Економіко-математичне моделювання в управлінні товарним кредитом і резервом сумнівних боргів
Зростання обсягів дебіторської заборгованості свідчить про необхідність удосконалення системи її управління, де чільне місце посідає система аналізу на підприємстві.
Скорочення обсягів дебіторської заборгованості не слід оцінювати односторонньо – як позитивний чи негативний момент у діяльності підприємства, тому що досягти даного явища можна різними шляхами. У першому випадку, зменшення розміру дебіторської заборгованості відбувається за рахунок скорочення періоду погашення (збільшення оборотності дебіторської заборгованості).
Іншим випадком, який свідчить про негаразди у фінансово-господарській діяльності підприємства, є скорочення розміру дебіторської заборгованості у зв’язку із зменшенням обсягів реалізованої продукції. Збільшення ж частки дебіторської заборгованості у оборотних активах підприємства може свідчити про ведення підприємством неефективної кредитної політики стосовно покупців та замовників; зростання обсягів реалізованої продукції; банкрутство та неплатоспроможність дебіторів.
Виходячи з вищезазначеного, зростання або скорочення обсягів дебіторської заборгованості неможливо однозначно трактувати позитивною або негативною тенденцією в діяльності підприємства без його попереднього детального економічного аналізу.
Вся работа доступна по Ссылке