Планування організаційних змін та організаційного розвитку виробничо-господарських комплексів
Планування як складова управління організаційними змінами та організаційним розвитком потребує відповідного методичного забезпечення, яке дозволить керівникам різного рівня проектувати і реалізовувати процеси змін, оцінювати їх ефективність і вплив на показники економічної безпеки та сталого розвитку.
Проблема управління організаційними змінами достатньо опрацьована зарубіжними фахівцями, значне місце в працях яких відведено визначенню суті організаційних змін, розробці стратегій, методів і моделей управління змінами [318-320]. Однак зазначені підходи не можуть прямо використовуватися і потребують адаптації до сучасної економічної ситуації в Україні. У роботах вітчизняних учених-економістів також приділено велику увагу питанням удосконалення стратегічного управління та розгляду проблем організаційного розвитку в контексті реформування економіки, включаючи різноманіття поглядів на суть і необхідність організаційного розвитку, його структуру, інструментарій управління ним [321-323]. Розгляд досвіду зарубіжних та вітчизняних науковців дозволяє дійти висновку про необхідність подальших досліджень щодо розробки методичних підходів до планування організаційних змін виробничо-господарських комплексів, адекватного сучасним умовам розвитку економіки України.
Звичайно організаційний розвиток являє собою регулярну діяльність з удосконалення способів, з використанням яких організація досягає цілей, що постають перед нею, шляхи прийняття відповідних рішень щодо здійснення організаційних перетворень [318, 320, 321, 323]. На практиці це припускає проектування і впровадження змін за трьома напрямами: розвиток організаційної структури, оптимізація виконання функцій, формування корпоративної культури.
Вся работа доступна по Ссылке