Програма оздоровлення комунальних підприємств водопостачання
Поставлений діагноз про критичність стану КП «Макіївський міськводоканал» обумовлює необхідність його планомірного оздоровлення шляхом здійснення заходів організаційного, управлінського та фінансового характеру. В умовах обмеженості фінансових ресурсів та часу доцільним є застосування програмно-цільового методу.
Такий підхід обумовлений тим, що застосування саме програмно-цільового методу при плануванні заходів з оздоровлення комунальних підприємств [51, 53, 173, 106], дозволить забезпечити ефективне управління та контроль не тільки за цільовим використанням коштів, але й за досягнутими або прогнозними результатами.
Слід зазначити, що на вирішення окремих порушень у стані комунальних підприємств водопостачання спрямована дія таких державних та регіональних цільових програм:
- Програма впровадження енергозберігаючих заходів та технологій (ЕЗЗТ) на підприємствах Донецької області у 2006 - 2010 рр.;
- Програма реформування та розвитку водопровідно-каналізаційного господарства Донецької області на 2005-2009 р. і період до 2015 р [149];
- Державна цільова програма «Питна вода України» (для населених пунктів Донецької області) на 2008-2020 рр.;
- Програма реформування житлово-комунального господарства м. Макіївка на 2008-2011 рр.
Узгодження взаємозв’язку між заходами за термінами виконання та розподілом коштів за вказаними програмами встановлено в додатку Ф.
Таким чином, при підготовці програми оздоровлення комунального підприємства водопостачання варто враховувати дію вже реалізованих програм, тих, що реалізуються у даний період або будуть реалізовані у найближчій перспективі. На жаль, фінансування програм не повною мірою порушує дію програмно-цільового методу за яким складаються програми комунальних підприємств [4, 103].
Вся работа доступна по ССЫЛКЕ