У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Правові основи управління багатоквартирним будинком
Количество страниц 81
ВУЗ Чернівецький Національний Університет ім. Юрія Федьковича
Год сдачи 2017
Содержание ЗМІСТ
ВСТУП 3
РОЗДІЛ І.ТЕОРЕТИКО-ПРАВОВІ ЗАСАДИ УПРАВЛІННЯ БАГАТОКВАРТИРНИМ БУДИНКОМ 7
1.1. Поняття багатоквартирного будинку та квартири у ньому 7
1.2. Правове регулювання власності у багатоквартирному житловому будинку 20
1.3. Нормативно-правові засади управління багатоквартирним будинком 27
Висновки до розділу І 30
РОЗДІЛ ІІ.ПРАВОВІ ОСНОВИ ФОРМ УПРАВЛІННЯ БАГАТОКВАРТИРНИМ БУДИНКОМ 32
2.1. Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку як форма реалізації прав власників на управління спільним майном 32
2.2. Оформлення права власності на земельну ділянку як форма забезпечення ефективного управління майном багатоквартирного будинку 43
2.3. Правовий статус та проблеми залучення управителя житлового будинку 51
Висновки до розділу ІІ 54
РОЗДІЛ ІІІ.ЗАРУБІЖНИЙ ДОСВІД ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ ПИТАНЬ УПРАВЛІННЯ БАГАТОКВАРТИРНИМ БУДИНКОМ ТА ЙОГО ЗАСТОСУВАННЯ В УКРАЇНІ 56
3.1. Зарубіжний досвід правового регулювання питань управління багатоквартирним будинком 56
3.2. Вдосконалення правового регулювання питань управління багатоквартирним будинком в Україні із урахування зарубіжного досвіду 66
Висновки до розділу ІІІ 69
ВИСНОВКИ 71
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 75








ВСТУП

Актуальність теми. Конституція України визначає право кожного на житло (ст. 47), на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім'ї, що включає житло (ст. 48) та ін.[1]. Тому важливість житлово-комунального господарства (далі – ЖКГ) важко переоцінити. Від його стану і розвитку напряму залежать добробут населення. Галузь житлово-комунального господарства має життєзабезпечувальний характер, оскільки спрямована на задоволення першочергових потреб у побутовому та виробничому споживанні послуг, що надаються в її межах.
Після утворення незалежної держави в житлово-комунальному господарстві України відбулися радикальні зміни, пов’язані, насамперед, із запровадженням конкурентних засад у цій сфері та масовою приватизацією житлового фонду в багатоквартирних будинках. Це зумовило необхідність пошуку нових форм і засобів утримання загального майна багатоквартирних будинків, а також забезпечення власників і користувачів приміщень у таких будинках належними житлово-комунальними послугами. Однією із таких форм стало управління об’єктами житлової нерухомості.
Діяльність з управління житловою нерухомістю в Україні недостатньо розвинута, що пов’язано з впливом багатьох негативних чинників соціального, економічного, правового та іншого характеру. Зокрема, чинне законодавство України, що регламентує управління багатоквартирними будинками та надання житлово-комунальних послуг взагалі, є застарілим та не відповідає сучасним реаліям стану вітчизняного житлово-комунального господарства. Крім того, в чинному вітчизняному законодавстві наявні численні прогалини та суперечливі положення.
Значним кроком вперед на шляху подолання зазначених проблем стало прийняття Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» від 14.05.2015 № 417-VIII, який визначає особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку, регулює правові, організаційні та економічні відносини, пов’язані з реалізацією прав та виконанням обов’язків співвласників багатоквартирного будинку щодо його утримання та управління [2]. Водночас, не всі проблемні питання у цій сфері було вирішено. Прогалини українського законодавства вимагають удосконалення чинних нормативно-правових актів, що вбачається за можливе лише виключно за науково обґрунтованого та виваженого підходу.
Стан наукової розробки. В науці цивільного права вже досліджувались окремі аспекти правового регулювання послуг з управління багатоквартирним будинком. Слід відзначити праці М. І. Брагінського, В. І. Борисової, О. В. Дзери, В. І. Жукова, Ю. О. Заіки, О. С. Іоффе, В. В. Луця, Р. А. Майданика, О. А. Підопригори, І. В. Спасибо-Фатєєвої, Д. Б. Савельєва, Є. О. Фурси, Т. Р. Федосєєвої, Р. Б. Шишки та інших. Однак постійні зміни у законодавстві в цій сфері та його недосконалість зумовлюють необхідність проведення нових досліджень.
Метою даної роботи є дослідження правового регулювання управління багатоквартирним будинком.
Відповідно до поставленої мети, нами окреслено наступне коло завдань:
1. Визначити поняття багатоквартирного будинку та квартири у ньому.
2. Розглянути правове регулювання власності у багатоквартирному житловому будинку.
3. Дослідити нормативно-правові засади управління багатоквартирним будинком.
4. Розглянути об’єднання співвласників багатоквартирного будинку як форму реалізації прав власників на управління спільним майном.
5. Проаналізувати оформлення права власності на земельну ділянку як форму забезпечення ефективного управління майном багатоквартирного будинку.
6. Визначити правовий статус та проблеми залучення управителя житлового будинку.
7. Дослідити зарубіжний досвід правового регулювання питань управління багатоквартирним будинком.
8. Встановити шляхи вдосконалення правового регулювання питань управління багатоквартирним будинком в Україні із урахування зарубіжного досвіду.
Об’єктом дослідження є суспільні відносини в сфері управління багатоквартирним будинком.
Предметом дослідження є правові основи управління багатоквартирним будинком.
Методи дослідження. У даному комплексному дослідженні використано низку загальнонаукових і спеціальних наукових методів, а саме: діалектичного, історичного, порівняльно-правового, нормативно-аналітичного, догматичного й методу системно-структурного аналізу. Так, порівняльно-правовий і нормативно-аналітичний методи були задіяні при співставленні окремих положень законодавства України і законодавства деяких країн ближнього й дальнього зарубіжжя. Догматичний метод дозволив проаналізувати зміст норм господарського, цивільного, адміністративного, житлового й господарсько-процесуального законодавства, виявити в ньому прогалини й запропонувати законодавчо-правові заходи з усунення існуючих недоліків.
Системне оперування зазначеними методами допомогло вирішити поставлені наукові завдання і сформулювати пропозиції з удосконалення норм права, що регулюють відносини у сфері надання житлово-комунальних послуг.
Нормативною базою дослідження є Конституція України, Житловий Кодекс Української РСР, Цивільний кодекс України, Господарський кодекс України, Земельний кодекс, Закони України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку», «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», та ін. нормативні акти.
Наукова новизна одержаних результатів полягає в тому, що дипломна робота є комплексним дослідженням правового регулювання управління багатоквартирним будинком. Вперше було здійснено комплексне дослідження цієї проблематики, з урахування актуального законодавства, надано відповідні пропозиції щодо його вдосконалення.
Структуру роботи складають дев’ять підрозділів, об’єднаних у три розділи, в яких послідовно розкривається тема дослідження, а також вступ, висновки та список використаних джерел. Загальний об’єм роботи складає 81 сторінку. Список використаних джерел містить 60 найменувань.
Список литературы ВИСНОВКИ

Таким чином, в результаті проведеного дослідження, слід зробити наступні висновки:
1. Багатоквартирними є будинки з трьома та більше квартирами як масової забудови, так і індивідуальні, підвищеної комфортності. При цьому квартира - це нерухоме, ізольоване, індивідуально визначене житлове приміщен¬ня, що призначене та придатне для прожи¬вання, має окремий вихід до приміщень зага¬льного користування або на вулицю та зареєстроване як об’єкт права власності.
2. Багатоквартирний будинок є об’єк¬том цивільних прав і може бути об’єк¬том права приватної власності, у випад¬ку якщо одна особа набуває право власності на всі приміщення в багато¬квартирному будинку, і не потребує реє¬страції права власності на окремі квар-тири. Якщо в багатоквартирному будин¬ку є два і більше власників, на будинок поширюється режим спільної власності, але потребує закріплення чіткий критерій розмежування об’єктів часткової і спіль-ної власності у багатоквартирному бу¬динку. Якщо квартира є самостійним об’єктом права приватної власності, то право спільної власності багатоквартир¬ного будинку має бути лише об’єктом утримання і управління.
3. Нормативно-правові засади управління багатоквартирним будинком визначені у Конституції України, Цивільному, Господарському та Житловому кодексах України, Законі «Про приватизацію державного житлового фонду» від 19 червня 1992 р., «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» від 28 листопада 2001 р., «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» від 14.05.2015 та інших нормативно-правових актах. Наразі нормативно-правові засади управління багатоквартирним будинком зазнали значних змін у зв’язку із прийняттям ЗУ «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку». Однак вказані зміни несуть як позитивні моменти, так і суттєві ризики для власників помешкань у багатоквартирних будинках.
4. Питання правового статусу ОСББ в Законі України «Про ОСББ» не чітко визначено. Тому пропонуємо чітко законодавчо визначити організаційно-правову форму ОСББ. Необхідно детально законодавчо регламентувати статус ОСББ як непідприємницького товариства, щоб це відокремлювало ці непідприємницькі товариства від під¬приємницьких та не допускало зловживань з їх боку. Потрібно закріпити норму, відповідно до якої має визначатись технічне становище будинку, що передається на баланс ОСББ; закріпити відповідальність ОСББ за порушення порядку письмо¬вого повідомлення, яке направляється за 14 днів власни¬кам будинку до дати проведення установчих зборів; чітко визначити коло відносин, за які має наставати відповідальність ОСББ.
5. Як показало проведене дослідження, питання оформлення права власності на земельну ділянку ОСББ залишається достатньо проблемним, через недостатню урегульованість. Вважаємо, що процедура отримання земельних ділянок під багатоквартирними жилими будинками якнайшвидше повинна бути уточнена Кабінетом Міністрів України у своїй постанові.
6. Як показало проведене дослідження, управитель багатоквартирного будинку — це фізична особа-підприємець або юридична особа – суб’єкт підприємницької діяльності, яка за договором із співвласниками забезпечує належне утримання та ремонт спільного майна багатоквартирного будинку і прибудинкової території та належні умови проживання і задоволення господарсько-побутових потреб. Управління здійснюється на підставі договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком. Вартість послуг з управління визначається за згодою сторін та зазначається у договорі, при чому умови договору повинні відповідати умовам типового договору, затвердженого Кабінетом Міністрів України. Варто наголосити на необхідності розроблення та затвердження такого типового договору. У випадку, коли співвласники не визначились із формою управління протягом року із дня набуття чинності закону, тобто до 1 липня 2016 року, то управителя призначає виконавчий орган місцевої ради. Однак в такому випадку великий ризик, що орган місцевого самоврядування призначатиме існуючі комунальні ЖЕКи. Тому вважаємо за необхідне продовжити строк, протягом якого співвласники повинні визначитись із формою управління ще на рік та посилити роз’яснювальну роботу серед населення щодо цих форм.
7. Основним важелем державно¬го регулювання ринку ЖКГ в цивілізо-ваному світі є запровадження системи ефективного власника житла - кондомі¬ніумів, а також вибудовування сегмента послуг менеджера в цій галузі - керую¬чих компаній. Тому прийняття Закону «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» можна вважати кроком на шляху провадження провідного світового досвіду.
8. Аналіз закордонного досвіду дозволив зробити висновок, що для України є корисним, насамперед, досвід колишніх європейських соціалістичних країн та країн колишнього Радянського Союзу, які на початок 90-х років мали подібні проблеми в житлово-комунальній сфері та упродовж наступних десятиліть досягли значних успі¬хів у реформуванні житлово-комунального господарства та підвищенні якості наданих комунальних послуг, при цьому реформи були підкріплені змінами в законодавстві цих країн. Упродовж 90-х років ХХ ст. в державах Центральної та Південно-Східної Європи було закладене відповідне правове поле, яке чітко регулювало процес реєстрації та подальшої діяльності ОСББ, фінансову основу цих об’єднань та порядок управління ними, що є дуже актуальним для України. Українському законодавцю варто перейняти досвід, зокрема, щодо вирішення земельного питання, надання ОСББ широких повноважень у встановлен¬ні правил використання спільного майна, водночас, встановлюючи ряд санкцій за порушення ви¬значених правил (штрафи, призупинення використання спільного майна). При цьому важливим є розробити дієвий механізм санкцій й до самого ОСББ у разі порушення ним прав власників житлових приміщень.








СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Конституція України від 28.06.1996 // Відомості Верховної Ради України, 1996. - № 30. - Ст. 141.
2. Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку: Закон України від 14.05.2015 № 417-VIII // Відомості Верховної Ради, 2015. - № 29. - Ст.262.
3. Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку: Закон України від 29.11.2001 № 2866-III // Відомості Верховної Ради України, 2002. - № 10. - Ст.78.
4. Положення про житлово-будівельні колективи та індивідуальних забудовників у містах і селищах міського типу Української РСР; Затв. постановою Ради Міністрів УРСР від 30.04.1958 р. № 514 [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/514-58-%D0%BF.
5. Великий тлумачний словник сучасної української мови (з дод. і допов.) / Уклад. і голов. ред. В. Т. Бусел. - К.; Ірпінь: ВТФ "Перун", 2005. - 1728 с.
6. Гражданский кодекс Российской Федерации от 26.01.1996 № 15-Ф3 [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://www.consultant.ru/document/cons_doc_LAW_5142.
7. Цивільний кодекс України від 16.01.2003 [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/435-15.
8. Інструкція щодо заповнення державного статистичного спостереження за формою № 1-житлофонд (річна) «Житловий фонд» (втратив чинність): Затв. наказом Держкомстату України від 30.04.2004 № 257 [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z1110-07.
9. Пономарів О. Д. Культура слова: Мовностилістичні поради: Навч. посібник. - К.: Либідь, 1999. - 240 с.
10. Інструкція з ведення погосподарського обліку в сільських, селищних та міських радах: Затв. наказом Держкомстату України від 18.04.2005 № 95 [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z0009-11.
11. ДК 018-2000 Державний класифікатор України. Державний класифікатор будівель та споруд (ДК БС).
12. ДК 016-97 Державний класифікатор України. Державний класифікатор продукції та послуг (ДКПП).
13. Інструкція про порядок проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна: Затв. наказом Держбуду України від 24.05.2001 № 127 [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/z0582-01.
14. Галянтич М. К. Житлове право України : навч. посіб. / Галянтич М. К. - К. : Юрінком Інтер, 2007. - 528 с.
15. Литовкин В. Н. Право собственности и другие вещные права на жилище // Гражданс¬кое право России. Общая часть : курс лекций / Литовкин В. Н. ; отв. ред. О. Н. Садикова. - М. : Юрист, 2001. - 531 с.
16. Толковый словарь Даля [Електронний ре¬сурс]. - Режим доступу: http://slovari.yandex.ru.
17. Камышанский В. П. Право собственнос¬ти на недвижимость: вопросы ограничений / Камышанский В. П. - Элиста : АЛЛ «Джан- гар», 1999. - 248 с.
18. Скловский К. И. Применение гражданс¬кого законодательства о собственности и вла¬дении. Практические вопросы / Скловс¬кий К. И. - М. : Статут, 2004. - 134 с.
19. Гришаев С. П. Правовой режим недви¬жимого имущества / Гришаев С. П. [Електро¬нний ресурс]. - Режим доступу: http:// www. pravo. vuzlib. org/book_z 1949_3 2. html.
20. Щенникова Л. В. Вещные права в граж¬данском праве России / Щенникова Л. В. - М. : БЕК, 1996. - 186 с.
21. Дроздов И. А. Понятие жилого помеще¬ния / Дроздов И. А. // Закон. - 2006. - № 8. - С. 23-24.
22. Кузьмина И. Д. Понятие жилого поме¬щения / Кузьмина И. Д. // Российская юсти¬ция. - 2001. - № 9 - С. 12-15.
23. Халдеев А. В. О правовой модели жи¬лого помещения в Жилищном кодексе РФ / Халдеев А. В. // Журнал российского права. - 2006. - № 8. [Електронний ресурс].- Режим доступу: http://rudocs.exdat.com/docs/index- 95733.html.
24. Макеев П. В. О признаках жилого по¬мещения: предназначенности и пригодности для постоянного проживания граждан / Маке¬ев П. В. // Жилищное право. - 2010. - № 11. [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http : //www. consultant-so. ru/news/sho w/type/ company_news/year/2011/month/03/alias/o_priznakah_zhilogo_pomescheniya.
25. Лапач В. А. Изменение назначения по¬мещения: некоторые правовые вопросы / Ла¬пач В. А. // Закон. - 2006. - № 8. - С. 18-24.
26. Житловий кодекс УРСР від 30.06.1983 [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/5464-10.
27. Мічурін Є. О. Житлове право України : науково-практичний посібник / Мічурін Є. О., Сліпченко С. О., Соболев О. В. - X. : Еспада, 2004. - 318 с.
28. Брагинский М. И. Договорное право: договоры о передаче имущества / Брагинс¬кий М. И., Витрянский В. В. - М. : Статут, 2000. - 800 с.
29. Батлер С. «Кондоминиум» как форма собственности на недвижимость / С. Батлер // Во¬просы экономики. — 1993. — № 7. — С. 7.
30. Кучеренко І. М. Житлова політика : сучасність і майбутнє / І. М. Кучеренко, О. Ю. Кучеренко, І. В. Запатріна. — К. : Видавничий центр спілки власників житла України, 2012. — 319 с.
31. Крашенинников П. Кондоминиумы / П. Крашенинников // Законность. — 1994. — № 6. — С. 9—15.
32. Рішення Конституційного Суду України у справі за конституційним зверненням Яро¬вого Сергія Івановича та інших громадян про офіційне тлумачення положень пункту 2 стат¬ті 10 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» та за конституційним поданням 60 народних депутатів України про офіційне тлумачення положень статей 1, 10 цього Закону (справа про права співвласників на допоміжні приміщення багатоквартирних будинків). Справа № 1-2/2004 від 02.03.2004 р. // Офіційний вісник України. — 2004. — № 10. — Ст. 624.
33. Крашенинников П. В. Кондоминиумы. Общая собственность в многоквартирных домах / П. В. Крашенинников, Н. В. Маслов. — М. : СПАРК, 1995. — С. 7.
34. Блошко В. В. Право приватної власності на квартиру у багатоквартирному будинку : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. юрид. наук : спец. 12.00.03 / В. В. Блошко. — X., 2014. — С. 5—8.
35. Крашенинников П. Современные проблемы права собственности и иных вещных прав на жилые помещения / П. Крашенинников. — М. : МГУ, 1997. — С. 20.
36. Про затвердження Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень і Порядку надання ін¬формації з Державного реестру речових прав на нерухоме майно: Постанова Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2013 р. № 868 [Електронний ресурс]. — Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/n0001303-66.
37. Козлова Н.В. Понятие и сущность юридического лица. Очерк истории и теории: Учебное пособие. - М.: «Статут», 2003. -318 с.
38. Медведева Л., Гончарова Н. Зміни в законодавстві щодо організаційно-правових форм юридичних осіб / Л. Медведева // Право України. - 2004. -№4. - С. 127.
39. Цивільне право України: Підручник: У2т. / Борисова В.І. (кер. авт. кол.), Баранова Л.М., Жилінкова І.В. та ін.; За заг. ред. В.І. Борисової, І.В. Спасибо-Фатєєвої, В.Л. Яроцького. - К.: Юрінком Інтер, 2004. - Т. 1. -480 с.
40. Гражданское право. Часть 1. Учебник І Под ред. Ю.К. Толстого, А.П. Сергеева. - М.: Издательство ТЕИС, 1996. - 552 с.
41. Жуков В.І. Цивільний кодекс України та проект нового Житлового кодексу України: заплановані колізії норм // Матеріали міжнародної науково-практичної конференції, присвяченої пам’яті Василя Пили¬повича Маслова «Актуальні проблеми цивільного, житлового та сімейного законодавства», 25 лютого 2011 р. І Відповідальний за випуск проф. Борисова В.І.; Нац. ун-т «Юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого». -X.: Кроссроуд,2011. -С. 35-44.
42. Даль В. Толковый словарь живого великорусского языка: В 4т. - М.: Рус. яз., 2000. - Т. 2: И - О. - 2000. - 779 с.
43. Комментарий к Гражданскому кодексу Российской Федерации (часть первая) // Под редакцией Садикова О.Н. - М.: Юридическая фирма КОНТРАКТ-ИНФРА, 2003. - 778 с.
44. Гражданское право. Том 1. Учебник. Издание пятое, переработанное и дополненное I Под ред. А.П. Сергеева, Ю.К. Толстого. - М.: «ПБОЮЛ Л.В. Рожников», 2001. - 632 с.
45. Земельний кодекс України від 25.10.2001 // Відомості Верховної Ради України, 2002. - № 3-4. - Ст.27.
46. Рішення КСУ «У справі за конституційним зверненням громадянина Гуляка Володимира Олександровича щодо офіційного тлумачення положень пункту 2 статті 10 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду»» від 09.11.2011 № 14-рп/2011 [Електронний ресурс]. — Режим доступу: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/v014p710-11.
47. Про землеустрій: Закон України від 22.05.2003 № 858-IV // Відомості Верховної Ради України, 2003. - № 36. - Ст.282.
48. Про державний земельний кадастр: Закон України [Електронний ресурс]. — Режим доступу: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/3613-17.
49. Порядок ведення державного земельного кадастру: затверджений постановою КМУ від 17.10.2012 р. № 1051 [Електронний ресурс]. — Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/1051-2012-%D0%BF.
50. Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень: Закон України від 25.12.2015 № 1127 [Електронний ресурс]. — Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/1127-2015-%D0%BF.
51. Цатурян М. Хто в домі господар? [Електронний ресурс] - Режим доступу: http://jkg-portal. com.ua/ua/publication/one/kondomnum-31315.
52. Вигода М. Мешканці всіх будинків, - об’єднуйтесь! [Електронний ресурс] - Режим доступу: http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/meshkanc-vskh-budinkv---objednujtes-31602.
53. Деміхов О. І. Світовий досвід державного регулювання механізмів розвитку житлово-комунального господарства / О. І. Деміхов, В. О. Лук’янихін, О. М. Теліженко // Аспекти публічного управління. - 2015. - № 11-12. - С. 109-117.
54. Люк А. Суворі правила життя в європейських ОСББ [Електронний ресурс] - Режим досту¬пу: http://osbb.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/suvor-pravila-zhittja-u-jevropejskih-osbb-36264.
55. Зарубіжний досвід правового регулювання з питань управління багатоквартирним будинком: мож¬ливості застосування в Україні. Аналітична записка / Н. І. Пеліванова. — [Електронний ресурс]. — Режим до¬ступу: http://www.niss.gov.ua/articles/1162/.
56. Гладчук Т. П. Досвід реформування житлово-ко¬мунального господарства в країнах Європейського Со¬юзу / Т. П. Гладчук // Часопис Київського ун-ту пра¬ва. — 2011. — № 4. — С. 376-378.
57. Вишневська А. В. Зарубіжний досвід розвитку ОСББ як новітньої форми діяльності ЖКГ / А. В. Вишнев¬ська // Економіка будівництва і міського господарства. — 2012. — Т. 8. — № 3. — С. 191-198.
58. Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку: практ. поради: Практ. посіб. — Л., 2011. — 127 с.
59. Зубко О. В. Можливості впровадження зару¬біжного досвіду управління сектором ЖКГ в Україні / О. В. Зубко // Вісн. Запорізького нац. ун-ту. Економічні науки. — 2011. — № 1(9). — С. 218-221.
60. Утвенко В.В. Правове регулювання діяльності об'єднань співвласників багатоквартирних будинків: зарубіжний досвід / В.В. Утвенко // Наукові праці МАУП, 2015. - Вип. 44(1). - С. 94-99.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
500





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.