Інноваційні механізми забезпечення стійкого розвитку великого міста
Великі міста і їх агломерації - складні соціально-економічні системи, схожі за структурою і за ступенем складності в якості об'єктів управління з державою. Деякі дослідники вважають, що сучасні градосистеми як об'єкт керування навіть складніші, ніж держави адекватної демографічної ємності. Основні проблеми типові для всіх великих міст світу і породжені суперечностями, присутніми в процесі їх розвитку. Серед них найбільш складними залишаються економічні, соціальні, екологічні та управлінські проблеми.
Як засвідчив Всесвітній форум ООН з проблем міст ХАБІТАТ-І (Стамбул, травень - червень 1996 р.), з 2300 великих і найбільших міст лише 22 можуть пишатися добре налагодженою системою управління. У їх числі Париж з регіоном Іль-де Франс, Лондон, Відень, Стокгольм і деякі інші [186].
В даний час кожне велике місто відіграє певну роль в глобальній економічній і політичній ієрархії, в якій одне з них (Нью - Йорк, Токіо або Лондон) стали світовими лідерами, інші (Сінгапур, Москва або Буенос-Айрес) - регіональними. Міста стали «вузлами світових потоків людей, вантажів, інформації і капіталу», виконуючи в цій глобальній системі функції контролю, управління та логістики. Для забезпечення стійкого розвитку такої системи потрібен зважений, комплексний та інноваційний підхід.
Вся работа доступна по Ссылке