У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Правотлумачна діяльність Європейсьного суду з прав людини і її значення для України
Количество страниц 103
ВУЗ Чернівецький Національний Університет ім. Юрія Федьковича
Год сдачи 2017
Содержание ЗМІСТ

ВСТУП 3
РОЗДІЛ І. ТЕОРЕТИКО-ПРАВОВІ ЗАСАДИ ДІЯЛЬНОСТІ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СУДУ З ПРАВ ЛЮДИНИ 6
1.1. Еволюція та правовий статус Європейського суду з прав людини 6
1.2. Напрями діяльності ЄСПЛ 16
1.3. Правові джерела діяльності ЄСПЛ 22
Висновки до розділу І 32
РОЗДІЛ ІІ. ПРАВОТЛУМАЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ ЄВРОПЕЙСЬНОГО СУДУ З ПРАВ ЛЮДИНИ 33
2.1. Поняття та принципи правотлумаченої діяльності ЄСПЛ 33
2.2. Методи правотлумаченої діяльності ЄСПЛ 47
2.3. Прецедентний характер рішень ЄСПЛ 56
Висновки до розділу ІІ 63
РОЗДІЛ ІІІ. ЗНАЧЕННЯ ПРАВОТЛУМАЧЕНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СУДУ З ПРАВ ЛЮДИНИ ДЛЯ УКРАЇНИ 66
3.1. Місце рішень ЄСПЛ в системі джерел права України 66
3.2. Підстави та порядок застосування правотлумачної практики ЄСПЛ українськими судами 72
3.3. Проблеми застосування правотлумачної практики ЄСПЛ в Україні 81
Висновки до розділу ІІІ 89
ВИСНОВКИ 91
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 96






ВСТУП

Актуальність теми. Одним із найбільших досягнень ХХ століття можна вважати створення між¬народних механізмів гарантій основних прав і свобод людини. Ці гарантії знайшли своє ви¬раження та закріплення через загальносвітове визнання міжнародних договорів з прав людини, а також спеціальних органів, уповноважених здійснювати контроль до¬тримання основних прав і свобод людини. Одним із найбільш ефективних серед таких органів є Європейський суд з прав людини. Саме ця судова інституція забезпечує ре¬алізацію основоположних прав людини, є доволі довершеним контрольним механіз¬мом дотримання державами-учасницями положень Конвенції про захист прав людини і осно¬воположних свобод, упровадження її норм і принципів у рамки національних правових систем.
До компетенції Європейського суду з прав людини віднесені, зокрема, питання тлумачення і застосування Конвенції та протоколів до неї. У рішеннях Суд з’ясовує і роз’яснює конвенційні норми, їх зміст і обсяг. Від справи до справи він виробляє і формулює правові позиції (положення) щодо інтерпретації конвенційних норм. Такі загальні та усталені позиції щодо розуміння конвенційних норм мають загальну дію, тобто поширюються на невизначене коло осіб і на необмежену кількість подібних ситуацій, випадків («невичерпність» роз’яснення). Тому в подальшому ними Суд керується і спирається на них при розгляді інших аналогічних справ.
У 1997 році наша держава ратифікувала Конвенцію про захист прав людини і осно¬воположних свобод, і саме з цього мо¬менту зазначений документ став частиною національного законодавства України. Та¬ким чином, держава взяла на себе зобов’я¬зання гарантувати та захищати передбаче¬ні Конвенцією права і свободи. Тому дослідження правотлумачної діяльності Європейсьного суду з прав людини є актуальним для нашої країни.
Стан наукової розробки. Слід зазначити, що в українській юридичній науці проблема захисту прав і свобод людини є недостатньо розробленою. Окремі теоретичні висновки і рекомендації із зазначеної проблематики містяться в працях українських та зарубіжних вчених, таких як Антонович М., Антонюк З., Буроменський М., Буткевич В., Висоцький О., Головатий С., Головченко В., Копєйчиков В., Куц Г., Маляренко В., Шевчук С. та інших. Однак правотлумачна діяльність Європейсьного суду з прав людини ще не становилась предметом спеціальних наукових досліджень в нашій країні.
Метою даної роботи є дослідження правотлумаченої діяльності Європейського суду з прав людини та її значення для України.
Відповідно до поставленої мети, нами окреслено наступне коло завдань:
1. Розглянути еволюцію та правовий статус Європейського суду з прав людини.
2. Визначити напрями діяльності ЄСПЛ.
3. Встановити правові джерела діяльності ЄСПЛ.
4. Дослідити поняття та принципи правотлумаченої діяльності ЄСПЛ.
5. Визначити методи правотлумаченої діяльності ЄСПЛ.
6. Проаналізувати прецедентний характер рішень ЄСПЛ.
7. Визначити місце рішень ЄСПЛ в системі джерел права України.
8. Дослідити проблеми застосування правотлумачної практики ЄСПЛ в Україні.
9. Визначити підстави та порядок застосування правотлумачної практики ЄСПЛ українськими судами.
Об’єктом дослідження становлять засади правової діяльності Європейського суду.
Предметом дослідження є правотлумачна діяльність Європейсьного суду з прав людини.
Методи дослідження. Відповідно до мети та завдань дослідження в роботі використано сукупність методів наукового пізнання. Методологічна основа дослідження представлена історико-правовим (вивчення правової діяльності Європейського суду, процесу формування і розвитку його прецедентної системи, а також сформованих під його впливом національних правозахисних систем), системно-структурним (визначення місця та значення рішень Суду у системі джерел права України), діалектичним (при дослідженні основних засад правової діяльності Європейського суду, а також впливу його рішень на процес реформування судової системи України), порівняльно-правовим (дослідження механізмів впливу діяльності Суду на національні правозахисні системи), формально-юридичним (дослідження змісту прецедентних рішень Суду), формально-догматичним (здійснено тлумачення окремих термінів, понять та формулювань) методами.
Список литературы ВИСНОВКИ

Таким чином, в результаті проведеного дослідження, слід зробити наступні висновки:
1. Європейський Суд з прав людини є однією із осно¬вних міжнародних правозахисних інституцій загальноєв¬ропейської системи захисту прав людини. Нині він разом із Міжнародним Судом в м. Гаазі, Європейським Судом у Люксембурзі є одним із трьох головних судів міжнарод¬ного рівня. Рішення та рекомендації Європейського Суду з прав людини впливають на становлення, реформування й модернізацію сучасних національних правозахисних систем, практичне застосування європейських правових стандартів при прийняті рішень національними судами. Вплив рішень цього Суду позначається й на формуванні національних стандартів та нормативів захисту прав лю¬дини в Україні. Юрисдикція Суду поширюється на всі питання, що стосуються тлумачення та застосування Конвенції і про¬токолів до неї, та які передаються йому на розгляд. Однак на¬ціональні суди й далі не завжди активно імплементують європейські стандарти з прав людини та норми Конвенції і практи¬ку Суду. Тому продовження удосконалення правового, організаційного та інституційного регулювання у сфері виконання рі¬шень Європейського суду з прав людини є необхідним для України.
2. Правовими джерелами діяльності ЄСПЛ є Конвенція, Протоколи до Конвенції, Регламент, Практичні інструкції, що приймаються Головою Суду, прецеденти ЄСПЛ та деяке національне законодавство країн-учасників Конвенції. Вважаємо, що окремі процесуальні норми щодо складу суду, які містяться у Регла¬менті, потребують іншого свого місця у структурі цього нормативного акту, що потребує зміни Регламенту.
3. Правотлумачною діяльністю ЄСПЛ є діяльність Суду щодо з’ясування та роз’яснення справжнього змі¬сту норм Конвенції, що підлягає реалізації у даних конкретних умовах її дії. ЄСПЛ протягом своєї ви-робив низку принципів тлумачення її норм, які визна¬чають основні засади, вихідні ідеї розуміння їхнього змі¬сту: принцип ефективного та динамічного тлумачення; принцип забезпечення правової визначеності (принцип дотримання прецеденту); принцип пропорційності та забезпечення рівноваги інтересів; принцип забезпечення певної свободи національного розсуду; принцип автономного тлумачення; врахування загальновизнаних міжнародних стандартів і принципів міжнародного права; принцип забезпечення мінімальних гарантій прав і свобод людини. Так, з декількох можливих варіантів інтерпретації змісту правової норми для правозастосування Судом обирається той, практична реалі¬зація якого забезпечить найвищий рівень захисту прав та ос¬новних свобод людини, у тому числі й шляхом застосування належних механізмів їх поновлення. При цьому з метою за¬безпечення правової визначеності Страсбурзький суд у біль¬шості випадків тлумачить Конвенцію в контексті своїх попередніх рішень, змінюючи свою практику лише в тих випад¬ках, коли цього вимагає принцип динамічного тлумачення, який дозволяє забезпечити максимально ефективний захист прав людини та основоположних свобод в умовах постійної еволюції європейських стандартів у галузі прав людини. Будь-яке обмеження прав і свобод повинно обов'язково пропорційно співвідноситися з легітимною ме¬тою, навіть, у тому випадку, коли таке обмеження прямо передбачене законом. Застосування принципу забезпечення певних меж свободи національного розсу¬ду дозволяє Європейському судові з прав людини тлумачити Конвенцію у максимальній відповідності не лише до загальновизнаних європейських стандартів, але й до конкретних обставин, за яких відбулося обмеження або порушення прав і свобод та ін.
4. Методами правотлумаченої діяльності ЄСПЛ є спеціальні прийоми та засоби пізнання смислу пра¬вових норм, що використовуються свідомо чи інтуїтивно суб'єктом тлумачення для з'ясування точного значення правових приписів, а саме філологічне тлумачення, історичне тлумачення, телеологічне тлумачення, системне тлумачення, функціональне тлумачення. Зокрема, філологічне тлумачення дозволило подолати деякі розбіжності між англійським на французьким текстами Конвенції. Історичне тлумачення ЄСПЛ використовує при статичному тлумаченні, також воно виступає додатковим аргументом при обґрунтуванні необхідності динамічного тлумачення. Телеологічне (цільове) тлумачення юридичних спрямоване на з’ясування змісту правових приписів з урахуванням їх мети. Інтерпретуючи норми Конвенції за допомогою цільового методу тлумачення, Страсбурзький суд зазвичай розширює обсяг гарантованих прав і свобод та звужує можливості застосування до них певних обмежень. Системне тлумачення окремих положень Конвенції в контексті інших її статей найчастіше використовується Судом у поєднанні з іншими методами для встановлення спільних і розбіжних рис між аналогічними або схожими термінами, які зустрічаються в тексті Конвенції, аргументації цільової спрямованості норм Конвенції тощо. Європейський суд з прав людини, який виконує функціональне тлумачення конвенційних норм здебільшого під час розгляду конкретних справ, приділяє пильну увагу вивченню обставин кожного конкретному випадку. Загалом, слід відзначити високий рівень правової аргументації рішень Європейського суду з прав людини, оскільки Суд у своїй роботі застосовує, як правило, всі можливі для кожного конкретного випадку методи тлумачення відповідно до розглянутих принципів правотлумаченої діяльності ЄСПЛ.
5. Рішення Європейського суду з прав людини є чимось середнім між класичним англо-американським прецедентом та континентальною правозастосовною практикою як сталою та послідовною позицією судів з конкретних питань правозастосування. Такі рішення містять правові позиції, які не є юридичними нормами, але мають відносно обов’язковий характер для самого ЄСПЛ та правотворче значення для держав – учасниць і формуються у результаті конкретизації норм Конвенції.
6. Рішення ЄСПЛ є частиною націо¬нального законодавства. Юридичною підставою для застосування судами України прецедентів Європейського суду є положення п. 1 Закону України № 475/97-ВР від 17 липня 1997 року «Про ратифікацію Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, першого протоколу та протоколів № 2, 4. 7 та 11 до Конвенції» та ін. Порядок виконання рішень ЄСПЛ регулюється Законом України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини», Законом України «Про виконавче провадження», іншими нормативно-правовими актами з урахуванням особливостей, що передбачені Законом «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини». Рішення цього міжнаро¬дного суду, по суті, потрібно розглядати як прецеденти, в яких міститься офіційне тлумачення Конвенції про за¬хист прав людини та основоположних свобод, що конк¬ретизує та доповнює її зміст. Застосування в національному судочинстві ста¬ндартів, які містяться в прецедентному праві Європейсьного суду з прав людини, значно підвищує якість і ефективність захисту прав і свобод людини та створює належні передумови для зростан¬ня авторитету судової влади в очах населення.
7. Прецедентне право ЄСПЛ створює правові норми, обов’яз¬кові для всіх держав-учасників Ради Європи. Національні судові органи мають дотримуватись прецедентної практики ЄСПЛ та тлумачити норми національного законодавства крізь призму прецедентної практики, що, у свою чергу, є проявом судової правотворчості. Процедура судового розгляду має відповідати вимогам справедливості та рівності сторін.
8. Об’єктивною перешкодою для застосування суддями судів загаль¬ної юрисдикції рішень ЄСПЛ є пробле¬ма забезпечення їх офіційним перекладом цих рішень. Адже більшість із них слугують взірцями для виважено¬го вирішення соціальних конфліктів. Вважаємо, що використання практи¬ки Суду в рамках української право¬вої системи дійсно було б ефективнішим за умови існування спеціальних тематичних збірників, що акумулю¬ють практику Суду, та в подальшому впливатимуть на правосвідомість суд¬дів судів загальної юрисдикції. Вони будуть змушені опановувати європей¬ське праворозуміння, усвідомлювати те, що вони можуть творити право.






СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

1. Лукьянцев Г.Е. Европейские стандарты в области прав человека: теория и практика функционирования Европейской конвенции о защите прав человека и основных свобод. - М.: Звенья, 2000. - 278 с.
2. Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод від 04.11.1950 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/995_004.
3. Вплив діяльності Європейського суду з прав людини на формування національних правозахисних систем і дотримання державами стандартів захисту прав людини / Капустинський В.А. − Київ, 2006. − 263 c.
4. Буроменський М. Кроки до Європи: Рецензія на збірник: «Практика Європейського суду з прав людини. Рішення. Дослідження. Нормативні акти» Вип. 1,2, 3 / За ред. П.М. Рабіновича // Право України. - 1999. - № 8 - С. 125 – 126.
5. Статут Ради Європи від 05.05.1949 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/994_001.
6. Закон України «Про ратифікацію Конвенції про захист прав і основних свобод людини 1950 року, Першого протоколу та Протоко¬лів № 2, 4, 7 та 11 до Конвенції» від 17 липня 1997 року. - № 475/97 // Відомості Верховної Ради України. - 1997. - №29.
7. Трюхан В., Стасів Р. Всі дороги ведуть в Євро¬пейський суд // Юридичний журнал. - 2012. - № 1. - С. 53-60.
8. Закон України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» від 23 лютого 2006 року // Офіційний вісник України. - 2006. - № 12. - Ст. 792.
9. Туманов В. А. Европейский Суд по правам человека. Очерк организации и деятельности / В. А. Туманов. - М.: Норма, 2001. – 304 с.
10. Третьяков Д. Реформування контрольного механізму Європейської конвенції з прав людини / Д. Третьяков // Вісник Національної академії прокуратури України. - 2011. - № 1. - С. 85-90.
11. Регламент Європейського суду з прав людини від 04.11.1998 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/980_067.
12. Фурса С. Я. Становлення та розвиток нових процесуальних галузей правової науки в Україні / С. Я. Фурса // Проблеми процесуальної науки: історія і сучасність: зб. наук. праць за матеріалами першої міжнарод. наук.-практ. конф. вчених-проце- суалістів, практиків, аспірантів, здобувачів і студентів, проведеної кафедрою правосуддя юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, 25-26 листопада 2010 року. - К., 2010. - С. 13-14.
13. Коста Ж.-П. Роль органів державної влади, особливо судів, та майбутнє захисту прав людини в Європі. Доповідь на міжнародній конференції «Проблеми застосування практики Європейського Суду з прав людини в правовій системі України» / Ж.-П. Коста // Вісник Верховного Суду України. - 2011. - № 7 (131). - С. 13.
14. Чертов А. А. Европейский Суд по правам человека и развитие международного права прав человека. Дис. ... канд. юрид. наук. - М., 2007. – 187 с.
15. Анищик О. Процедура рассмотрения жалобы Европейским Судом по правам человека. [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://europeancourt.ru/procedura-rassmotreniya-zhalob-v-evropejskom-sude/comment-page-2/.
16. Терехов К. И. Процессуальные особенности рассмотрения дел в Европейском суде по правам человека. Дис. ... канд. юрид. наук. - М., 2011. – 147 с.
17. Закон України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» від 23.02.2006 № 3477-IV // Відомості Верховної Ради України, 2006. - № 30. - Ст.260.
18. Бондарь Н. С. Конвенционная юрисдикция Европейского Суда по правам человека в соотношении с компетенцией Конституционного Суда РФ / Н. С. Бондарь // Журнал российского права. - 2006. - № 6. - С. 114.
19. Тодыка Ю.Н. Толкование Конституции и законов Украины: тео-рия и практика: Монография. - X.: Факт, 2001. – 328 с.
20. Власов Ю.Л. Проблеми тлумачення норм права: Автореф. дис. ... канд. юрид. наук. - Київ, 2000. – 17 с.
21. Європейське право у галузі прав лю¬дини: джерела і практика застосування: Пер. з англ. - К.: «Артек» - С. 250 – 254.
22. Килкэ У., Чефранова Е. Европейская конвенция о защите прав и основных свобод: прецеденты и комментарии // Российская академия Правосудия. - М., 2001 – 286 с.
23. Мармазов В. Методи динамічного тлумачення Конвенції про захист прав людини та основних свобод / / Вісник Академії правових наук України. - 2003. - № 4. - С. 68-70.
24. European Court of Human Rights, Soering v. United Kingdom judg-ment of 7 July 1989 // European Court of Human Rights Portal [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://www.echr.coe.int.
25. Федик С.Є. Особливості тлумачення юридичних норм щодо прав людини (за матеріалами практики Європейського суду з прав людини та Конституційного Суду України) / Дис... канд. юрид. на¬ук. - Львів, 2002. – 215 с.
26. Тлумачення та застосування Конвенції про захист прав людини й основоположних свобод Європейським судом з прав людини та судами України: Навчальний посібник / Авт. кол.: М.В. Мазур, С.Р. Тагієв, А.С. Беніцький, В.В.Кострицький; [Відп. ред. канд. іст. наук, доц. В.М. Карпунов]. - Луганськ: РВВ ЛДУВС, 2006. - 600 с.
27. Воеводин Л.Д. Юридическая техника в конституционном праве // Вестник Московского университета. – Сер. 11. Право. – 1997. – № 3. – С. 7.
28. Тодыка Ю. Н. Толкование Конституции и законов Украины: теория и практика [Текст] / Ю. Н. Тодыка. - Х. : Факт, 2001. - 328 с.
29. European Court of Human Rights, Pakelli v. Germany judgment of 25 April 1983// European Court of Human Rights Portal [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://www.echr.coe.int.
30. Спасов Б. Закон и его толкование. – М.: Юрид. лит., 1986. – 247 с.
31. Насырова Т.Я. Телеологическое (целевое) толкование советского закона. – Казань, 1988. – 144 с.
32. Шевчук С. Судовий захист прав людини: Практика Європейського Суду з прав людини у контексті західної правової традиції / С. Шевчук. – Вид. 2-е, випр., доп. – К.: Реферат, 2007. – 847 с.
33. Євграфов П. Право тлумачення Європейського суду з прав людини і його значення для національного конституційного судочинства / П. Євграфов, В. Тихий // Вісник Конституційного суду України. – 2005. – № 6. – С. 81-83
34. Тимченко Л.Д. Міжнародне право / Л.Д. Тимченко. – Х.: Консум, 1999. – 523 с.
35. Климович О. Застосування прецедентної практики Європейського суду з прав людини судами України / О. Климович // Адвокат. – 2002. – №2. – С. 38-40.
36. Веніамінова А. Рішення Європейського суду - джерело права для українського правосуддя / А. Веніамінова // Юридична газета. – К., 2013. – С. 44-45.
37. Андріанов К.В. Роль контрольного механізму Конвенції про захист прав і основних свобод людини в процесі реалізації її норм: автореф. дис. … канд. юрид. наук: 12.00.11 / К.В.Андріанов. – К., 2003. – 18 с.
38. Константий О.В. Практика Європейського суду з прав людини як джерело судового правозастосування Верховного Суду України / О.В. Константий // Вісник Верховного Суду України. – № 1 (137). – 2012. –С. 33-36.
39. Кононенко В.П. Звичаєва природа прецедентного характеру рішень Європейського суду з прав людини: автореф. дис. … канд. юрид. наук: 12.00.11 / В.П. Кононенко. – К., 2009. – 19 с.
40. Соловйов О.В. До питання про національно-юридичний статус практики Європейського суду з прав людини / О.В. Соловйов // Часопис Академії адвокатури України. – 2010. – № 6. – С. 1-9
41. Дешко Л.М. Критерії ефективності національного засобу юридичного захисту щодо невиконаннячи затримки у виконанні рішень національних суддів (за матеріалами практики європейського суду з прав людини) / Л.М. Дешко // http://archive.nbuv.gov.ua/portal/soc_gum/Pchdu/2012_1/012.pdf.
42. Вильдхабер Л. Прецедент в Европейском суде по правам человека. - Государство и право. - 2001. - № 12. - С. 6-7.
43. Закон України «Про ратифікацію Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, Першого протоколу та протоколів 2, 4, 7 та 11 до Конвенції» від 17.07.1997 № 475/97-ВР // Відомості Верховної Ради України, 1997. - № 40. - Ст.263.
44. Закон України «Про судоустрій і статус суддів» від 07.07.2010 № 2453-VI // Відомості Верховної Ради України, 2010. - № 41-42, № 43, № 44-45. - Ст.529.
45. Постанова Пленуму Верховного Суду Укра¬їни від 27.02.2009 р. № 1 «Про судову практику у справах про захист гідності та честі фізичної особи, а також ділової репута¬ції фізичної та юридичної осо-би» [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/v_001700-09.
46. Постанова Плену¬му Верховного Суду України від 18.12.2009 р. № 14 «Про судове рішення у цивільній справі» [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/v0014700-09.
47. Закон Укра¬їни «Про Конституційний Суд України» від 16.10.1996 № 422/96-ВР // Відомості Верховної Ради України, 1996. - № 49. - Ст.272.
48. Рішення Конституційного Суду України у справі за консти-туційним поданням 51 народного депутата України щодо відповід¬ності Конституції України (конституційності) положень статей 24, 58, 59, 60, 93, 190-1 Кримінального кодексу України в частині, що перед¬бачає смертну кару як вид покарання (справа про смертну кару) // Вісник Конституційного Суду України. - 2000. - № 1. - С. 16-21.
49. Паліюк В.П. Застосування судами України Конвенції про захист прав людини та основних свобод. - К.: Фенікс, 2004. – 264 с.
50. Узагальнення практики застосування судами при здійсненні судочинства у кримінальних справах статей 3, 5, 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 р. за 2011 - перше півріччя 2012 року [Електронний ресурс]. - Режим доступу : http://sc.gov.ua/ua/uzagalnennja_ sudovoji_praktiki.html.
51. Минченко Р. Влияние решений Европейского суда по правам человека на гражданское судопро¬изводство Украины / Р. Минченко // Правове забезпечення ефективного виконання рішень і за¬стосування практики Європейського суду з прав людини : матер. 2-ї міжнар. наук.-практ. конф. / за ред. С. Ківалова. - Одеса : Фенікс, 2013. - С. 283-292.
52. Чекотовська О. Проблеми застосування практики Європейського суду з прав людини КСУ [Електронний ресурс]. - Режим доступу : http://www.judges.org.ua/dig4202.htm.
53. Паліюк В. Застосування рішень Європейського суду з прав людини : недоліки та перспективи / В.Паліюк // Правове забезпечення ефективного виконання рішень і застосування практики Європейського суду з прав людини : зб. наук. ст. Міжнар. матер. наук.-практ. конф. / за ред. С.Ківалова. - Одеса : Фенікс, 2012. - С. 354-362.
54. Покровский И. Основные проблемы гражданского права / И. Покровский. - М. : Статут. - 1998. - 353 с.
55. Юдківська Г. Деякі проблеми застосування практики Європейського суду з прав людини в Україні / Г. Юдківська // Право України. - 2011. - № 7. - С. 74-79.
56. Forst D. The execution of judgments of the European Court of Human rights / D. Fors [Електрон¬ний ресурс]. - Режим доступу http://www.icl-journal.com/download/f1527ce403500a9ec58b8269a 9a9147VICL_Thesis_Vol_7_3_13.pdf.
57. Besson S. The Erga Omnes Effect of the European Court of Human Rights’ Judgements / S. Besson [Електронний ресурс]. - Режим доступу : http://doc.rero.ch/record/32574?ln=en.
58. Costa Jean-Paul The authority of the jurisprudence of the European Court of Human Rights [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://www.coe.int/t/dghl/standardsetting/cddh/ Proceedings/Belgrade_PROCEEDINGS&COVER.pdf.
59. Lemmens P. Guidance by Supreme Courts to lower courts on the requirements of the European Convention on Human Rights / P. Lemmens [Електронний ресурс]. - Режим доступу : http://www.coe.int/t/dghl/standardsetting/cddh/Proceedings/Belgrade_PROCEEDINGS&COVER.pdf.
60. Курс цивільного процесу : [підручник] / [В. Комаров, В. Бігун, В. Баранкова та ін.] ; за ред. В. В. Комарова. - X. : Право, 2011. - 1352 с.
61. Юдківська Г. Деякі проблеми застосування практики Європейського суду з прав людини в Україні / Г. Юдківська // Право України. - 2011. - № 7. - С. 74-79.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
500





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.