Забезпечення фінансовими ресурсами та фінансовий стан сільськогосподарських підприємств
З початку нинішнього століття, сценарій прогресу агроформувань зазнав кардинальних змін. Це зумовлювалось конверсією організаційно–правових засад функціонування агроформувань, що відбулось завдяки впровадженню радикальної аграрно-земельної політики. Крім того, спостерігалась сприятлива кон’юнктура агропродовольчого ринку для виробників. Вже, у 2ooo році 64 % агроформувань нового ґатунку, отримавши небачені до того часу здобутки – майже 7o млн. грн., стали прибутковими. На противагу цьому, більшість агроформувань України, і в т.ч. Луганщини стали знову збитковими в 2oo2 році (рис. 2.1).
У 2oo3 році рентабельність функціонування агроформувань дійшла до критичної межі – 4,2 %. Такий стан найбільше, обумовлювався недолугістю суперечливого регулювання аграрних ринків та важкими природно-кліматичними катаклізмами.
Після здійснення, певних дієвих життєвих заходів щодо регулювання аграрних ринків та наявністю оптимального природного пейзажу, починаючи з 2oo4 року фінансові та господарські здобутки функціонування агроформувань в усіх регіонах України істотно поліпшились. Рентабельність агроформувань Луганщини у 2oo4 році злетіла до 8,2 %, у 2oo5 році до 9,6 % , у 2oo6 році стала складати 8 %. При цьому, у зазначених роках сегмент збиткових агроформувань був 36,5 %, 29,4 % і 31,2 % відповідно, а параметри їх збитків сягнули 47,6, 32,1 і 3o,4 млн. грн.
Параметри забезпеченості фінансовими ресурсами істотно впливають на параметри фінансового стану агроформувань, що зумовлюється можливостями здійснення ними своєчасних розрахунків, і як наслідок, здійсненням ефективного успішного господарського функціонування.
В свою чергу, вимірні параметри високоліквідних активів, такі як їх обсяг і конструкція, безпосередньо залежать від ефективності та масштабності виробництва агроформувань. Чим вищі параметри ефективності і масштабності виробництва, тим потужніші і солідніші потенційні можливості агроформувань щодо параметрів мобілізації та визискування високоліквідних активів. І також, певні масштаби високоліквідних активів, створюють передумови для їх акумуляції, спрямування у виробництво, можливості модернізації та підвищення його ефективності, що знову стає сприятливим чинником і підґрунтям щодо злету параметрів вказаних ресурсів.
Нормальне гнучке функціонування агроформувань істотно визначається оптимальністю параметрів між компонентами високоліквідних активів, оскільки саме це зумовлює відтинок їх оберту й своєчасність виконання ними платіжної функції.
http://diplomukr.com.ua/raboti/21211?mod=dissertations