У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Ресурси підприємства та їх структура
Количество страниц 77
ВУЗ КНЕУ
Год сдачи 2010
Бесплатно скачать 19924.doc 
Содержание ЗМІСТ



ВСТУП 4
РОЗДІЛ І. РЕСУРСИ ПІДПРИЄМСТВА ТА ЇХ СТРУКТУРА 7
1.1. Основні і оборотні виробничі фонди 7
1.2. Трудові ресурси підприємства. Структура трудових ресурсів 17
РОЗДІЛ ІІ. ЗАБЕЗПЕЧЕНІСТЬ ТА РІВЕНЬ ВИКОРИСТАННЯ ВИРОБНИЧИХ РЕСУРСІВ ВАТ “БРУСИЛІВСЬКИЙ МОЛОЧНОКОНСЕРВНИЙ КОМБІНАТ” 27
2.1. Характеристика виробничо-фінансової діяльності підприємства 27
2.2. Забезпеченість основними виробничими фондами підприємства та рівень їх використання 29
2.3. Забезпеченість оборотними фондами та рівень їх використання 41
2.4. Забезпеченість та ефективність використання трудових ресурсів підприємства 50
РОЗДІЛ ІІІ. ШЛЯХИ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИКОРИСТАННЯ ВИРОБНИЧИХ РЕСУРСІВ ВАТ “БРУСИЛІВСЬКИЙ МОЛОЧНОКОНСЕРВНИЙ КОМБІНАТ” 62
3.1. Удосконалення структури виробничих ресурсів підприємства 62
3.2. Підвищення ефективності використання виробничих фондів 64
3.3. Підвищення ефективності використання трудових ресурсів, підвищення продуктивності праці за рахунок основних фондів 68
ВИСНОВКИ ТА ПРОПОЗИЦІЇ 72
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 75
ДОДАТКИ 77


ВСТУП



Становлення і розвиток в Україні ринкової економіки докорінно змінюють економічне, інформаційне і правове середовище функціонування підприємств, сутність їхньої господарської діяльності.
Для здійснення своєї діяльності підприємство повинно мати достатній набір економічних ресурсів (або факторів виробництва).
Щоб успішно вирішувати поставлену задачу, своєчасно і правильно підключати в дію важелі управління, які впливають на ресурсовикористання (нові технології, економічні матеріали, раціональні конструкторсько-технологічні рішення, нормування та лімітування витрат ресурсів, матеріальне заохочення робітників за економію ресурсів, створення центрів відповідальності за використання визначених ресурсів і т. д.) необхідно налагодити систематичний моніторинг і аналіз процесів ресурсовикористання та ресурсовіддачі.
На сучасному етапі в умовах ринкової економіки при посиленні конкуренції вкрай необхідна мобілізація усіх резервів хазяйнування, так як безпечне використання ресурсного потенціалу та його розширення власне являє собою одну з найважливіших рис процесу виробництва будь-якого підприємства.
На сучасному підприємстві без людей немає організації. Без потрібних людей жодна організація не зможе досягти своїх цілей i вижити. Безсумнівно, трудові ресурси, що відносяться до соціально-економічної категорії, є також одним з найважливіших аспектів теорії i практики політики управління підприємством.
Будь-яке підприємство, починаючи процес виробництва або приймаючи рішення щодо його розширення, повинне бути впевнене в його прибутковості. Порівняння витрат і результатів діяльності дозволяє оцінити ефективність роботи підприємства. Без такого порівняння виникають непоправні помилки при виборі економічної політики підприємства, прийнятті важливих управлінських рішень, вибору видів підприємницької діяльності, визначенні оптимальних обсягів і структури випуску продукції (робіт, послуг), а також підбору кадрових структур.
Усі вище вказані фактори обумовлюють важливість і актуальність теми даної роботи.
Метою написання роботи є з'ясування сучасної природи управління ресурсною політикою підприємства в умовах ринкової економіки, обґрунтування теоретичних і методичних положень щодо удосконалення системи управління, аналізу та контролю.
Для розкриття мети в роботі передбачається вирішити такі завдання:
- вивчити літературу з питань формування та ефективного використання ресурсної бази підприємства;
- дослідити діючу практику організації обліку та контролю за використанням виробничих ресурсів підприємства;
- обґрунтувати шляхи підвищення ефективності використання виробничого потенціалу підприємства;
Об'єктом дослідження є діяльність ВАТ “Брусилівський молочноконсервний комбінат”.
Предметом дослідження є вивчення рівня використання виробничих ресурсів підприємства та обґрунтування шляхів удосконалення управління його ресурсною політикою.
Методи дослідження:
Теоретичною та методологічною основою були закони України, укази Президента України, Постанови Кабінету Міністрів України із проблем удосконалення управління ресурсною політикою підприємства. В роботі використані спеціальні методи дослідження (порівняння, групування, структура ресурсів, кількісна та якісна характеристика).
Джерелом інформації були матеріали державного комітету статистики, первинна інформація ВАТ “Брусилівський молочноконсервний комбінат”, літературні публікації та власні розрахунки автора.
Список литературы ВИСНОВКИ ТА ПРОПОЗИЦІЇ



Зміни в економіці України дали змогу підприємствам реалізувати принципи ринкових відносин, сприяли підвищенню їх конкурентоспроможності, забезпечили їх динамічний розвиток.
В умовах ринку кожне підприємство є незалежним товаровиробником. Воно самостійно приймає рішення у межах чинного законодавства, але відповідає за свої дії перед державою, діловими партнерами, перед кінцевим споживачем своєї продукції. Кожне з них прагне мати прибуток, одержання якого потребує удосконалення управління ресурсною політикою.
В І розділі дипломної роботи було розглянуто теоретичні основи ресурсного потенціалу підприємства, який передбачає взаємодію як засобів виробництва, так і праці людей, тобто залучення і використання всіх видів економічних ресурсів:
- матеріальних (основних і оборотних виробничих фондів);
- людських ресурсів (трудових).
В частості була дана детальна характеристика основних і оборотних виробничих фондів, їх структура, класифікація, а також відображена роль їх в процесі виробництва.
Але процес виробництва неможливий без застосування людської праці (трудового ресурсу), головного ресурсу підприємства, від ефективності якого значною мірою залежить результати підприємства та його конкурентоспроможність. Тут дана характеристика виробничим кадрам, відображене головне завдання кадрової політики підприємства і мета управління персоналом.
Кадрова політика на підприємстві відповідає його загальним цілям: збільшення продуктивності праці та вивільнення робочої сили.
В другому розділі дипломної роботи було дано загальну характеристику діяльності ВАТ «Брусилівський молочноконсервний комбінат», вчасності охарактеризовано основні напрямки діяльності підприємства згідно зі статутом підприємства. Основна діяльність підприємства – виробництво молочних продуктів.
В розділі було проведено аналіз основних показників господарської діяльності підприємства. Вчасності розглянуто склад та структуру основних виробничих фондів підприємства за три останніх роки (2003 – 2005), стан їх зносу, питома вага кожної групи основних засобів в загальній кількості, вказано на позитивні і негативні зрушення, причини які привело до цих змін.
Значну частину на підприємстві складають оборотні фонди, тому в цьому розділі охарактеризовано джерела формування їх на даному підприємстві. Відображено також склад та структуру їх, питому вагу кожного в загальній кількості, дана характеристика змінам і їх вплив на фінансовий стан підприємства, розраховано коефіцієнти ліквідності підприємства та показники ефективності використання оборотних та обігових коштів підприємства.
В цьому ж розділі розглянуто також важливе питання, як забезпеченість підприємства трудовими ресурсами і ефективність їх використання. Для цього було розглянуто структуру персоналу підприємства за останні три роки (2003 – 2005), визначено абсолютне відношення і питому вагу кожного виду персоналу в загальній кількості працівників. Якісну оцінку було проведено за наступними признаками: статевим віком, рівнем освіти, за стажем роботи та рівнем кваліфікації. Була розглянута проблема підготовки та перепідготовки кадрів на підприємстві, рух робочої сили, визначені показники які характеризують ефективність використання трудових ресурсів.
В ІІІ розділі дипломної роботи розглянуто шляхи підвищення ефективності використання виробничих ресурсів, вчасності удосконалення структури виробничих ресурсів підприємства і підвищення ефективності використання трудових ресурсів. Обраховані показники господарської діяльності підприємства вказуються на те, що підприємство за останні три роки працювало збитково, причому ці збитки збільшувались з кожним роком. Свої робочі і трудові ресурси використовувало е ефективно, виробничий та плановий відділи не займались удосконаленням управління ресурсами підприємства.
Під час написання дипломної роботи і проведення аналізу цього питання на підприємстві, працівниками було вказано на шляхи підвищення ефективності використання виробничих ресурсів підприємства. А саме:
- кожний квартал проводити аналіз показників ефективності використання виробничих фондів;
- постійно проводити пошук шляхів прискорення обертання оборотних;
- виробничому відділу шукати різні напрямки використання обігових коштів з метою отримання додаткового прибутку;
- провести механізацію і автоматизацію ручних робіт з метою підвищення продуктивності праці і вивільнення працівників з трудомістких процесів;
- в міжсезонний спад сировини (сирого молока) організувати випуск іншої продукції з сухого молока, з метою ліквідації простоїв робочого часу і оптимального завантаження всіх працівників;
- якнайшвидше ввести в дію недобудований цех;
- удосконалити систему оплати праці;
- з метою покращення якості продукції, проводити контроль на кожному етапі проходження продукції, раз в місяць на підприємстві проводити «Дні якості»;
- головному технологу підприємства постійно впроваджувати ресурсозберігаючі технології виробництва молочних продуктів, слідкувати за економним використанням наявних матеріальних ресурсів;
- удосконалювати маркетингову діяльність підприємства.




СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ


1) Закон України «Про підприємництво» від 07 лютого 1991 року № 698-12, ВВР, 1991., № 14, ст. 168;
2) Закон України «Про підприємства в Україні» від 27 березня 1991 року № 887-12, ВВР, 1991 р., № 24, ст. 272;
3) Закон України «Про господарські товариства» від 19 вересня 1991 року № 1576-12, ВВР, 1991 р., № 49, ст. 682;
4) Богиня Д.П., Грішнова О.А., Основи економіки праці: Навч. посіб. – 2-ге вид., - К.: Знання-Прес, 2001.-313 с.
5) Веснин В.Р. Основи менеджменту: Підручник.-М.: Інститут міжнародного права і економіки. Видавництво «Триада, ЛТД», 1996.-384 с.
6) Васильков В.Г., Організація виробництва: Навч. посібник. – К.: КНЕУ 2003 – 524 с.
7) Виноградський М.Д., Виноградська А.М., Шканова О.М., Менеджмент в організації: Навч. посібник для студ. Економ. Спец. вузів. – К. «КОНДОР» – 2002. – 654 с.
8) Грузинов В.П. Економіка підприємства і підприємництва.-М.: «Софит», 1994.-496 с.
9) Житна І.П. Нескреба А.М., Економічний аналіз господарської діяльності підприємства: Навч. посібник. Пер. з рос.-К.: Вища шк., 1992.-191 с.
10) Івахненко В.М., Курс економічного аналізу: Навч. посіб.-К.: Знання-прес,2000.-207 с.
11) Калина А.В., Організація і оплата праці в умовах ринку (аспект ефективності): Навч.-метод. Посібник.-2-е вид., випр. І доп. – К.: МАУП, 1997.-300с.;
12) Коробов М.Я., Фінансово-економічний аналіз діяльності підприємств: Навч. посіб.-К.: Т-во «Знання», КОО, 2000.-378 с.
13) Могерний С.В., Устенко О.А., Чеботар С.І. Основи підприємницької діяльності. Київ Видавничий центр «Академія» 2001 р. 2000.-207 с.
14) Осовська Г.В., Осовський О.А., Менеджмент організації: навч. посібник. – К.: КОНДОР, 2005 – 860 с.
15) Організація виробництва: Навч. посібник/ В.О. Онищенко, О.В. Редкін, А.С. Старовірець, В.Я. Чевганова. – К.: Лібра, 2003. – 336 с.
16) Сідун В.А., Пономарьова Ю.В., Економіка підприємства: Навч. посібник. – Київ: Центр навчальної літератури, 2003 – 436 с.
17) Тарасюк Г.М. Шваб Л.І., Планування діяльності підприємства: Навч. посібник. – К.: «Каравела», 2003. – 432 с.
18) Тарасюк Г.М. Шваб Л.І., Планування діяльності підприємства: Навч. посібник. – К.: «Каравела», 2003. – 432 с.
19) Економіка підприємства: Підручник / За заг. ред. С.Ф. Покропивного.- вид. 2-ге, перероб. та доп.-К.: КНЕУ, 2001. – 528 с.
20) Економічний аналіз господарської діяльності./ Іващенко В.І., Болюх М.А., К.: ЗАТ «НІЧЛАВА», 1999.-204 с.
21) Економіка підприємства: Підручник / Під ред. проф. О.І. Волкова.-М.: ІНФРА-М., 1999.-416 с.
22) Економіка праці: Під. ред.Г.Р., Погосян, Л.І., Жукова.-М.: Економіка, 1991-304с.
23) Цал-Цалко Ю.С., Холод Б.І. Економіка підприємства: Навч. посібник. – Житомир: ЖІТІ, 2000-388 с.
24) Шеремет А.Г., Сайфулін Р.С., Негашев Е.В., Методика фінансового аналізу підприємства.-М.: Фінанси і статистика, 1992.-366 с;
25) Щекін Г.В., Основи кадрового менеджменту: Підручник.-3-е вид., переб. І доп. – К.: МАУП, 1999.-288 с.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
525
Скачать бесплатно 19924.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.