Теорія інвестування інноваційної діяльності
Інноваційний розвиток підприємств потребує проведення ефективної інвестиційної політики. Термін “інвестиції” походить від латинського слова invest, що означає “вкладати”; слово “інвестиції” перекладається з англійської мови (investments) як “капіталовкладення”.
Тлумачення категорії “інвестиції” наводиться в багатьох працях учених-економістів: М. Білик [34], А. Мороза [21], Л. Нейкової [344], Д. Черваньова [344] та ін. У “Банківській енциклопедії” інвестиції задекларовані як сукупність витрат, що реалізуються у формі довгострокових вкладень у різні галузі економіки. Їх мета полягає в одержанні підприємницького доходу, прибутку, відсотка [21]. Згідно з Д. Черваньовим та Л. Нейковою, інвестиції виступають первинною категорією, яка є базовою для побудови ієрархії решти категорій, що відображають відтворення основного та оборотного капіталу [344]. М. Білик розглядає інвестиції як вкладення в об’єкт підприємницької діяльності з метою його зростання в майбутньому періоді [34].
Зауважимо, що інвестиції ототожнюють з процесом вкладення коштів не лише в основні засоби, а й оборотні кошти [34]. Такий підхід щодо складу інвестицій є спрощеним. Він враховує тільки інвестиції, авансовані в первісний період, але не передбачає, що основні засоби й оборотні кошти мають різний період оборотності. За період одного обороту основних засобів оборотні кошти зроблять декілька оборотів (залежно від тривалості одного їх обороту). Таким чином, за один оборот основних засобів буде витрачено (інвестовано) значну суму кумулятивних коштів, результатом яких є оборотність оборотних коштів. Цей підхід також не враховує, що оборотні кошти є не тільки авансованими, а й використаними. Авансовані оборотні кошти обслуговують процес здійснення матеріальних витрат і оплату праці, використані – це витрати, джерелом яких є валовий прибуток підприємства.
У 1997 р. в українському податковому законодавстві з’явився термін “капітальні інвестиції”. Відповідно до ст. 1 п. 28.1 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств”, капітальні інвестиції – це господарські операції, що передбачають купівлю будинків, споруд, інших об’єктів нерухомої власності, інших основних фондів і нематеріальних активів, що підлягають амортизації.
Вся работа доступна по ССЫЛКЕ