У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Укладення та припинення шлюбу
Количество страниц 105
ВУЗ ЛЬВІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
Год сдачи 2019
Содержание ЗМІСТ


АНОТАЦІЇ
ВСТУП
РОЗДІЛ 1
ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ШЛЮБ 3
4

8
1.1. Історично – правовий розвиток шлюбних правовідносин 8
1.2. Поняття та ознаки шлюбу 18
1.3. Розмежування шлюбних правовідносин та фактичних шлюбних правовідносин
29
РОЗДІЛ 2
УМОВИ ТА ПОРЯДОК УКЛАДЕННЯ ШЛЮБУ
40
2.1. Умови та перешкоди до укладення шлюбу 40
2.2. Порядок укладення шлюбу 52
РОЗДІЛ 3
ПРИПИНЕННЯ ШЛЮБУ
65
3.1. Загальні підстави припинення шлюбу та відмежування розірвання шлюбу від недійсності шлюбу
65
3.2. Розірвання шлюбу органом державної реєстрації актів цивільного стану
77
3.3. Розірвання шлюбу за рішенням суду 84
ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
ДОДАТКИ 92
97





АНОТАЦІЇ
Ярита Ю.В. Укладення та припинення шлюбу. – Рукопис.

Магістерську роботу присвячено комплексному аналізу актуальних теоретичних і практичних проблем, повязаних із укладенням і припиненням шлюбу за законом України та порівнянням з іншими країнами світу.
У роботі досліджується поняття, які повязані з поняттям шлюбу, фіктивним шлюбом, фактичним, укладенням шлюбу та його розірвання, що обумовлено неопаньктобхідністю розробки нового підходу до врегулювання шлюбно-сімейних правовідносин і вдосконаленню юридичного інструментарію для їхнього оформлення.



















ВСТУП

Актуальність теми. Роль шлюбу і сім’ї у житті суспільства та держави неможливо переоцінити. Протягом всієї історії держави і права основи духовності та моральності закладаються та передаються майбутнім поколінням саме у сім’ї. Тому родинно-шлюбні відносини є основою суспільного розвитку, тим більше, що вони не лише охоплюють сферу особистої життєдіяльності людини, а й тісно пов’язані з формуванням духовності, моралі, правової культури суспільства.
Актуальність даного дослідження обумовлена тим, що сучасна українська сім’я переживає значні трансформації, спричинені, з одного боку, процесами українського національного відродження, з іншого боку, входженням українського суспільства до світової спільноти та впливами процесу глобалізації на суспільне життя.
Тому питання шлюбно-сімейних відносин у процесі розвитку й становлення нашої держави не лише в економічному, а й у соціально-культурному, а також у морально-етичному плані, є найбільш актуальними, оскільки вже самі по собі є основою становлення й розвитку суспільства в цілому.
Держава зацікавлена у стійкій сім’ї, в зв’язку з чим вона прагне створити максимум гарантій для того, щоб за життя, подружжя шлюб без необхідності не розривався. Згідно зі ст. 51 Конституції України: “Сім’я, дитинство, материнство та батьківство охороняються державою”. Проте законодавство закріпило принцип свободи розірвання шлюбу. Цей принцип є невід’ємною частиною свободи вступу у шлюб. Суб’єктивне право на розірвання шлюбу виникає у подружжя з моменту його укладення, а от реалізується воно внаслідок звернення до суду або до органу РАЦС із заявою про розірвання шлюбу.
За останні роки було прийнято низку нормативно-правових актів, направлених на посилення інституту сім’ї. Ці нормативно-правові акти декларують важливі положення щодо створення правових, економічних, культурних, соціальних умов для зміцнення і функціонування сім'ї, авторитету та стійкості шлюбу, під¬вищення ролі батьків та їх відповідальності за життєзабезпечення і виховання дітей тощо. Логічним продовженням цього процесу було прийняття Верховною Радою України Сімейного кодексу України, який по-новому підійшов до врегулювання відносин в сфері укладення і розірвання шлюбу.
Проте в цілому проблеми укладення і розірвання шлюбу не були предметом комплексного дослідження. Дискусійними та не досить дослідженими до сьогодні залишаються питання щодо порядку надання права на шлюб, процедури укладення шлюбу, розмежування розірвання шлюбу від недійсності шлюбу, поняття фактичного шлюбу та ін.
Мета і завдання дослідження. Метою магістерської роботи є дослідження теоретичних і практичних проблем, пов’язаних із укладенням і припиненням шлюбу за законодавством України.
Для досягнення мети магістерської роботи були поставлені такі завдання:
 визначити історично – правовий розвиток шлюбних правовідносин;
 навести поняття та ознаки шлюбу;
 дослідити розмежування шлюбних правовідносин та фактичних шлюбних правовідносин;
 проаналізувати умови та перешкоди до укладення шлюбу;
 визначити порядок укладення шлюбу;
 проаналізувати загальні підстави припинення шлюбу та відмежування розірвання шлюбу від недійсності шлюбу;
 навести процедуру розірвання шлюбу органом державної реєстрації актів цивільного стану;
 дослідити умови розірвання шлюбу за рішенням суду;


 проаналізувати судову практику, щодо укладення та припинення шлюбу.
Об’єктом дослідження є правовідносини в сфері укладення і розірвання шлюбу.
Предметом дослідження є структура та механізм укладення та розірвання шлюбу, нормативно - правові акти в сфері правового регулювання укладення та розірвання шлюбу, а також судова практика та практика державних органів РАЦСу.
Методи дослідження. При проведенні дослідження використо-вувались як загальнонаукові (діалектичний метод), так і спеціальні методи наукового пізнання: історико-правовий – при дослідженні розвитку та становлення інституту шлюбу. За допомогою історичного методу в роботі проведено дослідження історичного розвитку шлюбно-сімейних відносин та деяких питань щодо припинення шлюбу;
структурно - функціональний – при визначенні основних правових засад правового регулювання умов та порядку укладення і розірвання шлюбу;
порівняльно-правовий – при аналізі сімейно-правових норм законодавства та наукової літератури окремих зарубіжних країн;
формально-юридичний метод дозволив сформулювати нові правові норми та юридичні дефініції, формально-логічний – виявити суперечності чинного законодавства в досліджуваній сфері і виробити пропозиції щодо його вдосконалення.
Методологічною і теоретичною основою дослідження є акти цивільного законодавства України, які регулюють укладення та припинення шлюбу в Україні, узагальнення судової практики.
Теоретичну основу дослідження складають праці відомих вітчизняних і зарубіжних цивілістів-правників:С.А. Агафонов, А.Б. Райчук, Л. Драгіневич, Я. Новохатська, О.І. Заго¬ровського, Д.М. Мейєра, С.В. Пахмана, К.П. Побєдоносцева, Г.Ф.Шершенєвича, В.Антокольської,В.І. Борисової, Є.М. Ворожейкіна, В.С. Гопанчука, І.В. Жилінкової, Г.К. Матвєєва, М.Т. Оридороги, О.А. Підопригори, З.В. Ромовської, А. Цірат, Т.В.Бондар, Т.С. Кириченко, Л.В. Красицька; О.Ф. Скакун; О.І. Сафончик, В.О. Тархова, В.І. Труби, С.Я. Фурси, , Ю.С. Червоного, Я.М. Шевченко, С.І. Шимон та ін.
Основні висновки та пропозиції, розроблені цими правниками, й стали теоретичним підґрунтям магістерського дослідження.
Наукова новизна магістерської роботи полягає у розробці практичних рекомендацій щодо вдосконалення правового механізму укладення та розірвання шлюбу.
Структура дослідження. Робота складається зі вступу, трьох розділів, висновків та списку використаних джерел. Обсяг магістерської роботи становить 105 сторінок друкованого тексту, кількість використаних джерел - 99, які розміщені на 10 сторінках.
Список литературы ВИСНОВКИ

Одним із природних прав людини є право на сім’ю. Сім’я була і залишається первинним та основним осередком суспільства. Сім’я як соціальне утворення є найважливішим елементом розвитку в усіх цивілізаціях. Ідеологія пріоритету сім’ї, її неминуща цінність для людини і суспільства закріплена у багатьох нормативних актах, до яких слід віднести Загальну декларацію прав людини, Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод, Конституцію України, Сімейний кодекс України. Одним із основних положень зазначених документів є зміцнення і захист інституту сім’ї з боку суспільства, розробка національної сімейної політики щодо охорони суб’єктивних прав членів сім’ї і, насамперед, подружжя.
В результаті проведеного дослідження питання про укладення та припинення шлюбу, були виконані поставлені в роботі наступні завдання:
1. Досліджено історично-правовий розвиток шлюбних правовідносин, а саме визначено, що сім’я є найдревнішою соціальною інституцією, яка пройшла складний історичний та соціально - культурний шляхи формування та розвитку. Проблеми шлюбно - сімейних відносин приваблювали людей з давнини як предмет обговорення, вивчення, дослідження, тому що в основі цих відносин – один з найважливіших і найсильніших інстинктів людини – продовження людського роду, що забезпечує природне і безперервне відтворення людей. Всі спроби осмислення суспільного життя пов’язані з розумінням сімейно - рольової організації. Інтерес до походження людини завжди супроводжувався інтересом до шлюбу і сім’ї. Перший сімейний кодекс України був написаний у 1919 році.
2. Розглянуто поняття та ознаки шлюбу. Шлюб є однією з підстав виникнення сім’ї та обумовлює набуття жінкою та чоловіком статусу подружжя, що забезпечує наявність у дружини та чоловіка низки особистих немайнових та майнових прав подружжя.
Шлюб - це добровільний, моногамний союз чоловіка і жінки, що укладається в установленому законом порядку з метою створення сім'ї і який породжує рівні взаємні права і обов'язки подружжя. На сьогоднішній день виділяють три основних концепції на природу шлюбу. Перша концепція розглядає шлюб як договір. Друга концепція (теологічна) зводить розуміння шлюбу до таїнства, виводячи на перший план етичні та релігійні елементи шлюбу. Третя концепція розглядає шлюб як інститут особливого роду.
Виділяють наступні істотні юридичні ознаки шлюбу, відображені в нормах чинного законодавства:
 шлюб – це сімейний союз, створює сім’ю, а не спрямований на її створення;
 ушлюбі можуть бути лише жінка та чоловік, тобто особи різної статі;
 добровільність;
 моногамність;
 досягнення шлюбного віку жінкою та чоловіком, що вступають у шлюб;
 реєстрація шлюбу органом державної реєстрації актів цивільного стану з дотриманням відповідних правил, визначених законом;
 правововою метою укладення шлюбу є створення сім'ї;
 спрямованість на утворення особистого сімейного союзу чоловіка і жінки;
 на сьогоднішній день шлюб є союзом юридично рівних між собою суб'єктів. Юридична рівність чоловіка і жінки в шлюбі слід розглядати як одне з найважливіших досягнень еволюції шлюбних відносин;
 укладається без зазначення строку дії.
3. Проаналізувавши розмежування шлюбних правовідносин та фактичних правовідносин можна сказати, що шлюбом визнається тільки шлюб, який зареєстрований в органах державної реєстрації актів цивільного стану та характерними особливостями якого є : взаємна любов, моральна і матеріальна підтримка, спільне виховання дітей. Щодо фактичних правовідносин, то деякі вчені виділяють декілька альтернативних форм шлюбу, таких як : гостьовий шлюб, комунальний, сезонний, відкритий, гомосексуальний та фактичний шлюб. Фактичний шлюб – це відносини між чоловіком та жінкою, які не зареєстровані належним чином.
Лише зареєстрований в органах РАЦСу шлюб породжує правові наслідки. У цьому полягає конститутивне (правостворююче) значення реєстрації шлюбу. Саме від дня державної реєстрації шлюбу у подружжя виникає цілий комплекс взаємних прав та зобов'язань, а дитина, народжена після державної реєстрації шлюбу, вважається народженою у шлюбі з усіма витікаючими звідси наслідками.
Уникнення сімейних прав та обов’язків подружжя ускладнює захист інтересів учасників (або колишніх учасників) сім’ї. В цьому проявляється легкодумність і ненадійність у шлюбних відносинах. Водночас не можна не погодитися з тим, що незареєстрованні шлюби характеризується тими ж самими ознаками, що й сім’я, створена на основі зареєстрованого шлюбу: вона, зокрема, виконує аналогічні функції (дітонародження, виховання дітей, взаємної матеріальної підтримки та співпраці). Однак «легалізацію» незареєстрованого шлюбу теж не можна допустити, оскільки надання фактичному подружжю таких самих прав, як і зареєстрованому, означало б дискримінацію шлюбу, позбавляло б сенсу наступне його оформлення.
4. Встановлено умови та порядок укладення шлюбу. Для укладення шлюбу необхідні дві умови: взаємна згода осіб, які одружуються, та досягнення ними шлюбного віку. В Україні встановлено шлюбний вік для жінок 17, для чоловіків - 18 років. Досягнення шлюбного віку має визначатися на момент реєстрації шлюбу (а не подачі заяви). За заявою особи, яка досягла 14 років, рішенням суду їй може бути надано право на шлюб, якщо буде встановлено, що це відповідає її інтересам. Для цього повинні бути поважні причини. На практиці такими причинами можуть бути вагітність жінки, народження дитини, фактичне складення шлюбних стосунків чи інші підстави, які будуть визнані поважними. Різниця у віці осіб, які одружуються, не має значення. Не обмежується законодавцем і максимальний вік, вякому можна укласти шлюб.
Жінка та чоловік, які бажають зареєструвати шлюб, подають за їхнім вибором заяву про реєстрацію шлюбу до державного органу реєстрації актів цивільного стану (РАЦС). Сімейний кодекс України встановлює принцип недопустимості реєстрації шлюбу через представника (представників), тобто реєстрація шлюбу здійснюється лише у разі персональної присутності наречених.
5. Розглянуто та проаналізовано умови припинення шлюбу. Шлюб припиняється внаслідок смерті одного з подружжя або оголошення його померлим. За життя подружжя шлюб може бути розірваний шляхом розлучення за заявою одного з подружжя або за їх спільною заявою. Розірвати шлюб можна лише дійсний шлюб, укладення якого не супроводжувалось порушенням закону. Недійсним визнається шлюб, укладення якого було пов'язане з порушенням вимог закону.
На підставі ст. 106 СК в державних органах РАЦСу розриваються шлюби за спільною заявою подружжя, яке не має дітей, незалежно від наявності між ними майнового спору.
Іншим способом розірвання шлюбу є судовий. Судом шлюб розривається в тих випадках, коли один із подружжя не погоджується на розлучення, коли у подружжя є спільні неповнолітні діти, коли у подружжя, які бажають розірвати шлюб, виникають майнові спори.
6. Запропоновано удосконалити:
1) Правові підходи у визначенні змісту понять "розірвання шлюбу (розлучення)" та "недійсність шлюбу":
2) Правову позицію про те, що один з подружжя має право розірвати шлюб відповідно до статті 107 СК, якщо інший з подружжя був засуджений до позбавлення волі на термін не менше трьох років як на дату подання заяви про розірвання шлюбу, так і на дату реєстрації розірвання шлюбу, оскільки лише в такому випадку буде наявна підстава для розірвання шлюбу в адміністративному порядку.
3) Правову позицію про те, що у разі розірвання шлюбу за рішенням суду за спільною заявою подружжя, яке має дітей (стаття 109 СК), разом із заявою про розірвання шлюбу подружжя повинно подавати до суду єдиний нотаріально посвідчений договір щодо місця проживання дітей, участі у забезпеченні умов їхнього життя окремо проживаючим батьком, умов здійснення ним права на особисте виховання дітей, а також щодо розміру, порядку та строку виплати аліментів на дітей, оскільки чинна редакція статті 109 СК допускає неоднозначність тлумачення щодо права чи обов’язку подання двох договорів, що ускладнює процедуру розірвання шлюбу та не захищає інтереси дітей.









СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Агафонов С. А. Римське право: навч. - метод. посіб. для самост. вивч. дисципліни. К.: КНЕУ, 2005. 143 с.
2. Амджадін Л. Трансформаційні зміни інституту сім'ї та шлюбних відносин в українському суспільстві: гендерний аналіз. Соціологія: теорія, методи, маркетинг. 2007. № 3. С. 75-80
3. Антокольская М. В. Семейное право: учебник. – Изд. 2-е, перераб и доп. М.: Юрист, 2002. 336 с.
4. Бабенко Н.Б. Історичні аспекти становлення і розвитку сімейного дозвілля. Актуальні проблеми історії, теорії та практики художньої культури: зб. наук. пр. : у 2 частинах. – Частина 1 / Н.Б.Бабенко. К.: ДАКККіМ,2002. С.131-144.
5. Бикова О.Ю. Деякі особливості розірвання шлюбу державним органом реєстрації актів цивільного стану. Держава і право: Зб. наук. пр. К.: ІДіП НАНУ, 2003. Вип. 23. 343с.
6. Бикова О.Ю. Укладення шлюбу за Сімейним кодексом України // Держава і право: Зб. наук. пр. К.: ІДіП НАНУ, 2004. Вип. 23. 303с.
7. Бикова О.Ю. Умови, які перешкоджають укладенню шлюбу. Вісник Хмельницького інституту регіонального управління та права. Науковий часопис. Хмельницький, 2003. № 3-4 (7-8). 104-110 с.
8. Бикова О. Ю. Укладення та розірвання шлюбу за законодавством України : дис. канд. юрид. наук: 12.00.03 / Олена Юріївна Бикова. Одеса, 2005. 220с.
9. Болховітінова А.Б. Припинення шлюбу за законодавством України : автореф. дис. канд. юрид. Наук: спец.12.00.03 «Цивільне право і цивільний процес; сімейне право; міжнародне приватне право» / А.Б. Болховітінова. Київ, 2009. 18 с.
10. Боднар Т. В. Сімейне право у системі права України. Приватне право. 2013. № 1. 324 с.
11. Борисова І.В. Основи римського приватного права: Підручник / В. І. Борисова, Л. М. Баранова, М. В. Домашенко, та ін.; За заг. ред. В. І. Борисової та Л. М. Баранової. Х.: Право, 2008. 224 с.
12. Великий тлумачний словник сучасної української мови / Уклад. і голов. ред. В.Т. Бусел. Ірпінь: ВТФ “Перун”, 2005. 1728 с.
13. Глиняка К.М. Правове регулювання розлучення за сімейним законодавством України : автореф. дис. канд.. юрид. наук: спец. 12.00.03 «Цивільне право і цивільний процес; сімейне право» міжнародне приватне право» / К.М. Глиняка. Одеса, 2006. 20 с.
14. Глиняная Е.М. Развод по древнеримскому праву. Актуальні проблеми держави і права: Зб.наук.праць. Вип. № 13. – Одеса: Юридична література, 2002. – 166 с.
15. Гопанчук В.С. Сімейне право України. Підручник. К., Істина, 2002. 304 с.
16. Гражданский кодекс Латвийской Республики / Отв. ред. Лившиц Н.Э. С.Пб.: «Пресс», 2001. 830 с.
17. Гражданский кодекс Грузии. URL: https://matsne.gov.ge/ru/document/download/31702/75/ru/pdf (дата звернення 15.12.2017).
18. Гражданско уложение Германии / Научн. редакторы А.Л.Маковский и др. М.: Волтерс Клувер, 2004. 816 с.
19. Гримич М. В. Звичаєве цивільне право українців ХІХ – початку ХХ століття. К.: Арістей, 2006. 560 с.
20. Державна служба статистики України. URL : http://www.ukrstat.gov.ua/ (дата звернення : 25.12.2017).
21. Драгнєвіч Л. Сутність і ретроспектива становлення та розвитку шлюбно-сімейних правовідносин в Україні. Підприємство, господарство і право. 2002. № 1. С. 40-42.
22. Дробицька М.Ю. Судовий порядок припинення шлюбу. Збірник наукових праць Харківського національного педагогічного університету імені Г,С. Сковороди «Право».2011. Вип. 15. С. 32-36
23. Дутко А.О. Розірвання шлюбу за законодавством України. Вісник Національного університету «Львівська політехніка»: збірник наукових праць : Юридичні науки. 2014. № 801. С. 51-55.
24. Дякович М. М. Правовий режим майна подружжя. Довідник нотаріуса. 2008. № 2. С. 15-16
25. Енгельс Ф. Походження сім’ї, приватної власності і держави. К.: Політвидав України, 1976. 216 с.
26. Європейська конвенція про громадянство, Страсбург, 6 листопада 1997. URL: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/994_004 (дата звернення 06.12.2017).
27. Європейська конвенція про здійснення прав дітей, Страсбург, 25 січня 1996.URL: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/994_135 (дата звернення 06.12.2017).
28. Жилінкова І.В. Правове регулювання розірвання шлюбу за новим Сімейним кодексом України. Проблеми законності. Республіканський міжвідомчий науковий збірник. Харків: Національна юридична Академія України імені Я. Мудрого, 2003. Вип.63. С.14-20.
29. Загальна декларація прав людини від 10.12.1948 р. URL : http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/995_015 (дата звернення 06.12.2017)
30. Законодавство України про сім'ю: Збірник нормативних актів / Ред. В.С. Ковальський. К. : Юрінком Інтер, 2002. 382, с
31. Законодательство Петра I / Отв. ред. Преображенский А.А., Новицкая Т.Е. М.: Юридическая литература, 1997. 880 с.
32. Калітенко О.М. Окремі новели з питань припинення шлюбу. Актуальні проблеми держави і права. Зб.наук.праць. Вип. № 17. Одеса: Юридична література, 2002. С.9.
33. Кодекс законів про сім’ю, опіку, шлюб і про акти громадянського стану УРСР, затверджений 3 сесією ЦВК УРСР 31 травня 1926 р. ЗУ УРСР. – 1926. № 67-69. Ст.440.
34. Кодекс Законів про сім’ю опіку, шлюб і про акти громадянського стану УРСР від 31 травня 1926 р. зі змінами і доповненнями на 1 липня 1949 р., з постатейними матеріалами та додатками. К.: Державне видавництво політичної літератури УРСР, 1949. 142 с.
35. Кодекс про шлюб та сім'ю України. Право України. 1998. № 10. С. 35.
36. Конвенція про права дитини: Міжнародний документ від 20.11.1989. Зібрання чинних міжнародних договорів України. 1990. № 1. Ст. 205. URL: http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/995_021 (дата звернення 06.12.2017).
37. Конституція України: Закон України від 28.06.1996 № 254к/96-ВР. Відомості Верховної Ради України. 1996. №30. Ст. 141.
38. Красицька Л. Розірвання шлюбу: порівняльний аналіз законодавства України та інших країн. Право України. 2013. № 10. С. 108 -125.
39. Кульчицький В. С. Історія держави i права України: навч. посiбник: гриф МОН / В. С. Кульчицький, М. I. Настюк, Б. Й. Тищик. Львів: Свiт, 1996. 289 с.
40. Лепех С. М. Проблеми реалізації права укладення та розірвання шлюбного договору URL: http://radnuk.info/statti/567simeine/15379-2011-01-23-02-20-24 ( дата звернення 06.12.2017)
41. Лозова Г. Цивілістичні та сімейно-правові характеристики змісту шлюбного договору. Підприємництво, господарство і право. 2007. № 2. С. 44-46
42. Матвеев Г. К. Советское семейное право: учебник. М. : Юрид. лит., 1985. 208 c. татут, 2003. 639 c.
43. Морандьер Л. Жюллио Л. де ла. Гражданское право Франции: в 3 Т. / Пер. с франц. Е.А. Флейшиц. Москва: ИЛ, 1958. Т.1. 742 с.
44. Міністерство Юстиції України. Громадянам. "Порядок державної реєстрації шлюбу. Розірвання шлюбу". URL: http://www.minjust.gov.ua/0/9809#02 (дата звернення : 06.12.2017).
45. Муромцев С. А. Гражданское право Древнего Рима. / Отв. ред.: А.Д. Рудоквас, науч. ред. В.С. Ем. Москва: «Статут», 2003. 685 с.
46. Наказ Міністерства Юстиції України Про затвердження Правил державної реєстрації актів громадянського стану в Україні № 52/5 від 18.10.2000. URL:http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z0719-00(дата звернення: 05.12.2017).
47. Науково-практичний коментар Цивільного кодексу України. / За заг. ред. Бобрика В.І. К.: «Центр учбової літератури», 2016. 784 с.
48. Науково-практичний коментар Сімейного кодексу України / За ред. Ю.С. Червоного. К.: Істина, 2003. 464 с.
49. Нікітенко Р.С. Процесуальні особливості розгляду судом справ про розірвання шлюбу за спільною заявою подружжя, яке має дітей. Митна справа. 2014. № 3(93). Ч. 2. С. 185-189.
50. Новохатська Я. Щодо правової природи шлюбу. Право України. 2002. № 4. С. 133-135.
51. Оридорога М. Т. Брачное правоотношение. К. : НИиРИО КВШ МВД СССР, 1971. 152 с.
52. Паламарчук А.О. Розгляд справ про розірвання шлюбу за заявою подружжя, яке має дітей, в порядку окремого провадження. Юриспруденція. Теорія і практика. 2011. № 5(79). С. 2-5.
53. Панова Л. До питання про умови укладання шлюбу. Підприємництво, господарство і право. 2004. № 12. С. 32-34
54. Пастухов В.П., Пеньківський В. Ф., Подкоритова Л. М.,. Наум М. Ю, Міщук М. О.,. Шатіло В. А Основи правознавства: Навчальний посібник / Під загальною редакцією В. П. Пастухова. К.: Алерта, 2005. 377 с.
55. Пеньківський, Л. М. Подкоритова; За ред. В. П. Пастухова ; М-во освіти і науки України, Акад. Адвокатури України. К. :Алерта, 2005. 377 с.
56. Підопригора О. А. Римське приватне право. Академічний курс: підруч. для студ. юрид. спец. вищ. навч. закладів. 3-те вид., перероб. та доп. К.: Вид. Дім «Ін Юре», 2001. 440 с.
57. Підопригора О.А. Основи римського приватного права: підручник для студентів юрид. вузів та факультетів. К.: Вентурі, 1997. 336 с.
58. Пісоцька Н. Застосування ст.25 Кодексу про шлюб та сім'ю України: теорія та практика. Право України. 1999. № 12. С. 84-88
59. Победоносцев К. П. Курс гражданского права: Права семейственные, наследственные и завещательные. Ч. 2 М.: 1984. 194 с.
60. Полянский П. Развитие понятия брака в истории Советского семейного права. Вестник Московского университета. 1998. № 2: Сер. 11. Право. С. 98-106
61. Постанова Верховного Суду України від 20.02.2012 р. у справі № 6-97цс11. URL: www.reyestr.court.gov.ua/Review/22207362 (дата звернення 03.12.2017).
62. Постанова Пленуму Верховного Суду України від 21.12.2007 N 11 "Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя . URL:http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/v0011700-07 (дата звернення: 06.12.2017).
63. Постанова Пленуму Верховного Суду України № 16 від 12.06.1998 р. „Про застосування судами деяких норм Кодексу про шлюб та сім'ю України” . URL : http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/v0016700-98 (дата звернення 06.12.2017).
64. Правила реєстрації актів цивільного стану в Україні, затверджені наказом Мін'юсту України від 18 жовтня 2000 року №52/5 (у редакції наказу міністерства від 18 листопада 2003 року № 140/5). URL : http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/z0664-13 (дата звернення 07.12.17).
65. Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Сімейного кодексу України від 3 лютого 2004 року № 1410-IV. Закон України. ВВР. 2004. № 19. Ст.251. URL: http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/1410-15 (дата звернення 06.12.2017)
66. Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя: Постанова Верховного Суду України від 21.12.2007 р. № 11. Вісник Верховного суду України. 2008. № 1. Ст. 5. URL : http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/v0011700-07 (дата звернення: 08.12.2017).
67. Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції: Закон України від 02.09.2014 р., № 1669-VII. Відомості Верховної Ради України. 2014. № 44. Ст. 2040.
68. Постанова Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді. Верховний Суд; від 12.06.2009 № 2 URL: http://zakon4.rada.gov.ua (дата звернення: 19.12.2017).
69. Райчук А.Б. Поняття «припинення шлюбу», «розірвання шлюбу», «розлучення». Їх співвідношення. Вісник Київського Національного у-ту ім.Т.Шевченка. Юридичні науки. Випуск № 69. 2005. С.128
70. Римское частное право: Учебник / Под ред. проф. И.Б. Новицкого и проф. И.С. Перетерского. М.: Юриспруденция, 2000. 448 с.
71. Ромовська З. Сімейний кодекс України: погляд в майбутнє. Право України. 2001. № 2. С.68-69.
72. Сафончик 0.І. Правове регулювання припинення шпюбу в Україні: Автореф. дис. канд. юрид. наук. О. 2004. С.13
73. Сборник Законов царя Хаммурапи // Источники права. Вып. 1 – Тольятти: ИИП «Акцент», 1996. 56 с.
74. Сивохина С. В. Понятие брака и условие его действительности в современном праве России и Франции: дис канд. юрид. наук: 12.00.03 / Светлана Владимировна Сивохина. Самара, 2006. 220 с.
75. Сімейне право України: Навч. посіб. для студ. вуз. /С.П.Індиченко, В.С.Гопанчук, О.В.Дзера, Л.А.Савченко ; За ред. О.В.Дзери. К. :Вентурі, 1997. 270, с.
76. Сiмейне право України: пiдручник / Л.М.Баранова, В.I.Борисова, I.В.Жилiнкова та iн.; за заг. ред. В.I.Борисової та I.В.Жилiнкової. - 2е вид., перероб. і допов. К.: Юрiнком Iнтер, 2009. 288 с.
77. Сімейний Кодекс України: Закон України від 10.01.2002 р. № 2947-III. Відомосіт Верховної Ради України. 2002. № 21-22. Ст. 135.
78. Сімейний кодекс України: Науково-практичний коментар / За заг. ред. С.Я. Фурси. К.: Видавець Фурса С.Я..: КНТ, 2008. 1248с.
79. Сімейний кодекс України: науково-практичний коментар Жилінкова І.В., Антошкіна В.К., Д'ячкова Н.А., Москалюк В.Ю. та ін. / За ред. Жилінкової І.В., 2008. 855c.
80. Сімейний кодекс України: Науково-практичний коментар / Ю.С. Червоний, О.М. Калітенко, Г.С. Волосатий, В.І. Труба. Одеська нац. Юридична академія. К. :Істина, 2003. 461 с.
81. Сімейні правовідносини. Законодавство. Позовні заяви: Збірник нормативних актів /Ред. В. Г. Гончаренко, О. В. Дзера, О.М. Джужа та ін. К. : Юрнком Інтер, 2006. 319 с.
82. Сімейне право України: підручник Л.М. Баранова, В.І. Борисова, І.В. Жилінкова та ін.. за ред. В.І. Борисової та І.В. Жилінкової. 2-е вид., перероб. і допов. К.: Юрінком Інтер, 2009. 288 с.
83. Сімейне право України: Підручник / Л. М. Баранова, В. І. Борисова та ін.; Ред. В. І. Борисова, І. В. Жилінкова ; Мін-во освіти і науки України. К. : Юрінком Інтер, 2006. 263, с.
84. Сімейне право України: Підручник /Ю. С. Червоний, О. В. Калітенко, Г. С. Волосатий, В. І. Труба; За ред. Ю. С. Червоного. К. : Істина, 2004. 399, с.
85. Сімейне право України : Підручн. / За ред. Гопанчука В. С. К. : Істина, 2002. 304 с.
86. Скакун О.Ф. Теорія права і держави: [підручник]. 3-тє вид. К.: Алерта ; ЦУЛ, 2011. 524 с.
87. Труба В. І. До питання про необхідність законодавчого регулювання державної реєстрації шлюбних договорів. Університетські наукові записки . 2008. № 3. С. 61–64.
88. Французский гражданский кодекс / Научн. редактирование и предисловие канд.юрид.наук Д.Г.Лаврова, перевод с франц.А.А.Жуковой, Г.А.Пашковской. – СПб.: Юридический центр Пресс, 2004. 1101 с.
89. Фурса С. Я. Настільна книга нотаріуса: Сімейні правовідносини у нотаріальному процесі / С. Я. Фурса, Л. Ю. Драгневіч, Є. І. Фурса. К.: Ін Юре, 2003. 352 с.
90. Цірат А. спільне проживання без оформлення, але з юридичними наслідками. Юридична газета. 2008. №10-11. С.18-19.
91. Цивільний кодекс з коментарями. URL:http://legalexpert.in.ua/komkodeks/gk/79-gk/862-avtor-gky.html (дата звернення: 03.12.2017).
92. Цивільний кодекс України: Науково-практичний коментар (пояснення, тлумачення, рекомендації з використанням позицій вищих судових інстанцій, Міністерства юстиції, науковців, фахівців) / За ред. проф. І.В. Спасибо-Фатєєвої. Серія «Коментарі та аналітика». X.: ФОП А.А. Колісник, 2009. 544 с.
93. Цивільний процесуальний кодекс України: Закон України від 18.03.2004 р. № 1618-IV. Відомості Верховної Ради України. 2004. № 40-41, 42. Ст. 492.
94. Спасибо-Фатєєвої. Серія «Коментарі та аналітика». X.: ФОП А.А. Колісник, 2009. 544 с.
95. Чернега В.М. Морально-правові принципи в сімейному правіУкраїни: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. юрид. наук :спец. 12.00.03 «Цивільне право та цивільний процес;сімейне право ; міжнародне приватне право» / В.М. Чернега. К., 2015. 20 с.
96. Шевченко Я.М. Проблеми нового Сімейного кодексу України. Проблеми законності. Республіканський міжвідомчий науковий збірник. – Харків: Національна юридична Академія України імені Я. Мудрого, 2003. Вип.63. С.4-10.
97. Шимон С.І. Сімейне право: Навч.-метод. посіб. для самост. вивч. дисц. К.: КНЕУ, 2004. 164 с
98. Штефан М.Й. Цивільний процес. К.: Видавництво "Ін-Юре". 1997. 608 с.
99. Ярема А.Г., Давиденко Г.І. Застосування судами нового сімейного законодавства. Вісник Верховного Суду України. 2003. № 1(35). 40 с.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
300





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.