Сутність і складові державної фінансової політики
Розгляд фінансового потенціалу територій є неможливим без дослідження державної фінансової політики. Її сутність, складові, механізми реалізації без-посередньо пов’язані з можливостями територій. Важливими є практичні засади і проблеми реалізації фінансової політики уповноваженими органами держа-вного управління України і огляд тих аспектів, які є актуальними на сучасному етапі розвитку держав, які близькі до України за своїми параметрами економіч-ного розвитку.
Хоча здається, що визначити сутність державної фінансової політики не дуже складно, беручи до уваги ключові компоненти, а саме «політика» і «фі-нанси», тим не менш в науковій літературі можна зустріти підходи, які певною мірою відрізняються один від одного. В дослідженнях це поняття розглядається як в широкому сенсі, так і обмежуючись лише певними вузькими аспектами. Часто це пояснюється специфічними задачами, які вирішуються в ході конкре-тних досліджень або особливостями обраної тематики. Тому надалі буде прове-дено аналіз існуючих підходів і надане авторське визначення поняття «державна фінансова політика», виходячи з тих особливостей і цілей, які стоять у даному дослідженні.
Обмежимо рамки аналізу тим, що будемо розглядати дане поняття тільки в макроекономічному контексті, адже мова йде саме про державну політику. Зрозуміло, що використання фінансової політики має місце у кожного окремого господарюючого суб’єкта, і залежить від місії, сформульованої керівництвом таких суб’єктів. Але так чи інакше побудова такої фінансової політики буде ви-ходити з тих реалій, які існують на макрорівні, а отже державна фінансова полі-тика фактично є первинною, на якій будуть базуватись і генеруватись фінансові рішення інших суб’єктів.
Дана думка підтверджується, наприклад, дослідженнями Большакова С., який зазначає, що «фінансова політика це матеріалізована у фінансові рішення і в практику усвідомлення державою і суспільством, підприємствами і фірмами необхідність зростання добробуту суспільного і приватного капіталу…, що здійснюється через об’єктивно притаманну фінансам функцію розподілу і пере-розподілу тільки-но створеної вартості, яка виражена у грошовій формі» [29]. Далі він відмічає, що фінансова політика первинних ланок господарювання завжди повинна враховувати політику, що здійснюється державою в області фінансів і кредиту.
Вся работа доступна по Ссылке