У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ВІДНОСИН У СФЕРІ НАДАННЯ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ
Количество страниц 82
ВУЗ Чернівецький Національний Університет ім. Юрія Федьковича
Год сдачи 2017
Содержание ЗМІСТ

ВСТУП 3
РОЗДІЛ І.ТЕОРЕТИКО-ПРАВОВІ ЗАСАДИ НАДАННЯ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ 7
1.1. Поняття та зміст житлово-комунальних послуг 7
1.2. Класифікація житлово-комунальних послуг 14
1.3. Договір про надання житлово-комунальних послуг 22
Висновки до розділу І 31
РОЗДІЛ ІІ.ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ВІДНОСИН У СФЕРІ НАДАННЯ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ 34
2.1. Правові засади відносин у сфері надання житлово-комунальних послуг 34
2.2. Органи державного контролю за якістю надання житлово-комунальних послуг 44
2.3. Громадський контроль у сфері надання житлово-комунальних послуг 53
2.4. Судовий захист як форма забезпечення ефективного регулювання житлово-комунальних правовідносин 59
Висновки до розділу ІІ 61
РОЗДІЛ ІІІ.АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ТА ШЛЯХИ ВДОСКОНАЛЕННЯ ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ ВІДНОСИН У СФЕРІ НАДАННЯ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ 64
Висновки до розділу ІІІ 69
ВИСНОВКИ 71
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 75






ВСТУП

Актуальність теми. Конституція України визначає право кожного на житло (ст. 47), на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім'ї, що включає житло (ст. 48) та ін.[1]. Тому важливість житлово-комунального господарства (далі – ЖКГ) важко переоцінити. Від його стану і розвитку напряму залежать добробут населення. Галузь житлово-комунального господарства має життєзабезпечувальний характер, оскільки спрямована на задоволення першочергових потреб у побутовому та виробничому споживанні послуг, що надаються в її межах. Незважаючи на високу соціально-економічну значущість ЖКГ, його загальний стан вже досить довгий час залишається незадовільним, а в останні роки в цій сфері посилюються деструктивні процеси, подальше ігнорування яких може призвести до вкрай небезпечних соціально-економічних результатів, а згодом й до повної руйнації житлово-комунального господарства.
Однією з нагальних проблем у цій сфері залишається фрагментарність та непослідовність чинного законодавства у сфері ЖКГ. Система ЖКГ потребує невідкладного й докорінного, системного та послідовного реформування відповідно до вимог світових стандартів, а законодавство в цій царині – суттєвої модернізації відповідно до ринкових умов господарювання, сучасних процесів у сфері ЖКГ.
Останнім часом в Україні здійснено певні кроки на шляху законодавчого забезпечення реформування та належного функціонування галузі ЖКГ. Утім чинні нормативно-правові акти у цій сфері не забезпечують житлово-комунальне господарство реальним механізмом реалізації чисельних програм та концепцій розвитку цієї галузі. Недосконалість і суперечливість правових норм, які закріплюють повноваження й компетенцію органів державної влади й органів місцевого самоврядування у відповідній галузі, брак чіткого алгоритму дій учасників відносин у ЖКГ, пов’язаних, зокрема, з порядком надання житлово-комунальних послуг, недотримання виважених тарифів, та їх постійна зміна, а також ціла низка інших чинників і зумовили нагальну потребу у комплексному дослідженні проблем, пов’язаних із недосконалістю правової регламентації суспільних відносин у цій сфері.
Стан наукової розробки. Питання правового регулювання відносин у ЖКГ були предметом вивчення таких учених, як О.М. Білянський, Н.О. Гура, В.Н. Инякін, Т.М.Кравцова, М.В.Косюта, О.Ю. Кучеренко, О.А. Медведєва, Г.М. Семчук, О.М. Соколовська, Г.Й. Солодухін, О.І. Сушинський, О.М. Тищенко, А.Г. Хазиков, Н.М. Шевченко, Т.П. Юр’єва та ін. Однак постійні зміни у законодавстві в цій сфері та недосконалість сфери ЖКГ зумовлюють необхідність проведення нових досліджень.
Метою даної роботи є дослідження правового регулювання відносин у сфері надання житлово-комунальних послуг.
Відповідно до поставленої мети, нами окреслено наступне коло завдань:
1. Визначити поняття та зміст житлово-комунальних послуг.
2. Здійснити класифікацію житлово-комунальних послуг.
3. Дослідити договір про надання житлово-комунальних послуг.
4. Проаналізувати правові засади відносин у сфері надання житлово-комунальних послуг.
5. Визначити органи державного контролю за якістю надання житлово-комунальних послуг.
6. Розглянути громадський контроль у сфері надання житлово-комунальних послуг.
7. Дослідити судовий захист як форма забезпечення ефективного регулювання житлово-комунальних правовідносин.
8. Проаналізувати актуальні проблеми та визначити шляхи вдосконалення правового регулювання відносин у сфері надання житлово-комунальних послуг.
Об’єктом дослідження є суспільні відносини в сфері надання житлово-комунальних послуг.
Предметом дослідження є правові акти, що регулюють відносини у сфері надання житлово-комунальних послуг.
Методи дослідження. У даному комплексному дослідженні використано низку загальнонаукових і спеціальних наукових методів, а саме: діалектичного, історичного, порівняльно-правового, нормативно-аналітичного, догматичного й методу системно-структурного аналізу. За допомогою діалектичного методу показано формування й розвиток господарських відносин у сфері житлово-комунального господарства України, співвідношення в них публічних і приватних інтересів суб’єктів, учасників господарських відносин, формування й застосування житлово-комунальних тарифів і цін за надання житлово-комунальних послуг. Порівняльно-правовий і нормативно-аналітичний методи були задіяні при співставленні окремих положень законодавства України, що регламентує відносини в сфері ЖКГ, і законодавства деяких країн ближнього й дальнього зарубіжжя з метою встановлення найбільш оптимальних шляхів правового регулювання цих відносин у ЖКГ України. Догматичний метод дозволив проаналізувати зміст норм господарського, цивільного, адміністративного, житлового й господарсько-процесуального законодавства, виявити в ньому прогалини й запропонувати законодавчо-правові заходи з усунення існуючих недоліків.
Системне оперування зазначеними методами допомогло вирішити поставлені наукові завдання і сформулювати пропозиції з удосконалення норм права, що регулюють відносини у сфері надання житлово-комунальних послуг.
Нормативною базою дослідження є Конституція України, Житловий Кодекс Української РСР, Цивільний кодекс України, Господарський кодекс України, Закон України «Про житлово-комунальні послуги» та ін. нормативні акти.
Наукова новизна одержаних результатів полягає в тому, що дипломна робота є комплексним дослідженням правового регулювання відносин у сфері надання житлово-комунальних послуг. Вперше було здійснено комплексне дослідження цієї проблематики, з урахування актуального законодавства, надано відповідні пропозиції щодо його вдосконалення.
Структуру роботи складають сім підрозділів, об’єднані у два розділи («Теоретико-правові засади надання житлово-комунальних послуг» та «Державне регулювання відносин у сфері надання житлово-комунальних послуг»), розділу «Актуальні проблеми та шляхи вдосконалення правового регулювання відносин у сфері надання житлово-комунальних послуг», а також вступу, висновків та списку використаних джерел. Загальний об’єм роботи складає 82 сторінки. Список використаних джерел містить 67 найменувань.
Список литературы ВИСНОВКИ

Таким чином, в результаті проведеного дослідження, слід зробити наступні висновки:
1. Житлово-комунальні послуги явля¬ють собою дії або діяльність виконавця з підтримки і відновлення належного технічного та санітарно-гігієнічного стану будівель, споруд, обладнання, комунікацій та об’єктів житлово-комунального призначення, вивезення побуто¬вих відходів та подачі споживачам електричної енергії, питної води, газу, теплової енергії і гарячої води. Житлово-комунальні послуги та умови їх надання мають бути безпечними для життя, здоров’я та майна споживачів, навко¬лишнього природного середовища.
2. Як показало проведене дослідження, на сьогодні в правовій науці немає єд¬ності у термінологічному визначенні та видах послуг, що на¬даються у сфері житлово-комунального обслуговування і, як наслідок, правове регулювання договірних відносин не можна визнати досконалим. Доцільно класифікувати житлово-комунальні послуги окремо на житлові та комунальні. До комунальних на даний час відноситься забезпечення: холодною та гарячою водою; водовідведенням; газо- та електропостачанням; опаленням; вивезенням побутових відходів. До житлових доцільно віднести: послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій (їх комплексів); послуги з ремонту приміщень, будинків і споруд (їх комплексів); послуги з управління будинком або спорудою (їх групами чи комплексами). Отже, нормативно-закріплена класифікація житлово-ко¬мунальних послуг за їх функціональним призначенням потребує вдосконалення, якому повинно передувати визначення видів по¬слуг, які надаються у сфері житлово-комунального обслуговуван¬ня.
3. За договором про надання комунальних послуг одна сторона (послугонадавач) зобов’язується здійснювати діяльність з утримання в належному стані технічного оснащення будинку, загальних приміщень багатоквартирного будинку, прибудинкової чи іншої території (комунальні послуги) другій стороні (замовнику), а замовник зобов’язується здійснювати оплату наданих послуг за встановленими тарифами та на умовах, визначених договором. Вважаємо, що формулювання поняття договору про надання комунальних послуг, виходячи з легального визначення комунальних послуг, призводять до правових суперечностей. Договір про надання житлово-комунальних послуг може укладається між особами, на основі типового договору, істот¬ні умови якого є рівними та обов’язковими для всіх споживачів, направлений на забез¬печення виконання норм, стандартів та правил експлуатації житлових та нежитлових приміщень та передбачає надання платних послуг.
4. В Україні створена розвинена нормативно-правова база, що регулює відносини в сфері надання житлово-комунальних послуг. Станом на теперішній час існує чотириланкова система ієрархічно розташованих нормативно-правових актів, що включає: Конституцію України; законодавчі акти; підзаконні нормативно-правові акти центральних органів виконавчої влади; рішення органів місцевого самоврядування. Однак наразі дана система неузгоджена та недосконала. Положення підзаконних актів в ній часто суперечать положенням Конституції, Цивільного кодексу та ін. або прописані таким чином, що перешкоджають реалізації законодавчо закріплених прав споживачів комунальних послуг.
5. Держава встановлює стандарти надання житлово-комунальних послуг, що базуються на загальновизнаних досягненнях науки і техніки, а також практичного досвіду діяльності у цій сфері господарювання. Під ними доцільно розуміти прийняті уповноваженими державними органами нормативно-правові акти, в яких визначаються вимоги щодо кількісного і якісного складу надання цих послуг. Можна виділити такі види стандартів забезпечення населення житлово-комунальними послугами: міжнародні, регіональні, національні (державні), галузеві. Держава в особі уповноважених на це органів виконавчої влади, таких як Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, здійснює контроль за дотриманням вказаних стандартів, нормативів, норм, порядків і правил у сфері житлово-комунальних послуг.
6. Чинне законодавство містить положення про громадські слухання та громадський контроль у сфері житлово-комунальних послуг. Однак механізм такого контролю регламентований нечітко, що створює можливості для зловживань та ігнорування громадської думки. Представники суб’єктів владних повноважень часто вибірково та неоднаково тлумачать непослідовні норми законодавства та локальних актів, неоднозначно формують свою політику, подекуди обмежуючи участь громадськості у вирішенні питань державного чи місцевого значення у сфері житлово-комунальних послуг.
7. Судовий захист є найбільш дієвою формою забезпечення ефективного регулювання житлово-комунальних правовідносин. У сфері житлово-комунального господарства вживаються наступні судові способи захисту прав споживачів, як подання пере¬творювального позову, тобто позову, спрямованого на припинення або зміну правовідношення (договору); подання позову про відшкодування збитків та стягнення неустойки, тобто спрямованого на відновлення майнової сфери. Кожен з цих способів успішно застосовується при здійсненні захисту прав споживачів, що підтверджується судовою практикою і практикою діяльності громадських організацій та органів місцевого самоврядування. Особливість способів захисту прав споживачів у сфері надання житво-комунальних послуг полягає в тому, що в кожній конкретній ситуації вони можуть застосовуватися окремо або в сукупності.
8. Нормативно-правове регулювання надання житлово-комунальних послуг потребує вдосконалення. Необхідне чітке визначення меж компетенції органів, уповноважених здійснювати державне управління у цій сфері; вдосконалення тарифної політики (розробка відповідних нормативно-правових актів); вирішити проблему боргів за комунальні послуги та ін. Вдос¬коналення нормативно-правової бази є важливим складником проведення ефективних реформ у сфері ЖКГ, очікуваним результатом яких є, зокрема, по¬ліпшення відносин у даній сфері та забезпечення сталого функціонування ЖКГ загалом. Для вдосконалення правового регулювання відносин у сфері надання житлово-комунальних послуг, слід також звернутися до досвіду країн ЄС щодо реформування сфери ЖКГ. Ми переконані, що досвід Прибалтики щодо оподаткування ОСББ та вирішення питання земель ОСББ значно вдосконалить систему функціонування житлово-комунальної сфери.








СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Конституція України від 28.06.1996 // Відомості Верховної Ради України, 1996. - № 30. - Ст. 141.
2. Белл Д. Грядущее постиндустриальное общество: опыт социального прогнозирования / Д. Белл. - М. : Academia, 2004. - 783 с.
3. Коршакова О. М. Житлово-комунальні послуги в цивільному обігу України / О. М. Коршакова // Право і Безпека. - 2011. - № 3. - С. 264-270.
4. Брагинский М. И. Договорное право : в 5 кн. Кн. 1 / М. И. Брагинский, В. В. Витрянский. - М.: Статут, 2011. - 908 с.
5. Степанов Д. И. Услуги как объект гражданских прав / Д. И. Степанов. -М.: Статут, 2005. - 346 с.
6. Калмыков Ю. Х. Избранное: труды, статьи, выступления / Ю. Х. Калмыков ; [сост. О. М. Козырь, О. Ю. Шилохвост]. - М. : Статут , 1998 - 312 с.
7. Иоффе О. С. Избранные труды по гражданскому праву: из истории цивилистической мысли, граж¬данское правонарушение, критика теории «хозяйственного права» / О. С. Иоффе. - 3-е изд., испр. - М. : Статут , 2009. - 780 с.
8. Красавчиков О. А. Категории науки гражданского права : избр. тр. в 2 т. Т. 2 / О. А. Красавчиков. - М. : Консультант плюс, 2005. - 492 с.
9. Советское гражданское право : учеб. для вузов : в 2 т. Т. 1 / [О. А. Красавчиков, Л. Г. Кузнецова, Е. Д. Шешенин и др.] ; под общ. ред. О. А. Красавчикова. - М. : Высш. шк., 1985 - 544 с.
10. Алексеев С. С. Право: азбука - теория - философия: опыт комплексного исследования / С. С. Алек¬сеев. - М. : Статут, 1999. - 712 с.
11. Кротов М. В. Обязательство по оказанию услуг в советском гражданском праве : учеб. пособие / М. В. Кротов. - Л. : ЛГУ, 1990. - 106 с.
12. Иоффе О. С. Избранные труды : в 3 т. Т. 3 Общее учение об обязательствах. Отдельные виды обяза¬тельств / О. С. Иоффе.- М. : Юрид. лит., 2004. - 835 с.
13. Мейер Д. И. Русское гражданское право / Д. И. Мейер. - 3-е изд., испр. - М. : Статут ; Консультант Плюс, 2003. - 829 с.
14. Шерстобитов А. Е. Гражданско-правовой договор как средство охраны прав граждан потребителей / А. Е. Шерстобитов // Вестник МГУ. Серия 11. Право. - 1991. - № 6. - С. 15-22.
15. Цивільний кодекс України. - Х. : Одіссей, 2011. - 352 с.
16. Про житлово-комунальні послуги: Закон України від 24.06.2004 № 1875-IV // Відомості Верховної Ради України, 2004. - № 47. - Ст.514.
17. Мирза С.С. Щодо питання про визначення поняття житлово-комунальної послуги / С.С. Мирза // Вісник Нац. ун-ту внутр. справ. - 2004. - Вип. 27. - С. 350-355.
18. Жемеренко Є. Актуальні проблеми становлення та розвитку комунальних відносин в Україні / Є. Жемеренко // Актуальні проблеми економіки. - 2005. - № 9. - С.3 – 10.
19. Руткаускас Т.К. Формирование и развитие рынка жилищно-коммунальных услуг / ТК. Руткаускас [учеб.пособие]. - Екатеринбург: Изд-во „Екатеринбург”, 2000. - 308 с.
20. Мельник С. М. Розвиток конкурентного середовища на ринках житлово-комунальних послуг в Україні: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. економ. наук: спец. 08.07.05 «Економіка торгівлі та послуг» / С. М. Мельник. - К., 2006. - 23 с.
21. Петен Я. Л. Господарсько-правова характеристика договору про надання житлово-комунальних послуг /Я. Л. Петен // Форум права. - 2010. - 2. - С. 368-372.
22. Гейнц Р. М. Цивільно-правове регулювання відносин за договором про надання комунальних послуг: автореф. дис. на здобуття наук. сту¬пеня канд. юрид. наук : спец. 12.00.03 «Цивільне право; цивільний процес; сімейне право; міжнародне приватне право» / Р. М. Гейнц. - К., 2011. - 19 с.
23. Брагинский М. И. Договорное право: в 2- кн. / М. И. Брагинский, В. В. Витрянский. - М. : Статут, 1999. - Книга первая: Общие положения. - 848 с.
24. Рабинович А. В. Право людини на гідний рівень споживання та юри¬дичний механізм його забезпечення в Україні (загальнотеоретичне дослідження): [праці Львівської лабораторії прав людини і грома-дянина Науково-дослідного інституту державного будівництва та місцевого самоврядування Академії правових наук України] / [редкол.: П. М. Рабинович (гол. ред.) та ін.] - Серія I. Дослідження та реферати. Випуск 17. - Львів: Край, 2008. - 164 с.
25. Суярко Т. Д. Договір управління житлом: цивільно-правовий аспект: дис.... канд. юрид. наук: 12.00.03: захищена 18.06.08/Суярко Тетяна Дмитрівна. - Харків, 2007. - 225 с.
26. Мирза С. С. Договір про надання послуг з управління багатоквартир-ним будинком : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. юрид. наук: спец. 12.00.03 «Цивільне право; цивільний процес; сімейне пра¬во; міжнародне приватне право» / С. С. Мирза. - К., 2011. - 19 с.
27. Герасимчук М. О. Договори надання послуг, пов’язаних з користуван¬ням житлом : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. юрид. наук: спец. 12.00.03 «Цивільне право; цивільний процес; сімейне пра¬во; міжнародне приватне право» /М. О. Герасимчук. - Одеса, 2012. - 20 с.
28. Створення та діяльність об’єднання співвласників багатоквартир¬ного будинку: Практичний посібник /Інститут місцевого розвитку. - К, 2007. - 288 с.
29. Демченко О. Правовий режим житлового комплексу та його складо¬вих [Текст] / О. Демченко // Юридична Україна. - 2010. - № 2. - С. 63-67.
30. Лідовец Р. А. Змішані договори в цивільному праві України [Текст] : дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / Лідовець Руслан Анатолійович. — Острог, 2004. — 204 с.
31. Цивільне право України [Текст] : [навч. посібн.] / за заг. ред. І. А. Бірюкова, Ю. О. Заїки : [2¬е вид., зі змін.]. — К. : Істина, 2004. — 224 с.
32. Мирза С. С. До проблеми визначення поняття договору про надання житлово-комунальної послуги [Текст] / С. С. Мирза // Вісник Одеського інституту внутрішніх справ. — 2004. — №24. — С. 117¬-122.
33. Рудченко И. И. Гражданско-правовое регулирование коммунального обслуживания жилых помещений [Текст] : дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / Рудченко Иван Иванович. — Краснодар, 2008. — 170 с.
34. Мілаш В. С. Комерційний договір у контексті сучасних ринкових умов [Текст] : [монограф.] / В. С. Мілаш — X. : Вид. ФОП Вапнярчук Н. М., 2007. — 440 с.
35. Типовий договір про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення: затв. постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 р. № 630 [Текст] // ОВУ. — 2009. — № 68. — Ст. 2349.
36. Типовий договір про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій: затв. постановою Кабінету Міністрів України від 20.05.2009 р. №2 529 [Текст] // ОВУ. — 2009. — № 40/42. — Ст. 1353.
37. Цивільне право України : підручник : у 2 т. / за заг. ред. В. І. Борисової. - К. : ЮрінкомІнтер, 2004. - 552 с.
38. Житловий Кодекс Української РСР від 30.06.1983 // Відомості Верховної Ради, 1983. - Додаток до № 28. - Ст.573.
39. Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку: Закон України від 29.11.2001 № 2866-III // Відомості Верховної Ради України, 2002. - № 10. - Ст.78.
40. Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку: Закон України від 14.05.2015 № 417-VIII // Відомості Верховної Ради, 2015. - № 29. - Ст.262.
41. Про державне регулювання у сфері комунальних послуг: Закон України від 09.07.2010 № 2479-VI // Відомості Верховної Ради України, 2010. - № 49. - Ст.571.
42. Про теплопостачання: Закон України від 02.06.2005 № 2633-IV // Відомості Верховної Ради України, 2005. - № 28. - Ст.373.
43. Про питну воду та питне водопостачання: Закон України від 10.01.2002 № 2918-III // Відомості Верховної Ради України, 2002. - № 16. - Ст.112.
44. Про затвер¬дження Правил надання населенню послуг з газопостачання: Постанова Кабінету Мініс¬трів України від 09.12.1999 № 2246 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/2246-99-%D0%BF.
45. Про захист прав споживачів: Закон України від 12.05.1991 № 1023-XII [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/1023-12.
46. Правила надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої во¬ди і водовідведення: затв. Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 р. № 630 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/630-2005-%D0%BF.
47. Про по¬рядок відключення окремих приміщень жит¬лових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при від¬мові споживачів від централізованого тепло¬постачання: затв. Мінбуду України від 22.11.2005 № 4 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z1478-05.
48. Сергієнко В. В. Актуальні питання правового регулювання надання житлово-комунальних послуг / В. В. Сергієнко // Форум права. — 2011. — № 1. — С. 885—890.
49. Словник термінів і понять, що вживаються у чинних нормативно-право¬вих актах України / упоряд. : О. В. Богачова, К. С. Винокуров та ін. - К. : Оріяни, 1999. - 502 с.
50. Про результати експертно-соціологічного опитування стосовно якості ЖКП [Електронний ресурс]. - Режим доступу : http://rusanivka.org.ua/7page id=810.
51. Салухіна Н. Г. Стандартизація та сертифікація товарів і послуг : підручник / Н. Г. Салухіна, О. М. Язвінська. - К. : Центр учб. л-ри, 2010. - 336 с.
52. Полуянов В. П. Питання підвищення якості житлово-комунальних послуг як резерву урегулювання обсягів дебіторської заборгованості галузі / В. П. Полуя¬нов, О. М. Попович // Проблеми розвитку соціально-економічних систем: підприєм¬ництво, глобалізація, економічне зростання. - Київ-Дубно, 2010. - Вип. І. - С. 11.
53. Беррі Л. Якість послуг / Л. Беррі, В. Цайтман. - К. : Основи, 1998. – 412 с.
54. Качественные жилищно-коммунальные услуги - общее дело власти и гро¬мады: материалы ІІІ Всеукр. науч.-практ. конф. по вопросам самоорганизации на¬селения (Одесса, 17-18 сент. 2007 г.). - Одесса, 2007. - 120 с.
55. Полуянов В. П. Питання підвищення якості житлово-комунальних послуг як резерву врегулювання обсягів дебіторської заборгованості галузі / В.П. Полуянов, Н.С. Попович // Вісник Хмельницького національного університету. - 2011. - № 2 (т. 1). - С. 227-234.
56. Про стандарти, технічні регламенти та процедури оцінки відповідності: Закон України від 01.12.2005 р. // Відомості Верховної Ради. - 2006. - № 12. - Ст. 101.
57. Державний класифікатор соціальних стандартів і нормативів: Наказ Міністерства праці та соціальної політики України від 17.06.2002 р. № 293 // [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/FIN5210.html.
58. Про затвердження Положення про Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України: Указ Президента України від 31.05.2011 р. № 633/2011 // Офіційний вісник України. - 2011. - № 41. - Ст. 1665.
59. Про природні монополії: Закон України від 20.04.2000 № 1682-III // Відомості Верховної Ради України, 2000. - № 30. - Ст.238.
60. Чи послідовною є державна політика у сфері комунальних послуг? [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://www.gromada.lviv.ua/article/630.
61. Стратегія сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2016 - 2020 роки: затв. Указом Президента України від 26.02.2016 № 68/2016 [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/212/2012.
62. Цивільне процесуальне право України: Академічний курс: Підручник /Штефан М.Й. -К.: Видавничий дім «Ін Юре», 2005. - 624 с.
63. Коршакова О.М. Неюрисдикційні способи захисту прав споживачів житлово-комунальних послуг // Науковий вісник Ужгородського національного університету. – Ужгород, 2013. - Вип. № 21: Право. - С. 232-236.
64. Гладчук Т.П. Досвід реформування житлово-комунального господарства в країнах Європейського Союзу / Т. П. Гладчук // Часопис Київського університету права. - 2011. - № 4. - С. 376-379.
65. Волков А. М. Швеция: социально-экономическая модель / А. М. Волков. - М.: Мысль, 1991. - 245 с.
66. Башмаков И. А. Реформа ЖКХ: мы неправильно делаем то, что задумали, или неправильно задумали то, что делаем? (Десять спорных тезисов) / И. А. Башмаков - [Електронний ресурс] - Режим доступу: http://energy.seu.ru/jkh.html?cmd%5B133%5D=i-133-4009.
67. Юрківський В. М. Країни світу: довідник. - К.: Либідь, 1999. - 368 с.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
500





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.