У нас уже 17884 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Захист авторських прав журналіста
Количество страниц 77
ВУЗ КНЕУ
Год сдачи 2010
Бесплатно скачать 19696.doc 
Содержание Зміст
Вступ 3
Розділ 1. Поняття авторського права в об’єктивному та суб’єктивному сенсі 8
1.1. Особисті немайнові права автора 11
1.2. Виняткові права автора 21
Розділ 2. Використання творів журналіста
2.1. Використання творів редакцією 29
2.2. Вільне використання творів 36
Розділ 3. Способи захисту: кримінально-правовий захист особистих та майнових журналіста 48
Висновок 68
Список використаної літератури 70
Додаток 74

Вступ
Авторське право виникло в середні віки, причому тоді його цілі відрізнялися від сучасних. Завданням ставилося, перш за все, посилення контролю держави над випуском друкарської продукції. Влада європейських держав в ті часи з побоюванням відносилися до книгодрукування і під авторським правом розуміли дозвіл на копіювання . Такі дозволи отримували від властей лише «перевірені» члени офіційних «гільдій друкарів». Вони опасалися його втратити і тому видавали лише ті твори, які не могли накликати гнів королівської сім'ї.
Ситуація змінилася в XVIII столітті. У 1710 році у Великобританії був прийнятий так званий «закон Анни», який ввів принцип сприяння творчій діяльності, пов'язавши його з авторським правом. Ідеологія нового погляду на авторське право полягає в наступному. Якщо автори не будуть упевнені в тому що їх права охороняються, що їх твір, не встигнувши вийти з-під пера, не буде тут же без їх відома і згоди копіюватися, що на їх праці не будуть наживатися видавці і торговці, то вони втратять стимул до створення творів. У результаті постраждає суспільство, для прогресу якого необхідне розвиток і поширення інтелектуальної творчості.
В той же час суспільство постраждає і в результаті надання авторам абсолютних прав. Якщо автори матимуть вічні і не допускаючі виключень права на використання своїх творів, то і це негативно позначиться на розвитку суспільства. Не маючи ж можливості зберегти за собою і своїми нащадками вічне право, опочиваючи на лаврах, стригти купони зі своїх творів автори вимушені безупинно творити, заробляючи на життя створенням все нових і нових праць. Тому права авторів обмежені. Таким чином, авторське право узгоджується з інтересами суспільства.
Авторське право на твір науки, літератури і мистецтва виникає через факт його створення. Для його виникнення не вимагається ні реєстрації твору, ні дотримання яких-небудь формальностей. На жаль, поняття «твір» не розкривається в Законі РФ «Про авторське право і суміжні права» від 9 червня 1993 р. № 5351-1. Проте аналіз статей 6, 7 і 8 цього закону дозволяє зробити висновок, що для визнання твору об'єктом авторського права необхідно, щоб він став результатом творчої діяльності і був виражений в будь-якій об'єктивній формі.
Останнє положення украй важливе, оскільки авторське право охороняє саме форму, а не зміст твору. Згідно пункту 4 статті 6 Закону РФ «Про авторське право і суміжні права»[2], авторське право не поширюється на ідеї, методи, процеси, способи, системи, концепції, відкриття і факти. Отже, правова охорона виникає лише після того, як ідеальний об'єкт буде виражений в якій-небудь об'єктивній формі. Необхідно, проте, відзначити, що творчо оброблена інформація (не повідомлення, що мають інформаційний характер, а саме творчо створена!) про ідеї, методи, факти і ін. може бути об'єктом авторського права.
Будь-який творчий твір несе на собі відбиток особи автора, володіє особливими неповторними ознаками. Оригінальність твору — один з чинників віднесення його до об'єктів, що охороняється авторським правом. Авторові твору, що охороняється авторським правом, завжди, незалежно від того, на чиї засоби цей твір створений, належать наступні особисті немайнові права:
• право авторства — право визнаватися автором твору;
• право на ім'я — право використовувати або дозволяти використовувати твір під справжнім ім'ям автора, псевдонімом або без позначення імені, тобто анонімно;
• право на захист репутації автора — право на захист твору, включаючи його назву, від всякого спотворення або іншого посягання здатного завдати збитку честі і гідності автора.
• право на обнародування — право обнародувати або дозволяти обнародувати твір в будь-якій формі, включаючи право на відгук.
Крім того, авторові належать і виняткові майнові права, що включають:
• право на відтворення твору;
• право на поширення твору;
• право на імпорт твору;
• право на публічний показ; на публічного виконання, на передачу твору до ефіру;
• право на переклад і переробку твору.
Ці права, як правило, є об'єктом авторського договору. Законодавчо встановлено, що права, які прямо не передані за авторським договором, вважаються не переданими. Автор може передати всі виняткові права, може обмежитися передачею лише їх частини, наприклад передати право на поширення і відтворення, а, скажімо, права на переклад і переробку зберегти для себе. Також важливий термін, на який автор передає виняткові майнові права, і територія, на яку поширюється договір про передачу авторських прав. Проте якщо ці умови не обумовлені законодавством передбачені спеціальні правила, якщо в авторському договорі нічого не говориться про територію, що вони передані на територію Російської Федерації.
Основний закон Російської Федерації – Конституція РФ[1] закріплює: кожному гарантується свобода літературної, художньої, наукової, технічної і інших видів творчості... Інтелектуальна власність охороняється законом [8 (п.1 ст.44)].
Авторське право в даний час захищається безліччю міжнародних конвенцій.
Тим часом, розуміння чинного авторського законодавства виявляється досить складною проблемою для тих, хто не стикався з «індустрією авторських прав» на практиці і не ознайомлений з основними принципами сучасного авторського права.
Актуальність дослідження авторського права на даному етапі розвитку галузі інтелектуальної власності обумовлюється наступними чинниками:
По-перше, нове російське авторське право переступило свій десятирічний рубіж, а це означає, що можна підвести перші підсумки його практичного вживання, виявити пропуски, недоліки і достоїнства, можливі шляхи вдосконалення і тенденції його подальшого розвитку.
По-друге, за цей термін з'явилися нові форми авторських стосунків, які вимагають революційного правового регулювання.
По-третє, вимагають відповідей і питання, що часто виникають на практиці: Що розуміється під об'єктом авторського права? Чи є відмінності у вмісті категорій поширення і публікація? Чи регулюються авторські права в мережі Інтернет, чи поширюються на дані правовідносини спільні правила авторського законодавства?
По-четверте, на наш погляд, актуальне виявлення і систематизація основних порушень прав авторів. Лише детальне дослідження об'єктів авторського права і вмісту авторських прав за чинним законодавством, показує, наскільки серйозно порушуються авторські права в Російській Федерації.
Мета даної дипломної роботи - розглянути спільні питання сучасного авторського права Російської Федерації і детальніше освітити захист авторських прав журналіста.
Виходячи з поставленої мети, ми ставимо перед собою наступні завдання:
1. Розглянути поняття авторського права в об'єктивному і суб'єктивному сенсі;
2. проаналізувати особисті немайнові і виняткові права автора;
3. дати поняття авторського права;
4. досліджувати спільні положення авторського права: об'єкти, суб'єкти авторського права, вміст авторських прав;
5. розгледіти способи захисту авторських прав: кримінально-правовий захист, особистих прав журналіста, захист майнових прав журналіста.
Структура дипломної роботи складається з вступу, трьох розділів, висновку, списку використаної літератури.
Список литературы Список літератури:
1. Конституция Российской Федерации от 12 декабря 1993 года // 25 декабря 1993 г. – Российская газета.
2. Закон РФ "Об авторском праве и смежных правах" от 09.07.1993 N 5351-
3. Гражданского кодекса РФ
4. Закон РФ «О СМИ». Ст. 7-28.
5. Законодательство Российской Федерации о средствах массовой информа¬ции: Науч.-практ. комм. проф. М.А.Федотова. М., 1999. С. 397—417.
6. Комментарий к Закону РФ о СМИ (Фонд защиты гласности). М., 2001.
7. Всемирная конвенция об авторском праве от 6 сентября 1952 г. (пересмотрена в Париже 24 июля 1971 г.)
8. Бернская конвенция по охране литературных и художественных произведений от 9 сентября 1886 г. (дополненная в Париже 4 мая 1896 г., пересмотренная в Берлине 13 ноября 1908 г., дополненная в Берне 20 марта 1914 г. и пересмотренная в Риме 2 июня 1928 г., в Брюсселе 26 июня 1948 г., в Стокгольме 14 июля 1967 г. и в Париже 24 июля 1971 г., измененная 2 октября 1979 г.) // Бюллетень международных договоров. - сентябрь 2003 г. - №9. - с. 3.
9. Всемирная декларация по интеллектуальной собственности от 26 июня 2000 г. // Интеллектуальная собственность. - №4. - 2002 г.
10. Договор ВОИС по авторскому праву (принят Дипломатической конференцией) (Женева, 20 декабря 1996 г.) Договор вступил в силу 6 марта 2002 г. / Российская Федерация не участвует в настоящем Договоре.
11. Соглашение о сотрудничестве в области охраны авторского права и смежных прав (Москва, 24 сентября 1993 г.) // Вестник Высшего Арбитражного Суда Российской Федерации. – 1994. - №2.
12. Соглашение между Правительством Российской Федерации и Правительством Республики Армения о взаимной охране авторских прав // Бюллетень международных договоров 1994 г. - №5.
13. Соглашение между Союзом Советских Социалистических Республик и Чехословацкой Социалистической Республикой о взаимной охране авторских прав на произведения литературы, науки и искусства (Прага, 18 марта 1975 г.) // Ведомости Верховного Совета СССР. - 1975 г. - №43. - Ст.684.
14. Уголовный кодекс РФ от 13 июня 1996 г. №63-ФЗ // Собрание законодательства Российской Федерации. - 17 июня 1996 г. - №25. - Ст. 2954.
15. Федеральный закон от 17 ноября 1995 г. №169-ФЗ "Об архитектурной деятельности в Российской Федерации" // Собрание законодательства Российской Федерации. - 20 ноября 1995 г.. - №47. - Ст. 4473.
16. Федеральный закон «Об информации, информатизации и защите инфор¬мации». Ст. 1-3, 5-7, 10-14, 20-21.
17. Федеральный закон «О порядке освещения деятельности органов госу¬дарственной власти в государственных средствах массовой информации». Ст. 3-11, 14.
18. Федеральный конституционный закон «О чрезвычайном положении» (Из¬влечения) / Комм. Н.А. Будариной // ЗиП. 2005. № 6. С. 3—9.
19. Комментарий к Закону РФ о СМИ (Фонд защиты гласности). М., 2004. С. 219-242, 283-328.
20. Барановский П.Д. О принципах международной охраны авторских прав // Журнал российского права. - №8. - август 2004 г.
21. Барышев С.А. Авторский договор в гражданском праве России, Франции и Швейцарии: Сравнительно-правовой анализ: Автореферат диссертации // Вестник СГУ
22. Беляцкин С.А. Новое авторское право в его основных принципах. – Спб. Издание юридического книжного склада «Право». – 2000.
23. Гаврилов Э.П. Постатейный комментарий к Закону РФ "Об авторском праве и смежных правах". - М.: Фонд "Правовая культура", 2002 г.
24. Ефремова В.К., Ратинов А.Р. Смысл и бессмыслица аккредитации // ЗиП. 2001. № 4. С. 1-9.
25. Журналист в поисках информации: Сб. материалов для работников СМИ и будущих журналистов / Ред. А.К. Симонов; 3-е изд., испр. и доп. М., 2005.
26. Калятин В.О. Интеллектуальная собственность (Исключительные права). Учебник для вузов. – М.: Норма. – 2003.
27. Леонтьев К.Б., Сенотов О.В., Терлецкий В.В. Закон "Об авторском праве и смежных правах" в схемах. - "Бератор-Пресс", 2006 г.
28. Моргунова Е.А., Рузанова О.А. Авторское право: Комментарий законодательства. М.: Экзамен, Право и Закон. – 2006.
29. Погуляев В.В. Формула как объект авторского права // Право и экономика. -№4. - апрель 2005 г.
30. Сергеев А.П. Право интеллектуальной собственности в РФ. – М.: 2003.
31. Серебровский В.И. Вопросы советского авторского права. – М.: 2003.
32. Степанова О.А. Передача исключительных прав по авторскому договору // Вестник Московского университета. - Серия 11. – Право. – 2003. - №6.
33. Стремецкая Н.Л. Взаимосвязь авторского права и смежных прав как институтов гражданского права // Законодательство. - №8. - август 2005 г.
34. Трошкин Ю.В. Права человека: Нарушения и защита прав человека и прес¬сы: Учеб. пособие для студ. вузов, обучающихся по спец. «Журналистика». М., 2002. С. 171-218
35. Чупова М. Авторские права на литературные произведения // Российская юстиция. – 2005. -№7.
36. Типовой договор между редакцией и учредителем // Журналист. 2004. № 1. С. 84.


Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
2160
Скачать бесплатно 19696.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2024. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.