У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название МОДЕЛЮВАННЯ МЕХАНІЗМІВ УПРАВЛІННЯ ФІНАНСОВОЮ БЕЗПЕКОЮ ПІДПРИЄМСТВА
Количество страниц 210
ВУЗ ПРИКАРПАТСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМ. В. СТЕФАНИКА
Год сдачи 2010
Бесплатно скачать 20548.doc 
Содержание ЗМІСТ
ВСТУП 3 333
РОЗДІЛ 1 МЕТОДОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ МОДЕЛЮВАННЯ ФІНАНСОВОЇ БЕЗПЕКИ ПІДПРИЄМСТВА
1.1. Особливості фінансової діяльності підприємств в умовах нестабільного зовнішнього середовища
1.2. Фінансова безпека і її роль у забезпеченні економічної безпеки підприємства
1.3. Огляд існуючих методів і моделей аналізу фінансової безпеки підприємства
Висновки до 1 розділу 57
РОЗДІЛ 2 РОЗРОБКА І РЕАЛІЗАЦІЯ МОДЕЛЕЙ ОЦІНКИ ФІНАНСОВОЇ БЕЗПЕКИ ПІДПРИЄМСТВА
2.1. Концептуальна модель механізму управління фінансовою безпекою підприємства
2.2. Моделі оцінки рівня фінансової безпеки підприємства 74
2.3. Реалізація моделей оцінки рівня фінансової безпеки підприємства
Висновки до 2 розділу 110
РОЗДІЛ 3 МОДЕЛІ ВИБОРУ СТРАТЕГІЇ І ТАКТИКИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ФІНАНСОВОЇ БЕЗПЕКИ ПІДПРИЄМСТВА
3.1. Комплексна модель оцінки й аналізу загроз фінансовій безпеці підприємства
3.2. Моделювання пролонгованої дії загроз фінансовій безпеці підприємства
3.3. Алгоритмічний опис вибору стратегії і тактики забезпечення фінансової безпеки підприємства
Висновки до 3 розділу
ВИСНОВКИ
ДОДАТКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

ВСТУП

Актуальність теми. В нинішніх умовах господарювання значно зростає роль ефективного управління фінансовою діяльністю підприємств.
Це пояснюється, насамперед, тим, що саме фінансова діяльність формує фінансове забезпечення операційної і інвестиційної діяльності підприємства, впровадження науково-технічних досягнень, підвищення конкурентноздатності продукції, забезпечення стійкого його функціонування.
Крім цього, фінансова діяльність підприємства здійснюється з урахуванням умов функціонування зовнішнього середовища, якому властиве зростання рівня динамічності і невизначеності, що викликані трансформаційними і інтеграційними процесами. Тобто, зростання рівня невизначеності в першу чергу пов’язане з посиленням конкуренції на низці товарних ринків, зниженням тривалості життєвого циклу продукції, інфляційними процесами, нестабільністю податкового і регуляторного законодавства, зростанням волатильності валютного ринку, відсутністю розвинутого сектора довгострокового банківського кредитування, зниженням ділової активності фондового ринку тощо. Підвищення рівня невизначеності зовнішнього середовища вимагає від суб'єктів господарювання гнучкості в прийнятті фінансових рішень і їх адаптації до умов, що постійно змінюються. Реалізація цих рішень дозволить знизити величину втрат і збитків, викликаних негативними впливами (загрозами) зовнішнього середовища.
Наявність значної кількості загроз щодо стійкого функціонування фінансової системи підприємства вимагає розробки моделей механізмів забезпечення його фінансової безпеки. Призначення цих моделей - аналіз зовнішніх і внутрішніх загроз, оцінка наслідків їхнього впливу на фінансову діяльність підприємства і формування комплексу превентивних управлінських рішень, що дозволяють підвищити швидкість його адаптивної реакції на негативні впливи зовнішнього середовища.
Теоретичні основи механізму управління фінансовою безпекою підприємства відображені в роботах вітчизняних і зарубіжних авторів, таких як І.С. Благун, І.А. Бланк, В.А. Забродський, М.О. Кизим, Т.С. Клебанова, Г.Б. Клейнер, Г.В. Козаченко, О.М. Ляшенко, Є.О. Олейников, Р.С. Сайфулін, В.Л. Тамбовцев, А.Д. Шеремет тощо. Однак низка питань, пов'язаних з моделюванням розробки стратегії забезпечення фінансової безпеки підприємства на основі аналізу структурних взаємозв'язків зовнішніх і внутрішніх загроз, не знайшла належного відображення в наукових працях.
Актуальність даної проблеми, її теоретичне і практичне значення обумовили вибір теми дисертаційного дослідження, його мету і завдання.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана у відповідності з планом науково-дослідних робіт Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника і є частиною комплексної теми «Моделювання соціально-економічного розвитку економіко-виробничих структур в ринкових умовах» (ДР 0102U004510) кафедри економічної кібернетики. Автором розроблено моделі механізмів управління фінансовою безпекою підприємства.
Мета і завдання дослідження. Метою дисертаційної роботи є розробка на основі адаптивного підходу моделей механізмів управління фінансовою безпекою підприємства (ФБП), що забезпечують стійке функціонування і розвиток фінансової системи підприємства в умовах нестабільного зовнішнього середовища.
Відповідно до мети дослідження були поставлені і розв’язані такі завдання:
виявлення особливостей фінансової діяльності підприємства, що функціонує в умовах нестабільного зовнішнього середовища;
розгляд системи управління фінансовою безпекою підприємства як підсистему забезпечення його економічної безпеки;
визначення основних завдань управління фінансовою безпекою підприємства;
аналіз сучасних методів і моделей механізмів управління фінансовою безпекою підприємства;
розробка концептуальної моделі механізму управління фінансовою безпекою підприємства;
розробка моделей оцінки рівня фінансової безпеки підприємства;
формування комплексу моделей оцінки і аналізу загроз фінансовій безпеці підприємства;
формування стратегії і тактики забезпечення фінансової безпеки підприємства.
Об'єктом дослідження є процеси оцінки, аналізу, прогнозування і планування фінансової безпеки підприємств машинобудування.
Предметом дослідження є моделі та методи розробки механізмів управління фінансовою безпекою підприємства.
Методи дослідження. Методологічною базою дисертаційної роботи є роботи вітчизняних і зарубіжних вчених в області адаптивного управління фінансовою діяльністю підприємства, моделювання рівня фінансової безпеки, оцінки й аналізу загроз стійкого функціонування і розвитку підприємства, формування стратегії забезпечення фінансової безпеки підприємства, експертного аналізу, багатовимірного аналізу, економетричного моделювання.
Інформаційною базою дослідження є дані офіційної звітності про макроекономічний розвиток України, звітності 38 підприємств машинобудування.
Розрахунки проводилися з використанням ППП «Statistica», «Expert Choice».
Наукова новизна отриманих результатів полягає :
вперше:
розроблено моделі механізмів управління фінансовою безпекою підприємства, які на основі адаптивного підходу дозволяють сформувати комплекс захисних реакцій підприємства, спрямований на забезпечення стійкого функціонування і розвитку його фінансової системи в умовах нестабільного зовнішнього середовища;
розроблено моделі оцінки рівня фінансової безпеки підприємства, що на основі застосування методів економетричного моделювання і багатовимірного аналізу дають можливість оцінити ступінь захисту пріоритетних фінансових інтересів підприємства з урахуванням конкурентної ситуації в галузі;
набули подальшого розвитку:
моделі формування інформаційного простору ознак фінансової безпеки підприємства, побудовані на основі синтезу методів експертного і статистичного аналізу, що дає можливість підвищити обґрунтованість і ефективність рішень щодо управління фінансовими ресурсами підприємства в умовах дії зовнішніх і внутрішніх загроз;
удосконалені:
моделі оцінки і аналізу загроз фінансової безпеки підприємства, базованих на використанні методів факторного аналізу і структурного моделювання, що дозволяє виділити домінуючі загрози й оцінити наслідки їх пролонгованого впливу на фінансову діяльність підприємства;
моделі формування стратегії і тактики забезпечення фінансової безпеки підприємства на основі аналізу структурних взаємозв'язків зовнішніх і внутрішніх загроз.
Практичне значення отриманих результатів полягає в тому, що запропонований у роботі комплекс моделей оцінки, аналізу і прогнозування рівня фінансової безпеки підприємства використовується як інструмент підтримки прийняття рішень щодо вибору фінансової стратегії підприємства, яке функціонує в умовах нестабільного зовнішнього середовища.
Основні результати дослідження доведені до рівня методичних розробок і використані в діяльності підприємств машинобудування: ВАТ «Коломиясільмаш» (довідка про впровадження №1/766 від 23.10.2007), ТзОВ «Машзавод» (довідка про впровадження № 54348 від 02.10.2007).
Теоретичні та методичні розробки дисертаційної роботи використані автором в навчальному процесі при викладанні курсів «Фінансовий менеджмент» та «Економіка підприємства» в Прикарпатському національному університеті (довідка № 01-08/1348 від 14.11.07).
Апробація результатів дослідження. Основні положення і результати дисертаційного дослідження представлені й обговорювалися на Міжнародній науково-практичній конференції «Розвиток економіки в трансформаційний період: глобальні та національні аспекти» (Запоріжжя, 2005 р.), VIII Міжнародній науково-практичній конференції «Наука і освіта ‘2005» (Дніпропетровськ, 2005 р.), Міжнародній науково-практичній конференції «Фінансові ресурси регіону: організація та управління» (Івано-Франківськ, 2006 р.), Міжнародній науково-практичній конференції «Проблеми праці та соціальних технологій у промисловому регіоні: теорія та практика» (Луганськ, 2007 р.), Х Всеукраїнській науково-практичній конференції «Проблеми та перспективи розвитку банківської системи України» (Суми, 2007 р.), та IV Міжнародній науково-практичній конференції «Vedecky prumysl evropskeho kontinentu - 2007» (Прага, 2007 р.).
Публікації. Результати дослідження опубліковані в 10 наукових працях, загальним обсягом 3,4 д.а.
Обсяг і структура дисертації. Дисертація складається зі вступу, трьох розділів, висновку, списку використаних джерел із 166 найменувань, 11 додатків. Робота викладена на 200 сторінках машинописного тексту, матеріал дисертації ілюстрований 23 рисунками (з яких 2 займають 2 повні сторінки) і 53 таблицями (з яких 4 займають 4 повні сторінки).

Список литературы ВИСНОВКИ

У сучасних умовах спостерігається посилення ролі фінансової діяльності в системах управління підприємством. Це пов'язано з тим, що саме фінансова діяльність забезпечує функціонування всієї системи взаємозалежних видів діяльності: інвестиційної, виробничої, збутової і, як наслідок, ефективність управління фінансовою діяльністю багато в чому визначає стійкість функціонування і розвитку підприємства в цілому.
На фінансову діяльність українських підприємств впливає значна кількість негативних чинників, породжуваних системною соціально-економічною кризою, що охопила практично всі сфери економічної діяльності. У цих умовах на перший план висувається завдання розвитку адаптивних властивостей фінансової системи підприємства, що дозволяють підтримувати висхідну траєкторію її розвитку в умовах нестабільного зовнішнього середовища. Одним з напрямків вирішення вказаного завдання є розробка моделей механізмів управління фінансовою безпекою підприємства, спрямованих на захист його пріоритетних фінансових інтересів, пов'язаних з реалізацією прийнятої стратегії і досягненням цільових конкурентних позицій, від зовнішніх і внутрішніх загроз.
Проведені в роботі дослідження дозволили зробити такі висновки:
1. Розроблено моделі механізмів управління фінансовою безпекою підприємства, який на основі адаптивного підходу, дозволяє сформувати комплекс взаємозалежних управлінських рішень з локалізації зовнішніх і внутрішніх загроз, спрямований на попередження формування кризових ситуацій у фінансовій діяльності підприємства.
2. Сформовано методичне забезпечення реалізації задач структурних модулів механізму: вибору показників ФБП, оцінки рівня ФБП, визначення домінуючих загроз ФБП, оцінки пролонгованого впливу загроз, вибору стратегії і тактики забезпечення ФБП.
3. Запропонована методика скорочення інформаційного простору ознак дозволяє на основі оцінки інформаційної цінності вихідної системи показників і методів експертного аналізу виділити найбільш значимі на розглянутому етапі життєвого циклу підприємства індикатори його фінансової безпеки.
4. Для оцінки рівня фінансовій безпеці розроблені моделі, що дозволяють оцінити ймовірність переходу фінансової системи підприємства в режими нестабільного і кризового функціонування.
5. Моделі оцінки й аналізу загроз фінансовій безпеці підприємства засновані на методах структурного моделювання і дають можливість досліджувати зміну рівня фінансової безпеки підприємства внаслідок впливу загроз, а також визначати граничні значення внутрішніх загроз, що відповідають ефективному режимові функціонування фінансової системи підприємства.
6. Оцінка пролонгованого впливу загроз здійснюється на основі запропонованого комплексу адаптивних моделей прогнозування рівня загроз, що дозволяють досліджувати прогнозний рівень фінансової безпеки підприємства внаслідок реалізації прийнятої фінансової стратегії і тактики в умовах дії зовнішніх і внутрішніх загроз.
7. Алгоритм формування стратегії і тактики забезпечення фінансової безпеки підприємства заснований на сценарному підході і дозволяє сформувати комплекс захисних реакцій підприємства, що забезпечують стійке функціонування і розвиток його фінансової системи в умовах нестабільного зовнішнього середовища.

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Абалкин Л. Экономическая безопасность России: угрозы и их отражение / Л. Абалкин // Вопросы экономики, — 1994. — №12. — С. 4—13.
2. Айвазян С. А. Классификация многомерных наблюдений / С. А. Айвазян, З. И. Бежаева, О. В. Староверов — М. : Финансы и статистика, 1974. — 240 с.
3. Айвазян С. А. Прикладная статистика. Классификация и снижение размерности / С. А. Айвазян, В. М. Бухштабер, И. С. Енюков — М. : Финансы и статистика, 1989. — 587 с.
4. Алексеева М. М. Планирование деятельности фирмы : учебное пособие / М. М. Алексеева. — М. : Финансы и статистика, 1999. — 248 с.
5. Амитан В. Н. Экономическая безопасность: концепция и основные модели / В. Н. Амитан // Економічна кібернетика. — 2000. — № 3-4. — С. 13 —20.
6. Ансофф И. Новая корпоративная стратегия: Пер. с англ. / И. Ансофф — СПб : Питер, 1999. — 414 с.
7. Антикризисное управление: от банкротства — к финансовому оздоровлению / [под ред. Г. П. Иванова]. — М. : Закон и право, ЮНИТИ, — 1999. — 230 с.
8. Антикризисный менеджмент / [под ред. проф. А. Г. Грязновой]. — М. : Ассоциация авторов и издателей «Тандем». Издательство «ЭКМОС», 1999. — 368 с.
9. Анфилатов В. С. Системный анализ в управлении / В. С. Анфилов, А. А. Емельянов, А. А. Кукушкин — М. : Финансы и статистика, — 2003. — 368 с.
10. Архипов А. Экономическая безопасность: оценки, проблемы, способы обеспечения / А. Архипом, А. Городецкий, Б. Михайлов // Вопросы экономики, — 1994. — № 12. — С. 36—44.
11. Асалиев A. M. Макроэкономика: показатели экономической безопасности и их пороговые значения / А. М. Асалиев, С. В., Л. А. Брагин — М. : Экономика и финансы, 1996. — 96 с.
12. Бабешко Л.О. Основы эконометрического моделирования / Л. О. Бабешко. — М. : КомКнига, 2006. — 432 с.
13. Балабанов И. Т. Анализ и планирование финансов хозяйствующего субъекта / И. Т. Балабанов. — М. : Финансы и статистика, 1998. — 394 с.
14. Балабанов И. Т. Основы финансового менеджмента: как управлять капиталом? / И. Т. Балабанов — М. : Финансы и статистика, 1997. — 308 с.
15. Банкрутство і санація підприємства : теорія і практика кризового управління / [Т. С. Клебанова, О. М. Бондар, О. В. Мозенков та ін.] ; за ред. О. В. Мозенкова. — Х. : ВД «ІНЖЕК», 2003. — 272 с.
16. Барановський О. І. Фінансова безпека : НАН України; Інститут економічного прогнозування / О. І. Барановський. — К. : Фенікс, 1999. — 338 с.
17. Басовский Л. Е. Прогнозирование и планирование в условиях рынка / Л. Е. Басовский. — М. : ИНФРА-М, 2001. — 260 с.
18. Бендиков М. А. Экономическая безопасность промышленного предприятия / М. А. Бендиков // Консультант директора, — 2001. — № 4. — С. 63—69.
19. Бендиков М. А. Экономическая безопасность промышленного предприятия в условиях кризисного развития / М. А. Бендиков // Менеджмент в России и за рубежом, — 2000. — № 2. — С. 20—26.
20. Благун І. Модель оптимізації короткотермінових інвестиційних проек-тів / І. Благун, Т. Гнатюк, Л. Сисак // Економіст, — 2000. — № 7––8. — С. 51—53.
21. Благун І. Інвестиції в експортно-імпортних операціях / І. Благун, О. Левандівський, Т. Гнатюк // Економіст, — 2001. — № 11. — С. 65—68.
22. Благун І. С., Орлова В. В. Формування системи показників фінансової безпеки підприємства. / І. С. Благун, В. В. Орлова // Вісник Донбаської Державної машинобудівної академії. – 2007. – №3(9). – С. 242–246.
23. Благун І. С. Формування системи показників фінансової безпеки підприємства / І. С. Благун, В. В. Орлова // Актуальні проблеми економіки, — 2004. — № 10. — С. 160—166.
24. Бланк И. А. Инвестиционный менеджмент / И. А. Бланк. — К. : МП «ИТЕМ» ЛТД, «Юнайтед Лондон Трейд Лимитед», 1995. — 448 с.
25. Бланк И. А. Основы финансового менеджмента / И. А. Бланк. — К. : Ника-центр, 1999. — 512 с.
26. Бланк И. А. Стратегия и тактика управления финансами / И. А. Бланк. — К. : Ника-центр, 1996 — 224 с.
27. Бланк И. А. Управление финансовой безопасностью предприятия / И. А. Бланк. –– К. : Эльга, Ника-Центр, — 2004. — 308 с.
28. Боровиков В. П. STATISTICA : искусство анализа данных на компьютере. Для профессионалов / В. Боровиков. — СПб. : Питер, 2001. — 656 с.
29. Боровиков В. П. STATISTICA Статистический анализ и обработка данных в среде WINDOWS / В. П. Боровиков, И. П. Боровиков — М. : Информационно-издательский дом “Филинъ”, 1997. — 608 с.
30. Бочаров В. В. Корпоративные финансы / В. В. Бочаров. — СПб : Питер, 2001. — 256 с.
31. Бригхем Е. Финансовый менеджмент. Пер. с англ. / [под ред. В. В. Ковалева]. — СПб : Экономическая школа, 1997. — 413 с.
32. Бурков В. Н. Моделирование экономических механизмов обеспечения безопасности / В. Н. Бурков, А. В. Щепкин // Проблемы безопасности при чрезвычайных ситуациях, — 2000. — № 6. — С. 55—68.
33. Бурцев В. В. Факторы финансовой безопасности России / В. В. Бурцев. // Менеджмент в России и за рубежом, — 2001. — № 1. — С. 55—69.
34. Василик О. Д. Теорія фінансів. Навчальний посібник / О. Д. Василик. –– К. : Вища школа, 2000. — 364 с.
35. Витрянский В. Банкротство: ожидания и реальность / В. Витрянский // Экономика и жизнь, — 1994. — № 49. — С. 15—20.
36. Вишняков А. Д. Управление обеспечением безопасности предприятий: экономические подходы / А. Д. Вишняков, С. А. Харченко // Менеджмент в России и за рубежом, — 2001. — № 5. — С. 90—91.
37. Вишняков Я. Д. Оценка и анализ финансовых рисков предприятия в условиях априорно враждебной среды бизнеса / Я. Д. Вишняков, А. В. Колосов, В. Л. Шемякин // Менеджмент в России и за рубежом, — 2000. — № 3. — С. 48—54.
38. Вишняков Я. Д. Бизнес и окружающая среда: коэффициент враждебности окружающей среды развитию бизнеса / Я. Д. Вишняков, С. В. Лозинский // Менеджмент в России и за рубежом, — 1998. — № 3. — С. 43—53.
39. Вишняков Я. Д. Материаловедение и теория технологии материалов в контексте наук о рисках и безопасности / Я. Д. Вишняков // Материаловедение, — 1998. — № 4—5.
40. Вишняков Я.Д. Новая парадигма третьего тысячелетия / Я. Д. Вишняков // Экономика и жизнь, — 1994. — № 24. — С. 17.
41. Голухов Г. Н. Финансово-экономическая безопасность организаций медико-производственного комплекса / Г. Н. Голухов, Д. В. Рейхарт, Ю. В. Шиленко // Экономика здравоохранения, — 1999. — № 4. — С. 10—15.
42. Гончаренко Л. П. Процесс обеспечения экономической безопасности предприятия / Л. П. Гончаренко // Справочник экономиста, — 2004. — № 12. — С. 81—85.
43. Гончаров А. Б. Фінансовий менеджмент. / А. Б. Гончаров — Харків. : “ІНЖЕК”, 2003. — 206 с.
44. Городецкий А. Вопросы безопасности экономики России / А. Городецький // Экономист, — 1995. — № 10. — С. 46.
45. Грабовецький Б. Є. Економічне прогнозування і планування : навчальний посібник. / Б. Є. Грабовецький — К. : Центр навчальної літератури, 2003. — 188 с.
46. Гришко Н. Є. Методичні аспекти оцінки фінансової складової економічної безпеки підприємства / Н. Є. Гришко // Регіональні перспективи, — 2002. — № 1. — С. 112—115.
47. Грунин О. А. Экономическая безопасность организации. / О. А. Грунин, С. О. Грунин — СПб. : Питер, 2002. — 198 с.
48. Гукова А. В. Роль финансовой безопасности предприятия в системе его экономической безопасности / А. В. Гукова, И. Д. Аникина // www.edukation.rekom.ru
49. Гуськов Н. С. Экономическая безопасность регионов России. / Н. С. Гуськов, В. Е. Зенякин, В. В. Крюков — М. : Алгоритм, 2000. — 288 с.
50. Доугерти К. Введение в эконометрику: Пер. с англ. / К. Доугерти — М. : “ИНФРА-М”, 1997. — 402 с.
51. Дубров А. М. Многомерные статистические методы / А. М. Дубров, В. С. Мхитарян, Л. И. Трошин. — М. : Финансы и статистика, 1998. — 350 с.
52. Дуброва Т. А. Статистические методы прогнозирования / Т. А. Дуброва. — М. : ЮНИТИ — ДАНА, 2003. — 206 с.
53. Евдокимов Ф. И. Критерии экономической безопасности угледобывающих предприятий / Ф. И. Евдокимов, А. А. Кравцов // Материалы I международной конференции молодых учёных “Экономика и маркетинг XXI века”, — Донецк. — ДонНТУ, 1999. — С.56.
54. Ермаков С. М. Курс статистического моделирования / С. М. Ермаков, Г. А. Михайлов. — М. : Наука, 1976. — 320 с.
55. Євдокімов Ф. І. Узагальнююча оцінка фінансової складової рівня економічної безпеки підприємства / Ф. І. Євдокімов, О. В. Мізіна, О. О. Бородіна // Наукові праці ДонНТУ, — 2002. — № 47. — С. 6—12.
56. Забродский В. А. Теоретические основы оценки экономической безопасности отрасли и фирмы / В. А. Забродский, Н. Капустин // Бизнес-информ, — 1999. — № 15-16. — С. 35—37.
57. Забродский В. А. Диагностика финансовой устойчивости функционирования производственно-экономических систем / В. А. Забродский, И. А. Кизим. — Харьков : Бизнес Информ, 2000. — 105 с.
58. Забродский В. А. Анализ и предупреждение дестабилизации функционирования предприятия / В. А. Забродский, Т. С. Клебанова, В. И. Скурихин. — Харьков : СВНЦ, 1994. — 78 с.
59. Иванов А. Экономическая безопасность предприятия. / А. Иванов, В. Шлыков — М. : 1995. — 265 с.
60. Иванов В. В. Анализ временных рядов и прогнозирование экономических показателей / В. В. Иванов. — Х. : ХНУ, 1999. — 230 с.
61. Илларионов А. И. Критерии экономической безопасности / А. И. Илларионов // Вопросы экономики, — 1998. — № 10. — С.21
62. Ильяшенко С. Н. Оценка составляющих экономической безопасности предприятия / С. Н. Ильяшенко // Наукові праці ДонНТУ, — 2002. — № 48. — С. 16—22.
63. Ипполитов К. Х. Экономическая безопасность: стратегия возрождения России. / К. Х. Ипполитов — М. : РСПБ, 1996. — 119 с.
64. Капитоненко В. В. Финансовая математика и ее приложения: Учебн.-практ. пособие для вузов. / В. В. Капитоненко — М. : «Издательство ПРИОР», 1999. — 144 с.
65. Клебанова Т. С. Методы прогнозирования: учебное пособие / Т. С. Клебанова, В. В. Иванов, Н. А. Дубровина. — Харьков : ХГЭУ, 2002. — 372 с.
66. Клейнер Г. Предприятие в нестабильной экономической среде : риски, стратегии, безопасность / Г. Клейнер, В. Тамбовцев, Р. Качалов. — М. : Экономика, 1997. — 288 с.
67. Клыков Ю. И. Ситуационное управление большими системами / Ю. И. Клыков. — М. : Энергия, 1974. — 134 с.
68. Ковалев В. В. Управление финансами: Учебное пособие. / В. В. Ковалев — М. : ФБК-ПРЕСС, 1998. — 160 с.
69. Ковалёв В. В. Финансовый анализ. Управление капиталом. Выбор инвестиций / В. В. Ковалёв. — М. : Финансы и статистика, 1996. — 273 с.
70. Ковальов Д. Економічна безпека підприємства / Д. Ковальов, Т. Сухорукова // Економіка України, — 1998. — № 10 — С. 48 — 52.
71. Козаченко А. В. Экономическая безопасность предприятия: сущность и механизм ее обеспечения. / А. В. Козаченко, В. П. Пономарев, А. Н. Ляшенко — К.: Либра, 2003. — 280 с.
72. Козенков Д. Є. Проблеми планування в умовах невизначеності економіки перехідного періоду / Д. Є. Козенков // Економіка : проблеми теорії та практики. — 2003. — Вип. 172. — С. 642—644.
73. Коласс Б. Управление финансовой деятельностью предприятия. Проблемы, концепции, методы / Б. Коласс. — М. : Финансы, ЮНИТИ, 1997. — 576 с.
74. Комплексный анализ и рейтинговая оценка предприятий // http://www.masters.donntu.edu.ua/2002/fem/kulbaka/lib/s7.htm
75. Коробов М. Я. Фінансово-економічний аналіз діяльності підприємств: Навч. посібн. / М. Я. Коробов — К. : Т-во “Знання”, КОО, 2000. — 364 с.
76. Костіна Н. І. Фінанси : система моделей і прогнозів / Н. І. Костіна, А. А. Алексєєв, О. Д. Василик. — К. : Четверта хвиля, 1998. — 306 с.
77. Красс М.С. Математические методы и модели для магистрантов экономики. / М. С. Красс, Б.П. Чупрынов — СПб.: Питер, 2006. — 496 с.
78. Круглов М. И. Стратегическое управление компанией. / М. И. Круглов — М. : Русская деловая литература, 1998. — 768 с.
79. Кузенко Т. Б. Тактичне і стратегічне планування економічної безпеки підприємства / Т.Б. Кузенко //Актуальні проблеми економіки, — 2004. — № 3. — С. 142—151.
80. Кузьмин И. И. Безопасность и риск: эколого-экономические аспекты./ И. И. Кузьмин, Н. А. Махутов, С. В. Хетагуров — СПб. : Изд-во СПГУ, 1997. — 326 с.
81. Лук’яненко І. Г. Економетрика : підручник / І. Г. Лук’яненко, Л. І. Краснікова. — К. : Знання, 1998. — 494 с.
82. Лукашин Ю. П. Адаптивные методы краткосрочного прогнозирования / Ю. П. Лукашин. — М. : Статистика, 1979. — 420 с.
83. Магнус Я. Р. Эконометрика. Начальный курс / Я. Р. Магнус, П. К. Катышев, А. А. Пересецкий. — М. : Дело, 2001. — 400 с.
84. Материалы сайта Украинской инвестиционной газеты http:// www.investgazeta.net
85. Матеріали сайту Державного комітету статистики України http://www.ukrstat.gov.ua
86. Матеріали сайту Міністерства економіки України http://www.ifs.kiev.ua
87. Матеріали сайту Національного банку України http:// www.bank.gov.ua
88. Механизмы управления экономической безопасностью / Ю. Г. Лисенко, С. Г. Мищенко, Р. А. Руденский, А. А. Спиридонов. — Донецк : ДонНУ, 2002. — 178 с.
89. Моделі і методи соціально-економічного прогнозування : Підручник / В. М. Геєць, Т. С. Клебанова, О. І. Черняк, В. В. Іванов, Н. А. Дубровіна, А. В. Ставицький. — Харків. : ВД «ІНЖЕК», 2005. — 396 с.
90. Моделирование финансовых потоков в условиях неопределенности: Монография / Т. С. Клебанова, Л. С. Гурьянова, Н. Богониколос, О. Ю. Кононов, Я. Г. Берсуцкий. — Харьков. : ИД «ИНЖЭК», 2006. — 312 с.
91. Моделювання економічної безпеки: держава, регіон, підприємство / В. М. Геєць, М. О. Кизим, Т. С. Клебанова, О. І. Черняк; [за ред. Гейця В.М].: Монографія. — Харків. : ВД «ІНЖЕК», 2006. — 240 с.
92. Молдаванцев А. А. Комплексная система обеспечения экономической безопаности предприятия / А. А. Молдаванцев // www.yurclub.ru
93. Морозова Т. Г. / Прогнозирование и планирование в условиях рынка: Учеб. пособие для вузов / Т. Г. Морозова, А. В. Пикулькина. — М. : ЮНИТИ-ДАНА, 1999. — 318 с.
94. Муравых А. И. Философия экологической безопасности (опыт системного подхода). / А. И. Муравых — М. : 1997. — 180 с.
95. Наконечний С. І. Економетрія: Навчальний посібник ./ Т. О. Терещенко, Т. П. Романюк — К. : КНЕУ, 1997 — 352 с.
96. Национальная экономика России : потенциалы, комплексы, экономическая безопасность : Учебник / Под общ. ред. В. И. Лисова. — М. : Экономика, 2000. — 431 с.
97. Недосекин А. О. Финансовый менеджмент на нечетких множествах / А. О. Недосекин // Аудит и финансовый анализ, — 2003. — 420 с.
98. Неелов А. Н. Экспертные системы технической диагностики / А. Н. Неелов, Е. С. Голуб, М. Л. Винницкий // Судостроение, — 1999. — № 6. — С. 27—30.
99. Новосядло Е. В. Система управления финансовой безопасностью фирмы / Е. В. Новосядло, А. Н. Литвиненко // www.sife.ru
100. Овчинникова О. П. Роль финансовой безопасности предприятия в системе его экономической безопасности / О. П. Овчинникова // Образование и общество, — 2006. — № 3. — С. 92—94.
101. Орлов А. Н. Економетрика. / А. Н. Орлов — М. : Изд. «Екзамен», 2002. — 576 с.
102. Орлова В. В. Макроекономічна модель виробництва / В. В. Орлова // Моделювання регіональної економіки. Збірник наукових праць. — Івано-Франківськ: Плай, 2004. — №4. — С. 182—189.
103. Орлова В. В. Концептуальна схема механізму управління фінансовою безпекою підприємства / В. В. Орлова // Моделювання регіональної економіки. Збірник наукових праць. — Івано-Франківськ : Плай, 2005. — №2(6). — С. 87—94.
104. Орлова В. В. Моделі оцінки рівня фінансової безпеки підприємства / В. В. Орлова // Моделювання регіональної економіки. Збірник наукових праць. — Івано-Франківськ : Плай, 2006. — №1(7). — С. 89—96.
105. Орлова В. В. Вибор стратегии управления финансовой безопасностью предприятия / В. В. Орлова // Бизнес-информ. — 2006. — №11. — С. 102—105.
106. Орлова В. В. Аналіз загроз фінансової безпеки підприємства /
В. В. Орлова // Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції «Проблеми праці та соціальних технологій у промисловому регіоні: теорія та практика». — Луганськ : ЛІПСТ, — 2007. — С. 262.
107. Орлова В. В. Оцінка рівня фінансової безпеки підприємства / В. В. Орлова // Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції «Фінансові ресурси регіону : організація та управління». — Івано-Франківськ: ПП Курилюк, — 2007. — С. 209—210.
108. Орлова В. В. Про один метод кореляційного аналізу макроекономічних показників / В. В. Орлова // Матеріали VІІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Наука і освіта ’2005». — Том 84. — Математичні методи в економіці. — Дніпропетровськ : Наука і освіта, — 2005. — С. 55—56.
109. Орлова В. В. Ринкові системні перетворення: позитивні аргументи і супутні негативи / В. В. Орлова // Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції «Розвиток економіки в трансформаційний період: глобальні та національні аспекти». — Том 1. — Дніпропетровськ: Наука та освіта, — 2007. — С. 126—127.
110. Орлова В. В. Особливості моделювання фінансової безпеки підприємства / В. В. Орлова // Матеріали IV Міжнародної науково-практичної конференції «Vedecky prumysl evropskeho kontinentu — 2007» — Прага : Publishing House «Education and Science», — 2007. — С. 31—32.
111. Осипов Ю. М. Финансовая экономика как высшая форма бытия экономики / Ю. М. Осипов // Материалы международной научной конференции «Финансовая экономика: концепция, структуры, менеджментє». — М. : МГУ, 2000. — апрель. — С. 56.
112. Основы экономической безопасности: (Государство, регион, предприятие, личность): [учеб.-практ. пособие] / Рос. экон. акад. им. Г. В. Плеханова; под ред. Олейникова Е.А. — М. : ЗАО «Бизнес-школа» Интел-Синтез», 1997. — 279 с.
113. Пашута М. Т. Прогнозування та макроекономічне планування : навч. посібник / М. Т. Пашута. — К. : МАУП. — 1998. — 192 с.
114. Плюта В. Сравнительный многомерный анализ в эконометрическом моделировании. / В. Плюта — М. : Статистика, 1989. — 173 с.
115. Плюта В. Сравнительный многомерный анализ в экономических исследованиях / В. Плюта. — М : Статистика, 1980. — 143 с.
116. Подлужная Н. А. Выбор критерия экономической безопасности предприятия / Н. А. Подлужная // Наукові праці ДонНТУ, — 2002. — № 46. — С. 10—13.
117. Пономаренко В. С. Экономическая безопасность региона: анализ, оценка, прогнозирование. [монография] / В. С. Пономаренко, Т. С. Клебанова, Н. Л. Чернова — Харьков. : Издательство «ИНЖЭК», 2004. — 144 с.
118. Попов Э. В. Статические и динамические экспертные системы. / Э. В. Попов, И. Б. Фоминых, Е. Б. Кисель — М. : Финансы и статистика, 1996. — 288 с.
119. Пушкарева В. М. История мировой и русской финансовой науки и политики. / В. М. Пушкарева — М. : Финансы и статистика, 2003. — 364 с.
120. Пушкарева В. М. История финансовой мысли и политики налогов. / В. М. Пушкарева — М. : Финансы и статистика, 2003. — 308 с.
121. Ревизия финансовой системы предприятия // http://www. management.com.ua/finance/fin041.html
122. Россия: риски и опасности “переходного” общества / Институт социологии РАН. — М.: Изд-во Института социологии РАН, 1998. — 238 с.
123. Русак Н. А. Финансовый анализ субъекта хозяйствования / Н. А. Русак, В. А. Русак. — Мн. : Высшая школа, 1997. — 309 с.
124. Савицкая Г. В. Анализ хозяйственной деятельности предприятия / Г. В. Савицкая. — Мн. : Экоперспектива, 1998. — 498 с.
125. Самочкин В. Н. Гибкое развитие предприятия : анализ и планирование / В. Н. Самочкин. — М. : Дело, 2000. — 376 с.
126. Сенчагов В. О. сущности и основах стратегии экономической безопасности России / В. О. Сенчагов // Вопросы экономики, — 1995. — № 1. — С. 97—106.
127. Сошникова Л. А. Многомерный статистический анализ в экономике / Л. А. Сошникова, В. Н. Тамашевич. — М. : ЮНИТИ, 1999. — 598 с.
128. Стерлин А. Н. Стратегическое планирование в промышленных корпорациях США / А. Н. Стерлин, И. В. Тулин. — М. : Наука, 1990. — 224 с.
129. Стерлин А. Н. Стратегическое планирование в промышленных корпорациях США / А. Н. Стерлин, И. В. Тулин. — М. : Наука, 1990. — 232 с.
130. Суторміна В. М. Фінанси зарубіжних корпорацій : навч. пос. / В. М. Суторміна. — К. : Либідь, 1993. — 247 с.
131. Терехов В. Н. Экономическая безопасность предприятия как успешная составляющая современного бизнеса / В. Н. Терехов // www.it2b.ru
132. Терещенко О. О. Фінансова санація та банкрутство підприємств / О. О. Терещенко. — К. : КНЕУ, 2000. — 412 с.
133. Тихомиров Н. П. Эконометрика. / Н. П. Тихомиров, Е. Ю. Дорохина — М. : Издательство «Экзамен», 2003. — 512 с.
134. Толбатов Ю. А. Економетрика / Ю. А. Толбатов. — К. : Четверта хвиля, 1997. — 320 с.
135. Уотшем Т. Количественные методы в финансах : Учеб. пособие для вузов / Пер. с англ. [под ред. М.Р. Ефимовой]. — М. : Финансы, ЮНИТИ, 1999. — 527с.
136. Финансовый менеджмент / [под ред. В. С. Золотарева]. — [2-ое изд. Серия «Учебники и учебные пособия»]. — Ростов н/Д : Феникс, 2000. — 224 с.
137. Финансовый менеджмент : теория и практика / [под ред. Е. С. Стояновой]. — М. : Перспектива, 2000. — 524 с.
138. Фінансовий менеджмент: Навчальний посібник / [за ред. проф. Г.Г. Кірейцева]. — К. : ЦУЛ, 2002. — 496 с.
139. Фомин Я. А. Диагностика кризисного состояния предприятия / Я. А. Фомин. — М. : ЮНИТИ-ДАНА, 2003. — 349 с.
140. Хлобыстов Е. В. Методология анализа и нормирования экологической безопасности промышленного производства / Е. В. Хлобыстов // Экология городов и рекреационных зон: материалы международной научно-практической конференции, — Одесса : 1998. — С. 87—94.
141. Холт Роберт Н. Основы финансового менеджмента / Н. Роберт Холт / Пер.с англ. — М. : Дело,1993. — 364 с.
142. Хорунжая Т. А. Методы оценки экологической опасности. / Т. А. Хорунжая — М. : «Экспертное бюро-М», 1998. — 224 с.
143. Христиановский В. В. Экономический риск и методы его измерения. / В. В. Христиановский, Ю. Н. Полшков, В. П. Щербина — Донецк: ДонГУ, 1999. — 250 с.
144. Шаваев А. Г. Концептуальные основы обеспечения безопасности негосударственных объектов экономики. / А. Г. Шаваев — М. : 1994. — 281 с.
145. Шевченко Л. С. Конкурентное управление. / Л. С. Шевченко — Харьков : Эспада, 2004. — 520 с.
146. Шеремет А. Д. Методика финансового анализа / А. Д. Шеремет, Р. С. Сайфулин. — М. : Инфра-М, 1995 — 176 с.
147. Шлыков В. В. Безопасность предприятия в условиях рынка. / В. В. Шлыков — Рязань, — 1997. — 134 с.
148. Экономика и организация безопасности хозяйствующих субъектов, 2-е изд. / В. С. Гусев, В. А. Демин, Б. И. Кузин, — СПб.: Питер, 2004. — 288с.
149. Экономическая безопасность России: Общий курс: Учебник / Под ред. В.К. Сенчагова. — М.: Дело. — 2005. — 308 с.
150. Экономическая безопасность: Производство — Финансы — Банки / Под ред. В.К. Сенчагова. — М.: ЗАО “Финстатинформ”, 1998. — 621с.
151. Экономическая стратегия фирмы : учебное пособие / [под ред. А. П. Градова]. — СПб. : Специальная литература, 1995. — 284 с.
152. Янжул И. И. Основные начала финансовой науки. / И. И. Янжул — М. : Наука, 1980. — 206 с.
153. Ятов К. С. Формирование модели адаптивной реструктуризации управления на предприятии. / К. С. Ятов, А. О. Грунвеческая — М. : ИНФРА-М, 1997. — 328 с.
154. Abeyskera S., Mahajan A. A mest of the APT in pricing UK stocks. Journal of Accounting and Finance, 1987, 17, 377 — 91.
155. Aldrich J.H., Nelson F.D. Linear probability, logit and probit models. Beverly Hills, CA: Sage Publications, 1984. — 328 р.
156. Altman E.I. Financial Rations. Discriminant Analysis, and the Prediction of Corporate Bankruptcy // Journal of Finance. — 1968. — September. — Р. 35—49.
157. Altman E.I., Haldeman R.G., Narayanan P. Zeta Analysis: A New Model to Identify Bankruptcy Risk of Corporation // Journal of Banking and Finance. —1977. — № 2. — P. 89—97.
158. Beaver W.H. Financial Rations and Predictions of Failure // Empirical Research in Accounting Selected Studies, Supplement to Journal of Accounting Research. — 1996. — № 5. — P. 34-49.
159. Clarke R. G., Wilson В. D., Dairies Ft. H., Nadauld S. D. Strategic financial management. — Home wood: Irwin, 1988. — Vol. 9. — 240 p.
160. Humpert B. Expert systems in finance planning / B. Humpert, P. Holey // Expert Systems. — 1998. — Vol. 5. — № 2. — P. 78—100.
161. Mansfield E. Statistics for Business and Economics, 4th edn. Norton, New York, 1991. — 232 р.
162. Maull H. Raw materials, energy and Western security. L. — 1984. — 216 p.
163. Murdoch С Economic factors as objects of security: Economic security and vulnerability // K. Knorr, F. Trager. Economic issues and national security. Lawrence. — 1977. — 68 p.
164. Pindyck R. Econometric Models and Economic Forecasting, 3rd edn. McGraw-Hill, 1990. — 356 р.
165. Stanley B.Block, Geoffrey A. Hirt. Foundations of Financial Management. 2001. — 478 p.
166. Tobin J. Estimation of relationships for limited dependent variables. Econometrica. — 1999. — v. 26, P. 24-36.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
150
Скачать бесплатно 20548.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.