У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Економічна кримінологія - сучасний стан та розвиток
Количество страниц 119
ВУЗ Чернівецький Національний Університет ім. Юрія Федьковича
Год сдачи 2017
Содержание ЗМІСТ

ВСТУП 3
РОЗДІЛ 1. Економічна кримінологія як підгалузь кримінологічної науки 7
1.1. Закономірності виділення економічної кримінології як окремої кримінологічної теорії 7
1.2. Поняття та предмет економічної кримінології 17
1.3. Економічна кримінологія як комплексна теорія 28
РОЗДІЛ 2. Аналіз елементів предмета економічної кримінології 36
2.1. Поняття економічної злочинності 36
2.2. Кримінологічна характеристика показників економічної злочинності 45
2.3. Вивчення особистості особи, що вчиняє економічні злочини 56
2.4. Детермінація економічної злочинності 65
РОЗДІЛ 3. Проблеми розвитку економічної кримінології 77
3.1. Забезпечення економічної безпеки держави – пріоритетний напрям досліджень економічної кримінології 77
3.2. Організаційно-правові основи протидії організованій економічній злочинності в Україні 86
3.3. Проблема протидії легалізації доходів, здобутих злочинним шляхом 94
ВИСНОВКИ 107
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 112







ВСТУП

Актуальність теми. У цей час криміногенні чинники значною мірою визначають стан та перспективи розвитку української держави. Реформаторські процеси, що відбуваються в економіці, поряд з позитивними результатами, неминуче призводять до зростання злочинності. На ґрунті економічних перетворень відбувається привласнення державного майна, вивіз за кордон стратегічної сировини і виробів, неповернення виручки в іноземній валюті, ухилення від сплати податків. Вчинюються зловживання в кредитно-фінансовій і банківській сферах та інші злочини в підприємництві. Економічна злочинність, як соціально-правове явище, за допомогою корупції дискредитує державний апарат, підриває його авторитет, сприяє зрощення частини його чиновників з кримінальними структурами. Це дає їй можливість безперешкодно проникати в політику та інші сфери діяльності держави з метою встановлення контролю над найприбутковішими галузями економіки України.
Все це призводить до порушення нормального функціонування соціальних та економічних інститутів, що призводить до втрати довіри до демократичних процесів, стає бар'єром для чесного підприємництва, веде до порушень конституційних прав і свобод громадян. При цьому масштаби економічної злочинності практично не піддаються точному статистичному обліку, що свідчить про її високу латентність.
В умовах системного реформування українського суспільства після Революції Гідності проблема протидії економічній злочинності набула особливу кримінологічну гостроту і політичну значимість. Разом з тим, її успішне вирішення багато в чому блокується відсутністю наукової забезпеченості боротьби з цим явищем. Наразі назріла необхідність у формуванні нової самостійної наукової дисципліни - економічної кримінології, яка буде інтегрувати нині розрізнені знання про злочинність у сфері ринкової економіки, що формується, дозволить створити єдину струнку систему наукових уявлень про це специфічне і масштабне явище.
Виділення економічної кримінології в якості окремого наукового напрямку має також і велике практичне значення, оскільки дозволить зосередити сили і увагу (і вчених, і фахівців правоохоронних органів) на завданнях превенції і боротьби з економічною злочинністю як з найбільш масштабним соціально-небезпечним явищем.
Стан наукової розробки. Окремим науковим і прикладним проблемам попередження економічної злочинності в економіці України останнім часом приділяється значна увага. Вони розглядаються в дисертаційних дослідженнях, монографіях, відповідних розділах підручників і навчальних посібників, наукових статтях.
Значний внесок у дослідження цих злочинів і вирішення зазначених питань зробили М. І. Бажанов, О. М. Бандурка, Ю. В. Баулін, В. Т. Білоус, Г. А. Матусовський, М. І. Мельник, В. О. Навроцький, О. І. Перепелиця, В. В. Сташис, Є. Л. Стрельцов, В. Я. Тацій, В. Ю. Шепітько та інші дослідники. Проблематику економічної кримінології як науки розглядали такі зарубіжні науковці, як А.І. Ельканов, В.В. Колесников. Однак вітчизняні науковці економічну злочинність як предмет економічної кримінології в спеціалізованих комплексних дослідженнях не розглядали. Бракує й робіт щодо виділення економічної кримінології, дослідження її як науки.
Метою даної роботи є дослідження сучасного стану та перспектив розвитку економічної кримінології.
Відповідно до поставленої мети, нами окреслено наступне коло завдань:
1. Виявити закономірності виділення економічної кримінології як окремої кримінологічної теорії.
2. Визначити поняття та предмет економічної кримінології.
3. Розглянути економічну кримінологію як комплексну теорію.
4. Здійснити аналіз елементів предмета економічної кримінології.
5. Дослідити проблеми розвитку економічної кримінології, її особливості в українських умовах.
Об’єктом дослідження є суспільні відносини в сфері протидії економічній злочинності.
Предметом дослідження є економічна кримінологія, її предмет, сучасний стан та перспективи розвитку.
Методологічну основу дослідження складають положення матеріалістичної діалектики, сучасної теорії наукового пізнання соціальних та правових явищ, яка охоплює комплекс загальнонаукових теоретичних методів: структурно-функціональний, системно-структурний, порівняльно-правовий, логіко-семантичний, формально-юридичний, соціологічні, економічні, статистичні та інші методи.
Дане дослідження ґрунтується на концептуальних положеннях загальної теорії права, загальної теорії кримінології, галузевих юридичних наук, економічної теорії, теорії економічної безпеки держави, теорії управління.
Методологічну основу роботи складає загальнонауковий діалектичний підхід, який дозволив розглянути злочинність сфері економіки, її соціально-правову сутність, тенденції розвитку і проявів як результат дії соціально-економічних протиріч суспільства. За допомогою застосування діалектичних методів пізнання здійснено якісне відмежування поняття злочинності у сфері економіки від суміжних понять, виокремлення економічної кримінології. Структурно-функціональний метод аналізу злочинності у сфері економіки дозволив визначити її соціальну обумовленість, закономірності та тенденції розвитку, вплив на різні соціальні процеси. Застосування системно-структурного методу дало змогу здійснити структурування показників економічної злочинності. За допомогою логіко-семантичного аналізу встановлено сутність неоднозначних понять. Формально-юридичний аналіз норм чинного законодавства дозволив виявити властиві їм недоліки та протиріччя і сформулювати пропозиції по вдосконаленню правового регулювання у сфері попередження злочинності у сфері економіки.
Застосування різних методів дозволило комплексно дослідити зазначену проблему і розробити обґрунтовані висновки та пропозиції.
Структуру роботи складають десять підрозділів, об’єднаних у три розділи, в яких послідовно розкривається тема дослідження, а також вступ, висновки та список використаних джерел. Робота містить 119 сторінок, список використаних джерел складається із 74 найменувань.
Список литературы ВИСНОВКИ

Таким чином, в результаті проведеного дослідження, слід зробити наступні висновки:
1. Виділення з кримінологічної науки підгалузі «економічна кримінологія» необхідне для того, щоб на методологічному рівні зосередити увагу науковців і павоохоронців на визначенні об’єктивних причин негативних тенденцій в економіці, а також на розробці методів кримінологічного моніторингу тих чи інших джерел тіньової економіки, визначенні їх потужності, методів протидії та ін. Економічна кримінологія повинна стати підґрунтям для розробки та створення економічних передумов і організаційно-правової бази детінізації економіки.
2. Економічна кримінологія - це галузь кримінологічних знань, яка вивчає специфічну систему соціальних відносин, що складаються в результаті відтворення злочинної економічної діяльності. В рамках цієї галузі кримінологічних знань можливе існування і розвиток приватних кримінологічних теорій. Наприклад, кримінології податкової злочинності, або податкової кримінології. Наразі серед науковців немає одностайності у визна¬ченні статусу економічної кримінології. Аналіз сучасних розробок економічної злочинності та її окремих елементів дозволяє говорити про нормування економічної кримінології як відносно самостійної міждисциплінар¬ної галузі, що використовує інструментарій права та економіки та має особливий, притаманний лише цій науковій галузі предмет.
3. Предметом економічної кримінології слід вважати економічні відноси-ни, пов’язані з протиправними діями людей, які беруть участь в економічних про¬цесах. При цьому межі предмету економічної злочинності до сих пір не визначені, у зв’язку із різним трактуванням поняття економічної кримінології серед науковців. Предметом економічної кримінології є економічні відноси¬ни, пов’язані з протиправними діями людей, які беруть участь в економічних про-цесах. При цьому межі предмету економічної злочинності до сих пір не визначені, у зв’язку із різним трактуванням поняття економічної кримінології серед науковців.
4. Економічна кримінологія – це сучасна самостійна наука, яка має свій предмет і методи його дослідження, котра інтегрує і переробляє набутки інших галузей знань для пояснення свого предмету і для потреб практики запобігання та протидії злочинності. Економічна кримінологія тісно пов’язана із загальнотеоретичними суспільними науками (філософія, політологія, соціологія і т. д.), іншими юридичними науками, великим блоком управлінських економічних і економіко-правових та інших суміжних з нею наук.
5. Під економічною злочинністю слід розуміти соціальне явище, виражене у скоєнні корисливих злочинів у сфері виробництва, розподілу, обміну та споживання, матеріальних благ і послуг, а також в сфері державної влади, що порушує встановлений легітимний і такий, що охороняється державою порядок здійснення даної діяльності (економічної діяльності) спеціальними суб'єктами - бізнесменами-делінквентами (або їх агентами) безпосередньо в процесі її здійснення і посадовими особами та службовцями, інтегруючою ознакою яких є бажання отримати економічну та особисту вигоду, як основний мотив скоєння злочину. Економічна злочинність може характеризуватися кількісними і якісними показниками.
6. Особистість економічних злочинців різниться в залежності від сфер, у яких вони скоюють злочини: у податковій; кредитно-фінансовій; бюджетній сфері; у сфері торгівлі, побутових і комунальних послуг, підприємницької діяльності тощо. Так, економічними злочинцями в сільському господарстві найчастіше є працівники сільського господарства й особи, зайняті збиранням, перевезенням та складуванням врожаю. Напроти, особи, що здійснюють легалізацію злочинних доходів найчастіше мають відносно високий соціальний статус, життєвий досвід, що дозволяє ретельно опрацьовувати способи вчинення та приховання злочину, використання протекції у владних структурах державної системи, комунікабельність, яка дозволяє злочинцю легко входити в контакт із представниками банків, посадовцями, встановлювати з ними зв’язки, певний авторитет у суспільстві, наявність зовнішніх атрибутів іміджу ділової людини (візитні картки, засоби мобільного, пейджингового, інтернет-зв’язку, рекламні проспекти, благодійна діяльність, спонсорська допомога тощо). Злочинці, що вчиняють транснаціональні економічні злочини, здебільшого характеризуються високим освітнім цензом, високим рівнем соціальної адаптованості, мають значний соціальний статус. Кожні двоє із трьох засуджених за економічні злочини мають середню та вищу освіту. Кожне п'яте розкрадання, вчинене з використанням посадового становища, є груповим, при цьому останнім часом простежується стійка тенденція до зростання організованої економічної злочинності.
7. Детермінація економічної злочинності в нашій країні зумовлена трансформаційними процесами в українському суспільстві, переході до ринкової економіки. Причиною кількісно-якісних змін економічної злочин¬ності стали соціально-економічні чинники, та пов’язані з ними політичні, нормативно-правові, організаційно-управлінські, ідеологічні та соціально-психологічні фактори.
8. Аналіз стану криміналізації суспільних відносин дозволив зробити висновок щодо необхідності радикальних змін у підходах до забезпечення безпеки держави і, насамперед, економічної безпеки. Для цього потрібна Державна концепція національної економічної безпеки як складова частина Основ націона¬льної безпеки України. Зазначена Концепція повинна бути розроблена відповідно до конкретного соціально-економічного стану суспільства та наявних внутрішніх і зовнішніх загроз. Необхідно врахувати всі умови та чинники трансформаційного періоду, і, перш за все, нестабільність й неоднорід-ність економічних інтересів суспільства, зубожіння населення, як базу економічної злочинності.
9. Пропонуємо для протидії організованій економічній злочинності в Україні вдосконалити взаємодію державних органів, що здійснюють регуляторні функції в різних галузях економіки, з правоохоронними органами й органами місцевої влади. Пріоритетним напрямом цієї взаємодії убачається проведення спільних скоординованих заходів щодо протидії корупції, перекриття каналів легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, унеможливлення відтоку валютних коштів за кордон, зокрема в офшорні зони, забезпечення реального відшкодування збитків, завданих громадянам, суб’єктам господарювання та державі протиправними діями.
10. Пропонуємо перекрити канали нецільового використання та розкрадань бюджетних коштів, зокрема у системі державних закупівель товарів, робіт і послуг, у межах реалізації державних (галузевих) цільових програм та державних інвестиційних проектів, у разі відшкодування податку на додану вартість, а також запобігання ухиленню від сплати податків і платежів під час здійснення експортно-імпортних операцій.
11. Пропонуємо склади найнебезпечніших злочинів у сфері господарської діяльності (ст. 201, 203, 205, 212, 213, 218-222 Кримінального кодексу України) доповнити кваліфікуючою ознакою вчинення злочину організованою групою, встановити кримінальну відповідальність державних службовців за надання ними неправдивих відомостей під час декларування витрат (щодо придбання нерухомості, транспортних засобів, коштовностей, антикваріату та предметів мистецтва, цінних паперів, депозитів у банках тощо). Водночас слід запровадити механізм звільнення від кримінальної відповідальності учасників організованих злочинних груп та злочинних угруповань, якщо вони активно сприяють розкриттю вчинених злочинів та відшкодуванню завданої шкоди.
12. Пропонуємо розробити порядок ідентифікації псевдоіноземних компаній і ввести заборони на володіння ними акціями вітчизняних підприємств з одночасним відпрацюванням корпоративних і корупційних зв’язків осіб, щодо яких є відомості про причетність до діяльності організованих злочинних угруповань, з їх партнерами - суб’єктами приватного бізнесу, зареєстрованими в офшорних зонах. Слід ужити заходів для запобігання фіктивним банкрутствам, зокрема шляхом уведення представників держави й акціонерів до складу ради кредиторів та участі відповідних представників на всіх етапах процедури банкрутства. Контроль за ходом приватизаційних процесів передбачає зосередження у Фонді державного майна України всіх повноважень у сфері приватизації, а також державних корпо¬ративних прав з метою запобігання тіньовій приватизації.
13. Для належного наукового супроводження боротьби з організованою злочинністю пропонуємо створити міжвідомчу аналітичну групу щодо аналізу стану, структури й тенденцій організованої злочинності, факторів, що її детермінують, особливостей поширення в регіонах країни, визначення економічного підґрунтя. За результатами її роботи необхідно готувати щорічні аналітичні звіти з науковим прогнозом розвитку криміногенної ситуації, зокрема у пріоритетних галузях економіки.
14. Пропонуємо внести зміни до Закону України «Про банки і банківську діяльність» щодо спрощення процедури доступу правоохоронних органів до інформації, яка становить банківську таємницю.






СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Базелюк А.В., Коваленко С.О. Тіньвоа економіка в Україні. Київ: Україна НДЕІ Мінекономіки, 1998. – 206 с.
2. Бандурка О.М. Бюджетні процеси тінізації економіки та заходи її профілактики // Збірник матеріалів міжнародної науково-практичної конференції з проблем боротьби зі злочинністю у сфері економічної діяльності. – Харків: Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого, – 2000. – С. 15.
3. Аскин Я.Ф. К вопрорсу о категориях детерминизма // Современный детерминизм и наука. – Новосибирск, 1975. – Т. 1. – С. 44 – 45.
4. Борисов В.І. Вивчення проблем боротьби з економічною злочинністю вченими НДІ ВПЗ АПрН України // Збірник матеріалів міжнародної науково-практичної конференції з проблем боротьби зі злочинністю у сфері економічної діяльності (Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого). – Харків, 2000. – С. 21.
5. Попович В.М. Економіко-кримінологічна теорія детінізації еко¬но¬міки: Моно¬графія. – Ірпінь: Видавничий центр Академії державної податкової служби України, 2001. – 523 с.
6. Александров Ю. В., Гель А. П., Семаков Г. С. Кримінологія: Курс лекцій. — К.: МАУП, 2002. — 295 с.
7. Старков О. В. Истоки новых направлений в криминологии// Закономерности преступности, стратегия борьбы и закон/ Под ред. проф. А. Долговой. — М., 2001 – 271 с.
8. Шестаков Д. Криминология: новые подходы к преступлению и преступности: криминологические законы и криминологическое законодательство. Противодействие преступности в изменя¬вшемся мире: учебник. — 2-е изд., перераб. и доп. / Предисл. В. Сальникова. — СПб.: “Юридический Дгнтр Пресс”, 2006. — 561 с.
9. Попович В. М. Економіко-кримінологічна теорія детінізації економіки : монографія. — Ірпінь : і'яадемія державної податкової служби України, 2001. — 524 с.
10. Бурлаков В. Н. Предмет, система и развитие криминологии: Система курса криминологии // іслминология: Учебник для вузов / Под ред. В. Бурлакова, П. Кропачева. — СПб., 2003. — 212 с.
11. Социология: Эциклопедия / Сост. А. Грицанов, В. Абушенко, Г. Евелькин, Г. Соколова, О. Терещенко. — Мн.: Книжный Дом, 2003. — 1312 с.
12. Хохряков Т. Криминология: Учебник /Отв. ред. В. Кудрявцев. — М., 1999. — 320 с.
13. Александрова Н., Бурлаков В., Шестаков Д. Проблемы экономической криминологии//Про¬ведение. - 1998.— С. 221-227.
14. Попович В. М. Економіко-кримінологічна теорія детінізації економіки: монографія. — Ірпінь : Академія державної податкової служби України, 2001. — 524 с.
15. Економічна кримінологія: на шляху до концептуалізації / Т. В. Мельничук // Правова держава: Науковий журнал. – 2010 . – №12 . – С. 303-308.
16. Тацій В. Боротьба зі злочинністю у сфері економічних відносин як вирішальний напрямок діяльності правоохоронних органів / В. Тацій // Вісник прокуратури. — 2002. — № 9 (13). — С. 13—18.
17. Стрельцов Е. Л. Экономическая преступность в Украине: Курс лекций. — Одесса, 1997. — 120 с.
18. Зарубежная и российская криминология сегодня / В. Бурлаков, Я. Гилинский, А. Сморгунова, Шестаков // Правоведение. — 2000. — № 9. — С. 234—240.
19. Голіна В.В., Головкін Б.М. Кримінологія: Загальна та Особлива частини - Навчальний посібник. - Х.: Право, 2014. - 513 c.
20. Кайзер Г. Криминология. Введение в основы: Пер. с нем. – М.: Юридическая литература, 1979. – С. 286-288.
21. Свенсон Бу. Экономическая преступность: Пер.со швед. – М.: Прогресс. 1987. – 160 с.
22. Медведев А.М. Экономические преступления: понятие и система // Советское государство и право. – 1992. – № 1. – С. 80.
23. Панченко П.Н. Преступления, посягающие на экономическую систему СССР. // Проблемы борьбы с преступлениями в сфере экономики. Межвузовский сборник научных трудов. – Киев.: 1990. – С. 4.
24. Яковлев А.М. Социология экономической преступности. – М.: 1988. – С. 256 с.
25. Литвак О.М. Злочинність, її причини та профілактика. – К.: 1997. – 167 с.
26. Криминология: Учебник / Под ред. Кудрявцева В.Н. и Эминова В.Е. – М.: Юристъ, 1999. – 712 с.
27. Криминология./ Под ред. Долговой А.И. – М.: Издательство МГУ, 1994. – 912 с.
28. Дементьева Е. Законодательство США и Германии в области борьбы с экономической преступностью (Обзор) // РЖ. Государство и право. – 1993. – № 3, 4. – С. 119-136.
29. Яни П. С. Экономические и служебные преступления. М., 1997. – 208 с.
30. Корчагин А.Г. Преступления в сфере экономики и экономическая преступность. Владивосток, 2001. – 129 с.
31. Г.К. Мишин Проблема экономической преступности. Опыт междисциплинарного изучения / Мишин Г.К. - М.: Изд-во ВНИИ МВД СССР, 1994. - 88 c.
32. Вечканов Г.С., Вечканова Г.П., Пуляев В.Т. Краткая экономическая энциклопедия. СПб., 1998. – 509 с.
33. Яковлев А.М. Социология экономической преступности. М., 1988. – 256 с.
34. Миньковский Г.М., Магомедов А.А., Ревин В.П. Уголовное право России: Учебник. Общая и Особенная части. М.,1998. – 414 с.
35. Свенссон Б. Экономическая преступность. Пер. со шведск. М.: Прогресс, 1987. – 160 с.
36. Иванов М.Г. Служебно-экономическая преступность: Криминологические и уголовно-правовые аспекты // Дисс. На соискание уч. ст. кандидата юрид. наук. Н. Новгород, 2001. – 90 с.
37. Карпец И. И. Современные проблемы уголовного права и криминологии / И. И. Карпец. – М.: Юрид. лит., 1976. – 224 с.
38. Михайлов О.Є. Кримінологія: Навчальний посібник. - К. : Знання, 2012. - 565 c.
39. Кримінальний кодекс України від 05.04.2001 // Відомості Верховної Ради України, 2001. - № 25-26. - Ст.131.
40. Рубцов И. В. Системы статистических показателей, характеризующих уровень экономической преступности / И.В. Рубцов. // Аудит и финансовый аналіз, 2006. - №5. - С.133-146.
41. Генеральна прокуратура України [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://www.gp.gov.ua.
42. Корж В. П. Суб’єкт злочинних посягань у кредитно-фінансовій сфері [Текст] / В. П. Корж // Вісник Національного університету внутрішніх справ. - 2002. - Спецвип. - С. 162-166.
43. Игошев К. Е. Типология личности преступника и мотивация преступного поведения [Текст] / Игошев К. Е. - Горький, 1974. – 168 с.
44. Криминология [Текст] / под ред. В. И. Долговой. - М., 1999. – 808 с.
45. Курс кримінології: Особлива частина: Підручник: У 2 kh. / К93 M. В. Корнієнко, Б. В. Романюк, І. M. Мельник та ін.; За заг. ред. О.М. Джужи. - K.: Юрінком Інтер, 2001. - 480 с.
46. Пшеничний І. В. Організована транснаціональна злочинність і роль правоохоронних органів у протидії їй [Текст] : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. юрид. наук / Пшеничний І. В. - К., 2000 – 17 с.
47. Пустовіт О. В. Запобігання органами внутрішніх справ легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом [Текст] : дис. ... канд. юрид. наук / Пустовіт О. В. - К., 2008 – 236 с.
48. Пивоваров В. В. Криминологические и уголовно-правовые аспекты мошенничества с финансовыми ресурсами [Текст] / В. В. Пивоваров // Фінансова злочинність : матер. міжнар. наук.-практ. семінару (Харків, 12-13 лют. 1999 р.). - Х. : Право, 2000. - С. 91-95.
49. Пивоваров В. В. Визначення і шляхи кримінологічного вивчення фінансової злочинності [Текст] / В. В. Пивоваров // Право України. - 2003. - № 1. - С. 107-111.
50. Пустовіт О. В. Кримінально-правова характеристика об’єкта і предмета легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом [Текст] / О. В. Пустовіт // Вісник Одеського інституту внутрішніх справ. - 2005. - № 1. - С. 175-180.
51. Кримінологічна характеристика осіб, які вчиняють транснаціональні злочини у сфері економіки / М. Г. Вербенський // Вісник Академії митної служби України. Сер. : Право. - 2010. - № 1. - С. 126-130.
52. Попович В. М. Кримінологічна характеристика злочинів та некриміналізованих діянь, що вчиняються з використанням комп’ютерних мереж [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://www.crime-research.ru/library/Popovich.htm.
53. Чуніхіна Л. Протидія традиційним схемам (прийомам, заходам) “відмивання” доходів, отриманих злочинним шляхом, як запобіжний засіб боротьби з організованою злочинністю [Текст] / Л. Чуніхіна // Підприємництво, господарство і право. - 2003. - № 9. - С. 125-128.
54. Вербець В.В., Субот О.А., Христюк Т.А. Соціологія - Навчальний посібник. - К.: КОНДОР, - 2009. – 550 с.
55. Бойко А. Особливості детермінації економічної злочинності в умовах переходу до ринкової економіки / А. Бойко // Вісник Національної академії прокуратури України. - 2009. - № 1. - С. 68-74.
56. Бродель Ф. Матеріальна цивілізація, економіка і капіталізм XV-XVIII ст.: у 3 т. / Бродель Ф.; [пер. з фр.]. - К.: Основи, 1998. - Т 3: Час світу. - 631 с.
57. Тамбовцев В.Л. Институциональные изменения в российской экономике / В.Л. Тамбовцев // Общественные науки и современность. - 1999. - № 4. - С. 44-53.
58. Гальчинський А.С. Економічна теорія: підруч. / А.С. Гальчинський, П.С. Єщенко. - К.: Вища школа, 2007. - 503 с.
59. Економічна безпека України: сутність і напрямки забезпечення: [монографія] / В. Т. Шлемко, І. Ф. Бінько. - К. : НІСД. - 1997. - 144 с.
60. Мішина І. Г. Економічна безпека в умовах ринкових трансформацій : дис. канд.екон. наук : спец. 08.00.01. / І. Г. Мішина. - Донецьк, 2007. - 235 с.
61. Власюк О. С. Теорія і практика економічної безпеки в системі науки про економіку / О. С. Власюк ; Нац. ін-т пробл. міжнар. безпеки при Раді нац. безпеки і оборони України. - К., 2008. - 48 с.
62. Пастернак-Таранушенко Г. А. Економічна безпека держави. Методологія забезпечення : монографія / Г. А. Пастернак-Таранушенко- К. : Київський ек-ний інститут менеджменту, 2003. - 320 с.
63. Єрмошенко М.М. Фінансова безпека держави: національні інтереси, реальні загрози, стратегія забезпечення / М.М. Єрмошенко. - К. : КНТЕУ, 2001. - 309 с.
64. Наказ МВС України «Про організацію діяльності підрозділів державної служби боротьби з економічною злочинністю Міністерства внутрішніх справ України» від 03.09.2012 № 769 [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z1588-12.
65. Лукач І. В. Правове становище холдингових компаній : [монографія] / Лукач І. В. - К., 2008. - 239 с.
66. Логинов Е. Л. Криминальные операции в российских и зарубежных корпорациях: [учеб. пособие] / Логинов Е. Л. - М.,2005. - 304 с.
67. Закон України «Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю» від 30.06.1993 № 3341-XII // Відомості Верховної Ради України, 1993. - № 35. - Ст.358.
68. Павлов Д. М. Протидія легалізації коштів, здобутих злочинним шляхом з використанням систе¬ми електронних платежів через офшорні юрисдикції / Д. М. Павлов // Протидія злочинам, які вчиняються з використанням комп’ютерних мереж [Текст] : тези доп. Міжнар. наук.-практ. конф. (м. Севастополь, 1-2 жовт. 2010 р.) / Держ. вищий навч. заклад “Укр. акад. банківської справи Нац. банку України”. - Су¬ми : ДВНЗ “УАБС НБУ”, 2010. - С. 181-184.
69. Галкін І. Г. Організаційно-правові засади по¬даткового планування з використанням зон зі спеціаль¬ним режимом оподаткування: дис. канд. юрид. наук: 12.00.07 / І. Г. Галкін ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. - К., 2006. - 207 с.
70. Користін О. Є Відмивання коштів: теоретико-правові засади протидії та запобігання в Україні: монографія / О. Є. Користін / Київ. нац. ун-т внутр. справ. - К., 2007. - 448 с.
71. Податковий кодекс України від 02.12.2010 // Відомості Верховної Ради України, 2011. - № 13-14, № 15-16, № 17. - Ст.112.
72. Чубенко А.Г. Протидія легалізації коштів, здобутих злочинним шляхом, через офшорні юрисдикції: фінансово-правовий аспект / А. Г. Чубенко // Боротьба з організованою злочинністю і корупцією (теорія і практика). - 2014. - № 1. - С. 108-112.
73. Закон України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» від 14.10.2014 № 1702-VII // Відомості Верховної Ради, 2014. - № 50-51. - Ст.2057.
74. Постанова КМУ «Про затвердження Положення про Державну службу фінансового моніторингу України» від 29.07.2015 № 537 [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/537-2015-%D0%BF/paran2#n2.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
500





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.