Оцінка сучасного стану регіональної промислової політики держави
Промисловість як сфера прояву та реалізації визначальної частки матеріальних та інтелектуальних потреб людини є найвагомішим економічним чинником у постіндустріальному суспільстві. Безперечним фактом, на думку І. Родіонової, є те, що саме розвиток промисловості, призвів до кардинальних змін в умовах життя всього людства [52, с.25].
За прогнозними даними [2, 19, 72, 73, 74] на довгострокову перспективу промисловість залишиться основним сектором матеріального виробництва. Саме у промисловості будуть акумулюватися важливі науково– технічні досягнення та здійснюватися наукоємне капіталовкладення. Більшість науковців серед факторів, що впливатимуть на розвиток промисловості в перспективі до 2025р. визначають[154, 256, 367]:
– посилення впливу глобалізації на промислові компанії в результаті підвищення ефективності функціонування ринків, поліпшення підприємницького середовища та корпоративного управління;
– зниження комп’ютерних, комунікаційних, транспортних та логістичних витрат;
– лібералізація торгівлі та інвестицій;
– супроводження нових універсальних технологій і, в першу чергу, інформаційних, що будуть реалізовані в усіх секторах економіки;
– в наукомісткій промисловості посилиться значення малих та середніх венчурних фірм;
– зародження і зростання новітніх галузей і виробництв, а також заміна відмираючих галузей.
Одностайною на сьогодні є думка, що тільки за допомогою технологічних інновацій можна ліквідувати відставання України з продуктивності праці в промисловому виробництві де домінує третій та четвертий технологічні уклади (важке машинобудування, виробництво і прокат сталі, суднобудування, кольорова металургія, органічна та неорганічна хімія), частка яких разом становила до 94%. П’ятий уклад (комп’ютеризація, інформатизація, сучасні галузі електротехнічної промисловості і приладобудування, авіаційна, медична, хімічна, фармацевтична промисловість) не перевищував 5%, шостий (мікробіологічна промисловість, наукоємна і високотехнологічна медична техніка, види діяльності, засновані на біотехнологіях, генній інженерії) – 1% (Дод. Г).
Вся работа доступна по ССЫЛКЕ