Організаційно-методичні підходи до бухгалтерського обліку витрат майбутніх періодів
Розвиток економіки України, поява нових суб’єктів господарювання різних форм власності, розвиток міжнародних економічних відносин зумовлюють необхідність удосконалення бухгалтерського обліку і контролю як складових частин системи економічної інформації, необхідної для прийняття рішень на всіх рівнях управління підприємством.
Управління будь-яким підприємством вимагає повної, неупередженої та об’єктивної інформації про здійснювані господарські операції, їх характер і обсяг, про наявність матеріальних, трудових і фінансових ресурсів, ефективність їх використання, про фінансові результати господарської діяльності підприємства тощо. Основним джерелом такої інформації є дані саме бухгалтерського обліку, які систематизуються у звітності підприємства, яка має велике значення, оскільки використовується не тільки для прийняття управлінських рішень щодо діяльності окремого підприємства, а й для узагальнення результатів у масштабі галузей економіки та народного господарства в цілому.
Інформація про розмір витрат майбутніх періодів, правильність їх відображення та амортизації в обліку також має досить важливе значення, оскільки завищений обсяг витрат, які віднесені до складу витрат майбутніх періодів, занижує витрати звітного періоду і, відповідно, завищує прибуток підприємства до оподаткування. Включення ж великої суми витрат до витрат звітного періоду призведе до заниження прибутку підприємства і, тим самим, зменшить обсяг податку на прибуток до державного бюджету.