Управління інноваційною діяльністю підприємства в розрізі відповідних проектів задля забезпечення відповідного ефекту інновацій базується на аналітичних даних щодо здійснених витрат на освоєння конкретних видів продукції, а також своєчасному дієвому контролі за їх розміром відповідно до планових показників.
Цим обумовлюється актуальність розробки методики бухгалтерського обліку витрат інноваційної діяльності. Зокрема, підлягають дослідженню напрями розвитку теоретично-організаційних положень бухгалтерського обліку витрат у частині їх відповідного розподілу та відображення на бухгалтерських рахунках для накопичення масиву інформаційних даних про витрати інноваційного характеру.
Одним з суб’єктів дослідження, що створюють і впроваджують у виробництво інноваційні моделі, є ЗАТ “Швейна фабрика імені Ніни Онілової” (м. Севастополь). Нині для збільшення конкурентоспроможності продукції, підприємство постійно працює над оновленням моделей, 50-70 % виготовлюваної продукції є “новинками”, освоюється випуск нового виду швейного асортименту.