У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название МЕТОДИ ПІДВИЩЕННЯ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ АКТИВНОСТІ У РЕГІОНІ
Количество страниц 197
ВУЗ ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКО–ПРАВОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
Год сдачи 2010
Бесплатно скачать 20860.doc 
Содержание ЗМІСТ


ВСТУП.....................................................................................................................3

РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ СУЧАСНОГО РОЗВИТКУ
РЕГІОНІВ.........................................................................................12
1.1. Регіональні економічні системи як
форма організації продуктивних сил ..............................................12
1.2. Чинники інвестиційної привабливості
регіонів ................................................................................................30
1.3. Передумови активізації інвестиційних
процесів у регіоні ...............................................................................50

Висновки до розділу 1 .............................................................................65

РОЗДІЛ 2. АНАЛІЗ ПРАКТИКИ ВИКОРИСТАННЯ ІНВЕСТИЦІЙ В
ЕКОНОМІЦІ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ......................................67
2.1. Визначення зміни параметрів регіональної
економічної системи.........................................................................67
2.2. Динаміка інвестиційних процесів у регіоні ……….......................83
2.3. Оцінка інвестиційного ризику в економіці
Донецької області............................................................................102

Висновки до розділу 2............................................................................117

РОЗДІЛ 3. НАУКОВО-МЕТОДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
ПІДВИЩЕННЯ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ АКТИВНОСТІ
В РЕГІОНІ......................................................................................121
3.1. Підвищення ефективності інвестиційних процесів.....................121
3.2. Формування стратегії підвищення
інвестиційної привабливості регіону............................................136
3.3. Обґрунтування заходів щодо підвищення
інвестиційної активності у регіоні................................................152

Висновки до розділу 3 ..........................................................................170

ВИСНОВКИ ......................................................................................................173

ДОДАТКИ .........................................................................................................178

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ......................................................181





ВСТУП
Сучасне відтворення продуктивних сил відрізняється системним характером їх використання, який є визначальним моментом для формування регіональних економічних систем. Функціонування регіону як економічної системи забезпечується шляхом взаємодії елементів продуктивних сил, розташова¬них на даній території. Розгляд регіональної економічної системи (з організаційної і технологічної точок зору) дозволяє позначити процес її функціонування як поєд¬нання і використання сукупності чинників. При цьому, ефективність суспільного виробництва виявляється шляхом раціонального використання природних ресурсів, засобів виробництва, робочої сили, фінансових ресурсів.
У той же час розвиток регіональної економічної системи можливий шляхом вдосконалення способів поєднання засобів виробництва, знарядь праці і предметів праці, тобто, власне, того ж підвищення ефективності функціонування регіону.
Ефективним функціонування регіональної економічної системи стає тільки в разі забезпечення умов відтворення окремих елементів продуктивних сил, а саме, збагачення і наповнення їх новим змістом, що поки що залишається однією з основних проблем.
Під відтворенням елементів продуктивних сил розуміється постійно повторюваний процес функціонування і розвитку продуктивних сил і техніко-економічних відносин в їх органічній єдності і взаємодії.
Кількісним проявом такої єдності і взаємодії стає витрачання відповідних сум фінансових ресурсів на розвиток техніки, технології, організаційних форм у праці і виробництві і т.п., тобто, іншими словами, на формування так званого фонду накопичення, призначеного для відтворення основних засобів.
Сучасна регіоналістика розглядає можливі розв’язання проблеми відтворення окремих елементів продуктивних сил або через призму врахування регіональних особливостей циклу відтворення (так званий відтворювальний підхід), або через призму визначення інвестиційної привабливості регіону (так звана концепція інвестиційного клімату).
Прихильники відтворювального підходу відстоюють точку зору, згідно з якою в регіоні існує відносно замкнутий інвестиційний цикл, а масштаби і ефективність інвестицій в економіку регіону визначаються економічним і фінансовим станом суб'єктів господарювання, структурою економіки регіону, існуючою інфраструктурою регіону і т.д. При цьому основним власником фінансових ресурсів виступає держава, яка стимулює заощадження і накопичення, всіляко сприяє формуванню і акумуляції інвестиційних ресурсів.
У той же час, прихильники інвестиційної привабливості регіону розглядають його як економічну систему, відкриту для зовнішніх інвестицій, надходження яких повною мірою залежать від інвестиційного клімату в даному регіоні і його привабливості для інвесторів. Як власники фінансових ресурсів можуть виступати всі, хто має у вільному розпорядженні потрібні інвестиції, у тому числі і зарубіжні представники бізнесу.
Проте, на сьогоднішній день реально складається ситуація, при якій і відтворювальний підхід і концепція інвестиційного клімату не дозволяють повною мірою забезпечувати надходження потрібних інвестицій на територію окремого регіону. Зважаючи на це, актуалізується завдання підвищення інвестиційної активності в регіоні. Ті заходи, які пропонуються окремими фахівцями, а саме: створення фінансово-промислових груп, зміцнення банківської системи, зокрема, регіональної, розвиток регіональної інфраструктури та інші, поки що не дають бажаного результату.
У зв'язку з цим, питання активізації інвестиційних процесів у регіоні залишаються наріжним каменем при забезпеченні відтворення елементів продуктивних сил (на фоні нестабільних і нестійких економічних і соціальних процесів в окремому регіоні), що і визначає актуальність вибраної теми дисертаційної роботи.
Виходячи з цього, в дисертаційній роботі запропонований комплекс науково-методичних рішень щодо забезпечення інвестиційної активності в регіоні, основу якого склали заходи по підвищенню ефективності інвестиційних процесів шляхом розробки елементів регіональної промислової (інвестиційної) політики, обґрунтування методичних пропозицій щодо формування стратегії підвищення інвестиційної привабливості регіону і забезпечення комплексного характеру управління інвестиційними процесами в регіоні.
Наукове дослідження було виконано відповідно до планів науково-дослідних робіт Інституту економіко-правових досліджень НАН України у межах теми «Методологія економічної діагностики розвитку територій (регіонів)» (ДР № 0105U008666), де дисертантом як співвиконавцем було запропоновано ряд заходів теоретичного і емпіричного характеру, що стосуються здійснення аналізу і обґрунтування заходів щодо підвищення ефективності інвестиційних процесів у регіоні.
Метою дисертаційної роботи є розробка науково-методичних пропозицій по підвищенню інвестиційної активності в регіоні на основі теоретичного обґрунтування підходів до оцінки та емпіричної перевірки регіональних відтворювальних процесів та інвестиційного клімату, спрямованих на посилення його (регіону) стійкого і збалансованого стану.
Для досягнення поставленої мети були вирішені такі завдання:
показано особливості функціонування і розвитку регіональної економічної системи як сучасної форми організації продуктивних сил;
визначено основні напрями забезпечення інвестиційної привабливості регіонів;
виділено основні передумови активізації інвестиційних процесів у регіоні в сучасних умовах;
проаналізовано і оцінено характер змін параметрів регіональної економічної системи;
виявлено тенденції в динаміці регіональних інвестиційних процесів;
кількісно і якісно оцінено зміст інвестиційного ризику в економіці регіону;
обґрунтовано заходи щодо підвищення ефективності інвестиційних процесів у контексті загального процесу управління суспільним виробництвом у регіоні;
запропоновано концептуальні підходи до формування стратегії підвищення інвестиційної привабливості регіону;
обґрунтовано потребу і можливість використання комплексного механізму управління інвестиційними процесами в регіоні для їх активізації.
Об'єктом дослідження виступають інвестиційні процеси в регіоні.
Предметом дослідження є методи підвищення інвестиційної активності в регіоні.
Методологічною основою виконаного наукового дослідження послужили фундаментальні положення економічної теорії і регіональної економіки, праці вітчизняних і зарубіжних учених з питань регіоналістики, регіональних фінансів і математичних методів в економіці. А саме, роботи вітчизняних учених, що займалися і займаються теоретичними і прикладними питаннями дослідження особливостей функціонування регіональних економічних систем, процесів економічного і соціального розвитку регіонів, регіонального відтворення та інвестиційного клімату регіонів: Б.І. Адамова, М. Бутка, В.М. Василенка, М.І. Долішнього, Б.Т. Кліяненка, В.К. Мамутова, С.В. Мочерного, В.П. Письмака, Л.А. Савельєва. Серед закордонних фахівців, праці яких було використано та які приділяють велику увагу вирішенню теоретичних і прикладних проблем розвитку регіонів, підвищенню регіональної інвестиційної привабливості, можна виділити О.Г. Гранберга, С.В. Казанцева, В.І. Клісторіна, В.М. Лєксіна, П.А. Мінакира, К.В. Павлова, М.Е. Портера, О.С. Пчелінцева, С.А. Суспіцина, О. Сухарева, О.М. Швецова, Р.І. Шніпера та ін.
Для вирішення поставлених у дисертації завдань як теоретична і методологічна база дослідження використовувалися такі методи: системно-структурного аналізу – для ідентифікації регіональних економічних систем; економіко-статистичного аналізу – для обробки статистичних даних, що характеризують динаміку відтворювальних процесів та інвестиційної діяльності в регіоні; економіко-математичного аналізу – для встановлення залежностей між окремими параметрами регіональної економічної системи; логіко-структурного обґрунтування – для розробки наукового інструментарію кількісних і якісних оцінок інвестиційних процесів у регіоні; графічного опису – для віртуальної ілюстрації і просторового зображення стану досліджуваних процесів і явищ економічного і соціального розвитку регіонів.
Нормативну базу наукового дослідження склали Конституція України, Закони України, Постанови Верховної Ради України, Постанови Кабінету Міністрів України, Укази Президента України, нормативні документи міністерств і відомств.
Фактологічна база дисертаційної роботи була сформована на основі статистичних даних Державного комітету статистики України, Головного управління статистики у Донецькій області, даних про динаміку інвестиційних процесів у регіоні.
Основний науковий результат виконаної дисертаційної роботи полягає у вирішенні важливої теоретичної і практичної задачі щодо підвищення інвестиційної активності в регіоні шляхом розробки комплексу науково-методичних положень, що забезпечують стійкий і збалансований стан регіональній економічній системі. Окремі положення, що визначають наукову значущість виконаного дослідження, полягають у такому:
вперше:
запропоновано концептуальні підходи щодо формування стратегії підвищення інвестиційної привабливості регіону, засновані на виділенні окремих її детермінант (інвестиційного клімату, інвестиційного потенціалу, інвестиційного ризику та інвестиційної активності), що дозволяє формалізувати заходи щодо досягнення мети, яка стоїть перед регіоном;
удосконалено:
прийоми використання методів системно-структурного аналізу зміни параметрів регіональної економічної системи для визначення динаміки відтворення елементів продуктивних сил, що дозволяє визначитися з напрямами її функціонування і напрямами розвитку;
методи оцінки інвестиційних процесів у регіоні на основі виявлення тенденцій у змінах використання капітальних інвестицій за структурою, джерелами і формами власності, що дозволяють визначати інвестиційну активність у регіоні в розрізі окремих видів економічної діяльності;
методичний підхід до визначення кількісної оцінки чинників інвестиційного ризику в регіоні на основі виділення окремих його (ризику) видів (економічного, соціального, екологічного і криміногенного), що впливають на інвестиційну активність у регіоні;
одержали подальший розвиток:
парадигма про регіон як економічну систему на основі синтезу положень відтворювального підходу та концепції інвестиційного клімату, результатів функціонування регіону, що дозволило здійснити комплексний аналіз результатів функціонування регіону в сучасних умовах;
теоретичні положення про інвестиційну привабливість регіону, що стосуються використання інвестиційного потенціалу та нейтралізації інвестиційного ризику, а також дають можливість підсилення науково-методичного забезпечення підвищення інвестиційної активності в регіоні;
положення теорії суспільного відтворення щодо визначення місця та ролі відтворення основних засобів в активізації інвестиційних процесів в регіоні, що дозволяють забезпечувати підвищення рівня освоєння даної території;
зміст заходів щодо підвищення ефективності інвестиційних процесів в регіоні на основі формування регіональної промислової (інвестиційної) політики, яка спрямована на поліпшення конкурентного середовища (підвищення інвестиційної привабливості і зменшення інвестиційного ризику);
використання комплексного механізму управління інвестиційною діяльністю в регіоні, що складається з окремих елементів (мотиваційного, економічного, організаційного і правового механізмів), які дозволяють забезпечувати керованість і на цій основі підвищують інвестиційну активність в регіоні.
Практичне значення одержаних результатів виконаного наукового дослідження полягає в тому, що пропоновані заходи доведені до рівня науково-методичних розробок і практичних рекомендацій, які дозволяють підвищити інвестиційну активність у регіоні за рахунок:
підвищення ефективності реалізації заходів регіональної промислової (інвестиційної) політики шляхом поєднання приватних і суспільних інтересів учасників інвестиційних процесів на основі оптимізації цілей та завдань, що стоять перед ними;
формалізації основних етапів розробки стратегії підвищення інвестиційної привабливості регіону і вироблення зважених управлінських рішень щодо її реалізації;
інтеграції управлінських дій, спрямованих на мотивацію, економічну обґрунтованість, організаційну забезпеченість і правову закріпленість інвестиційних дій та підвищення на цій основі інвестиційної активності в регіоні.
Практичне застосування отриманих наукових результатів підтверджується відповідними довідками про використання їх у практичній діяльності Ради з питань спеціальних економічних зон і спеціального режиму інвестиційної діяльності в Донецькій області при розробці пропозицій до Стратегії регіонального розвитку Донецької області до 2015 р. (довідка № 243 від 06.11.2007 р.), Міської ради м. Горлівки Донецької області при розробці перспективного плану розвитку на 2007 р. (довідка №1-1276 від 17.10.2007 р.) і ТОВ Інвестиційної компанії „СтиролХімІнвест” (м. Горлівка, Донецька обл.) на регіональному ринку цінних паперів (довідка №12/10 від 21.09.2007 р.).
Наукові результати, викладені в дисертації, отримані автором самостійно. Основні ідеї, запропоновані методичні розробки належать здобувачу і відображають особисте бачення підходів до розв’язання зазначених завдань. Внесок здобувача у спільно опубліковані роботи конкретизовано у списку наукових праць за темою дисертації.
Основні положення дисертаційної роботи доповідалися, отримали позитивну оцінку і використані при підготовці рекомендацій на ІХ Всеукраїнській науково-практичній конференції студентів і молодих вчених «Наукові концепції і практика реалізації стратегій інноваційного розвитку України та її регіонів» (м. Донецьк, 2007 р.); VI Міжнародній науково-практичній конференції “Nastolení moderní vědy – 2007” (м. Прага, Чеська Республіка, 2007 р.); V Міжнародній науково-практичній конференції “Місто, регіон, держава: економіко-правові проблеми містознавства” (м. Донецьк, 2007 р.); Міжнародній науково-практичній конференції “Напрями і моделі трансформації інноваційної діяльності у контексті міжнародної інтеграції” (м. Донецьк, 2007 р.); Всеукраїнській науково-практичній конференції “Наукові концепції та практика реалізації стратегій інноваційного розвитку України та її регіонів” (м. Донецьк, 2007 р.); ІI Міжнародній науково-практичній конференції “Perspektywiczne opracowania nauki i techniki – 2007” (м. Пшемишль, Польща, 2007 р.); Міжнародній науково-практичній конференції “Соціально-економічний розвиток України та її регіонів: проблеми науки та практики” (м. Харків, 2008 р.).
Основні положення дисертації опубліковані в 15 наукових роботах, зокрема, 1 монографії, 9 статтях – у наукових фахових виданнях, 5 – за матеріалами конференцій. Загальний обсяг публікацій складає 26,58 друк. арк. Особисто авторові належить 12,20 друк. арк.
Список литературы ВИСНОВКИ

У дисертаційній роботі вирішено науково-прикладну задачу щодо підвищення інвестиційної активності в регіоні в умовах відкритості його як економічної системи на основі теоретичного узагальнення, виконаної емпіричної перевірки і методичного забезпечення відтворювальних процесів, що відбуваються.
Результати виконаного наукового дослідження дозволяють сформувати ряд висновків теоретичного, прикладного і методичного характеру.
1. Встановлено, що системний характер використання окремих елементів продуктивних сил є визначальним моментом функціонування регіональної економічної системи. Проявом суті регіональної економічної системи виступає її структура. У даний час роль провідної ланки (елементу структури) в регіональній економічній системі переходить від виробничих осередків (підприємств) до територіальних як спеціалізованим відтворювальних систем. Процеси суспільного відтворення в регіональних економічних системах забезпечуються за рахунок організації і використання суспільно-виробничих і матеріально-технічних чинників, що визначають ефективність праці, забезпечують раціональне використання природних ресурсів, засобів виробництва в масштабах регіону. Вирішальною обставиною при цьому стає наявність і використання інвестицій.
2. Ареною системного відтворення основних чинників виробництва стає територія. Процеси регіоналізації перетворюються на дієвий механізм підвищення ефективності суспільного виробництва на конкретній території, забезпечення умов розширеного відтворення окремих елементів продуктивних сил. Проблема відтворення елементів продуктивних сил у сучасних умовах вирішується двома способами (або кожним окремо, або за допомогою їх поєднання): у рамках відтворювальної теорії, що передбачає комплексний розвиток регіону на основі замкнутості інвестиційного циклу в його економіці, або в рамках інвестиційної привабливості регіону, коли останній розглядається як відкрита система, а надходження інвестицій залежить від його привабливості для інвесторів.
3. Територіальна диференціація, просторова поляризація регіонів змушують здійснювати пошук сучасних форм і способів організації відтворення продуктивних сил. Однією з таких форм стає регіональна конкурентоспроможність, на чинник посилення якої перетворюється наявність і розвиненість відповідного інвестиційного ринку. Кон'юнктура регіонального інвестиційного ринку цілком впливає на інвестиційну привабливість регіону. При цьому інвестиційна привабливість регіону визначається за двма основними параметрами: інвестиційним потенціалом і інвестиційним ризиком. Якщо регіональний інвестиційний потенціал характеризується основними макроекономічними показниками, насиченістю території чинниками виробництва, споживчим попитом населення і т.п., то інвестиційний ризик показує вірогідність втрати інвестицій і доходу від них і залежить від політичної, економічної, соціальної, екологічної і криміногенної ситуацій на даній території.
4. Виходячи з того, що структура економіки регіону може бути представлена сукупністю основних активів регіону, а визначальним чинником її структуризації виступають основні засоби, що є в наявності, інвестиційна діяльність забезпечує розвиток регіональної економічної системи. Кількісні пропорції основних засобів за видами економічної діяльності стають основною характеристикою якості розвитку регіональної економічної системи. У зв'язку з цим істотно зростає значення інвестицій в основний капітал. Інтенсивність оновлення основних засобів на більш високій технологічній основі робить процес їх відтворення визначальним у формуванні і підтриманні конкурентних позицій окремих регіонів. Проблема підвищення інвестиційної активності в регіоні переноситься в площину практичних заходів, пов'язаних з розробкою і реалізацією промислової (інвестиційної) політики.
5. Результати аналізу змін параметрів регіональної економічної системи (на прикладі Донецької області) засвідчили про те, що в даний час мають місце стійкі тенденції в результативності використання окремих її елементів. Про це свідчить відповідна динаміка зростання показників фондовіддачі, фондооснащеності і продуктивності праці в економіці області. Але при цьому спостерігаються тенденції, що погіршуються, в динаміці зміни розмірів цих елементів. На цьому фоні відбувається помітне зменшення частки (питомої ваги) інвестицій у складі валового регіонального продукту, що не сприяє поліпшенню ситуації з оновленням основних засобів. Коефіцієнт зносу основних засобів як і раніше залишається дуже високим, таким, що перевищує 52%; у той же час частка економіки області в економіці України за обсягами інвестицій в основний капітал зменшилася майже на 2 процентних пункти. Причиною всьому стало зниження інвестиційної активності в регіоні, зменшення його інвестиційної привабливості.
6. Аналіз основних складових інвестиційного потенціалу регіону дозволив визначити характер змін у темпах об'ємів виробництва валової доданої вартості (валового регіонального продукту), у темпах і частці об'ємів внутрішніх інвестиційних ресурсів підприємств, у динаміці інвестиційної активності, у динаміці використання основних засобів, ін. Встановлено, що вирішальною обставиною, яка не дозволяє вийти на потрібні рівні споживання інвестицій в регіоні, залишається висока питома вага об'ємів внутрішніх інвестиційних ресурсів підприємств, чого явно недостатньо для потреб економіки області. При цьому в розрізі окремих видів економічної діяльності (галузей) найвища інвестиційна активність спостерігається в невиробничій сфері, що для промислового регіону не може бути достатнім і необхідним для збереження його інвестиційної привабливості.
7. Оцінка інвестиційного ризику в економіці області свідчить про те, що, не дивлячись на значні зусилля (організаційні, економічні, адміністративні і правові), спрямовані на зміни динаміки (на краще) економічних, соціальних, екологічних і криміногенних процесів, поки що не відбувається підвищення інвестиційної привабливості регіону, потрібної для залучення зовнішніх інвестицій. Як і раніше високим залишається рівень внутрішньорегіональної інфляції, мають місце істотні розміри дебіторської і кредиторської заборгованостей, зберігається значною кількість збиткових підприємств, спостерігається криміналізація суспільства, що не знижується, не поліпшується екологічна обстановка в регіоні. Всі ці чинники найбезпосереднішим чином негативно позначаються на інвестиційній привабливості і гальмують інвестиційні процеси в регіоні і, тим самим, актуалізують пошук шляхів і розробку заходів, що носять комплексний характер по підвищенню інвестиційної активності.
8. Вирішальною умовою для підвищення інвестиційної активності в регіоні стає забезпечення узгодженості в розробці і обґрунтуванні заходів щодо формування і реалізації промислової (інвестиційної) політики, розробки і реалізації стратегії інвестиційної привабливості регіону. У роботі регіональна промислова (інвестиційна) політика представлена як сукупність заходів, спрямованих на поліпшення конкурентного середовища (підвищення інвестиційної привабливості і зменшення інвестиційного ризику) в регіоні, покликаних максимізувати ефективність суспільного виробництва. При цьому цілями регіональної промислової (інвестиційної) політики визначені: виявлення структурно-інвестиційних пріоритетів розвитку господарського комплексу регіону, стратегічне управління розвитком окремих територіальних утворень, стимулювання ефективного використання виробничого потенціалу та ін.
9. Узагальнення і аналіз теоретичних положень і результатів практики функціонування регіону як економічної системи, інвестиційних ресурсів, що належать до використання, в окремих видах економічної діяльності (галузях), дозволили визначитися з основними напрямами підвищення інвестиційної активності в регіоні. Так, формування стратегії підвищення інвестиційної привабливості регіону дозволяє забезпечити вирішення ряду завдань, пов'язаних з визначенням головної мети і підцілей територіальної організації відтворення продуктивних сил, розробкою і обґрунтуванням концепції такої стратегії, визначенням пріоритетів регіональної промислової (інвестиційної) політики, обґрунтуванням заходів щодо підвищення інвестиційної активності в регіоні, підвищенням ефективності інвестиційних процесів. Наслідком чого стає покращений імідж регіону, підвищення його інвестиційної привабливості, зростання об'ємів надходження інвестиційних ресурсів на окремі підприємства і в цілому в економіку регіону.
10. З метою надання інвестиційним процесам у регіоні необхідної інтенсивності (швидкості) в потрібному напрямі в дисертаційній роботі запропонована нормативна модель комплексного механізму управління ними. Даний механізм є деякою сукупністю елементів, що складаються з мотиваційних, економічних, організаційних і правових способів взаємодії суб'єктів господарювання і впливу їх на інвестиційні процеси. Завданням кожного з названих елементів виступає забезпечення таких умов діяльності, при яких додаткові надходження інвестиційних ресурсів стають природним процесом у господарській діяльності окремих суб'єктів підприємництва (включаючи національну державу і зарубіжних нерезидентів). Тим самим досягається головна мета територіальної організації відтворення продуктивних сил, а саме: неруйнівне використання природних ресурсів, раціональне (з мінімальними витратами) використання матеріальних і трудових ресурсів, ефективна організація поєднання окремих елементів продуктивних сил між собою.
11. Отримані за результатом виконаного дослідження залежності, розроблені положення, сформульовані визначення і вимоги до формування регіональної (інвестиційної) політики визначають його теоретичну значущість. Результати аналізу, розроблені заходи щодо підвищення інвестиційної активності в регіоні становлять практичну значущість виконаного наукового дослідження.





СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Новоселов А.С. Регион как исходное понятие регионального воспроизводства / А.С. Новоселов // Регион: экономика и социология. – 2006. – № 3. – С. 3-14.
2. Василенко В.Н. Архитектура регионального экономического пространства: монография / В.Н. Василенко / НАН Украины. Ин-т экономико-правовых исследований. – Донецк: ООО «Юго-Восток, ЛТД», 2006. – 311 с.
3. Пашнанов Э.Л. Основные направления исследований социально-экономического регионального развития / Э.Л. Пашнанов // Регионология. – 2005. – № 4. – С. 3-21.
4. Пчелинцев О.С. Регулирование воспроизводственного потенциала территории как основа региональной политики / О.С. Пчелинцев, В.Я. Любовный, А.Б. Воякина // Проблемы прогнозирования. – 2000. – № 5. – С. 62-68.
5. Максимов В.В. Экономический потенциал региона (анализ, оценка и использование): монография / В.В. Максимов / МОН Украины. Вос.-Укр. нац. ун-т. – Луганськ: СНУ ім. В. Даля, 2000. – 360 с.
6. Любимцев С. Законы структурной эволюции экономических систем / С. Любимцев // Экономист. – 2003. – № 10. – С. 29-40.
7. Вахромов Е. Роль менеджмента и маркетинга в регулировании экономики / Е. Вахромов // Маркетинг. – 2004. – № 2. – С. 26-35.
8. Романова О. Потенциал развития высокотехнологического регионального комплекса / О. Романова, Р. Чененова, И. Макарова // Общество и экономика. – 2005. – № 4. – С. 153-176.
9. Економічна енциклопедія: у 3-х т. / редкол.: С.В. Мочерний (відп. ред.) та ін. – К.: Академія, 2002. – Т. 3. – 952 с.
10. Богиня Д.П. Основи економіки праці: навч. посіб. / Д.П. Богиня, О.А. Грішнова; 3-тє вид. стер. – К.: Знання-Прес, 2002. – 313 с.
11. Економічна енциклопедія: у 3-х т. / редкол.: С.В. Мочерний (відп. ред.) та ін. – К.: Академія, 2001. – Т. 2. – 848 с.
12. Письмак В.П. Проблемы устойчивого функционирования социально-экономической модели Украины / В.П. Письмак. – Донецк: Донеччина, 2003. – 544 с.
13. Економічна енциклопедія: у 3-х т. / редкол.: С.В. Мочерний (відп. ред.) та ін. – К.: Академія, 2000. – Т. 1. – 864 с.
14. Багриновский К.А. Новый подход к анализу эквивалентности межотраслевого обмена / К.А. Багриновский, В.С. Прокопова // Экономика и математические методы. – 2000. – № 1. – С. 17-28.
15. Жиц Г.И. Проблема развития инновационного комплекса региона / Г.И. Жиц // Инновации. – 2003. – № 9. – С. 24-27.
16. Новейший словарь иностранных слов и выражений. – Минск: Современный литератор, 2003. – 976 с.
17. Ройзберг Б.А. Современный экономический словарь / Б.А. Ройзберг, Л.Ш. Лозовский, Е.Б. Стародубцева. - 3-е изд., перераб. и доп. – М.: ИНФРА–М, 2001. – 480 с.
18. Косолапов Н. Россия: территория в пространствах глобализирующего мира / Н. Косолапов // Мировая экономика и международные отношения. –2005. – № 7. – С. 3-14.
19. Шнипер Р.И. Конкурентные позиции регионов и их оценка / Р.И. Шнипер // Регион: экономика и социология. – 1995. – № 1. – С. 3-24.
20. Астапов К.Л. Особенности развития экономических систем в современных условиях / К.Л. Астапов // Вестник Московского ун-та. Серия 6. Экономика. – 2005. – № 4. – С. 68-85.
21. Ковалева Г.А. Стратегическое планирование регионального развития как главный механизм обеспечения устойчивого и ускоренного экономического роста территории / Г.А. Ковалева // Регионология. – 2004. – № 2. – С. 95-105.
22. Казанцев С.В. Рукотворные факторы эффективного воспроизводства / С.В. Казанцев // ЭКО. – 2001. – № 7. – С. 44-55.
23. Павлов К. Межрегиональные социально-экономические отношения: вопросы теории и оценки / К. Павлов // Общество и экономика. – 2003. – № 1. – С. 134-143.
24. Астапов К. Модернизация системы факторов экономического роста / К. Астапов // Общество и экономика. – 2004. – № 7-8. – С. 161-187.
25. Лапыгин Д.Ю. Методическое обеспечение процесса разработки плана стратегического развития региона / Д.Ю. Лапыгин // Менеджмент в России и за рубежом. – 2005. – № 6. – С. 40-52.
26. Уандыкова М. Проблемы моделирования социально-экономических систем / М. Уандыкова // Проблемы теории и практики управления. – 2005. – № 4. – С. 84-89.
27. Сухарев О. Государственное регулирование экономики: инвестиционные аспекты промышленной и региональной политики / О. Суарев // Инвестиции в России. – 2006. – № 2. – С. 37-40.
28. Братута О. Удосконалення механізму управління депресивними регіонами / О. Братута // Економіка України. – 2002. – № 10. – С. 43-48.
29. Прангишвили И. Об эффективности управления сложными социально-экономическими системами / И. Прангишвили // Общество и экономика. –2005. – № 9. – С. 125-134.
30. Сухарев О. Государственное регулирование экономики: инвестиционные аспекты промышленной и региональной политики / О. Сухарев // Инвестиции в России. – 2006. – № 1. – С. 26-33.
31. Пилясов А. Политические и экономические факторы развития российских регионов / А. Пилясов // Вопросы экономики. – 2003. – № 5. – С. 67-82.
32. Голубев А.А. Интеграционные тенденции экономики в условиях нестабильной среды хозяйствования / А.А. Голубев // Регионология. – 2004. – № 1. – С.46-52.
33. Мельник Л. Структура регіональної економіки: сутність та напрямки трансформації / Л. Мельник // Регіональна економіка. – 2002. – № 4. – С. 40-46.
34. Николаев М. Научные основы региональной экономической политики / М. Николаев, М. Махотаева // Федерализм. – 2007. – № 2. – С. 141-156.
35. Про Концепцію державної регіональної політики: Указ Президента України від 25.05.2001 р. № 341/2001 // Офіційний вісник України. – 2001. – № 35. – С. 49.
36. Пчелинцев О.С. Проблемы социально-экономического обоснования региональной политики / О.С. Пчелинцев // Проблемы прогнозирования. – 2002. – № 1. – С. 3-16.
37. Силина С. Маркетинговая концепция управления региональным развитием / С. Силина // Маркетинг. – 2004. – № 1. – С. 29-42.
38. Смагин Б.И. Сущность и методика определения показателей освоенности региона / Б.И. Смагин, С.К. Неуймин // Вопросы статистики. – 2002. – № 12. – С. 19-23.
39. Лаппо В.Ф. Влияние ожиданий на распределение инвестиций по регионам России: агломерационный подход / В.Ф. Лаппо // Экономика и математические методы. – 2004. – № 3. – С. 61-75.
40. Тихомиров С.А. Инновационное направление регионального развития / С.А. Тихомиров // Инновации. – 2005. – № 7. – С. 31-36.
41. Гафуров И.Р. Оценка экономического потенциала территории и эффективности мероприятий территориального стратегического программирования / И.Р. Гафуров // Регионология. – 2005. – № 1. – С. 121-136.
42. Про затвердження Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2015 року: Постанова Кабінету Міністрів України від 21 липня 2006 року № 1001 // Офіційний вісник України. – 2006. – № 30. – С. 36-78.
43. Маркова Н. Региональная политика как фактор устойчивого развития российской экономики / Н. Маркова., Т. Монахова //Федерализм. – 2004. – № 2. – С. 5-20.
44. Селин В.С. Экономическое развитие российской части Баренцева евро-арктического региона / В.С. Селин, А.В. Истомин // Регион: экономика и социология. – 2002. – № 4. – С. 72-85.
45. Самостроенко Г.Н. Потенциал стратегии развития региона / Г.Н. Самостроенко // Инновации. – 2003. – № 9. – С. 27-29.
46. Черников А.П. Теории и приоритеты регионального развития / А.П. Черников // ЭКО. – 2004. – № 2. – С. 162-168.
47. Гришина М. Методология комплексного анализа инвестиционных процессов в регионах России / М. Гришина // Инвестиции в России. – 2005. – № 4. – С. 3-10.
48. Арженовский И.В. Региональные сети и региональная экономическая политика: перспективы взаимодействия / И.В. Арженовский // Регионология. – 2004. – № 1. – С. 53-59.
49. Даренских Ю.А. Факторный анализ экономической эффективности общественного производства региона / Ю.А. Даренских, Н.С. Колотова, Л.Б. Хромова, М.В. Зимина // Вопросы статистики. – 2005. – № 12. – С. 11-19.
50. Рубинштейн А.Г. Опыт анализа межрегиональных экономических взаимодействий / А.Г. Рубинштейн, В.И. Суслов, А.А. Чернышов // Регион: экономика и социология. – 1991. – № 1. – С. 30-38.
51. Минакир П.А. Экономическая интеграция: региональный аспект / П.А. Минакир // Регион: экономика и социология. – 2004. – № 1. – С. 118-135.
52. Степанов А. Инвестиционная активность региона: проблемы и перспективы / А. Степанов // Проблемы теории и практики управления. – 2006. – № 11. – С. 35-42.
53. Унтура Г.А. Регион как эпицентр зарождения конкурентоспособности / Г.А. Унтура // Регион: экономика и социология. – 2002. – № 1. – С. 3-16.
54. Воротников А. Стратегия повышения конкурентоспособности региона / А. Воротников // Экономические стратегии. – 2001. – № 5-6. – С. 144-146.
55. Сухарев О. Функциональность и дисфункциональность хозяйственных систем: инновации, инноваторы и экономическая политика / О. Сухарев, И. Татаринцев // Инвестиции в России. – 2004. – № 3. – С. 28-37.
56. Лексин В. Феномен конкурентоспособности регионов в условиях глобальной экономики / В. Лексин // Российский экономический журнал. – 2005. – № 4. – С. 86-91.
57. Кратт О.А. Ринок послуг вищої освіти: методологічні основи дослідження кон’юнктури / О.А. Кратт. – Донецьк: Юго-Восток, Лтд, 2003. – 360 с.
58. Прибыткова Г. Методологические подходы к оценке инвестиционной привлекательности как основы разработки инвестиционной политики / Г. Прибыткова // Инвестиции в России. – 2005. – № 3. – С. 3-9.
59. Лексин В. Региональная диагностика: сущность, предмет и метод, специфика применения в современной России (вводная лекция предлагаемого учебного курса) / В. Лексин // Российский экономический журнал. – 2003. – № 9-10. – С. 64-86.
60. Инструментарий экономической науки и практики: научно-популярный справочник / А.М. Румянцев, Е.Г. Яковенко, С.И. Янаев. – М.: Знание, 1985. – 304 с.
61. Клисторин В.И. Подходы к оценке инвестиционной активности в регионах России / В.И. Клисторин, Д.С. Сандер // Регион: экономика и социология. – 2003. – № 1. – С.113-132.
62. Бутко М. Сучасна проблематика оцінки інвестиційної привабливості регіону (на прикладі Чернігівської області) / М. Бутко, С. Зеленський, О. Акименко // Економіка України. – 2005. – № 11. – С. 30-37.
63. Некоторые методологические пояснения // Регионология. – 2005. – № 1. – С. 98-102.
64. Белоусова О. Механизмы реализации инвестиционной стратегии / О. Белоусова // Проблемы теории и практики управления. – 2006. – № 12. – С. 107-113.
65. Минакир П.А. Экономическая интеграция: региональный аспект / П.А. Минакир // Регион: экономика и социология. – 2004. – № 1. – С. 118-135.
66. Шнипер Р.И. Региональные проблемы рынкообразования / Р.И. Шнипер // Регион: экономика и социология. – 1993. – № 1. – С. 3-18.
67. Павлов К. Экономическое ядро: сущность, критерии формирования и элементный состав / К. Павлов // Общество и экономика. – 2004. – № 11-12. – С. 158-170.
68. Воспроизводственный подход к оценке и регулированию регионального развития по критериям устойчивости / Д.В. Донченко, Ю.Г. Вертакова, А.В. Евченко, П.А. Клименко // Вопросы статистики. – 2005. – № 8. – С. 20-25.
69. Сальников В.А., Галимов Д.И. Конкурентоспособность отраслей российской промышленности – текущее состояние и перспективы / В.А. Сальников, Д.И. Галимов // Проблемы прогнозирования. – 2006. – № 2. – С. 76-89.
70. Маркова Н. Региональная политика как фактор устойчивого развития российской экономики / Н. Маркова, Т. Монахова // Федерализм. – 2004. – № 2. – С. 5-20.
71. Сухарев О. Стратегия формирования конкурентоспособного типа воспроизводства (качество экономического роста) / О. Сухарев // Инвестиции в России. – 2004. – № 10. – С. 28-33.
72. Антошин В. Формирование региональной промышленной политики / В. Антошин, А. Кугушев // РИСК. – 2005. – № 4. – С. 12-16.
73. Хохлова О.А. Методологический аспект исследования структурных изменений в экономике региона / О.А. Хохлова // Регионология. – 2005. – № 4. – С. 83-99.
74. Татаркин А. Слагаемые конкурентного поведения региона / А. Татаркин // Проблемы теории и практики управления. – 2004. – № 4. – С. 40-46.
75. Клинов В. Волновая природа научно-технического прогресса и большие циклы конъюнктуры мирового хозяйства / В. Клинов // Общество и экономика. – 2002. – № 6. – С. 3-33.
76. Сухарев О. Управление факторами развития промышленности: региональный аспект / О. Сухарев, Е. Онищенко // Инвестиции в России. – 2003. – № 11. – С. 33-38.
77. Справочник экономиста промышленного предприятия / под ред. С.Е. Каменицера. – М.: Экономика, 1974. – 663 с.
78. Инновационный мультипликатор и экономический рост / [Ю. Максимов, С. Митяков, О. Митякова, Т. Факеева] // Инновации. – 2004. – № 5. – С. 23-27.
79. Гришина И. Методология комплексного анализа инвестиционных процессов в регионах России / И. Гришина // Инвестиции в России. – 2005. – № 4. – С. 3-10.
80. Факторный анализ экономической эффективности общественного производства региона / [Ю.А. Даренских, Е.С. Колотова, Л.Б. Хромова, М.Ф. Зимина] // Вопросы статистики. – 2005. – № 12. – С. 11-19.
81. Унтура Г.А. Анализ статистических связей между рейтингами инвестиционного лимита и фактическими инвестициями в регионах России / Г.А. Унтура // Регион: экономика и социология. – 2004. – № 1. – С. 200-210.
82. Долишний М. Проблемы и перспективы поддержки банками развития экономики регионов / М. Долишний, А. Другов // Экономика Украины. – 2005. – № 9. – С. 4-11.
83. Митрохин В.В. Перспективы развития региональных банковских систем / В.В. Митрохин // Регионология. – 2003. – № 4. – С. 60-65.
84. Смагин Б.И. Сущность и методика определения показателей освоенности региона / Б.И. Смагин, С.К. Неуймин // Вопросы статистики. – 2005. – № 12. – С. 19-23.
85. Варналій З. Регіональний розвиток України: проблеми та пріоритети / З. Варналій // Економіст. – 2005. – № 6. – С. 24-27.
86. Основні засоби Донецької області у 2001–2004 рр.: Статистичний збірник № 03/2 – 17/330. – Донецьк: Державний комітет статистики України, Головне управління статистики у Донецькій області, 2005. – 129 с.
87. Основні засоби Донецької області у 2001–2005 рр.: Статистичний збірник № 03/5 – 18/273. – Донецьк: Державний комітет статистики України, Головне управління статистики у Донецькій області, 2006. – 152 с.
88. Статистичний щорічник Донецької області за 2000 рік. – Донецьк: Державний комітет статистики України, Донецьке обласне управління статистики, 2001. – 337 с.
89. Статистичний щорічник Донецької області за 2001 рік. – Донецьк: Державний комітет статистики України, Донецьке обласне управління статистики, 2002. – 356 с.
90. Статистичний щорічник Донецької області за 2002 рік. – Донецьк: Державний комітет статистики України, Донецьке обласне управління статистики, 2003. – 371 с.
91. Статистичний щорічник Донецької області за 2003 рік. – Донецьк: Державний комітет статистики України, Головне управління статистики у Донецькій області, 2004. – 377 с.
92. Статистичний щорічник Донецької області за 2004 рік. – Донецьк: Державний комітет статистики України, Головне управління статистики у Донецькій області, 2005. – 389 с.
93. Статистичний щорічник Донецької області за 2005 рік. – Донецьк: Державний комітет статистики України, Головне управління статистики у Донецькій області, 2006. – 404 с.
94. Статистичний щорічник Донецької області за 2006 рік. – Донецьк: Державний комітет статистики України, Головне управління статистики у Донецькій області, 2007. – 397 с.
95. Статистичний збірник «Регіони України». Частина 1. – К.: Державний комітет статистики України, 2004. – 512 с.
96. Статистичний збірник «Регіони України». Частина 2. – К.: Державний комітет статистики України, 2004. – 780 с.
97. Статистичний щорічник України за 2000 рік / За ред. О.Г.Осауленка. –К.: Державний комітет статистики України, 2001. – 599 с.
98. Статистичний щорічник України за 2001 рік / За ред. О.Г.Осауленка. –К.: Державний комітет статистики України, 2002. – 646 с.
99. Статистичний щорічник України за 2002 рік / За ред. О.Г.Осауленка. –К.: Державний комітет статистики України, 2003. – 664 с.
100. Статистичний щорічник України за 2003 рік / За ред. О.Г.Осауленка. – К.: Державний комітет статистики України, 2004. – 632 с.
101. Статистичний щорічник України за 2004 рік / За ред. О.Г.Осауленка. – К.: Державний комітет статистики України, 2005. – 592 с.
102. Статистичний щорічник України за 2005 рік / За ред. О.Г.Осауленка. – К.: Державний комітет статистики України, 2006. – 576 с.
103. Аханов С.А. Эффективность общественного производства. Три уровня анализа: народнохозяйственный, региональный, хозрасчетный / С.А. Аханов. – М.: Мысль, 1987. – 165 с.
104. Лавровский Б.Л. Региональная сбалансированность в РФ: мифы и реальность / Б.Л. Лавровский, Е.А. Шильцин // ЭКО. – 2005. – № 4. – С. 83-93.
105. Тимчук М.Ф. Системний аналіз соціально-економічних процесів / М.Ф. Тимчук, Л.Г. Шатихін. – К.: ІММБ, 1998. – 126 с.
106. Василенко В.Н. Формирование экономических систем как доминанта регионализации страны / В.Н. Василенко // Научные труды ДонНТУ. Серия: Экономическая. – Донецк: ДонНТУ, 2005. – Вып. 31. – С. 5-12.
107. Клияненко Б.Т. Влияние территориальной структуры хозяйственного комплекса регионов на динамику ее развития / Б.Т. Клияненко, Т.С. Максимова // Вісник Академії економічних наук України. – 2004. – № 1. – С. 32-37.
108. Адамов Б.И. Стабилизация социально-экономической ситуации в регионе / Б.И. Адамов // Економіка та маркетинг підприємства території: зб. наук. пр. Серія: Економіка. – Донецьк: ДонДУУ. 2004. – Вип. 34. – С. 15-21.
109. Богачов С.В. Управління ефективністю функціонування великого господарського комплексу: методи і інструменти / С.В. Богачов, М.В. Мельникова // Вісник Хмельницького національного університету. Економічні науки. – 2005. – Т. 1, ч.2. – С. 127-132.
110. Ґудзь П.В. Системний підхід в управлінні регіональної економіки / П.В. Ґудзь // Вісник Хмельницького національного університету. – 2005. – № 5. – Т.1. – С. 52-61.
111. Максимов В.В. Современные методические подходы к оценке трудового потенциала региона / В.В. Максимов // Вісник Східноукраїнського національного університету ім. В.Даля. – 2004. – № 1. – С. 115-118.
112. Савельєв Л.А. Регіональний дискурс: сутність, еволюція, сучасні уявлення, перспективи розвитку / Л.А. Савельєв, Ю.Д. Денисов, Л.Т. Шевчук // Регіональна економіка. – 2003. – № 1. – С. 179-185.
113. Дейнека А.Г. Регулирование интеграционных процессов на транспорте: инвестиционный аспект / А.Г. Дейнека, В.В. Дикань // Вісник економіки транспорту і промисловості. – 2005. – № 11. – С. 157-162.
114. Дейнека О.Г. Інноваційна політика як важіль зниження експлуатаційних витрат на залізничному транспорті / О.Г. Дейнека, Л.О. Позднякова // Проблемы экономики и управления на железнодорожном транспорте: материалы Междунар. науч.- практ. конф. – К.: КУЭ ТТ, 2006. – С. 37-39.
115. Дейнека О.Г. Теоретичні основи концепції формування системи регіонального управління / О.Г. Дейнека // Соціально-економічний розвиток регіонів України: проблеми науки та практики: тези доп. Міжнар. наук.-практ. конф. – Х.: 2007. – С. 14-16.
116. Карлова Н.П. Организационно-экономический механизм повышения инвестиционной активности в регионе / Н.П. Карлова // Теоретические и прикладные аспекты функционирования производственного комплекса региона: монография / [ А.И. Амоша, И.П. Булеев, Н.Д. Прокопенко, Н.П. Карлова и др.]. – Донецк: Ин-т экономико-правовых исследований НАН Украины, 2004. – С. 239-284.
117. Карлова Н.П. Региональные инвестиционные программы как инструмент государственной политики регулирования территориального развития / Н.П. Карлова // Финансы, учет, банки: сб. науч. тр. – Донецк: ДонНУ, УкрНТЭК, 2004. – Вып. 10. – С. 74-80.
118. Карлова Н.П. Проблемы инвестиционного взаимодействия финансового и реального секторов экономики / Н.П. Карлова // Финансы, учет, банки: сб. науч. тр. – Донецк: ДонНУ, 2007. – Вып. 13. – С. 72-81.
119. Попович А.М. К вопросу формирования и реализации стратегии развития промышленности региона / А.М. Попович // Экономика и управление. – 2006. – № 2. – С. 52-56.
120. Николаев И. Стратегии и программы развития регионов (сравнительный анализ) / И. Николаев, О. Точилкина // Общество и экономика. – 2006. – № 7-8. – С. 269-287.
121. Гомольська В. Регіональний маркетинг як засіб підвищення інвестиційної привабливості території / В. Гомольська // Регіональна економіка. – 2006. – № 4. – С. 158-164.
122. Райская Н.Н. Статистическое исследование инвестиционных рисков в регионах России / Н.Н. Райская // Вопросы статистики. – 2006. – № 12. – С. 65-74.
123. Кореманов Е. Инвестиции и инвестиционные проекты в федеральных округах и регионах / Е. Кореманов // Федерализм. – 2006. – № 3. – С. 127-146.
124. Селезнев А. Условия активизации инвестиционного процесса / А. Селезнев // Экономист. – 2006. – № 4. – С. 3-13.
125. Гафуров И.Р. Разработка механизма стимулирования инвестиционной активности промышленности территории / И.Р. Гафуров // Экономика и управление. – 2005. – №3. – С. 40-45.
126. Коренєв Н.А. Методичні підходи до побудови комплексної інтегральної оцінки інвестиційної привабливості на регіональному рівні / Н.А. Коренєв // Актуальні проблеми економіки. – 2007. – № 2. – С. 106-111.
127. Шорохов В.П. Оценка конкурентоспособности региона / В.П. Шорохов, А.Н.Колькин // Проблемы прогнозирования. – 2007. – № 1. – С. 92-101.
128. Василенко В.Н. Теоретико-методологические основы экономической диагностики развития территорий / В.Н. Василенко // Экономика и право. – 2005. – № 2. – С. 16-21.
129. Трансформация экономической системы Украины: проблемы и решения / [ Б.Т. Клияненко, А.И. Акмаев, А.Ю. Чаленко, В.В. Третьяк и др.]. – Луганск: ЛФ ИЭПИ НАН Украины, ДГМИ, 2004. – 187 с.
130. Кліяненко Б.Т. Удосконалення законодавчої бази створення та функціонування промислово-фінансових груп на території України / Б.Т. Кліяненко, О.С. Корсакова // Економіка та право. – 2006. – № 2. – С. 36-41.
131. Адамов Б.И. Проблемы управления коммунальной собственностью в Украине / Б.И. Адамов // Економіка промисловості. – 2004. – № 4. – С. 10-15.
132. Адамов Б.И. Концептуальные основы местного экономического развития / Б.И. Адамов // Економіка та право. – 2005. – № 1. – С. 63-68.
133. Богачев С.В. Неналоговые поступления в местные бюджеты: опыт и проблемы / С.В. Богачев // Економіст. – 2005. – № 6. – С. 70-72.
134. Богачов С.В. Проблеми результативності використання комунальних ресурсів міського господарського комплексу / С.В. Богачов, М.В. Мельникова // Економіка та держава. – 2005. – № 8. – С. 51-54.
135. Богачов С.В. Управління ефективністю функціонування великого господарського комплексу: методи і інструменти / С.В. Богачов, М.В. Мельникова // Вісник Хмельницького національного університету. Економічні науки. – 2005. – Т1, ч.2. – С. 127-132.
136. Ґудзь П.В. Маркетингове управління у системі засобів розвитку курортних територій / П.В. Ґудзь // Маркетинг: теорія та практика. – Луганськ: СНУ ім. Даля, 2004. – Вип.2. – С. 44-54.
137. Ґудзь П.В. Розвиток морських портових комплексів на основі регіональної логістики / П.В. Ґудзь, І.М. Колєснік // Регіональна економіка. – 2006. – № 1. – С. 52-61.
138. Максимов В.В. Проблемы повышения инвестиционной привлекательности региона / В.В. Максимов, Е.С. Бурковец // Вісник Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля. – 2005. – № 2, ч. 2. – С. 97-102.
139. Максимов В.В. Теоретические аспекты управления экономическим потенциалом региона / В.В. Максимов // Вісник Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля. – 2004. – № 3. – С. 179-184.
140. Третяк В.В. Еволюція системи організаційного і економіко-правового механізму зовнішньоекономічних зв’язків / В.В. Третяк // Актуальні проблеми економіки. – 2007. – 5. – С. 15-24.
141. Третяк В.В. Використання процесів моделювання в реалізації механізму розвитку регіональних зовнішньоекономічних зв’язків / В.В. Третяк // Економіка: проблеми теорії та практики. – Дніпропетровськ: ДНУ. – 2007. – Вип.224, т.5. – С. 1147-1157.
142. Третьяк В.В. Экспортный потенциал региона при оценке возможностей регионального внешнеэкономического развития / В.В. Третьяк // Економіка: проблеми теорії та практики. – Дніпропетровськ: ДНУ. – 2006. – Вип.12. – С. 110-117.
143. Третяк В.В. Регіональна інноваційна політика як один із етапів формування національної інноваційної системи / В.В. Третьяк // Прометей: региональный сборник научных трудов по экономике. – Донецк: ДЭГИ, ИЭПИ НАН Украины. – 2006. – Вып.3. – С. 44-46.
144. Batey P.W.J. Regional Competition / P.W.J. Batey, P.Friedrich (Eds.), Springer, 2000.
145. Johansson B. Theories of Endogenous Regional Growth: Lessons for Regional Policies / B. Johansson, C. Karlsson, and R. Stough (Eds). – Springer, 2001.
146. World development indicators, 2005 // World bank, 2005.
147. Конкурентоспособность регионов: истоки, оценки и перспективы: монография / В.Н. Василенко, О.Ю. Агафоненко, В.Е. Будяков / НАН Украины. Ин-т экономико-правовых исследований. – Донецк: ООО «Юго-Восток, Лтд», 2008. – 363 с.
148. Будяков В.Є. До питання про сучасні форми організації відтворення продуктивних сил / В.Є. Будяков // Менеджер. – 2007. – № 2(40). – С. 97-101.
149. Будяков В.Е. Оценка инвестиционного риска в Донецкой области / В.Е. Будяков // Економіка промисловості. – 2007. – № 3(38). – С. 121-132.
150. Будяков В.Е. Формирование региональной промышленной (инвестиционной) политики в современных условиях / В.Е. Будяков // Город, регион, государство: экономико-правовые проблемы градоведения: сб. науч. тр. / НАН Украины. Ин-т экономико-правовых исследований. – Донецк: ООО «Юго-Восток, Лтд», 2007. – Т. 1. – C. 112-121.
151. Будяков В.Е. Научно-методические основы формирования стратегии повышения инвестиционной привлекательности региона / В.Е. Будяков // Прометей: регіон. зб. наук. праць з економіки. – Донецьк: ІЕПД НАН України, ДЕГІ, 2007. – Вип. 3(24). – C. 62-67.
152. Будяков В.Е. К вопросу о методологических подходах по организации воспроизводства производительных сил / В.Н. Василенко, В.Е. Будяков // Экономика и право. – 2008. – № 1(20). – С. 63-70.
153. Будяков В.Е. Механизм управления повышением инвестиционной привлекательности региона / В.Н. Василенко, В.Е. Будяков // Научные труды Донецкого национального технического университета. Серия: экономическая. – Донецк: ДонНТУ, 2007. – Вып. 32(126). – С. 79-87.
154. Будяков В.Є. До питання про активізацію інвестиційних процесів у регіоні / В.Є. Будяков, В.М. Василенко // Економіка: проблеми теорії та практики: зб. наук. праць: в 9 т. – Дніпропетровськ: ДНУ, 2007. – Вип. 231, т. VІІІ. – С. 1510-1515.
155. Будяков В.Е. Изменение параметров региональной экономической системы с точки зрения использования инвестиций / В.Е Будяков, В.Н. Василенко // Економіка: проблеми теорії та практики: зб. наук. праць: в 5 т. – Дніпропетровськ: ДНУ, 2007. – Вип. 232, т. V. – С. 1174-1180.
156. Будяков В.Е. Региональная инвестиционная привлекательность / В.Е. Будяков, В.Н. Василенко // Економіка: проблеми теорії та практики: зб. наук. праць: в 5 т. – Дніпропетровськ: ДНУ, 2007. – Вип. 233, т. ІІ. – С. 532-538.
157. Будяков В.Е. Региональные экономические системы как современная форма организации производительных сил / В.Е. Будяков // Наукові концепції і практика реалізації стратегій інноваційного розвитку України та її регіонів: матеріали ІХ Всеукр. наук.-практ. конф. студентів і молодих вчених, 22 бер. 2007 р. – Донецьк: ДЕГІ, 2007. – Ч. ІІ. – С. 38-40.
158. Будяков В.Е. Региональная конкуренция как современная форма пространственного взаимодействия регионов // Напрями і моделі трансформації інноваційної діяльності у контексті міжнародної інтеграції: тези доп. і повідом. Міжнар. наук.-практ. конф., 18-19 жовт. 2007 р. – Донецьк: ІЕПД НАН України, 2007. – С. 280-282.
159. Будяков В.Е. Анализ изменения населения как элемента региональной экономической системы / В.Е. Будяков // «Nastolení moderní vědy – 2007»: мateriály VI Мezinárodní vědeco­prktická konference. – Díl 2. Ekonomické vědy. – Praha: Publishing House «Education and Science» s.r.o., 2007. – S. 52-54.
160. Будяков В.Е. Тенденции развития Донецкой области на региональном уровне / В.Е. Будяков // «Perspektywiczne opracowania nauki i techniki – 2007»: мaterialy II Międzynarodowej naukowi­praktycznej konferencji. – Тум 5: Ekonomiczne nauki. Państwowy zarząd. – Przemyśl: Nauka i studia. – S. 19-22.
161. Будяков В.Е. Комплексный механизм управления инвестиционными процессами в регионе / В.Е. Будяков // Соціально-економічний розвиток України та її регіонів: проблеми науки та практики: матеріали Міжнар. наук.-практ. конф., 22-23 трав. 2008 р. – Харків: ФОП Александрова К.М., 2008. – С. 25-27.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
150
Скачать бесплатно 20860.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.