Щерба та інші. Однак наразі відчувається брак сучасних досліджень цієї проблематики.
Метою даної роботи є дослідження кримінальної відповідальності за зараження венеричною хворобою.
Відповідно до поставленої мети, нами окреслено наступне коло завдань:
1. Розглянути історичний досвід та сучасний стан правової регламентації кримінальної відповідальності за поширення венеричних захворювань.
2. Виявити соціально-правові передумови встановлення кримінальної відповідальності за зараження венеричною хворобою.
3. Дослідити кримінальну відповідальність за зараження захворюваннями в зарубіжному законодавстві
4. Розглянути об’єктивні ознаки злочину зараження венеричною хворобою.
5. Проаналізувати суб’єктивні ознаки злочину зараження венеричною хворобою.
6. Дослідити проблеми кримінально-правової оцінки зараження венеричними захворюваннями в Україні.
7. Проаналізувати судову практику притягнення до відповідальності за зараження венеричною хворобою.
Об’єкт дослідження – суспільні відносини у сфері кримінально-правової охорони здоров’я особи.
Предмет дослідження - кримінально-правова характеристика злочину зараження венеричною хворобою.
Методи дослідження представлені системою загальнонаукових і спеціально-наукових методів, що забезпечили об’єктивний аналіз предмета, який досліджується.
Обрана тема, мета і задачі дослідження обумовили використання таких методів: історико-правовий – при вивченні історичних витоків та генезису кримінальної відповідальності за зараження венеричними хворобами; компаративістський – для аналізу норм кримінального законодавства зарубіжних країн та України щодо відповідальності за зараження венеричними хворобами; догматичний – для виявлення недоліків у нормі КК України, що передбачає відповідальність за зараження венеричними хворобами; логіко-юридичний – для аналізу кримінально-правових норм зарубіжних країн, що передбачають відповідальність за зараження венеричними хворобами.
Список литературы ВИСНОВКИ

Таким чином, в результаті проведеного дослідження слід зробити наступні висновки:
1. Як показало проведене дослідження, боротьба з поширенням венеричних хвороб в усіх країнах світу має багату історію. Закордонне кримінальне законодавство про відповідальність за поширення небезпечних інфекційних, у тому числі венеричних захворювань людини характеризується різноманіттям підходів до вирішення даної проблеми. В Україні, у дореволюційному законодавстві був передбачений досить широкий перелік кримінально-правових норм про відповідальність за поширення венеричних захворювань людини, якими встановлювалися заборони порушення карантинних та санітарно-епідеміологічних правил, а також заборони поширення венеричних захворювань (хвороб, «що походять від непотребства»). Однак у радянський період арсенал засобів кримінально-правової протидії поширенню венеричних захворювань людини був значно зменшений і зводився, переважно, до заборон на порушення санітарно-епідеміологічних правил і на зараження венеричною хворобою. На сьогодні в Україні залишається кримінальна відповідальність за зараження венеричною хворобою.
2. Проведене дослідження показало, що соціально-правові передумови встановлення кримінальної відповідальності за зараження венеричною хворобою визначається їх поширеністю, небезпекою і тяжкістю наслідків для здоров'я хворого, впливом на відтворення здорового потомства. Боротьба з венеричними хворобами ведеться як в напрямку соціальних перетворень і широкої виховної роботи, так і шляхом проведення спеціальних заходів медичного характеру. Однак, у випадку, коли хворий своєю поведінкою загрожує здоров'ю оточуючих ці методи для захисту здоров’я інших людей не є дієвими. Саме цим зумовлена наявність в КК України кримінальної відповідальності за зараження венеричною хворобою. Отже, враховуючи розглянуте вище соціальне значення проблем, пов’язаних з поширенням венеричних хвороб в Україні, їх надзвичайну поширеність та небезпеку для людського життя та соціуму в цілому, вважаємо встановлення кримінальної відповідальності за зараження венеричною хворобою цілком виправданим.
3. Доцільність існування в КК України норми, що передбачає відповідальність за зараження венеричною хворобою, підтверджується тим, що схожі кримінально-правові норми існують й у КК деяких зарубіжних країн. І хоча ознаки даного злочинного посягання в КК різних держав сконструйовані по-різному, їх суть полягає у протидії поширенню вищезазначених хвороб заходами кримінально-правового впливу. Так, аналіз зарубіжного кримінального законодавства показав, що, в силу поступової декриміналізації відповідальності за зараження венеричною хворобою, а також зниження її суспільної небезпеки, спеціальні норми передбачають кримінальні покарання, як правило, не пов'язані з позбавленням волі.
4. Як показало проведене дослідження, для вдосконалення положень чинного кримінального законодавства важливим є урахування іноземного досвіду, зокрема, досвіду Швейцарії, де закріплена відповідальність за умисне поширення заразних хвороб, небезпечних для людини. Слід наголосити, що не виключена ймовірність того, що в осяжному майбутньому світ в черговий раз зіткнеться з інфекцією, яка представлятиме суспільну небезпеку для життя і здоров'я населення. Отже, скасовувати кримінальну відповідальність за поширення інфекційних, у тому числі венеричних, хвороб є передчасним.
5. Родовим та безпосереднім об’єктом злочину передбаченого статтею 133 КК України, є здоров’я особи. При цьому кримінальний закон охороняє наявний стан здоров'я, яким би далеким від ідеалу воно не було. Шкода здоров'ю можна заподіяти і людині, яка здоров'ям повною мірою не володіє. Кримінальне право не диференціює кримінальну відповідальність залежно від індивідуального рівня здоров'я потерпілого.
6. Об'єктивна сторона злочину зараження венеричною хворобою полягає у зараженні іншої особи венеричною хворобою, тобто інфекційним захворюванням, яке передається переважно статевим шляхом і вражає передусім органи сечостатевої системи. Це, зокрема, сифіліс (люес), гонорея (трипер), м'який шанкр, паховий лімфогранулематоз (четверта венерична хвороба), трихомоніаз, цитомегаловірус, токсоплазмоз, уреаплазмоз. При цьому вид венеричної хвороби, тяжкість розладу здоров'я, методи і тривалість лікування, можливість повного одужання, на кваліфікацію ст. 133 не впливають і враховуються при призначенні покарання. Не впливає на кваліфікацію й спосіб зараження, який може бути різним і залежать від виду венеричної хвороби: статеві зносини, задоволення статевої пристрасті неприродним способом, поцілунки, порушення правил гігієни у побуті, сім'ї чи на роботі (наприклад, спільне користування посудом, постільною білизною, шприцами для ін'єкцій ліків або наркотичних засобів) тощо.
7. Суб'єктом злочину зараження венеричною хворобою є особа, яка досягла 16-річного віку, хворіє на венеричну хворобу і знає про наявність у неї цієї хвороби. Суб’єкт цього злочину спеціальний оскільки у даному випадку наявна додаткова ознака - те, що особа хворіє на венеричну хворобу і знає про наявність у неї цієї хвороби. Оскільки встановлюючи вік, з якого особа може бути притягнута до кримінальної відповідальності, законодавець виходить з того, що досягнувши його, неповнолітній може розуміти суспільну небезпечність свого діяння і в достатній мірі керували ним, враховуючи рівень фізичного та психічного розвитку сучасної молоді, пропонуємо встановити кримінальну відповідальність за злочин, передбачений статтею 133 КК України з 14 років.
8. Як показало проведене дослідження, для злочину, передбаченого ст. 133 КК України характерна суб'єктивна сторона у формі прямого чи непрямого умислу або злочинної самовпевненості (винна особа передбачає неминучість або можливість настання суспільно небезпечного наслідку у вигляді зараження іншої особи венеричними хворобами та бажає настання даного специфічного наслідку (прямий умисел) або ж байдуже ставиться до цього (непрямий умисел), або винна особа передбачає можливість настання суспільно небезпечного наслідку у вигляді зараження венеричною хворобою, що зашкодить здоров’ю людини, але легковажно розраховує на те, що в результаті якихось, вжитих нею заходів чи обставин, загроза зараження іншої особи відповідними хворобами не настане). При цьому мотиви можуть бути різними (помста, ревнощі, особиста неприязнь, задоволення статевої пристрасті тощо), на кваліфікацію за ст. 133 не впливають і враховуються при призначенні покарання. Психічне ставлення винної особи до тяжких наслідків (ч. 3 ст. 133) може характеризуватися тільки необережністю.
9. Проведене дослідження показало, що відмежування складу злочину, передбаченого ст. 133 КК України, від суміжних злочинів та адміністративних правопорушень, відбувається на підставі аналізу об’єктивних та суб’єктивних ознак: основний безпосередній об’єкт, збудник хвороби, характер дії чи бездіяльності, якими вчинюються відповідні злочини, ознаки суб’єкта злочину.
10. Проведений аналіз судової практики показав, що притягнення до кримінальної відповідальності за зараження венеричною хворобою в нашій країні є скоріш винятком. Такі злочини, як правило, залишаються безкарними. Отже, наразі стаття 133 КК України фактично не діє.
11. Пропонуємо статтю 133 КК України викласти у наступній редакції: «Зараження іншої особи венеричною хворобою особою, яка знала про наявність у неї цієї хвороби, карається арештом на строк від трьох до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років, або позбавленням волі на той самий строк.
Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, раніше судимою за зараження іншої особи венеричною хворобою, а також зараження двох чи більше осіб або неповнолітнього, караються позбавленням волі на строк від двох до трьох років.
Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, якщо вони спричинили тяжкі наслідки, караються позбавленням волі на строк від двох до п'яти років».
Враховуючи необхідність вдосконалення ефективності притягнення до відповідальності за ст. 133 КК України, вважаємо перспективними дослідження з криміналістики та кримінального процесу України у цій сфері.




СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Социально-правовые аспекты борьбы с венерическими болезнями [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.plaintest.com/venereology/struggle-history/.
2. Власенко С.С. Уголовно-правовые аспекты противодействия распространению опасных инфекционных заболеваний человека. Автореф. дис. ... канд. юрид. наук / Власенко С.С. - Ростов-на-Дону, 2011. - 23 c.
3. Венерологічний диспансер // Комуніст. - 1922. - 4 жовтня.
4. Марзеев А.Н. Санитарная организация на Украине // Профилакти-ческая медицина. - 1928. - №12. - С. 15-19.
5. Положення про губернські ради по боротьбі з венеризмом і проститу¬цією // Вісті. - 1923. - 3 березня.
6. Хорош І.Д. Розвиток охорони здоров’я на селі в УРСР (1918¬1929 рр.). - К.: Здоров’я, 1969. - 172 с.
7. Белицкая Е.Я. Организация здравоохранения. - Сталино, 1940. - 82 с.
8. Журавель А.А. Що повинен робити член санкому на селі. - Харків, 1927. - 70 с.
9. Вроблевский А. Б. Уголовный кодекс редакции 1926 г. Комментарий под общей редакцией Е. Г.Ширвиндта / А. Б. Вроблевский, Б. С. Утевский. – М. : Изд-во Народного Комиссариата Внутренних Дел, 1927. – 431 с.
10. Яресько Л. Ю. Державна політика України в боротьбі з поширенням ВІЛ-інфекції, СНІДу та хвороб, що передаються статевим шляхом / Л. Ю. Яресько // Вісник Національного університету внутрішніх справ. – Х., 2006. – Вип. 35. – C. 208-211.
11. Николаев И.И. Из истории советской медицины на Украине. - Харьков: Научная мысль, 1927. – 70 с.
12. Кримінальний кодекс України від 05.04.2001 // Відомості Верховної Ради України, 2001. - № 25-26. - Ст.131.
13. Про венеричні хвороби та здоровий спосіб життя [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://familytimes.com.ua/health/problemy/326-veneruchni-hvorobu.html.
14. Венеричні захворювання: симптоми [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.globalcenturies.com.ua/venerychni-zahvorjuvannja-symptomy/.
15. Венеричні хвороби як фактор ризику репродуктивного здоров'я [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://valeologija.ru/valeologja-ukrainska/5/38-venerichni-xvorobi-yak-faktor-riziku-reproduktivnogo-zdorov-ya.
16. Стан та проблеми дерматовенерологічної служби в Україні: Реалії сьогодення, перспективи майбутнього [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.health-ua.org/archives/health/1045.html.
17. Уголовный Кодекс РФ [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.consultant.ru/popular/ukrf/10_24.html#p1571
18. Уголовный кодекс РСФСР от 27.10.1960 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.consultant.ru/document/cons_doc_LAW_8627/.
19. Комментарий к Уголовному Кодексу Российской Федерации. /Под общ. ред. Ю.И. Скуратова и В.М. Лебедева.- М.: ИНФРА-М, НОРМА, 2011.-876 с.
20. Уголовный кодекс РБ [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.newsby.org/documents/kodeks/kod21/page14.htm.
21. Уголовный кодекс Республики Казахстан [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://online.zakon.kz/Document/?doc_id=1008032.
22. Комментарий к Уголовному кодексу РК. Особенная часть [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://law.delovoimir.kz/laws/view/134/1/page:6.
23. Уголовный кодекс Кыргызской Республики [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://online.adviser.kg/Document/?doc_id=30222833.
24. Теохаров А.К. Противодействие заражению инфекционными заболеваниями : уголовно-правовой и криминологический аспекты: автореф. дис... канд. юрид. наук. Омск, 2013. – 19 с.
25. Корнієнко Є.В. Кримінально-правова характеристика зараження вірусом імунодефіциту людини чи іншої невиліковної інфекційної хвороби: автореф. дис ... канд. юрид. наук / Є. В. Корнієнко . – Київ, 2013. – 19 с.
26. Спасович В. Учебник уголовного права. Т. 1 / В. Спасович - СПб. : Тип. И. Огризко, 1863. - 442 с.
27. Кистяковский А.Ф. Елементарний ученик Общего уголовного права. Т. 1. Об¬щая часть. / А.Ф. Спасович. - К. : Университетская типография, 1875. - 413 с.
28. Таганцев Н.С. Русское уголовное право: Лекции. Часть общая. Т. 1 / Н.С. Таган- цев, - 2-е изд., пересмотр. и доп. - СПб. : Гос. Тип., 1902. - 823 с.
29. Пионтковский А.А. Курс советского уголовного права. В 6-ти т. Часть общая, Т. 2 / А.А. Пионтковский. - М. : Изд-во «Наука», 1970. - 672 с.
30. Никифоров Б.С. Объект преступления по советскому уголовному праву / Б.С. Ни¬кифоров - М. : Госюриздат, 1960. - 229 с.
31. Коржанський М.Й. Об’єкт і предмет злочину: Монографія / М.Й. Коржанський. Д. : Юрид. акад. МВС; Ліра ЛТД, 2005. - 252 с.
32. Глыстин В.К. Проблема уголовно-правовой охраны общественных отношений. / В.К. Глыстин. - Л. : Изд. Ленинградского университета, 1979 - 126 с.
33. Таций В.Я. Объект и предмет преступления в советском уголовном праве / В.Я. Таций -Харьков : Выща шк., 1988. - 198 с.
34. Новоселов Г. П. Учение об объекте преступления. Методологические аспекты / Г.П. Новоселов. - М. : Изд-во НОРМА, 2001. - 208 с.
35. Гавриш С.Б. Кримінально-правова охорона довкілля в Україні / С.Б. Гавриш. - К. : Інст. Законод. Верховної Ради України, 2002. - 636 с.
36. Матишевський П.С. Об’єкт злочину / П.С. Матишевський // Кримінальне право України. Заг. част: Підруч. для студ. юрид. вузів і фак.; за ред. П.С. Матишевського та ін. - К. : Юрінком Інтер, 1997 - С. 124-133.
37. Фесенко Є.В. Злочини проти здоров’я населення та системи заходів його охо¬рони: дис...докт. юрид. наук 12.00.08 - кримінальне право та кримінологія; кримінально- виконавче право / Є.В. Фесенко - К., 2004. - 35 с.
38. Матвійчук В.К. Теоретичні та прикладні проблеми кримінально-правової охо¬рони навколишнього природного середовища : Монографія / В.К. Матвійчук - К. : На¬ціональна академія управління, 2011. - 368 с.
39. Шульга А.В. Объект и предмет преступлений против собственности в услови¬ях рыночных отношений и информационного общества : дис.докт. юрид. наук, 12.00.08 - уголовное право и криминология; уголовно-исполнительное право / Шульга А.В. - Волгоград. - 2008. - 61 с.
40. Кримінальне право. Загальна частина: мультимедійний навчальний посібник [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.naiau.kiev.ua/books/mnp_krum_pravo_zag/Files/1vstup.htm.
41. Большая медицинская энциклопедия. М., 1959. Т. 1. – 1167 с.
42. Загородников Н.И. Преступления против здоровья. М., 1969. - 166 с.
43. Статут (Конституція) Всесвітньої організації охорони здоров’я [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/995_599.
44. Пионтковский А.А. Объективная сторона состава преступления / А.А. Пионтков¬ский // Курс советского уголовного пра¬ва. - М. : Изд-во Наука, 1970. - Т. 2. - С. 131-183.
45. Кудрявцев В.Н. Объективная сторона преступления / В.Н. Кудрявцев // Совет¬ское уголовное право. Общая часть. - М. : Изд-во Моск. ун-та, 1974. - С. 128¬143.
46. Гришаев П.И. Объективная сторона преступления : учеб. пособ. / П.И. Гри¬шаев. - М. : ВЮЗИ, 1961. - 48 с.
47. Бажанов М.И. Объективная сторона прес¬тупления / М.И. Бажанов // Уголовное право УССР. Часть Общая. - К. : Вища школа, 1984. - С. 81-97.
48. Бурчак Ф.Г. Объективная сторона пре¬ступления / Ф.Г. Бурчак, Е.Ф. Фесенко // Уголовное право Украинской ССР на современном этапе. Часть Общая. - К. : Наукова думка, 1985. - 448 с.
49. Чернишова Н.В. Кримінальне право Ук¬раїни : тези лекцій і практичні завдання для курсантів Київского училища міліції МВС України / Н.В. Чернишова, М.В. Во- лодько, М.А. Хазін. - К. : Наукова думка, 1995. - 456 с.
50. Кудрявцев В.Н. Объективная сторона преступления / В.Н. Кудрявцев. - М.: Государственное изд-во юрид. литера¬туры, 1960. - 244 с.
51. Рішення Корецького районного суду Рівненської області у своєму рішенні по справі 1-4 / 07 року від 26.12.2007 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/1330014.
52. Рішення Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області по справі № 1-405/2010 р. від 21.04.2010 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/9175777.
53. Полный курс уголовного права ; В 5 т. / Под ред. докт. юрид. наук, проф., заслуженного деятеля наук РФ А. И. Коробеева. Т. 1. : Преступление и наказание. - СПб. : Изд-во Р Асланова «Юридический центр Пресс», 2008. - 1133 с.
54. Никифоров Б.С. Субъективная сторона в «формальных» преступлениях / Б.С. Никифоров //СГП. 1971МЗ. - С. 115-120.
55. Конституція України від 28.06.1996 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/254%D0%BA/96-%D0%B2%D1%80.
56. Злобин. Г. А. Описание субъективной стороны преступления в законе / Г.А. Злобин // СГП. 1971.М1. - С.91-96.
57. Фріс П.Л. Кримінальне право України. Загальна частина: Підручник для студентів вищих навчальних закладів. 2-те видання, доповнене і перероблене - К: Атіка , 2009.-512 с.
58. Кримінальне право України. Осо¬блива частина : Підручник / [Ю. В. Алексан¬дров, В. А. Клименко, О. О. Дудоров та ін.] ; за ред. М. І. Мельника, В. А. Клименка. - [3-тє вид., переробл. та допов.]. - К. : Атіка, 2009. - 744 с.
59. Кримінальний кодекс України: Науково-практичний коментар / Ю. В. Баулін, В. І. Борисов, С. Б. Гавриш та ін.; За заг. ред. В. В. Сташиса, В. Я. Тація. — К.: Концерн “Видавничий Дім “Ін Юре”, 2003. — 1196 с.
60. Михайлов В. Є. Кримінальна відпо¬відальність за зараження вірусом імунодефі¬циту людини чи іншої невиліковної інфек¬ційної хвороби: соціальна обумовленість та склад злочину: [монографія] / Віталій Євгенійович Михайлов. - Х. : Право, 2011. - 248 с.
61. Кузнецов В.В., Савченко А.В. Кримінальне право України: питання та задачі для підготовки до вступних, семестрових та державних екзаменів - Навч. посіб. / За заг. ред. О. М. Джужи. – Вид. 2-ге доп. та перероб. – К. : Центр учбової літератури, 2011. – 392 с.
62. Науково-практичний коментар Кри¬мінального кодексу України / [А. М. Бойко, Л. П. Брич, В. К. Грищук та ін.] ; за ред. - М. І. Мельника, М. І. Хавронюка. - [7-ме вид., переробл. та допов.]. - К. : Юридична думка, 2010. - 1288 с.
63. Кримінальне право України. Осо¬блива частина : Підручник / [Ю. В. Алексан¬дров, В. А. Клименко, О. О. Дудоров та ін.] ; за ред. М. І. Мельника, В. А. Клименка. - [3-тє вид., переробл. та допов.]. - К. : Атіка, 2009. - 744 с.
64. Коментар до Кримінального кодексу України [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://yurist-online.com/ukr/uslugi/yuristam/kodeks/024/.
65. Науково-практичний коментар Кримінального кодексу України / Н34 За ред. М. І. Мельника, М. І. Хавронюка - 7-ме вид., переробл. та до-пов - К.: Юридична думка, 2010 - 1288 с.
66. Кодекс України про адміністративні правопорушення від 07.12.1984 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/80731-10.
67. Кодекс України про адміністративні правопорушення (КУпАП). Науково-практичний коментар [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://uazakon.ru/ukr/kupap/index.htm.
68. Рішення Слов'янського міськрайонного суду Донецької області по справі № 1-88-10 від 14.01.2010 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/7467131.
69. Колегія суддів судової палати у кримінальних справах апеляційного суду Чернігівської області від 24.01.2008 по справі № 11-74/2008 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/1431669.
70. Иерусалимская Е. А. Заражение венерическими болезнями :Уголовно-правовые и криминологические аспекты : Автореферат диссертации на
соискание ученой степени кандидата юридических наук.
Специальность 12.00.08 - Уголовное право и криминология ;
Уголовно-исполнительное право /Е. А. Иерусалимская; Г. И.
Чечель. -Ставрополь,2002. -31 с.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
500





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.