Джерела формування фінансових ресурсів інтеграційних аграрних формувань
Ринкові перетворення аграрної сфери сприяли розширенню контуру джерел формування та нарощенню обсягів фінансових ресурсів усіх економічних суб’єктів аграрної сфери, й інтеграційних аграрних формувань зокрема. Так, у контурі витоків накопичення й акумуляції фінансових ресурсів опинилися пайові внески засновників, платежі за цінними паперами різноманітних економічних суб’єктів, дивідендні виплати, товарний кредит, додаткові прибутки від здійснення фінансових і валютних оборудок, примножились можливості щодо міжнародних запозичень коштів, емісії власних облігацій, залучення активів страхових організацій та визискування різноманітних інноваційних фінансових технологій.
Структура джерел фінансових ресурсів в інтеграційних аграрних формуваннях не істотно відрізняється від інших економічних суб’єктів аграрної сфери,і в них теж склалася тенденція збільшення частки залучених джерел формування фінансових ресурсів (табл. 4.1).
Особливо це стосується банківських кредитів, частка яких зросла від 12,6 % у 2006 році до 21,6 % у 2009 році і знову трохи впала до 18,6 % у 2011 році та державної фінансової підтримки, частка якої збільшилась від 3,6 % у 2006 році до 9,1 % у 2011 р. Кредиторська заборгованість виявилась відчутною у контурі запозичених витоків. Частка кредиторської заборгованості за період з 2006 по 2011 рік зменшилася від 27,2 до 18,2 %.
Вся работа доступна по Ссылке