У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Договір транспортного експедирування
Количество страниц 132
ВУЗ Чернівецький Національний Університет ім. Юрія Федьковича
Год сдачи 2017
Содержание ЗМІСТ

ВСТУП 3
РОЗДІЛ 1. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДОГОВОРУ ТРАНСПОРТНОГО ЕКСПЕДИРУВАННЯ 7
1.1.Поняття та характеристика договору транспортного експедирування 7
1.2.Співвідношення договору транспортного експедирування із суміжними договорами 30
1.3.Правова природа договору транспортного експедирування 43
Висновки до розділу 1 46
РОЗДІЛ 2. ВИНИКНЕННЯ ТА ПРИПИНЕННЯ ПРАВОВІДНОСИН ЗА ДОГОВОРОМ ТРАНСПОРТНОГО ЕКСПЕДИРУВАННЯ 48
2.1. Зміст договору транспортного експедирування 48
2.2. Порядок укладання договору транспортного експедирування 63
2.3. Внесення змін та припинення договору транспортного експедирування 74
Висновки до розділу 2 81
РОЗДІЛ 3. ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ДОГОВОРУ ТРАНСПОРТНОГО ЕКСПЕДИРУВАННЯ 83
3.1. Виконання зобов’язань за договором транспортного експедирування 83
3.2. Відповідальність сторін за договором транспортного експедирування 96
3.3. Правові наслідки невиконання договору транспортного експедирування 108
Висновки до розділу 3 114
ВИСНОВКИ 118
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 123






ВСТУП

Актуальність теми. На сучасному етапі розвитку економічних відносин все більш актуальною стає проблема правового регулювання транспортно-експедиційної діяльності, що обумовлено різними факторами. З одного боку, здобуття незалежності та перехід України до ринкової економіки спричинили збільшення товарообігу між підприємствами і організаціями як всередині країни, так і за її межами, подовження логістичних ланцюжків доставки товарів, що вимагає спеціальних знань від вантажовідправників. У той же час, ускладнення процесу доставки товару спричиняє збільшення частки транспортних витрат у витратах. У такій ситуації клієнт, укладаючи договір транспортного експедирування, отримує можливість залучити до участі в процесі доставки вантажу фахівця в галузі транспортної справи - експедиторську організацію, яка не тільки здійснить вибір оптимального способу і маршруту доставки вантажу, але і позбавить клієнта від необхідності здійснення інших невластивих йому транспортних турбот.
Транспортно-експедиційна діяльність є невід'ємним елементом ефективного здійснення перевезень вантажів не тільки для клієнта, оптимізуючи його фінансові, трудові та інші витрати, але і для організацій, які безпосередньо здійснюють перевезення вантажу, консолідація якого, своєчасна подача для відправки та інші дії дозволяють організаціям-перевізникам раціонально використовувати наявні у них перевізні потужності.
З прийняттям чинних Цивільного кодексу України та Закону України «Про транспортно-експедиторську діяльність» від 01.07.2004, були ліквідовані окремі прогалини в регулюванні відносин у сфері транспортної експедиції. Також були враховані деякі положення міжнародної практики в галузі регулювання транспортної експедиції. Однак, незважаючи на зміни, що відбулися, протиріччя і прогалини в регулюванні договору транспортної експедиції збереглися.
Стан наукової розробки. Проблематику договору транспортного експедирування досліджували такі науковці як Є. В. Додін, І. А. Діковська, Н. С. Золотникова, В. В. Луць, М. Л. Луцик та ін. Однак у теорії договорів продовжують існувати прогалини в розробці договору транспортного експедирування - практично не вивчено питання про розмежування договору транспортного експедирування з іншими договорами, про правову природу договору.
Таким чином, недостатня розробленість договору транспортного експедирування в юридичній літературі, а також теоретична і практична значущість обумовлюють актуальність теми даного дослідження.
Метою даної роботи є дослідження договору транспортного експедирування.
Відповідно до поставленої мети, нами окреслено наступне коло завдань:
1. Визначити поняття та здійснити характеристику договору транспортного експедирування.
2. Співвідношення договору транспортного експедирування із суміжними договорами.
3. Дослідити правову природу договору транспортного експедирування.
4. Визначити зміст договору транспортного експедирування.
5. Розглянути порядок укладання договору транспортного експедирування.
6. Проаналізувати внесення змін та припинення договору транспортного експедирування.
7. Дослідити виконання зобов’язань за договором транспортного експедирування.
8. Визначити правові наслідки невиконання договору транспортного експедирування.
9. Проаналізувати відповідальність сторін за договором транспортного експедирування.
Об’єктом дослідження є суспільні відносини в сфері транспортного експедирування.
Предметом дослідження є договір транспортного експедирування.
Методологічною основою даного дослідження є діалектичний метод із системно-функціональним підходом до аналізу досліджуваних явищ. Це дозволило розглянути договір транспортного експедирування як елемент правової системи, що перебуває в процесі постійного розвитку, і визначити його місце в системі цивільно-правових зобов’язань.
У рамках зазначеного методологічного підходу використано також формально-логічний метод, за допомогою якого досліджувалося законодавство щодо договору транспортного експедирування, практика його застосування; метод порівняльного аналізу, за допомогою якого порівнювалися поняття і юридична природа договору транспортного експедирування, умови виникнення, зміни, припинення зазначеного зобов’язання, суб’єктний склад відповідних правовідносин. На цій методологічній основі здійснювалися збір, обробка й аналіз емпіричного матеріалу.
Наукова новизна роботи визначається тим, що вперше були досліджені проблемні питання договору транспортного експедирування в цивільному праві України. Вперше було розглянуто проблематику договору транспортного експедирування з урахуванням чинного законодавства.
Практичне значення одержаних результатів полягає в можливості використання результатів магістерської роботи для удосконалення чинного законодавства, зокрема Закону України «Про транспортно-експедиторську діяльність».
Результати проведеного дослідження можуть бути використані при підготовці методичних матеріалів, підручників та посібників з Цивільного права, у договірній діяльності – при складанні текстів договорів транспортного експедирування.
Список литературы ВИСНОВКИ

Таким чином, в результаті проведеного дослідження, слід зробити наступні висновки:
1. Проведене дослідження показало, що за договором транспортного експедирування одна сторона (експедитор) зобов'язується за плату і за рахунок другої сторони (клієнта) виконати або організувати виконання визначених договором послуг, пов'язаних з перевезенням вантажу. Договір транспортного експедирування - це консенсуальний правочин, він визнається укладеним у момент досягнення згоди між сторонами, а дії із здавання та відправлення вантажу, як і по оплаті експедитору винаго¬роди, здійснюються на виконання зобов’язання, яке вже виникло. Предметом договору транспортного експедирування є надання послуг у сфері перевезення або організації перевезення вантажу, які трансформуються в укла¬дення з третіми особами правочинів або залишаються як фактичні дії.
2. Співвідношення договору транспортного експедирування із суміжними договірними конструкціями (перевезення, доручення, комісії, агентства та ін.) показало, що, відповід¬но до чинного ЦК України та міжнародного законодавства, він є самостійним цивільно-правовим зобов’язанням, спрямованим на надання вантажовідправникові (вантажоодержувачеві) послуг, пов’язаних з перевезенням вантажу.
3. Аналіз правової природи договору транспортного експедирування показав, що він характеризується власною унікальною правовою природою, для якої характерні такі ознаки: консенсуальна природа договору; допоміжний характер експедиції щодо перевезення; посередницька сутність цього типу договору.
4. Проведене дослідження показало, що зміст договору транспортного експедирування складає сукупність його умов, сформульованих сторонами або таких, що витікають із закону, на якому засноване укладення договору. При цьому в науковій літературі виділяють три групи умов: істотні, звичайні і випадкові. З них сам законодавець використовує і відповідно розкриває сенс тіль¬ки названих першими, тобто істотних умов. Істотними умовами договору транспортного експедирування є: відомості про сторони до¬говору; вид послуги експедитора; вид та на¬йменування вантажу; права, обов’язки сторін; відповідальність сторін, у тому числі в разі завдання шкоди внаслідок дії непереборної сили; розмір плати експедитору; порядок роз-рахунків; пункти відправлення та призначення вантажу; порядок погодження змін маршру¬ту, виду транспорту, вказівок клієнта; строк (терміни) виконання договору; а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди. Однак при цьому законодавець путає істотні умови дого¬вору із структурними елементами догово¬ру. Вважаємо, що у статті 9 Закону України «Про транспортно-експедиторське обслугову¬вання» в частині визначення істотних умов договору транспортного експедирування необхідно залишити лише предмет, ціну та строк договору транспортного експедирування.
5. Аналіз чинного українського законодавства показав, що воно не містить якихось спеціальних правил щодо укладання договору транспортного експедирування, крім обов’язкового застосування письмової форми договору. Отже, при укладанні договору транспортного експедирування необхідно керуватися загальними положеннями про укладення договорів. Хронологічно цей процес виглядає таким чином: перед - договірні контакти сторін (переговори); оферта; розгляд оферти; акцепт оферти. В даний час немає визнаного на рівні закону єдиного експедиторського документа, підтверджуючого ухвалення експедитором на себе зобов'язання по забезпеченню повного транспортно-експедиційного обслуговування. На нашу думку, законом про транспортний-експедиторську діяльність повинен бути передбачений випуск єдиного документа на весь комплекс послуг, що виникають при доставці вантажів по схемі «від дверей до дверей».
6. Аналіз прав та обов’язків сторін договору транспортного експедирування показав, що його сторони наділені правом односторонньої відмови від договору, попередивши про це другу сторону в розумний строк. Чинне законодавство надає право і експедитору, що здійснює послуги як від свого імені, так і від імені клієнта, і клієнтові в будь-який момент відмовитися від договору і тим самим визнати даний договір розірваним. Сторона, яка заявила про таку відмову, зобов'язана відшкодувати другій стороні збитки, завдані їй у зв'язку з розірванням договору.
7. Проведене дослідження показало, що елементами виконання договору транспортного експедирування є: суб’єкти вико¬нання — експедитор і клієнт. Згідно з Законом України «Про транспортно-експедиторську діяльність», клієнтом є споживач послуг експедитора, який за договором транспортного експедирування самостійно або через представника, що діє від його імені, доручає експедитору виконати чи організувати або забезпечити виконання визначених договором транспортного експедирування послуг та оплачує їх, включаючи плату експедитору. Експедитором є суб’єкт господарювання, який за дорученням клієнта та за його рахунок виконує або організовує виконання транспортно-експедиторських послуг, визначених договором транспортного експедирування. Права сторін договору транспортного експедирування регулюються законодавством та підписаним між ними договором. Законодавчі положення, які регулюють права сторін договору транспортного експедирування, потребують удосконалення. Запропоновані вище зміни і доповнення до Закону України «Про транспортно-експедиторську діяльність» дозволять удосконалити правове регулювання відносин за договором транспортного експедирування, запровадити додаткові гарантії захисту прав та інтересів експедиторів і їхніх клієнтів, а також уніфікувати практику правозастосування; предметом виконання слід вважа¬ти факт надання послуг транспортного експедирування; спосіб виконання договору зумовлений можливостями самого експедитора у виконанні замов¬лення, пов’язаний із таким елементом, як час, та визначає порядок надання послуг; строк договору як правило встановлюється за домовленістю сторін; за загальним правилом, місце виконання договору встановлюється у договорі.
8. З аналізу ст. 934 та гл. 51 ЦКУ було зроблено висновок, що відповідальність сторін договору транспортного експедирування базується на загальних принципах відповідальності за порушення цивільно-правових зобов’язань. При цьому порушення зобов’язання транспортного експедирування - це явище, що залежить у значній мірі від кредитора, який на свій розсуд може або втратити бажання продовжувати відносини за договором транспортного експедирування та вимагати його розірвання чи відмовитись, коли це передбачено законом або договором, і у цьому випадку ми матимемо в кінцевому рахунку невиконання зобов’язання за договором. Або ж, навпаки, наполягати на виконанні зобов’язання та відшкодуванні витрат на усунення. Акти цивільного законодавства містять і деякі спеціальні норми щодо відповідальності сторін за договором транспортного експедирування. Так, експедитор відповідає перед клієнтом за кількість місць, вагу, якщо проводилося контрольне зважування у присутності представника перевізника, що зафіксовано його підписом, належність упаковки згідно з даними товарно-транспортних документів, що завірені підписом представника перевізника, у випадку, коли інше не встановлено договором. Крім того, експедитор несе відповідальність за дії та недогляд третіх осіб, залучених ним до виконання договору транспортного експедирування, у тому ж порядку, як і за власні дії. Клієнт відповідає за збитки, завдані експедиторові у зв’язку з порушенням обов’язку щодо надання необхідних для виконання договору транспортного експедирування документів та інформації. Особливості відповідальності експедиторів та клієнтів на окремих видах транспорту також встановлюються транспортними статутами та кодексами.
9. Як показало проведене дослідження, правовими наслідками невиконання та неналежного виконання договору транспортного експедирування (як для клієнта, так і для експедитора) припинення зобов'язання внаслідок односторонньої відмови, якщо це встановлено договором або законом; припинення зобов'язання внаслідок розірвання договору; зміна умов зобов'язання; сплата неустойки; відшкодування збитків та моральної шкоди та ін. Наразі проблему становлять встановлені законодавцем різні строки позовної давності за договором транспортного експедирування та договором перевезення, оскільки експедитор може пред’явити судовий позов до перевізника протягом року (ч. 2 ст. 258 ЦК України), а клієнт може пред’явити позов до експедитора протягом трьох років (ст. 257 ЦК України). Вважаємо за необхідне встановити єдиний строк позовної давності, за спорами, які випливають із договорів транспортного експедирування та договорів перевезення вантажу, в три роки.









СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Договір транспортного експедирування [Текст] : автореферат дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 Цивільне право, сімейне право, цивільний процес, міжнародне приватне право / О. С. Кужко. - Київ : Б. в., 2008. - 19 с.
2. Плужников К.И. Транспортное экспедирование. - М.: РосКонсульт, 1999. - 573 с.
3. Иоффе О.С. Обязательственное право. - М.: Госюриздат, 1975. - 880 с.
4. Германское право. Ч. I. Гражданское уложение: Пер. с нем. - М.: Междунар. центр финансово-эконом. развития, 1996. - 552 с.
5. Гражданское, торговое и семейное право капиталистических стран: Сб. нормативных актов: гражданские и торговые кодексы. - М.: Изд-во УДН, 1986. - С. 116-118.
6. Цивільний кодекс України від 16.01.2003 // Відомості Верховної Ради України, 2003. - №№ 40-44. - Ст.356.
7. Господарський кодекс України від 16.01.2003 // Відомості Верховної Ради України, 2003. - № 18, № 19-20, № 21-22. - Ст.144.
8. Закон України «Про транспортно-експедиторську діяльність» від 01.07.2004 // Відомості Верховної Ради України, 2004. - № 52. - Ст.562.
9. Морозова Н. В. Договор транспортной экспедиции: проблемы квалификации и правового регулирования : проблемы квалификации и правового регулирования : Дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 Москва, 2005. - 179 с.
10. Общие правила союза экспедиторов северных стран [Електронний ресурс]. – Режим доступу: www.dsv.ua/downloads/auto/global/5.pdf.
11. Типовые экспедиторские правила ФИАТА [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://logogrif.ru/downloads/pravila_fiata.doc.
12. Дахно І. І. Німецьке цивільне уложення (Bürgerliches Gesetzbuch) // Юридична енциклопедія: В 6-ти тт. – Т. 4: Н – П. – К., 2002. – 720 с.
13. Конвенція ООН «Про міжнародні змішані перевезення вантажів» 1980 р. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/995_189.
14. Иоффе О.С. Советское гражданское право. - Л.: Изд-во ЛГУ, 1961. - Т. 1. - 531 с.
15. Гелецька Г.О. Правова природа довіреності як форми уповноваження при договірному представ¬ництві // Вісник Хмельниц. ін-ту регіон. упр. і права. - 2004. - № 4(12). – С. 102-107.
16. Гражданское право: Учебник / Отв. ред. Е.А. Суханов. - М.: БЕК, 2000. - Т. 2, п/т. 2. - 519 с.
17. Брагинский М.И., Витрянский В.В. Договорное право. Кн. четвертая. Договоры о перевозке, буксировке, транспортном экспедировании и иных услугах в сфере транспорта. - Изд-е доп., испр. (2-й завод). - М.: Статут, 2004. - 910 с.
18. Витряпский В. В. Договоры о транспортной экспедиция и иных услугах в сфере транспорта. — М.: Статут, 2003. – 286 с.
19. Йоффе О. С. Обязательственное право. — М., 1975. – 880 с.
20. Гражданское право: Учебник / Под род. А. П. Сергеева, Ю. К. Толстого. — М., 1997. — Ч. 2. – 848 с.
21. Андреев В. К. Транспортно-экспедиционное обслуживание. — М., 1976. – 145 с.
22. Конвенция ООН о морской перевозке грузов 1978 года // Материалы по морскому праву и международному торговому мореплаванию. — 1979. — Вып. 18. — С. 85-107.
23. Савичев Г.П. Договор воздушной перевозки. М., 1963. – 685 с.
24. Морозов С.Ю. Транспортное право: Учебное пособие. М., 2008. – 552 с.
25. Шевченко Л., Шевченко Е. Теоретические и практические проблемы определения содержания гражданско-правовых договоров и круга их существенных условий // Хозяйство и право. -2006. -№ 12. -С.26-32.
26. Иоффе О.С. Обязательственное право. - М., 1975. – 880 с.
27. Красавчиков О. А. Юридические факты в со¬ветском гражданском праве / О. А. Красавчиков. — М. : Госюриздат, 1958. — 182 с.
28. Советское гражданское право / Под ред. В. Г.Смирнова, Ю. К. Толстого.—Л. : ЛГУ, — 1982. — 414 с.
29. Советское гражданское право / Под ред. Рясенцева В. А. — Т. 1. — М. : Юрид. лит., 1975. — 465 с.
30. Советское гражданское право / Под ред. Пуш¬кина А. А. — Т. 1. — М. : Юрид. лит., 1979. — 462 с.
31. Богданов Е. В. Договор в сфере предприниматель¬ства / Е. В. Богданов — Харьков : Консум, — 1997. — 112 с.
32. Иоффе О.С. Избранные труды / О. С. Иоффе. — Т. 3. — СПб : Юридический центр Пресс, 2004. — 312 с.
33. Брагинский М. И. Договорное право / М. И. Брагинский, В. В. Витрянский. — Книга 1: Общие положения — М. : Статут, 2001. — 800 с.
34. Советское гражданское право / Под ред. Гриба¬нова В. Л., Корнеева С. М. — М. : Юрид. лит, 1979. — 552 с.
35. Гражданский кодекс Российской Федерации. Часть вторая / Под ред. Козырь О.М., Маковского А.Л., Хохлова С.А. — 1087 с.
36. Иоффе О. С. Советское гражданское право / О. С. Иоффе. - Т. 1. - Л. : Изд. ЛГУ, 1961. – 495 с.
37. Луць В. В. Контракти у підприємницькій діяльності / В. В. Луць. - К. : Юрінком Інтер, 2001. – 560 с.
38. Кужко О. С. Щодо визначення змісту договору транспортного експедирування/Кужко О. С. // Науковий вісник Міжнародного гуманітарного університету. Серія: юриспруденція. -Одеса:Фенікс, 2012,№ Вип. 4.-С.81-85.
39. Халфина Р. О. Значение и сущность договора в советском социалистическом гражданском праве / Р. О. Халфина. - М. : Изд-во АН СССР, 1954 – 238 с.
40. Томсинов В. А. Внешнеторговые сделки: прак¬тические рекомендации по составлению контрактов / В. А. Томсинов. — M., 1994. — 160 с.
41. Советское гражданское право : учебник. Т. 1 / [А. М. Белякова, Б. К. Бессмертный, А. Г. Бы¬ков и др.] ; отв. ред.: В. П. Грибанов, С. М. Корнеев. — М. : Юрид. лит., 1979. — 552 с.
42. Бородовський С. О. Укладення, зміна та розірвання договору у цивільному праві України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / С. О. Бородовський. X., 2005.-20 с.
43. Хозяйственный договор. Общие положения : учеб, пособие / Е. П. Губин, Д. Н. Сафиуллип, Е. А. Суханов ; отв. ред. Д. Н. Сафиуллин. — Свердловск : Изд-во Свердл. юрид. ин-та, 1980. - 72 с.
44. Принципи міжнародних комерційних договорів (принципи УНІДРУА (UNIDROIT) від 01.01.1994 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/995_920.
45. Принципи європейського контрактного права [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://rua.pp.ua/printsipyi-evropeyskogo-kontraktnogo-35184.html.
46. Денисов С. А. Некоторые общие вопросы о порядке заключения договоров // Актуальные проблемы гражданского прявя : об. от. / под род. М. И. Брагинского. — М. : Статут. 1999. — С. 229-250.
47. Советское гражданское право. Т. 1 / С. Н. Братусь, Д. М. Генкин, Л. А. Лунц, И. Б. Новиц¬кий : под ред. Д. М. Генкина. — М. : Госюриздят, 1950. — 195 с.
48. Синайский В. И. Русское гражданское право : (пособие к изучению г. X ч. 1 и сенатской практики) / В. И. Синайский. — К. : Тип. А. М. Пономарева, 1912. — 427 с.
49. Филиппов М. М. Понятие воли в советской психологии. Опыт определения воли. Проблемы методологии и логики М. М. Филиппов. — Томск : Изд-по Том. ун-та, I997. — 130 с.
50. Ойгспзихт В. А. Воля и волеизъявление. (Очерки теории, философии и психологии права) / В. А. Ойгензихт. — Душанбе : Дониш, 1983. — 256 с.
51. Гражданское право : учебник. В 3 т. Т. 1 / [Е. Н. Абрамова. Н. Н. Аверченко, Ю. В. Байгушева и др. ]; под ред. А. 11. Сергеева. М. : РГ-11ресс, 2011.-1008 с.
52. Рішення Конституційного Суду України .№ І8-рп/200І від 01.12.2001 р. «У справі за консти¬туційним поданням 50 народних депутатів України щодо офіційного тлумачення окремих положень частини першої статті 4 Цивільного процесуального кодексу України (справа про охоронюваний законом інтерес)» // Офіційний вісник України. — 2004. — № 50. — Ст. 3288.
53. Денисюк В.В. Порядок укладення цивільно-правового договору / В. В. Денисюк // Південноукраїнський правничий часопис. - 2012. - № 3. - С. 115-118.
54. Проблемні питання у застосуванні Цивільного і Господарського кодексів України / За ред. Яре¬ми А. Г., Ротаня В. Г. - К.: Реферат, 2005. – 336 с.
55. Богуцький О. Підстави та порядок припинення договору про надання телекомунікацій¬них послуг/ О. Богуцький // Підприємництво, господарство і право. - 2007. - №11. - С. 99-104.
56. Міхно О.І. Припинення договору за цивільним законодавством України: дис. на здобуття ступеня канд. юр. наук/ Міхно О.І.; Науково-дослідний інститут приватно¬го права і підприємництва Академії правових наук України. - К., - 2007. - 246 с.
57. Калпин А. Г. Договор транспортной экспедиции и новое гражданское законодательство // Государство и право. - 2004. - № 5. - С. 26.
58. Загальні умови транспортного експедирування Асоціації міжнародних експедиторів України (АМЕУ) від 20.04.2000 р. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: www.ameu.org.Ua/links/ib.htm#II.13.
59. Правила Бельгийских Экспедиторов [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.ascologistic.com/ru/content/sitemap.
60. General Austrian Forwarder's Terms and Conditions [Електронний ресурс]. – Режим доступу: www.schenker.co.at/impressum/aoesp-e.pdf.
61. Swiss Forwarder Terms and Conditions [Електронний ресурс]. – Режим доступу: www.dhl.ch/publish/ch/en/information/useful_links.high.html.
62. German Commercial Code [Електронний ресурс]. – Режим доступу: www.transportrecht.org/index1.htm.
63. Общие правила Союза экспедиторов Северных стран [Електронний ресурс]. – Режим доступу: www.nordicfreight.org/nsabry.pdf
64. Swiss Forwarder Terms and Conditions [Електронний ресурс]. – Режим доступу: www.dhl.ch/publish/ch/en/information/useful_links.high.html
65. Polish General Forwarding Rules [Електронний ресурс]. – Режим доступу: www.chartwig.com.pl/index.php?dzial = ub&menu=24&lg=en.
66. Standard Trading Conditions of the Canadian International Freight Forwarders Association, Inc [Електронний ресурс]. – Режим доступу: www.ciffa.com/downloads/2005/02/17/EnglishSTC.pdf.
67. Боднар Т. В. Теоретичні проблеми виконання договірних зобов’язань : дис. ... д-ра юрид. наук : спец. 12.00.03 / Т. В. Боднар ; Київський нац. ун-т імені Тараса Шевченка. — К., 2005. – 442 с.
68. Краснов М. И. Реальное исполнение договорных обязательств между социалистически¬ми организациями / М. И. Краснов. — М. : Госюриздат, 1959. – 256 с.
69. Цивільне право України. Особлива частина : підручник / за ред. О. В. Дзери, Н. С. Кузнєцової, Р. А. Майданика. — 3-тє вид., перероб. і допов. — К. : Юрінком Інтер, 2010. – 1176 с.
70. Мурзин Д. В. Новация в российском договорном праве / Д. В. Мурзин, Н. Ю. Мурзина // Актуальные проблемы гражданского права / под ред. С. С. Алексеева ; Исслед. центр частного права. Уральский филиал. Российская школа частного права. Уральское отделение. — М. : Статут, 2000. — С. 149—151.
71. Цивільне право України : підручник : у 2 кн. / за ред. О. В. Дзери, Н. С. Кузнєцової. — К. : Юрінком Інтер, 2002. — Кн. 1. — 864 с.
72. Голованов Н. М. Обязательственное право : учебник / Н. М. Голованов. — СПб. : Питер, 2002. – 639 с.
73. Сарбаш С. В. Исполнение обязательства по частям / С. В. Сарбаш // Вестник Высшего арбитражного суда Российской Федерации. — 2004. — № 1. — С. 138.
74. Коструба А. Виконання зобов’язання як правоприпиняючий юридичний факт у зобов’язальній сфері / А. Коструба // Підприємництво, господарство і право. — 2012. — № 2. - С. 92-93.
75. Claire Debourg Droit des contrats L’inex cution du contrat [Електронний ресурс] - Режим доступу : http://www.france-ius.ru/upload/fiches fr/L%20inexecution%20du%20contrat.pdf.
76. Paul A. Rianda What Constitutes a Material Breach of Contract? [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://riandalaw.com/Documents/Articles/WhatConstitutesAMaterialBreachOfContract.pdf.
77. Гражданское и торговое право зарубежных государств : учебник : в 2 т. / Отв. ред. Е. А. Васильев, А. С. Комаров. - 4-е изд., перераб. и доп. - М. : Международный отношения, 2004¬-2008. - Т. 1. - 2004. – 785 с.
78. Конвенція ООН про договори міжнародної купівлі-продажу товарів 1980 року [Електронний ресурс]. - Режим доступу : http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/995_003.
79. Принципи міжнародних комерційних договорів УНІДРУА 2010 [Електронний ресурс]. - Режим доступу : http://www.unidroit.org/english/principles/contracts/principles2010/translations/blackletter2010-russian.pdf.
80. Treitel G. H. Remedies for Breach of Contract: A Comparative Account / G. H. Treitel. - Oxford : Scholarship, 1988 – 326 р.
81. Карапетов А. Г. Соотношение принципа реального исполнения и мер ответственности / А. Г. Карапетов // Актуальные проблемы гражданского права. - М. : Норма, 2003. - С. 311.
82. Цивільний кодекс УСРР: [зі змінами на 1 червня 1929 р.] - Харків : Юридичне видавництво НКЮ УСРР, 1929. - 238 с.
83. Цивільний кодекс УРСР від 18.07.1963 р. [Електронний ресурс]. - Режим доступу : http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/1540-06.
84. Советское гражданское право : учебник / Под ред. О. А. Красавчикова. - М. : Юрид.лит., 1984. - Т.1. - С. 458.
85. Господарський кодекс України від 16.01.2003 року № 436-IV // Відомості Верховної Ради України. - 2003. - № 18-22. - Ст. 144.
86. Карапетов А. Г. Соотношение принципа реального исполнения и мер ответственности / А. Г. Карапетов // Актуальныепроблемы гражданского права. - М. : Норма, 2003. - С. 302.
87. Конституція України від 28 червня 1996 р. // Відомості Верховної Ради України. - 1996. - № 30. - Ст. 141.
88. Науково-практичний коментар Цивільного кодексу України : у 2 т. / За ред. О. В. Дзери, Н. С. Кузнецової, В. В. Луця. - К. : Юрінком Інтер, 2013. - Т. ІІ. – 916 с.
89. Гаврик А. Відповідальність експедитора при автомобільних вантажоперевезеннях / А. Гаврик // Юридична Газета. — 2015. — № 50-51. — С. 42 — 43.
90. Отраднова О. О. Неустойка в цивільному праві [Текст] : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. юрид. наук : спец. 12.00.03 “Цивільне право і цивільний процес; сімейне право; міжнародне приватне право” / О. О. Отраднова. — К., 2002. — 20 с.
91. Брагинский М. И. Договорное право / М. И. Брагинский, В. В. Витрянский. — М. : Статут, 2002. — Книга первая : Общие положения : [изд. доп., стереотип. (5-й завод)]. — 848 с.
92. Рішення колегії суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України від 16.08.2006 р. // Закон і бізнес. — 2008. — № 12. — 22—28 березня.
93. Стефанчук Р. О. Захист честі, гідності та репутації в цивільному праві / Р. О. Стефан- чук. — К. : Науковий світ, 2001. — 315 с.
94. Шимон С. І. До питання щодо розміру відшкодування моральної шкоди / С. І. Шимон // Вдосконалення законодавства України в сучасних умовах : зб. наук. ст. — К., 1996. — Вип. І. — С. 132.
95. Защита прав потребителей (практическое пособие о применении действующего законо¬дательства Украины) : в 2 т. / под общ. ред. В. П. Палиюка. — Николаев : МП «Возможности Киммерии», 1996. — Т. 2. — 356 с.
96. Примак В. Д. Концептуальні моделі визначення розміру відшкодування моральної шкоди / В. Д. Примак // Юридична Україна. — 2009. — № 9. — С. 69.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
500





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.