У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Ефективність фінансово-господарської діяльності підприємства та напрямки її підвищення
Количество страниц 57
ВУЗ КНЕУ
Год сдачи 2010
Бесплатно скачать 19922.doc 
Содержание ЗМІСТ





Вступ 3
1. Ефективність як економічна категорія 4
2. Загальна характеристика видів і форм прояву ефективності 8
3. Система показників оцінки ефективності діяльності підприємства 17
4. Фактори підвищення ефективності діяльності підприємства 24
5. Класифікація чинників зростання ефективності діяльності підприємства 27
6. Розрахункова частина 36
6.1. Розрахунок показників ефективності діяльності підприємства 36
6.2. Оцінка фінансового стану фірми 40
6.3. Розрахунок економічних показників діяльності підприємства по виробництву продукції «Мілка» 45
Висновки та рекомендації 52
Список використаної літератури 54
Додатки 57



Вступ




Суспільство ніколи не було байдужим до витрат на досягнення того або іншого успіху. В основі прогресу лежить підвищення ефективності виробництва. Тут розуміється економічна і соціальна результативність господарської діяльності. При знаходженні ефективності потрібно порівнювати очікувану цінність того, що буде отримано, з очікуваної цінністю того, що буде загублено. В практичних розрахунках цей показник знаходиться відношенням результатів виробництва до витрат. Для характеристик використання живої праці застосовується показник продуктивності праці. Своєрідним барометром ефективності господарювання є норма прибутку та ін.
В своїй курсовій роботі я розкрию ефективність фінансово-господарської діяльності підприємства за допомогою:
по-перше, економічної сутності і загальної характеристики видів ефективності, де опишу:
1) економічну сутність і загальну методологію визначення;
2) види ефективності;
по-друге, системи показників та вимірювання ефективності виробництва, де розкрию:
1) критерії і системи показників;
2) вимірювання економічної ефективності ресурсів і витрат;
3) оцінку соціальної ефективності;
по-третє, класифікації чинників зростання ефективності виробництва, де визначу:
1) класифікацію суттєвих характеристик.
2) напрямки дії і використання.
--
Отже, фактично визначення ефективності виробництва полягає в оцінці його результатів. Такими результатами можуть бути обсяги виготовленої продукції в натуральному чи вартісному (за оптовими цінами або за собівартістю) виразі або прибуток. Але ж сама по собі величина цих результатів не дає змоги робити висновки про ефективність або неефективність роботи підприємства, оскільки невідомо, якою ціною отримані ці результати. Звідси для отримання об'єктивної оцінки ефективності підприємства необхідно також урахувати оцінку тих витрат, що дали змогу одержати ті чи інші результати.
Процес виробництва здійснюється через поєднання факторів, що його визначають: засобів праці (основні фонди), предметів праці (оборотні фонди), робочої сили (трудові ресурси). Крім того, істотним чином на виробництво впливає фінансовий стан підприємства, а також певні організаційні, управлінські, технологічні та інші переваги, що відображаються як нематеріальні ресурси. Тож за оцінку витрат логічно взяти оцінку всіх перелічених ресурсів.
Виходячи з цього можна дати таке визначення ефективності: ефективність підприємства являє собою комплексну оцінку кінцевих результатів використання основних і оборотних фондів, трудових і фінансових ресурсів та нематеріальних активів за певний період часу.
Загальна методологія визначення ефективності може бути формалізована таким співвідношенням:
F=E/P,
де F - ефективність;
Е - ефект (результати);
Р - витрати (ресурси).
При цьому слід мати на увазі, що, звичайно, перелік ресурсів підприємства, котрі визначають його ефективність, не є вичерпним, тобто в
2. Як результат беруть прибуток. Це досить поширений підхід, і при його застосуванні утворюється ціла множина показників рентабельності, коли прибуток зіставляється з собівартістю виробництва або з вартістю основних фондів, або з величиною активів підприємства чи його капіталом тощо.
3. За результат береться сума прибутку та амортизації. Річ у тім, що з точки зору попереднього підходу підприємство, яке має від'ємну величину прибутку (що визначається за тією або іншою законодавче визначеною методологією), автоматично є нерентабельним, а отже, й неефективним.
Але для перехідних економік, у яких відбуваються інтенсивні трансформаційні процеси, на думку окремих економістів, ефективною може вважатися діяльність і такого підприємства, яке не може забезпечити повного відтворення своїх ресурсів, передусім основних фондів. Ідеться про те, що втрати суспільства в разі ліквідації такого підприємства будуть все ж більшими, ніж тоді, коли воно продовжуватиме діяльність до повного спрацювання своїх основних фондів.
Завдання визначення ефективності виникає в різних ситуаціях, і його раціональне вирішення в конкретних умовах передбачає застосування тих або інших підходів чи методик. Можна виділити такі загальні напрямки, за якими визначається ефективність.
1. Оцінювання ефективності виробництва з метою забезпечення оптимальної стратегії управління ним. У межах цього напрямку досліджується насамперед ефективність використання ресурсів підприємства.
2. Оцінювання ефективності підприємства з метою визначення його привабливості як потенційного об'єкта інвестування. Таке оцінювання може здійснюватися самим підприємством, потенційним інвестором або ж для забезпечення об'єктивності - незаінтересованою організацією. При цьому портфельні інвестори, як правило, задовольняються фінансовими показниками ефективності, а стратегічних здебільшого цікавить комплексна її оцінка.
Список литературы Висновки та рекомендації



Отже, вимірювання ефективності виробництва передбачає встановлення критерію економічної ефективності, який повинен бути єдиним для усіх ланок економіки - від підприємства до народного господарства в цілому. Таким чином загальним критерієм економічної ефективності виробництва є ріст продуктивності суспільної праці.
В наш час економічна ефективність виробництва оцінюється на основі даного критерію, що виражається в максимізації росту національного доходу (чистої продукції) на одиницю праці. На рівні підприємства формою єдиного критерію ефективності його діяльності може слугувати максимізація прибутку. Ефективність виробництва находить конкретний кількісний вираз в взаємопов’язаній системі показників, характеризуючих ефективність використання основних елементів виробничого процесу. Система показників економічної ефективності виробництва повинна відповідати наступним принципам: забезпечувати взаємозв’язок критерію і системи конкретних показників ефективності виробництва; визначати рівень ефективності використання всіх видів, застосовуваних в виробництві ресурсів; забезпечувати вимірювання ефективності виробництва на різних рівнях управління; стимулювати мобілізацію внутрішньовиробничих резервів підвищення ефективності виробництва.
Слід зазначити, що рівень економічної ефективності в промисловості залежить від багатьох взаємопов’язаних факторів. Для кожної галузі промисловості в наслідок її техніко-економічних особливостей характерні специфічні фактори ефективності.
На закінчення варто зазначити, що обов’язковість у використанні (урахуванні) зовнішніх чинників не є такою жорсткою, як по відношенню до внутрішніх чинників ефективності виробництва. Певне ігнорування підприємствами цієї вимоги може лише загальмувати темпи зростання ефективності.

Список використаної літератури



1. Цивільний кодекс України від 16.01.2003 р. №435-ІV;
2. Господарський кодекс України від 16.01.2003 р. №436-IV;
3. Закон України «Про оподаткування прибутку підприємств» у редакції від 22.05.1997 р. №283/97-ВР;
4. Закон України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 р. №996-ХІV;
5. Закон України «Про систему оподаткування» від 25.06.1991 р. №1251-ХІІ
6. Інструкція про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку, активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств та організацій», затверджена наказом МФ України від 31.03.1999 р. №291
7. П(с)БО 2 «Баланс», затверджений наказом МФ України від 31.03.1999 р. №87;
8. П(с)БО 3 «Звіт про фінансові результати», затверджений наказом МФ України від 31.03.1999 р. №87;
9. П(с)БО 15 «Дохід», затверджений наказом МФ України від 29.11.1999 р. №290;
10. П(с)БО 16 «Витрати», затверджений наказом МФ України від 31.12.1999 р. №318;
11. П(с)БО 17 «Податок на прибуток», затверджений наказом МФ України від 28.12.2000 р. №353
12. Алексеева М.М. Планирование деятельности фирмы. – М.: Финансы и статистика, 1997. – 278с.
13. Бойчик І.М., Харів П.С., Хопчпн М.І., Піча Ю.В. Економіка підприємства - К.: "Каравела"; Львів: "Новий світ - 2000", 2001. - 298 с.
14. Бутинець Ф.Ф. «Економічний аналіз. Навчальний посібник» - Житомир, ПП «Рута», 2003 р.;
15. Бутинець Ф.Ф., Пархоменко В.М. «Облік і аналіз зовнішньоекономічної діяльності. 2-ге видання» - Житомир, ПП «Рута», 2001 р.;
16. Гальчинський А. Основи економічних знань. К.: Вища школа.1999  544c.
17. Герасим П.М. «Управлінський облік на підприємстві» - Тернопіль, «Економічна думка», 2004 р.;
18. Грещак М.Г. Економіка підприємства / Підручник / за заг. ред. С.Ф.Покропивного. – Вид.2-ге, перероб. Та доп. – К.:КНЕУ, 2001. – 528с.
19. Збірник систематизованого законодавства. Газета Української бухгалтерії. Випуск 5, 7, 8 – 2006 р. Випуск 1 – 2007 р.;
20. Іванова Н.Ю. «Аналіз прибутковості виробництва: теорія та практика. Навчальний посібник» - К., «Лібра», 2002 р.;
21. Канченко Т.В., Панченко М.П. «Основи економіки» - К., «Вища школа», 2003 р.;
22. Коробов М.Я. «Фінансово-економічний аналіз діяльності підприємств. Навчальний посібник» - К., «Знання», 2000 р.;
23. Ковальчук І.В. «Реальна економіка. Навчальний посібник» - К., «Знання», 2004 р.;
24. Макаровська Т.П., Бондар Н.М. – «Економіка підприємства», Київ: МАУП. 2003 – 304с.
25. Ніколенко Ю.В. – «Основи економічної теорії» - Київ: Либідь, 1994. – 325с.
26. Орлов О.О. Планування діяльності промислового підприємства. Підручник. – К.:Скарби, 2002. – 336с.
27. Ткаченко Н.М. «Бухгалтерський фінансовий облік на підприємствах України. 6-е видання» – К., «А.С.К.», 2002 р.;
28. Тарасенко Н.В. Економічний аналіз діяльності промислового підприємства. – Львів. ЛБІ НБУ, 2000. – 485с.
29. Тарасюк Г.М. Планування діяльності підприємств. Навч.посіб. – К.: «Каравелла», 2003. – 432с.
30. Фінанси підприємств: Підручник / Керівник авт. Кол. І наук. Ред. Проф.. А.М. Поддєрьогін 3-тє вид., перероб. та доп. – К.: КНЕУ, 2000. – 460с.
31. Цал-Цалко Ю.С. Фінансова звітність підприєммства та її аналіз: навч.посібник. – 2-ге видання, перероб. І допов. – Житомир: ЖІТІ, 2001. – 300с.
32. Цал-Цалко Ю.С.Економіка підприємств: Навч. посіб. – Житомир: ЖІТІ, 2002. – 647с.
33. Журнал Баланс №42, 65, 78, 114 – 2006 р., №15, 21 – 2007 р.

Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
113
Скачать бесплатно 19922.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.