У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Акредитив як форма міжнародних розрахунків на матеріалах АППБ Аваль
Количество страниц 124
ВУЗ Киевская академия международных отношений
Год сдачи 2010
Бесплатно скачать 30.doc 
Содержание ВСТУП
РОЗДІЛ 1. Економічна сутність та роль акредитивів в організації
міжнародних розрахунків
1.1 Економічна сутність акредитивної форми розрахунків та її місце у зовнішньо-економічній діяльності
1.2 Роль акредитивної форми розрахунків у зниженні ризику неплатежу при
здійсненні міжнародних розрахунків
1.3 Види та форми акредитивів
1.4 Основні принципи оформлення документів при акредитивній формі
розрахунків
1.5 Правова база регулювання проведення операцій з акредитивами
РОЗДІЛ 2. Аналіз системи використання акредитивної форми розрахунків
АППБ “Аваль”
2.1. Аналіз динаміки і структури операцй по розрахункам з акредитивами
2.2. Процедура проведення операцій з акредитивами
2.3. Критерії ефективності проведення акредитивних операцій
РОЗДІЛ 3. Проблеми і перспективи проведення розрахунків акредитивами
3.1. Проблеми та труднощі проведення акредитивної форми розрахунків
3.2. Пропозиції по удосконаленню правового регулювання акредитивної форми
розрахунків в Україні
РОЗДІЛ 4. Дослідження та удосконалення технічних засобів забезпечення
механізму роботи АППБ “АВАЛЬ” з акредитивною формою
розрахунків
4.1. Огляд програмних продуктів АППБ “АВАЛЬ” щодо організації розрахунків
з акредитивами
4.2. Розробка програми загального аналізу акредитивної форми розрахунків
4.3. Презентація дипломного дослідження
ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
ДОДАТКИ

ВСТУП



Зовнішньоекономічна діяльність будь-якої держави є виключно важливою сферою діяльності в економіці. Вона значно впливає на розвиток тих чи інших галузей народного господарства, на фінансовий стан, грошовий обіг в державі, стабільність грошової одиниці і, безумовно, впливає на міжнародні політичні відносини.
У період лібералізації економіки і виходу України на закордонні ринки саме міжнародна торгівля набуває усе більшого значення. При цьому компанії, що уперше виходять на міжнародний ринок, повинні враховувати можливість виникнення різноманітних ризиків у зв'язку з проведенням експортно - імпортних операцій. Аналіз ризиків, із якими стикаються контрагенти в зовнішньоекономічній діяльності, і можливості їх страхування є важливим питанням сьогодення. Документарний акредитив є одним із найважливіших інструментів гарантії платежу і хеджування в операціях міжнародної торгівлі. Він передбачає рівні права і обов'язки сторін, і, більш того, пропонує визначені переваги як для покупця, так і для постачальника в порівнянні з прямими платежами.
На сьогоднішній день документарний акредитив є дійовим та гнучким інструментом забезпечення платежів. У ділових зв’язках з державами, які контролюють зовнішню торгівлю, застосування акредитиву в більшості є попередньою умовою для здійснення експортних та імпортних операцій.
Застосування акредитивної форми розрахунків в системі безготівкових розрахунків України зустрічається дуже рідко, в той час як це б дало можливість банкам отримувати додаткові доходи від цих операцій.
На жаль, сьогоднішній рівень правового регулювання безготівкових розрахунків має серйозні недоліки теоретичного і практичного характеру. Це , зокрема , обумовлено відсутністю серйозної науково-економічної й дослідницької бази з цих питань.
Різні аспекти правового регулювання безготівкових розрахунків розроблялись И.Гуревичем Н.А.Козаковою , Л.К.Вороновою. За виключенням цих монографій в правовій літературі радянського періоду й сучасності нема досить серйозних досліджень теоретично-правових питань безготівкових розрахунків. Правові аспекти акредитивної ж форми безготівкових розрахунків не були розглянуті навіть в цих монографіях. Але, слід відмітити, що останніми роками питання розвитку документарних операцій є досить актуальними. Українські та російські економісти – теоретики такі як доктор економічних наук проф. заслужений діяч науки і техніки Мороз А.М., проф. Савлук М. І., Пуховкіна М.Ф, Калина А.В., доктор економічних наук проф.О. І. Лаврушин, к. е. н. Л. А. Московкіна, а також
професорсько – викладацький склад Міжрегіональної Академії управління персоналом під керівництвом Калини А.В. , Львівський банківський коледж
(Коцовська Р., Вознюк М.) висвітлили окремі питання сутності та механізму проведення розрахунків за акредитивами. Над проблемою правового регулювання та правової сутності акредитивів працює к.е.н та професор Дніпропетровського державного університету Богун Д .В.
Хотілося б відмітити, що в таких країнах як США, Англія, Франція, ФРН проблема правового регулювання безготівкових розрахунків є предметом великої кількості правових досліджень й розробок. Питання ж акредитивної форми безготівкових розрахунків розроблені в теоретично-правовому плані детально такими науковцями, як Dolan J., Harfield J., Rosenblth R.W., Schmitthoff C. M., Toft K., Wonnicke B. Як наслідок цього - високий рівень застосування акредитивної форми безготівкових розрахунків .
В зв’язку з цим бачиться необхідним й важливим дослідження теоретичних й практичних питань міжнародного банківського права, аналіз й узагальнення банківської практики роботи з акредитивами з тим, щоб чітко визначивши правові основи акредитивної форми безготівкових розрахунків, розробити ряд пропозицій по більш ефективному їх регулюванню й, таким чином, удосконаленню системи безготівкових розрахунків в Україні в цілому. Дослідження практичного застосування акредитивів у безготівковому обороті України ( на прикладі АППБ “АВАЛЬ”) дозволить оцінити ефективність проведення акредитивних операцій, дасть змогу виділити найбільш доцільні їх форми та види саме для українських реалій.
З огляду на це, в умовах становлення банківської системи України та виходом її на міжнародний рівень, актуальною є проблема недостатнього рівня використання акредитивної форми розрахунків при здісненні міжнародних розрахунків.
Головною метою написання дипломної роботи є систематизування теоретичної інформації і практичного досвіду по роботі з документарними акредитивами українських банків на прикладі АППБ “Аваль”, надання пропозицій щодо збільшення об’ємів операцій з використанням акредитивних форм розрахунків в міжнародній торгівлі між суб’єктами господарської діяльності України.
Для досягнення поставленої мети в роботі слід вирішити наступні завдання:
1. Висвітлити сутність операцій з використанням акредитивної форми розрахунків.
2. Виявити переваги і недоліки розрахунків акредитивами для учасників угоди.
3. Охарактеризувати документи, що застосовуються при розрахунках акредитивами і проти яких здійснюються платежі.
4. Провести аналіз динаміки і структури як акредитивних операцій, так і доходів від них.
5. Надати пропозиції банку по збільшенню обсягів операцій і покращанню роботи з документарними акредитивами.
Згідно поставлених завдань дипломна робота передбачає 4 розділи, що поетапно висвітлюють проблематику.
У першому розділі слід розглянути теоретичні основи акредитивів , їх економічну сутність . Оскільки акредитиви мають багато форм та видів, треба розглянути переваги та недоліки при застосуванні кожного виду. Необхідним є детальний огляд документарної сутності операції та її нормативне і законодавче регулювання.
Другий розділ передбачає:
1) аналіз та дослідження проведення розрахунків з акредитивами на практиці роботи АППБ “ Аваль ”
2) аналіз динаміки, структури , дохідності в регіональному , клієнтському розрізі, у розрізі валют і видів акредитивів.
У третьому розділі буде зроблено огляд проблем та перспектив даних форм безготівкових розрахунків та спробу надати пропозиції по удосконаленню їх проведення. Автором розроблено власний проект доповнення до нормативного регулювання роботи банків з акредитивами.
Четвертий розділ надає інформацію про технічне забезпечення роботи відділу банку при проведенні розрахунків, та надано пропозиції щодо полегшення обліку акредитивів шляхом використання можливостей програми EXCEL команди “Макрос”. Презентація дипломного проекту в програмі POWER POINT завершує написання роботи.В дослідженні слід використовувати такі методи:
1. загальнонаукові: моделювання, функціонально – вартісний, аналіз, синтез;
2. спеціальні: а) традиційні : групування, порівняння, розрахунок середніх та відносних величин, індекси;
б) економічно – математичні: методи елементарної математики ( статистичні
розрахунки ), економетричні , порівняльного аналізу;
3. специфічні: юридично – логічний.
Об’єктом дослідження даної дипломної роботи виступає досвід відділу документарних операцій АППБ "Аваль" із застосування акредитивної форми розрахунків.
АППБ "Аваль" сьогодні - це спеціалізована банківська установа, що обслуговує значну частину операцій нашої держави. Наявність понад 590 відділень і представництв у всіх регіонах України, міжнародний рівень банківських технологій та високий рівень кваліфікації персоналу банку дають можливість здійснювати не тільки великий перелік операцій, а й створювати та надавати якісно нові для України фінансові послуги.
В даний момент в Україні неухильно зростає роль різних форм міжнародних розрахунків, а банк “Аваль” досить впевнено працює на міжнародному ринку банківських послуг. Документарними операціями банк займається вже п’ять років. За цей період було проведено близько 400 документарних операцій на загальну суму до 70 мільйонів доларів, отримано доходів більше 300 тисяч доларів.
За цей період накопичено значний досвід, якому сприяли заняття, проведенні із співробітниками Управління міжнародних відносин спеціалістами Dresdner bank AG, Frankfurt. За такими показниками як якість роботи, рівень обслуговування і складність здійснюваних операцій АППБ “Аваль” відповідає міжнародним стандартам.
Відділ документарних операцій, який безпосередньо проводить розрахунки акредитивами працює в тісному контакті із відділом кореспондентських відносин, який постійно працює із банками – кореспондентами по питанням надання лімітів під документарні операції. Слід відзначити, що завдяки довірливим відносинам, що склались із провідними закордонними банками, АППБ “Аваль” сьогодні розглядається як надійний діловий партнер. Рядом крупних банків США, Європи надані значні ліміти на прийняття акредитивних та гарантійних зобов’язань
Таким чином, написання дипломної роботи на матеріалах саме банку “Аваль”, який постійно працює з акредитивними операціями дасть можливість детально висвітлити механізм здійснення цих операцій, провести відповідний аналіз.
Апробацію дипломного проекту проведено на Міжнародній студентській науковій конференції “ Фінансовий і банківський менеджмент: досвід і проблеми ” у місті Донецьку 22 – 23 листопада 2000 року на тему :” Проблеми та удосконалення управління акредитивною формою розрахунків “.
Список литературы ВИСНОВКИ



З кожним роком обсяги операцій по експортно-імпортним контрактам зростають, торгівля на міжнародному ринку вимагає наявності таких інструментів забезпечення платежів, які б в достатній мірі давали гарантії учасникам угод. Це пов’язано з тим, що учасники міжнародної торгівлі піддаються різноманітним ризикам. Серед основних можна виділити валютний, кредитний, трансфертний та процентний. Для зменшення впливу цих ризиків необхідно вибір конкретного способу і методу страхування ризику. Звідси випливає, що сучасна світова торгівля немислима без акредитива як інструмента кредитування і засобу забезпечення і здійснення платежів. Отже, ми бачимо, що на сучасному етапі вивчення акредитивної форми розрахунків є достатньо актуальним.
Розглянувши поставлені на початку роботи завдання можна підсумувати наступне.
1. Використовуючи різноманітні форми акредитивів експортери та імпортери можуть звести до мінімуму труднощі та проблеми (здебільшого ризики), які виникають у міжнародній торгівлі. Експортер має змогу, використовуючи акредитивну форму розрахунків, звести до незначних ризики, спричинені його поганою обізнаністю з вимогами, стандартами нового освоюваного ринку збуту, політичною та економічною стабільності в країні імпортера, незнанням місцевих законів щодо розрахунків в іноземній валюті. Імпортер, в свою чергу, може звести до мінімуму ризики, пов’язані із закупівлею товару у незнайомих країнах, незнанням особливостей валютного законодавства країни-експортера, невпевненістю в добропорядності експортера.
2. В роботі доведено, що саме акредитивна форма розрахунків, як вид платежу, здійснюваний банками, у міжнародному бізнесі, є найбільш вигідною порівняно із іншими розповсюдженими формами розрахунків, такими як документарне інкасо, перекази, але в той же час найбільш складна і дорога. Для імпортера вона хоча і веде до іммобілізації і розпилення його капіталів, оскільки він повинний відкрити акредитив до одержання і реалізації товарів, але одночасно дає йому можливість контролювати (через банки) виконання умов угоди експортером та дає йому впевненість в тому, що банк виплатить продавцю гроші в тому випадку, якщо він підтвердить постачання відповідними документами.
Для експортера розрахунки у формі акредитива є після авансових платежів найбільш вигідними, тому що це єдина форма розрахунків (крім гарантійних операцій банків), що містить тверде зобов'язання банку здійснити платіж. Тому не можна відмовлятися від переваг, що дає безвідкличний підтверджений акредитив тільки через більш високу вартість банківських комісій.
3. Акредитив застосовується в якості засобу платежу при міжнародній торгівлі дуже часто, в той час як в межах України його застосування досить обмежене. Визначено, що серед форм безготівкових розрахунків в господарському обороті України акредитивна форма – це досить рідке явище (0,1% загального платіжного обороту). Найрозповсюдженою формою розрахунків виступають платіжні доручення на долю яких припадає 95%. Причиною рідкого застосування документарного акредитиву в Україні є погане розуміння абсолютною більшістю підприємців його суті, але головною причиною слабкого розвитку є низький освітній рівень ділової еліти.
4. В ході дослідження з’ясовано, що небажання економічних суб’єктів застосовувати при розрахунках на території України такі прогресивні форми розрахунків як акредитиви пояснюється:
 неможливістю при таких розрахунках перекручення реальних сум платежу – зменшення або збільшення суми, ціни контракту (часто сума контракту не відповідає вартості товару за цим контрактом), бо використовуючи акредитив банки мають можливість здійснювати контроль за ходом операції та відповідності всіх умов контракту реальній угоді;
 другим, не менш важливим фактором є “звичка”, сформований стереотип використання платіжних доручень як єдиного засобу платежу;
 застосуванням в більшості випадків передоплати всієї суми контракту;
 акредитивна форма розрахунків досить дорога, а контрагенти не бажають нести додаткових витрат.
 незнання суб’єктами господарської переваг цієї форми розрахунків та механізму проведення операції.
5. В процесі вивчення різних видів акредитивів, які зустрічаються у міжнародній практиці, було визначено, що українськими експортерами та імпортерами використовуються далеко не всі види акредитивів, найчастіше застосовуються покриті акредитиви, зустрічаються і непокриті акредитиви (клієнтам відкривається кредитна лінія), підтвердженні і непідтвердженні. Інші види акредитивів є рідким явищем в українській практиці. Тому, виходячи зі сформованих в Україні економічних і політичних умов, у даний час варто більш широко застосовувати різноманітні види і конструкції акредитивів, а для здешевлення операції вибирати - при можливості - непідтверджений акредитив.
6. В ході аналізу існуючої практики проведення акредитивних операцій дійшли висновку, що перспектива документарного бізнесу в Україні – використання акредитивів на непокритих умовах. Це дає можливість клієнту, що не має коштів отримати товар і розрахуватись за нього поступово.
7. Визначено, що при здійснення розрахункових операцій у формі документарного акредитива банки та їх клієнти керуються “Уніфікованими правилами та звичаями для документарних акредитивів” (публікація МТП №500) при міжнародних розрахунках, та Інструкцією №7 “Про безготівкові розрахунки в господарському обороті України” при розрахунках в середині країни. Останній нормативний документ освітлює і питання обліку акредитивів як інструмента системи безготівкових розрахунків, в той час як для відображення на рахунках бухгалтерського обліку операцій по розрахунках акредитивами за експортно-імпортними контрактами при міжнародній торгівлі не існує нормативного документа, який би чітко освітлював саме питання бухгалтерського обліку. Цим фактом пояснюються невідповідності у методиках обліку даних операцій у різних банківських установах.
8. Організація обліку акредитивів в банку “Аваль”, а саме, порядок документообігу, забезпечення прав підпису документів та порядок відображення операцій на рахунках бухгалтерського обліку виконується на підставі спеціально розроблених технологічних карт і посадових інструкцій і відповідає вимогам облікової політики банку.
9. В процесі вивчення механізму акредитивної операції з’ясовано, що документи при розрахунках акредитивами є невід’ємною складовою частиною операції. Доведено важливість вивчення цих документів особливо банком, тому що незнання будь-яких тонкостей у їх оформленні може призвести до помилкової оплати суми акредитиву, а звідси і виникнення зобов’язання банка перед аплікантом.
10. Аналіз акредитивних операцій дав можливість встановити, що в практиці використання цієї форми розрахунків зустрічаються наступні типові помилки, які допускають підприємці при роботі з документами:
 Неправильно укладений договір (не враховуються всі необхідні умови).
 Комісії бере на себе одна сторона, а їх потрібно ділити.
 Відсутність у клієнта уявлення про схему операції. Мова йде про комісії закордонного банку, які потім стають “приємною” несподіванкою для клієнта, про довготривалість операції. Потрібно пам’ятати про те, що краще не використовувати більше двох проміжних банків, тому що витрачається багато часу на обмін інформацією, через що операція затягується.
 Саме слабке кільце – підготовка документів. Експортер повинен чітко уявляти, які документи він реально може підготувати, а також які витрати він понесе у зв’язку з підготовкою документів.
11. Для аналізу розрахунків акредитивами РОЗРОБЛЕНА організаційно-інформаційну модель та викладена методику проведення аналізу операцій.
12. Аналіз доходів від акредитивних операцій показав, обсяги доходів, що їх отримує банк від цих операцій безпосередньо залежать від обсягів самих операцій. Хоча і спостерігається чітка тенденція до збільшення доходів, але банк не має впливу на суми контрактів, під які відкриваються акредитиви. Його функція полягає лише в перевірці документів. Можна припустити, що шляхом підвищення розміру комісійних банк отримає більше доходів, але жодна банківська установа, яка хоче залишатись конкурентноспроможною на ринку банківських послуг і не втрати свої клієнтів, не піде в цьому напрямку. Єдиним залишається проводити рекламну політику по залученню клієнтів до банку шляхом ознайомлення їх з перевагами акредитивної форми розрахунків та підвищенням рівня обслуговування в самому банку.
Пропозиції
1. Для збільшення обсягів операцій пропонуємо проведення активної рекламної політики шляхом видання брошур, де б освітлювались питання розрахунків акредитивами та їх переваги для сторін угоди порівняно із використанням інших форм розрахунків.
2. Проведення безпосередньо банківськими працівниками агітаційної роботи по ознайомленню клієнтів із можливостями акредитивної форми розрахунків та її перевагами.
3. Запропонування проведення розрахунків непокритими (гарантованими) акредитивами, що є вигідним для клієнтів банку, бо це не призводить до іммобілізації коштів імпортера дозволить залучити більше клієнтів і тим самим збільшить доходи банку.
Для покращання становища по роботі з акредитивами в тих областях, які цього потребують банку “Аваль” необхідно підготувати кваліфікаційних фахівців, для цього пропонується вжити наступних заходів.
4. Проведення навчальних семінарів по ознайомленню працівників банку із механізмом проведення операцій із документарними акредитивами.
5. Вивчення правил (тонкощів) перевірки документів проти яких здійснюється платіж.
6. Підвищення рівня знань англійської мови шляхом організації курсів в установі банку.
7. Безпосередньо ознайомлення із правилами роботи в самій системі SWIFT.
8. Забезпечення та ознайомлення із необхідними законодавчими документами стосовно проведення розрахунків в іноземній валюті при експортно-імпортних операціях та матеріалами практики проведення цих операцій закордонними банками.
Щодо обліку в банку, то у зв’язку із виявленням недоліків пропонується деякі вдосконалення стосовно його організації.
9. Інформація, яка міститься на титульній сторінці акредитивної справи клієнта, на мою думку, не дає можливості отримувати необхідну інформацію по акредитиву в ході роботи з ним. Тому пропонується зазначати наступне: номер акредитиву, дата відкриття, дата закінчення строку акредитиву, найменування апліканта і бенефіціара, банка бенефіціара, виконуючого банку, що підтверджує, сума акредитива і валюта, за чий рахунок будуть сплачені комісії по акредитиву.
Підсумовуючи вищесказане, сподіваємося, що запропоновані нами пропозиції для покращання роботи банку по операціях з акредитивами будуть прийняті до уваги і сприятимуть посиленню позицій банку на ринку банківських послуг і підвищенню його конкурентоспроможності


1. Про банки і банківську діяльність : Закон України N 873-12 від 20.03.91р.//
Галицькі контракти.-1994.-№ 26.
2. Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті : Закон України
№ 185/94-ВР від 20.03.91р.
3. Про заходи щодо впровадження розрахунків за договорами , що укладаються
суб’єктами підприємницької діяльності : Наказ Президента України
від 04.10.94 р. № 566/94 // Відомості Верховної Ради України. – 1994. - № 25.
4. Про систему валютного регулювання та валютного контролю
Декрет Кабінету Міністрів України № 15-93 від 19.02.1993 р.
5. Положення про безготівкові розрахунки в господарському обороті України :
Рішення Правління НБУ № 37 від 01.06.93 р.
6. Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті за
експортно-імпортними операціями на умовах відстрочки платежів
чи поставок : Інструкція НБУ від 14.06.94 року №85 //
Галицькі контракти. – 1994. - №26.
7. Про відкриття банками рахунків у національній та іноземній валюті :
Інструкція НБУ №3 від 18.12.98 р.
8. Про порядок видачі банкам ліцензії на здійснення банківських
операцій : Положення №181 від 06.06.1998р.
9. Про формування зовнішньоекономічних договорів (контрактів) :
Положення НБУ // Діло. - 1997. -№1-2 ст.21-22.
10. ICC Uniform Customs and Praсtiсе for Documentary Letters of Credit, -
ICC Publication № 500 , New York , 1993.,Монографії
11. Балабанов Н.Т. Валютний ринок та валютні операції в Росії. М.:
Фінанси та статистика, 1994. – 240 с.
12. Банківська енциклопедія / За ред. А.М. Мороза. – К.: Ельтон, 1993. – 328с
13. Банківські операції: Підручник / А.М. Мороз, М.І. Савлук, М.Ф. Пуховкіна
та ін.; За ред. А.М. Мороза. – К.: КНЕУ , 2000, - 384 с.
14. Банківська справа: Довідковий посібник / Під ред. Ю.Бабічева.-
М.:Економіка,1994 – 397 с.
15. Богун В. Акредитив та інкасо як форми міжнародних розрахунків //
Хозяйственное право. – 1999.- №8. – С. 14-16.
16. Богун В. Міжнародне право з питань розрахунків за експортно- імпортними
операціями та перспективи розвитку національного законодавства у цій
сфері // Международное право.- 2000.- № 2.- С. 37-42.
17. Боришкевич О. Валютне кредитування в Україні: проблеми та перспективи
// Банківська справа. – 1997 - №2 – С. 43-46 .
18. Валютный портфель / Книга финансиста. – М. : Корпорация Соминтекс,
1995р. – 327 с.




19. Васильев Г.І., Галанов З.С. Новый механизм расчетов и кредитования
внешнеэкономического комплекса.-М. : Фінансы и статистика .- 1992.-238 c.
20. Васюренко О. Регулирование валютных отношений // Бизнес – информ. –
1997. - №4. – С. 65-69.
21. Воронова Л.К. Правовое регулирование кредитно- расчетных отношений в
народном хозяйстве .-К.: Высшая Школа, 1988.
22. Гарантии и аккредитивы в современной банковськой практике. – М .
Менатеп-Інформ , 1994. – 116 с.
23. Гарантии платежеспособности по законодательству Англии и Франции:
Обзор информации.- М.,1979.
24. Гуревич И. С. Правовые проблемы расчетных и кредитных
правоотношений.- М.,1972.
25. Документарные аккредитивы: сравнение UCP 500 и UCP 400 /под ред.
Ш. Бусто. - М.: Фінансы и статистика, 1990 .– 109 с.
26. Завгородній А. Г., Вознюк Ч. Л., Смовженко Т. С. Фінансовий словник. –
Львів: Політехніка, 1996 . – 560 с.
27. Золотоверх Л. Деякі проблеми здійснення міжнародних торговельних
розрахунків У зовнішньоекономічній діяльності України: Тематичний
збірник наукових проблем з торгівлі і громадського харчування. – 1999. –
Вип.9. т.2. – С. 253-257.
28. Експортно – імпортні операції і банки: контроль проходження платежів чи
перевірка зовнішньоекономічної діяльності клієнтів? // Вісник НБУ. – 1996.
№6. – С.59-60.
29. Колєсніков В.І. Кролівецька Л.П. Банківська справа : підручник .- М.:
Фінанси та статистика, 1995. – 480 с.
30. Кравцова Г.І. Гроші, кредит, банки. – Мінськ.: 1994.-269с.
31. Коробкіна С. Безготівкові розрахунки та шляхи їх вдосконалення //
Банківська справа. – 2000. - №1. – С. 49-52.
32. Кузьмінський Ю. Розрахунки по . зовнішньоекономічних операціях. //
Бухоблік та аудит. – 1997. - №3 с.7-10, №4 с.5-8.
33. Лавров С.Н. Фролов Б.А. Валютно-финансовые отношения предприятий и
организаций с зарубежными партнерами. – М.: Менатеп-Інформ,
1994. – 246 с.
34. Лисюк С. Акредитивна форма розрахунків за експортно-імпортними
операціями та перспективи її розвитку в Україні // Вісник НБУ. - №5. – с.42-
35. Макконелл К.Р., Брю С.Л. Економікс: принципи, проблеми та політика –
Пер.з англ. 11-го вид., Хагар-Демос, 1993.
36. Маркова О.М. Комерческие банки и их операции : Уч. пособник для
ВУЗов. – М.: Банки та біржі, 1995. – 288 с.
37. Международные валютно-кредитнве и финансовые отношения / Под. ред.
Л.Н.Красавиной. - М.: Фінансы и статистика , 1990. – 592 с.
38. Международные економические отношения: Интеграция: Учебник .– М.:
Банки и биржи , 1997. – 128 с.
39. Международные економические отношения: Учебник / Под ред. В.Е.
Рыбалкина.- М.: 1997. - 384 с.
40. Международные расчеты по комерческим операциям. - 2-е издание. –
М.: Консалтбанкір, 1994. - ч.І, ч.2 ч.З.
41. Международные расчеты по комерческим операциям . ч1. Аккредитив /
под ред. Носко.- М.: АО Консалтбанкир,1994.
42. Международные расчеты по комерческим операциям. – ч2. Инкассо /
под ред. Носко.- М.: АО Консалтбанкір,1994.
43. Міжнародні валютно-кредитні відносини: Підручник / Під ред.
А.С.Філіпенка .- К.: Либідь, 1997.- 208 с.
44. Міжнародні правила розрахунків. Збірник нормативних актів. – К.: РПО
“Поліграфкнига” , 1993. – 128 с.
45. Мороз А.Н. Основи банківської справи. – К.: Ви-во Лібра, 1994.
46. Нестерова Т.Н. Банківські операції. – ч.4.- М : ІНФРА-М , 1996.
47. Нікольский Ю. Підписано меморандум про співробітництво з МВФ –
Фінансова консультація - №15 – с. 2 – 1997.
48. Носкова И.Я. Міжнародні валютно-кредитні відносини: Підручник для
ВУЗів. – М.: Банки та біржі, 1995. – 208 с.
49. Операції комерційних банків / Р. Коцовська, В. Ричаківська, Г. Табачук, М.
Вознюк : Курс лекцій. – Львів: Вид-во Центр Європи, 1997. – 280 с.
50. Платонова І. Н. Валютний ринок та валютне регулювання : Навчальний
посібник. – М.: БЕК, 1996 .– 475 с.
51. Плотников А.Ю. Работа с аккредитивом : практические советы экспортеру.
// Банковские технологии. – 1997. - №1. – С. 21-23.
52. Поллард А. М., Нассейк Ж. Г.,Ален С. Х., Дейл Ж. П. Банковское право
США. – Пер. с англ. М., 1982.
53. Райзберг Б. А., Лозовський Л. Ш., Стародубцева Е. Б. Современный
экономический словарь. – М.: ИНФРА – М, 1996, - 496 с.
54. Савчук Н. Гарантійні операції банків // Науковий збірник Тернопільського
Державного Педагогічного інституту ім. Гнатюка. – 1999. - №2. – С. 124-127.
55. Сіденко В. зовнішньоеконом ічні відносини України: проблеми
реформування // Вісник Національної Академії Наук України. – 1996. –
№ 11-12. – С. 20-26.
56. Слав”янська Н. Механізм здійснення міжнародних розрахунків за
експортно – імпортними операціями за допомогою документарного
акредитива. – Банківська справа. - №5. – С.58-61.
57. Словник банкіра, під ред. Гунько М.М.,Смовженко Т.С., - Львів, Фенікс
ЛТД., 1992.
58. Сонюк В. Нові аспекти зовнішньоекономічної діяльності // Закон і бізнес. –
1995. - № 12. - 22 березня.
59. Фінансовий менеджмент банку: Навч. посібник: – К.: КНЕУ , 1999, - 280 с.
60. Финансово – банковские услуги торговым предприятиям.
Под ред. Редько А.Ю. , Шульга Н.П. – К.,1992.
61. Финансово - кредитный механизм и банковские операции. Под ред.
Букато В.И., Лапидус М.Х.. – М.,1991.
62. Шалашов В.Г. Валютные расчеты в Российской Федерации
( при экспортно – импортных операциях). – М., 1999.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
700
Скачать бесплатно 30.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.