Напрями розвитку виробничо-господарських комплексів ресурсозабезпечуючої сфери ЖКГ
Житлово-комунальне господарство є складовою суспільного сектору економіки, реформування якого доцільно здійснювати відповідно до пріоритетних завдань модернізації державного і комунального секторів як у цілому по Україні, так по окремих регіонах.
Першим пріоритетним завданням є забезпечення антикризових і стабілізаційних заходів. При цьому не переслідується одержання прямого економічного ефекту, а передбачається розвиток тих виробництв, які необхідні для пропорційного розвитку економіки в цілому, але не відповідають критеріям ринкової ефективності. Не менш важливою є реалізація проектів з реструктуризації об'єктів, функціонування яких стримує розвиток конкретного сегменту економіки.
Іншим пріоритетним завданням є вживання стимулюючих заходів розвитку суспільного сектору, пов'язаних у першу чергу з підтримкою перспективних виробництв і видів діяльності, що має забезпечувати швидку окупність і високу ефективність капіталовкладень. Цю ефективність слід розглядати з позицій держави як суб'єкта управління з урахуванням можливих соціальних наслідків реалізації проекту.
У програмних документах, пов'язаних з реформуванням житлово-комунального господарства України, підкреслюється важливість забезпечення нормалізації функціонування галузі в контекст її впливу на розвиток соціальної сфери. При цьому необхідне формування нової структури управління ЖКГ на основі використання зарубіжних моделей управління житлово-комунальною сферою. Реалізація заходів щодо реформування ЖКГ здійснюватиметься за наявності відповідного законодавчого, організаційного та економічного забезпечення на різних рівнях управління економікою: державному, регіональному, міському і рівні підприємства.
У даний час в Україні діє Загальнодержавна програма реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2009-2014 роки [275]. У зазначеній програмі продекларовано необхідність реформування житлово-комунального господарства України шляхом:
Вся работа доступна по Ссылке