Роль Президента України в розбудові інформаційного суспільства
Термін «президент» походить від латинського «praesidens», що означає «той, хто сидить попереду» й застосовувався до головуючих на різних зборах.
У сьогоднішньому світі з числа більш 180 країн – членів ООН – понад 130 мають президентів. Таке повсюдне введення інституту президентства зумовлене низкою чинників, що визначають його роль у державному й суспільному житті країни. Перш за все, президент уособлює державу, представляє її в міжнародних зносинах.
В Україні пост Президента було запроваджено Законом УРСР від 5 липня 1991 р. В Конституції України [1] посаді Президента присвячується спеціальний V Розділ, що складається з одинадцяти статей, основний зміст яких полягає у такому.
Частина 1 статті 102 Конституції України [1] встановлює, що Президент України є главою держави і виступає від її імені. Таким чином, він уособлює державу й державну владу в цілому, а не якусь одну її гілку. Як глава держави Президент України наділяється повноваженнями виступати від її імені як у внутрішньому житті країни, так і в міжнародних відносинах. Це означає, що Президент України в будь-якому випадку не потребує додаткового засвідчення своїх повноважень, що зумовлені його статусом глави суверенної держави.
Роль Президента України в розвитку інформаційного суспільства залежить від низки об’єктивних і суб’єктивних чинників, що в єдності реалізуються за управлінським принципом першого керівника.
Вся работа доступна по ССЫЛКЕ