У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Ухвала господарського суду та її зміст
Количество страниц 114
ВУЗ Чернівецький Національний Університет ім. Юрія Федьковича
Год сдачи 2017
Содержание ЗМІСТ

ВСТУП 3
РОЗДІЛ 1. СТАНОВЛЕННЯ ТА ФОРМУВАННЯ ІНСТИТУТУ СУДОВИХ АКТІВ У ГОСПОДАРСЬКОМУ ПРОЦЕСІ 5
1.1. Поняття та види судових актів господарського судочинства 5
1.2. Історичний аспект відокремлення ухвал господарського суду від рішень та постанов господарського суду 25
Висновки до розділу 1 34
РОЗДІЛ 2. ПРАВОВИЙ РЕЖИМ УХВАЛ ГОСПОДАРСЬКОГО СУДУ 35
2.1. Ухвали суду в господарському процесі 35
2.2. Класифікація та види ухвал 39
2.3. Правове регулювання окремих ухвал у господарському процесі 58
Висновки до розділу 2 62
РОЗДІЛ 3. ЗМІСТ УХВАЛИ ГОСПОДАРСЬКОГО СУДУ 64
3.1. Вимоги до ухвали господарського суду 64
3.2. Вимоги до змісту ухвали 71
3.3. Особливості набрання чинності ухвалами господарського суду 76
3.4. Оскарження ухвал у господарському судочинстві 77
Висновки до розділу 3 87
ВИСНОВКИ 89
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 93
ДОДАТКИ 102







ВСТУП

Актуальність теми. Постійна еволюція господарських відносин, доручення до європейського та світового ринків вимагає суттєвого оновлення господарського процесуального законодавства. Назріла необхідність забезпечити високий рівень здійснення правосуддя господарськими судами у формі господарського судочинства і захист майнових прав та інтересів учасників господарських відносин. Зазначене обумовлює актуальність проведення поглиблених теоретичних досліджень різних правових інститутів господарського процесуального права, серед яких помітне місце посідає інститут судових ухвал.
Ухвали виносяться на різних стадіях господарського процесу: вони завершують певні стадії розгляду справи, супроводжують діяльність суду щодо здійснення правосуддя в господарських відносинах, починаючи з порушення провадження у справі і завершуючи винесенням заключного судового акту. Незважаючи на певні розбіжності, ухвали господарського суду мають багато спільних рис, що зумовлює потребу у їх комплексному дослідженні.
Стан наукової розробки. У науці господарсько-процесуального права України наразі відчувається брак комплексних наукових досліджень, що стосуються ухвал у господарському судочинстві. Окремі питання цієї проблематики були досліджені у роботах Беляневича В.Е., Григор’євої В.В., Гурвича М.А., Демченка С.Д., Загайнової С.К., Каллістратової Р.Ф., Логінова П.В., Осетинського А.Й., Притики Д.М., Рожкової М.О., Степанової Т.В., Щербини В.С. та ін.
Метою даної роботи є дослідження інституту ухвал господарського суду та його змісту.
Відповідно до поставленої мети, нами окреслено наступне коло завдань:
1. Визначити поняття та види судових актів господарського судочинства.
2. Розглянути історичний аспект відокремлення ухвал господарського суду від рішень та постанов господарського суду.
3. Дослідити ухвали суду в господарському процесі.
4. Проаналізувати види ухвал.
5. Дослідити правове регулювання окремих ухвал у господарському процесі.
6. Розглянути зміст ухвали господарського суду.
7. Виявити особливості набрання чинності ухвалами господарського суду.
8. Дослідити оскарження ухвал у господарському судочинстві.
Об’єктом дослідження є судові акти господарського суду.
Предметом дослідження є ухвала господарського суду та її зміст.
Методи дослідження. Дипломна робота ґрунтується на використанні загальнонаукових та спеціальних методів юридичної науки.
Діалектичний метод дозволив проаналізувати чинне господарське процесуальне законодавство і практику його застосування. Системний метод дозволив з’ясувати проблеми правового режиму ухвал у господарському процесі. Історико-правовий метод використано при дослідженні становлення і формування інституту ухвал у господарському процесі. Формально-юридичний метод застосовано при формулюванні пропозицій і вдосконалення чинних положень нормативно-правових актів.
Застосування цих та інших методів дозволило здійснити комплексне дослідження правового режиму ухвал у господарському процесі.
Список литературы ВИСНОВКИ

Таким чином, в результаті проведеного дослідження, слід зробити наступні висновки:
1. Господарські суди здійснюють правосуддя шляхом прийняття обов’язкових до виконання на всій території України рішень, ухвал, постанов. Всі господарські суди, які виступають в якості судів першої інстанції, приймають рішення і ухвали (а також постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури). Суди апеляційної й касаційної інстанцій приймають постанови і ухвали. Суть, структура, зміст судового рішення в різних га¬лузях процесуального права є однотипними.
2. Процесуальні документи органів державного арбітражу за порядком прийняття, формою, змістом, порядком виконання і оскарження з плином часу і змінами у законодавстві все більше наближалися до судових актів. Зі створенням арбітражних судів і прийняттям Арбітражного процесуального кодексу України, процесуальні документи арбітражних судів набули характеру судових актів (актів правосуддя, інтерпретаційних і забезпечувальних актів). Саме у цей період відбулося відокремлення ухвал арбітражу від його рішень та постанов.
3. Ухвали господарського суду — це судові господарські акти, які приймає господарський суд, що не вирішують спір сторін по суті — на відміну від рішення. Ухвали господарського суду вирішують певні питання, які виникають у процесі розгляду справи, її виникнення, руху й припинення. Особливість ухвали як ак¬та правозастосування полягає в тому, що вона переважно виноситься з питань засто¬сування норм процесуального права, а тому може розглядатися як юридичний факт, що є підставою виникнення, зміни і припинення господарських процесуальних прав та обов’язків.
4. Ухвали господарського суду можуть бу¬ти класифіковані на види, залежно від суб’єктів винесення, залежно від правових наслідків вине-сення, залежно від можливості оскарження, залежно від способу оформлення, за іншими критеріями.
5. З метою законодавчого визначення підстав винесення господарським судом ухвали, пропонуємо встановити у статті 90 ГПК таке положен-ня: «У разі виявлення під час розгляду справи грубих чи неодноразових порушень вимог законів або інших нормативно-пра-вових актів у діяльності суб’єктів господарювання та інших учасників відносин у сфері господарювання, державного органу, органу місцевого самоврядування або їх посадових осіб господарський суд може ви¬нести окрему ухвалу».
6. В результаті проведеного дослідження зроблено висновок, що наразі необхідні зміни до ГПК України, якими слід передбачити вине¬сення ухвал з приводу витребування дока¬зів, проведення огляду та дослідження до¬казів у місці їх знаходження (якщо такі дії суду не проводяться відповідно до ст. 65 ГПК України), щодо залучення доказів, повернення письмових і усних доказів тощо. Необхідно регламентувати винесення ухвал для відображення всіх дій суду та учасників судового процесу. Слід також передбачити мож¬ливість винесення ухвал в усній формі з наступним їх письмовим оформленням у про¬токолі чи в журналі судового засідання, що значно спростить судовий розгляд справи.
7. Окрема ухвала відрізняється від інших ухвал в господарському судочинстві тим, що не опосередковує рух власне господарського процесу і не стосується суті спору. Водночас, господарський суд виносить окрему ухвалу за наслідками виявлення порушень та недоліків при вирішенні господарського спору, а не в інших стадіях господарського процесу.
8. Пропонуємо наділити правом на винесення окремої ухвали судову палату в господарських справах Верховного Суду України, що має знайти чітке закріплення в господарському процесуальному законі. До переліку суб’єктів, яким може бути направлено окрему ухвалу, доцільно включити також і посадових осіб органів державної влади та органів місцево¬го самоврядування, закріпивши цей розши¬рений і уточнений перелік у госпо¬дарському процесуальному законі.
9. Ухвала господарського суду повинна бути законною, обґрунтованою, переконливою, конкретною, достовірною. Законність як вимогу до ухвали господарського суду необхідно тракту¬вати не суто формально - як дотримання вимог закону, а у ширшому значен¬ні - у світлі вимог верховенства права. важливою вимогою до ухвали повинна бути своєчасність її винесення, адже від цього напряму залежить вирішення справи у розумний строк. Для розуміння і належного виконання судової ухвали вона повинна бути чіткою. Недопустимо допускати суперечності, які можуть привести до неоднозначного розуміння ухвали. Чимало таких суперечностей трапляється внаслідок того, що суддя не вичитав уважно проект ухвали. Стиль ухвали господарського суду не обмежується лише структуруванням.
10. Ухвала господарського суду набуває чинності з моменту її винесення судом. Відповідно до норм Конституції України апеляційному та касаційному оскарженню підлягають всі ухвали господарських судів, крім випадків, у яких це прямо заборонено законом. Статті 106 та 111-13 ГПК не можуть вважатися нормами, що встановлюють таку заборону, оскільки заборона повинна встановлюватись індивідуально. Загалом же питання оскарження ухвал господарських судів на сьогоднішній день є неоднозначним і в інтересах покращення якості правосуддя потребує якнайшвидшого законодавчого регламентування.
11. Наразі невирішеною залишається проблема визначення моменту набрання законної си¬ли ухвалою господарського суду, що при¬зводить до неоднозначного застосування правових норм судами і породжує дискусії з цього приводу. Ми поділяємо думку щодо необхідності встановлення в ГПК України порядку набрання законної сили ухвалами господарського суду, а також щодо внесен¬ня змін до ст. 86 ГПК України стосовно реквізитів ухвали, якщо вона є виконавчим документом.








СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Конституція України від 28.06.1996 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/254%D0%BA/96-%D0%B2%D1%80.
2. Господарський процесуальний кодекс України від 06.11.1991 // Відомості Верховної Ради України, 1992. - № 6. - Ст.56.
3. Кодекс адміністративного судочинства України від 06.07.2005 // Відомості Верховної Ради України, 2005. - № 35-36. - Ст.446.
4. Цивільний процесуальний кодекс України від 18.03.2004 // Відомості Верховної Ради України, 2004. - № 40-41, 42. - Ст.492.
5. Закон України «Про виконавче провадження» від 21.04.1999 № 606-XIV // Відомості Верховної Ради України, 1999. - № 24. - Ст.207.
6. Рішення Конституційного Суду України у спра¬ві за конституційним поданням Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень частини третьої статті 120, частини шостої статті 234, частини третьої статті 236 Кримінально-процесуального кодексу України (справа про розгляд судом окремих постанов слідчого і прокурора) від 30 січня 2003 року // Офіційний вісник України. - 2003. - № 6. - С. 103. - Ст. 245.
7. Рішення КСУ у справі за конституційним зверненням громадянина Касьяненка Бориса Павловича щодо офіційного тлумачення положень пункту 8 частини третьої статті 129 Конституції України, частини другої статті 383 Кримінально-процесуального кодексу України від 11 грудня 2007 року у справі №11-рп/2007 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/va11p710-07.
8. Постанова Пленуму Вищого господарського суду України від 26 грудня 2011 року № 16 «Про деякі питання практики застосування заходів до забезпечення позову» [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/v0016600-11.
9. Постанова Пленуму Вищого господарського суду України від 17 травня 2011 року № 7 «Про деякі питання практики застосування розділу XII Господарського процесуального кодексу України» [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/v0007600-11.
10. Постанова Пленуму Верховного Суду України «Про застосування норм цивільного процесуаль¬ного законодавства при розгляді справ у су¬ді першої інстанції» від 12.06.2009 р. № 2 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/v0002700-09.
11. Постанова Пленуму ВГСУ від 23.03.2012 № 6 «Про судове рішення» [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/v0006600-12.
12. Постанова Пленуму ВГСУ від 26.12.2011 № 18 «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції» [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/v0018600-11.
13. Окрема ухвала Господарського суду Харківської області від 16.03.2015 по праві № 922/747/15 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/43160953.
14. Ухвала Господарського суду Черкаської області від 06 лютого 2015 року по справі № 925/2378/14 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/42593957.
15. Ухвала Господарського суду Львівської області від 02.03.2015р. по справі № 914/234/15 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/42951587.
16. Ухвала Господарського суду Сумської області від 16.03.2015 по справі № 920/220/15 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/43142084.
17. Ухвала Господарського суду Херсонської області від 05.01.2015 р. по справі №т 923/1932/14 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/42207192.
18. Ухвала Господарського суду Одеської області від 17.03.2015 по справі № 916/820/15-г [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/43118471.
19. Ухвала Господарського суду Одеської області від 16.02.2015 по справі № 926/1802/14 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/42708257.
20. Ухвала Господарського суду Одеської області від 19.02.2015 р. по справі № 24/17-2775-2011 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/42781727.
21. Ухвала Господарського суду м. Києва від 18.02.2015 по справі № 911/5389/14 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/42844688.
22. Лист Вищого господарського суду України «Про деякі питання практики застосування у вирішен¬ні спорів окремих норм процесуального права» від 14.12.2007 р. № 01-8/973 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/v_973600-07.
23. Лист Вищого господарського суду від 13.02.2002 р. № 01-8/155 «Про деякі питання практики застосування окремих норм чинного законодавства у вирішенні спорів та внесення змін і доповнень до деяких інформаційних листів» [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/v_155600-02.
24. Лист Вищого господарського суду України від 14.04.2006 р. № 01-8/839 «Про деякі питання, пов'язані з видачею наказів господарськими судами» [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/v_839600-06.
25. Арбитражный процесс: учеб. / отв. ред. проф. В. В. Ярков. — 3-е изд., перераб. и доп. — М. : Волтерс Клувер, 2008. — С. 360—361.
26. Балюк І. А. Господарське процесуальне право: Навч.-метод. посібник для самост. вивч. дисц. — К.: КНЕУ, 2002. — 248 с.
27. Бекузарова Л. Становление ценового регулирования хозяйственной деятельности на первых этапах социалистическо¬го хозяйственного строительства / Л. Бекузарова // История государства и права. - 2002. - № 2 - С. 16.
28. Гордєєв В. Судове рішення адміністративного суду як юридичний факт // Вісн. Вищого Адміністра¬тивного суду України. — 2012. — № 3. — С. 18—25.
29. Господарське процесуальне право України : підруч. / В. Д. Чернадчук, В. В. Сухонос, В. П. Нагребельний, Д. М. Лук’янець. - Суми : ВТД «Університетська книга», 2006 – 331 с.
30. Господарський процесуальний кодекс України. Науково-практичний коментар. Станом на 03.09.2012 р. / Мельник П. В. — К.: Центр учбової літератури, 2012. — 364 с.
31. Закон СССР от 30.11.1979 о государственном арбитраже в СССР [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://pravo.levonevsky.org/baza/soviet/sssr3789.htm.
32. Інформаційний лист ВГСУ «Про деякі питання практики застосування окремих норм чинного законодавства у вирішенні спорів та внесення змін і доповнень до деяких інформаційних листів» від 13.02.2002 № 01-8/155 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/v_155600-02.
33. История государства и права Украины. Академический курс. : У2 т. (под ред. В.Я. Таций, А.И. Рогожина. - Том 1. Кол. Авторов: В.Д. Гончаренко А.И. Рогожин. М.: Издательский Дом "Ин Юре", 2000.
34. Клейнман А. Ф. Советский гражданский процесс / А. Ф. Клейман. - М. : Изд-во МГУ, 1954 – 354 с.
35. Комзюк А. Т. Адміністративний процес України: Навч. посіб. / А. Т. Комзюк, В. М. Бевзенко, Р. С. Мель¬ник. — К.: Прецедент, 2007. — 531 с.
36. Кот О.В. Рішення господарського суду: проблеми викладення змісту / Кот О.В. // Вісник господарського судочинства – 2009. – № 5 – С. 96-100.
37. Кот О.В. Судові акти в господарському процесі: поняття та види / Кот О.В. // Підприємництво, господарство і право. – 2010. – № 1 (169).– С. 96-99.
38. Кот О.В. Ухвали суду в господарському процесі / Кот О.В. // Юридична Україна. – 2010. – № 2 – С. 97-101.
39. Кот О.В. До питання щодо законної сили судових актів у господарському процесі / Кот О.В. // Право України. - 2010. – № 4 – С. 299-305.
40. Кот О.В. Правовий режим постанов суду в господарському процесі / Кот О.В. // Українське комерційне право. - 2011. - № 11. – С. 36-42.
41. Кот О.В. Мова та мовна культура судових актів у господарському судочинстві / Кот О.В. // Актуальні проблеми юридичної науки: Збірник тез Міжнародної наукової конференції "Дев'яті осінні юридичні читання" (м. Хмельницький, 12-13 листопада 2010 р.): У 4-х частинах. – Частина третя: "Цивільне право. Сімейне право. Міжнародне приватне право. Цивільний, господарський та адміністративний процес". – Хмельницький: Видавництво Хмельницького університету управління та права, 2010. – С. 326-327.
42. Кот О.В. Поняття та зміст правового режиму судових актів у господарському процесі / Кот О.В. // Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції "Становлення, функціонування та розвиток правових систем сучасності: проблеми науки і практики", присвяченої 145-й річниці створення Одеського національного університету імені І. І. Мечникова, м. Одеса, 23 квітня 2010 р. – Одеса: "Астропринт", 2010. – С. 378-380.
43. Кот О.В. Судові інтерпретаційні акти в господарському процесі: проблеми взаємоузгодження / Кот О.В. // Збірник наукових праць за результатами Міжнародної науково-практичної конференції "Актуальні проблеми реформування земельних, екологічних, аграрних та господарських правовідносин в Україні" (м. Хмельницький, 14-15 травня 2010 р.) – Хмельницький: Видавництво Хмельницького університету управління та права, 2010. – С. 366-369.
44. Кот О.В. Судові акти господарського суду як акти правозастосування / Кот О.В. // Розвиток цивільного законодавства: посткодифікаційний період. Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції, присвяченої 175-річчю Київського національного університету імені Тараса Шевченка. – К.: Освіта, 2010. – С. 54.
45. Кот О.В. Поняття та зміст правового режиму судових актів у господарському процесі / Кот О.В. // Матеріали науково-практичної конференції "Становлення господарської юрисдикції в Україні – 20 років досвіду. Проблеми і перспективи", м. Одеса, 24-25 квітня 2011 р. – Одеса: "Астропринт", 2011. – С. 201-203.
46. Масленников Н.И. Законная сила судебного решения / Н.И.Масленников // Гражданский процесс. Ответ. ред. К.И. Комиссаров, Ю.К. Осипов. М., 1996, С. 318-320.
47. Молодкин Н.Е. Функции судебных актов в правовом регулировании: Дисс… канд. юрид. наук / Н.Е.Молодкин.: М., 2005. – 184 с.
48. Найфлейш В. Поняття та ознаки судового акта господарського суду // Підприємництво, господар¬ство і право. — 2008. — № 2. — С. 42—45.
49. Ніколенко, Л. М. Історичні передумови становлення господарського процесуального законодавства під впливом матеріально-правових актів / Л. М. Ніколенко // Часопис Київського університету права. - 2010. - № 2. С. 179-186.
50. Основи адміністративного судочинства в Україні: Навч. посіб. для юрид. ф-тів та юрид. клінік / Центр політико-правових реформ ; заг. ред. Н. В. Александрова, Р. О. Куйбіда. - К. : Конус-Ю, 2006. - 255 с.
51. Пономаренко В.А. Мотивированность судебного решения в гражданском судопроизводстве / Василий Александрович Пономаренко. – СПб.: ООО «Университетский издательский консорциум «Юридическая книга», 2009. – 180 с.
52. Решетняк В.И. Постановления суда первой инстанции по гражданским делам: Дисс. канд. юрид. наук. - М., 1995. – 208 с.
53. Рожкова М.А. Судебный акт и динамика обязательства / Марина Александровна Рожкова. – М.: Статут, 2003. – 140 с.
54. Семикин Д.С. Судебные акты в системе правовых актов современной России: Общетеоретический аспект: Автореф. дисс. …канд. юрид. наук / Дмитрий Сергеевич Семикин. – Саратов, 2008. – 29 с.
55. Синицька Я. П. Судове рішення в адміністратив¬ному судочинстві: поняття та значення // Право і без¬пека. — 2011. — № 5. — С. 93—97.
56. Судебные акты в арбитражном процессе / Под ред. проф. И.В. Решетниковой. – М.: Издательская группа «Закон», 2009. – 352 с.
57. Талан Л. Г До питання про сутність судово¬го рішення в цивільному й господарському судочинст¬ві // Проблеми законності. — 2009. — Вип. 103. — С. 75—81.
58. Терехова Л.А. Система пересмотра судебных актов в механизме судебной защиты / Лидия Александровна Терехова. – М.: Волтерс Клувер, 2007. – 320 с.
59. Тертишніков В. І. Цивільний процес України : навч.-практ. посіб. / В. І. Тертишніков. – Х. : Юрайт, 2012. – 424 с.
60. Тертишніков В. І. Цивільний процесуальний кодекс України: Науково-практичний коментар. - Харків: Видавець СПД ФО Вапнярчук Н.М., 2007. – 576 с.
61. Ткачев Н.И. Законность и обоснованность судебных постановлений по гражданским делам / . – Саратов: СГУ, 1987. – 89 с.
62. Турчин С. «Момент истины» для определения суда. Когда вступает в силу определение хозсуда первой инстанции / С. Турчин // Юридическая практика. — 2009. — № 29. — С. 11—12.
63. Хайруллина Е.Ф. Изложение резолютивной части решения: спорные моменты / Екатерина Файзелгаяновна Хайруллина // Арбитражная практика. – 2009. - № 6. – С. 54-58.
64. Хахалева Е.В. Обоснованность решения суда общей юрисдикции: Дисс. … канд. юрид. наук: 12.00.15: Краснодар, 2005. – 193 с.
65. Чечот Д.М. Постановления суда первой инстанции по гражданским делам: Госюриздат, 1958. - 165 с.
66. Чечина Н.А. Норма права и судебное решение / Надежда Александровна Чечина. – Л.: Изд-во ЛГУ, 1961. – 78 с.
67. Штефан М. Й. Цивільне процесуальне право України / М. Й. Штефан. - К.: Видавничий Дім «Ін Юре», 2005 – 614 с.
68. Щербина В. С. Попередження господарських правопорушень / В. С. Щербина. — К. : Либідь, 1993. — 132 с.
69. Цуркан М. Юридична та логічна виваже¬ність і мовна досконалість судового рішення — запо¬рука його прав осудності / М. Цуркан, В. Перепелюк // Вісн. Вищого Адміністративного суду України. — 2009. — № 3. — С. 13—21.
70. Ясинок М. М. Судове рішення в позовному та окремому про-вадженні цивільного процесуального права (теоретичний ас¬пект) / М. М. Ясинок // Бюлетень Міністерства юстиції Украї¬ни: Офіційне видання: Міністерство юстиції України. - 2008. - № 5. - C. 56-62.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
500





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.