Модифікація завдань і принципів інноваційної діяльності в господарському середовищі
В умовах розширення форм власності на засоби виробництва суспільні потреби в новій техніці наповнюють новим змістом весь процес відтворення засобів праці, що характеризує динамічний і поступальний розвиток економіки України в цілях задоволення соціально-економічних потреб кожного члена суспільства.
Складність і багатогранність процесу відтворення засобів праці, прискорення темпів оновлення виробництва вимагають розвитку завдань і принципів інноваційній діяльності. Методи управління процесом створення і виробництва нової техніки мають бути адекватні підвищенню ступеня господарської самостійності, розширенню прав учасників процесу відтворення засобів праці. В цих умовах особливого значення набуває управління впливом комплексу заходів щодо технічного оновлення виробництва на його ефективність і кінцеві господарські результати діяльності нижчих виробничих ланок. Аналогічний підхід має бути застосований до організації управління циклом робіт інноваційного характеру.
На сучасному етапі розвитку ринкової економіки в Україні інноваційна діяльність зазнає істотних змін, обумовлених змінами форми власності, розширенням прав учасників – творців інноваційних продуктів і технологій, розвитком науково-технічного прогресу в світовому масштабі. Цей процес ускладнюється відсутністю належної інформаційної бази системи управління інноваційною діяльністю підприємства, що унеможливлює цілісність управлінського процесу в цілому та визначає актуальність даного дослідження.
Вивчення та використання передового досвіду різних країн світу щодо управління інноваційною діяльністю повинно відбуватися з урахуванням особливостей сформованих умов господарювання. Однією з актуальних проблем забезпечення прибутковості господарської діяльності вітчизняних підприємств в сучасних умовах є визначення необхідних і достатніх умов розвитку інноваційної діяльності як основи розвитку підприємства.