ЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ЗАХОДІВ З ОХОРОНИ ПРАЦІ
Охорона праці – це система правових, соціально-економічних, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів та засобів, спрямованих на збереження життя, здоров'я і працездатності людини у процесі трудової діяльності [ ].
Охорона праці визначає своєю метою оволодіння необхідними теоретичними знаннями, практичними навичками для створення здорових і безпечних умов праці.
В Україні основними правовими документами, які регулюють питання охорони праці є Конституція України, Кодекс законів про працю, Закон України "Про охорону праці", галузеві правила, вимоги, інструкції, санітарні норми, правила органів нагляду за безпекою праці, колективний договір підприємства [ ].
Організація роботи по охороні праці у ТОВ «Украфлора» здійснюється відповідно до Закону України "Про охорону праці ” та Ко-лективного Доворогу фірми.
Головною метою охорони праці в аналізуємому підприємстві є виявлення потенційно небезпечних ділянок виробництва і здійснення профілактичних заходів, які забезпечують попередження травматизму, належних технологічних і санітарно-гігієнічних умов праці.
На підприємстві, згідно із затвердженим головою правління штатним розкладом, працює інженер з охорони праці, який підпорядковується головному інженеру підприємства. Інженер з охорони праці має власне робоче місце, яке обладнане навчальними стендами з техніки безпеки виробництва, пожежної безпеки.
До основних функцій по охороні праці, які виконує інженер, належать:
розробка системи управління охорони праці;
впровадження оперативно-методичного керівництва робочою з охорони праці ( розробка інструкції по охороні праці);
нагляд за проведенням всіх видів інструктажів по підрозділах.
Вся работа доступна по ССЫЛКЕ