Створення інформаційної моделі гармонійності управлінської діяльності
Вирішити завдання оцінювання чинників за значимістю їх впливу на рівень гармонійності управлінської діяльності можливо із застосуванням різ-них інструментів. В якості таких інструментів нами розглядалося математичне моделювання взаємозв'язку певних чинників та їх значень з показниками рівня гармонійності та евристичні методи оцінки [67, 124, 125, 136]. Застосування кожного з розглянутих методів має свою наукову і економічну доцільність, оскільки вимагає різних зусиль та надає різні результати. Реалізація методу математичного моделювання і кількісної оцінки вимагає досить специфічних статистичних вибірок, які не завжди можливо отримати та проведення спеціальних досліджень і розрахунків для отримання адекватних мате-матичних моделей. До найбільш простих методів, що не вимагають суттєвих витрат і дозволяють отримати результати, щоправда не високої точності, які можливо використати при формуванні методики оцінки стану гармонійності управлінської діяльності, є експертне оцінювання [67, 125,136].
Результати експертних оцінок можуть бути визнані достатніми, якщо думка експертів є узгодженою, що перевіряється за допомогою загального коефіцієнта рангової кореляції. Об'єктом експертної оцінки є значущість ви-значеного списку чинників, що впливають на формування умов для гармо-нійності управлінської діяльності.
Для оцінювання чинників, що впливають на гармонійність управлінсь-кої діяльності ми скористалися методом експертних оцінок. Метою експерти-зи було оцінювання значущості чинників, що впливають на гармонійність управлінської діяльності, з метою виділення найбільш важливих. В якості експертів залучалися як науковці в сфері менеджменту, організації виробни-цтва і управління, так і фахівці й керівники підприємств. Всього до групи ек-спертів увійшло 11 чоловік, з яких, 6 чоловік представники науки і 5 це ке-рівники підприємств [153].
Вся работа доступна по Ссылке