Генезис теорії та аналіз практики застосування аналітичних процедур в аудиті
Розвиток країн світу з економічно розвинутою структурою і системи бухгалтирського обліку наклали відбиток на різні прийоми контролю та аудиту.
Так, в країнах з розвинутих економікою та системою обліку, що є відсутньою з уніфікації бухгалтерських документів, застосованими в фінансово – господарської діяльності підприємства, регулювання системи обліку, аналізу та аудиту має характер пропозицій та рекомендацій. Цє зумовлено тим, що прийоми та методи контролю бухгалтерських документів в країнах з розвинутою економікою не використовуються [30, 31, 33, 70].
В працях таких вченних як: А. Аренса, Р. Доджа, Дж. Лоббека Дж. Робертсона [10] розглянута специфіка прийомів контролю в різних країнах світу.
Аналіз змісту контрольних процедур дозволив співвіднести прийоми контролю, що використовуються в Україні, Угорщині, Великій Британії, США, Грузії, Росії. Належність країн до тієї чи іншої національної системи обліку має суттєвий вплив на вибір аудиторських процедур. В країнах англо-американської облікової системи (Великобританія, США) відсутня чітка регламентація бухгалтерського обліку і інформація в основному зорієнтована для задоволення потреб інвесторів та кредиторів.
Аудиторськими процедурами англійський автор Р. Додж [74, с. 89], називає різні види тестування, що в українській теорії контролю та аудиту, відповідають визначенню різних способів перевірки.
Вся работа доступна по Ссылке