Класифікаційні моделі типових сегментів регіонального ринку праці
Здійснений теоретичний аналіз сучасних наукових публікацій засвідчив, що незважаючи на вагомі здобутки вітчизняних вчених у сфері досліджень ринку праці, проблема забезпечення сегментації регіональних ринків праці у відповідності до потреб економічного зростання та інноваційного розвитку країни все ще залишається невирішеною.
В інтересах прогресивного соціально-економічного та інноваційного розвитку регіонів і країни загалом є необхідним поглиблення вивчення процесу сегментації регіональних ринків праці, визначення специфіки формування інноваційних сегментів на регіональному ринку в Україні.
Оскільки в теорії спостерігаємо обмеженість системних досліджень сучасного процесу сегментації ринку праці з урахуванням його інноваційної складової та регіональних відмінностей, а на практиці – невідпрацьованість практичних рекомендацій в цьому напрямі, пропонуємо авторську версію методології дослідження, спрямовану на подолання цих прогалин. Керуємось запропонованою на рисунку 1.5 методологічною схемою дослідження сегментації регіонального ринку праці в умовах інноваційного розвитку. За схемою, методологія дослідження сегментації регіонального ринку праці має охоплювати такі ключові етапи:
по-перше, розробку методичного підходу до визначення типових сегментів регіонального ринку праці та взаємозв’язку між ними;
по-друге, обґрунтування сегментаційної моделі регіонального ринку праці в координатах інноваційного розвитку;
по-третє, здійснення аналізу сегментації регіонального ринку праці в умовах інноваційного розвитку;
по-четверте, розробку науково-практичних рекомендацій щодо розвитку сегментованого регіонального ринку праці, вдосконалення структури механізму його регулювання у контексті інноваційних перспектив.
Вся работа доступна по Ссылке