Програмно-цільовий підхід в управлінні системою охорони здоров’я
Розвиток системи охорони здоров’я є невід’ємною складовою рівня і якості життя населення і виконує найважливішу роль в економічному розвитку країни, забезпечуючи відтворення та якість трудових ресурсів, що створюють базу для соціально-економічного зростання. Подальше ефективне функціонування і розвиток сфери охорони здоров’я в умовах обмеженості інвестиційних ресурсів є найважливішим завданням органів влади всіх рівнів. Тому питання вдосконалення управління охороною здоров’я з боку держави, особливо в умовах економічної кризи, є як ніколи актуальним.
Інвестування у сферу охорони здоров’я ми розглядаємо з позицій виділення коштів з державного бюджету на здійснення комплексу заходів, що забезпечують ефективне вирішення проблем у цій галузі у рамках розробки і реалізації державних цільових програм.
Цільові програми використовують загальну методологію програмно-цільового підходу. У зв’язку з цим нам видається доцільним розглянути основні риси й особливості програмно-цільового підходу в управлінні складними соціально-економічними проблемами, зокрема проблемами у галузі охорони здоров’я.
На початку XXI ст. людство вступило в якісно новий період свого розвитку. Криза у галузі економіки, екології, охорони здоров’я і політики все більшою мірою фокусується на людині, її знаннях, цінностях і самосвідомості. Суперечність між особистістю і суспільством – одна з причин розбалансованості світу, що криє в собі можливості соціальних вибухів.
Розуміння проблем, виявлення поточних тенденцій розвитку породжують і нові методи їх вирішення. Вони виявляються у сфері управління, мають стратегічний і тактичний характер. Висуваються і нові вимоги до розвитку владного суб’єкта управління – держави. Програмно-цільові і прогностичні методи в управлінні стають нормою управлінської діяльності на всіх її рівнях.
Вся работа доступна по ССЫЛКЕ