Категоріальний апарат теорії управління персоналом організації
Успіхи провідних компаній світу досить часто пов’язують з активним упровадженням теоретичних надбань у сфері управління персоналом у їх практичну діяльність, із формуванням високоефективних систем і розробкою сучасних механізмів управління їх персоналом, з розробкою та використанням сучасних підходів і методів щодо його розвитку тощо.
Дослідженню проблем управління розвитком людини та персоналу організації зокрема, присвятили свої наукові праці такі відомі вчені минулого та сучасності як Г. Беккер, Г. Боуен, Б. Вейсборг, Е. Енгель, Дж. Маккулох, К. Маркс, Ф. Ліст, Дж. Мілль, Н. Сеніор, Г. Сиджвік, Д. Рікардо, А. Сміт, І. фон Тюнен, Т. Шульц та ін. Теоретичною базою для аналізу формування та розвитку персоналу організації є також праці таких російських учених: Т. Базарова, В. Гойло, А. Добриніна, С. Дятлова, І. Ільїнського, З. Капелюшнікова, А. Кібанова, С. Клімова, В. Співака, Є. Старобінського, В. Тарнавського, С. Шекшні та ін. Серед українських науковців вагомий внесок у розв’язання проблеми управління розвитком персоналу зробили Д. Богиня, О. Грішнова, Г. Дмитренко, М. Долішній, М. Дороніна, Г. Євтушенко, А. Колот, М. Критський, А. Криклій, Т. Крівцова, В. Куценко, Л. Лутай, В. Пономаренко, О. Пушкар, Ф. Хміль, Л. Хміль, Г. Щекін та ін.
У працях українських і зарубіжних авторів досліджено теоретичні й практичні засади управління людиною, персоналом організації та їх розвитком. Проте аналіз літературних джерел показав, що не існує чіткого визначення таких термінів, як «розвиток персоналу», «управління розвитком персоналу», «система управління розвитком персоналу»; опису основних складових елементів системи розвитку персоналу, видів розвитку та завдань з розвитку персоналу, конкретного механізму формування такої системи, методологічних і методичних підходів до її створення та до формування відповідного забезпечення. Відсутня теорія управління талановитими співробітниками та методологічні засади управління талантами; тільки фрагментарно, переважно з позицій психології управління, розглянуті питання формування та управління креативним потенціалом організації, що і визначило актуальність наукового дослідження та коло проблем, які ми дослідимо в межах даної дисертації.
Вся работа доступна по Ссылке