Теоретико-методологічні положення процедури маркетингового тестування
У сучасних ринкових умовах, розвиток вітчизняного підприємницького сектору повинен базуватися на інноваційних засадах, в першу чергу через створення, виготовлення і успішну реалізацію нової (модернізованої, і модифікованої) та інноваційної (принципово нова) продукції. Причому створення нової продукції повинно бути не одноразовим актом, а має стати постійним і повторювальним процесом. Постійність і повторювальність говорить про існування певних, вироблених наукою і практикою, етапів через які рухаються ідеї нових продуктів, аж до моменту їх втілення в готову продукцію. Однак проходження через всі етапи ще не гарантує новому товару успіху на ринку. Така послідовність етапів має досить загальний інтегрований характер і не містить детального обговорення цілого ряду значущих блоків маркетингової діяльності підприємства, зокрема і процедури маркетингового тестування. Дана процедура повинна виконуватися на кожному етапі інноваційного циклу, а послідовне і комплексне її використання на всіх етапах створення продукту, становить запоруку успішної реалізації інноваційної продукції на ринку та визначає результативність інноваційної діяльності підприємства у цілому.
Розглянемо детально етапи повного інноваційного циклу розроблення продукту і відповідні інструменти тестування, що можуть бути використані на його етапах.
Етап 1. Аналіз відповідності внутрішніх можливостей розвитку зовнішнім. Перш ніж розпочинати будь-яку діяльність, у тому числі і інноваційну, потрібно визначитись, чи здатне керівництво підприємства взагалі займатися новою діяльністю, чи є для того ринкові можливості, чи спроможне підприємство їх використати у своїй діяльності, чи достатні для цього резерви і сильні сторони підприємства. А отже, перед тим як починати щось нове, потрібно провести внутрійшій аналіз (тестування) всіх існуючих видів (напрямків) діяльності або як їх називає Н.В. Куденко [86, 87, 88] – стратегічних господарських підрозділів. Тестування існуючих видів діяльності можна проводити використовуючи всім відомі портфельні методи (матриці БКГ, МКДжЕл), а також SWOT, GAP-аналізи та ін. За їх результатами визначають ті види діяльності які потрібно ліквідовувати, які – розвивати, а також знайти прогалини на ринку, що не зайняті або позбавлені уваги конкурентів.
Вся работа доступна по Ссылке