У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Ризик-менеджмент банківської діяльності на прикладі ПАТ КБ ПриватБанк
Количество страниц 134
ВУЗ Київський національний економічний університет
Год сдачи 2019
Содержание ЗМІСТ


ВСТУП………………………………………………………………..……………3
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ СУТНІСНОГО ПОНЯТТЯ БАНКІВСЬКИХ РИЗИКІВ ….…………………………………………………...6
1.1. Сутність банківських ризиків. Особливості ризиків у банках…......6
1.2. Класифікація банківських ризиків…………………………………..12
1.3. Характеристика концептуальних моделей управління ризиками...23
РОЗДІЛ 2. ДОСЛІДЖЕННЯ МЕХАНІЗМУ УПРАВЛІННЯ РИЗИКАМИ У КОМЕРЦІЙНОМУ БАНКУ ПАТ КБ «ПриватБанк»…………………………41
2.1. Загальна характеристика діяльності банку ПАТ КБ «ПриватБанк»……………………..………………………………………41
2.2. Організація ризик-менеджменту в ПАТ КБ «ПриватБанк»………57
2.3. Аналіз ризик-менеджменту досліджуваного банку……………….64
РОЗДІЛ 3. ШЛЯХИ УДОСКОНАЛЕННЯ ОРГАНІЗАЦІЇ РИЗИК-МЕНЕДЖМЕНТУ В БАНКАХ ………………………………………………...80
3.1. Оптимізація звітності з управління ризиками……………………...80
3.2. Вдосконалення системи ризик-менеджменту у банку……………..89
3.3. Деталізація нових підходів до проведення стрес-тестування……108
ВИСНОВКИ…………………………………………………………………….118
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ……………………………………...124
ДОДАТКИ………………………………………………………………….…...130



ВСТУП

Актуальність теми. Комерційні банки є основними елементами фінансової системи України, і від їхнього ефективного функціонування залежить загальний розвиток економіки країни й добробут населення. У свою чергу, комерційний банк, як і будь-який інший суб'єкт господарювання, діє в умовах невизначеності й перебуває під впливом різних ризиків. Підвищують рівень ризиків такі чинники, як посилення процесів глобалізації в економіці України, збільшення кількості іноземних конкурентів на фінансовому ринку, низький рівень капіталізації вітчизняної банківської системи, вплив сучасної фінансової кризи та інші. До того ж, відмінність фінансово-кредитних установ від інших суб"єктів підприємницької діяльності полягає в тому, що вони беруть на себе частину фінансових ризиків, виступаючи посередниками між вкладниками і позичальниками.
Питання забезпечення стабільності банківської системи останніми десятиріччями набули підвищеної уваги. Одним із ключових напрямків досліджень в цьому аспекті є ідентифікація та управління банківськими ризиками. У загальному розумінні успішна діяльність банку у цілому значною мірою залежить від обраної стратегії управління ризиками. Мета процесу управління банківськими ризиками полягає в їх обмеженні або мінімізації, оскільки повністю уникнути ризиків неможливо.
Серед видатних закордонних авторів, що займалися дослідженням банківський ризиків, слід виділити Бланка І.А.[22], Редхеда К., Хьюса С. [56], Маршалла Дж. Ф., Бансал [39], Бершадського А.В., Волошина І.В., Лобанова, Шелагина Д.А. та інших. Проблеми дистанційного аналізу і оцінки ризиків банків і банківського сектора розглянуті в працях В.М. Гейця, О.В.Васюренка, A.M. Мороза, O.I. Кірєєва, В.Л. Кротюва, М.П. Кравець, B.C. Стельмаха, І.В. Сала та інших, а також у нормативних матеріалах Національного банку України. Основні підходи до організації банківського регулювання і нагляду наведені в рекомендаціях Базельського комітету з банківського нагляду, який встановлює стандарти пруденціального нагляду для центральних банків країн у всьому світі. Питанням стабільності банківського сектора приділяють багато уваги Міжнародний валютний фонд і Світовий банк.
Разом з тим, у вітчизняній банківській практиці сформувалися погляди, згідно яких розробка та впровадження сучасних методів управління ризиками розглядається як внутрішня справа кожного банку. Не заперечуючи необхідності врахування специфіки конкретного банку, слід визнати той факт, що не кожна банківська установа може розв’язати це завдання власними силами. Проте методичні підходи до створення та управління системою банківських ризиків ще не знайшли достатнього віддзеркалення у вітчизняній літературі. Обґрунтування методичних засад банківського ризик-менеджменту, визначення його ролі та місця в системі управління сучасним банком є актуальним напрямом наукових досліджень, створює умови для раціональної організації управлінського процесу та підвищення ефективності банківської діяльності.
Все вище наведене свідчить про актуальність теми магістерської роботи, її вагомість в сучасних умовах фінансової кризи та своєчасність як в теоретичному, так і в практичному аспектах.
Метою магістерської роботи є теоретико-методологічне дослідження організації управління банківськими ризиками й наукове обґрунтування пропозицій концептуального характеру щодо підвищення ефективності управління фінансовими ризиками, які виникають у діяльності комерційних банків України.
Відповідно до мети в роботі були сформульовані й розв’язані такі завдання:
 визначити сутність і особливості ризиків банківських установ;
 надати класифікацію банківських ризиків та розкрити концептуальні моделі управління ризиками;
 надати характеристику діяльності банку ПАТ КБ «ПриватБанк»;
 дослідити організацію та здійснити аналіз ризик-менеджменту в банку;
 надати шляхи оптимізації звітності з управління ризиками та пропозиції вдосконалення системи ризик-менеджменту у банку;
 визначити нові підходи до проведення стрес-тестування.
Об’єктом дослідження є банківські ризики, які виникають у діяльності комерційних банків України. Предметом дослідження є організаційно-економічні механізми управління ризик-менеджментом в банківській установі, зокрема в ПАТ КБ «ПриватБанк».
Методологічною основою роботи є наукові положення сучасної теорії економічного аналізу, теорії нечітких множин для аналізу й оцінювання рівня ризиків. Для досягнення мети й розв’язання поставлених завдань використовувалися загальнонаукові й спеціальні методи, а саме: статистичний метод, графічний метод, метод порівняння, діалектичний метод та ін.
Інформаційну базу дослідження становлять: нормативно-правова база України з питань організації, регулювання, управління фінансово-кредитними установами; методологічні розробки провідних вітчизняних і зарубіжних вчених з теми дослідження; статистична база даних по Україні, зокрема Національного банку України, Асоціації українських банків; матеріали конференцій та періодичних видань, фінансова звітність ПАТ КБ «ПриватБанк».
Структура й обсяг роботи. Робота складається зі вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел, додатків. Загальний обсяг роботи становить 131 сторінку машинописного тексту. Матеріали дослідження ілюстровані 14 таблицями і 13 рисунками. У роботі вміщено 3 додатки загальним обсягом 4 сторінки. Список використаних джерел налічує 67 найменування.
Список литературы ВИСНОВКИ

Узагальнюючи все вище наведене в магістерській роботі можна зробити наступні висновки.
Відповідно до поставлених у роботі завдань у першому розділі було визначено сутність і особливості ризиків банківських установ; здійснено класифікацію банківських ризиків та розкрито концептуальні моделі управління ризиками.
Проблема управління банківським ризиком є дуже актуальною для країн, що стали на шлях ринкових перетворень, в тому числі і для України. Розвиток економіки України на сучасному етапі тісно пов’язаний з розширенням і зміцненням ринкових принципів господарювання, а процеси розвитку ринкових відносин посилилися невизначеністю та конкуренцією. Щоб ефективно працювати за таких умов, керівникам банків потрібно впроваджувати нові технології, приймати нетрадиційні рішення, а це, в свою чергу підвищує ступінь банківського ризику.
У банківській справі ризик цілком нормальне явище. Щоб отримати суттєвий прибуток, необхідно йти на обґрунтований (допустимий) ризик. Банківські ризики відображають невизначеність, пов’язану з проявом конкурентної боротьби як між банками, так і між іншими учасниками ринку, що відбивається на сталості руху фінансових потоків та зміні обсягів фінансових ресурсів банку. Таке узагальнення дозволяє підкреслити, що банківські ризики не є позитивними, а також підкреслити фінансові аспекти та розкрити характер прояву банківських ризиків, виходячи з аналізу руху фінансових потоків та зміни в обсягах фінансових ресурсів банку.
Національний банк визначив систему для оцінки кожної категорії ризику в нормативних документа, яка надає можливість в послідовний спосіб вимірювати ризики і визначати, яких наглядових процедур необхідно вжити. Для шести категорій ризику – кредитного ризику, ризику ліквідності, ризику зміни процентної ставки, ринкового ризику, валютного ризику та операційно-технологічного ризику – наглядовці оцінюють кількість ризику, якість управління ризиком, сукупний ризик і напрям ризику. Для ефективного використання системи оцінки ризиків наглядовці мають враховувати як поточний стан банку, так і фактори, які можуть вказувати на зростання ризиків.
Для реалізації функцій ризик-менеджменту в банківський діяльності доцільно використовувати запропоновану в роботі класифікацію кредитних ризиків. Така класифікація дає змогу здійснювати управління кредитними ризиками на всіх рівнях їхнього виникнення: на рівні позичальника, на рівні кредитного портфеля банку, на рівні усієї структури балансу комерційного банку та на рівні банківської установи як елемента банківської системи України.
Мета управління ризиками – сприяти підвищенню вартості власного капіталу банку, одночасно забезпечуючи досягнення цілей багатьох зацікавлених сторін, а саме: клієнтів та контрагентів; керівників; працівників; спостережної ради й акціонерів (власників); органів банківського нагляду; рейтингових агентств, інвесторів та кредиторів; інших сторін.
Враховуючи проведений аналіз літературних джерел, вважаємо, що під управлінням ризиками (ризик-менеджментом) слід розуміти сукупність методів, прийомів та заходів, що дозволяють у певній мірі прогнозувати настання ризикових подій та приймати відповідні заходи, пов’язані зі зниженням негативних наслідків настання таких подій. Слід розрізняти управління ризиками як процес (діяльність) та як систему, модель, тобто певну структуру, механізм для управління ризиками.
Одним із важливих інструментів у процесі оцінювання та управління ризиками є аналіз сценаріїв – альтернативних варіантів, за якими можуть розвиватися події в майбутньому. Такий аналіз базується на оцінці періоду часу, впродовж якого банк наражається на конкретний вид ризику, а також ступеня впливу ризику та ймовірності його реалізації. Наявність ризику означає існування кількох сценаріїв, які відрізняються і за ймовірністю настання події, і за можливими наслідками. Самі сценарії мають бути описані та сформульовані на основі експертних оцінок, тобто суб»єктивними методами. Кількісні характеристики кожного з обраних сценаріїв визначаються із застосуванням об»єктивних методів (математичних, статистичних). У процесі управління банківськими ризиками виникають багатофакторні залежності з численними зворотними зв′язками, які не підлягають формалізації. Кількісні методи, як засвідчує практика, дають змогу підвищувати ефективність управління ризиками в банківській справі лише до певної межі, а далі виникають невиправдані ілюзії і ризик зростає. На цьому етапі управлінського процесу порівнюють реальний і допустимий рівні ризиків. Це дає змогу визначити, які ризики і якою мірою може взяти на себе банк, а також з»ясувати, чи виправдає очікувана дохідність відповідний ризик.
Великий вплив на фінансову стабільність банку чинить величина, якість та концентрація прийнятих банком ризиків. Жоден банк не може вважатися стабільним, якщо він обтяжений надмірними ризиками, реалізація яких в одну мить може призвести до банкрутства. Тому з метою управління ними, банк повинен формувати ефективну концепцію управління ризиками. Лише банк з незначною відносною часткою прийнятих ризиків може стабільно працювати і впевнено протидіяти викликам зовнішнього та внутрішнього середовища.
Управління ризиками – це процес, за допомогою якого банк виявляє ризики, проводить оцінку їх величини, здійснює їхній моніторинг і контролює свої ризикові позиції, а також враховує взаємозв′язки між різними категоріями ризиків. Процес управління ризиками має охоплювати всі види діяльності банку, а управління ними повинно відбуватися як на тому рівні, де ризик виникає (фронт- та бек-офіси), так і на рівні Правління та Спостережної ради. Необхідно пам»ятати, що чітка та ефективна система ризик-менеджменту є запорукою фінансової стабільності банку.
У другому розділі надано характеристику діяльності банку ПАТ КБ «ПриватБанк»; досліджено організацію та здійснено аналіз ризик-менеджменту в банку.
Другий розділ роботи нами було присвячено дослідженню механізму управління ризиками в комерційному банку ПАТ КБ «ПриватБанк», було надано фінансово-економічну характеристику банку за період 2015-2017 рр., розкрито вплив масштабу та специфіки бізнесу банку на побудову ризик-менеджменту, проаналізована внутрішня нормативна база ризик-менеджменту банку, з’ясовано методику процедури звітності з управління ризиками та прийняття керівних рішень.
Сучасний кризовий стан банківської системи потребує нової форми контролю за капіталом згідно з міжнародними вимогами Базеля ІІ. Розкриття інформації про фінансову діяльність вітчизняних банків сприятиме активізації позитивної дії регулюючої ролі ринку і подальшому розвитку механізму регулювання банківського капіталу. Розкриття інформації про фінансові ризики банків надасть змогу отримувати прозорий та доступний рівень економічної інформації не лише для органів регулювання і банкірів, а й для клієнтів банку, що в свою чергу оптимізує середовище довіри до депозитарію всієї банківської системи.
У третьому розділі було наведено ншляхи оптимізації звітності з управління ризиками та пропозиції вдосконалення системи ризик-менеджменту у банку. Також визначено нові підходи до проведення стрес-тестування.
В умовах боротьби з наслідками фінансової кризи, та з метою забезпечення прибуткової діяльності і підвищення позитивного іміджу, особливого значення для банків набуває потреба вдосконалення ризик-менеджменту. Незважаючи на швидке поширення практики управління ризиками в банках та інших фінансових установах, досі існують різноманітні тлумачення ризиків, що ускладнює розроблення єдиних норм і правил управління ними.
Система ризик-менеджменту в комерційному банку містить такі елементи, як: точки контролю (відповідним чином згрупованих банківських операцій, які генерують ризик), набір засобів і методів оцінки цих ризиків, їх прогнозування, інструментарій з обмеження і зниження даних ризиків, форми моніторингу та прогнозування ризиків, інформаційні потоки і організаційну структуру, побудовану за функціональною ознакою, і яка забезпечує роботу цієї системи.
Система управління ризиком в комерційному банку складається з двох субсистем: керованої – об'єкт управління та керівної – суб»єкта управління. Пропонуємо виділити як складники системи ризик-менеджменту: організаційну, інформаційну, ціноутворювальну, аналітичну, дозвільну, управлінську і моніторингову підсистеми, кризового менеджменту.
Процес ризик-менеджменту – це систематичне використання наявних у розпорядженні менеджерів методів, способів і прийомів для вирішення завдань, що стосуються ризиків. Управління ризиками – це процес із чітко визначеними етапами, за допомогою якого менеджери можуть ясно уявити ризики, які постали перед комерційним банком. Процес ризик-менеджменту в банку повинен, на наш погляд, охоплювати шість етапів: з»ясування контексту ризиків; ідентифікація ризиків: виявлення і розпізнавання ризиків та їх джерел; вимірювання ризиків (аналіз і оцінка): якісна/кількісна оцінка ризиків; вплив на ризик (вибір методів і стратегій); моніторинг ризиків: повсякденний моніторинг лімітів з ризиків, перевірка основних розмірів ризиків і ризиків, що не підлягають кількісній оцінці; комунікації та консультування: регулярне надання інформації про ризики.
Остаточною метою управління ризиком є отримання найбільшого прибутку за оптимального, прийнятного для банку співвідношення прибутку і ризику, що відповідає цільовій функції підприємництва. Узагальнюючи досвід щодо запровадження комплексної системи ризик-менеджменту, зазначимо, що управління ризиками неможливе без: правильної системи розподілу повноважень; пророблених посадових інструкцій; досконалих каналів передачі інформації.
Останнім часом все більше вітчизняних науковців і практиків досліджують та розробляють методології стрес-тестування, використовуючи зарубіжний досвід. Основним завданням методики стрес-тестування є оцінка потенційних втрат банків, на основі якої приймаються відповідні управлінські рішення.
Стрес-тестування, за умови його регулярного здійснення, дає змогу менеджменту банку володіти інформацією про зміни характеру чинників банківського ризику та ступеня їхнього впливу на результати діяльності банку протягом певного періоду часу.




















СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ:

1. Конституція України від 28.06.1996 № 254к/ 96-ВР [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua
2. Господарський кодекс від 16.01.2003 № 436-IV [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua
3. Цивільний кодекс України від 16.01.2003 № 435-IV [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua
4. Про банки і банківську діяльність: Закон України від 07.12.2000 № 2121 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua
5. Про Національний банк України: Закон України від 20.05.1999 № 679-XIV [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/679-14
6. Про затвердження Інструкції про порядок регулювання та діяльності банків в Україні: Постанова Правління НБУ від 28 серпня 2001 року № 368 / [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z0841-01
7. Про затвердження Технічного порядку проведення Національним банком України операцій з банками Постанова НБУ вiд 30.04.2009 № 260 / [Електронний ресурс]. – Режим доступу :http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/v0260500-09
8. Про заходи щодо забезпечення погашення кредитів Постанова НБУ вiд 06.08.2009 № 461 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/v0461500-09
9. Лист НБУ від 30.12.2004 № 42-412/4010-13749 «Щодо розгляду проекту постанови Правління НБУ» – Режим доступу : http://www.zakon.rada.gov.ua.
10. Методичні вказівки з інспектування банків «Система оцінки ризиків», затверджені постановою Правління Національного банку України від 15.03.2004 № 104 // Веб-сторінка «Закони України» / [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://uazakon.com/ big/text1263/pg1.htm.
11. Методичні рекомендації щодо порядку проведення стрес-тестування в банках України, затверджені постановою Правління НБУ № 460 від 06.08.09 р. / [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.zakon1.rada.gov.ua/cgibin/laws/main.cgi.
12. Постанова Правління НБУ «Про схвалення Методичних рекомендацій щодо організації та функціонування систем ризик-менеджменту в банках України», № 361 від 02.08.2004 / [Електронний ресурс]. – Режим доступу: //http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/v0361500-04
13. Про затвердження Положення про планування та порядок проведення інспекційних перевірок: Постанова Правління НБУ від 17 липня 2001 року № 276; із змінами і доповненнями від 10 серпня 2007 р. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www. ligazakon.ua.
14. Аналіз банківської діяльності [Текст] : підручник / А. М. Герасимович [та ін.]; ред. А. М. Герасимовича. – К. : КНЕУ, 2003. – 599 с.
15. Андриевская, И. К. Стресс-тестирование: обзор методологий [Текст] / И. К. Андриевская // Управление в кредитной организации. – 2007. – № 5. – С. 34–44.
16. Арчакова, О. Деякі особливості національного регулювання валютного ризику [Текст] / О. Арчакова // Финансовые риски. – 2007. – N 2. – C.67-73
17. Банківська діяльність в Україні: нормативно-правове регулювання / О.М. Роїна (упоряд.). – К. : КНТ, 2007. – 496 с.
18. Банківська діяльність в Україні: проблеми, перспективи розвитку, напрями вдосконалення: наук. доп. / НБУ; Університет банківської справи / Б.І. Пшик (ред.). – К. : УБС НБУ, 2008. – 120 с.
19. Банківські ризики: оцінити, управляти, контролювати // Веб-страница – «Управление рисками в России» / [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.risk-manage.ru/research/bank/.
20. Банковское дело / Под ред. О.И. Лаврушина. – М.: Банковский и биржевой науч.консульт. центр, 2002. – 428 с.
21. Бачкаи Т., Мессен Д. Хозяйственный риск и методы его измерения / Пер. с венг. Т. Бачкаи, Д. Мессена, Д. Лико и др. – М.: Экономика, 2007. – 256 с.
22. Бланк И.А. Финансовый менеджмент: Учеб. курс. – К.: Ника-центр Эльга, 2005. – 656 с.
23. Васюренко О.В. Банківські операції: навч. посіб. для студ. екон. спец.. – 6-те вид., перероб. і доп. – К. : Знання, 2008. – 318 с.
24. Герасимович А. М., Алексеєнко М. Д., Парасій-Вергуненко І. М. та ін. Аналіз банківської діяльності: Підручн. – вид. 2е, без змін. – К.: КНЕУ, 2006. – 600 с.
25. Гранатуров В.Н. Єкономический риск: сущность, методы измерения, пути снижения: учеб. пособие. – М.: Издво «Дело и сервис», 2008. – 112 с.
26. Д’яконова І.І. Удосконалення управління комерційним банком на основі аналізу, планування і контролю. // Вісник Української академії банківської справи.- 2008.- № 1.- C.90-93.
27. Д’яконова, І. І. Система управління банківськими ризиками [Text] / І. І. Д’яконова // Вісник Сумського державного університету. Сер., «Економіка». – 2008. – N 2. – С. 48-58.
28. Дослідження Агентства фінансових ініціатив «Аналіз систем ризик-менеджменту в банках України» // Веб-сторінка «Агентство фінансових ініціатив» / [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.afi.com.ua.
29. Економічний аналіз діяльності комерційних банків [Текст] : навчальний посібник / О.В. Васюренко, К.О. Волохата. – К.: Знання, 2006. – 463 с.
30. Каменський А., Кияк А. Ідентифікація, аналіз та управління операційними ризиками в українських банках// Вісник НБУ. – жовтень. – 2005. – С. 7-11.
31. Кейнс Дж. М. Общая теория занятости, процента и денег. – М.: Прогресс, 1978. – 494 с.
32. Кльоба Л.Г. Управління банківською інвестиційною діяльністю: монографія / за ред. др екон. наук, проф. С.К. Реверчука. – Львів : Тріада плюс, 2007. – 194 с.
33. Косова Т.Д., Циганов О.Р. Банківські операції: навч. посібник / Донецький держ. ун-т управління. – Донецьк : Норд-Прес ; ДонДУУ, 2008. – 350 c.
34. Коцовська Р.Р., Павлишин О.П., Хміль Л.М. Банківські операції: навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / Національний банк України. Університет банківської справи. – К. : УБС НБУ, 2007. – 390 с.
35. Кудрявцева, М. Что тестирует стресс-тест? [Текст] / М. Кудрявцева // Рынок ценных бумаг. – 2006. – № 2. – C. 54–57.
36. Кузнєцов І. О. Кредитний ризик: суть, виникнення та методи усунення / І. О. Кузнєцов // Інноваційна економіка. – 2008. – № 1.
37. Лазепко І.М. та інш. Банківські операції: навч. посібник для дистанційного навч. / Відкритий міжнародний ун-т розвитку людини «Україна». Інститут дистанційного навчання. – К. : Університет «Україна», 2007. – 328 с.
38. Летчиков А.В. Оценка волатильности финансовых активов / А.В. Летчиков, О.А. Мубаракшин // Вестник Удмуртского университета. – 2003. – С. 115-123.
39. Маршалл Дж. Ф., Бансал В.К. Финансовая инженирия: Полное руководства по финансовым нововведениям / Пер. с англ. – М.: ИНФРА-М, 2008. – 784 с.
40. Мещеряков А.А. Організація діяльності комерційного банку: навч. посібник / А.А. Мещеряков. – К.: Центр учбової літератури, 2007. – 608 с.
41. Мещеряков, А.А. Фінансовий менеджмент у банках: навчальний посібник / А. А. Мещеряков, Л. В. Лисяк; Мін-во фінансів України, Дніпропетровська держ. фінансова академія. – К. : ЦНЛ, 2006. – 208 с.
42. Миль Дж. С. Основы политической экономии и некоторые аспекты их приложения к социальной философии. – М.; Прогресс, 2007. – 352 с.
43. Міщенко В.І., Слав`янська Н.Г., Коренєва О.Г. Банківські операції: підручник. – 2-ге вид., переробл. і доп. – К. : Знання, 2007. – 796 с.
44. Міщенко С. Сутність економічного капіталу та його роль у забезпеченні фінансової стійкості банку / С. Міщенко // Вісник НБУ. – 2008. – № 1. – С. 58–64.
45. Міщенко С.В. Управління капіталом і ризиком ліквідності банку // Банківська система України в умовах глобалізації фінансових ринків. – Черкаси: ЧІБС, 2008. – С. 119–121.
46. Непман Дж., Моргенштерн О. Теория игр и экономическое поведение. – М.: Наука, 2005. – 707 с.
47. Панова Г.С. Кредитная политика коммерческого банка. – М.: Дека, 2007. – 256 с.
48. Пашковская, И. В. Стресс-тестирование как метод обеспечения устойчивости банковской деятельности [Текст] / И. В. Пашковская // Банковские услуги. – 2004. – № 4. – С. 4–26.
49. Пернарівський О. Аналіз, оцінка та способи зниження банківських ризиків / О. Пернарівський // Вісник НБУ. – 2014. – № 4. – С. 44–48.
50. Перспективы развития мировой экономики: Европа. – Вашингтон: МВФ, 2007. – 64 с.
51. Пигу А. Экономическая теория благосостояния. Т. 1. – М.: Прогресс, 2005. – 512 с.
52. Потійко Ю. Теорія і практика управління різними видами банківських ризиків / Ю. Потійко // Вісник НБУ. – 2014 – №4 – С. 58–62.
53. Примостка Л.О. Фінансовий менеджмент у банку: Підручник. – 2-ге вид., доп. і перероб. – К.: КНЕУ, 2004. – 468 с.
54. Пшик Б.І. Інвестиційне кредитування: Навч. посібник. – Львів: ЛБІ НБУ, 2005. – 291 с.
55. Романенко Л.Ф., Коротеєва А.В. Ризики у банківській діяльності // Фінанси України. – 2013. – № 5. – С. 121-127.
56. Рэдхэд К., Хьюс С. Управление финансовыми рисками. – М.:ИНФРА-М. 2006. – С. 288.
57. Сало, І. В. Фінансовий менеджмент банку : навч. посіб. [Текст] / І. В.Сало, О. А. Криклій. – Суми : Університетська книга, 2007. – 314 с.
58. Самойлов, Е. В. Подход к стресс-тестированию платежной позиции банка [Текст] / Е. В. Самойлов // Управление в кредитной организации. – 2006. – № 1. – С. 8–12.
59. Севрук В.Т. Банковские риски. – М.: «Дело ЛТД», 2004. – 72 с.
60. Тавасиев, А. М. Специальные антикризисные меры в механизмах банковского управления [Текст] / А. М. Тавасиев // Банковское дело. – 2006. – № 4. – С. 13–22.
61. Фінансова звітність ПАТ КБ «ПриватБанк» / [Електронний ресурс]. – Режим доступу: www.privatbank.ua/
62. Фурман В. М. Світовий досвід комплексного страхування банківських ризиків / В. М. Фурман // Фінанси України. – 2004. – № 1. – С. 118–122.
63. Череп А.В., Андросова О.Ф. Банківські операції: навч. посіб. для студ. ВНЗ. – К. : Кондор, 2008. – 407c.
64. Энциклопедия финансового риск-менеджмента / под ред. А.А. Лобанова и А.В. Чугунова. – 3 изд. – М. : Издво «Альпина Бизнес Букс», 2007. – 878 с.
65. Basel II: International Convergence of Capital Measurement and Capital Standards: a Revised Framework. Bank for International Settlements (BIS). – 2004. – June. – 251 p. [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://www.bis.org/publ/bcbs107.htm.
66. Офіційний сайт Асоціації українських банків / [Електронний ресурс]. – Режим доступу: www.aub.com.ua/
67. ПАТ «Приватбанк» / [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://bank.gov.ua/control/uk/bankdict/bank?id=31
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
500





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.