У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Управління прибутковістю та рентабельністю підприємств хлібопекарської промисловості (на прикладі ВАТ "Галицький хлібозавод")
Количество страниц 101
ВУЗ КНЕУ
Год сдачи 2010
Бесплатно скачать 19905.doc 
Содержание ЗМІСТ



ВСТУП 4
РОЗДІЛ 1. Теоретичні основи управління прибутковістю та рентабельністю 7
1.1. Суть категорій прибутку та рентабельності, їх економічні значення 7
1.2. Методи розрахунку прибутку та рентабельності 15
1.3. Фактори, які впливають на формування прибутку та рівень рентабельності 28
РОЗДІЛ 2. Особливості управління фінансовими результатами господарської діяльності ВАТ «Галицький хлібозавод» 37
2.1. Організаційно-економічна характеристика діяльності підприємства 37
2.2. Аналіз прибутку та рентабельності діяльності підприємства 48
2.3. Вплив фінансових результатів підприємства на його фінансовий стан 56
РОЗДІЛ 3. Напрямки вдосконалення системи управління прибутковості та рентабельності ВАТ «Галицький хлібозавод» 65
3.1. Стратегічний розвиток підприємства 65
3.2. Інтенсифікація виробництва та впровадження НТП – основний шлях підвищення прибутку на підприємстві 72
3.3. Використання резервів збільшення фінансових результатів 79
РОЗДІЛ 4. Охорона праці на підприємстві 87
ВИСНОВКИ ТА ПРОПОЗИЦІЇ 93
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 96
ДОДАТКИ 101


ВСТУП

Розвиток ринкових відносин вимагає здійснення нової фінансової політики, посилення її впливу на прискорення соціально-економічного розвитку України, ріст ефективності виробництва і зміцнення фінансів держави. Важлива роль у забезпеченні усесторонньої інтенсифікації виробництва і підвищенні ефективності належить прибутку.
Прибуток – це рушійна сила ринку, яка визначає вирішення трьох основних взаємопов’язаних проблем: що виробляти, як виробляти і для кого виробляти. Прибуток – це винагорода за підприємницьку діяльність і введення технічних вдосконалень.
Прибуток – одна із основних форм грошових нагромаджень, які створюються в галузях економіки; він є частиною національного доходу, включає вартість додаткового продукту і окремі елементи необхідного. Прибуток займає одне з центральних місць в загальній системі вартісних інструментів і важелів управління економікою. Це виражається в тому, що фінанси, кредит, ціни, собівартість та інші економічні важелі прямо або опосередковано пов’язані з прибутком.
Діяльність підприємств в умовах ринкової економіки пов’язана з підвищенням стимулюючої ролі прибутку. Отримання прибутку сприяє вирішенню важливих першочергових завдань – росту обсягів виробництва з метою усестороннього задоволення виробничих і особистих потреб, зниження рівня суспільно-необхідних витрат виробництва і реалізації продукції, а також підвищення її якості.
Прибуток є однією із основних категорій товарного виробництва. Це передусім виробнича категорія, що характеризує відносини, які складаються в процесі суспільного виробництва. Прибуток як економічний показник являє собою різницю між ціною реалізації та собівартістю продукції (товарів, послуг), між обсягом отриманої виручки та сумою витрат на виробництво та реалізацію продукції.
Водночас прибуток - це підсумковий якісний показник, результат фінансово-господарської діяльності підприємств як суб’єктів господарювання, який відображає зміну обсягів доходів підприємства, рівень використання ресурсів, величину витрат. Таким чином він синтезує в собі всі сторони діяльності підприємства, характеризує ефективність господарювання підприємства за всіма напрямами його діяльності: виробничою, збутовою, постачальницькою, фінансовою та інвестиційною. Він становить основу економічного розвитку підприємства і зміцнення його фінансових відносин з партнерами.
Прибуток як економічний показник, дозволяє поєднувати економічні інтереси держави, підприємства, як господарюючого суб’єкта, працівників і власників підприємства. Його абсолютна величина характеризує обсяг фінансових коштів підприємства для розрахунків з бюджетом та позабюджетними фондами, формування фондів підприємства, призначених для розширеного відтворення.
Але даний показник не відображає ступеня ефективності господарської діяльності підприємства. Маса прибутку може зростати при недостатньому використанні ресурсів підприємства, порушені вимог режиму економії. Тому для характеристики ефективності господарської діяльності, ступеня використання його ресурсів, раціональності здійснення витрат набуло поширення застосування показників відносної прибутковості, які в економічній практиці одержали назву рентабельності.
Рентабельність – це відносний показник ефективності роботи підприємства, який у загальній формі обчислюється як відношення прибутку до витрат (ресурсів). Даний показник має декілька модифікованих форм залежно від того, які саме прибуток і ресурси (витрати ) використовуються у розрахунках.
Рентабельність – відносний показник, тобто рівень прибутковості, що вимірюється у відсотках.
Рентабельність безпосередньо пов’язана з отриманням прибутку. Однак її не можна ототожнювати з абсолютною сумою отриманого прибутку.
Об’єктом дослідження даної дипломної роботи виступає прибуток ВАТ «Галицький хлібозавод».
Предметом дослідження дипломної роботи є резерви зростання прибутку і рентабельності. Дослідження здійснено на прикладі ВАТ «Галицький хлібозавод».
Метою дослідження є виявлення шляхів збільшення прибутку і рентабельності та розроблення механізму їх реалізації.
Згідно мети, в дипломній роботі вирішувались наступні завдання:
1) розглянути теоретичні основи прибутку та рентабельності;
2) проаналізувати методи розрахунку прибутку та рентабельності;
3) дослідити фактори, які впливають на формування прибутку та рівень рентабельності;
4) дати загальну організаційно-економічну характеристику підприємства;
5) проаналізувати прибуток та рентабельність підприємства;
6) проаналізувати ефективність використання прибутку та його вплив на фінансовий стан підприємства;
7) розробити стратегічний розвиток підприємства;
8) виявити резерви зростання прибутку;
9) спроектувати і розрахувати економічний ефект від запропонованих заходів та його вплив на прибутковість підприємства.
У процесі написання роботи були використані такі методи дослідження як спостереження, статистично-економічний, розрахунково-конструктивний.
Методологічною основою написання дипломної роботи послужили законодавчі і нормативні акти, підручники та навчальні посібники, статті в наукових періодичних виданнях з досліджувальної проблеми; обліково-фінансова звітність та нормативні положення ВАТ «Галицький хлібозавод».
Запропоновані в роботі заходи носять прикладний характер і можуть бути використані в практиці досліджувального підприємства.
Список литературы ВИСНОВКИ ТА ПРОПОЗИЦІЇ


Прибуток є однією із найскладніших економічних категорій, без вивчення яких неможливий науковий підхід до вирішення питання підвищення ефективності виробництва, підвищення матеріальної зацікавленості відповідальності трудових колективів у досягненні високих кінцевих результатів при найменших затратах.
Єдність функцій прибутку в їх залежності і взаємообумовленості робить прибуток тим елементом господарювання, який дозволяє поєднувати економічні інтереси держави, підприємства, як господарюючого суб’єкта, робітників та власників підприємства. Вирішення цього завдання, перш за все, пов’язано з пропорціями в розподілі та використанні прибутку.
Об’єктом економічних інтересів держави є частина прибутку, яка виплачується у вигляді податків та обов’язкових платежів. Економічний інтерес підприємства як товаровиробника знаходить своє узагальнення в обсязі прибутку, який залишається в розпорядженні підприємства і використовується для вирішення виробничих та соціальних завдань його розвитку. Економічний інтерес працівників підприємства пов’язаний передусім з розміром прибутку, який спрямовується на матеріальне заохочення, соціальні виплати та соціальний розвиток. Власників підприємства цікавить в першу чергу розмір фонду виплати дивідендів, а отже та частина прибутку, яка повя’зана з виробничим розвитком, а відповідно приростом капіталу підприємства. У зв’язку з тим, що прибуток є єдиним джерелом реалізації економічних інтересів всіх перерахованих сторін жодна з них не може мати пріоритетів в задоволенні, оскільки це призведе до ущемлення інтересів інших сторін.
Прибуток є одним із основоположних елементів госпрозрахункової діяльності підприємств і об’єднань. Він визначає фінансовий стан підприємства, гарантує повноту і своєчасність виконання зобов’язань перед кредитно-фінансовою системою і характеризує ефективність виробництва.
В нинішніх умовах господарювання підприємство повинне прагнути якщо не до отримання максимального прибутку, то хоча б до того обсягу прибутку, який би дозволяв підприємству не тільки надійно утримувати свої позиції на ринку збуту своїх товарів і надання послуг, але й забезпечувати динамічний розвиток його виробництва в умовах конкуренції.
ВАТ «Галицький хлібозавод» спеціалізується на виробництві хлібобулочних, кондитерських виробів та борошномельної продукції.
Дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) у 2006 році зріс порівняно з 2004 роком на 401,5 тис. грн. або на 6,85 %, чистий дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) зріс на 6,85 %.
Прибуток від операційної діяльності у 2006 році зріс у порівнянні з 2004 роком на 328,1 тис. грн. На 317,7 тис. грн. зріс прибуток від звичайної діяльності до оподаткування у 2006 році, порівняно з 2004 роком. У 2004 році ВАТ «Галицький хлібозавод» отримав збиток в розмірі 244,6 тис. грн., у 2005 році підприємство отримало прибуток в сумі 203,7 тис. грн., а у 2006 році – 31,7 тис. грн. Обсяг випуску продукції в 2006 році зменшився на 49,6 %, а дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) зріс на 6,84 %. Підприємство має прибутки лише від основної операційної діяльності.
Сукупні витрати і відрахування збільшились на 40,09 %. Зріс податок на додану вартість на 6,84 %, адміністративні витрати зросли на 22,6 %, витрати на збут на – 38,3 %, фінансові витрати на – 67,9 %. Собівартість реалізованої продукції за рахунок зменшення обсягів виробництва зменшилася на 4,75 %, зменшилися інші витрати на 57,5 %, а також інші операційні витрати на 33,3 %. Цим прояснюється зменшення прибутку в 2006 році порівняно з 2005 роком на 172 тис. грн.
Жодний із показників рентабельності не має чітко вираженої тенденції до зниження або збільшення. Це пояснюється тим, що в 2004 році підприємством було отримано збиток на суму 244,6 тис. грн., а в 2006 році отримано прибуток – на суму 31,7 тис. грн. Рентабельність реалізованої продукції в 2006 році зросла на 13,63 %, рентабельність підприємства – на 5,54 %.
З метою оцінки фінансового стану розраховані показники фінансової стійкості. Коефіцієнт автономії в 2006 році склав 0,53, що на 0,03 більше нормативу. Коефіцієнт абсолютної ліквідності на протязі усіх трьох років є нижчим від нормативного і становить 0,05, а це означає, що підприємство може негайно погасити свої поточні зобов’язання лише на 5 %. Про недостатність оборотних засобів для покриття своїх поточних зобов’язань свідчить коефіцієнт покриття, в 2006 році він дорівнює 1,03, що менше нормативу на 0,97. Коефіцієнт оборотності оборотних активів у 2006 році знизився на 0,57 у порівнянні з 2004 роком. Коефіцієнт оборотності запасів та коефіцієнт оборотності власного капіталу також знизилися у 2006 році на (1,23 : 0,02 ) відносно 2004 року. Коефіцієнт завантаження активів зріс у 2006 році на 0,08, коефіцієнт завантаження активів в обороті зріс на – 0,07, коефіцієнт завантаження власного капіталу – на 0,004, порівняно з 2004 роком.
Завдяки наміченим шляхам підвищення прибутку, підприємство зможе покращити показники ефективності використання ресурсів. В проектному році середньооблікова чисельність працюючих залишається незмінною і складає 150 чоловік. За рахунок збільшення основних засобів на 50 тис. грн., фондоозброєність зростає на 7,6 %. Фондовіддача в проектному році збільшується на 38,6% і становить 2,8 грн., що свідчить про покращення використання основних засобів. Продуктивність праці у проектному році зросте на 40 %, порівняно з базисним.
З метою покращення матеріального становища на підприємстві ми збільшимо обсяги виробництва у проектному році на 40 %, а саме, розпочнемо випуск нових видів продукції, завдяки чому, чистий прибуток складатиме 22,42 тис. грн. Ще одним позитивним моментом є зростання рентабельності продукції на 31,9 % у проектному році.
Отже, взаємозалежність показників і факторів, які впливають на зростання прибутку, призводить до застосування процесу – інтенсифікації виробництва.


СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

1. Господарський кодекс України. К.: Істина, 2003.- 256с.
2. Закон України “Про систему оподаткування” від 18.02.97р. із змінами і доповненнями // Вісник податкової служби України, 2006.- №45-46.-С.21.
3. Закон України “Про оподаткування прибутку підприємств” від 20.12.2002р.№283/97 – ВР // Бухгалтерія, 2006.-№30.-С.162-168.
4. Наказ Міністерства фінансів України від 14.12.2005 №868 “Про зміни до деяких науково – правових актів Міністерства фінансів України з бухгалтерського обліку”// Бухгалтерія, 2006.- №1-2.- С.23-24.
5. Наказ “Про затвердження змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України з бухгалтерського обліку” від 22.11.2004 №731, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 07.12.2004 за №1560/10159 // Бухгалтерський облік і аудит, 2004.-№12.- С.3-4.
6. Постанова Кабінету Міністрів України від 23.11.2006 №1643 “Про затвердження Порядку зарахування сум податку на прибуток підприємств, використання зазначених коштів і здійснення контролю за їх використанням” // Вісник податкової служби України, 2006.- №45-46.- С.7-10.
7. П(С)БУ 1. Положення ( стандарт ) бухгалтерського обліку 1 “Загальні вимоги до фінансової звітності”, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 31.03.99р. № 87 із змінами і доповненнями.
8. П(С)БУ 2. Положення ( стандарт ) бухгалтерського обліку 2 “Баланс”, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 31.03.99р. № 87 із змінами і доповненнями.
9. П(С)БУ 3. Положення ( стандарт ) бухгалтерського обліку 3 “Звіт про фінансові результати”, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 31.03.99р. № 87 із змінами і доповненнями.
10. Алексеюк Л. Проблеми формування прибутку господарюючих суб’єктів споживчої кооперації України // Економіка. Фінанси. Право, 1999.-№12.- С.10.
11. Базилевич В.Д., Баластрик Л.О. Макроекономіка. Навчальний посібник.- К.: «Атіка», 2002.- 368с.
12. Базилевич В., Лукянов В., Писаренко Н. Мікроекономіка.- К.: «Четверта хвиля», 1998.- 248с.
13. Биць М. Планування рентабельності виробництва // Економіка України, 2000.-№2.- С.40-43.
14. Бойчук І.М., Харів П.С. Економіка підприємства.- Львів: В-во «Снолом», 2000.- 212с.
15. Бондар Н.М. Економіка підприємства: Навч. посіб.- К.: В-во А.С.К., 2004.-400с.
16. Бутинець Ф.Ф. Економічний аналіз. Навчальний посібник.- Житомир ПП «Рута», 2003.-680с.
17. Василенко В.А., Ткаченко Т.І. Стратегічне управління. Навч. посібник.- К.: ЦУЛ, 2003.-396с.
18. Ватаманюк З., Панчишин С. Економічна теорія: Макро – і мікроекономіка.- К.: «Альтернатива», 2001.- 606с.
19. Гадзевич О.І Основи економічного аналізу і діагностики фінансово – господарської діяльності підприємства: Навч. посіб. – К.: Кондор, 2004. – 180с.
20. Гавва В.Н., Божко Е.А. Потенціал підприємства: формування та оцінювання.: Навчальний посібник.- К.: Центр навчальної літератури, 2004.- 224с.
21. Гончаров В., Радомский С. Аналіз маржинальной прибыли предприятия: теорія и практика // Економіст, 2005.- №11.- С.76.
22. Економіка підприємства: Навч. посіб./ О.В.Арефєва, В.Г.Сахаєв та ін.- К.: Вид-во Європ. ун-ту, 2003.-237с.
23. Економіка підприємства: Навч. посіб./ За ред. Ф.В. Шегди.-К.: Знання-Прес, 2002.-335с.
24. Економіка виробничого підриємництва: Навч. посіб. / Й.М. Петровича, І.О. Будіщева, І.Г. Устінова та ін.; За ред. Й.М. Петровича, -2-ге вид., перероб.і доп. – К.: Т-во “Знання”, КОО, 2001. – 405 с.
25. Экономика предприятия: Учебник / Под ред. А.И. Руденко. – Минск, 1995. – 380 с.
26. Журавська І. Податок на прибуток // Бухгалтерія, 2006.- №1-2.- С.25.
27. Зятковський І.В. Фінанси підприємств: Навч. посіб.- 2-ге вид.,перероб. та доп.-К.: Кондор, 2003.-364с.
28. Керанчук Г. Фінансова стійкість підприємства і методичні аспекти її оцінки // Економіка України, 2004. №1, c.83.
29. Кірейцева Г.Г. Фінанси підприємств: Навч. посіб: Курс лекцій.- К.: ЦУЛ, 2002.- 268с.
30. Кислиця О.Я., М’який І.М. Економічний аналіз: Курс лекцій.- К.: Вид-во Європ. ун-ту, 2003.- 171с.
31. Кодацкий В.П. Ваша прибыль в условиях рынка. – М.: Финансы и статистика, 1994. – 96 с.
32. Коробов М.Я. Фінансово-економічний аналіз діяльності підприємств: Навч. посіб. -2-ге вид.,стер.-К.: Т-во «Знання», КОО, 2001.- 378с.
33. Кулішов В.В. Економіка підприємства: теорія і практика: Навч. посіб.- К.: Ельга, 2004.-216с.
34. Лекарь С. Податок на прибуток // Бухгалтерія, 2006.- №30.- С.12-15.
35. Лиськов В. Харчова промисловість у системі АПК // Економіка України, 2005.- № 6.- С.84.
36. Мазаракі В.С. та ін. Економіка торговельного підприємства. – К.: 2000. –586 с.
37. Медведєва Т.В. Практика застосування положення (стандарту) Бухгалтерського обліку 17 «Податок на прибуток» // Економіка. Фінанси. Право, 2004.- №8.- С.30-36.
38. Мец В.О. Економічний аналіз фінансових результатів та фінансового стану підприємства: Навч. посібник.- К.: Вища школа, 2003.- 278с.
39. МочернийС.В., Істенко О.А. Основи підприємницької діяльності: Посібник.- К.: Видавничий центр “Академія”, 2001.-280с.
40. Нємцов В.Д., Довгань Л.Є. Стратегічний менеджмент.- К.: ТОВ “УВПК” Екс От, 2002.- 559с.
41. Оберемчук В.Ф. Стратегія підприємства: Короткий курс лекцій.- К.: МАУП, 2000.-128с.
42. Павленко В. Проблеми застосування Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» при здійсненні банками операцій з цінними паперами // Економіст, 2001.- №7-8.- С.28-32.
43. Пасха Б. Рентабельність агросфери: проблеми стабільності // Економіка України, 2004.- №2.- С.73-82.
44. Петрович І.О., Будіщева І.Г. Економіка виробничого підприємництва Навч. посібник, К.: Т – во “Знання”, 2001.-405с.
45. Поддєрьогін А.М. Фінанси підприємств.- 4-те вид.,перероб. та доп.- К.: КНЕУ,2002.- 571с.
46. Покропивний С.Ф. Економіка підприємства.-К.: КНЕУ, 2001.- 528с.
47. Примак Т.О. Економіка підприємств.- К.: МАУП, 1999.- 106с.
48. Протопопова В.О., Полянський А.Н. Економіка підприємства Навч. посібник, К.: ЦУЛ,2002.-220с.
49. Радіонова І.Ф. Макроекономіка та економічна політика. Підручник для студентів економічних спеціальностей вищих навчальних закладів.- К.: «Таксон», 1996,-240с.
50. Свінцицька О.М. Планування діяльності підприємства: Навч. посіб. К.: Вид-во Європ. Ун-ту, 2004.-232с.
51. Стонер Джеймс А.Ф., Долан Едвін Г. Вступ у бізнес: Пер. з англ. / За заг. ред і вступ ст. Й.С. Завадського. – К.: Вид-во Європ. ун-ту фін., інформ. систем, мененджменту і бізнесу, 2000. –752 с.
52. Тарасюк Г.М., Шваб Л.І. Планування діяльності підприємства. Навч. посіб.- К.: «Каравелла», 2003.-432с.
53. Терещенко О.О. Фінансова діяльність суб’єктів господарювання: Навч. посібник.-К.: КНЕУ, 2003.-554с. Фінансовий мененджмент: Навч. – метод. посібник для самост. вивч. дисц. / А.М. Поддєрьогін, А.Д. Буряк, Н.Ю. Колич та ін. – К.: КНЕУ, 2001. – 294 с.
54. Тян Р.Б. Планування діяльності підприємства: Навч. посібник.- К.: МАУП, 1998.- 156с.
55. Фінанси підприємств: Підручник / Керівник авт. кол.і наук. ред. проф. А.М. Поддєрьогін. 3-тє вид., перероб.та доп. –К.: КНЕУ, 2000.- 460 с.
56. Цал-Цалко Ю.С. Фінансова звітність підприємства та її аналіз: Навч. посіб.-2-ге вид., перероб. і доп.-К.: ЦУЛ, 2002.- 360с.
57. Цал-Цалко Ю.С., Холод Б.І. Економіка підприємства: Навч. посібник. – Житомир: ЖІТІ, 2000. - 388 с.
58. Шевцова О.Й. Модель факторної залежності рівня рентабельності інвестицій на промислових підприємствах // Актуальні проблеми економіки, 2006.- №4.- С.116-117.
59. Шершньова З.Є., Оборська С.В. Стратегічне управління: Навч. посібник.- К.: КНЕУ, 1999.- 384с.
60. Шершньова З.Є., Оборська С.В., Ратушний Ю.М. Стратегічне управління.- К.: КНЕУ, 2001.- 232с.


Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
675
Скачать бесплатно 19905.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.