У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название УПРАВЛІННЯ ФІНАНСОВИМИ РЕСУРСАМИ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ
Количество страниц 186
ВУЗ ЧЕРКАСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Год сдачи 2010
Бесплатно скачать 20778.doc 
Содержание ЗМІСТ
ВСТУП 3
Розділ 1. Теоретичні засади фінансового менеджменту на підприємстві
1.1. Сутність і джерела фінансових ресурсів сільськогосподарських підприємств 9
1.2. Інструменти і механізми управління фінансовими ресурсами підприємств 25
1.3. Методики оцінки якості управління фінансовими ресурсами підприємств 43
Висновки до 1 розділу 68
Розділ 2. Результати управління фінансовими ресурсами сільськогос-подарських підприємств
2.1. Фінансовий стан сільськогосподарських підприємств Чорнобаївського та Драбівського районів Черкаської області 70
2.2. Аналіз динаміки структури фінансових ресурсів сільськогоспо-дарських підприємств 78
2.3. Оцінка фінансової стійкості сільськогосподарських підприємств 85
Висновки до 2 розділу 98
Розділ 3. Удосконалення системи управління фінансовими ресурсами сільськогосподарських підприємств
3.1. Обгрунтування напрямів оперативного фінансового планування у виробничій діяльності підприємств 100
3.2. Розвиток економічної діагностики та фінансового аналізу для оперативного управління фінансовими ресурсами 114
3.3. Модель прийняття рішень про зовнішнє фінансування на основі прогнозної оцінки кредитоспроможності господарства 128
Висновки до 3 розділу 142
ВИСНОВКИ 144
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 149
ДОДАТКИ 163


ВСТУП
Актуальність теми. Трансформація вітчизняної економіки супроводжується безліччю проблем, які є специфічними для сучасного розвитку ринкового господарювання. У цих умовах пріоритетну увагу варто приділяти управлінню фінансовою діяльністю підприємства, як найбільш складній і відповідальній ланці його діяльності. Тобто з’явилась необхідність розробки системи управління, здатної реагувати на зміни кон’юнктури ринку на основі поставлених цілей, наявності програми довгострокового розвитку, впровадження системи планування й контролю. Існуюча на сільськогосподарських підприємствах система управління не може бути якісною без впровадження і використання адекватних управлінських технологій серед яких визначальними є бюджетування і контролінг.
Роль бюджетування в управлінні підприємством як цілісної системи, що поєднує в собі чітко структуровану сукупність планів, механізми розмежування цілей, повноважень і відповідальності різних рівнів менеджменту, принципи побудови організаційної структури, методи стимулювання, аналізу й контролю, у наш час невиправдано звужується. Бюджетування застосовується в найкращому разі для того, щоб контролювати окремі показники фінансово-господарської діяльності підприємства. Тобто, бюджетування – це не стільки інструмент, скільки управлінська технологія, показник якості управління фінансовими ресурсами на підприємстві, а контролінг спрямований на вдосконалення системи управління підприємством і дозволяє підвищити його ефективність.
У системі управління основна увага контролінгу концентрується на підсистемах планування, обліку, аналізу і контролю, відповідальних за обробку економічно значимої інформації при прийнятті управлінських рішень, з метою інтеграції й координації їх на досягнення поставлених менеджментом підприємства цілей. Значна методична база і інструментарій, якими володіє контролінг, дозволяють перевести систему управління підприємством в цілому і його фінансовими ресурсами на якісно новий рівень розвитку.
Дослідженнями питань управління фінансовими ресурсами через бюджетування і контролінг займались основоположники даної концепції Д. Хан, Т. Райхман, П. Хорват, X. Купер, А. Шмідт, Д. Вебер, А. Дейлі, У. Шеффер, Г. Пич, Ч. Хорнгрен, Дж. Фостер, К. Друрі, Р. Купер, Р. Каплан, Д.Нортон, Г.Джонсон, та російські вчені А.М. Карминський, М.І. Оленєв, А.Г. Приймак, С.Г. Фалько, Е.Л. Уткіна, В.Б. Івашкевич, Н.Г. Данилочкіна і ін.
В Україні ці питання на рівні національної економіки в цілому та сільськогосподарських підприємств, зокрема викладені в публікаціях І.О. Бланка, І.Т. Балабанова, М.Д.Білика, О.Д. Василика, І.О. Гайдука, О.Є. Ґудзь, В.В. Ковальова, М.Н.Крейніна, П.М. Макаренка, С.В.Онищенка, А.М. Поддєрьогіна, І.Я.Слав`юка, А.Д. Шеремета, В.А. Чупіса, С.І. Терещенка, М.А. Федотова та інших.
Однак у наукових працях відсутній єдиний підхід до трактування сутності окремих складових елементів управління фінансами. У результаті відбувається ототожнення способів, методів, механізмів і функцій фінансового управління, що створює труднощі їхнього практичного застосування в діяльності підприємств. Фактором додаткового ускладнення ситуації є недостатній рівень адаптації окремих положень управління фінансами підприємства, розроблених для ринкової економіки, до сучасних умов господарювання вітчизняних підприємств і особливостей управління їх фінансами в сільському господарстві.
У зв'язку з цим вимагають наукового обґрунтування теоретико-методологічні засади формування системи управління фінансовими ресурсами в сільськогосподарських підприємствах і практичні рекомендації з її впровадження в практику господарювання.
Актуальність проблеми, недостатня наукова розробленість окремих її сторін і практична значимість визначили вибір мети і завдань дисертаційного дослідження.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження, які проведено автором, є складовою частиною комплексних робіт, що виконувались в рамках науково-дослідної роботи Черкаського державного технологічного університету „Бюджетний потенціал економічного зростання в Україні” (номер державної реєстрації 0106U004494). Участь автора у її виконанні полягає в обґрунтуванні методологічних і методичних засад організації управління фінансовими ресурсами підприємств через інструменти бюджетування і контролінгу.
Мета і задачі дослідження. Метою дисертаційної роботи є розробка теоретичних, методичних та практичних рекомендацій щодо удосконалення системи управління фінансовими ресурсами сільськогосподарських підприємств.
Відповідно до поставленої мети були сформульовані наступні завдання, які визначили логіку і структуру дисертаційної роботи:
- провести теоретичне узагальнення сутності і джерел фінансових ресурсів сільськогосподарських підприємств;
- дослідити інструменти і механізм управління фінансовими ресурсами підприємств;
- проаналізувати методики оцінки якості управління, виявити основні тенденції і проблеми фінансового стану сільськогосподарських підприємств Черкаської області;
- провести аналіз динаміки, структури фінансових ресурсів та визначити оцінку фінансової стійкості сільськогосподарських підприємств;
- обґрунтувати напрями бюджетування та методичні рекомендації з удосконалення оперативного управління фінансовими ресурсами сільськогосподарських підприємств;
- розробити модель прийняття управлінських рішень на зовнішнє фінансування.
Об’єктом дослідження є процеси організації системи управління фінансовими ресурсами сільськогосподарських підприємств.
Предметом дослідження є теоретико-методологічні та практичні аспекти управлінських технологій в системі організації фінансових ресурсів сільськогосподарських підприємств.
Методи дослідження. Теоретичною та методичною основою проведених у дисертації досліджень стали праці провідних вітчизняних і зарубіжних вчених, методологія і загальносистемні принципи проведення комплексних наукових досліджень. Із спеціальних методів дослідження в дисертації використані: монографічний – при вивченні літературних джерел та дослідженні розвитку поставлених проблем; теоретичного узагальнення – під час розкриття сутності фінансових ресурсів сільськогосподарських підприємств; спостереження, порівняльних переваг, економічного аналізу, економіко-статистичний із застосуванням аналітичних групувань – під час оцінювання сучасного стану та тенденцій розвитку наслідків управління фінансовими ресурсами сільськогосподарських підприємств; розрахунково-конструктивний, графічний – під час вивчення та встановлення залежностей між досліджуваними показниками; абстрактно-логічний, пропорційних залежностей показників, економіко-математичного моделювання – під час прогнозування оцінки кредитоспроможності сільськогосподарських підприємств.
Інформаційною базою дисертаційної роботи є теоретичні та методичні розробки вчених, статистичні дані Державного комітету статистики України, нормативні довідники, звітність виробничої діяльності сільськогосподарських підприємств України, матеріали особистих спостережень автора.
Наукова новизна одержаних результатів. При виконанні дисертаційної роботи отримані наступні наукові результати.
Вперше:
- обґрунтовано необхідність і запропоновано методичні рекомендації з інтеграції підсистем планування і обліку у системі управління сільськогосподарським підприємством, що є необхідним для її побудови на принципах контролінга;
- розроблено модель прийняття управлінських рішень про зовнішнє фінансування на основі прогнозної оцінки кредитоспроможності господарства.
Удосконалено:
- методику розробки бюджетів на сільськогосподарських підприємствах, зокрема запропоновано склад бюджетів, послідовність їхнього складання, змінний графік розробки й корегування, обґрунтована необхідність розширення терміну планування до двох років з урахуванням специфіки сільського господарства;
Набули подальшого розвитку:
- методичні підходи до формування системи управління сучасним сільськогосподарським підприємством на основі бюджетування як управлінської технології з урахуванням змінних умов зовнішнього середовища;
- принципи управління, організаційна й фінансова структури та система взаємоповязаних і взаємозалежних бюджетів сільськогосподарського підприємства;
- система комплексних показників діяльності сільськогосподарського підприємства, що дозволяє здійснювати поточний моніторинг і контроль його діяльності;
Практичне значення одержаних результатів. Теоретична й практична значимість дисертаційної роботи полягає в комплексному системному дослідженні місця й ролі бюджетування в системі планування й управління фінансовими ресурсами сільськогосподарського підприємства, а також у розвитку теоретичних основ контролінгу.
Результати досліджень і розроблені рекомендації з організації бюджетування на сільськогосподарських підприємствах дозволять: підвищити конкурентоспроможність і фінансову стійкість підприємств за рахунок покращення якості управлінських рішень; удосконалити оперативність і ефективність управління сільськогосподарськими підприємствами.
Результати дослідження, пропозиції та рекомендації, викладені у дисертаційній роботі, впроваджені в практичну діяльність сільськогосподарських підприємств Черкаської області: Управлінням агропромислового розвитку Чорнобаївської районної державної адміністрації Черкаської області впроваджено методику визначення критеріїв та показників оцінки діяльності підприємства для оперативного управління фінансовими ресурсами (довідка № 82 від 8.03.2008), Головним управлінням агропромислового розвитку Черкаської обласної державної адміністрації впроваджено методику формування системи бальної оцінки критеріїв та показників діяльності підприємства та встановлення вагомих коефіцієнтів значимості показників (довідка № 04-22/13 від 17.03.2008); Драбівською районною державною адміністрацією впроваджено методику визначення критеріїв та показників оцінки діяльності підприємства для оперативного управління фінансовими ресурсами в роботі Управління агропромислового розвитку (довідка №15-43/V від 25.05.08), Черкаським інститутом агропромислового виробництва УААН застосовуються методики розрахунку показників оцінки діяльності підприємств (довідка №106 від 17.03.2008), а також результати дослідження направлені на використання в навчальному процесі Черкаського державного технологічного університету під час викладання дисциплін “Статистика”, „Фінансова статистика”, „Інформаційні системи та технології у фінансових установах”, „Маркетинг”, “Економіко-математичні методи і моделі” для студентів спеціальності “Фінанси” та “Облік і аудит”(довідка №443/01-10.05 від 10.04.2008).
Особистий внесок здобувача. Наукові положення, висновки і пропозиції, що містяться в дисертаційній роботі, є результатом особистих розробок автора.
Апробація результатів дослідження. Основні результати та висновки дисертаційної роботи апробовано на українських та міжнародних науково-практичних конференціях, зокрема: Міжнародна науково-практична конференція “Освіта і наука без кордонів – 2005” (Перемишль, 2005 р.); Міжнародна науково-практична конференція “Європейська наука ХХІ століття: стратегія і перспективи розвитку – 2006” (Дніпропетровськ, 22-31 травня 2006 р.); Науково-практична конференція “Громадянське суспільство України у площині економічного, правового політичного та духовного розвитку” (Черкаси, 26 травня 2006 р.).
Публікації. За темою дисертаційної роботи опубліковано 7 наукових праць загальним обсягом 2 др. арк., з них 4 опубліковано у наукових фахових виданнях та 3 – в матеріалах наукових конференцій.
Обсяг і структура роботи. Основний зміст дисертаційної роботи викладено на 149 сторінках, складається із вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел із 163 найменувань, містить 8 таблиць, 24 рисунки та 14 додатків.
Список литературы ВИСНОВКИ

1. Дослідження сутності фінансових ресурсів підприємств дозволяє синтезувати основні характеристики щодо цього поняття та обґрунтувати його як сукупність усіх високоліквідних наявних активів, що перебувають у розпорядженні підприємства і призначені для виконання фінансових зобов’язань і розширеного відтворення. Вони характеризують фінансовий потенціал та платоспроможність підприємства. Уточнення цих понять сприяє розробці теоретичних засад та методичних рекомендацій щодо удосконалення процесів забезпечення фінансовими ресурсами сільськогосподарських підприємств.
2. Сутність фінансів сільськогосподарських підприємств полягає в необхідності фінансового забезпечення їх діяльності, що зумовлено особливостями технологічного процесу, зміною форм власності, нееластичністю попиту на сільськогосподарську продукцію. При цьому ми вважаємо, що фінанси є найважливішим видом ресурсів, необхідним для успішної роботи підприємства і представляють собою систему грошових відносин, яка пов’язана з формуванням, розподілом та використанням фінансових ресурсів сільгосппідприємств з метою отримання прибутку.
3. Фінансові ресурси це - власні та запозичені джерела коштів суб'єкта господарювання, які призначені для виконання фінансових зобов'язань, здійснення витрат по розширеному відтворенню й економічному стимулюванню працюючих, за їх допомогою підприємство погашає виниклі поточні зобов'язання перед ланками фінансової й кредитної системи. В процесі діяльності фінанси змінюють свою форму в матеріальну та можуть бути використані для забезпечення певних витрат процесу відтворення з метою отримання економічних вигод у майбутньому.
4. Фінансові ресурси класифікуються за джерелом надходження на власні (внутрішні) і залучені (зовнішні) та за напрямами використання - на цільові і універсальні. Основу діяльності будь-якого підприємства складає власний капітал, який формується за рахунок внутрішніх джерел - виручки, внесків акціонерів і т.п. Універсальні фінансові ресурси використовуються для покриття витрат на виробництво і збут, фінансування розширеного відтворення, фінансові вкладення, благодійні внески, а цільові - лише на певні конкретні цілі. До них відносяться кошти амортизаційного, резервного, спеціального фондів, кошти бюджетних асигнувань, кошти страхових відшкодувань та інші.
5. Управління фінансовими ресурсами не повинно бути стихійним, підпорядкованим короткостроковим задачам. Воно повинно бути заснованим на розробленій довгостроковій фінансовій політиці, в якій розставлено цілі й пріоритети для кожного рівня управління та етапу розвитку сільськогосподарського виробництва. Управління фінансовими ресурсами підприємства в умовах ринкової економіки i конкурентного середовища не можливе без використання сучасних інструментів менеджменту фінансово-господарською діяльністю. Кожний керівник для прийняття правильних інформаційно підкріплених piшень повинен мати максимально виважені інформативні матеріали. Основними функціями процесу управління є планування, облік, аналіз, регулювання. Планування призначене для формування завдань підприємством; облік – для одержання об’єктивної інформації про стан підприємства; аналіз – для встановлення діагнозу стану підприємств; регулювання – для формування альтернативних варіантів покращення стану підприємств.
6. В системі управління сільськогосподарськими підприємствами виділяються підсистеми: планування джерел формування та напрямів використання фінансових ресурсів для забезпечення стабільного розвитку сільськогосподарського підприємства; аналіз фінансової звітності та визначення платоспроможності сільськогосподарського підприємства; здійснення контролю за формуванням та ефективним використанням фінансових ресурсів в цілому по підприємству. Від ефективності цих систем залежить якість рішень, які приймаються та ефективність господарської діяльності підприємства.
7. Ефективне функціонування системи управління на сільськогосподарському підприємстві безпосередньо залежить, перш за все, від системи планування, яка повинна мати високий ступінь деталізації планової інформації співставної з даними бухгалтерського обліку. Сформована в Драбівському та Чорнобаївському районах Черкаської області система управління на основі принципів і методів контролінга, що містить взаємоповязані між собою підсистеми фінансового і управлінського обліку, планування, аналізу і контролю дозволила з одного боку планувати діяльність і оцінювати якість прийнятих рішень та складених планів, з іншого боку – здійснювати ефективний моніторинг фінансово-економічної діяльності.
8. Фінансові коефіцієнти повинні бути максимально інформативними й давати цілісну картину фінансового стану підприємства. В економічному сенсі фінансові коефіцієнти повинні мати однакову спрямованість (зростання коефіцієнта означає поліпшення фінансового стану). Для всіх фінансових коефіцієнтів повинні бути вказані нормативи мінімально задовільного рівня або діапазону змін. Вони повинні розраховуватися лише за даними публічної бухгалтерської звітності підприємств та давати можливість проводити рейтингову оцінку підприємства як у просторі (порівняно з іншими підприємствами), так і в часі (за ряд періодів).
9. Результати діагностики рівня забезпечення і використання фінансових ресурсів сільськогосподарських підприємств за даними 2002-2006 років довели, що більшість сільськогосподарських підприємств є неплатоспроможними. Встановлено, що всі коефіцієнти, які визначають рівень забезпеченості фінансовими ресурсами, індивідуальні для конкретного підприємства. Основними напрямами використання фінансових ресурсів є покриття витрат на виробництво і реалізацію продукції, платежі до бюджету, витрата на виплату дивідендів. Удосконалена методика комплексної оцінки ефективності використання фінансових ресурсів дозволить враховувати галузеву специфіку сільськогосподарських підприємств і форми їх власності.
10. Шляхи поліпшення забезпечення фінансовими ресурсами сільськогосподарських підприємств включають: удосконалення системи планування та внутрішнього контролю, використання порогових нормативів, прискорення кругообігу, застосування оціночного механізму потенційних можливостей збільшення прибутку, балансування фінансових потоків із застосуванням інструментів їх державного регулювання, оптимізація податкової та дивідендної політики, запровадження дієвої системи управління ризиками, удосконалення системи розрахунків і платежів. Це дозволить знаходити та використовувати резерви підвищення ефективності діяльності підприємства.
11. Фінансове планування – це процес складання, прийняття й виконання фінансових планів, яке направлене, з одного боку, на запобігання помилкових дій у діяльності підприємства, з іншого – на зменшення числа невикористаних можливостей. Основним документом фінансового плану підприємства стає баланс доходів та витрат підприємства. Система оперативного планування фінансової діяльності полягає в розробці комплексу короткострокових планових завдань з фінансового забезпечення основних напрямів фінансово–господарської діяльності підприємства. Оперативне фінансове планування необхідне підприємству для контролю за фактичним надходженням коштів на поточний рахунок, витрачанням коштів у процесі господарської діяльності, виконання поточного фінансового плану.
12. Одним з ефективних механізмів поточного планування і управління підприємством у ринкових умовах є бюджетування, яке поєднуючи в собі набір методів, здійснення управлінських впливів, засобів збору й обробки інформації, прийомів мотивації, системи контролю бюджетування, на нашу думку, є управлінською технологією. Бюджетування характеризується множинністю бюджетів, набір яких для кожного підприємства індивідуальний і визначається сферою виробництва, особливостями фінансово-господарської діяльності, цілями організації системи бюджетування. Основними факторами, що визначають доцільність впровадження бюджетування як системи управління агропромисловими підприємствами, на наш погляд є: динамічність ринкових умов і ризикованість сільськогосподарського виробництва, багатогалузевий характер, складна організаційна структура підприємств АПК і необхідність зниження витрат на управління.
13. Удосконалення системи управління необхідно проводити на основі принципів і методів системи контролінгу, яка включає взаємопов’язані між собою підсистеми фінансового і управлінського обліку, планування аналізу і контролю й дозволяє з одного боку планувати діяльність та оцінювати якість рішень і планів, які приймаються, а з іншого боку - здійснювати ефективний моніторинг фінансово-економічної діяльності.
14. Аналіз роботи сільськогосподарських підприємств Чорнобаївського та Драбівського районів Черкаської області свідчить про відсутність в них ефективного планування, належної координації діяльності різних служб, інформаційного менеджменту, внутрішнього контролю й управлінського обліку. Застосування контролінгу є ефективним при системному підході, тому що розвиток окремих функцій управління фінансами (планування чи фінансовий облік) не дозволяє досягти відповідного ефекту. Застосування тільки планування чи фінансового обліку дає неповні дані про фінансове становище підприємства. Система фінансового контролінгу підвищує ефективність роботи бухгалтера-фінансиста, яка безпосередньо спрямовується на зріст прибутковості підприємства,
15. Моделювання сільськогосподарського виробництва дозволяє передбачити найбільш оптимальні співвідношення галузей у сільськогосподарському підприємстві та його спеціалізацію, які повинні задовольняти наявний попит на продукцію з одночасним найповнішим використанням всіх видів ресурсів господарства. Значною мірою на ефективність сільськогосподарського виробництва впливає рівень фінансово-кредитного забезпечення. Достатній рівень забезпеченості коштами дозволяє в повній мірі дотримуватись технології виробництва в сільському господарстві, що в кінцевому рахунку впливає на ефективність виробництва.




СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Аграрний сектор // http://www.oda.ck.ua/
2. Агропромисловий комплекс // http://www.oda.ck.ua/
3. Азарова А.О., Рузакова О.В. Управління процесом експертного оцінювання при визначення фінансового стану підприємства // Вісник Вінницького політехнічного інституту.-2006.-№ 6.-С.133-137.
4. Алексеева М.М. Планирование деятельности фирмы: Учебно-методическое пособие. – М.: Финансы и статистика, 2000. – 248 с.
5. Андреева В.Г. Механізм діагностики проблем управління фінансовою діяльністю підприємства // Тези за матеріалами Всеукраїнської науково-практичної конференції “Проблеми економічного зростання України на сучасному етапі: мікро і макрорівень”. – Феодосія, 2002. - С.15
6. Ананькин Е.А., Данилочкин С.В., Данилочкина Н.Г. и др. Контроллинг как инструмент управления предприятием.-М.: ЮНИТИ, 1998.-297 с.
7. Бабій С.В. Аналіз факторів розвитку системи фінансового управління підприємством // Вісник Донецького державного ун-ту економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського: С.Економічні науки.-2006,№3(31).-С.75-82.
8. Баканов М.И., Шеремет А.Д. Теория экономического анализа. – М.: Финансы и статистика, 1996. –220 с.
9. Балабанов И.Т. Основы финансового менеджмента. Как управлять капиталом? – М.: Финансы и статистика. – 1995. – 384 с.
10. Банківські операції: Підручник /А.М. Мороз, М.І. Савлук, М.Ф. Пуховкіна та ін.; За ред. д-ра екон. наук, проф. А. М. Мороза. – К.: КНЕУ, 2000. – 384 с.
11. Банкрутство і санація підприємства: теорія і практика кризового управління / Т.С.Клебанова, О.М.Бондар, О.В.Мозенков та ін. - Х.: ВД “ІНЖЕК”, 2003. - 272 с.
12. Бедринець М.Д. Кредитні спілки в системі фінансового забезпечення діяльності малого бізнесу // Фінанси України. – 2001. – № 7. – С.149 – 155.
13. Бень Т.Г., Довбня С.Б. Інтегральна оцінка фінансового стану підприємства // Фінанси України. - 2002. - №6. - С 53-60.
14. Бернстайн Л.А. Анализ финансовой отчетности: теория, практика и интерпретация / Пер. с англ.,; Науч. ред. В.Д. Елисеева. – М. – Финансы и статистика. – 1996. – 256 с..
15. Білик М. Д. Бюджетування у системі фінансового планування // Фінанси України. – 2003. - №3. -.С. 97-109.
16. Білик М.Д. Сутність і оцінка фінансового стану підприємств // Фінанси України. - 2005. - №3. -С 117-128.
17. Бірюков О. Банкрутство: Курс лекцій. - К.: Реферат, 2004. - 240 с.
18. Бланк И.А. Основы финансового менеджмента. – Т.1. – К.: Ника-Центр. – 1999. – 592 с.
19. Бобылева А.З. Финансовые управленческие технологии: Учеб. - М.: ИНФРА.-М.-2004.-492 с.
20. Бражникова О.Д., Дьяков А.М. Автоматизация планирования и экономического анализа на сельхозпредприятиях // Экономика сельского хозяйства России. – 2006. – №10. – С. 24.
21. Браславец М.Е. Экономико-математические методы в организации и планировании сельскохозяйственного производства. - М.: Экономика, 1971.-357с.
22. Брігхем Є. Основи фінансового менеджменту: Пер. з англ. – К.: Молодь, 1997. – 1000 с.-
23. Ван Хорн Д. Основи фінансового менеджменту. - Вильямс,2003. - 992 с.
24. Василик О.Д. Державні фінанси України: Навч. посібник. – К.: Вища школа, 1997. – 383 с.
25. Венецкий В.Г., Венецкая В.И. Основные математико-статистические понятия и формулы в экономическом анализе: Справочник. – М. – Статистика. – 1979. – 447 с.
26. Внукова Н.М. Основи факторингу: Навчальний посібник. – К.: Знання, 1998. – 173 с.
27. Вітвіцький В.В. Використання імовірнісних моделей для опису трудових процесів // Проблеми ефективного функціонування АПК в умовах нових форм власності та господарювання. - К.: ІАЕ, 2001. - т.2.- С.675-678.
28. Гадзевич О.І. Основи економічного аналізу і діагностики фінансово-господарської діяльності підприємств: Навч.посіб.-К.: Кондор, 2004.-180 с.
29. Газман В.Д. Рынок лизинговых услуг. – М.: Фонд “Правовая культура”, 1999. – 374 с.
30. Гайдук І.О. Класифікація фінансових ресурсів підприємства // Науковий вісник: Збірник науково-технічних праць. − Львів: НЛТУ України. − 2005, вип. 15.3. − С.204-208.
31. Гатаулін А. та ін. Економіко-математичні методи в плануванні сільськогосподарського виробництва.- К., 1989. - 260 с.
32. Гладій М.В., Іванух Р.А. Фінансова політика держави в аграрному секторі економіки // Фінанси України. – 1999. - № 4. – С. 3-14.
33. Градов А. П., Кузин Б. И., Федотов А. В., Слабиков Г. В., Соколицын А. С. Стратегия и тактика антикризисного управления фирмой / А.П. Градов (ред.), Б.И. Кузин (ред.). – СПб.: Специальная литература, 1996. – 510 с.
34. Грачова Р. Як визначити реальний фінансово-майнове положення власного підприємства. Нові стандарти: Фінаналіз // Галицькі контракти. – 2000. - №34. - С.18-22.
35. Грачова Р. Як визначити реальний фінансово-майновий стан свого підприємства// Дебет-Кредит. – 2000. - № 34. – С.14-17.
36. Гудзь О.Є. Проблеми управління фінансовими потоками в сільськогосподарських підприємствах // Экономика и управление. -2007. - № 2. - 107-113.
37. Дем’яненко М.Я., Лайко П.О., Жук В.М., Коритний О.Д., Кузьмінський В.З. Фінансування і кредитування сільськогосподарських підприємств: Підручник для викладачів і студ. екон. спец. вищ. навч. с.-г. закладів І-ІІ рівнів акредитації / М.Я.Дем’яненко (ред.). – К.: Урожай, 1995. – 208с
38. Дем’яненко М.Я., Саблук П.Т., Скупий В.М., Алексійчук В.М., Безпалий Б.Ф. Словник – довідник фінансиста АПК / УААН; Інститут аграрної економіки/ П.Т.Саблук (ред.), М.Я. Дем’яненко (ред.). – К., 1997. – 233с.
39. Заика И.П. Управление финансовыми ресурсами сельскохозяйственных предприятий:Автореф.дис.к.е.н. – К., 2001. – 20 с.
40. Дьяков А.М., Сибиряков А.В. Использование системы сбалансированных показателей в рамках стратегического управления предприятием / // Аграрная наука – сельскому хозяйству : Сборник статей Международной научно-практической конференции. В 3 кн. – Барнаул : Изд-во АГАУ, 2006. Кн. 3. С.94-98.
41. Дьяков А.М. Контроллинг как инструмент повышения эффективности управления // Вестник АГАУ. – 2004. – №3 (15).– С. 165–167.
42. Дьяков А.М. Контроллинг как основа принятия управленческих решений в современных информационных системах // Вузовская наука – сельскому хозяйству: сборник трудов международной научно-практической конференции. – Барнаул : Изд-во АГАУ, 2005. – Кн. 2. – С. 179–181.
43. Дьяков А.М. Процесс бюджетирования на сельскохозяйственных предприятиях // Аграрная наука – сельскому хозяйству : сборник трудов международной научно-практической конференции. – Барнаул : Изд-во АГАУ, 2006. – Кн. 3. – С. 213–217.
44. Егоров Ю.Н., Варакута С.А. Планирование на предприятии. – М.: ИНФРА-М, 2001. – 176 с.
45. Єпіфанов А.О., Сало І.В., Дяконов.І. Бюджет і фінансова політика України. – К.: Наук. думка, 1997. – 302 с.
46. Житна А.Е. Економічний аналіз господарської діяльності піприємства // Фінанси України.-2003.-К.: Либідь,1995.-190 с.
47. Жовновач Р.І. Планування діяльності підприємства // Фінанси України. – 2003. -№5. – С. 50 – 53.
48. Закоморний С.М. Узагальнення методичних підходів до оцінки фінансового стану сільськогосподарських підприємств // Вісник Сумського націон. аграрного ун-ту.-2006, вип.1.-25-29
49. Захарченко В.О., Сучасна С.І. Систематизація методів оцінки фінансового стану підприємства // Фінанси України. -2005.-№3. - С 137-144.
50. Инструкция по анализу и контролю за финансовым состоянием и платежеспособностью субъектов предпринимательской деятельности: Утв. постановлением Министерства финансов, Министерства экономики, Министерства статистики и анализа Республики Беларуси 14 мая 2004 г. № 81/128/65. - Б.г., б.г.
51. Ізмайлова К.В. Сучасні технології фінансового аналізу: Навч.посіб.- К.: МАУП.-2003.-148 с.
52. Ізмайлова К.В. Фінансовий аналіз:Навч.посіб.-2-ге вид., К.: МАУП.-2001.-152 с.
53. Кадюк З.С. Економіко-математичне моделювання спеціалізації і поєднання галузей у сільськогосподарських підприємствах. – Львів,1997. – 39 с.
54. Кардаш В.А. Модели управления производственно-экономическими процессами в сельском хозяйстве. – М.: Экономика. – 1981. – 183 с.
55. Кардаш В.А. Экономика оптимального погодного риска в АПК. – М.: Агропромиздат. – 1989. – 166 с.
56. Кашенко О.Л. Фінансово-економічні основи природокористування. – К.: Вища школа, 1999. – 304 с
57. Ковалев В.В. Введение в финансовый менеджмент. – М.: Финансы и статистика. – 2000. – 768 с.
58. Ковалев В.В. Финансовый анализ: управление капиталом, выбор инвестиций, анализ отчетности.-М.: Финансы и статистика.-1999.-572 с.
59. Кравченко Т.В. Фінансово-еконормічне регулювання розвитку агропромислоовго виробництва: Автореф. Дис…к.е.н.-К.-2003.-19 c.
60. Колтаков О.М., Чертунина Н.Н. Принципы и формы организации интегрированной системы АРМ учетных работников ЛНАУ // Збірник наукових праць Луганського національного аграрного університету / За ред. В.Г. Ткаченко. – Луганськ: Вид-во ЛНАУ. – 2004. - № 37 (49).- С. 337.
61. Коробов М.Я. Фінансово-економічний аналіз діяльності підприємств: Навч. Посіб. – К.: Т-во “Знання”, КОО, 2000. – 378 с.
62. Костіна Н.І., Алексєєв А.А., Василик О.Д. Фінансове прогнозування: методи та моделі. – К.: Знання. – 1997. – С.158-166.
63. Котляр М.Л. Оцінка фінансової стійкості підприємства на базі аналітичних коефіцієнтів // Фінанси України. -2005- №3.- С 113-117.
64. Кравченко Т.В. Фінансово-еконормічне регулювання розвитку агропромислоовго виробництва: Автореф. Дис…к.е.н.-К.-2003.-19 c.
65. Крейнина М.Н. Финансовое состояние предприятия. Методы оценки. – М. – ИКЦ “ДИС”. – 1997. – 224 с.
66. Крейнина М.Н. Финансовый менеджмент: Учебное пособие. - М.: Из-во «Дело и Сервис», 1998. – 304 с.
67. Крутик А.Б., Хайкин М.М. Основы финансовой деятельности предприятий: Учебное пособие. – 2-е издание, перераб. и доп. – СПб.: Бизнес-пресса, 1999. – 448 с.
68. Кручок СІ. Оцінка фінансового стану підприємств // Фінанси України. - 2002. - №8. - С 40-47.
69. Крюков А.Ф., Егорычев И.Г. Анализ методик прогнозирования кризисной ситуации коммерческих организаций с использованием финансовых индикаторов // Менеджмент в России и за рубежом. - 2001. - № 2. – С.25-29.
70. Кузнецова Е.В. Финансовое управление компанией. - М.: Фонд “Правовая культура”, 1995. – 114 с.
71. Кузьменко Л.В., Кузьмін В.В., Шаповалова В.М. Фінансовий менеджмент: Навчальний посібник. - Херсон 2003. – 256 с. // http://www.bookz.com.ua/10/index.htm
72. Кузьмінський В.З. Механізм формування та ефективність використання фінансових ресурсів у сільськогосподарських підприємствах: Автореф.дис.канд.ек. наук: 08.04.01/ Ін-т аграр. екон. - К.: ІАЕ, 1996. – 21с.
73. Кузубов Н.В. Методология моделирования агропромышленных формирований. – К., 1996. – 145 с.
74. Кундиус В.А., Дьяков А.М. Организация бюджетного управления на сельскохозяйственных предприятиях // Экономика сельскохозяйственных и перерабатывающих предприятий. – 2006. – №10. – С. 14.
75. Лагутін В.Д. Кредитування: теорія і практика: Навч. посіб. – К.: Т-во “Знання”, КОО, 2000. – 215
76. Лахтіонова Л.А. Фінансовий аналіз сільськогосподарських підприємств: Навч.посіб. – К.: КНЕУ. 2004. – 365 с.
77. Лішанский М.Л., Маслова И.Б. Финансы в сельском хозяйстве: Учебное пособие для вузов. – М.: Финансы, ЮНИТИ, 1999. – 430 с
78. Мельник О. Г. Методи бюджетного планування // Фінанси України. – 2003. - №12. – С. 37 – 46.
79. Месель-Веселяк В.Я. Напрями реформування агропромислового виробництва в Україні // Економіка АПК. – 1999. –№1. – С. 36–40.
80. Методика проведення поглибленого аналізу фінансово-господарського стану неплатоспроможних підприємств та організацій: Затв. наказом Агенства з питань запобігання банкрутству від 27 червня 1997 р. // Держ. інформ. бюл. про приватизацію. – 1997. -№12.
81. Мескон М.Х., Альберт М.,Хедуори Ф. Основы менеджмента: Пер. с анг.-М.: Дело.-1993.-702 с.
82. Методическое руководство по анализу и оценке прав требования (дебиторской задолженности) при обращении взыскания на имущество организаций-должников / Стандарт оценки СТО ФДЦ 13-05-98. - М., 1998.
83. Методичні рекомендації по аналізу фінансово-господарського стану підприємств та організації: Лист Державної податкової адміністрації України від 27.01.98.
84. Методичні рекомендації щодо виявлення ознак неплатоспроможності підприємства та ознак дій з приховування банкрутства, фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства: Затв. наказом Мінекономіки України від 17 січ. 2001 р. № 10. - Б.м., б.р.
85. Мисак Н.В., Ященко О.І. Стратегічні аспекти досягнення фінансової стійкості підприємства // Науковий вісник НЛТУУ: Збірник науково-технічних праць. – Львів: НЛТУУ. – 2005. - Вип. 15.5. – С.384-390.
86. Михайлов С., Давиденко Н. Фінансова стійкість у механізмі господарювання підприємств АПК // Пропозиция. -2003. - №07. – С.15-16.
87. Мізерна Г.П.Зарубіжний досвід використання контролінгу та тенденції його розвитку // Вісник Східноукраїнського національного ун-ту ім. Володимира Даля.-2006. №4 (98).-С. 163-168.
88. Міценко Н.Г., Сорока У.П. Фінансовий аналіз як метод діагностики фінансового стану підприємства // Науковий вісник: Збірник науково-технічних праць. − Львів: УкрДЛТУ. − 2005. - Вип. 15.2. – С.192-197.
89. Науменко В.І., Панасюк В.Я. Впровадження методів прогнозування і планування в умовах ринкової економіки. - К.: Глобус, 1995. – 201 с.
90. Огійчук М.Ф., Панченко Л.Г. Бюджетування як засіб фінансового стану сільськогосподарських підприємств //Вісник ХНАУ ім.В.В.Докучаєва. Сер. „Економіка АПК і природокористування”.-Харків.-2007.-№ 6.-48-55.
91. Онищенко С.В. Упровадження бюджетування на вітчизняних підприємствах // Фінанси України. – 2003. - №4. – с. 45-50.
92. Опарін В.М. Фінанси (Загальна теорія): Навчальний посібник, Київський національний економічний університет. – К.: КНЕУ, 1999. – 164 с.
93. Основи підприємницької діяльності та агробізнесу: Навчальний посібник для студентів економічних спеціальностей вищих аграрних закладів освіти. / Бідзюра І.П., Збарський В.К., Ільчук М.М. – К.: 2001. – 320 с.
94. Основи підприємницької діяльності та агробізнесу: Навчальний посібник / Під ред. проф. І.М. Брюховецького. – Суми: Обласна друкарня, видавництво “Козацький вал”, 2001. – 474 с
95. Павловська О.В. Удосконалення методів аналізу фінансового стану підприємства// Фінанси України. – 2001. - № 11. – С. 54-62.
96. Пареная В.А., Долгалев И.А. Экспресс-оценка вероятности банкротства предприятия // Аудит и финансовый анализ. - 2002. - № 2.
97. Партин Г.О. Бюджетування у системі управління витратами підприємства // Фінанси України. – 2003. - №5. – С. 50-53.
98. Патров В.В., Ковалёв В.В. Как читать баланс. – М.: Финансы и статистика, 1994. – 254 с.
99. Пашкевич О. Оперативным лизингом можно привлечь и украинского потребителя // Галицькі контракти. – 2000. – № 21. – с. 25.-77
100. Перетятко Д.Ю., Таряник О.М. Сучасні підходи оцінки фінансово-господарської діяльності на основі ефективного управління підприємства // Економіка, фінанси і право.-2006, №11.-С.
101. Поддерьогін А. М. Фінанси підприємств: Підручник / А.М. Поддерьогін, М.Д. Білик, Л.Д. Буряк. - 5-те вид., перероб. та допов. - К.: КНЕУ, 2004. - 546 с.
102. Правила проведения арбитражным управляющим финансового анализа: Утв. постановлением Правительства Российской Федерации от 25 июня 2003 г. №367. - Б.г., б.г.
103. Про господарські товариства: Закон України від 19 вересня 1991 р. №1576 // Відомості Верховної Ради. – 1991. – №49. – Ст.682.
104. Про лізінг: Закон України від 6 грудня 1997 р. №723 // Відомості Верховної Ради. – 1998. – №16. – Ст.68.
105. Про селянське (фермерське) господарство: Закон України від 20 грудня 1991 р. №2009 // Відомості Верховної Ради. – 1992. – №14. – Ст.186.
106. Про стан та формування середньострокової перспективи економічного і соціального розвитку Черкаської області на період до 2010 року / Доповідь голови Черкаської обласної державної адміністрації Черевка О.В. // http://www.oda.ck.ua/
107. Програма інформатизації агропромислового комплексу на 2000-2005 рр. і на період до 2010 року. – К.: ІАЕ УААН. – 1999. – 53 с.
108. Пушкар М.С. Тенденції та закономірності розвитку бухгалтерського обліку в Україні (теоретико-методологічні аспекти): Монографія. – Тернопіль: Економічна думка,1999. – 422 с.
109. Райзберг Б.А. Рыночная экономика: Учебное пособие. - М.: Деловая жизнь, 1995. – 224 с.
110. Ревенко М.М. Поглиблювати аграрну реформу в Україні // Економіка АПК. – 2001. - №3. – С. 14.
111. Результати фінансово-господарської діяльності сільськогосподарських підприємств за 2006 рік (попередні дані) // Експресдоповідь: Держкомстат України. – 2007. - № 75. – 5 с. / www.ukrstat.gov.ua
112. Реформування та розвиток аграрного сектора економіки України / За ред. П.І. Гайдуцького, Р.М. Шмідта. – К.: 2001. – 157 с
113. Робсон А. Цели и практическое осуществление финансового планирования и контроля. Финансовое планирование и контроль. – М.: ИНФРА-М, 1996. – 320 с
114. Родионова В.М., Федотова М.А. Финансовая устойчивость предприятия в условиях инфляции. – М. – Перспектива, 1995. – 98 с.
115. Рощин В.И. Экономическая устойчивость предприятий и реализация их экономических интересов : Автореф. дис.… канд. экон. наук: 08.00.01 / Чуваш. гос. ун-т им. И.Н. Ульянова. – 2000. – 22 с.
116. Рясних Є.Г. Курс лекцій і практикум з курсу "Фінансового менеджменту". - Хмельницький: ТУП, 1998.
117. Саблук П.Т. Аграрна економіка і політика в Україні: підсумки минулого та погляд у майбутнє. – Т. 3: Формування ринкової школи економістів-аграрників. – К.: Інститут аграрної економіки, 2001. – 486 с.
118. Савицкая Г.В. Анализ хозяйственной деятельности предприятия. – Минск: Новое знание. – 2001. – С.678.
119. Савицкая Г.В. Методика комплексного анализа хозяйственной деятельности. – М.: ИНФРА-М. – 2001. – 288 с. – (Серия “Высшее образование”).
120. Савицька Г.В. Економічний аналіз діяльності підприємств: Навч. посіб.-К.:Знання,2004.-654 с.
121. Салига К.С. Шпиль Н.С. Фінансове забезпечення сільськогосподарських підприємств // Держава та регіони / Сер. Економіка та підприємництво.-2007.-№ 2.-C.227-230. Р.1
122. Сало І.В. Фінансово-кредитна система України та перспективи її розвитку.- К.: Наукова думка, 1995. - 178 с.
123. Самойлов Л.Л. Практические выводы по результатам анализа финансовых показателей// http://www.management.com.ua/finance
124. Севрук М.А. АРМ экономиста – аналитика промышленного предприятия на базе персональных ЭВМ. – М.: Финансы и статистика. – 1991. – 191 с.
125. Слав’юк Р.А. Фінанси підприємств: Навч. посіб. – Київ: ЦУЛ, 2002. – 460с.
126. Сомик А.В. Механізм часткової компенсації ставок за кредитами комерційних банків підприємствам АПК // Економіка АПК. – 2003. - №7. – С. 114 - 120.
127. Статистическое моделирование и прогнозирование: Учеб. пособие / Г.М. Гамбаров, Н.М. Журавель, Ю.Г. Королев и др.; Под ред. А.Г. Гранберга.- М.: Финансы и статистика, 1990.- 383 с.
128. Стоянова Е.С. Финансовый менеджмент: Российская практика. – М.: Перспектива. – 1994. – 194 с.
129. Терещенко О. Дискримінантна модель інтегральної оцінки фінансового стану підприємства // Економіка України. - 2003. - №8. - С 38-44.
130. Терещенко О.О Фінансова санація та банкрутство підприємств: Навч. посіб. - К.: КНЕУ, 2000.-412 с.
131. Терещенко О.О. Фінансова діяльність суб'єктів господарювання: Навч. посіб. - К.: КНЕУ, 2003.-554с.
132. Ткаченко А.М. Контролінг та контроль у системі управління підприємством // Аудитор України. – 2003. - №3 (42). – С.21-27.
133. Трансформація моделі економіки України. Ідеологія, протиріччя, перспективи / В.М. Геєць, Б.Є. Кваснюк, М.І. Звєряков та ін.; В.М. Геєць (ред.); НАН України, Інститут економічного прогнозування. – К.: Логос, 1999. – 497 с.
134. Узун В.Я. Формы организации сельскохозяйственного производства в России // Бюлетень Аналитического центра Агропродовольственной эконоимики Института экономики переходного периода. – 2001. – № 3(9).
135. Федорова О.В. Бюджетування як інструмент управління розвитком роботи підприємств // http://www.ipdo.kiev.ua/insitut/article/but6.pdf
136. Федотова М.А. Как оценить финансовую устойчивость предприятия // Финансы. - 1995. - № 6.
137. Философов Л. Мониторинг финансового состояния организаций // Антикризисное управление (http://www.accom.ru). - 2000. - Вып. 5-6.
138. Финансовое положение предприятия (оценка, анализ, планирование) / Под ред. А.В.Чуписа. - Сумы: Университетская книга, 1998. – 332 с.
139. Финансовый аналий и планирование хозяйственного субъекта / И.Т. Балабанов.-2-е изд.,доп.-М.: Финансы и статистика, 2000.-207 с.
140. Финансы сельського хозяйства: Учебник / М.З. Пизенгольц, С.Б. Вальтер, З.А. Круш, М.Л. Лишанский; Под ред. М.З. Пизенгольц.-М.: Финансы статистика, 1992.-397 с.
141. Финансы сельського хозяйства: Учебник для экон. вузов и фак. по спец. „Планирование сельского хозяйства” и „Бухгалтерский учет в сельском хозяйстве” / Е.Г. Зонтов, М.К. Фисенко, В.И. Ситникова и др.; Под ред Е.Г. Зонтова, М.К. Фисенко. – 2-е изд., испр. и доп. – Мн.: Выш. шк., 1986. – 352 с.
142. Фінанси в період реформування агропромислового виробництва / В.М. Алексійчук, А.Г. Борщ, Н.П. Брязгун та ін.; М.Я. Дем’яненко (ред.). – К.: ІАЕ УААН., 2002. – 645 с.
143. Фінанси зарубіжних корпорацій: Навч. посібник / В.М. Суторміна, В.М. Федосов, Н.С. Рязанова; за ред. В.М. Федосова. – К.: Либідь, 1993. – 247 с.-
144. Фінанси підприємств: Навчальний посібник: Курс лекцій / За ред. д.е.н., проф. Г.Г. Кірейцева. – К.: ЦУЛ, 2002. – 268 с.
145. Фінанси підприємств: Підручник / А.М. Поддєрьогін, Л.Д. Буряк, Г.Г. Нали та ін.; А.М. Поддєрьогін (ред.); Київський національний економічний університет. – 3-тє вид., перероб. та доп. – К.: КНЕУ, 2000. – 460 с.
146. Хан Д. Планирование и контроль: концепция контроллинга: Пер. с нем./Под ред. и с предисл. А.А. Турчака, Л.Г. Головача, М.Л. Лукашевича. – М.: Финансы и статистика, 1997. – 800 с.: ил.
147. Хліпальська В. Бюджетне планування запасів і витрат з їх придбання і зберігання // Бухгалтерський облік і аудит. – 2004.- №3.- С. 18-22.
148. Холт Р. Основы финансового менеджмента. – М.: Дело. – 1993. – 165 с.
149. Хотомлянський О., Черната Т., Северина Г. Комплексна оцінка фінансового стану підприємства на основі використання матричних моделей // Економіка України. - 2003. - №3 - С 35-41.
150. Ченг Ф. Ли, Джозеф И. Финнерти. Финансы корпораций: теория, методы и практика. Пер. с англ. – М.: ИНФРА-М, 2000. – XVIII, 686 с
151. Швиданенко Г.О., Олексюк О.І. Сучасна технологія діагностики фінансово-економічної діяльності підприємства: Монографія. – К.: КНЕУ, 2002. – 290 с.
152. Шевчук О.Д. Інтегральна оцінка фінансоовї стійкості аграрних підприємств // Науковий вісник НАУ.-К.-2006.-вип.97.-С.227-231.
153. Шеремет А.Д., Сайфулин Р.С. Методика фінансового аналізу. – М.: Инфра – М, 1996. – 210 с.
154. Шульженко Л.Є. Дослідження теоретичних основ щодо визначення базових напрямків оцінювання фінансового стану підприємства // Вісник СНУ ім. В.Даля. – 2006. – № 5 (99). –С.117-122.
155. Ярощук С. Роль концепції «контролінг» в процессу управління підприємством // Наука молода. – 2005. - №3. – С.9-13.
156. Altman E.I. Financial Rations, Discriminent Analysis and the Prediction of Corporate Bankruptcy // Journal of Finance. - 1968. - Vol.23. - No.4. - P. 589-609.
157. Beaver W. Financial Ratios as Predictors of Failure // Journal of Accounting Research. - 1966. - No. 4. - P. 71-111.
158. Beaver W.H., McNichols M.F., Rhie Jung-Wu. Have Financial Statements Become Less Informative? Evidence from the Ability of Financial Ratios to Predict Bankruptcy (February 2, 2005) // http://papers. ssrn. com/sol3/ papers. cfm? abstract_id=634921.
159. Hussey D.E. Portfolio Analysis. Practical Experience with the Directional Policy Matrix. Long Range Planning. 1978.
160. http://www.vuzlib.net/fm_P/_index.htm
161. http://www.minagro.kiev.ua/ministry/new.php-nom=36).
162. http://www. dorada. org.ua/ news.php?id=246
163. http://gromada.ks.ua/index.php?id=158&sid=58bd3e175c50e7bda1871393c15572fa
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
150
Скачать бесплатно 20778.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.